MÜSSERT BLIJFT LEIDER VAN DEN N.S.B. V.A.R.A. VOOR MILITAIREN VERBODEN. BEMANNING PELIKAAN DANKT Brand in een dierentuin. Predikbeurten. HET BAYONNE-SCHANDAAL BREIDT ZICH UIT. „Wij moeten straks groote schoonmaak hon den, en dan is het noodig, dat onze handen vrij zijn." Voor een besloten vergadering in het Concertge bouw te Arasterdam heelt de leider der Nationaal- Socialistische Beweging ir. A. A. Mussert gisteravond •het woord gevoerd. Voor de pauze gaf hij een uiteen zetting over het wezen van het nationaal socialisme; daarna besprak hij de gebeurtenissen van het afgc- loopen jaar, aldus lezen we in het „Hsbl.". Hoewel hij van de leiding van alle andere politieke •partijen tegenstand en bestrijding had verwacht, had spr. niet gedacht, dat terrorisatie en broodroof tot hun voornaamste argumenten zouden behooren. Het is, zeide spr., met betrekking tot de andere partijen, een en al gekuip en gekonkel en hij gewaagde o.a. van wat hij noemde het ergerlijk geknoei met de wethouderszetels van Den Haag. Dat ons volk dagelijks beleedigd wordt door het Departement van Buitelandsche Zaken daaraan zijn wij, meende ir. Mussert, om zoo te zeggen gewend sinds een Nederlandsch minister .twee jaar lang zich heeft uitgesloofd om een Belgischen molensteen aan onzen hals te hangen. Verder oeiende spr. nog cri- tiek op de handelwijze van onzen gezant te Brussel (de krans met de Fransche opschriften.) Spr. herinnerde aan den brand in den Rijksdag en zeide, dat het Duitsche volk had begrepen, dat niet de Nederlandsche regeering of het Nederlandsche volk daarvoor aansprakelijk kon worden gesteld Maar hij laakte het, dat de Nederlandsche regeering niet desondanks aan de Duitsche haar leedwezen met het gebeurde had betuigd Toen het proces ten einde was, was er, zeide spreker, één nationaal belang: den naam van Van der Lubbe zoo spoedig mogelijk te ver geten, maar in plaats daarvan kreeg onze gezant te Berlijn opdracht, om gratie voor Van der Lubbe te vragen. Het einde van het jaar beeft gebracht het verbod van de N.S.B. voor ambtenaren, naar aanleiding waarvan spreker verklaarde, dat de leiding der N.S.B niets heeft gedaan wat dezen maatregel rechtvaar digt. De Provinciale Staten van Utrecht hebben echter een besluit genomen, waarüij den provincialen amb tenaren verboden wordt om lid te zijn van een partij die de regeering verbiedt. Het lag dus aan den mi nister-president om den heer Van Geelkerken en spre ker uit hun functies te ontzetten. Wij moeten straks, zoo besloot ir. Mussert, groote schoonmaak houden en de eerste vereischio om c^at te kunnen doen is, dat onze eigen handen vrij zijn en blijven. In dit verband gaf spreker de verzekering, de N.S.B. in haar strijd niet te zullen verlaten. Be verboden deelneming van A. VLraly. Op de vragen van het Tweede Kamerlid Albarda in verband met de verboden deelneming door een reserve officier-piloot van de K.L.M. aan een vraaggesprek over bet luchtverkeer tusscben Nederland en Nederlandsch- Indlë voor den Vara-mlcrofoon heeft minister Deckers, minister van Defensie, geantwoord, dat, nadat uit de pers bekend was geworden, dat de reserve-eerste-lul tenant-vlieger A. Viruly in den avond van 11 Dec. 1933 zijn medewerking zou verleenen aan een radio-uitzen- ding van de Vereeniging van Arbeiders Radio Ama teurs, die