Plaatselijk Nieuws. Uitroeiing der haaien. Theater RoyaL Predikbeurten. Marktberichten. ARBETOEBSSPOBTVEBEENIGINa. Ten lokale van den heer Ph. Roobol alhier, werd Don derdagavond opnieuw door de nieuw opgerichte Arfcel- derssportvereenlglng vergaderd. De vergadering werd geleid door den heer B. Orsel, en bijgewoond door den heer Broekmans van Amster dam. 0.m. werd thans een definitief bestuur van de Schager afdeeling gekozen, n.1. tot voorzitter de heer G. Kip, tot secretaris de heer J. Paulusma en tot pen ningmeester de heer H. Dokter. Met het werven van kleuters, de z.g. Pleter Jelle-af- deeling, zal een daartoe aangewezen commissie zich be lasten. De vereeniging zal dus hebben dames- en hee renleden, meisjes- en jongensadspiranten en de Pieter Jelle-afdeeling. De heer Delver, te Den Helder, zal aangezocht worden om als leider te willen optreden, terwijl als leidster voor de P-I. afdeeling MeJ. Slikker, alhier werd genoemd. Voor een oefenlokaal en -terrein zal een onderhoud ■iet Burgemeester en Wethouders worden aangevraagd. BESTUUR DER NED. HEBV. KERK. Herkozen zijn de ouderlingen J. A. van Ketel en J. Doves. en gekozen ia als diaken in de plaats van den heer G. Mooy, die bedankt heeft, de heer Jac. Bruin en In de plaats van den heer M. Kant, die eveneens bedankt heeft, de heer J. J. de Vries. Gekozen is als kerkvoogd In de plaats van den heer H. van Kuipers (niet herkiesbaar) de heer D. Timmer man, en als notabelen In de plaats van de heeren P. di Boer en C. P. Timmerman (niet herkiesbaar) de heeren H. van Kuipers en C. Mol. Gekozen is als regent van het Ned. Herv. Weeshuls de heer G. Mooij, die de plaats van den heer P. de Boer (niet herkiesbaar) zal Innemen. ORATORIUMVEREENIGING. Met genoegen verwijzen wij naar een In dit num mer voorkomende advertentie (3e pag., 2e blad), waarin een oproep om te komen tot de oprichting van een Oratoriumvereeniging. Van harte zouden wij wenschen dat dit voornemen kon slagen. Op muzikaal gebied zijn er tijden in Schagen geweest, dat er schit terende concerten zijn gegeven en het zou een lief ding waard zijn als het mej. Sluis mocht gelukken hier een Oratoriumvereeniging op te richten. Er zijn krachten genoeg, als men allen maar de handen ineenslaat. Kom, laat men het probeerenü! OMZETBELASTING. Wij hebben in ons nummer van Donderdag reeds een waarschuwende opwekking neergeschreven om toch vooral a.s. Dinsdagavond de bijeenkomst te be zoeken die gehouden wordt in het café van den heer C Boontjes en waar de heer H. de Raat van Alkmaar spreken zal over de Omzetbelasting. Wij willen nogmaals alle belangstellenden op het harte hinden dezen avond vrij te houden en te gaan luisteren wat ons over deze Omzetbelasting, die, zoo als gezegd, zoo diep in ons zakenleven ingrijpt, wordt verteld. Wij hoorden zoo dikwijls rondom ons heen vragen stellen over de Omzetbelasting en hoe of dit of dat nu wel in mekaar zit. Uit alles blijkt dat men er graag wat meer van weten wilde. Welnu, eert schoone ge legenheid wordt u daarvoor nu geboden. Gaat daar heen en luistert!! MARKTO VERZICHT. Elke week komen er weer meer vette koelen aan de markt; de handel was goed; 30 ets. hoogste noteering. Dit kwam op naam van den heer W. Kooijman te Ha ringhuizen, voor f 340 gekocht door slager Korver van Den Helder. Er