De Langendijker Groentenveilingen, KantongereGht te Alkmaar. Uit Zilveren Priesterfeest Pastoor Verhoeff. BENOEMING. Bij E Bp=luit zijn benoemd in de provincie Noord- te'. nd hoogheemraad van het hoogheemraad- se h ,1 Ne ord-IIollands Noorderkwartier J. J. Ver- laill» te Den Helder en J. Versteeg Jr., te Monni kendam. STRAFZITTING VAN VRIJDAG 4 JANUARI. Hoorn. HIJ ONTSPRONG DEIN DANS NIET. Mr. Smal fungeerde aanvankelijk als Kantonrechter, teneinde cenige resteerende corveetjes te beëindigen en •werd later vervangen door mr. de Groot. Aangevangen 'werd met de aangehouden zaak contra den heer Joh. Gr. uit Hoorn, die op 25 September niet als getuige was ver schenen voor den politierechter. Hij beweerde alstoen ziek te zijn geweest doch vergiste zich blijkbaar In zijn toerekening en werd beden uitgemaakt dat zijn absen tie destijds ontoelaatbaar was, waarop veroordeeling tot f 6 boete of 6 dagen volgde. Heerhugowaard. WIE WAAGT. WINT NIET ALTIJD. De wijkzuster mej. C. van D. uit Winkel, die zich de •weelde permitteerde Der auto haar bediening waar te nemen, reed op den Middenweg te Heerhugowaard. op n ^gedeelte waar herstelling plaats vond. een boerenjuf- ifrouw, de echtgenoote van Jan B., die van de andere zijde per rijwiel aan kwam krabbelen, van de sokken en in een zandhoop. Een paar wegwerkers begonnen op te spelen en reed de zuster, uit vrees voor heibel, maar Stikum door. Doch het nummer was genoteerd, er werd proces-verbaal opgemaakt en de verpleegster heden ver- oordeld tot f 25 boete of 10 dagen. De schade was alreeds vergoed. Alkmaar. ALKMAAR BIJ NACHT, WIE ES WEINT UND LACHT. De Alkmaarsche politie, van nature erg pottekljkerlg aangelegd, had voortdurend het oog gevestigd op een ikleln, snoezig winkeltje In het Groot-Nleuwland, waar naar haar bescheiden meening 's nachts allerlei onge rechtigdheden plaats grepen. Ook ln den nacht van 19 op 20 Augustus werd weer ter dege rondgeloerd door In specteur Maarleveld en zijn generale staf en hoorden zij in de achterkamer het gegons van mannenstemmen, terwijl een sonore sopraan een liefdelied zong onder ac- campagnement van opengeknipte blerfleschje3-beugels. De politiemannen eischten daarop toegang en troffen Sn bedoelde salon aan eenige mannen, terwijl de be woonster, mej. R. C. E B., douarlère J. K., zich ln de bedstede bleek te bevinden en zich slapende hield. Bij het voortgezette onderzoek werden talrijke ledige bier- fle3chjes gevonden en ook 'n paar volle op de bedde- plank. Een der aanwezigen, de schippersknecht B. v. d. Woude legde op het politiebureau een bruikbare ver klaring af, doch de overise bezoekers gaven weinig blijk met de activiteit der politie te dweepen. Wat de verantwoordelijke bewoonster zelf betrof, ook Ideze erkende op het bureau de billijkheid der tegen haar gerezen verdenking van drankwetovertreding en beloofde beterschap, daarbij de hoop uitsprekende- dat verder van deze zaak geen werk zou worden gemaakt. Deze hoop werd echter den bodem Ingeslagen en ver- siheen de 52-jarige vrouw voor den Kantonrechter, al- Wiar zij echter nogal wat moeilijkheden baarde, door al.es te ontkennen hetgeen zij op het bureau had toege- igeren. i5ij beweerde reeds drie dagen ziek te zijn geweest en aan haar commensaal, den koopman Kr., met wien zij in concubinaat leeft, alles te hebben overgelaten. Ook de „kroon"-getuige v. d. Woude scheen zooals men het noemt aan zijn broek te hebben getrokken. Htj