TSiïSSlSi, Raad Oude Niedorp. Zijpe en Hazepolder BOTERCONTROLESTATION „NOORD-HOLLAND" KAASCONTROLESTATION „NOORD-HOLLAND" Spoedeischende vergadering van den Raad op Don derdag 21 December 1933, des avonds 7 uur Aanwezig zijn de leden: J. Bakker Jzn., G. de Heer. W. Kolkman. A. Molenaar, W. Slijkerman, J. Waiboer en J. van Zoonen. Voorzitter: B. J. F. Sntman Meijer, Burgemeester. Na opening door den Voorzitter worden de notulen der openbare raadsvergaderingen van 10 November j.1. en van 28 November j.L, vastgesteld. Aan de orde is: 1. Ingekomen stukken: a. Verslag der commissie tot voorlichting bij de beroepskeuze te Den Helder over 1932. Het verslag zal gedurende de maand Januari voor de raadsleden ter inzage liggen. b. Proces-verbaal van opneming van boeken en kas van den Ontvanger der gemeente, d.d. 2 Decem ber j.1. B. en W. stellen voor het voor notificatie aan te nemen. De heer Waiboer vraagt of de kas in overeenstem ming met de boeken was. De Voorzitter antwoordt dat dit inderdaad het ge val was. Conform het voorstel van B. en W. wordt besloten. 2. Benoeming van leden der raadscommissie voor de schouw van gemeentclanderijen voor het jaar 1934. De Voorzitter deelt medo, dat waar de voorzitter dezer commissie ingevolge art 60 van de Gemeente wet, een der leden van het college van B. en W. moet zijn, door B. en W. den heer Bakker als zoodanig is aangewezen. Tot leden der commissie worden vervoleens bé- noemd de heeren Waiboer. Slijkerman en Molenaar. De heeren Slijkerman en Molenaar verklaren de be noeming aan tc nemen, de heer Waiboer wenscht het voorloopig in beraad te houden. 3. Voorstel tot intrekking van de op 31 Maart j.1. genomen besluiten tot aanvulling der gemeentebe- grooting voor het dienstjaar 1933. De Voorzitter licht toe, dat de 2 suppletoire be- grootingen, door de latere herziening van de be grooting overbodig zijn geworden en mitsdien wordt Voorgesteld die besluiten in te trekken. Aldus wordt besloten. 4. Concept besluiten tot het aangaan van kasgeld- leeningen in 1934. Waar de met den Staat der Nederlanden gesloten kasgeldleeningen ad f8000 en f113023 op 31 Decem ber 1933 moeten worden afgelost, stellen B. en W. voor voor 193-4 opnieuw kasgeldleeningen tot deze bedragen aan te gaan, tegen een rente van ten hoog ste 1*4 boven het promessendisconto van de Nerier- landsche Bank of indien deze bedragen van het Rijk worden geleend, togen een rente van 5 onder voor waarden door de rijksregeering te stellen. Aldus wordt besloten. 5. Voorstel tot onderhandsche verhuring van een perceel tuingrond te Zijdewind aan K. Mul aldaar, voor het tijdvak 26 December 1933 tot 26 December 1934. Het perceel werd verhuurd aan K. Mul voor f10— en B. en W. hebben geen bezwaar het perceel opnieuw voor dien prijs voor genoemd tijdvak te verhuren. Wordt, goedgevonden. 6. Voorloopige vaststelling van de gemeentereke ning over 1932 en vaststelling der rekening van het Burgrelijk Armbestuur over 1932. Hiertoe wordt besloten. De gemeenterekening geeft een nadeelig slot van f6597.41 aan. 7. Aanbieding der gemeentebegrooting voor het dionstjaar 1934. B. en W. bieden aan de gemeentebegrooting voor het dienstjaar 1934, terwijl de Voorzitter tot leden der raadscommissie voor onderzoek en bespreking dier begrooting aanwijst alle raadsleden, behalve de beide wethouders. 