Raad Wieringen. VELO's zijn niet duur Uit OMGEVING SPORT. SCHEEPSRAMP OP DE NOORDZEE. De brand in den „IJzeren Man". Geheime distilleerderij ontdekt. Vergadering van den Raad op Donderdag 21 Dc> cember 1933, des namiddags 2 uur. Voorzitter de heer L. C. Kolff, burgemeester; secre taris de heer C. F. van Duin. Tegenwoordig alle leden, behalve de heeren P. Kooij (met kennisgeving) en W. F. Lub. De Voorzitter opent de vergadering met een woord van welkom, waarna de notulen onveranderd worden goedgekeurd. Mededeelingen en ingekomen stukken. Hiervan doelen wij mede, dat aan mej. K. Lan gedijk op haar verzoek, ingaande 1 Januari a.s., eervol ontslag werd verleend. Aan de afd. der Ncd. Vereeniging tot afschaffing van alcoholhoudende dranken werd voor 1934 f20 subsidie verleend. B. en W. adviseerden afwijzend te beschikken op een verzoek van de afd. Wieringen van het Instituut voor Arbeidersontwikkeling om gratis-beschikbaarstel ling van een lokaal in de oude school te Hippolytus- ïioef. Door den heer Oden wordt toestaan van het ver zoek bepleit, wijzende op het groote nut van het onderwijs. Met 7 tegen 2 stemmen wordt het voor stel van B. en W. aangenomen, tegen de heeren Oden en M. Kooij. Geldleening. B. en W. stellen voor bij de N.V. Bank voor Neder- landsche Gemeenten te 'sGravenhage een geldleening aan te gaan tot een bedrag van f 159798.76, tegen een rente van 4Vfe 'sjaars. De leening dient tot dekking der uitgaven wegens stichting van de bijzondere sclio len te Den Oever en Hippolytushoef, de O. L. school te Den Oever, de onderwijzerswoning te Westerïand. het aanschaffen van een torenuurwerk te Oosterland en van een motorbrandspuit voor Den Oever. Goedgevonden. Verlenging aanstelling zeegraskeurmeesters- Op 23 Mei j.1. zijn de tijdelijke aanstellingen van de keurmeesters der Zeegras-exploitatie B. Kat te Wie lingen en W. Vlas Mz. te Texel, tot 1 Januari 1931 verlengd. Zoolang niet met zekerheid is vastgeseld of het zeegras al dan niet in voldoenden omvang weer zal beschikbaar komen, lijkt het B. en W. toe, dat het tijdstip voor het nemen van een beslissing over het ontslaan van het personeel van het bedrijf nog niet is aangebroken. Zij stellen daarom voor de be noemingen alsnog tot 1 Juni a.s. Aangezien de beide keurmeesters thans weinig of geen werk meer hebben te verrichten, zijn er naar de opvatting van de meerderheid van B. en W. termen men aanwezig met dezen nieuwen termijn een ver mindering op hun salarissen toe te passen. Zij stellen mitsdien voor die salarissen vanaf 1 Januari 1934 te bepalen op de helft der bedragen, tot nu toe door hen genoten. De heer Lont vindt het niet goed, dat niet het ge- lieele personeel in deze aangelegenheid betrokken wordt. De financiën zijn allerminst rooskleurig. Den heer Oden heeft het ook gefrappeerd, dat de andere ambtenaren niet genoemd worden. De Voorzitter wijst er den heer Lont op, dat deze den toestand der gemeentefinanciën tot uitgangspunt zijner beschouwingen neemt. Maar wij hebben hier te doen met een apart bedrijf. Dc toestand van het bedrijf is weer heel anders, de salarissen kunnen desnoods uit de rente van het kapitaal voldaan wor den. Men moet er ook rekening mee houden, dat voor den administrateur het werk allerminst is afgeloopen. De heer Lont meent, dat dit werk toch wel niet veel te beteekenen kan hebben, als er niets meer ver kocht wordt. De heer Oden wijst er op, dat de slechte resultaten toch voor rekening der