Julianadorp en Koegras in 1933. Japan zendt nota aan den Volkenbond om zijn uit treden uit Bond mede te deelen. Bij Dixmuiden verongelukt een Engelsch verkeers vliegtuig; de vijftien inzittenden komen om het le ven. Aanslag op Mussolini verijdeld. Einstein wil niet langer Duitscher zijn; zijn bank saldo te Berlijn in beslag genomen. APRIL. Op 1 April begon de boycot tegen de Joden in Duitschland. Bij een vliegongeluk in Kansas komen 11 menschen om het leven. Het grootste Amerikaansche luchtschip „Akron" raakt in een storm en verongelukt; 70 dooden. Het Engelsche Lagerhuis neemt de noodwet op den invoer van Russische goederen aan. Duitschland verklaart zich bereid mode te werken aan een nlgemeene verlaging van de industrieele in voerrechten. Gocring wordt Pruisisch Minister-President. Soussa wint het wereldkampioenschap biljarten te Keulen. De Hollander Dommering derde. Prof. Einstein neemt een benoeming tot hoogleeraar in Spanje aan. MacDonald vertrekt naar de Vereenigde Staten. De Japanners dringen voorwaarts, de Chineezen lijden zware verliezen. Op 18 April wordt het vonnis in het proces tegen de Engelsche ingenieurs te Moskou gewezen. Thorn- ton krijgt 3 jaar. MacDonald 2 jaar, de andere Engel- schcn worden uitgewezen: Thornton en MacDonald vragen gratie, wat zij later krijgen. Port Arthur door de Japanners als Marinebasis In gericht. S'aatssecretaris Woodin verklaart, dat de Vereenig de Staten den gouden standaard los hebben gela ten. Plechtige herdenking van de stichting van Rome. Zware aardbeving in Klein-Azië. MacDonald keert van zijn bezoek uit Washington naar Engeland terug; bepaalde afspraken zijn niet gemaakt. Japan trekt zijn troepen van Peking terug. Het vermiste Fransche postvliegtuig van den dienst MarseilleBagdad, wordt in de Italiaansche provin cie Cosenga gevonden, drie van de acht inzittenden leven nog. Kruitfabriek in Portugal vliegt in de lucht, 8 doo den. Opstand m Cuba. De President van de republiek Peru Luis Sanchez Cerro, wordt vermoord. HEI. Feesten in Duitschland op 1 Mei, dag van den Na- tionalen Arbeid. Het Engelsch—Duitschc handelsverdrag te Londen onderteekend. Het vermogen van de soc.-democratische partij en van de Rijksbanier in beslag genomen. President Roosevelt publiceert een oproep, waar in hij in vier punten Amerika's standpunt wat ont wapening betreft, bekend maakt Bij een brand in Mexico komen 41 menschen om het ieven. De voorhoede der Japansche troepen voor Peking. Ter ontwapeningsconferentie wordt scherpe critiek op het Engelsche vlootplan uitgeoefend. Spoorwegongeluk bij Wibledon, zes personen ko men om het leven. De Communistische partij in Oostenrijk verboden. JUNI. Onderhandelingen tusschen Engeland en Japan over verdeeling van afzetgebieden. Weigering van ópaansche bootwerkers om Duitschc schepen, die de Hakenkruisvlag voeren, te lossen. Grooto brand in Long Beach in Californië, dertig petroleumtank3 in brand, tientallen personen komen om. Mijnramp in Japan. 