8. Rondvraag. Een misverstand dat tot een vertrouwens kwestie zou zijn opgeblazen! De heer Waiboer betuigt den Voorzitter zijn oprech ten dank voor het vertrouwen dat hij steeds van den Voorzitter heeft mogen ondervinden. Spr. staat nu echter voor een kwestie, waarbij een derde man hem dat vertrouwen denkt te ontnemen en niet alleen hem maar naar zijn meening den geheelen Raad. Spr. ral echter trachten dat vertrouwen te herwinnen en vraagt wat de aanleiding is geweest, dat naast de heining die als scheiding zou worden geplaatst op de gedempte sloot langs don Rijderweg een greppel is gestoken van 1 meter breedte. Op verzoek van den Voorzitter licht de heer Bak ker toe, dat door het Armbestuur een bespreking over het maken van een afscheiding gewenscht werd en spr. zich daarvoor in verbinding heeft gesteld met den heer Jong, die daartoe door hot Armbestuur was aangewezen. Door den Raad was besloten dat die scheiding zou worden gemaakt 'midden in de ge dempte sloot Het Armbestuur wilde een scheiding door middel van een greppel en spr. werd aangezegd dat de werkloozen op dit werk stonden te wachten. Wij wilden een hagedoorn plaatsen, doch zij wilden een zoodanigen greppel dat het water behoorlijk kon afvloeien. Jong scheen gedelegeerde te zijn en deed de oplossing aan de hand dat de greppel zou worden ingestoken op de grens van het land van het Arm bestuur. Et spr. heeft dat goedgevonden, er niet aan denkende hoe het beschreven stond. Het stelde spr. tevreden dat de greppel op het land van het Arm bestuur zou komen en dat vlak er naast een heg zou worden geplaatst en dus een flinke veekeering zou worden verkregen. Om een goede waterafvloeiing te krijgen, moest de greppel diep worden gemaakt, met als gevolg dat de greppel ook breed werd. De heer Waiboer wijst er op dat de Raad hem had opgedragen, als voorzitter van de werkverschaffings commissie, te zorgen voor het plaatsen van een hei ning en spr. meent dat de heer Bakker zich met spr. had behooren te verstaan om gezamenlijk met Jong te praten. De Voorzitter zegt dat deze kwestie in de voor vorige comité vergadering is besproken en een mis verstand is ontstaan, doordat de heer Bakker het niet heeft opgevat dat hij zich eerst met den heer. Wai boer in verbinding zou dienen te stellen. De heer Slijkerman meende ook dat de heer Bakker eerst met den heer Waiboer moest praten, terwijl de heer Molenaar niet met zekerheid durft te zeggen dat de afspraak aldus was. De heer Kolkman herinnert zich die afspraak ook niet, maar z.i. was het vanzelfsprekend, omdat de heer Waiboer opdracht had voor het plaatsen van een hei ning te zorgen. De heer Waiboer zegt, dat hij in eerste instantie eerlijk heeft gehandeld. Hij moest zorgen voor een heining, maar omdat de werkverschaffingscommissie was opgeheven, had hij de kwestie opnieuw ter spra ke gebracht. De Voorzitter betreurt, dat het misverstand is ont staan, maar waar de heer Waiboer sprak over het herwinnen van vertrouwen, wijst spr. er op, dat er geen sprake is geweest van het verliezen van dat vertrouwen. Met waarcleering herinnert spr. aan de groote moeite die de heer Waiboer zich biiv. ten aanzien van do gemoentelanderijen, de onverpachte perceelen heeft getroost. Spr. zou dan ook in comité door een vertrouwelijke, heel vriendschappelijke be spreking tot een oplossing willen trachten te komen. Do heer Waiboer wil'deze zaak juist in het open baar behandelen. Steeds heeft spr. naar recht en plicht gehandeld en nu wordt getracht spr. het ver trouwen, dat hij genoot te ontnemen. Door den heer Bakker, zegt spr., is dienzelfden dag nog openlijk verklaard, dat er geen greppel zou komen. De heer Bakker zegt, dit niet te kunnen verklaren, als zij een greppel op hun eigen land willen heb ben. De heer Waiboer vraagt nu den Voorzitter of deze als bestuurder niet bij machte is de zaken naar eigen inzicht te regelen, of dat de raad er mee accoord gaat, dat de heer Frans Jong dat doet. Zoo ja, zou de Voorzitter dan maar niet beter zijn plaats aan hem afstaan? Spr. vraagt of de raad wel weet dat op deze wijze aan een ander een douceurtje, in den vorm van een halve sloot is verleend, wat f550 heeft