gemeente komen, omdat het bedrijf met zilveren banden aan de gemeente ge bonden is. Het voorstel van B. en W. wordt hierna z. h, s. •goedgekeurd. De heer Lont dient hierna een voorstel in om alle jaarwedden te halveeren, dus ook van den administra teur en den kassier. Dit voorstel wordt met 7 tegen 2 stemmen aange nomen. Tegen stemmen de beide wethouders. Herziening belooning brandweerpersoneel. B. en W. hebben gemeend, dat er, in verband met den dalenden loonstandaard, termen zijn do vergoe ding van de brandweerlieden te herzien. Deze vergoe ding bedraagt thans f 1.per uur bij brand of oefe ning. B. en W. zijn van oordeel, dat in het vervolg gevoegelijk onderscheid kan worden gemaakt tus- schen dag- en nachtdienst en de vergoeding daarmee in overeenstemming dient te worden gebracht. Zij stellen daarom voor de vergoeding, die de brandweerlieden ontvangen, nader te bepalen op f 0 60 per uur bij dienst tijdens de daguren en op f 1.— per uur bij dienst gedurende de nachturen, welke laatste geacht worden te vallen tusschen zonsondergang en zonsopgang. De heer Oden wijst er op, dat de menschen be hoorlijk betaald dienen te worden, en wanneer de heer Kaan opmerkt, dat ze s nachts niet hard loopen, maar over dag wel, antwoordt de heer Oden, dat dan de leiding niet deugt. Het voorstel van B. en W. wordt aangenomen, te gen stemde de heer Oden. Grensregeling van kadastraal perceel. B. en W. stellen voor goed te keuren, dat als grens lijn tusschen de Rijkseigendommen en de belendende terreinen van de gemeente aan de Zuidzijde van Wie ringen wordt aangenomen een lijn, zooals die door den landmeter van de Domeinen te Amsterdam op een overgelegd kaartje is aangegeven, waardoor een stukje grond, ter grootte van ongeveer 41 c.A. aan het Rijk zal overgaan. Goedgevonden. Voorziening in de behoefte aan kasgeld. B. en W. stellen voor van de loopende kasgeldlee- ningen, respectievelijk groot f25000, f25000 en f 17000, de beide laatste to verlengen voor den dienst 1934 op dezelfde voorwaarden, nl. tegen een rente van 4'i en de eerstgenoemde van f25000 af te lossen. Aldus wordt besloten. Vergoeding kosten van instandhouding bijzondere scholen. Nu de gemeenterekening over 1930 is goedgekeurd, stellen B. en* W. voor de vergoeding in de exploita tiekosten der bijzondere lagere school te Den Oever over dat jaar, na aftrek van het vroeger toegekende voorschot ad. f 1234.24, te bepalen op f918.0S. Wordt goedgevonden. Ontheffing van reinigingsrechten. Aan Wed. N. Iveijzer, Jac. Kaptein, en A. de Graaf wordt ontheffing van betaling van reinigingsrechten verleend. Verzoeken van Wed. J. de Beurs, en A. van Dongen wilden B. en W. afwijzen. De beer Oden stelt voor, aan mej. de wed. De Beurs de dcor haar gevraagde ontheffing te ver- leenen. De heer Lont: Zitten er geen consequenties aan vaSt? De Voorzitter: Elk geval moet op zich zelf worden beschouwd. Zonder hoofdelijke stemming wordt het amende ment-Oden aangenomen en het voorstel van B, en W. verder ongewijzigd vastgesteld. WASCHMACHINES van af fl 3Q,- WRINGMACHINES van af fl 13.