reserve-officier er door zijn commandant aan herinnerd is. dat hij militair ambtenaar is in den zin der Militaire ambtenarenwet, dat het den militairen ambtenaar, krachtens beschikking van den minister van Defensie (L.O. 1933, no. 59) is verboden eenigerlei medwerklng te verleenen aan vereenigingen op sociaal democratlschen grondslag, en dat derhalve het gevolg geven aan zijn voornemen om aan de door genoemde vereeniging te verzorgen radio-uitzending zijn mede werking te verleenen. voor hem tot moeilijkheden, ver band houdende met zijn militaire positie, zou kunnen leiden. De reserve-officier is op zijn aanvankelijke bereidver klaring tot medewerking teruggekomen. Het z.g. „Algemeen Programma" maakt deel uit van het programma der vereeniging, welke dit uitzendt en wordt door haar zorgen samengesteld. Op grond van de beginselen, welke de Vara Is toegedaan moet de minis ter twijfelen aan haar gezindheid ten aanzien van de wettige Overheid. Zoolang de oorzaken van dien twij fel niet zijn weggenomen, elscht de krijgstucht, dat mi litaire ambtenaren zich onthouden van medewerking aan de uitvoering van een Vara-programma. Hoewel de vragen die in het bovenstaande haar be antwoording vinden, werden gericht tot de ministers van Blnnelandsche Zaken en van Defensie, zijn de mi nister van Blnnenlandsche Zaken en de minister van Defensie van oordeel, dat de beantwoording behoorde te geschieden door minister Deckers alléén, aangezien bij de ln de vragen behandelde aangelegenheid geen tot het departement van Blnnenlandsche Zaken behoorend or gaan ls betrokken. MET 60.000 MARK ER VAN DOOR. Zestienjarige kantoorbediende gearresteerd. Door de marechaussee te Aalten is te IJzerlo een 16-jarige kantoorbediende aangehouden, afkomstig uit Munster in Westfalen Deze persoon werd in het bezit gevonden van 46.000 Mark aan contanten en 20.000 M. aan chèques. Hij was belast met het over brengen van dit geld van het kantoor van zijn pa troon naar de Reichsbank. Hij is er evenwel met het geld vandoor gegaan. Het jongmensch had het plan met het geld via Nederland naar Australië te gaan om daar een farm te koopen. KOSTBARE SCHILDERIJEN VERBRAND. Van Canadeesnh kunstverzamelaar. Tijdens den brand in het huis van den bekenden kunstverzamelaar John Gleeson, zijn tal van waar devolle kunstwerken door brand vernield, aldus een bericht van United Press uit Ottowa aan de Tel., o.a. een door Van Dyck geschilderd doek „Het koor dor Engelen", dat voor 150.000 dollar door Gleeson werd gekocht. Verder zijn werken van Brangwyn, de la Croix, Corot en andere beroemde schilders vernield. LANDARBEIDERS VERWOESTEN LANDGOEDEREN. Reuter meldt uit Cinad Real: Opnieuw hebben landarbeiders eenige landgoederen overvallen. Zij hakten eenige honderden olijfboomen om. De schado wordt op een half millioen pesela's geraamd, daar de verwoeste landgoederen 20 jaar lang niets zullen op leveren. VOOR DE GROOTSCHE HULDE HAAR GEBRACHT. De bemanning van hot Fokkervliegtuig F XVTII van de KL.M. cïe „Pelikaan", met groote dankbaar heid vervuld, dat zij erin geslaagd is de haar opge dragen taak „de snelle heen- en terugtocht naar Ne derlandsch-Indië" met gunstig gevolg te volbrengen, is diep onder den indruk van de grootsche hulde haar gebracht, zoowel in Nederlandsch-Indië als na terug keer in het