gekost. Spr. stelt voor den ouden toestand te her stellen, de greppel dus wefr te dichten. Spr. acht dit gewenscht met het oog op het wegdek van den Rijdersweg. De heer Bakker merkt op, dat als dat wegdek geen gevaar liep toen de sloot nog niet was gedempt, dit zeker niet het geval zal zijn nu een greppel is gestoken, maar aan den kant van den Rijdersweg nog een heining wordt geplaatst, die vertakkingen krijgt. De heer Waiboer betoogt, dat de greppel onvol doende is voor veekeering, terwijl de heer Bakker het tegendeel beweert. De heer Van Zoonen zegt, dat de greppel is ge stoken op het land van het Armbestuur; ae werkloo zen hebben alleen den greppel ten behoeve van het Armbestuur gestoken, maar spr. oordeelt dat de zaak toch erg wordt opgeblazen door hier de ver trouwenskwestie te stellen. Nog kort geleden is de heer Waiboer gekend door over den prijs van de heining te spreken. Um den greppel nu weer te gaan dempen, gaat spr. te ver, het wegdek heeft niet de minste last. De heer Molenaar zegt, dat de weg wel wat slap en dunnig is, of dat echter door den greppel komt, weet spr. niet. De heer Kolkman vraagt, of B. en W. hebben ge keken, hoe de toestand nu is en of zij oordeelen dat die toestand met het oog op het wegdek goed is. De Voorzitter zegt, in dit geval geen deskundige te zijn, of de greppel schade zal veroorzaken aan den weg zal de toekomst leeren Wel heeft de hfer Waiboer gelijk, dat besloten was een neining te plaatsen, ook nadat het Armbestuur do wensch tot een greppel had te kennen gegeven. De heer Molenaar oordeelt, dat als het noodlg blijkt, volgend jaar nog tot draineeren en tot dich ten van den greppel kan worden overgegaan. De heer Slijkerman wil direct besluiten tot dichten en draineeren. Gewezen wordt op de kosten welke geraamd wor den op f 100 en de heer Kolkman vreest, dat men door een dergelijk besluit in botsing zal komen. Ook de heer Van Zoonen vindt een dergelijk voor stel een slag in de lucht, want de gemeente zóu dan aan het werk gaan op hot land van het Armbestuur. Het voorstel-Slijkerman. om den greppel te dich ten en tot draineeren over te gaan, wordt aangeno men met 3 tegen 2 stemmen, die van de herren De Heer, Waiboer en Slijkerman. Blanco stemden de heeren Kolkman en Molenaar. Gemeenteontvanger en zaakwaarnemer. De heer Waiboer vraagt, of een gemeente-ontvan ger nevenbetrekkingen mag waarnemen, als kassier, secretaris van een polder, makelaar, enz. De Voorzitter zegt, dat een gemeente-ontvanger dit inderdaad mag, alleen mag hij geen zaak-waar- uemer zijn. De heer Waiboer vraagt dan, of het den Voorzit ter bekend is, dat de gemeente-ontvanger als zaak waarnemer is opgetreden bij den brand van Jb. Moras en of dat toelaatbaar is. De Voorzitter zegt, dat als de ontvanger als zaak waarnemer is opgetreden in de beteeKenis der wet, de ontvanger in overtreding is geweest Spr. ver klaart zich bereid dit te onderzoeken. Nog een onderzoek! De heer Waiboer vraagt, of het den Voorzitter bekend is, of in het verioopen jaar door werkloozen uit onze gemeente een tuin in den Slootgaardpoider, gemeente nareiikarspel, e.i wel van C. schippers is omgespit en of die werkloozen door de gemeente Uude Niedorp zijn betaald. Den Voorzitter is dit niet bekend, maar hij wil dit onderzoeken. De heer Waiboer informeert voorts, of J. Korver niet in aanmerkiug komt voor steun. De Voorzitter lient toe, dat Korver tot nu toe niet in de gelegenheid was zich bij een bondskas aan te sluiien, omdat hij een eigen bedrijfje had. Korver was geen crisiswerklooze en viel dus niet onder de steunregeling of kwam vooi werkverschaffing in aanmerking. Thans is gezorgd dat hij een uitkee- ring krijgt van het Burgerlijk Armbestuur. De heer Molenaar brengt een klacht over, dat door het