~ Begrooting zeegras-exploitatie 1933/34. Zonder algemeene beschouwingen werd aanstonds tot artikelsgewijze behandeling dezer begrooting overgegaan en werd het ontwerp goedgekeurd. Met dc in deze vergadering genomen beslissing omtrent de selarissen der ambtenaren zal rekening worden gehouden. Gemeentebegrooting 1934. De algemeene beschouwingen werden geopend door den heer Oden, er op wijzende dat do beëindi ging der Zuiderzeewerken voor onze gemeente een onafzienbare schadepost is. Góed-gesitueerden verla ten onze gemeente, werkloozen blijven, daar er geen andere werkgelegenheid is te vinden. De visscherij is op enkele uitzondering na slecht te noemen, wat voor een groot deel is te wijten aan de afsluiting der Zuiderzee. Nieuwe werkobjecten zijn niet in uit zicht, zoodat wij een duistere toekomst tegemoet gaan. Groote zorgen zullen voor het Gemeentebe stuur te wachten staan Verder heeft onze gemeente groote uitgaven moe ten doen voor het onderwijs, Scholen zijn verrezen, alle met groote financieele offers. Ook op gebied va*, het verkeer heeft onze gemeente groote uitgaven moeten doen, door aanleg van wegen en onteige ning van grond. Op het gebied van dc werkloozen- zorg heeft het dagelijksch bestuur de handen vol. De werkverschaffing en daarmee gepaard gaande uitgaven zullen onze draagkracht spoedig te boven gaan, wat voor de overige ingezetenen op ontstellen de lasten zal drukken. Gezien de heffingen in deze begrooting aangegeven, vragen wij ons af, is dit voor de overige ingezetenen te dragen. Ook op landbouw gebied is de toestand verbazend slecht, door de af sluiting der Zuiderzeewerken hebben ook op dit ge bied verscheidene kleine boeren een deel van hun inkomen moeten missen, door de ramp, die onze ge meente heeft getroffen, vanwege hei afsterven van het zeegras. Dit jarenlang bloeiend oedrijf is met één slag vermoedelijk voor goed verdwenen. Laten wij hopen, dat de opleving nabij is en onze gemeente sterk genoeg is en blijft de economische crisis te trotsceren. Op het gebied van den woningbouw bleef het par ticulier initiatief steeds doorgaan. De arbeiderswo ningbouw kon i.d. oogen der radsleden geen genade vinden, niettegenstaande tal van oude woningen eu krotten noodig moeten worden ontruimd. Wij willen dan den wensch uitspreken, dat ook op dit terrein verbetering mag komen. Laten we hopen, dat de vriendschappelijke geest in den raad zoo mag doorgaan tot bloei van onze ge meente. Ook de heer Lont, wees op de groote offers, die werkverschaffing en steunverleening vragen. Daar om is het zaak om nauwkeuriger als totdusver op alle uitgaven te letten. Enkele posten zijn in den du ren tijd op de begrooting gekomen. De Voorzitter denkt, dat alle leden wel verheugd zullen zijn toen zo hoorden dat de begrooting zonder belastingverhooging sluit. Er is gezegd dat van nu af aan op de dubbeltjes moet worden gelet. Voor B. en W. is deze waarschuwing niet noodig Schoolbouw en wegenverbetering hebben echter veel geld ver slonden en dat komt op de posten rente en aflos sing ieder jaar terug. Toch hebben B. en W. de hoop op betere tijden niet verloren In 't bijzonder hopen zij. dat in 193-4 de kosten der werkverschaffing als gevolg van de werkzaamheden aan den Noordoost polder zullen dalen. Hij hoopt voor het jaar 1934 op aller medewerking, ook in het streven om de uit gaven te beperken. Hierna wordt aangevangen met de artikelsgewijze behandeling. Bij de behandeling van den post „Drukwerk merkt dc heer Oden op, dat voor het plaatsen der' raadsagenda in het plaatselijk blad moet worden betaald. Hij stelt voor, de vergoeding hiervoor te schrappen. Goedgevonden. De heer Lont vraagt, of de vergoeding wegens kan toor aan den gemeente-ontvanger niet geschrapt kan worden. Dc Voorzitter zegt. dat deze regeling destijds goed- kooper uitkwam, dan dat de gemeente een lokaal