vaderland. Zij betuigt hiervoor haar oprechte erkentelijkheid. Het is de bemanning tevens een behoefte om met grooten dank te gewagen van de zoo veel omvattende hulp, vaak bij nacht en ontij, van officicele personen, luchtvaartpersoneel en particulieren, zoowel binnen de grenzen van Nederland en Koloniën als van alle vreemde rijken. (Groot-Brittannië. België, Frankrijk, Italië, Griekenland, Egypte, Palestina, Transjordanië, Irak, Perzië, Britsch-Indië, Birma, Siam, Kedah en Straits Settlements). De samenwerking met de Engelsche luchtvaart maatschappij de „Imperial Airways" en de Fransche luchtvaartmaatschappij de „Air Francc" beeft mede bijgedragen om de moeilijkheden van den tocht te overwinnen. Voorts zij het haar vergund met grooten lof te ge wagen van den zoo in alle opzichten ontvangen steun en hulpvaardige medewerking van den rijksradio dienst zoowel in Nederland ala in Nederlandsch-Indië en van alle particuliere radio-omroepvereenigingen. Gesteun en gedragen door de geheele pers, zoowel hier te lande als in onze overzeesche gewesten, en in de overtuiging, dat zij met groote belangstelling door allen, die het wel meenen met onze Nederlandsche luchtvaart, werd gevolgd, heeft zij haar opdracht kun nen volbrengen. Het is haar een voorrecht en een behoefte hiervan openlijk te mogen getuigen. I. W. SMIRNOFF. P. SOER. C. H. VAN BEUKERING. J. H. M. GROSFELD. Vy'f olifanten ln de vlammen omgekomen. Gisternacht is brand uitgebroken in den Zoölogischen tuin te Vincennes, welke door de firma Hagenbeek ge durende de Koloniale Tentoonstelling was ingericht. Tengevolge van oververhitting van een groote pot kachel, in de stallen der olifanten, vatten de wanden vlam. Het vuur greep snel om zich heen en bereikte wel dra vijf van de dikhuiden, die dol van pijn de kettingen, waarmede zij aan den cementen vloer waren bevestigd trachtte los te rukken, echter tevergeefs. Geruimen Lijd hoorden de bewoners van de villa's aan het Bois de Vin cennes het smartelijk gebrul van de olifanten, tot deze door den rook verstikt, Ineenzegen. Toen de brandweer het vuur meester was. waren de vijf olifanten, pracht exemplaren uit Afrika, nog slechts een verkoolde massa De dieren waren de trots van de „Zoo" en hebben, vooral tijdens de koloniale tentoonstelling te Vincennes ln 1931, tien duizenden vriendjes gemaakt onder de Pa- rijsche jeugd. AANBESTEDING. Uitslag van de openbare aanbesteding op 3 dezer te Utrecht door de Ned. Spoorwegen gehouden van bestek 1489 HS. Het bouwen van twee dubbele woningen te Amsterdam (bij de Qosterdoksluizen) ln verband met de uitbreidingswerken om Amsterdam voor verbetering van de spoorwegtoestanden van de lijn Amsterdam— HilversumUtrecht, Laagste inschrijver K. Bakker te Bobeldijk f 17426. Hoogste W. Moeke en Oo. te Amsterdam voor f 22432. ZONDAG 7 JANUARI. NED. HERV. GEMEENTE. Schagen, voorm. 10 uur Ds. Eikema. Bevestiging v. kerkeraadsleden. Barslngerhorn, nam. 2 uur, Ds. Eikema- Bevestiging van kerkeraadsleden. Haringhulzen, voorm. 10 uur, Ds. Bnklaar. Beves tiging kerkeraadsleden. Sint Maarten, voorm. 9% uur. Da TinholL Hippolytushoef, nam. 7 uur, Da Van Beek. Aartswoud, voorm. 10 uur, Ds. Los. Burgerbrug, geen dienst. Callantsoog, geen dienst Huisduinen, vcorm 10 uur Ds Witkop St Maartenshiug, geen dienst, Oudesluis, nam. 7 uur Da Witkop. Petten, voorm. 