te lang openstaan van de sluisdeuren te v erlaat vanuit Geestmerambacht te veei water in de Nie- dorper Kogge komt. De Voorzitter zal er met den sluiswachter over spreken. Door B. en W. wordt alsnog voorgesteld aan den Minister te verzoeken aan werkloozen, die uit een werkloozenkas trekken, een brandstoffentoeslag te mogen verleenen van f 1 per week en een toeslag van f 0.50 per gezinslid boven 2 personen en tot een maximum van 8 personen. B. en W. doen dit voorstel om te voorkomen dat ongeorganiseerden, vallende onder de steunregeling, in een bevoorrechte positie zouden komen. Omdat en geen voldoende werkzaamheden zijn, ligt het in de bedoeling de georganiseerden week om week naar de werkloozenkas te verwijzen. Conform het voorstel van B. en W. wordt besloten. Niemand verlangt meer het woord, zoudat de Voorzitter den leden een goede Kerstmis toewenscht en de vergadering sluit. Vergadering van Dijkgraaf, Heemraden en Hoofdin gelanden, op Donderdag 21 December 1933, des middags 2 uur, in Het Wapen van de Zljpe van Mevrouw Wed. J. Broer. Voorzitter de heer C. Hooij, dijkgraaf; secretaris de Iheer J. J. Bleek; opzichter de heer P. Kcoij. Aifwerig is de heer Jlmmink, heemraad, met kennis geving van verhindering. Na opening volgt vaststelling der notulen. Mededeel lngen. Van het Prov. Bestuur Is bericht ontvangen, dat op nieuw een bijdrage voor de wegen wordt verleend van f 2550, de eerste bijdrage was f 4400, totaal dus f 6950. Goedgekeurd is het besluit tot het aangaan van een geJdleening voor Polder E. Bij de op 16 Dec. gehouden kasopname hij den pen ningmeester waren boeken en kas met elkaar in over eenstemming. Door het P.E.N. werd bericht dat het bedrijfsbelang geen verplaatsing van de palen aan den Sint Maartens- weg vordert, het betreft hier verbetering van den weg en de zorg voor de veiligheid, welke zaken behooren tot de taak van andere colleges. Toch wil het P.E.N. medewerking verleenen en waar de totale kosten der verplaatsing op f 300 worden geraamd, wil het tot de helft van die kosten bijdragen. Het Dag. Bestuu stelt voor niet tot de verplaatsing te besluiten, omdat de zorg voor de veiligheid van het verkeer aan de gemeente is. De uitgaaf is niet ln het belang van den polder. De heer Van der Sluijs zegt dat de wegveihetering wel tot de taak van den polder behoort en spr. wil overleg tuaschen polder en gemeente om tot een goede oplossing te komen. De heer Bruin vermoedt dat als tot verplaatsing werd besloten, meerdere palen voor verplaatsing in aanmerking zouden komen. De heer Van der Sluijs zegt dat elk geval dan op zich zellf kan worden behandeld. Het voorstel-Van der Sluijs, het plegen van overleg met het gemeentebestuur wordt verworpen met 8 tegen 7 stemmen, voor sternden de heeren Komen, Kraak man, De Boer, Rezelman, Swan, Van der Sluijs en Dig- num. f- Door de algemeene vergadering wordt besloten tot het opnemen van e«n artikel ln de keur, bepalende, dat de wegen niet mochten worden gebruikt als propagan damiddel. Ged. Staten wijzen erop, dat deze bepaling niet strekt tot het huishoudelijk reglement van den polder, zoodat het gewenscht is, dat de hoofingelanden-vergadering tot intrekking overgaat. Aldus wordt besloten. Van den heer Joh. M. Tolsma was het verzoek inge komen, om de pastoriee tegen een vergoeding van f2.50 te mogen huren, met vrij gebruik van tuin en met ver plichting tuin en gTond in uitstekende conditie te bren gen en te onderhouden. Door D®. Ruijs werd dit ver zoek ondersteund en mededeellng gedaan van zijn voor nemen om voor niet-politieke lezingen kamera te hu ren, ten bate van de jeugd van Zuid-Zijpe. Het Dag. Bestuur adviseert afwijzend, met welk ad vies de vergadering zich vereenigt. Door afsluiting van de Grootesloot ten