beschikbaar stelde. Hij wil de kwestie wel eens met den ontvanger bespreken. De heer Bakker is van oordeel dat het salaris van de vroedvrouw aan den hoogen kant is. Deze func tionaris verdient er nog heel wat bij. De heer Oden brengt in herinnering, dat de vroed vrouw destijds op een behoorlijk salaris is aangesteld omdat er toen heel weinig bevallingen waren, slechts 20. Nu zijn er wel honderd. Spr. heeft er over hooren klagen, dat de vroedvrouw het den armen wel eens wat lastig maakt. Spr. stelt evenals het vorig jaar voor, de vroedvrouw te verplichten verlossingen in gezinnen waarvan het hoofd minder dan f800 ver dient, gratis te verrichten. De Voorzitter acht het wenschelijk, dat B. en W. omtrent dit denkbeeld van den heer Oden in de vol gende vergadering met een prae-advies komen. Al dus wordt besloten. Verschillende inlichtingen werden gevraagd, waar na de begrooting werd vastgesteld. Subsidie vreemdelingenverkeer. Als nieuw punt wordt op dc agenda geplaatst het verzoek van de plaatselijke V.V.V, om subsidie. In de vorige vergadering stelden B. en W voor, de adresseerende vereeniging f 100 subsidie te vcrleenen (gevraagd was f300) Dit voorstel is toen op aan drang uit den Raad teruggenomen, omdat men in lichtingen wenschte omtrent de financieele gestie der vereeniging. Thans zijn nadere inlichtingen ver strekt. Voorzitter doet van een en ander voorlezing. B. en W. handhaven hun voorstel van de vorige vergade ring. De heer Oden zegt, dezen zomer niet veel vreem delingen te hebben gezien. De Voorzitter voert aan, dat de vereeniging nog in de kinderschoenen staat en in dit stadium veel kos ten heeft. Het voorstel van B. en W. wordt hierna zonder hoofdelijke stemming goedgekeurd. Kerstgave werkloozen. De Voorzitter deelt mede. dat het gemeentebestuur een circulaire heeft ontvangen betreffende een kerstgave aan de werkloozen H<^ is altijd een be zwaar, dat soms ongeorganiseerden met veel kin deren meer ontvangen dan georganiseerden. Dit wordt door de kerstgave geaccentueerd. Daarom stelt hij voor aan de trekkende leden der werklozenkas sen ook de Kerstgave te geven De heer Oden vraagt of het in dc bedoeling ligt om hierin ook de uitgetrokkenen te laten deelen. Naar de meening van den Voorzitter is dit niet mo- gdi'V. De heer Oden: In Zijpe gebeurt het toch wel. De Voorzitter kan den toestand daar niet beoordee- len. De heer Oden vindt het voor de uitgetrokkenen wel hard en is er voor om ook dezen de Kerstgave te geven. De Voorzitter deelt mede, dat de Raad daar geen in vloed over kan uitoefenen. Er is ook veel voor te zeg gen om de georganiseerden door middel van de Kerst gave een voordeel te bezorgen. De heer M. Kooij spreekt er zijn bevreemding over uit, dat de uitgetrokkenen hiervan niet profiteeren. Het voorstel van den Voorzitter wordt goedgekeurd. Rondvraag. De heer Oden deelt mede. dat de toren te Wester ïand in een desolaten toestand verkeert. De Voorzitter zegt, dat een en ander hersteld zal worden. De spits had oorspronkelijk een anderen vorm en aanvankelijk was het de bedoeling den toren weer in dien toestand terug te brengen. De Voorzitter wenschte den Raad een prettig Kerst feest, een goed oud- en een dito nieuwjaar en sloot de vergadering. de NIEUWE N I E HOU P De bfj publieke velling verkochte boerenwoning met landerijen jer grootte van 11.62.30 H A- van den heer K. Bakker Pz., te Moerbeek heeft opgebracht in totaal f 14.132.18. Grootendeels is een en ander