TANDARTS ACKEMA, Coöp. Boerenleenbank SLIKVENPOLDER. Plaatselijk Nieuws. B a rsingerhor n. der Spaar- en loo- Hulp in de huishouding, WINKET Maandagavond( Eersten Kerstdag) gaf Winkel's Harmonie een concert in de tooneelzaal van den heer R. Laan. met welwillende medewerking van Win kels Tooneelclub. Voor een goed bezette zaal trad allereerst op Win kels Harmonie, die onder leiding van haar direc teur, den heer P. Pranger van Zuidscharwoude, een achttal nummers ten beste gaf, welke, kennende de capaciteiten der yereeniging en hare leden, veel bij val hadden. Na Winkels Harmonie was de beurt aan Winkels Tooneelclub, die op herhaald verzoek weder opvoerde het blijspel in drie bedrijven „Ilaar laatste wil". De eerste opvoering hiervan werd gegeven op 12 November jl. en een uitvoerige recensie werd hier van reeds geplaatst en we zouden kunnen volstaan met de mededeeling, dat dezelfde spelers het er weer schitterend afgebracht hebben en het publiek en thousiast was, indien we ook niet een teleurstelling moesten vermelden, nl. een der hoofdpersonen, de heer P. Langcreis, was ongesteld geworden en kon niet spelen. De heer H. Slikker, de regisseur, heeft toen de rol gelezen en geboren comediant als hij is, ervan gemaakt, wat er van te maken was, waardoor toch nog een geheel werd verkregen, dat insloeg. Voor de prestatie werden hem aan het einde der uit voering bloemen aangeboden door den voorzitter van Winkels Harmonie, die allen voor hun medewer king 'dankte. Z IJ P E PETTEN- JEUGDHERBERG „DE ZEVENSPRON"G". Nadat den 16en September de eerste steen gelegd 'was van de Pettensche Jeugdherberg, had thans het 'massieve gebouw ontworpen door den architect Zuur bier te Schoorl, een groote schare belangstellenden ge trokken, die getuigde wilden zijn van de offlcieele ope- "nlng. Deze plechtigheid werd verricht door Dr. Gur- toaing uit Amsterdam, die met den heer Holthuis de Ned. Jeudherherg Centrale vertegenwoordigde. Nog voor 't einde van 1933, aldus spreker, beleven we dezen dag, waarop we ons warmen kunnen aan de 'gloedvolle gedachten, die in ons opkomen. Met zeke ren weemoed zien we naar *t oude huisje, maar niet kt verleden, 't heden erlangt onze aandacht; beschouwen "we het prachtige resultaat van het vele onverpoosde werken van de familie Wlesse, moeder, vader en Wim. "Wij van de Centrale stonden aanvankelijk sceptisch 'tegenover de Petteneohe plannen met des te meer respect zijn we thans vervuld voor 't gewrochte co groot is onze blijdschap dat aan 't net van Nederland- 'ache jeugdherbergen dit sieraad kan worden toege voegd tot heil van de Jeugd. Hiena riep spr. de herbergouders voor het front, Wees hun op do zware taak, die wachtende is en hoop te, dat de gouden verwachtingen van dezen dag in ver vulling zouden gaan. De vlag werd geheschen, de bel geluid en het gezel- 'sohap betrad na Dr. Gunning de ruime haJ die impo neert door haar frisohheid en degelijkheid. naast prac- tlsche bruikbaarheid kenmerkende eigenschappen voor Ihet geheele gebouw. Nadat het stichtingsbestuur ln de serre en de gasten ;ln d conversatiezaal hadden plaats genomen, maakten 'velen van de geboden gelegenheid gebruik om uiting te geven aan hun gevoelens. 