behoeve van den bruggenbouw heeft de sluiswachter een nadeel van f 95 en verzoekt hij tegemoetkoming tot dit bedrag De Opzichter heeft dit nadeel berekend op f £9 en het Dag. Bestuur stelt voor den sluiswachter een tege moetkoming van f 90 te verleenen. De heer Van der Oord meent dat de provincie deze schade dient te vergoeden en de heer Van der Oord betreurt dat indertijd niet aan de provincie is bericht dat zij de schade aan de betrokkenen dient te vergoe den. De Voorzitter deelt mede, dat het Dag. Bestuur dan ook aan de provincie wil verzoeken deze f 90 te resti- tueeren aan den polder. Ondanks het feit dat de pol der geen bijdrage voor het kanaal verleent, hebben We over de houding van de provincie niet te klagen. Conform het voorstel van het Dag. Bestuur wordt besloten, tegen steunde de heer Van der Oord. Van den heer Mr. Belonje, die onder het proefschrift Zijpe en Hazepolder is gepromoveerd, was uit dank baarheid voor de gel^gerheid, hem geboden om het "rchief voor zijn studie te g'bruiken, een 20 tal over drukken van dat proefschrift voor het bestuur Inge-, rend-en. Het Dag. Bestuur stelt deze schenking op h~ogen prijs en met het voorstel om den heer Beiomje den dank van het polderbestuur te betuigen, vindt algemee- ne instemming. Door Ultwaterende Sluizen zijn de molens voorzien van een electrlsch seinlicht en daarvoor zijn Ln de lan derijen van S. J. de Wit en K. Baken palen geplaatst, waarvoor beide personen een vergoeding van f 50 in eens hebben ontvangen. De toestemming tot het heb ben van die palen dient echter in een erfdiensbbaar- held te worden vastgelegd. Wordt goedgevonden. Het reeds eerder vastgestelde ambtenarenreglement wijkt t.a-v. een tweetal artikelen af van het ontwehp- reglöment van de Vereeniging van Noordhollandsche waterschappen en Ged. Staten verzoeken het reglement in overeenstemming te brengen met genoemdontwerp. Het betreft hier den termijn waarover aan de weduwe van een overleden ambtenaar, in vasten of in tijdelij- ken dienst, zal plaats hebben en Idem aan een vasten of tijdelijken ambtenaar in geval van ziekte.' Het Dag. Bestuur had ln deze gevolgd het#rijksreglement en daarom wil het Dag. Bestuur niet tot wijziging over gaan, ondanks het feit dat Ged. Staten schrijven dat wanneer niet aan hun verlangen wordt voldaan zij e nietig ln overweging zullen nemen, zelf tot wijziging van het reglement over te gaan. De heer Van der Oord gaat met het voorstel van het Dog. Bestuur aocoord want er moet overleg worden gepleegd met de organisaties, doch de polder heeft zelf niets meer te zeggen. De heer Van der Sluijs is het wel met het Dag. Be stuur eens, maar spr. wil zich niet tegen den wensch van het hooge ooilege verzetten, met het rijksregleiment hebben we niets te maken. De Voorzitter meent dat waar de omstandigheden zoo zijn veranderd, Ged. Staten nu wel uit een ander vaatje zullen tappen, doch de heer Van der Sluijis denkt dat Ged. Staten zich wel aan de consequentie van hun eerder Ingenomen standpunt zullen houden. Overeenkomstig het voorstel van het Dag Bestuur, het reglement niet te wijzigen, wordt besloten; tegen stemde de heer Van der Sluijs. Het Dag. Bestuur verkrijgt machtiging tot publieke verpachting van gras- en rietgewas, vischwater en jachtrecht voor 2 jaren. De sluis te Oudesluis zal tegen hetzelfde bedrag voor 4 jaren onderhands worden ver pacht aan den tegenwoordigen sluiswachter. De voor waarden worden besproken en vastgesteld. Besloten wordt tot uitgifte in erfpacht van diverse perceelen en tot ruiling van grond met de Gebr. Van Zonneveld en Phlllppo. De geloofsbrieven van den heer Jb. van der Oord, ge kozen tot molenmeester van polder L worden onderzocht en accoord bevonden en tot toelating besloten. De heer J. Eriks