waren weer verscheidene Amsterdam- sche kooplieden, dus er was wel vraag. In kalfkoeien was wel handel en met de geldekoeien was het een levendigen handel; al gauw waren ze alle verkocht. Prijzen bevredigend. De handel in vaarzen was ook heel goed. Graskalveren konden er meer aangevoerd zijn; deze handel is heel goed; geslacht gewicht 50 ets. per kilo, De nuchtere kalveren werden weer vlug en duur ver- kocht. Oude slachtschapen 15.50—21 gld„ handel Iets beter, duurder. Overhouders stug. De handel in biggen en schrammen iets beter, even hooger prijzen. De handel In vette varkens was trek kend, hoogste noteering 19 ets. Op de kippenmarkt waa het een gewone handel, iets meer aangevoerd. 36 koeien werden er aangevoerd voor de regeering en 15 varkens voor de Centrale. Zoo over het algemeen was het nog een aardig druk bez^hte markt voor dezen tijd. VERKOOPING. Donderdagmorgen werd ten overstaan van Notaris G. J. van Leersum te Winkel in het Nonrd-Hollandsch Koffiehuis alhier in publieken verk >op aangeboden het logement met schuurtje en erf aan de Nieuw- straat te Scharren, kad. Sectie A no. 896. groot 1 Are, 68 Centiaren, en eigendom van den heer K. Rezel- man, alhier. De belangstelling was zeer gering. Het perceel werd door den eigenaar opgehouden op een bedrag van f 1800. CRISISCOMITE. Ons crisiscomité heeft dat met haar zustercomité's elders gemeen, dat het ook lijdt aan een chronisch ge brek. aan geld. De tijden van tegenwoordig eischen doorloopend veel steun en hulp en dat kost geld. En om nu de beurs weer wat te vullen, heeft het comité een uitvoering gegeven in het Theater Roval, waar voor verschillende Schager Vcrecnigingen belange loos haar medewerking verleenden. Schagen's Harmoniekapel als nooit ontbrekend bij zulke avonden, opende met een vrooüjke marsch en gaf \erder verschillende aangenaam klinkende num mers en verhoogde op deze wijze niet weinig de stem ming. Ons Ned. Hervormd Kerkkoor zong eenige mooie nummers, waarnaar ook nu weer met genoegen werd geluisterd. De Orkestverceniging volgde nu in de rij en ook hier bleef het waardeerende applaus niet uit Een prettige afleiding was de opvoering van „Cor ruptie", een klucht van Herman de Vries en opge voerd door de tooneelvereeniging Constantia. Er is hartelijk om deze klucht gelachen en daarmee zullen de opvocrendcn, die in alle opzichten hun best de den, zich voldoende beloond achten. Er is met genoe gen naar hun spel gekeken en het succes bleef dan ook niet uit Zoo waren we aan de pauze genaderd. Daarna was het wederom de Harmoniekapel, die zich liet hooren en vervolgens vroeg Lycurgus, onze gymnastiekvereeniging, aller aandacht Het was een dans voor meisjes-leden die werd uitgevoerd en het mag gezegd, correct en met elegance. Tot slot het Schager Mannenkwartet, met een drie tal nummers en ook hiervoor hebben de aanwezigen gaarne hun handen v arm geklapt Dat was trou wen# verdiend. En ook met deze uitvoering is weer bewaarheid geworden, dat men met Schager krachten een in alle opzichten geslaagden, avond kan geven. Het is voor velen een echt genot geweest en de commissie van voorbereiding heeft alle eer van haar werk. Alleen zal zij het wel jammer vinden, dat de zaal niet to* de laatste plaats bezet was. I Een filmwerk van groote spanning, dat zal moe