1 EL Slpkes sprak voor de Natuurvrienden, W. de Veer namens den Nederlandschen Trekkersbond, terwijl de (herbergvader van de Wielewaal uit Aalst bij Eindho ven was overgekomen om de bestuurders te compll- jmuteeren. Ds. Boeke uit Schoorl vertegenwoordigde de Sohoorï- sohe jeugdherberg; hij hoopte als goede buren te mogen leven en te genieten van eikaars nabijheid. Aan den vooravond van het Kerstfeest dringt zich als vanzeif de herinnering aan ons op aan een andere herberg waarin geen plaats was voor Hem, die vrede op aarde wenschte; ln deze herberg zijn alleen die den vrede willen dienen, graag geziene gasten. Tot besluit sprak de heer W. Wieese, die uitvoeriger 'de wordinggeschiedenis van De Zevensprong schetste. Hij bracht voorts hartelijk aan allen die aan de toi> 'standkoming hebben medegewerkt, in het bijzonder aan hen, die louter door Idealisme gedreven, financleelcn steun verleenden. De onbaatzuchtigheid dezer men- scen te gedenken ls de pliobt van allen, die nu en in 'de toekomst dit gebouw zullen gebruiken. Nog volgde voorlezing van een aantal Ingekomen 'sdhrifelijke gelukrwenschjen. H ARENK ARSPET DIRKSHORN. Op den lsten Kerstdag heeft de Chr. Zangver. Cres cendo alhier een uitvoering gegeven ln de Ger. Kerk onder leiding van haar dirigent den heer Paul Kok. Het openingswoord werd door den heer L. Doekes ge sproken. HU liet Ps. 118 14 zingen en ging hierna voor in gebed. Hierna zette Crescendo het bekende „De hei lige nacht" van F. Gruber in. Om alle 10 nummers de revue te laten passeeren. zou te veel plaatsruimte vra gen. Over het algemeen is zeer goed gezongen. Het best beviel ons: „Beveel den heer uw wegen", van M. Haydn en ..De Vesper" van L. van Beethoven. Dat er grondig gestudeerd was. bewees wel dat alle liederen uit het hoofd werden gezongen. Opvallend mooi waren de bas sen. terwijl de tenoren nog wel was versterking kunnen hebben. Als solist verleende de heer K. Kok. tenor, zijn mede werking, zeer goed begeleid doord en heer J. Pluister, orgel. De heer Kok beschikt over een mooie en hooge stem. Het bekende „Largo" van Handel. ..Ons Lied" van Ara. Spoel en „Storm op Zee", van K. Kok werden mooi ge zongen. Aan het einde dankte de heer Doekes de heeren Kok en Pluister voor hunne welwillende medewerking en meende verder te mogen zeggen op een moolen avond te kunnen terugzien, waarbij wij ons gaarne aansluiten. Na het zingen van Ps. 72:11 en dankgebed behoorde deze avond weer tot het verleden. HEERTJÜOOW AART) Door de plaatselijke afdeeling van den vrijwilllgen landstolrm werd ln de wedstrijden te Hoorn de tweede prijs verworven, na loting met de afdeeling Hoorn, die eveneens 142 p. had behaald. De gladheid. Reeds den avond van den eersten Kerstdag vertoon de de Middenweg tegen een uur of elf een gladheid, die er aanleiding toe werd, dat een viertal gestrande auto's troosteloos aan den kant van den weg nabij den Bas- serweg zich bevond, terwijl de bestuurders op middelen uit waren, die verder rijden mogelijk zouden maken. Eveneens geraakte een bus nabij de hoeve van de wad. Entius tegen de boomen, echter zonder verdere gevolgen. Dinsdagmorgen was de weg voor gewoon geschoeide menschen zoo goed als onbegaanbaar, mede doordat ha' eenlgszins rond ligt, terwijl men de kerkgangers voetje voor voetje zich langs of achter de boomenrij zag voort bewegen. Tegenover het huis van den heer J. Wester, waar de weg al buitengewoon glad was, kwam de heer Wijnker, oudste wethouder der gemeente, zoodanig te vallen, dat hij een bloedende hoofdwonde opliep. Op ongeveer dezelfde plaats gleed even later de bus van den heer Dekker van het wegdek, doch werd ge keerd door de wegboomen. Het Kerstfeest der ldnderen. Evenals vorige Jaren had ook thans weder de V.C.J.B. gezorgd, dat ln het gebouw der Ned. Herv. Gemeente een kerstboom aanwezig was. De buitengewoon moeilijk begaanbare weg heeft zeker velen weerhouden tegenwoordig te zijn» Onder orgelbegeliding van