nam een v. d. Lubbe-achtige houding aan. verklaarde analphabeet te zijn en ontkende voorts alles, wat hij aan de politie had medegedeeld. Hierop vatte de ambte naar vuur en verzocht het opmaken van procesverbaal ter zake vermoedelljken meineed, waarop de dubieuze getuige naar de rijksveldwachterskamer werd geleid onder de vriendelijk uitnoodlgende woorden van rijks veldwachter Admiraal: Kom maar hier kameraad! Na de behandeling van diverse zaken, werd v. d. Woude nog eens aan den tand gevoeld en erkende hij bij de politie te hebben verklaard, dat hij f 2 had be taald voor gebruikte koffie annex andere „verversehin- gen". Hij beweerde echter dat dit niet luist was. maar toen hij door de politie werd gehoord, was hy stapel, 'idioot en had het llrlum. Na de kennisneming van deze toenadering verviel de acte voor meineed en kon met afhandeling en berechting der zaak worden voortge gaan. Na een kernachtig requisitoir, waarin werd gevor derd tegen mej. B. 6 dagen principale hechtenis, deed mr. de Groot uitspraak en voroordeeldc de verdachte lot 3 dagen principaal. H ei 1 o o. EEN MISLUKTE STROOPTOCHT, De ijsbereider Bonefacius S. te Heiloo. die met leed wezen zijn taak moest overdragen aan den groot-indu strieel Winter, had zich nu een klein voordeeltje voor gesteld door 't inslaan van een zak piepers, vrij van suc cessierechten doch ook dit liep mis en wrd hy heden veroordeeld tot 10 gulden boete of 10 dagen en verlies van de ln beslag genomen 35 Kg. aardappeltjes. Warmenhulzen. HET EERSTE SCHAAP OVER DE BRUG. De eerste jutitleabel uit het voormalig kanton Scha- gen componeerde in den persoon van den hardhoorigen landbouwersbediende Martinus T. uit Warmenhulzen. Deze jongeling had het uit een afkeuringswaardlg ge brek aan locale politioneel kennis gewaagd om op den Oostwal, toen het geheele dorp onder een sneeuwkleed was toegedekt, met een aangespannen voertuig rond te rossen, zonder dat het paard was voorzien van een luidklinkenden bel. Van en anti-lawaaicampagne trekt men zich op Warmenhuizen geen sikkepit aan en Ti- nus werd dan ook behoorlijk gemaatregeld door het op leggen van 2 pegels boete of 2 dagen. Deze zelfde gangmaker werd daarop nog eens opge- stoomd naar aanleiding van het feit, zonder licht te heb ben gefietst op een uur, dat half Warmenhuizen al on der de wol lag. De prys van het recept tegen deze kwaal bedroeg f 4 of 4 dagen. MONDELINGE UITSPRAKEN. Overtreding van de Motor- en Rijwielwet: C. H. te Oude NIedorp, teruggave aan de oudera zon der toepassing van straf;G. S. te Zijpe. f 3 boete of 1 week tuchtschool; W. D. te Zgpe, W. V. te Zype; A iC te Zijpe, J. R. te Heerhugowaard. N. K. te Koedijk. J. F. te St. Maarten. C. H. te B. te Anna Paulowna. C. H. te Harenkarspel, G. O. te ZUpe. J. J. te Warmenhuizen, ieder f 3 boete of 3 dagen hechtenis. M. T. te Warmen huizen f 4 boete of 4 dagen hechtenis; P. V. te Anna Paulowna f 6 boete of 6 dagen hechtenis; C. v. D. te Winkel f 25 boete of 10 dagen hechtenis. Overtredingen van de politieverordeningen. A S. te Schagen f 4 boete of 1 week tuchtschool; M T. te Warmenhulzen f 2 boete of 2 dagen hechtenis; C. S. te Schagen f 6 boete of 6 dagen hechtenis. Overtreding van de Kieswet: D. K. te Zijpe, f 0.50 boete of 1 dag hechten la. Overtreding van de IJkwet: D. B. te Zijpe, 4 x f 1 boete of 4 x 1 dag hechtenis. DE OMGEVING A A' .V A P AU L0 W N .4 BREEZAND. PLECHTIGE ONTVANGST. Opgewacht door een Commissie aan