ten boeien, vormt de hoofdschotel van het Royal- programma. Van deze film welke den titel draagt: „20.000 jaar in Sing Sing", laten we een korte in houd volgen: Tom Connors, een politieke heethoofd en bende lid, wordt eindelijk gepakt en in Sing Sing achter slot en grendel gezet Hij wordt veroordeeld, maar zijn bongenooten laten hem niet in den steek. Joe Finn, zijn handlanger vergezelt hem naar Sing Sing en zal trachten, den directeur om te koopen, hetgeen hem echter niet gelukt. Connors wordt ge noodzaakt dwangarbeid te verrichten. Eerst weigert hij. doch wanneer hij ziet, dat hij aan het kortste eind trekt, onderwerpt hij zich en wordt een voorbeeldig lid in Sing Sing. Hierdoor ver werft hij zich de sympathie van den directeur, die vertrouwen in hem gaat stellen. Onder voorwendsel, dat hij Tom zou helpen ont snappen, tracht Finn liefdesconnecties aan te knoo- pen met Connors meisje. Fay genaamd. Zij wijst hem niet af, omdat zij denkt, dat Finn inderdaad haar geliefde kan vrijmaken. Op een eenzame plek tracht de onverlaat haar aan te randen, hetgen hem, wegens haar moedig verweer mislukt De directeur, van het geval op de hoogte gebracht en ziende dat Fay verschrikkelijk is toe getakeld, vertelt Tom, dat zijn meisje er erg aan toe is en dat hij geneigd is, hem een ontmoeting toe te staan met zijn geliefde, onder voorwaarde, dat hij belooft, nog denzelfden avond terug te keerpn. Connors is hem dankbaar voor dit aanbod en geeft zijn woord. Hij besluit Finn te dooden. Op de kamer van het mesje heeft de ontmoeting plaats. Connors werpt zich op hem en juist als hij het onderspit zal delven, trekt het meisje een revolver en doodt Finn. Connors springt uit een venster en ontvlucht Zijn plannen zijn, om zich als verstekeling op een boot te verschuilen, doch leest in een courant, dat de ge vangenisdirecteur door zijn politieke vijanden werd aangevallen omdat hij Tom had vrijgelaten. Nu besluit hij terug te keeren en verklaart, om zijn meisje te redden, de moordenaar van Finn te zijn. Hij wordt veroordeeld tot den dood en moedig be klimt hij den electrischen stoel, zijn groot geheim meevoerend in 't zwijgende graf. ZONDAG 7 JANUARI. EVANGELISATIE. Breezand, voorm. 10 uur, Ds. Vaandrager, van Den Helder. Doop. Nam. 34 uur, de heer Boon VRU EVANGELISCHE GEMEENTE. Winkel (tegenover 't Raadhuis) nam. 3 uur, Ds. Ruijs. Woensdagmiddag 3 uur Kindersamenkomst in de zaal. DINSDAG 9 JANUARI. THE STAR OF HOPE MISSION. Julianadorp, nam. 7 uur, Ds. J. J. van Petegem, van Hilversum In alle zeeën, waar haaien voorkomen, wordt tegenwoordig jacht op deze mensch-ver- schenrende zeemonsters gemaakt, niet alleen om hnn hnld, maar ook om hnn vleesch en hnn traan. BIJ de 3oenda-elIanden komen twee sohepen met elkaar In botsing. De passagiers springen in zee. Als de reddingsbooten kort daarop de schipbreukelingen willen oppikken, ontbreken acht-en-negentig. De haaien hebben dezen in enkele oogenbllkken verslonden! Deze tragedie heeft zich, volgens een ambtelijk be richt, eerst kort geleden afgespeeld Een half Jaar ge leden had ln de Australische wateren een andere ver schrikkelijke gebeurtenis plaats. Ofschoon in de laatste jaren menig ongeluk voorge komen was, waagde een long meisje het aan het strand van Nieuw Zuid-Walee In het water te gaan. Toen