46. dooden. Spoorwegramp bij Nantes, 50 dooden, en talrijke zwaar i ewonden. De Amerikaansche senaat keurt het wetsontwerp tot afschaffing van den gouden standaard goed. Dollfuss onderteekent het concordaat met den Hei ligen Stoel. Het Viermogendhedenoact te Rome ook door Duitschland onderteekend, redevoering van Musso lini in den Senaat. Mislukte aanslag op Venizelos, oud Minister-Presi dent van Griekenland. Twee ambtenaren van den Vei ligheidsdienst worden gearresteerd. Aanslagen, weike mislukken, op do Oostenrijksche staatslieden Steidle en Rintelcn. Door een verdaging' tot het begin 1934, laat het Amerikaansche Congres Roosevelt do vrije hand ge durende zes maarden. De Duitschers verlaten de Internationale Arbeids- conferentie. De Oostenrijkste regeering verbiedt de Nationaal-Soclalistische part en ontbindt de S.A. en S.S. Door 27 staten wordt te Luzern het nieuwe golf lengteverdrag on erteekend, Nederland weigert. De sociaal-democratische partij in Duitschland wordt, verboden. (22 Juni), maatregelen tegen de Stahlhelmorganisaties. De leiders der Oud-Christe lijke vakbeweging in Duitschland worden buiten het Arbeidsfront gezet, alle vakbonden worden verboden. Bomontploffing in het voorportaal van de St Pieter te Rome: drie gewonden. De Ontwapeningsconferentie tot October verdaag 1. Carncra wint van Sharkey te New York en wordt wereld-kampioen zwaargewicht. JULL Roosevelt verwerpt de formule van de goudlanden in den huidigen vorm; de goudlanden besluiten hun politiek te handhaven. Het Italiaansche Balbo-escader op route. Het EngelschRussische geschil wordt uit den weg geruimd door de invrijheidstelling van Thornton en MacDonald; het Engelsche embargo en het Russische conlra-embargo worden opgeheven. Het bestuur van dc nationaal-socialistische bewe ging in Oostenrijk wekt zijn leden op tot den strijd tegen de regeering—Dollfuss. Bij verordening wordt bepaald, dat de socialistische zetels in den Duitschen Rijks- en de Landdagen niet meer zullen worden bezet. Het Concordaat tusschen den Heiligen Stoel en Duitschland wordt te Rome voorloopig geteekend. Bij Apolda ontspoort de D-trein Stuttgart—Berlijn, 4 dooden, 12 gewonden. Te Weenen wordt een sabotage-complot van nazi's ontdekt Wet op confiscatie van sociaal-democratische* ver mogens in Duitschland. Twee Lithausche vliegers, die van de Vereenigde Staten naar Kowno wilden vliegen, verongelukken bo ven Brandenburg. Willv Post vliegt in zijn wereldvlucht in 25 uur van New York naar Berlijn. Een en dertig menschen komen om bij een ter- reinbrand in Marokko. Het vliegtuig van AtheneRhodus met 6 personen verongelukt Hongersnood in China. De Spaansche regeering erkent de Sowjet-Unie. Groote overstrooming in de Chineesche provincie Sjensi; 4000 menschen verdrinken. Aschregen bij Kota Agoeng (Zuid-Sumalra). AUGUSTUS. Raad van 7 leden door Roosevelt benoemd om den vrede in de industrie te verzekeren. De Franschen Codos en Rossie vliegen over den Oceaan. Staking van 15.000 melkboeren in den staat New- York. De gondel, waarmee Ir. Cosijns zijn stratosfeertocht zou ondernemen, springt uit elkaar. De Duitsche regeering ontneemt een groot aantal personen het staatsburgerschap. De Oostenrijksche Vice-kanselier sticht het nieuwe „Nationaal Standischc Front", zijn program is nati onaal-socialistisch. Brand in een filmstudio te BilJancourt (bij Pa rijs), millioenen schade. Trein-ongeluk in Nieuw Mexico, 10 dooden en 37 gewonden. SEPTEMBER. Ter gelegenheid van den Partijdag der N.S.D.A.P. te Neurenberg, houdt Hitier een rede, waarin hij zijn opvatting over cultuur en kunst in een Nat Soc. Staat uitéénzet. Cycloon op Cuba. Honderd dooden en achthondord gewonden. In Rusland komen acht personen om het leven bij een vliegongeval. Ernstig spoorwegongeluk bij Binghampton in den staat New York. Veertien dood en vele gewonden. De Scheldet.unncls door Koning Albert feestelijk