Mej. M. Kostelijk werden door de kinderen de kerstliederen gezongen, terwijl zij mede de gemeentezang begeleidde. Na het Kerstverhaal werd door den leider van den avond Ds. Bloemhoff van Helloo een Kerstvertelling ge daan, welke tot onderwerp had een geschiedenis uit de Alpen. Niet alleen door de kinderen werd het avontuur van den kleinen Peter van de Boschhoeve met onver deelde aandacht gevolgd, doch ook in de harten van vele ouderen bleek zij gevoelige snaren aan te roeren. VEENHKIZEN. Als een bijzonderheid kan wel gemeld worden, dat van een koe van den heer K. Vader alhier drie gezonde kal veren het levenslicht zagen. BARSÏNGERHORN Door de gladheid van den weg geraakt. Tweeden Kerstdag zou Ds. v. d. Veen in de Zijpe den dienst vervullen, doch in Schagen hoorende. dat het vrijwel onmogelijk was met deze gladheid van den weg verder te rijden is hij omgekeerd. Weer goed en wel in Barsingerhorn aangekomen, zou hij bij zijn woning het hek indraaien, doch dit zou niet zonder ongelukken afloopen, want de wa gen verkoos blijkbaar een andere richting en reed bij den wal neer, waarbij de voorwielen op het ijs tot stilstand kwamen. Het achtergedeelte was op de berm blijven hangen, zoodat het voor de firma Ple vier uit Schagen niet zoo heel moeilijk was, de ver ongelukte weer op den weg te krijgen. Alles liep zon der persoonlijke ongelukken af, zelfs geen noemens waardige schade. KOLHORN' Op den lsten Kerstdag werd in de zaal van den heer Kuiper een gymnastiekuitvoering gegeven voor de gT^- nastieikvereenlglng UJD.I. alhier, die afgewisseld werd door voordrachten, die werden gedaan door eenige le den der vereenlgiag. Alle nummers die gegeven wer den, zoowel door klein als groot, werden beloond met een warm applaus. Ook de nummers der heeren vete ranen: ringen en Nils Buok-oefeningen werden zeer goed afgewerkt. KOE GRAS JULIANADOBP. Zondagavond om 6 uur werd ln de Ned. Herv. kerk alhier, het jaarlijksche Kerstfeest gevierd met de kin deren van de Zondagsschool, onder leiding van den heer A. van der Kaaij uit Amsterdam. Gemeenschappelijk gezang, kersvertellingen, tractatie en geschenkenultrei- klng wisselden elkander af, zoodat de kinderen ver heugd huiswaarts keerden. Naar ons ter oore kwam, zijn in den nacht van Vrij dag op Zaterdag j.1. vermoedelijk door een hond, een 25 tal kippen van den heer N. H. alhier gedood. Maandag, lsten Kerstofag, des namiddags om 4 uur eerd de Ned. Herv. kerk te Hulsduinen, het Kerst feest met de kinderen van de Zondagsschool aldaar op prett-ge wijze gevoerd. Dinsdag Zen Kerstdag, des avonds om 6 uur werd in het gebouw van „de Ster der HopeKerstfeest gevierd met de Zondagsschool aldaar gevestigd, onder leiding van den heer J. Sevensma te Amsterdam. Hoooworv AARTSWOTTD. In de vergadering van het Kiescollege zijn tot Ouder ling en Diakenen herkozen de heeren Jb. Kuiper en A. Jonker, terwijl tot Ouderling in de vaoature K. Helder gekozen werd de heer P. Grootes. ANNA P ART. O W N 4 KERSTVIERING EN ONZEN POLDER In de Ned. Herv. Kerk werd onder leiding van Ds. Vorst man het kei-stfeest gevierd, waarbij Mevr. Ba kenvan der Waal voor orgelbegeleiding zorgde en de kinderen, geleid door den heer 't Hart, toepasselijke liedjes zongen. Ds. Vorstman vertelde van „Hegge Han nes" Met een boek als herinnering keerden de kinderen na getracterd te zijn, huiswaarts. In de Ger. Kerk werd de blijde kinderschaar welkom geheeten door den heer Hoolmeijer. Mej. Sas vertelde van de geboorte van den Zaligmaker en de heer Ruwalda deed een vrije vertelling. Ook hier was tractatie en het uitreiken