haar broer van den oever zag. dt zijn zuster door een haai werd aangevallen, stortte hij zich in het water om haar te hulp te snellen. Dat was Al héél onoverlegd; broer en zuster werden onder de oogen van een groote menigte die van het strand af het vreeselijke schouw spel gadesloeg, door haaien verscheurd en verslonden. In Australië is het thans zomer. De Angelsaksen zijn fanatieke watervrienden en het is hun onverdraaglijk, aan den oever van de zee te staan, zonder op warme dagen zich in het water te mogen begeven. Daarom heeft men voor de grootste Australische zeebaden ge weldige netten van IJzerdraad gespannen, welke de haaien moeten vertiinderen. in het voor zwemmen be stemde gebied*blnnen te dringen. In de buurt van Sld- ney ligt de badplaats Cogoe: en dag, nadat het net was aangebracht, trokken vijftig duizend menschcn uit Sydney naar Cogoe. om eindelijk eeng weer rustig in zee te kunnen baden. Helaas zijn deze groote net- ten niet volkomen veilig. Men heerft daarom groote steigers gebouwd, waarop wachtposten zitten die bij de nadering van haaien kloksignalen geven. Dan vlucht alles uit het water tot de vredesverstoorder gedood of tenminste verdreven ls. Als de mensch zich werkelijk tot gebieder der aarde. tot heer over alle dieren heeft opgewerktwaarom laat hij deze brutale roovers dan ongemoeid hun gang gaan? Waarom vergenoegt hij zich met een pietlutti ge afweer tegen aanvallen van haaien in een paar bad plaatsen lnplaats van tot den aanval over te gaan en de haaien uit de zeeën te verdrijven? Dat het mogelijk is de een of andere soort zeebewoners uit te roeien bewijst de Juist ongewenschte vermindering der walvis- «Jien uit vele wateren waar zij vroeger veelvuldig voorkwamen. De walvlsschen zijn onschadelijke dieren, die vervolgd worden omdat men hun traan wil hebben. Het was daarentgen niet loonend de haaien, niettegen staande hun gevaarlijkheid, systematisch te vervolgen. Thans is men tot de conclusie gekomen dat de reuzen- haai, de tijgerhaai en aanverwante soorten voor de in dustrie niet minder waardevol zijn dan andere vlsschen In tegendeel, de bruikbaarheid van haaien ia buiten gewoon groot En nu ontdekt de menschheld een wer kelijk nuttige taak. Zij neemt het besluit het nuttige aan het aangename te paren en door uitroeiing van een verschrikkelijken zeeroover uitstekende zaken te doen. Vóór de crisis was er men kan het zich bijna niet meer herinneren een tljdd van hogconjunctuur waarin alles, waarvan men thans overvloed heeft, schaarsch en duur was. Zooveel leder als men toen noodlg had, konden de koeien niet leveren. De Amerikanen probeer den het ontbrekende leder door haalvlschhuld te ver vangen en het experiment gelukte uitstekend. Tegen woordig maakt men, terwille van hun huid, jaoht op UlT de OMGEVING WARMENHVIZEN De mlddenstandsvereeniging Samenwerking hield Don derdagavond een algemeene vergadering ln de zaal van den heer Slikker. Voorzitter opende de vergadering met een woord van welkom en betreurde de geringe opkomst De notulen werden goedgekeurd. Hierna verslag van de afgevaardigden die het mid denstandscongres te Amsterdam hebben bezocht Op dit congres z(jn behandeld 17 punten en zijn nogmaals op de vergadering van Samenwerking punt voor punt toe gelicht en besproken. Dit werkprogram is