geopend. Het concordaat tusschen het Vaticaan en Duisch- land geratificeerd. Wervelstorm in Mexico; 30 dooden. De Londensehe Commissie van onderzoek naar den brand in den Rijksdag komt tot de conclusie, dat Van der Lubbe niet alleen den brand kan hebben gesticht; dat de vier verdachte communisten onschuldig zijn en dat er verdenking bestaat tegen den Nationaal- Socialistische leiders. Het proces over dc brandstichting in den Duitschen Rijksdag neemt in Leipzig een aanvang. Van der Lubbe bekent, dc andere verdachten houden hun on schuld vol. Engeland verlaat den gouden standaard. De stad Tampico in Mexico door een orkaan ver woest OCTOBER. Aanslag op Dollfuss. hij wordt door twee revolver schoten licht gewond. Uit een postzak van Genève naar New York verzon den, wordt een bedrag van 100000 Zw. francs gesto len. De Duite^he regeering verwerpt het Fransche voor stel van oen internationale wapencontrole, indien niet dadelijk aan Duitschland bepaalde wapentypen worden toegestaan. De Duitsche rijksregeering besluit op 14 October uit den Volkenhond te treden en niet langer aan de ontwapeningsconferentie deel te hemen. De rijksdag wordt ontbonden, er zal een volksstemming worden gehouden. De Ontwapeningsconferentie wordt ver daagd tot 26 October. Camera wint te Rome den bokswedstrijd tegen Paolino op punten. Deskundigen verklaren in het Rijksdagbrandproces Wanneer hot laatste nummer van dit blad in 1933, bij de lezers en lezeressen bezorgd wordt, dan schei den ons nog slechts enkele uren van het einde des jaars. En voor men voorgoed afscheid neemt van het oude jaar, is hot goed dat de mensch een wijle terug blikt op alles wat in den loop van zulk een jaar hem het meeste raakte, al willen wij hiermee niét mede vastleggen, om daar te blijven stilstaan, en zoo doende een slachtoffer worden van zijn eigen zwaar moedige gevoelens en gedachten. Neen, dat is niet de bedoeling, en gelukkig hij, die trolsch veel leed en zorgen, zooveel oDtimisme bezit, dat hij, na op het voorbijgegane een terugblik te hebben geworpen, met onversaagden tred en een opgeheven hoofd, den nieu wen tijdkring, het Nieuwe Jaar, de niéuwe toekomst tegemoet weet te treden. Daarbij zich dankbaar weet te gevoelen, dat het nog zoo geloopen is, en aldus zon der morren of klagen, weet over te stappen van het Oude in het Nieuwe Jaar. Nu is het als van zelfsprekend veel gemakkelijker om een en ander hier neer te schrijven, dan om in het dagelijksch leven, zooals dat zich aan een ieder onzer voordoet, in toepassing te brengen. Wij weten dat ook heel goed, alle menschen zijn niet hetzelfde, maar men moet toch bedenken, dat men er met ge klaag en gejammer ook niet komt, en daarom hopen wij dat er voor een ieder een zekere dosis optimisme voor het komende jaar, zal zijn gereserveerd. Aan het einde van ons vorig jaaroverzicht schre ven wij den wensch: „Houdt goeden moed, het zal verkeeren", neer. Als men ons nu vraagt, voor hoe veel zijn die woorden in vervulling gegaan ten goede, ja, dan moeten wij evenals ieder ander daarvoor de schouders ophalen. Er is nog niet veel verbeterd en al moge zoo hier of daar een spichtig zonnestraaltje door het duister heen breken, het is toch geen motief, om van verbetering in het bedrijfsleven te mogen spreken. Het maatschappelijke raderwerk, over de ge- heele wereld is nog ontwricht en de man die dat in goede banen zal trachten te brengen, moet nog ge vonden worden, zoodat