10 uur, Da Van Beek. Schagerbrug, zie Oudesluis. Hoogwoud, voorm. 10 uur, Da Rpkx. Anna Paulowna, voorm. 10 uur, Ds. Vorstman. Nieuwe Niedorp, vcorm. 10 uur. Da Van Baaien. Oudkarspel, voorm. 10 uur. Da Van Dijk. Heorhugowaard, geen dienst, •Dirkshorn, nam 7 uur, Ds De Leeuw Onderwerp Alle dingen nieuw Bev, Noordschïkrwcude, voorm 10 uur Ds De Leeuw, Bev, Warmenulzen. voorm JO uur Ds Boeke DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Barslngerhorn, voorm. 10 uur, Da R- van der Veen. Hippolytushoef, voorm. 10 uur, Ds. H. W. Meihulzen. Den Oever (Kapel) nam 7 uur Ds. Meihulzen Nieuwe Niedorp, geen dienst, vacature, EVANGELISATIE. Schagen, voorm, 10.30 uur de heer van der Kaaft van Amsterdam Maandcollecte 's Avonds geen dienst Breezand, voorm. 10 uur, de heer Boon. Nam. 3}<» uur, de heer Boon. Hippolytushoef, voorm. 10 uur, de heer O. Deen. Langereis (Gebouw de Vrede,) nam. 2 uur de heer R- Pos van Zaandam. THE STAR OF HOPE MISSION Julianadorp, nam 7 uur de heer Kraak van Helder LEIDERS VAN LYNCHPARTIJ VOOR HET GERECHT. New York: Uit St Joseph in den staat Missouri wordt gemeld, dat vier personen, welke de leiding hadden bij een lynch partij aldaar, waarbij een neger werd verbrand, op 29 Januari a.s. terecht 7.ullen staan beschuldgid van moord, terwijl drie hunner boven dien beschuldigd worden van vernieling. HARING IN RUIL VOOR PAARDEN. Kopenhagen, 3 Jan.: De Deensche regcering heeft voorgesteld, gedurende dit jaar 60.000 ton Deensche haring te verkoopen voor 10.000 Poolsche paarden. Voor de vangst van dezen haringvoorraad zal een schip van 10.000 ton of twee van 5.000 ton in de vaart worden gebracht, welke voornamelijk aan de kust van IJsland zullen opereeren. 1 Uit de OMGEVING 1 A v fi F V DIJ K ONS EIGEN BLAD Aan Langendijk en St. Pancras is zich op persgebled iets bezig te ontwikkelen dat we meenen in het alge meen belang bekend te moeten maken. Door den Plaat selijken Raad uit S.D.A.P. en N.V.V. wordt een krantje uitgegeven, gedoopt: „Ons eigen Blad." Wie de schrijvers zijn van de „pennevruchten" in het blld wordt niet ver meld, noch de naam van de(n) verantwoordelljke(n) redacteur(en). In dat blaadje krijgt menigeen, die niet tot de S.D.A.P. behoort en qua zijn ambt of betrekking aan den weg moet timmeren, een veeg uit de pan. Daar is natuurlijk niets tegen, maar dan bahoort dit onge twijfeld te geschieden op een wijze, zooals we dat in de journalistiek gewoon zijn. Aanvallen, critlek, polemiek geschieden in 't openbaar, zóó. dat de aangevallene ken nis kan nemen van het aanvallende artikel, en het adres kent, waartoe hij zich kan wenden, om zich des- gewenscht, te verdedigen. Hier ls van dit alles geen sprake. Buiten de S.D.A.P. en N.V.V. zullen er maar weinigen zijn, die den Plaatselijken Raad kennen. Maar bovendien, dit „Ons Eigen Blad" wordt gedrukt met een cyclostyle: er wordt mee gecolporteerd en komt dus slechts in handen van een bepaald deel van het pu bliek. Het ls geen openbaar orgaan. De aangevallenen krijgen geen nummer toegezonden, waarin ze worden afgemaakt en weten dus eigenlijk niet, wat er over hen gekankerd en gelasterd wordt. Is een dergelijke jour- Bedriegerijen van meer dan 400 millioen francs. Parijsch theaterdirecteur verdwenen. Naar uit Parijs gemeld wordt, breidt het