Plaatselijk Nieuws. TOEZICHT OP DE GEMEENTEFINANCIEN. Het vraagstuk van den zendtijd. Een gift van f 10.000.—. De invoer van varkens in België. TEGEN HET DOODVONNIS VAN VAN DER LUBBE. De orerstrooming in Britsch Guyana. BEGRAFENIS VAN DER LUBBE. Marktberichten. Binnenbrand. Paaschtentoonstelling. Oordeel van de Eerste Kamer. De circu laire van 18 October met Instemming be groet Critiek op het beleid van onder scheidene burgemeesters. Ia het voorloopig verslag der Eerste Kamer over de begrooting van Binnenl&ndsche Zaken betuigden zeer vele leden hun instemming met het beleid van den mi nister. Aangedrongen werd op een nadere verklaring van 's ministers bedoelingen met zijn circulaire aan Ged. Staten, gedateerd 18 October j.1., inzake toezicht op de gemeentebesturen. Sommige andere leden voerden als bezwaar aan. dat de aanschrijving betrekking heeft op alle gemeenten en mitsdien ook raakt die gemeente besturen, die zich steeds hun verantwoordelijkheid be wust zijn geweest. Vele leden hadden de verschijning der circulaire met instemming begroet. Een lid oefende critiek op het beleid van onderschei dene burgemeesters. Omtrent de wenscholljkheid van samenvoeging van gemeenten heerschten verschillende meenin gen. Verscheidene leden bepleitten het betrachten van groote voorzichtigheid ten deze. Andere leden achtten samenvoeging van gemeenten, waar eenigszins mogelijk, gewenscht, met het oog op bezuiniging. Eenige leden drongen aan op spoed bij het bevorderen van de herziening van de Kieswet in verband met de verkiezingen voor de Prov. Staten, welke in 1935 zullen ^worden gehouden. Fascisten in burgewaehten Vele leden betreurden, dat tal van afdeelingen van d« Vrijwilige Burgerwacht fascistische elementen be vatten. Bij de openbare beraadslagingen in de weede Kamer Is ter sprake gekomen de brief welken de commandant van de Haagsche Burgerwacht luib-generaal b. d. Gertb v. Wijk aan de Nederl. regeering had gericht Toen is den minister de vraag gesteld of de te dier zake be voegde autoriteiten destijds tegen dit merkwaardige voorbeeld van gezansondermijning maatregelen hebben genomen. De leden, hier aan 't woord zouden het op boogen prijs stellen van den minister een antwoord op die vraagt te ontvangen. Enkele leden oefenden critiek op de trage wijze waar 'op vele aanvragen van pensioen plegen te worden be handeld. Eerste Kamer vraagt naar het resultaat der besprekingen. In het voorloopig verslag der Eerste Kamer over de begrooting van P.T.T. vroegen enkele leden naar het resultaat der besprekingen, welke de eerste December gehouden zijn tusschen den minister en de leiders der vier omroepvereenigingen. Sommige leden spraken hun afkeuring uit over de wijze, waarop de Radio-Omroepcontrole-commissle haar taak opvat, met name wat betreft de door haar geoefen de censuur op de programma's van de V.A.R.A. Voorts keurden deze leden af, dat de minister zich wenscht op te werpen als beroeps-instantie ter zake van de beslis singen der Radio-Omroepcontrole-commlssie. Vele andere leden konden zich met deze opmerkingen allerminst vereenigen. Met den minister waren zij van oordeel, dat de V.A.R.A. moet worden beschouwd niet als een cmroepvereeniging In den gewonen zin des wóords, doch als een strijdorganisatie, geketend aan de Sociaal-Democratische Arbeiders Partij hier te lande. Voor het Nationaal Luchtvaartfonds. Het Pelikaan-comité, dat zich bezig houdt met het organiseeren van de inzameling van gelden voor een nationaal luchtvaartfonds, werd dezer dagen verblijd