wij maar willen constateeren, dat Let nog lang niet in orde is, en nog heel lang kan duren, al spreken wij in deze inleiding toch de hoop uit, lat spoedig een betere tijd voor een ieder onzer moge aanbreken, want daarmede alleen zal het ge- heele wereldgebeuren gebaat zijn, al ontveizen wij ons de te overwinnen moeilijkheden evenmin. De Goudsche wapenspreuk: „Door moeilijkheden naar het doel", moge een ieder daarbij ten leidsman zijn. Wij willen thans verschillende takken van bedrijf en andere onderwerpen op onze omgeving betrekking hebbende, wat meer van nabij beschouwen, en begin nen we dan maar met de afdeeling Landbouw. Deze tak van bedrijf, heeft hier heel wat van zijn omvang verloren, al worden er nog vele H.A. met diverse halm- en peulgewassen, voederbieten, enz. beteeld. Over het algemeen heeft mei. echter mind' r bouwland, de kosten van arbeidsloon en bemesting enz. gesteld tegen de kleinere ontvj-gsten der pro ducten, zijn daar niet vreemd aan, en bovendien is het dan gemakkelijker om grasland ie bewerken; Een groot deel van het zelf verbouwde wordt in eigen be drijf- weer aangewend, daar men andere toch alles weer zou moeten terugkoopen in den vorm van di verse soorten veevoeders. Vanzelf zijn wij nu bij dc Veehouderij aangeland, die in onzen polder toch altijd nog de hoofdbron van het bedrijf vormt, al moeten wij er direct aan toevoegen, dat de verschillende opbrengsten niet gelijken tred hielden met de productiekosten, al zijn die ook tot het uiterste beperkt. De verschillende crisismaatregelen waren dan ook niet voldoende, om de weegschaal in evenwicht to brengen én het zal voor menigeen-éen heel& toer-zijn om do eindjes ~oo aan elkander te knoopen, dat men er nog zonder kleerscheuren afkomt. Over het algemeen hoorden wij van een aanmerke lijke verlaging der landpachten, zöödat oöli dit als een stap in de goede richting mag beschouwd wor- dat v. d. Lubbe den brand niet alleen gesticht kan hebbeA. Treinramp bij Cherbourg, 30 dooden, 32 gewonden. Amerika verzet zich tegen een onbepaald of al te lang uitstel van de ontwapeningsconferentie. NOVEMBER. Bezoek van Goering aan Rome. Mussolini neemt de portefeuilles van Luchtvaart en Marine over. Maarschalk Balbo benoemd tot Gouver neur van Lybië. Het nieuwe Vol.kenbondspaleis te Genève ingewijd. Engeland zegt het tariefsbestand op. Een Fransch vliegtuig-eskader maakt een reis naar Afrika, onder leiding van Vuillemin. Afkondiging van het standrecht in Oostenrijk, waar door op moord, brandstichting en openbare geweld pleging de doodstraf wordt ingevoerd. In Spanje wordt een poging tot omwenteling ont dekt Onderhandelingen tusschen Roosevelt en Litwinof betreffende de hervatting der diplomatieke betrekkin gen. Groot succes voor Hitier van het referendum en de volksstemming in Duitschland. Te Stockholm wordt een schilderij van Rembrandt gestolen, dief en schilderij worden ontdekt. Groote böschbrand bij Los Angelos. 24 Menschen verongelukken bij éen autobusongeluk in Spanje. De Vereenigde Staten erkennen de Sovjet Unie- De D-trcin BerlijnParijs rijdt op een werktrein, 3 dooden. pertil. die een aanslag op Dollfuss pleegde, ver oordeeld tot vijf jaar gevangenisstraf. Verkiezingen in Spanie brengen een aanmerkelijke verschuiving naar rechts. Twee Amerikaansche officieren hereiken op een stratosfeertocht een hoogte van 17.700 M. Een Russisch vliegtuig stort bij Charkof neer, 14 dooden. DECEMBER. Opheffing drankverbod In de Vereenigde Staten. Getuigenverhooren in het Rijksdagbrandproces ge ëindigd. Het echtpaar Lindbergh vliegt van Afrika naar Bra zilië. Anarchistische opstanden in Spanje. Aanslag op Cosgrave, den leider der Iereche oppo sitie. .Bij de landing on Fuhlsbuttel, het vliegtuig van Hamhurg, verongelukt een toestel van den dienst Ber lijn—Hamburg. 