geheel en al gebaseerd op de belangen van de middenstanders uit de stad en de belangen wat betreft den middenstand ten plattelande wordt door hun verwaarloosd. Uit geda ne mededeelingen kwam de vergadering wel tot de con clusie, dat dit congres voor het platteland waardeloos is geweest Het punt wat betreft credletverleening wat toch op het platteland het meest heerscht, wordt door de stads- middenstanders niet in die mate gevoeld en gaat Jit punt op het congres zoo goed als onder den hamer door. Verder was Ingekomen een schrijven van de admini stratie het Maandblad „Contact" gevestigd te Dirkshom. Dit schrijven hield in op voordeellge wijze voor leden van de mlddenstandsvereen. te adverteeren, indien de vereeniging contracteerde om maandelijks een zeker aantal regels te plaatsen. Algemeen was de vergadering van oordeel dat deze aanbieding billijk te noemen is, doch besloten werd overleg met „Contact* te plegen maar niet de verplich ting te nemen om te contracteeren. Rondvraag. Door een der leden werd de opmer king gedaan dat gehoord den uitslag van het gehou den congres te Amsterdam het platteland niet veel in tel Is. Zedelijk zijn we dan ook verplicht om front te maken en dat de plattelandsvereenigingen zich organi- seeren. Terecht is door een congresbezoeker opge merkt dat de stad het platteland niet moet onderschat ten. wan het is niet uitgesloten dat de stad overvleu geld kan worden. Hierna volgde sluiting. BurgerL Stand over de maand December 1933. Geboren: Cornelia Lucia, dochter van Johannes Dekker en Hendrlka van Diepen. Casner Wilhelmus, zoon van Jan van Rijn en Dieuwertje Veter. Marietje Corrie Sjaan. dochter van Nicolaas Hermanus Pronk en Adriana Maria Antonia van Schaik. Jan, zoon van Cornelis de Ruiter en Tollena de Leeuw. Ondertrouwd: Willem Rodenhuis, 24 jaar. onderwij zer, alhier en Rosa Betsv Boekbinder, 21 jaar, z. b., te Assen. Klaas de Geus, 21 jaar, timmerman, en Wll- helmina Moert)eek, 21 jaar, z.b., belden alhier. Johan nes te Buck, 27 jaar. loodgieter, alhier en Sijtske Fa- her. 19 jaar, z.b. te Leeuwarden. Adriaan Franclsius Gomes, 23 jaar, monteur te Alkmaar en Margaretha Meijer. 2* jaar, z.b., alhier. Overleden: Pieter Jonker, 44 jaren, gehuwd met E. Pronk, alhier. Joh. Adr. Hoogehoom, oud 4 maan den, zoon van P. Hoogeboom en G. Blom. N. Schuijt, 79 jaren, gehuwd met K. Barsingerhorn, D. Mooij, 60 jaren, gehuwd met J. Schrijver. de haaien In alle zeeën, in de Golf van Mexico, aan de Paciflc-kust der VB„ aan de kusten van Australië, in de wateren van den Malelechen Archipel, enz. De Franschen hebben thans de haaienjacht ook naar de ■kusten van Somaliland, Madagascar en Réunion ver legd. Aan de kusten van Nieuw Zuid-Wales worden de haaien met netten gevangen, die op den zeebodem wor den verankerd. Bij voorkeur worden de netten uitgezet bij de riviermondingen; daarheen trekken de zalmen, welken den haaien tot lokaas dienen. De haaien toch hebbtn een benijdenswaardigen eetlust, vele soorten verorberen dagelijks een hoeveelheid visch, overeenko mende met hun eigen gewicht Ook de visschers hebben dus alle redenen om den „veldtocht" tegen de haaien met vreugde te begroeten. De visschers, die zich met de Jacht op dit groote zee- wild bezig houden, hebben voorzeker geen gemakkelijk beroep. Twee mannen