van boeken enz., waarna de dank van allen werd vertolkt door Ds. Zuidema. De RJC. Volksbond heeft het feest georganiseerd voor de parochie Breezancf en wel ln de zaal van den heer Borst. Het congregatiekoortje zong onder leiding van Mej. Wever en werd begeleid door Pastoor Verhoeff. Vooral het vertellen bij platen op het doek en een paar komische filmpjes had de belangstelling van de kinderen In het Evangelisatiegebouw werd ook kerstfeest ge vierd; het werd geopend met gebed, daarna voorlezlug en een kerstverhaal, vertooning van lichtbeelden. De heer Boon sloot met dankzegging, waarna uitreiking van de cadeautjes. BREEZAND. Uitvoering D.OJK.E.V. De uitvoering van DO.K.E.V. in de zaal van den heer Borst is uitmuntend geslaagd. De dam es afdeeling opende het programma met eenige keurig uitgevoerde lenigheidsoefeningen, waarbij de mondorgelclub begeleidende muziek speelde. Bij de heeren zagen we weer eens wat jonge krachten. Evenals de heeren vormden ook de dames weer aan het slot van de oefeningen een aardige groep. Zooals hierboven reeds vermeld, het was een uitstekend ge slaagde uitvoering. T AV NT) IJK De uitslag van de 3-daagsche kolfwedstrijden in de baan van den heer J. de Bakker luidt als volgt: le klasse: le pr. Jn. Goet, Alkmaar 261 p.; 2e pr. P. Mo lenaar. Zuidscharwoude 257 p.; 3e prijs S. Muijléboom, Noordsoharwoude 258 p.; 3erieprijs P. Gelder, Oud kars pel 58 p.; 2e klas: le prijs L. Stokman Oudkarspel 259 p,; 2e pr. C. de Vries te Alkmaar 252 p.; 3e pr. J. Zijp, Noordsohar woude 232 p.; Serieprijs T. Kostelijk, Noordscharwoude 57 punten: 3e klasse: le pr. J. du Burck. Zuidscharwoude 207 p., 2e pr. J. Leeuwerik, Zuidscharwoude 198 p.. 3e prij. J. Hink. Oudkarspel 189 p. Seriepr. H. Kuiper, Noord scharwoude 49 p. VIERINGEN VERGADERING D.E.T.V. Zondag 24 Dec. had in het café van den heer S. Half- weeg een openbare vergadering plaats van de vis- schersvereeniging D.E.T.V. Voorzitter memoreert dat de vereeniglng thans 16 jaren bestaat en is gedwongen te blijven bestaan want deze vereniging wordt beschouwd als centrum. De Zuiderzeesteunwet is een steunpunt; dat er enkele visschers zijn die nog geen tegemoetko ming hebben zal wel in het feit liggen dat er zoovele aanvragen binnen komen. Mededeeling wordt gedaan van verschillende inge komen stukken; o-a. van een shcrijven van den Minis ter van Financiën dat hij geen vermindering van pacht betreffende de zeegrasvlssdherij kan geven. Besloten wordt een schrijven te richten aan den Mi- ister, waarin uitvoerig wordt aangetoond hoe en waar om het zeegras is verdwenen. Alle bestuursleden worden herkozen. Hiena doet de penningmeester rekening en verant woording. Volgt bespreking kreufcelvisscherij. De heer J. Bars zou willen dat er een verbod kwam dat er op kreukels niet met de motor gevischt kan worden. Voorzitter zegt dat dit een kwestie is onder ling. Evenwel is van overproductie op de afslag geen sprake, zoodat het gevolg is dat de vereeniglng D.E. T-V. niet den minsten invloed kan uitoefenen. Aangezien do geheele vegaderlng het voorstel van Bals niet beaamt, wordt besloten opd enzelfden voet door te gaan. Bespreking over dien verkoop van baring. Er ia een schrijven ingekomen van Spakenburg om een tal haring dat thans 204 stuks is, wederom op 20 stuks te bren gen. Ze laten in den brief doorschemeren dat als dit niet gebeurt de Wlcringer vissdhers er schade bij zullen heb ben. De heer B. Kat (handel.rar) zegt dat een verschil van 20 pet. niet veel uitmaakt voor den handelaar, daar dit met den prijs wel te berekenen valt. Een groot tal, 