6 dooden. Requisitoir in Riiksdagproces; tegen v. d. Lubbe en Torgler de doodstraf geëischt; vrijspraak gevraagd voor de Bulgaren. Trein met kin< eren bij Posen aangereden; talrijke dooden en gewonden. Groot poiitie-schandaal te Brussel; verscheidene hooge ambtenaren in hechtenis genomen. Vonnis In het Rijksdagproces uitgesproken. Van der Lnbbe ter dood veroordeeld, alle anderen vrijgespro ken. Ontzettende treinranro in Frankrijk in den nacht op eereten Kerstdag. Honderden dooden en gewonden. den ora den boer en zijn gezin, een dragelijk be staan-te geven. De Bond van Landpachters, die zich ook voor dat onderwerp interesseert, zal hieraan wel zijn medewerking verleend hebben. Het gevreesde mond- en klauwzeer, deed hier in den zomer zijn intrede, en er was bijna geen boerderij aan te wijzen, waar het beruchte bord met „Mond- en Klauwzeer", Besr» et terrein niet aan het damhek prijkte. Nu heeft het hier wel niet veel slachtoffers gemaakt, maar „in den emmer merk je het wel" en men heeft zoovele kilo's noodig, om nog eenige be somming te kunnen maken. De veeprijzen waren ook niet hoog. al zal er wellicht hier of daar een uitblin ker geweest zijn. maar over het algemeen gesproken, zijn de uitkomsten beneden het middelmatige geble ven, en het is voor de veehouderij in het bijzondér te hopen dat spoedig betere tijden aanbreken. Wij wil len ook van dit onderdeel afstappen en even het Tuinbouwbedrijf bezien. Ook hier heeft het afgeloopen jaar geen ruime overschotten gelaten. De groei en de opbrengsten van de gewassen, dat viel in vele gevallen nog al mee, maar dan kwam het geldelijk gedeelte weer roet in het eten gooien, zoodat de totaal-uitkomsten ook be tere jaren gekend hebben. Nu wordt in dit bedrijf zoo langzamerhand meer gebruik gemaakt van wa renhuizen, en groote hoeveelheden platglas, en als het dan een beetje wil. dan kan men soms nog wel eens een buitenkansje met het een of ander product hebben. De Pluimveeteelt. wordt door sommigen in onze omgeving op groote schaal en op moderne wijze beoefend. Over het alge meen was de eierproductie goed, de prijzen waren echter laag, en reduceerden de winst tot liet mini male. De laatste maanden stegen echter de prijzen be langrijk, en degene die goed op zijn legmateriaal paste, kon dientengevolge ook nog weer van een meevallertje spreken, al zal het voor ieder duidelijk zijn. dat zulk een paar maanden niet alles kunnen goed maken, maar het doet toch weldadig aan, wa: neer men bij een of andere onderneming van ver diensten mag spreken. Een groot gedeelte van de eierproductie alhier gaat tegenwoordig naar de Hel- dersche eierenveiling, waar de prijs altijd even hoo- ger is dan op andere markten. Dan zijn wij gekomen aan De Bijenteelt. Over het algemeen genomen heeft de bijeenteelt het dit jaar goed gedaan. Het was mooi weer en door de warmte voldoende bloesem aanwezig, waar het nijvere bijenvolk den nectar uit wist te peuren, zoo dat de meeste imkers een ruimen voorraad honing konden oogsten, die tegen een goeden prijs van de hand kon worden gedaan. De