de vlotbrug De Kooij, kwam Zaterdagmiddag Pastoor Verhocff, na eonige dagen afwezig te zijn geweest, zijn parochie binnen, die zich had opgemaakt om met hem zijn Zilveren Priesterfeest (o herdenken. Voorafgegaan door de muziekvereeniging Concordia. en een sloot van fietsers en fietstere, allen het rijwiel gesierd met een geel-wit vlaggetje, reed de jubilaris door een deel van Breezand. waar van vele huizen de vlaggen wap- porden. Onder klokgelui, dat reeds bij zijn komst in de parochie ingezet was, bij de klanken van het orgel en toegezongen met een welkomstlied, trad hij zijn kerk binnen, waarvan de ingang keurig was versierd met bloemen en sparregroen en het toch al zoo mooie in terieur nog was verfraaid met palmen, ander groen en bloemen. Dat was een plechtig oogenblik, toen daar de priester, voorafgegaan door de misdienaars onder de bogen, die opgehouden werden door lieve kleine bruidjes, zijn kerk doorschreed, waarvan hij. zooals later in een korte toespraak door Pater Hartveld werd gememoreerd, zelf de grondslagen heeft gelegd. Na die toespraak, waarin o.a. van de belangstelling van niet-kathoiieken werd gewaagd en de aanwezig heid van Burgemeester Lovink op hoogen prijs werd gesteld, zong het koor onder leiding van den heer G. Timmer, de Pricstcr-Caniate en het was den ju bilaris aan te zien. hoe de plechtige en dan weer ju belende zang en muziek hem aangrepen. Nadat het Lof was besloten met een door allen gezongen feestlied, werd pastoor Verhoeff op dezelf de wijze als bij zijn binnenkomst, uitgeleide gedaan naar de pastorie. 's Zondagsmorgens, bij de Plechtige Hoogmis, dooi den jubilaris zelf opgedragen, hield Pastoor P. v. d. Meer van Schenner een feestpredicatie. Receptie. 's Middags was er receptie in de zaal van den heer Borst. Onder de aanwezigen merkten we o.a. op: Burge meester en Mevrouw Lovink, de Wethouders Keuris en Lubbert, de Secretaris der gemeente, de heer C. Keijzer. de Raadsleden Van den Eerg en Komen. Dok ter Olree, het Tweede Kamerlid Ch. van dor Bilt en Pastoor Van der Eem. Toen Pastoor Verhoeff binnen kwam, werd hem door allen staande het welkomstlied toegezongen, waarna de voorzitter van het feestcomité, de heer Lii- teringen, den jubilaris toesprak om, niettegenstaande deze ware is van alle loftuitingen, hem nu toch dank te hrengen voor alles, wat hij voor de parochianen heeft gedaan. Zij. die zijn ijver en de idealen, die in zijn priesterhart leven kennen, zullen begrijpen, zei spr.. dat ondanks de slechte tijden, allen toch hun offer hebben willen brengen voor het geschenk der parochie, dat hij thans moch aanbieden: een paar bid- stoelen. Do heer Huig sprak namens Kerk- en Armbestuur en bood een cassette met tafelzilver aan. Burgemeester Lovink. daarop het woord verkrij gend. begon met er op te wijzen, dat toen men in de krant las van het jubileum, velen zich afvroegen, hoe lang is Pastoor Verhoeff hier al. F.n als men dan uit rekende, dat hij, die thans zijn 25- jarig pries'erfeest viert, hier 5 jaar is, dan kon men zich niet indenken, dat het nog maar zoo'n korten tijd was. Spr. kon dat alleen hieruit verklaren, dat de iubilaris in zoo'n klein 'ijdperk zooveel heeft gedaan. Hij herinnerde aan de komst van den pastoor, toen Breezand letterlijk en figuurlijk bloeide. Maar al spoedig, door de strenge vorst van 1928 op 1929 werd het anders Breezand was al arm voor de crisis begon en miste daardoor de kracht om die te