met de mededeeling, dat de Bataafsche Petroleum- Maatschappij voor het fonds een bedrag van tiendui zend gulden had gezonden. Het verbod naar aanleiding van riekte onder de varkens. Naar aanleiding van het Reuter bericht van 13 de zer, dat met ingang van heden de invoer in België van levende varkens uit Nederland en Denemarken zou worden verboden in verband met eenige pestge- vallen onder de varkens in die landen, heeft het Haag sche Corr. Bur. eens geïnformeerd hoe het dan toch wei met die ziekte in ons land gesteld is. Haar werd verzekerd dat enkele gevallen van var kenspest, waarvan den aard intusschen niet zoo ver ontrusten is als de naam wel zou doen vermoeden, in ons land en andere landen en ook in België zelf regel matig voorkomen. De ziekte heeft hier thans niet zoodanige uitbrei ding aangenomen, dat er naar de meening van des kundigen aanleiding zou bestaan tot de maatregel, welke door de Belgische regeering wordt genomen. Aan een groot gevaar ontsnapt. Gymnasten in een autobus met den schrik vrijgekomen. Bij het afrijden van de brug aan den Leidschendam is Zondagavond 6 uur een autobus uit Delft, waarin gymnasten gezeten waren van den weg geraakt en op den rand van het Rijn- en Schiekanaal op een ijzeren paaltje blijven hangen. De inzittenden kwamen er ongedeerd af. De bus werd met een bergingswagen door den heer J. de Graaf uit Delft weder op den weg gebracht. Toen de verongelukte wagen in de takels hing, kantelde deze. Inderdaad is het gezelschap aan een groot gevaar ontsnapt Een dnnr ritje. Aannemer raakt f200 kwijt, Vijf per sonen gearresteerd. Een 49-jarige aannemer heeft aan de politie te Haarlem medegedeeld, dat hij was uitgeweest met drie vrouwen en zich daarna in een taxi naar een café had laten rijden. In het café bleek hij f200 kwijt te zijn. De politie heeft drie vrouwen, een kellner en een chauffeur gearresteerd. Auto op een autobus ingereden. De inzittenden van den auto ter plaatse bediend, Tc Valkenswaard is Zondag de luxe-auto van den heer A. Jaspers op een autobus gereden. De beide inzittenden van de auto, de heeren Jaspers en J. Neijnens werden zwaar gewond en moesten ter plaat se van de H. H. Sacramenten der Stervenden wordïn voorzien. Ze werden naar het Carolusgesticht ver voerd. Gister was hun toestand wat beter. TROTESTVERGADERING TE AMSTERDAM. Amsterdam. 14 Januari. Hedenmorgen werden na mens het plaatselijke bureau van Actie en Propaganda, twee protestvergaderingen belegd, tegen het doodvon nis van Van der Lubbe, in het Concertgebouw en Oarré In het Concertgebouw voerden de heeren K. Vorrink. en dr. Wiarde Beekman, het woord, in Carré de heeren Mr. G. T. de Jongh en J. W. Matthyssen, terwijl ln de raai van het theater Tuschinski de Metaalbewerkors- bond eveneens een protestvergadering belegde. Rede Mr. G. T. de Jongh. Wij kunnen ons, zoo begon mr. de Jongh, de Amstor- damsche rechter, die het proces van begin tot het eind heeft bijgewoond, haast niet voorstellen hoe men ie staat ia de doodstraf toe te passen. Hier Ln Nederland praat en leest men hoogstens „Ins blaue Hinein" over de doodstraf. Men hoort wel eens van Iemand, die in Amerika ter dood gebracht wordt. Zoo een persoon blijft wel slechts in onze gedachte een vage figuur, maar heel anders wordt het, wanneer men. zooals met het v d. Lubbe-proces, ln nader contact met den be klaagde kan treden, dan pas beleeft men de schrikke lijke beteekenls van de doodstraf. Misschien is deze straf voor sommige, ontzettende feiten noodzakelijk, maar was ze noodlg