en een scheepsjongen vormen do bemanning van een motorboot die de netten uitzet en binnenhaalt Zulk een net weegt 500 Kilo! Menigmaal be vat het 20-tot 30 haaien, die nu na elkaar uit het wa ter moeten worden getrokken en gedood moeten wor den Zij hebben een taal leven. Als de haai na veel moeita uit het water is getrokken en nog in het net bulten te gen den scheepswand hangt moet een matroos zich over de verschansing huigen en een strik om den staart van den zeeroover aanbrengen. Eerst als de staart vast ligt kan men het wagen den kolos aan boord te trek ken en uit het net te halen. Hij heeft vreeselijke kaken, zijn bek is scherp bewapend en de matrozen moeten bij zonder handig zijn om het met het ondier klaar te spe len. dat misschien driemaal zoo lang en twintig keer zoo zwaar is als leder van hen. Een of twee revolver kogels worden hem in den kop gejaagd, of men elaat hem met een geweldigen hamer of bijl den schedel in. De haal sterft daaraan echter niet, maar wordt op zijn hoogst verdoofd. Nieuwe slagen regenen op hem neer en eindelijk ls men zoover, dat de volgende visch uit het □et kan worden gehaald. Nadat de boot ls geland, wordt de bult in auto's gela den en naar de fabriek vervoerd. Ook daar geeft me nig haal nog teeken van leven. Een diepe snede met een scherp mes eindelijk heeft de roover zijn leed uitge leden. Nu begint de arbeid der specialisten. De huid is zeer moeilijk te verwijderen. Dikwtfls ls ze zoo hard. dat de arbeider elk oogenbllk zijn mes weer moet slijpen. Het komt daarbij zeer op de soort leder aan. Menige huid is daarom zoo waardevol, daar zij buitengewoon groot ls, zoo groot soms als verscheiden koehuiden. Sommige zijn bijzonder taai en zullen niet spoedig een breuk vertoonen, andere zijn zeer soepel. Uit de harde, sterke huiden worden drijfriemen gemaakt De soepele huiden gebruikt men ln de schoenfabrieken, bij de ver vaardiging van reisartikelen en by de fabrikatie van fijne lederwaren. Er zijn tegenwoordig heel wat leder waren uit haalenhuid, die niet goedkoop, maar prac- tisch en onverwoestbaar zijn. Doch niet slechts terwille van zijn huid wordt jacht op den haal gemaakt. Van kop tot staart kan men dit vroeger als volkomen onbruikbaar beschouwde zee monster benutten. De dhineezen hebben haalenvinnen altijd als leikker- nij beschouwd en duur betaald. Maar tegenwoordig wordt in vele landen haalenvleesch gegeten vooral in C&lna en de Vereenigde Staten, doch ook in Europa, waar men het echter onder een anderen naam ver koopt, om de zenuwen der huisvrouwen te sparen; zij en hun mannen zouden er misschien van gruwen, als zij wisten, dat het heerlljksmakende en gezonde visch- gerecht, dat men bijna voor kalfsvleesch zou kunnen houden, van haaien afkomstig was. Uit het skelet en het afval kan men een buitengewoon goede soort mest bereiden. Tenslotte hebben de haaien geweldige levers bij den tijgerhaai weegt de lever een goede 90 kilo en uit deze lever kan men een prachtige olie winnen. De margarinefabrieken koopen deze haalenolie op; de beste soorten echter zijn als levertraan In den handel. Tenslotte wint men uit een klier het insulin, het bekende middel tegen suikerziekte. Ongetwijfeld ls het dan ook loonend, zich niet meer tot het defensief tegenover de haaien te beperken, maar dezen grootsten roover van de zee met alle kracht aan te vallen. EIERVEILING SCHAGEN. 