weerstaan. Wat was het toen een geluk, zoo richtte spr. zich tot den jubilaris da' U er toen was. Spr. herdacht dan pas'oors hemoejingen om regeerinessteun voor Breezand 'e verkrijgen en richt te zich hierbij terloops ook tot den heer Van der Bilt. Onverschillig van welk celoof of welke richting, ver volgde spr. tot den jubilaris, hebt gij geholpen, ge troost en onrreheurd en wanneer het volledig college van B. en W. hier aanwezig is. dan is dit méér dan een burgerlijke hele,efdheid. het is een aangrijpen van de gelegenheid om eens te uiten hoe dankbaar men Nog geen groote aanvoeren - De stemming onder de tuinders ging er niet op vooruit. - Verlaagde prijzen ondanks gunstige invloe den. - De stenn onvoldoende. Van teeltbeperking geen verwach ting. Roode kool. Geen groote aanvoer. - Lagere prijzen. Idem gele kool. - Groote teleurstelling over verloop van prijzen der Deensche witte kool. - Daalt tot i 4, ondanks geringe aanvoeren. Uien, hoewel bevredigende vraag, en kleine aanvoer, geen hoogere prijzen. Bieten laag. - Peen goe de prijs. - Aanvoer aardappels. We schrijven nu Januari en als we afgaan op vorige jaren, dan ts de tijd aangebroken, dat de aanvoeren op onze veilingen zullen toenemen. De laatste week was deze aanvoer nog niet bijzonder groot, wat deel3 wel een gevolg Was van de omstandigheid, dat alle vaarten, toegang gevende tot de veilingen, nog niet ysvrij wann De stemming onder de tuinders verbeterde er intusschen niet onder, en daar was wel reden voor. Immers, er wa ren omstandigheden, die er op wezen, dat het een be tere richting zou uitgaan. Het Dultsch-Nedertandsche handelsverdrag, waarby de invoerrechten door Dul.'sch- ïand van 800 op 200 mark per spoorwagen waren ge bracht, opende perspectieven voor grooteren uitvoer naar dat land en de strenge vorst, die veel groente, ook ln Dultschland had vernietigd, deed weer herinneringen aan vroegere, betere tijden wakker worden, toen tij een dergelijke» weersgesteldheid de koolprijzen zoo prettig konden stijgen. De laatste twee weken hadden de hoon op terugkeer van die tijden weer verlevendigd, want do prijzen gingen In werkeiykheld. al was het dan ooi? niet met groote sprongen, omhoog. Eegrijpletjk is het. dat het teleurstelling en verslagenheid wekt, als men is voor hetgeen gij gedaan hebt. Wanneer velen ln Breezand op hun bedrijf konden blijven, dan is dat het werk van mijnheer Pastoor, zei spr. onder luid applaus en hij eindigde met den wensch. dat de ju bilaris nog vele jaren zijn ambt mag vervullen, dat dit dan moge zijn onder gunstiger omstandigheden en in deze gemeente. Namens het gemeentebe stuur werd daarop een prachtige bloemenmand aan geboden. Voor het St Janskoor sprak de heer Steenvoorden een geestige op rijm gestelde felicitatie uit Het ca deau was eveneens een bloemenmand. Mej G. Strooper sprak voor de meisjescongregatie, die communickleeren schonk. Mej. N. Pijnacker sprak voor het meisjeskoor, dat een roomstelletje aanbood. De jongenscongregatie gaf als geschenk een prach flg gebonden boekwerk en fcliciteerdo bij monde van F. van Rijn. Mej. H. van Llorop sprak voor hot naaiclubje, dat eenige pallia aanbood en voor de misdienaars, die een lessenaar schonken, voerde G Weijers het w'oord. De laatste hulde werd met bloemen gebracht door 's Pastoors eerste doopcling in deze parochie. Tusschti. een en ander door zongen het koor onder leiding van den heer Timmer en het meisjeskoor on der leiding