voor Van der Lubbe? Neen. zegt spr.. want wie en wat was Van der Lubbe? Iemanu wiens jeugd zonder leiding, zonder regel, zonder eenige orde was. Als wilden groeiden de kinderen op tot hun twaalfde jaar. Daarna ontfermde zich een halfzuster over hem. Niet lang daarna overkwam hem het onge luk, dat hem de oogen bijna verwoestte. Toen, in die dagen, groeide in Van der Lubbe, een groot minder waardigheidscomplex, dat hij kon overwinnen door zioh hartstochtelijk in de Politiek te werpen. Of Van der Lubbe een normaal verstand heeft is door een aantal Duitscbe doctoren onderzocht en o.a. door een Haagscb psychiater, die Van der Lubbe weliswaar wel niet per soonlijk sprak, maar alle antecedenten onderzocht, en bevond, ln tegenstelling tot de Duitsche artsen, ontoe rekenbaar waa Mr. de Jongh had op verschillende manieren getracht onzen landgenoot te spreken. Dit stuitte aanhoudend op de meest eenvoudige weigering; men moest, zoo drukte het een van de psychiaters uit. Van der Lubbe niet* te veel bezoeken, om niet den indruk te wekken dat men zich om hem bekommerde. Wat spr. het minst heeft begrepen, is het feit, dat juist den middag, toen Van der Lubbe een beetje los kwam. de zitting plotseling werd opgeheven. Het zou, naar Spr.'s opvatting oen elsch van menschelijkheid en recht geweest zijn dit vonnis over Van der Lubbe niet uit te spreken. Wat in Leipzig is gebeurd, kent zijn weerga in de -geschiedenis van het recht der laatste eeuwen niet. Met klem van redenen betoogt spr. dat V. d. Lubbe geen hoogverraad heeft gepleegd, doch slechts brand gesticht. Er is be weerd. dat Van der Lubbe in samenwerking met ande ren. een plan heeft gesmeed om de veiligheid van den staat in gevaar te brengendat is beweerd, doch niet bewezen. Dit noemt apr. de qutsit- eeBence van de zaak, dat ook is de blaam, die dit pro ces treft. Hierop is dat proces een verloren proces ge worden, al rekent men dat in Duitschland niet. De mislukking van het proces. Teruggaande tot den nacht van den brand herinnerde spr. aan het feit, dat de Nationaai-Sociallsten plot.se- llng hebben ingegrepen, zonder daartoe een wezenlijk recht te hebben. Men zei eenvoudig: „de Communisten Zeetien dooden, honderden dakloozen. In aansluiting op het bericht elders ln dit nummer over de geweldige overstroomingen ln Britsch Guyana wordt nader door Reuter uit Georgetown gemeld, dat verscheidene suikerplantages vernield werden, waarbij 16 menschen om het leven kwamen. Honderden zijn dakloos. LIchtstoring. Een deel der provincie Groningen zon der licht. Een groot deel der provincie Groningen is Zater dagavond van licht verstoken geweest. Om half ze ven trad in de Woldstreek die o.a. de gemeente Slochteren en Delfzijl omvat een storing op. welke tot 12 uur duurde Zeer ten ongerieve van particulieren en ten nadeele der zakenmenschen aangezien het op straat stikdonker was. Het euvel is veroorzaakt door een kabelstoring. Auto tegen een boom gereden. Een der inzittenden aan zijn verwondin gen overleden. Gistermiddag had tusschen Borne en Almelo een auto-ongeluk plaats doordat de wagen slipte en tegen een boom reed. Een der inzittenden de heer Keizer uit Delden werd zwaar gewond en nair het R.K Ziekenhuis te Tengelo vervoerd, waar hij 's morgens is overleden. De overige twee inzittenden uit Hen gelo werden licht gewond. Op een onbewaakten overweg aan den dood ontsnapt. Staaltje van tegenwoordigheid van geest. Gistermorgen, aldus de „Msb.", passeerde ie 19-ja rige H. Toornen uit Reuver den onbewuakten spoor overweg