in handen van etrijkgeldhaaldera gebleven. Drie perceeltjes tezamen groot 3.20.20 H.A. werden gekocht door den heer C. Bak ker te Moerbeek. Een burgerwoonhuis staande te Terdiek gem. N Nie- dorp, eigendom van den heer Jn. Stammes, in veiling gebracht is opgehouden op een bedrag van f 800. Het perceel en erf, staande aan den Oosterweg gem. N. Niedorp, eigendom van de erven Jn. Wiers, is gekochj door de Ned. Herv. Weezenadm. alhier voor f 1500. MOERBEEK. De tweede Nutsavond In dit seizoen behoort weder om tot het verleden. De opkomst was niet zoo groot als we dat gewoon zijn. Gedeeltelijk zal het ijs hieraan wel niet onschuldig zijn. Het was den heer J. Zwaag, die het muzikale gedeelte verzorgde op zijn accordeon en gehoord het applaus mogen wij aannemen dat deze opluistering tot genoegen van het publiek was. Na het openingswoord van den voorzitter, den beer Buis, werden de notulen gelezen en onveranderd goed gekeurd. De hierna geouden lezing door den heer A, Winkel had een zeer aandachtig gehoor. Na samenzang werd door de Club een éénacter voor 't voetlicht gebracht: De erfenis van Neeltje Pater, welks opvoering de lachspieren danig in beweging wist te brengen. Veel bijval verwierf ook het optreden van Mevr. Winikel en Plantinga met: Twee Buurlui. De oude heer Zwaag ontbrak ook deze keer niet en gaf eenige stukjes ten beste. Met: Dokter Ceesie, Do Molenaar van het Dorp en Voor de Rechtbank, had hij een verdiend applaus in ontvangst te nemen. Verder kwamen nog ten tooneele de dames Betsy Landman en Trien Doorn met Twee knappe dienstbo den, De dames Heinis en Marijtje met: O, die man nen, waaruit de heeren konden concludeeren, dat er over hun wel eens anders gedacht wordt, dan dat zij zich veelal trachten voor te doen. Hierna trad de heer Winkel nog op met een West- friesche vertelling: Bram en Bart, en liet Mevr. Van der Molen ons nog hooren: De poppetjes in paatje's oogen, en nadat Mevr. Winkel tot slot liet hooren: Jaap Jansen, viel des voorzitters hamer, ten teeken dat het programma was afgewerkt en met een woord van dank aan allen sloot hij de bijeenkomst. Het is een mooie avond geweest. IJ swedstryden. Onder flinke belangstelling zpn alhier door de ijsclub wedstrijden gehouden. De wedstrijden bestonden in hardprikken en ringsteken. Dames: le pr. Mej Landman, 2e pr. Mevr. Kater; troostprijs Mevr. Vethman. Heeren: De uitslag luidde: 1. P. Boere, 2. Jn. Zijp, 3, C, Rens, troostprijzen C. Weij en P. Landman. SINT MAARTEN ST. MAARTEN. (Eenigenburg.) Donderdagmiddag werd alhier een hardprikkerij ge houden. Hiervoor hadden zich 17 deelnemers opgege ven en daar alhier de „prikkers" huizen en van uit omliggende plaatsen deelnemers waren opgekomen en werd dan ook een felle kamp geleverd. Zooals gedacht, behaalde onze plaatsgenoot, de heer K. Kossen Wz. den len prijs, de 2e prijs werd behaald door den heer N. Pronk van Warmenhuizen en de 3e door den heer A. Nottelman alhier. De prijzen be stonden uit contanten. r 4 n n e n n ij k Het is de laatste weken buitengewoon druk met den handel in zuurkool. De vorst heeft daartoe het hare bij gedragen. In tegenstelling met de laatste 2 jaar wordt er veel afgeleverd. De inkoopprijs van de witje kool, die gebruikt wordt voor de inmaak van zuurkool, is laag geweest, terwijl ook de andere productiekosten lager zijn geworden, zoodat ongetwijfeld de verkoopprijs daar mee in evenredigheid zal zijn. Voor de gasgebrulkers, aangesloten bij de Gemeen