van mej. Wever een paar cantates. Pastoor Verhoeff, zelf eindelijk het woord voerend, zeide aanvankelijk zijn dankwoord alleen te hebben willen uitspreken in het Danklof van dezen avond Het was hem moeilijk thans te spreken, geslagen als hij was door zooveel medeleven in zijn feest van alle kanten. Hij wilde niet alleen zijn dankwoord richten tot zijn feestvierende parochianen, maar in het alge meen tot zijn medeburgers van Broezar.d. Het was voor spr. een duhhel feest nu God gegeven heeft, dat zijn 81-jarigcn vader dit feest heeft mogen bijwonen, die hem in zijn jeugd steeds heeft gewezen op den triomf der waarheid en die waarheid is: Liefde. Sint .Tan, die spr. als schutspatroon aan zijn parochie beeft gegeven, zeide ook altijd: Kindertjes hebt elkaar toch lief. Juist in dezen tijd van beproeving leert men het meest van elkaar houden, komt de drang naar liefde meer naar voren, waardoor men zich één fa milie eaat gevoelen. Spr. dankte God, dat Hij hem Burgemeester Ixwlnk op zijn weg voerde, die zijn taak zoo zeer heeft verlicht. In de hem gebrachte hul de voelde spr. in de eerste plaats den eerbied voor den priester ln het algemeen. Hij dankte allen, hoopte, dat men hem zijn fouten zou vergeven en als men zijn hulp noodig had. zou doen, wat hij altijd zegt: „Klop toch hij mij aan." Aan het eind van do receptie was er gelegenheid den jubilaris persoonlijk te complimenteeren. 's Avonds was er in de kerk een Plechtig Danklof met Te Deum en eon toespraak door Pastoor Ver hoeff. waarin hij zijn parochie dankte voor het hem bereide feest en smeekte hem vertrouwen te blijven geven. Behalve de familieleden van den jubilaris en velen van de belangstellenden buiten zijn parochie die 's middags aanwezig waren, volgden thans ook Pastoor Van Veen en de Vlootaalmoezenier uit Den Helder den dienst, die door mooi orgelspel van den heer J. Timmer en zang van het koor opgeluisterd werd. (Voor het slot zie elders in dit nummer.) LANGE N D IJ K OUDKARSPEL. Zaterdagavond werd in de zaal van den heer C. Vis. alhier een vergadering gehouden, welke tot doel had een Werkloozenstrijdcomlté op te richten. De belangstelling was niet groot, een 29-tal perso nen was aanwezig, toen de hper Volkers de vergade ring opende en in het bijzonder den spreker voor dezen avond, den heer Beors van Amsterdam, wel kom heette. De spreker, hierna het woord verkrijgend, ging, al vorens tot de uiteenzetting van het doel der W.S.C's over te gaan. na hoeveel werkloozen er wel op de eeheele wereld zijn, waarbij hij opmerkte, dat do of- ficieele opgave van het aantal werkloozen in Neder land. nl. ongeveer 300.000. te gering is. Het zijn er veel meer Spr. wees daarna op het land. dat 1/S van rle wereld beslaat, waar geregeerd wordt door arbei ders en boeren, waar heelomaal geen werkloosheid heerscht. De arbeiders in Duitschland worden door de Hitlcr-dictatuur naar het peil van de middel eeuwen teruggedrongen, wat ook in Nederland al moer en meer gebeurt. Daar werken volgens spr., de S.D.A.P -leider? hard aan mee In Beerta, een plaats- ie van een kleine 1000 inwoners!?) ts reeds de dicta tuur in den vorm van den burgemeester a's regee- ringscommissaris. De raad I* geheel uitgeschakeld. Dergelijke toestanden, evenais het verschil in de steunuitkeerlngen. willen de W.S.C. s opheffen. Men is voor gelijke loonen in de werkverschaffing. Daar voor is strijd noodig, maar vooral het vertrouwen van de arbeiders in de