schandaal bü de gemeentelijke bank van leening te Bayonne in Zuid-Frankrijk zich meer en meer uit. De bedriegerijen zoudenthans een bedrag van 400 millioen francs om vatten. Sommige bladen spreken zelfs van 475 millioen. Men zegt, dat dit schandaal, na het Panamaschandaal het grootste is, dat er sedert jaren is voorgekomen. De directeur van het groote Parijsche theater „Em- pnre" blijkt nauw bevriend te zijn geweest met Stavisky die de vervalschte bons van het Credit Municipal van Bayonne ln omloop heeft gebracht Groote bedragen, afkomstig van dit bedrag zijn ln het theater „Empire" gestoken. Toen de directeur van het theater, een zekere Hayot- te bemerkte, dat er moeilijkheden waren gekomen, heeft hij de vlucht genomen. Een onderzoek naar de geld middelen van het theater heeft uitgewezen, dat aan de artisten nog een achterstallige gage van 150.000 franc3 moest worden betaald- Hoe Stavisky optrad. Reuter seint uit Parijs: Gister werden In de bureaux van het Crédit Municipal te Bayonne de door de Justitie na de ontdekking van de malversaties aangebrachte zegels verwijderd. opdat ook daar het onderzoek kon beginnen, 's Middags werd gearresteerde directeur, de heer Tissier, uit de ge vangenis naar zijn voormalig bureau overgebracht Toen de auto van Tissier voorreed, verbrak de me nigte de politie-afzetting en bestormde onder het uilen van lulde verwenschingen tegen Tissier, diens auto. Onder bescherming van de politie gelukte het Tissier het gebouw ongedeerd te betreden. De betrekkingen van Tissier tot den Rus Stavisky schijnen nog allerlei verrassingen op te leveren. Deze heeft naar een avondblad weet te melden, op de con ferentie van Stresa betrekkingen met verscheidene po litici en economen aangeknoopt door wier bemiddeling hij zelfs bij de Bank voor Internationale Betalingen to Basel een introductie had gekregen. Deze bank heeft zich o.a. garant gesteld voor een post waardeloozo Hon- gaarsche hypothecaire obligaties, welke Stavisky later te gelde wilde maken. Tengevolge van de krach te Bayonne ls hem dit niet meer gelukt De „Llberté" verklaart heden wederom, dat ver scheidene politieke persoonlijkheden hebben getracht de geheele aangelegenheid te verdoezelen, en het blad verwondert er zich over, dat men Stavisky en zijn mede plichtigen ongestoord heeft laten vertrekken. Wie is Stavisky. Het was algemeen bekend, dat Stavisky ernstige dingen op zijn kerfstok had In 1926 had hij ohèpuee vervalscht voor een bedrag van ongeveer 20 millioen Hij werd toen gearresteerd tijdens een door hem aan geboden receptie Hij beaat toen te Parijs een bureau van aan- en verkoop van edelsteenen en drie winkels in Fransche badplaatsen Later zette hij een aannemers zaak op De schatter van de bank van leening bevestigt, dat Stavisky vele parlementsleden en ministers kende die voor het meerendeel niet onkundig van zijn boeven streken zouden zijn, Hij wist spoedig weer op vrtje voeten te komen en het proces, dat hem bij zijn nieuwe zaak zou hinderen, telkens uit te stellen Zeven jaar na de opening van de instructie ls hij nog op vrije voeten, Die aannemersaak werd ook groot opgezet, ■onder bescherming van bekende namen In vertmnd •daarmee werd hij beschuldigd van overtreding van de wet op de naamlooze vennootschappen In het gebied van Parijs alleen hebben