schappelijke Lichtbedrijven voor Langendijk en St. Pan- cras, zal met ingang van 1934 een vastrechttarief wor den ingevoerd, waarbij het gebruik van de laatste 12 maanden als grondslag zal dienen, zoodat eenzelfde re geling wordt getroffen als bij het verbruik van electri- sche energie, ZUIDSCHARWOUDE. Aan de werkloozen en aan hen, die uit werkloozen- kassen trekken, zal een Kerstgave worden verstrekt tot een bedrag, gelijk aan 25 pcj. van het de laatste week ontvangene. Onze plaatsgenoot J. G. Renaud, die bij de Jongste wedstrijden in het hardrijden zich als een uitmunten den rijder heeft doen kennen, zal de volgende week vanwege den ICN.S B. naar Davos worden uitgezonden. NOORDSCHARWOUDE. Zang-vereen.„Crescenda" Door bovengenoemde vereeniging wordt op den laten Kerstdag een openbare uitvoering gegeven In „Con- cordia", onder leiding van den heer Willem Hespe, zoo dat een mooie avond te verwachten is. Bovendien treedt op de gevierde humorist Albert Klein wat een aangename afwisseling belooft te worden. Zie voor ver dere bijzonderheden de advertentie in dit nummer Tot notabelen der Ned. Kerk zijn herkozen de heeren K. Opperdoes en J. Heeman en tot Kerkvoogd de heer D. Kansen. Tot ouderling der Ned. Herv. gemeente is herkozen de heer P. van Dijk en tot diaken is gekozen de heer F. Smit, in plaats van den heer K. Langed^'k, die zich niet weder herkiesbaar stelde. OUD KARSPEL. We verwijzen naar de advertentie, waarin mededee- ling wordt gedaan van de opvoering van „Schakels" door de goed bekend staande tooneelvereeniglng „Jong Le ven" onder regie van den heer H. Slikker. Men vergete niet op tijd aanwezig te zijn, want de lengte van het stuk maakt het noodig dat precies half acht wordt begonnen. VOETBAL-PROGRAMMA Voor de kerstdagen. K.N.V.B. Competitie. Afd. II: H.B.S.Stormvogels; R C.H.—V.U.C. K.N.V.B.-Beker: West FrisiaSloterdyk, E.A.C.Alk- maarsche Boys (terrein Alkm. Boys) PurmersteUn B.F.C.; D.J.K.Succes; HelderOranje Zwart (26 Dec.) SwiftAlcmaria (terr Alcm. 26 Dec.); H.R.C.—Verka de, E.V.C.Alkmaar. Als er geen datum is genoemd, dan wordt de wedstrijd op Zondag 24 Dec. gespeeld. De N.H.V.B. heeft voor de feestdagen geen wedstrijden vastgespeld. I 1 BESTUURSVERKIEZING N.H.V.B. De commissie van stemopneming, bestaande uit de heeren H. Brussel, H. Kuijper en D. IJff, heeft naar 't Alg. Sportblad meldt, de uitslag opgemaakt van de steimimlng in de vacature Niestadt. Uitgebracht waren 152 geldige stemmen. Hiervan kreeg J. E. L. van Ketel 74 stemmen, J. Goedknecht 35, A. Teer 36 en J. v. d. Broek 7 stemmen. Niemand heeft de absolute meerderheid behaald. Er moet een herstemming plaats vinden tusschen de hee ren Van Ketel te Schagen en A. Teer, burgemeester van Twisk, voorzitter van de vereeniging „Twisk". Zweedsch stoomschip na een botsing met een Engelsch schip gezonken. Zes leden der bemanning verdronken. V.D. verneemt uit Stockholm: In den nacht op Don derdag zijn op de Noordzee het Zweedsche stoomschip Castor (uit Soelvesborg) en het Engelsche stoomschip Curd met elkander in aanvaring geweest. Het Zweed sche schip zonk bijna onmiddellijk, waarbij zes le den der bemanning, die zich in de ruimen bevon den, zijn verdronken. De overige zeven leden der equipage, werden door het Engelsche schip gered. De kapitein van de Kurd heeft radio-grafisch medege deeld, dat hij dc dichtstbijzijnde haven zal binnen- loopen. Het „kordate" dienstmeisje? had den brand zelf gesticht. Het politie-onderzoek