klasse, waartoe zij hchooren. Spr. stelde daarbij Dimitroff als voorbeeld Hierna weer een terugloopen van den prijs moet constateeren Dan krUgt de vrees weer voedsel, dat het weer den ver keerden kant uitgaat en dat het allloht weer tot af- braakprüzen komt. waarby de tuinders ten onder moe ten gaan. Men deelde ons Intusschen mee. dat de op lossing van de laatste weken niet aan natuurlijke oor zaken moest worden toegeschreven, maar dat de ver beterde prijs ook voor een deel moet worden toege schreven aan het feit, dat er speculatief kool is gekocht door hen. die de gunstige omstandigheden hebben willen benutten om. In de hoop op nog betere prijzen, wat kool op te slaan. De meerdere vraag was dus biykbaar niet ten volle het gevolg van net Inkomen van meer orders uit binnen- en buitenland. Uit de Ingediende wetsontwerpen voor steun aan land en tuinbouw biykt wel. dat ook de regeering den toe stand en de toekomst nog niet hoopvol Inziet. Voor den tuinbouw, waaronder de fruitteelt, is voor 1934 maar f 6000000 uitgetrokken en als de prijzen niet aanmerkelijk beter worden, is het te voorzien, dat ao tuinbouwers met dit bedrag nog maar half geholpen zullen ztjn. Trouwens by het huidige stelsel van steun, belichaamd tn de uitbetaling tot de vastgestelde mini mumprijzen, ts er voor hen maar weinig hoop op uit komst en zoo lang de productieprijzen niet worden ge garandeerd. zal het. onder de tegenwoordige Interna tionale economische toestanden wel misère voor do tuinders blUven. ZU verwachten althans veel minder gunstige resultaten van de teeltbeperking dan de regee ring. die toch uit de veillngomzetten aan Langendtjk en omstreken en ln Kennermerland en ln de Streek wel zal begrijpen, dat die teeltbeperking geen uitkomst brengen zal. De aanvoer van roode kool was nog niet groot. Voor een deel moet dit ook nog toegeschreven worden aan het feit, dat de geheele week door niet van alle plaatsen per schuit kon worden aangevoerd, zoodat nog niet op volle kracht kon worden gewerkt. In het begin der week kregen er dan ook nog verschillende bouwers van kooplui bezoek, om uit de hand. door middel van bonnen te koopen. Er was dus nog aardig vraag. Toch werd de stemming al spoedig lusteloozer en de grootere belang stelling van de vorige week maakte plaats voor ver slapping. Aanvankelijk kon voor eerste qualiteit roode kool van ongeveer 3 ponds gewicht f 4.50 worden ge maakt. terwijl de groote toen f 2.16—2.30 opbrachten. Verminderde vraag was oorzaak dat op het eind der week voor het meest gewilde klein goed nog slechts f 4 of Iets meer werd betaald en de groote niet meer dan f 1.501.80 opbrachten. Het doorschot ondervond na tuurlijkerwijze ook den invloed van slechtere stemming Kon ln den aanvang voor de kool van 3 pond nog over behandelde de heer Boers de steunultkeeringen, waarop zoo moet worden bezuinigd Dat wordt niot in één klap gedaan, maar geioidelijk. Nu hier oen gedeelte af. dan van die categorie een gedeelte, tot dat men aan het vereischte bedrag toe is. Spr. wees hierbij op de franje af knipper ij De arbeider» worden opgekweekt om door de bourgeoisie op het slagveld te worden gebracht De oorlog moet eenter worden vorkoomen door den strijd tegen" de bourgeoisie. Spr. noemde het een tekortkoming, dat de arbei derspartij voor de crisisiandbouwwet had gestemd, omdat do lasten van de crisis op de arbeiders worden verhaald. Als men aan de leiders hangt, zal het so cialisme