220 stuks is een groot gemak voor de verzending, daar de engroskisten hierop berekend zijn. Het voorstel van den heer G. Dirks wordt hierin in stemming gebracht en aangenomen. Het tal is dus 200 stuks en blijft zooals het is. Voorzitter deelt mede. dat de contributie gezien de kasmiddelen wordt verlaagd van f 1.25 op f L Aan het reddingswezen is een bijdrage van f 10 ge schonken. Ten slotte doet voorzitter een ernstig beroep op de visschers hun afval niet in de haven te werpen. De heer B. Kat constateert het feit dat er handel te kort is ln wulken. Dit zit hem in de Texelaars, daar de Wieringer visschers daar niet mogen visschen met mo tor. Het gaat toch niet aan, zegt Kat, Texel met al deze handel te laten gaan strijken. Gaarne zou hij dan ook zien dat de visschersvloot heen en weer vaarde, dus heen met motor en aldaar met zeilen visschen, dus zonder schroef. Hij vraagt of het niet mogelijk is dat D.E.T.V. zich hiervoor inspant, daar het toch handel en visscherij bevoordeelt Het voorstel oogst echter weinig bijval en de toestand blijft dus zooals hij is. Daarna volgt sluiting. Vergadering van Stemgerechtigde Ingelanden op Zaterdag 23 December 1933, namiddags 2 uur. De heer C. Kooij, voorzitter, de heer A. Wiedijk, secretaris. Voorzitter opent de vergadering met een woord van welkom, waarna de notulen van de vergadering van 18 April j.1. worden gelezen en onveranderd goed gekeurd en geteekend. Voorzitter deelt mee, dat het nieuwe Algemeen Reglement van Bestuur voor de Waterschappen in Noordholland, voor den polder van kracht is ver klaard, zoodat ook deze vergadering voor de eerste maal in het openbaar moest worden gehouden. In verband met dit nieuwe Reglement is het nood zakelijk, de borgstelling door den penningmeester te herzien. Uit de rekeningen over do laatstverloopen 5 jaren is gebleken, dat de ontvangsten met uitzondering van voordeelige saldi hebben bedragen gemiddeld f2753.44, overeenkomstig het bepaalde bij art. 110 der Gemeente wet, welk artikel ook in toepassing wordt gebracht bij Waterschappen, moet de zekerheidsstelling 1/10 be dragen. Met algemeene stemmen wordt besloten de borgstel ling, welke een persoonlijke zal zijn, te bepalen op f300.—. Een staat van onroerende bezittingen van den pol der is opgemaakt en wordt door de vergadering goed gekeurd. Naar aanleiding van een schrijven van den Provin cialen Waterstaat in Noordholland, wordt besloten om de wegsloot aan de Westzijde van den Vennikker- weg vanaf den Muggenburgerweg tot den Tolkerdijk om niet aan de Provincie in eigendom over te dragen. Een en ander houdt verband met den te maken Pro vincialen weg. Het onderhoud van de nieuw te maken wegsloot zal nu geheel ten laste van de Provincie Noordholland zijn. De rondvraag levert niets op, waarna onder dank zegging sluiting volgt. NOORDSCHARWOUDE. 23 Dec. Aangevoerd: 3400 Kg. uien f 2.60-2,70, drielingen f 1.40, grove f 2.803.10, 30 Kg. spruitkool f 9.90, 33000 Kg. roode kool f 1.203.70, 16800 Kg. roode kool f 1.20— 3.70, 16800 Kg. gele kool f L70—2.70, 19600 Kg. D. witte kool f 2.80—3.40. AANGEVOERD: 25675 Kg. roode kool le kw. f 1.70— 3.20, 2e kw. f 1.30—2.60, 900 Kg. gele kool f 1.10—1.30, 16800 Kg. D. witte kool le kw. f 2.90—3.30, 2e kw. f L70- 2.40, 4600 Kg. uien drlel. f 1.40, uien f 2.90—3.10, grove f 2.90—3.10, stek t 1.30—1.40. ALKMAAR, 23 Deoember 1933. N.V. Eierveillng voor Holl. Noord erkwartielr. Aangevoerd: 100-000 kipeieren: 58—60 Kg f 4.20 4.60, 62—64 Kg f 4.60-6.60; kleine eieren 50-56 Kg f 3.203.80, 7000 eendeieren f 3.50 alles per 100 stuks DE