imkers zijn tamelijk goed- georganiseerd, en het is een feit dat onomstoo- telijk vaststaat, dat een goede organisatie altijd vruch ten afwerpt. De Bloembollenteelt heeft ook dit jaar aan de beoefenaars van dat be drijf geen winsten opgebracht, integendeel nog steeds verliezen, en het zal heel wat moeten veranderen, wil dat voor het komende jaar wel het geval zijn. Nu zijn er dezen herfst wel een kwatum bloembollen aan de bedrijven door vernietiging onttrokken, maar het blijft toch een open vraag of deze maatregel de ver betering in deze bedrijven, zal kunnen bewerkstelli gen. Niettegenstaande deze genomen maatregelen zijn er toch nog tamelijk wat H.A. met bloembollen be plant Nu is het ook wel zoo, dat een bloemist ook niet anders kan handelen, hij moet bloembollen heb ben, want andere zou, bij een eventueele opleving m- het bedrijf, hij-nog moeten bèginnen, en dat zou de achterdeur uit zijn. Niettegenstaande de malaise, moet de bloembollenkweeker steeds paraat blijven. Wij hebben zoo In het kort verschillende bedrijven onder de loupe genomen, en willen ook nog eenige andere onderwerpen even opnoemen. Wij beginnen dan met de Woningbouw, die vergeleken bij eenige jaren terug, nu zoo goed als stil staat, een enkele uitzondering daargelaten. De en kele woningen die dit jaar nog gebouwd zijn, konden de bouwvakarbeiders niet het geheele jaar van werk voorzien, zoodat dezen genoodzaakt waren, zich el ders van werk te voorzien of werkloos te zijn. De aanwas van De Bevolking heeft ook haar hoogste punt bereikt Van verhuizen is echter slechts bij hooge uitzondering sprake, want waar men ook komt. overal is overvloed van werk krachten, en dan blijft men maar waar men is, al is het voor velen een eentonig bestaan om dag aan dag zonder werk te moeten rondloopen. Het Wegennet in den Polder „Het Koegras" kan vergeleken bij vele andere streken in de provincie, gemakkelijk den toets der critiek doorstaan. Onze wegen zijn prima in orde, én blijven dat ook gemakkelijk, want het toegepaste dckkingsmiddel blijkt zeer goed tegen alle weersin vloeden bestand te zijn. De weg vanaf de Doggers- vaart naar Den Helder is bijna gereed en zal men binnen korten tijd van hier uit linia recta naar Den Helder kunnen, hetwelk ook een groote tijdsbesparing zal zijn. Op het gebied van Jubilea hebben we dit jaar wel iets te vermelden. Op 11 Fe bruari j.1. bestond de Boerenleenbank alhier 25 jaar. De h'eerën C. Dito en A. Grin Pz. waren op dienzelfden datum 25 jaar als bestuurdcren van de Bank werk zaam. In- de algemeene vergadering van 22 Februari d.a.v. werden de verschillende jubilea op gepaste wij ze herdacht, en werden waardeerende woorden tot belde heeren gesproken. Op 16 Juli was het 25 jaar geleden dat in het Koe gras een Hulppostkantoor gevestigd werd, en op dien- zelfden datum was de heer C. van der Eijk 25 jaar bij de Posterijen werkzaam. Een en ander werd toen in herinnering gebracht, voor welk overzicht wij ver wijzen naar het nummer van 18 Juli. Op 15 October was de arts E. E. Oterdoom 12^2 jaar aan t' Zand gevestigd, en werd op dien dag door velen van hier, aldaar gehuldigd. Het Verenigingsleven onderging wel eenige uitbreiding. Opgericht werden de ijsclubs „Julianadorp" en „De Eendracht", terwijl ook nog een tooneelvereeniging „Kunstmin" werd op gericht. Overigens presteerde de eene corporatie meer dan de andere, en bleef dat zoo zijn gangetje gaan. In den Gemeenteraad