tusschen Reuver en Swalmen iuist op het moment dat de sneltrein Venlo—Roermon 1 dezen overweg naderde. De longeman, die de Dotsing zag aankomen, had de tegenwoordigheid van geest dwars door de voorruit van de auto heen op den tender van de locomotief te springen. De auto werd 200 meter meegesleurd en totaal ver nield. Toen de trein tot stilstand was gebracht, vond men den jongeman op de locomotief liggen. Behalve een paar snij wonden, veroorzaakt door de glasscher ven van de ruis bleek hij ongedeerd te zijn. hebben het gedaan", en op dit gerucht besloot men tot den Nationaal Socialistischen staatsgreep. Maar in het proces ia niets van de samenwerking gebleken tusscuen Communisten en Van der Lubbe, dat ia dan ook de eigenlijke mislukking van het proces. Men moest aan dit mislukt proces een einde maken, een einde dat in over eenstemming zou ztjn met de bloeddorstige aankondi gingen van: „de daders aan de hoogste paal." Van der Lubbe werd het slachtoffer. Er is verkon digd, dat de Nat. Socialisten geen schuld hebben. Msat wie de helpers waren weet niemand, dat kon alleen van der Lubbe zelf zeggen en die is dood. Toen mr. ds Jongh tijdens het proces onophoudelijk vroeg: waarom laten Jullie me niet tot hem toe? liet een van de auto riteiten zich ontvallen: U zou het proces ln verkeerde banen leiden. Wanneer naderhand een geschiedschrijver de histo rie van het nieuwe Duitsche Rijk zal schrijven dan zal daarin een zwarte bladzijde moeten worden opgenomen de bladzijde van dit proces. Daarna belichtte de heer J. W. Matthyssen de po litieke zjjde van het Leipzlger proces en nam de ver gadering een motie aan in den geest van het gespro kene. In alle stilte, op het Zaider kerkhof te Leipzig. De pers niet toegelaten. V.D. verneemt uit Leipzig. Gistermorgen tien uur is op het Zuiderkerkhof te Leipzig het stoffelijk over schot van den Woensdag terechtgestelden Marinus van der Lubbe bijgezet. De begrafenis geschiedde in alle stilte en geheel onopvallend. Aanwezig waren slechts een halfbroer van den te rechtgestelde, zijn zwager Peute, een vertegenwoordi ger van het Nederlandsche consulaat te Leipzig en eenige vertegenwoordigers der Duitsche autoriteiten. Er werden geen journalisten bij de teraardebestel ling toegelaten. Naar nog gemeld wordt, werd aanvankelijk Zater dagavond door den Oberreischanwalt te Leipzig, dr. Wemer, aan den heer Peute van Breezand, de over gave van het lijk van v. d. Lubbe geweigerd. Dr. Wcrner grondde zich daarbij op het feit, dat de termijn, binnen welken de familie over het stoffelijk overschot van v. d. Lubbe kon beschikken, reeds ver streken was. Bij nadere onderhandeling heeft de Oberreichsan walt blijkbaar in aanmerking genomen, dat door on voorziene vertraging het den heer Peute niet moge lijk is geweest zich eerder dan Zaterdagnamiddag te 6 uur hij de autoriteiten in Leipzig te vervoegen. Hij is daarop op zijn eerst genomen besluit terugge komen, doch eischte dc afgifte van een verklaring, dat het lijk van v. d. Lubbe is overgegeven in den toe stand, waarin het zich onmiddellijk na de terechtstel ling bevond. Nadat de heer Peute in tegenwoordig heid van dr. Werner en den Nedcrlandschen consul te Leipzig zich had overtuigd, dat dit werkelijk zoo was. is do gevraagde verklaring gegeven en het lijk aan den heer Peute overgedragen. De begrafenis vond plaats met den auto-lijkwagen, waarmede de heer Peute naar Leipzig was gereisd, met het doel het lijk naar Nederland te vervooren, hot geen intusschen door de Duitsche autoriteiten is ge weigerd. Naar vernomen wordt had de familie van v. d. Lubbe aan dokter Hulst te Leiden verzocht, om, indien het lijk van Marinus van der Lubbe te Leiden zou zijn aangekomen, een medische sectie op het lijk te ver richten. Geen crisisheffing op de inkomstenbelasting in Ned.