BRANDWEER. Tot opperbrandmeester en brandmeester zijn be noemd resp. de heeren H. van Kuipers en L. van Rijswijk. OVERGEPLAATST. De heer W. Oudenampsen, adjunct-commies bij de P.T.T. alhier, wordt met ingang van 1 Januari 1934 overgeplaatst naar Nederhardinxveld. KERSTFEEST TE SCHAGEN. Den Tweeden Kerstdag werd in de Ned. Herv. Kerk alhier het jaarlijksch Kerstfeest gevierd met de kin deren van de Zondagsschool en de school-cathechi- santen. Het feest stond onder leiding van Ds. Eikema. Een schitterende boom stond in 't schip van de kerk op gesteld. Reeds voor het aanvangsuur, half zeven, was het kerkgebouw tot in de verste hoeken met belangstellen den gevuld. Stoelen werden ln de paden geplaatst, opdat een ieder een zitplaats kon vinden. Na opening met gebed en zegen werd door de ge meente samen gezongen gezang 195 vers 1 en 5. Door de kinderen werden vele kerstliederen gezon gen, terwijl met groote aandacht werd geluisterd naar het mooie kerstverhaal, dat Ds. Eikema vertelde. Door enkele dames werden versnaperingen rondge deeld, als koekjes, kerstkransjes, taartjes, ja wat al niet. Aan het eind van don dienst ontvingen de leer lingen fraaie cadeaus, welke gehoord de vele uitroe pen van bewondering, ongetwijfeld in den smaak vie len. Na de slot-samenzang der gemeente, bracht Ds. Ei kema allen dank die aan de voorbereiding en het welslagen van dit kinderfeest hadden meegewerkt, alsook aan den organist, den heer Koning van Sint Maarten en den heer Beundor, die met de leerlingen der cathechisatie zeer verdienstelijk eenige meer stemmige liederen had ingestudeerd en uitgevoerd. Om 9 uur verlieten allen het kerkgebouw, de kin deren dankbaar en voldaan, de ouderen versterkt in hun geloof. Het was een wèlgeslaagd feest, waarvoor ook Ds. Eikema en echtgenoote een hartelijk woord van dank toekomt» Veel Is van hen gevergd in de dagen van voorberei ding en 't meet voor den predikant zeker aangenaam zijn geweest te zien, hoezeer zijn arbeid is gewaar deerd. KERSTFEEST. Maandag werd In lokaal Bethel met de kinderen der Zondagsschool het jaarlijksche Kerstfeest gevierd. De Kerstgeschiedenis werd verteld, terwijl bij licht beelden nog een geschiedenis werd verhaald. Het ge heel afgewisseld door eenige liederen en tractatie, terwijl aan het einde eenige cadeautjes werden uitge reikt. SPORT. PROGRAMMA N.H.V.B. Voor Zondag 31 December en Nieuwjaarsdag 1 Ja nuari zijn geen wedstrijden vastgesteld. Eerst Zondag 7 Januari wordt wederom een volle dig programma afgewerkt DIVERSEN. Rattchbeker. O.a. schreven in voor dit toornooi H.R.C. 2, Andijk 1, D.T.S. 1, Texel 1, Uitgeost 1. Gouden Kruis. Hiervoor schreven in o.a.: Held. Boys 1, M.F.C. 1 en 2, Alkm. Boys 2 en 3, M.L.D. 1, H.R.C. 3 en 4, D.T.S. 2, Callantsoog 1 en 2, Petten 1, V.C.L., J.V.C. 1, B.K.C. 1. N. Niedorp 1, Koedijk 1, Kolhorn 1, D.O.S.K.O. 1. Sparta 2, Texel 2, Twisk 1. (Alg.Sportblad) W ereldkamploenschap. Volgens de Sportkroniek wordt de eerste ronde ge speeld op 27 Mei te Rome, Turyn, Genua, Milaan, Triest, Napels, Florence, en Bologna. De tweede ronde op 31 Mei te Rome, Turijn, Napels en Milaan. De de mi-finale te Turijn en Milaan. De finale tenslotte op 10 Juni te Romel SPORTBERICHTEN UIT DEN HELDER. H.R.C. en Helder beidan in de 3e ronde van den K.N.V.B.