van Den Helder bleef onze vertegenwoordiging de zelfde, daar de beide zetels aldaar nog door dezelfde personen bezet worden. De Waterleiding waarop alle daarvoor in aanmerking komende wonin gen, zijn aangesloten, functioneerde goed en gaf geen reden tot klachten, zooals zulks evenmin het geval was met het Electrlsch net, waarop behoudens enkele uitzonderingen na, alle woningen, werkplaatsen, waterbemalingen enz. zijn aangesloten. De Straat- en Wegen verlichting die het vorige jaar, op zoo ruime schaal was uitge breid, voldeed heel goed. Met het oog op bezuiniging bij ons gemeentebestuur, heeft echter een groot gedeel te van de lantaarns dezen herfst niet gebrand, zoodat het op die plaatsen, evenals voorheen, weer Egyp tisch donker was. De genomen maatregel op de "bo venvermelde reden, dient echter geëerbiedigd te wor den. Toch is er den laatsten tijd weer eenige verbe tering waar te nemen. De namen van straten enz. beginnen wat burgerrecht te verkrijgen. De weg Dog- gersvaart—Den Helder werd gedoopt met Verlengde Langevliet. In een afzonderlijke correspondentie heb ben wij er toen op gewezen, dat er nu twee van die namen waren, én het gewenscht zou zijn, dezen nader aan te duiden met Noord en Zuid. De hiermede annex zijnde nieuwe Hulsnummering voldoet goed en is in den loop van het jaar met en kele a en b nummers gecompleteerd. De Belastingen, het woord dat bijna niemand gaarne hoort, bleven voor zoover ons bekend, ongewijzigd. Door de daling der inkomsten zullen de aanslagen echter wel een heel ander beeld geven, dan voor oenige jaren terug. De Politie. bleef voor zoover het den persoon betreft, dezelfde, en in zeer vele zaken hem ter afdoening opgedragen, werd met accuratesse en beleid, ten genoege van zijn opdrachtgevers gewerkt. De Brandweer, die tamelijk goed geoutilleerd is, behoefde dit jaar slechts bij een boerderijbrand dienst te doen, terwijl een paar malen bij höoibroei en binnenbrand assis tentie werd verleend. Wij herhalen echter nogmaals, waar blijft de autobrandspuit voor het uitgestrekte landelijke gedeelte van onze gemeente? Post, Telegraaf en Telefoon. Alhoewel overal in den lande op het postbedrijf bezuinigd wordt, kon het Hoofdbestuur van P.T.T. dit alhier na gehouden controle niet toepassen. Wij mo gen ons dus voor geheel Koegras nog verheugen op 2 bestellingen per dag, voorzoover dit dan ressorteert onder Julianadorp en 's avonds kan door belangheb benden ook nog correspondentie afgehaald worden. De kantooruren bleven op denzelfden tijd gesteld. Hot personeel bleef uit dezelfde personen bestaan. De vrachtautodienst van Alkmaar naar Den Helder on tusschengelegen plaatsen functioneert goed. En hoe zou het geregeld wórden wanneer het een feit wurdt, als aan de halte Koegras geen enkelen trein meer stopt? Door de Gemeentereiniging wordt elke week alle huisvuil enz. door geheel Koe gras opgehaald on voor zoover ons bekend functio neert ook deze dienst goed. Een groot verschil bij ja ren geleden, toen alles zoo maar a bout portant in de vaarten werd gedeponeerd. Toch durven enkelen dit nog wel te doen, louter uit gemakzucht. Door den Autobnsdienst van J. van Scheijen, wordt de communicatie tusschen Schagen en Den Helder in den zomer vijfmaal en iu den winter 4 maal vice-verea onderhouden, tot groot gerief van diegenen, die voor dit of voor dat in bo vengenoemde plaatsen moeten zijn. Velo scholieren

Schager Courant | 1933 | | pagina 19