nooit komen. Kr moet vertrouwen en strijdbereidheid worden bijgebracht Hierbij baalde spr. de gebeurtenissen in Duitschland aan. De beer Beers vroeg zich af. waarom er verschil moest worden gemaakt tusscben uitkeering aan Re organiseerden en ongeorganiseerden. Wij eischun vrije verzekering op kosten van regeering en onder nemers. De werkverschaffingen zijn hier precies ge lijk aan do concentratiekampen in Duitschland Alle crisislasten worden op dt arbeiders afgewenteld Spr. memoreerde de stucadoorsstaking, waarbij de stu- cadoors onder de zelfgekozen leiding hebben gestre den en waar de vakvereenigingen niet aan wenschten mee te doen De vakbonden moeten blijven bestaan, maar de leiders niet in alles gevolgd. De jongeren moeten meer zeggenschap krügen in de vakbeweging. De in 1917 door de Russische arbeiders gevolgde weg was de juiste. Nadat de hoeren II Bakker en C. Borst Pz. eenige opmerkingen hadden gemaakt, waarbij te hter Bak ker het beleid van de S.D.A.P. verdedigde, en op merkte dat het fascisme misschien zou komen, als de communisten de vakbeweging ondermlini hadden, werden deze beide sprekers nog dooi den heer Beers beantwoord. Enkele personen hebben zich als lid opgegeven. Zondagavond gaf de operettevereeniglng „GeacUta", onder leiding van den heer H. J. Zaal. alhter een uit voering in de zaal van den heer C. VU. met medewer king van het kinderkoor, terwijl de avond tevens door net gezelschap ..De Vrooiyke Vinken" werd opgeluisterd Een flink aantal bezoekers was opgekomen, om deze mooie uitvoering, waar zang. tooneel en muziek werd geboden, by te wonen. De zaal waa bijkans geheel ge vuld. Allereerst werden door het gemengd koor een drietal liederen gezongen, welke werden beloond met luid ap plaus, waarna de geheele kinderklasse op het tooneel kwam en heel verdlensteiyk eenige versjes ten gehoo- re bracht. Vervolgens waren het de kleineren, die eenige liedje# van E. Jacques Dalcroze zongen, waarmee zy veel auo- ces oogstten. Na de pauze werd door eenige leden van de operet tevereenigtng een tooneelstukje opgevoerd. ..Arme Fty- ken", een vj-ooiyk spel in een bedrijf van Nono. De rol len zaten er goed In en U er onbedaariyk gelachen i»m de dwaze manleren van „niet", dat tot „Iet" kwam en dan zlchzelve n'.et meer kende. Zooals wij hierboven reeds vermeldden, werd er door de „Vrooiyke Vinken" medewerking verleend. Onder leiding van den heer C. Langedijk speelde dit gezelschap verscheidene populaire nummers en werd daarbij ook niet vergeten ter eere van de kranige vliegers, die Je recordvlucht met „de Pelikaan" hebben gemaak'. de K.L.M.-marsch te spelen. Dit ensemble had. evenals by vorige uitvoeringen veel succes. Deelen wij nog mede. dat door de jongejuffrouw Jan- nle Wit een aardige solo werd gezongen, nJ. Het Klokje van Gehoorzaamheid. Alles byeen genomen kan gezegd worden, dat „Oazi- lia" op een zeer goed geslaigde uitvoering kan terug zien. Alles U best van stapel geloopen. Ook de attrac'le waaraan allen hadden meegewerkt, viel ln goede aarde. Een gezellig bal besloot den avond LANGEND LIK. Kolfwrdstri)den. Bij de Zondag in de kolfbaan van den heer Kramer te Zuldscharwoude gehouden kolfwedstryden tusschen de clubs, aangesloten by den Langendtjker Kolfbond was de uitslag: Eerste klasse: Vriendenkring. Noordscharwoude. 393 punten: Onder vrienden. Oudkarspel. 373 punten: Tweedo klasse: Vriendenkring. Noordscharwoude. 426 punten; Volharding. Oudkarspel. 