verzekeringsmaatschapijen voor meer dan 150 millioen bons van die bank inge schreven en dit cijfer is nog niet definitief Over den omvang van de particuliere plaatsing is nog niets te zeggen. Hierbij bedenke men nog, dat de stad Bayon ne 30.000 inwoners telt, Volgens dit cijfers zouden per hoofd der bevolking voor niet minder dan 5000 francs beleend zijn Uit dit alles volgt, dat de gemeentelijke banken van leening dringend hervorming noodig hebben Die van Bayonne stond onder toezicht van het departement van handel en financiën De bestuursraden in het al gemeen vergenoegen er zich mpe de leidraden uit te stippelen en de bsgrootingen aan te nemen Die van Bayonne kende slechts het bestaan van 24 millioen bons, een normaal aantal, De leden beschikten niet over de middelen om de comptabiliteit te verifieeren, ncoh om het bestaan van valsche bons vast te stellen De wet waarborgt dien instellingen autonomie en bijna onafhankelijkheid Het toezicht wordt uitgeoefend door een raad van toezicht, die uit notabelen der stad be staat De directeuren hebben een buitensporige macht De vorige minister van handel had uitdrukkelijk aan koop door verzekeringsmaatschappijen van zulke bons aanbevolen Stavisky (mijnheer Alexander) was een schilderach tige figuur, zeer bekend ln wereldsohe badplaatsen, Hij verloor gemakkelijk 2 tot 3 mlllicen francs bij het spel en leefde op grooten voet, Tot 23 Daceraber woonde oij met zijn gezin te Parijs in een groot hotel. Een ge volg van dit alles is de sluiting van den variété-schouw burg Empire te Parijs Barometerstand op Donderdagmorgen 8 u>5 ru.M, Vooruitzichten: Onzeker. Temperatuur: 3 gr. C. is 36 gr. F. INRICHTING VOOR OOGONDERfcK. FIRMA GEBR. ROTGANS, Hoogzijde E 103, agen. GedipL Opticien. Retractionist Het oogonderzoek doen wij gratis nallstiek niet beneden critlek? We meenen de^aag met een volmondig ja te moeten beantwoorde^,,!-, om we op een en ander den vinger hebben ge.. Merken we ten slotte op, dat Ons Eigen Blad -bij lage is van Vrijheid, Arbeid, Brood, een orgaan^^. geven door S.DA.P, en N.V.V. ter bestrijding vias- cisme en communisme en ter propageering van to- cialisme. Als men ons nu tc kiezen gal tusschcia« drie, dan zouden we, afgaande op de methode, dlna Eigen Blad er op nahoudt, moeilijk op het laatst^ keuze kunnen laten vallen. Het is nog erger data dame. We vernemen, dat het bedrijfslelderschap der C„ wordt waargenomen door den heer C. Spaan injs van den heer S. de Boer, die wegens het hem w komen ongeval voorloopig dit ambt niet kan vont NOORDSCHARWOUDE. BurgerL Stand over de maand Dec. Geboren: Immetje Aagje, dochter van Willem en Marie Blokker. Anna Geertruida, dochter van colaas Cornelis Bruin en Anna Maria Komen. Mein dochter van Simon Bouke Knegt en Meinoutje Pri Gehuwd: (bij volmacht) Hendrik Pasman, oud jaren, te Pontianak, en Anna Vink. oud 32 jaren. Overleden: Levenloos aangegeven kind van Coii lis Hemke en Neeltjc Cornelia Butler. Marijtje Gutti oud 66 jaren, echtgen. van Jacob Troostheide. Mar Afra Leegwater, oud 19 jaren, dochter van Johnnn Leegwater en Elisabeth de Leeuw. Trijntje Doorn, oc 80 jaren, wed. van Johannes Kruijsveld. Bevolking op 31 December 1933. Werkelijke bevolking op 1 Januari 1933: 1020 M., 101 Vr., totaal 2034. Vermeerdering door geboorte gedurende het jaar 