inzake de brandstichting in de paviljoens van de badgelegenheid „De IJzeren Man te Vught bij 's-He:togenbosch, heeft tot zeer verrassende resultaten geleid. Het zeer nauwkeurige onderzoek naar sporen had geen resultaat en ook een onderzoek in de omliggende bosschen, onmiddellijk door de politie Ingesteld, leverde niets op. Door de mand gevalle^ Bij een nader onderhoud echter, dat de inspo- teur van de gemeente-politie met het dienst meisje, mej. Sater, heeft gehad, heeft na enke le uren ertoe geleid, dat ernstige verdenking tegen het meisje rees. Tenslotte heeft zjj volle dig bekend den brand te hebben gesticht, na de meubelen te hebben overgoten. Het heele verbaal, dat het meisje had opgehangen, was louter fantasie. Ht meisje is in verzekerde bewa ring gesteld en Donderdagavond naar 's-Hertogenbosch overgebracht, waar zij gisterochtend voor den Officier van Justitie is geleld. Het motief tot den daad wilde zij niet opgeven. Me vrouw Pijnenburg, de paohteres, vermoedt, dat het ge beurde moet worden toegeschreven aan het feit, dat 't meisje niet graag alleen thuis was, hoewel zij ziöh dienaangaande nooit had uitgelaten. Nader is gebleken, dat op een slaapkamer, dicht bij de brandende badkamer, een kind van elf maanden rustig lag te slapen. Het meisje heeft verzuimd dit 'eind te redden en heeft het pas uit het bedje gehaald, toen politie en brandweer arriveerden. Nevenbedrüf van een bierbrouwerij. In de vroege ochtenduren van Donderdag is door den inspecteur der Directe Belastingen, Invoerrechten en Accijnzen, in samenwerking met de politie in een woonhuis, gelegen aan den Hoogeham te Dongen en be woond door den heer J. Goossens. een der directeuren van de N V. Bierbrouwerij „De Kroon" en grenzend aan genoemde brouwerij, een volledig distilleei-foestel in be slag genomen. Reeds langen tijd hadden de autoriteiten het vermoe. den, dat in genoemde bierbrouwerij clandestien werd ge distilleerd. Gistermiddag kreeg men zekerheid, dat nieu we toestellen waren aangebracht Den geheeien nacht heeft een zevental ambtenaren de bierbrouwerij en hot woonhuis bespied. Tegen den morgen heeft men daarop met een schriftelijke last tot binnentreding van den burgemeester, een inval gedaan. Men vond toen de onderdeelen van een volledige distilleerderij, waarvan de ketels reeds sporen van stoken vertoonden. Er werd proces-verbaal opgemaakt. De directeur van de brouwe rij, de heer H. J. G. van Tuyn die in Antwerpen woon achtig was, is terstond naar Dongen gekomen en schijnt naar wordt vernomen, reeds een volledige bekentenis te hebben afgelegd. 7 IJ P F. GEMEENTE ZIJPE Burgerlijke stand van 15 tot en met 21 Dec. 1933. Geboren: Geertje, dochter van Dirk Zeeman en vaa Geertje Thomasz; Hendrika Johanna, dochter van Ma- rinus van Loo en van Petronella Hendrika Johanna Kraak. Ondertrouwd: Cornelis Biesboer, oud 25 jaar; brood bakker te Anna Faulowna. en Aagje Bakker, oud 21 jaar. zonder! beroep, alhier. Getrouwd: Jacob Stammes, oud 34 jaar, veehouder en Dirkje Collingnon, oud 21 jaar, zonder beroep, beiden alhier. Overleden: Geene. WIERINGEN GEMEENTE WIERINGEN. Burgerlijke stand van 15 tot en met 21 Dec. 1933: Geboren: Gerritje, dochter van M. Landolt en A. van Meulen; Dionisius Johannes, zoon van C. J van der Made en P. Verbiest; Anthonius, zoon van N. D. Lont en A Keijzer. Ondertrouwd: Hendrlkje van Dijk, oud 14 dagen, dochter van H. van Dijk en E. Harder;

Schager Courant | 1933 | | pagina 16