Sr. periodiek aftredend regent van het Algemeen Weeshuis, wordt als zoodanig met 13 van de 14 stemmen, 1 blanco, herkozen en neemt onder dankzegging die benoeming aan. Het teren van wegen. Met het oog op de vaststelling van de aa begrooting stelt het Dag Bestuur voor tot het teren van wegen. De bedoeling is onder handen te nemen de wegen in de dorpen Schagerbrug, St Maartensbrug en Burger- brug, zoowel aan de oostzijde als aan de westzijde van de Groote Sloot, en een gedeelte aan Sint Maartens- vlotbrug, tezamen ter lengte van 4 KLM., kostenraming pl.m. f 11.000. Van de wegen de oostzijde van de Grootesloot, vanaf Schagerbrug tot Zijpersluls, de Burgerweg tot aan het NLH. Kanaal. Voorts Kelnsmerbrug in aansluiting met het reeds geteerde gedeelte en de westzijde van de Grootsloot van Burgerbrug tot St. Maartensbrug. Alle3 te zemen ruim 15 K.M., kostenraming f 38000. Met in begrip van de wegen in de dorpen dus 19 5 K.M., waar van de kosten geraamd worden op f 49000. Het is voorts de bedoeling de breedte der wegen te latfn als ze is, en voorloopig aan de bermen niets te doen. Waar de polder nog geld in kas heeft van de pro vincie en van de gemeente, stelt het Dag. Bestuur voor een leening van ten hoogste f 35000 aan te gaan, ren tende hoogstens 4%, pet. af te lossen in 10 jaren. Door den heer Komen wordt gevraagd of het niet be ter is de leening ln 15 jaren af te lossen, zulks met het oog op de polderlasten. De Voorzitter zegt dat dit ta.v. de polderlasten niet noodig is. Over 4 jaren zijn we van de loopende schul den af. De heer Bruin licht toe, dat het abnormaal groote verkeer oorzaak is dat het Dag. Bestuur meent tot dit plan te moeten overgaan. Lastenverhooging mag er het gevolg niet van zijn. Aan rente en aflossing zullen de kosten bedragen f 4316. Door den opzichter i3 berekend dat het jaarlijlcsch onderhoud van een grintweg per K M. kost f 428. een teerweg nog geen f 200 (met inbe grip van bermopzetting f 228), een verschil dus van f 200 per K.M. per jaar. De heer Van der Oord had gehoopt dat het eens tot Bij Apoth. en Drogisten lastenverlaging kon komen, maar op 't oogenblik zal dat wel niet mogelijk zijn. Met het plan van het Dag. Bestuur gaat spr. accoord De heer Rezelman vraagt of het werk in tijd van werkverschaffing kan gebeuren, opdat de gemeente dan er wat aan betaalt. Deze wegverbetering is een alge meen belang, geen polderbelang, en daarom dient de gemeente meer bij te dragen. De Voorzitter erkent dat daarom samenwerking tus- schen gemeente en polder gewenscht is, en die samen werking is tegenwoordig vrij netjes. De heer Rezelman wijst er op dat nog meerdere we gen in aanmerking zullen komen om geteerd te worden en daarom zou spr. liever een leening over 15 Jaren willen, oj>dat geen verhooging is te duchten. De heer Bruin maakt zich daar niet zoo bevreesd voor, van groote beteeken is is dat in 1937 de polder af zal zijn van een aflossing van f 6000 per jaar. De heer Dignum gaat ln groote trekken met het voorstel mee. had echter bij de agenda een kaartje van het plan willen zien, en wijst op de wenschelijkheid de gehuchten aan de bovenwegen van een stofvrijen weg te voorzien. De Boschweg is van het plan afgevoerd en dat is toch een verkeersweg van beteekenis. De Voorzitter wijst op de te verwachten ontlasting door den as Rijksweg. De heer Van der Sluijs herinnert er aan dat hij reeds vorig jaar bepleit heeft, voor het teren van wegen een leening te sluiten. Spr. raadt aan het rentepercentage op hoogstens 5 pet. te bepaJen en vraagt of door het leenen van f 35000 niet te veel van het batig saldo wordt ingeteerd. Na uitgebreide discussie wordt bet voorstel van het Dag. Bestuur met algemeene stemmen aangenomen, ai- leen zal het rentepercentage op ten hoogste 5 pet. wor den gesteld. De vergadering blijkt algemeen verheugd te zijn over deze beslissing. Te ruim 5 uur is de agenda afgewerkt en wordt met de rondvraag begonnen, waarvan we het resultaat niet hebben afgewacht. Het Botercontrolestation N.