1931 (ook elders geborenen: 18 m., 29 vr. totaal 47, vesti ging 57 m., 60 vr„ totaal 117; totale vermeerdering 73 m., 89 vr- totaal 164. Vermindering gedurende het jaar 1933. door overladen ook elders overledenen: 9 m.. 11 v.. totaal 20: vortrek 67 m., 81 vr. totaal 148; totale vermindering 78 m.. 92 vr., totaal 168. Verschil tusschen de goheele vermeerdering en de ge heele vermindering 1 m.. 3 vr., totaal 4. Totaal der bevolking op 31 Dc. 1933: 1019 m., 1011 vr, totaal 2030. W t N K F r Burgerl. Stand gedurende de maand Dec. 1933. Geboren: Maria Catharina. dochter van Hendrik Jan Groonewoud en van Alida Visser. Gehuwd: Jan Wester, 26 jaar en Catharina Elisa beth Margaretha Hooij, 25 jaar. Overleden: Maartje Breebaart, 92 jaar, weduwe van Simon Rerapt. Loop der bevolking. Gevestigd: Gr. Dekker van Zijpe; M. Mercboer van Wieringerwaard; P. Druif van Oosterblokker; D. Visch van Amsterdam; C. Allaart en gezin van Hoogwoud; G. v. d. Wulp van Barsingerhorn; P. Blom van Bar- singerhorn; E. Veenstra van Barsingerhorn; D. Knook van Barsingerhorn. Vertrokken: C. J. Leen naar Zijpe; K. Zeeman naar Hoogwoud; A. Smit Pzn. naar Barsingerhorn; C. E. M. Hooij naar Seo de Urgel (Spanje). Loop der bevolking over 1933. Bevolking op 31 December 1932 963 mannen, 872 vrouwen, totaal 1835. Vermeerdering door geboorte 14 m., 12 vr., tolaal 26; vermeerdering door vestiging 103 m„ 68 vr., to- i laai 171. Totale vermeerdering 117 m., 80 vr., totaal 107. Vermindering door overlijden: 11 m., 4 vr., totaal 15; vermindering door vertrek 94 m„ 82 vr„ to'aal 176. Totale vermindering 105 m., 86 vr., tol aal 191. Bevolking op 31 December 1933 975 m., 866 vr., to taal 1841. Voltrokken huwelijken 11. a v a p 4 n r nw BREEZAND. Over de viering van het 25-jarlg priesterschap Pastoor Verhoef! vernamen we nog het volgende: Zaterdagmiddag, 3 uur, wordt de jubilaris aan gretig der gemeente opgewacht en te ongeveer ha. vier ln zijn parochiekerk ingehaald, waarna onmid- ielijk een plechtig lof volgt. Des Zondags wordt 's morgens half zeven en onder •de H. Mis van zeven uur de H. Communie uitgereikt Om half tien draagt de jubilaris zelfs een plechtige Hoogmis op. Het Sint Jans koor, onder leiding van !en heer G. Timmer zingt o.a. de vierstemmige Mis Loreto van Goller en Pastoor P. van der Meer van "chermer houdt de feestpredïcatie. Zondagm'ddag van 23 is er receptie In de zaal van den heer Borst en 's avonds 7 uur een Danklof met Te Deum en toespraak door Pastoor Verhoeff. De huldiging door de kinderen van de r.k. school beeft Maandagmorgen plaats en de viering wordt be sloten met feestelijke bijeenkomsten in de zaal van den heer Borst op Maandag- en Dinsdagavond N F. V W E N I F nn n p Burgerlijke Stand over de maand December 1933. Geboren: Jan, zoon van Jan Smit en Antje van der Walle; Johanna Cornelia, dochter van Willem Leeg water en Johanna Groenland; Annie, dochter van Pieter Schager en Maartje Pluister; Maria Melanie, dochter van Theophilug Jacobus da Krijger en Ame- lia Maria Verheije. Ondertrouwd en getrouwd: Luitje Hooij, oud 24 ja- ren, wonende te Wieringen en Anna Jacoba Rezelman oud 23 laren, alhier Getrouwd: Johannes Cornelis Lipjes, oud 28 Jaren, wonende te Schagen en WUhelmina Blokker, oud 25 'aren, alhier, onlangs te Alkmaar

Schager Courant | 1934 | | pagina 2