4 Jan. Aangevoerd: 50000 kipeleren 5254 Kg. f 3.3035<\ 55-57 Kg. f 31503.60, 58—60 Kg. f 3.86-3.90, 61—63 Kg. f 44.30, 64—67 Kg. f 430—430, klein f 330—330. HOORN. 4 Jan. Kaasmarkt. Aanvoer: 9 stapels, wegende 7011 Kg. S St. kleine fabriekskaas f 21.50. 3 st. kl. boerenkaas f 22.50, 1 st. boeren comm. kaas f 2L Handel goed. EIER VEILING DEN HELDER 4 Jan. Aangevoerd: 11040 kipeieren: 4851 Kg. f 3.203.40^ 53—54 Kg. f 3.30—3.70, 65/—57 Kg. f 3.40—4.30, 58—60 Kg. f 3-904-30, 61—63 Kg. f 430—4.40. BROEK OP LANGENDLJK. 6 Jan. Aangevoerd: 45000 Kg. roods kool f 1.70—4.25. 46009 gele kool f 1—3, 6400 Kg. D. witte kool f 1.40—4.25, 5809 Kg. uien f 2—2.80, drielingen f 1.10—130, 2500 Kg. bi*, ten 1 2.20—2.50. NOORDSCHARWOUDE. 5 Jan. Aangevoerd: 4500 Kg. uien f 2.402.70, drielingen f 1.201.30, grove f 2.90, 71700 Kg. roode kool f 1.80— 4.10, doorschot f L70—230. 25500 Kg. gele kool f 130— 2.90, doorschot f L50—2.10, 58300 Kg. D. witte kool I I —430, doorschot f 3.40-3.80. WARM ENHUIZEN. 5 Jan. Aangevoerd: 81500 Kg. roode kool le kw. f 1304.10, 2e kw. f 1.60—3.40, 26400 Kg. gele kool le kw. f 130— 2.70, 2e kw. f 1.502, 22600 Kg. D. witte- kool le kw. f 3.704.20, 2e kw. f 2.80. 6250 Kg. uien f 2.90. drielln- L4O-L80, grove f 2.70-230. AMSTERDAM. I Jan. Zeeuwsche bonten en blauwen f 4435, elgenh. f 3— 3.10, LJpolder elgenh. f 230—3, Bevelanders f 230—3» per 70 Kg„ Andijker muizen f 44.20, Anna Paulownn zand en Hillegommer zand f 6. Dr. elgenh. t 5 per 100 kg. ALKMAAR 6 Januari 1964. Op de heden gehouden kaasmarkt waren 34 stapels, wegende 48000 Kg. kaas aangevoerd, waarvan de prij zen als volgt: Fabriekskaas: 33 stapels kleine f 2230; 1 stapel Commissie f 20, Alles met rijk «merk. Handel matig. ALKMAAR 5 Januari 1934. Op de heden gehouden Graanmarkt waren In totaal 263 H.L. aangevoerd als: 19 HL voertarwe f 4.50; 39 HL gerst chev. f 4—5; 90 HL haver f 5.75—6.50; 24 HL boonen w.o. bruine f 810, citroen f 10—12; duiven f -25 en witte boonen f 1519; HEERHÜQOWAA RD Naar we vernamen werd door den heer P. M. de Vriest kantoorhouder der Ned. Posterijen, in den kring Zuid, ontslag aangevraagd tegen 16 April aa De werklooefaeld nam ln de laatste weken van 1933 een omvang aan, zooals tot nu toe hier niet was ge kend. Ongeveer 160 personen stonden by het orgaan der arbeidsbemiddeling ingeschreven. Naar men ons mededeelde, zou de werkverschaf fing ln den Wleringermeer den lOen Januari weder worden hervat by aanhoudenden dooi. D« werkweek, die voorheen op Donderdag begon, is thans van Woens dagDinsdag, zulks ln verband met de vele admini stratie voor het boheerend lichaam, de Ned. Heid« My, aan de tallooze tewerkgesteld en verbonden. Vergunning werd verleend aan den heer Bot. aan nemer alhier, voor den bouw van een heerenhuls ar*- ncx garage, aan den Middenweg naast de oude dok terswoning. De laatste dagen schynt alhier een persoon ln ds gemeente te verbiyven, die kinderen tracht te verlei den tot het plegen van onzedeiyke handelingen, In leder geval zich. als hy zich onbespied met kinderen waant, onbehooriyk gedraagt. Men zy gewaarschuwd. Goedkeuring werd verkregen op het In werkver schaffing uitdiepen van de sloot aan de Zuidzijde van den Kruisweg van de Oostertocht