-Holland hield een al gemeene ledenvergadering op Dondordag 21 Decem ber 1933 in café „De Witte Engel" te Hoorn. Voorzitter de heer A. Commandeur, secretaris de heer D. C. de. Waal. Na het oponingsvvóord volgt vaststelling der no tulen.. Medegedeeld werd: Op 1 Januari 1933 bedroeg het ledental 73, ril. 5-4 zuivelfabrieken, 8 melkinrichtingen, 10 handelaren, en 1 zelfkarncnde boer. In den loop van 1933 zijn uitgetreden 2 handelaren en toegetreden 1 melkin richting en 2 handelaren, zoodat het ledental nu 74 bedraagt, nl. 54 zuivelfabrieken, 9 melkinrichtingen, 10 handelaren en 1 zelfkarnonde boer. Tot heden werden in 1933 opgelegd 64 boeten. Op deze manier mag niet worden voortgegaan en zou het voor het Bestuur aanleiding kunnen zijn te overwegen de boeten te verhoogen. Bij de rondvraag vroeg de heer Ham, Schellinkhout, of hot nog zin had, om het Station te doen voortbe1- staan. Zou men deze kosten niet kunnen besparend werd er door eenige leden van zijn vereeniging ge vraagd. De voorzitter zag niet in, waarom het controlesta* tion niet noodig zou zijn. Voorzitter wees in dat verband op de opgelegde boeten, die toch een duidelijk bewijs geven dat het controlestation noodig is. Wat zou er gebeuren, als er heelemaal geen controle was? Ook de secretaris wees op de noodzakelijkheid van: het voortbestaan. Door het crisis-botermerk wordt het Rijksbotermerk echter gedegradeerd. Er moet nu reclame voor het Rijksmerk worden gemaakt, omdat alleen dat merk zuivere boter garandeert. Binnenwijzend was van oordeel, dat het niet in het belang der vereeniging is, als men daar zoo mee doorgaat. Oe heer Ham zag meer bedankjes komen. Spr. ging hierbij van de onderstelling uit, dat er toch al een merk op de boter is, zoodat dit door hot Rijksmerk kan worden aangekeken. De secretaris zeido, dat de Regeering moest mede- deelen, dat er verschil is tusschen de beide merken* Het bestuur zal over een en ander schrijven. Daarna sluiting. De algemeene ledenvergadering van het Kaascontrole- station „Noord-Holland, werd gehouden op Donderdag 21 December 's morgens te half 12 uur in café „De Witte Engel" te Hoorn. Voorzitter de heer G. Nobel; Secretaris de heer D. <X de WaaL De Voorzitter opende de vergadering met een woord van welkom, waarna de notulen werden vastgesteld. Op 31 December 1932 bedroeg het ledental 487. n.1 71 kaas- en boterfabrieken, W kaasfabrleken en 397 zelf- kazende boeren. In den loop van 1933 zijn tot heden uitgetreden 19 leden, nJ. 1 kaas- en boterfabrlek en 18 zelfkazende boeren, terwijl toetraden 28 .nieuwe leden, n.1. 2 kaas- en boterfabrieken en 26 zelfkazende boeren, zoodat het ledental op dit oogenblik bedraagt 496, nl. 72 kaas- en boterfabrieken, 19 kaasfabrleken en 405 zelfkazende boeren. Het Bestuur wenscht de mededeellng te doen, dat volgens hunne meening de salarisregeling voor 1934 ongewijzigd zal kunnen blijven. De vergadering ging hiermee accoord. Het entreegeld voor 1934 wordt bepaald als vorig Jaar. Bij de rondvraag vroeg de vertegenwoordiger van do fabriek „Eureka" te Binnenwijzend naar het kaaspotjo. Verschillende berekeningen moeten nog plaats vinden. De voorzitter merkte op, dat volgens zijn persoortlijke mcenlng het geld van de z.g. „Fransche pot" duur verzameld is. Door de hooge heffing op den uitvoer naar Frankrijk heeft men de Fransche afnemers ver vreemd. Once invloed op de Franrche markt ls zeer af genomen en is men te ver gegaan met deze heffingen. Hierna sluiting.

Schager Courant | 1933 | | pagina 15