-beker. Na een rustperiode zijn beide Heldersche ploegen weer eens in het strijdperk getreden. Zondags had H.R.C de 4e klassor Verkade op bezoek en kon slechts door een 1—0 zege de 3e ronde bereiken. H.R.C. had oen invaller voor Roobol, die zich zeer verdienstelijk weerde. In 't begin waren de partijen beurtelings in de meerderheid. Daar blijft 't bij. Ver- kade nam het spel in handen maar scoorde niet. De Racers ontsnapten vele malen op wonderbaar lijke wijae aan een doorboring en als scheidsrechter eindo fluit, heeft H.R.C. door een onverdiende over winning de 3e rondo van den K.N.V.B. bereikt. 2en Kerstdag hebben we een soortgelijken wedstrijd aan den Bolweg aanschouwd. Hier was Helder gast- vrouwe van Oranje-Zwart, een oude bekende van Helder. Ook deze club toonde, dat met een 4e klasse niet te spotten valt. Direct na den aanvang opent Godschalk de score (10), maar de O.Z.midvoor weet gelijk te maken (1—1). Nadat de O.Z. rechtsbuiten tegen de lat heeft ge schoten, kopt hun rechtsbuiten den bal uit een cor ner buiten bereik van Kossen in het net U2. Met dezen stand gaat de rust in. Na de pauze herstelt Helder zich volkomen en weet tenslotte een 3—2 overwinning te behalen. ANNA PAULOWNA. Zondag 31 December krijgen we hier een wedstrijd B.K.C.—Wieringervvaard. Niet voor de competitie, maar ten bate van den W.-spe!er Schouten, die on langs in een match tusschen B.K.C. 2 en Wieringer- waard 2 z'n been brak. Wij wekken gaarne ieder op er heen te gaan. De spelers hebben beloofd hun best te doen en een aardige wedstrijd wordt het du» zeker. De aanvang is gesteld op 2 uur. JULIANADORP. Maandag, eersten Kerstdag, 's middags 2 uur, speel de J.V.C. III tegen Atlas III. Het was een aardig partijtje. J.V.C. III speelde eerst tegen wind en zoo doende wist Atlas met rust een 21 voorsprong t« behalen. Na de rust wist J.V.C. III dit echter iu een 5-2 overwinning om te zetten, dank zij de hulp van de Atlas-backs, die zelf voor een paar doelpunten zorgden» »T ZAND. G.Z. I—S.R.C. II, 9—2. Z.A.P. II—G.Z. II, 2-4. Advertentiën. Heden overleed, zacht en kalm, na een langdurig doch geduldig gedragen lijden, onze lieve Vrouw Moeder, Behuwd- en Grootmoe der, Mej. D SCHRIJVER-Mooy. in den ouderdom van 60 jaar. Uit aller naam, SCHRIJVER. Warmenhuizen, 27 Dec. 1933. De teraardebestelling zal plaats hebben Vrijdag 29 December, nam. - uur te Warmenhuizen. Nassaulaan 25 ALKMAAR Tel. 1229. Houdt spreekuur te Oudkarspel ln t Huis de Bre-lenide". Dinsdags van 5-7 uur (Voor ziekenfuinlereilen geheel gebit f60.) Bewijs huisarts niet noodig. al leen contributiekaart. Heden overleed, zacht en kalm, onze beste Vader, Behuwd- Grootvader en Overgrootvader, de Heer Jan Verfaille Jbzn., in den ouderdom van 92 jaar. Den Helder, 25 Dec. 1933. Bussum BAERT-Verfaille. Den Helder: M. C. VERFAILLE—Gover*. R. VERFAILLE. Alkmaar: H. G. HUIZENGA—Verfaille. H. HUIZENGA. Den Helder: Ib. I. VERFAILLE. E. VERFAILLE—Huizenga. Bussum: M. M. KUIIPERS-Verfaille. W. KUI|PERS. Den Helder: A. SMIT. Kleinkinderen en Achterkleinkinderen. Geen bezoek. Geen bloemen. Algemeene kennisgeving. De teraardebestelling zal plaats hebben Donderdag 28 December, op de Algem. Begraafplaats te Huisduinen. Vertrek van het sterfhuis, Lan- gestraat 102, nam. 1 uur. te Het Bestuur der Bank verzoekt de voor contróle en bijschrijving van rente vóór ÏO «Jan. 1934. terwijl de betaling der verschuldigde rente van voorschotten wordt inge wacht uiterlijk 31 Dec. '33 Het kantoor is hiervoor geopend van 29 Dec. 1933 tot ÏO «Januari 1934, eiken werkdag, uitsluitend ten huize van den Kassier, vanaf des voorm. 9—ll'/2 uur en des namiddags van V/2—S uur. Gevraagd bij nette wed. tusschen 30 en 40 jaar. Brieven fr. lett. A, Hulppostkantoor Wieringerwaard. Gevraagd, half Januari: flinke Dienstbode, bij I. KWELDAM, Gedempte Gracht, Schagen.

Schager Courant | 1933 | | pagina 3