388 punten: Op Maat. Zuldscharwoude, 383 punten: Gezellig Samenzijn. Zuldscharwoude 382 punten; Ons Genoegen. Noordscharwoude. 302 punten. ZUTOSCHARWOUDE. Biljartwedstrijden. By den gehouden nederlaagwedstrijd tusschen de bil jartclubs O K.K. te Zuldscharwoude en Royal te Alk maar maakte het vyftal van O.K.K. 575 carr. tegen Royal 413. zoodat de eerste een mooie overwinning be haalde met een voorsprong van 162 car. de f 3150 worden gemaakt, later werd dit ook lager, zoo dat zelfs partijen voor f 2.80 zijn verkocht. De grootere van deze qualiteit bracht f 1.401.70 op. Wel ts de toe stand gelukkig nog niet zoo. dat er weer een grooter of ltlelner deel onverkocht biyft. maar toch wekt het te leurstelling. als. onder verschillende, andera stlmulee- rende Invloeden, nu een verlaging Intreedt, De aanvoer beliep ongeveer 60 spoorwagens. Voor de mooiste gele kool werd In maximum f 3 be taald. een teleurstellende prys. nu er geen concurren tie meer is door aanvoer van bloemkool. De groote gele bracht prijzen op. liggende tusschen f 1.70 en t 2. voor wat de eerste kwaliteit betreft Voor doorschot bracht het meest gewilde goed f 2.30—2.70. de groote echter werd voor f 1.40—1.90 verkocht Had men mogen ver wachten. dat de vraag wel zou toenemen, ook dit ging niet ln vervulling; alleen de toestand Is ln dien zin ook voor deze kool verbeterd, dat alles door den handel wordt opgenomen. De aanvoer beliep rond 34 spoorwa gens, waarvan het grootste deel ter markt kwam te Broek op Langendyk. Met de Deensche witte kool wou het deze week ook maar niet Het ging er zoo mooi mee. De prijsstyging wekte weer herinneringen op aan vroegere, helaas ver vlogen tijden: een stijging van f 1 tot f 5 in betrekkelijk korten tiid. men had zooiets ln de laatste jaren niet beleefd. En bij de kleinere voorraden, die er waren, en de gunstige factoren, die op het proces van vraag en aanbod werkten, was er spanning op de markt voor De nen. In den aanvang werd voor een enkel partytje van de mooiste, dat zijn dan de groote. nog f 3 betaald. Successievelijk echter liep deze prijs achteruit, totdat op het laatst der week nog slechts f 4 werd betaald voor kleinere, waarvoor nog enkele dagen geleden f 4 of let# meer werd besteed, kon nu slechts f 3—3.40 worden ee- maakt. Ook met de tweede soort ging het denzelfrien kant uit. De mooiste werden nu verkocht voor hoogs tens f 3.80. minder mooie brachten f 3.103.50 op. Voor kleinere werd f 2.508 betaald. De totale aanvoer aan beide vellingen beliep ruim 30 spoorwagena Ofschoon de aanvoer van uien maar gering waa kwam er ook nu nog maar geen schot in de prijzen. Dit Is we! vreemd, daar de vraag uit het buitenland toch zee- be vredigend is. Voor de mooiste gele uien werd van f >.80 —3 betaald; sommige partijen brachten nog een paar dubbeltjes minder op. Voor grove werd f 2.50—2.90. be taald. In het laatri der week bleek meer belangstelling voor dit soort en liep de prijs tot f 3.20 op. Drielingen •.verden verkocht voort f 1.10—120. een enkel partytje bracht het tot f 1.70; nep bracht f 2.30 op. Mooie bleten van de meest gewenschte grootte, en rroed gesorteerd golden f 2.30—2.50; voor andere werd f 1—IN) betaald. Voor peen werden weer goede prijzen besteed, ook al als gevolg van kleine aanvoeren. Er werd f 3.30—3.90 voor betaald. De aangevoerde aardappelen, blauwe eigen heimers, werden voor f 2.90 verkocht, een lagen prijs dus.

Schager Courant | 1934 | | pagina 2