tot aan den Jan- Giynlsweg. Daar deze sloot thans vry is, bestaat het plan zoo spoedig mogeiyk aan dit werk te beginnen. GEMEENTE HEERHUGOWAARD. Burger!yke stand gedurende de maand December 1933. Geboren: Agahta Catharina, dochter van C. v. d. Hurk en C. v. d. Berg. Maria, dochter van J. Snoek en A. Laan; Jan Pieter. zoon van A. de Groot en C. Mee- reboer; Sigoberta Allda, dochter van J. Bakkurn en J, Vreekker; Nicolaas, zoon van P. Wokke en G. Korver; Jan, zoon van Th. Slendebroek en G. Hulzlnga; Allda, dochter van Jb. Tromp en A. Mooy; Catharina Maria, dochter van A. v. Schagen en C. Buter; Marie Gerarda dochter van S. Mulder en G. Meiten; Gerardus Cornelis Johannes, zoon van J. N. Oud en M. C. Stam; Herma nus Joseph, zoon van Th. Voskuil en S. v. Lint; Marl- anne Johanna Sylvia, dochter van M. J. Porie en F. D. A. WIL Ondertrouwd: P. Weel, 46 Jaar, en C. G. Mcyer 40 J. Gehuwd: Geene. Overleden: Catharina Agatha Blceker. 3 Jaar, doch ter van P. Bleekcr en C. Tamls; Agatha Margaretha Bleeker, 2 Jaar, dochter van P. Blceker en C. Tamis; Hermann Diedricb Boekwinkel. 84 Jaar. wednr. van W. Poppen; Maartje Snelten, 62 Jaar. echtg. van A. v. Schagen; Cornelia Allda Langcndyk, B Jaar. dochter van C. Langedyk en A. Groot; Ellsabeth Koopman. 54 Jaar, eohtgenoote van A. Groen. Z1JPE SCHAGERBRUG. Vrijdagmiddag ongeveer 5 uur werd een voor het café van den heer Modder stilstaande auto, ter rechterzyde van den weg, aangereden door een auto, gaande in de richting Schagen, Met wat materieele schade xlep dit ongeval af. De bestuurder van de auto, die de aanrijding veroorzaakte maakte biykens waarnemingen van om standers, den indruk aan Bacchus te hebben geofferd, waaraan het ongeval dan ook wel zal *yn te wyten. De weg waa ter plaatse vry goed verllchL OUDESLUTS. Donderdagmiddag hadden de kinderen der modera georganiseerden door bemiddeling van de Vara alhier ren fijnen middag. Door de medewerking van de 2do* derne Vakbeweging. S-D.A.P. en Sportbond, alsmede door de Vrouwenclub was men er ln geslaagd voor ge- meenschappeiyke rekening een 86 tal kinderen per auto bus naar Alkmaar te kunnen vervoeren, waar men ln de „Harmonie" de avonturen van Oome Keesje zou kun nen bewonderen. In de meer dan stampvolle zaal ver schenen de goede bekenden op het tooneel: Oome Kees- Je, Monkey, Zwarte Tom, de Maangodin, Manus en de Speurhond. Dat waa nog weer eens iets anders dan alle weken die bekende stemmen door de radio te hooren. Nu waren ze allemaal op het tooneel en écht! Wat leefden ze mee, de kleinen (en de grooten ook, al willen ze het vaak zelf niet weten) met de avonturen op de Maan. Hoe haatten ze den Speurhond met zyn valsche karakter, hoe snikten ze om het verdriet van oome Keesje en bij het plotselinge verschUnen van Zwarte Tom of Monkey, leefde de heele zaal mee en da verde het van het gejuich van het zoo intens meelevend Jonge publiek. Een woord van dank aan allen, die de kleinen een zoo onvergeteiyken middag hebben bezorgd, mag niet achterwege biyven. De leiding, die by de dames Vries man en IckeSanders en de heeren K. de Graaf en Hens Keesman berustte, waa prima. Alles was precies op tyd, Iets wat vooral een „kindermiddag-stemming" zoo ten goede komt De Oudeslulzers waren dan ook opgetogen.

Schager Courant | 1934 | | pagina 18