-Indië. Voorstel ln den Volksraad verworpen. De Indische Volksraad verwierp met 27 tegen 24 stemmer, het voorstel tot d® crisisheffing op de in komstenbelasting. WARMENHUIZEN, 15 Jan. 1934. Roode kool, le kwal. f2.80f3.—, id. 2e kwal. f 2.10 f 2.60, gele kool le kwal. f2.60. Aanvoer 3200 K.G. roode kool, 500 K.G. gele kool. BROEK OP LANGENDIJK, 13 Jan. 1934. Roode kool fl.GO-f4.50; gele kool f 120f 2.60; Deensche witte f3.20—f3.80; uien: Gele uien f2.50— f3.—; id. drielingen f 1.10f 1.40: bieten f2.30. Aanvoer: 44000 K.G. roode kool, 36000 K.G. gele kool, 25000 K.G. Deensche witte, 19000 K.G. uien, 700 K.G. bieten. AMSTERDAM, 15 Jan. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 507 vette koeien, waarvan de prijzen waren: le kw. 5760 et-, 2e kw. 48—55 ct., 3e kw. 40—45 ct., per kg. slacht- gewicht; 74 melk- en kalfkoeien f160—200; 127 vette kalveren, le kw. 4-450 ct., 2e kw. 3242 ct. per kg. levend gewicht; 45 nuchtere kalveren f6—10, 65 scha pen f 13—20; 770 varkens, vleeschvarkens 4344 ct., zware varkens 4243 ct. vette varkens 42—43 ct., per kg. slachtgewicht; 32 paarden f 120. Aan het abattoir waren aangevoerd 4 wagons geslachte run deren uit Denemarken. ALKMAAR. 15 Jan. Aangevoerd 62 vette koeien f 120235; 10 gTaskal- veren f27—46 6 vette kalveren f37—65, per kg. 70-- 90 ct; 27 nuchtere kalveren f618; 315 vette var kens 35—38 ct. per kg. Handel ln koeien redelijk, ln nuchtere kalveren en vette varkens goed. NOORDSCHAHWOUDE. 15 Jan. Uien f2.20—2 90. drielingen f 1.10-1.20. grove f2.70 —2.80. kroten f2.40: mode kooi f 1.70—4.20, 2e s f 1.40 -3.70, gele kool f170 -2.30. 2e s. f 1.60-2, D. witte kool 13-3.90. 2e s. f 3-3 50. Aanvoer: 6200 kg. uien 200 kg. kroten, 57600 kg. roode kool. 11600 kg. gele kool, 19800 kg. D. witte kool. ALKMAAR 13 Januari 1934. Roode kool: le kw f 1.90—4; 2e kw f 1.60—3.50. gele kool, le kw f 1.60—2.50, 2© kw f 1.60—1.90, Deensche witte kool le kw f 3-404-20, 2e kw f 3.50; uien, drielin gen f 1.40, uien f 2.90; grove uien f 2.90. Aanvoer: 104200 Kg roode kool. 16300 Kg gele kool 34600 Kg D- witte kool, 2725 Kg. uien. ALKMAAR. 13 Januari 1934. N.V, Eierveillng voor Holl. Noorderkwartier. Aangevoerd: 140 000 kipeieren: 5658 Kg f 3.60—4; 5860 Kg f 3.80—420; 60-62 Kg f 4—4.40; 62—64 Kg f 4.30—4,50; kleine eieren 51—55 Kg f 3-30—8.60; 6000 eendeieren f 3.60—3.70 per 100 atuki Barometerstand op Dinsdagmorgen 8 uur: 754 m.M. Vooruitzichten: Waarschijnlijk droog weer. Temperatuur: 5 gr. C. is 40 gr. F. INRICHTING VOOR OOGONDERZOEK. FIRMA GEBR. ROTGANS, Hoogztjde E 103, Scbagen. Gedipt Opticien. RetractioolsL Het oogonderzoek doen wij gratis. Zondagmorgen heeft in café Spoorzlcht, op de Nieuwe Laagztjde van den heer Joh. Boon een binnenbrand ge woed. welke ernstige gevolgen had kunnen hebben. Dank zij eenige stamgasten werd echter erger voorko men. Om ongeveer 10 uur in den morgen zocht de heer V.. een 74-jarlge commensaal van den hêer Boon, in een met kleeren gevulde kist. welko stond op een afgetim merd kamertje op de tweede verdieping, naar een ca ander. V. had zijn pijpje in den brand. De oude heer vond niet wat hij zocht en na de kist weer te hebben geslo ten, begaf hij zich, daar V. zich niet lekker gevoelde, naar bed. Om ongeveer 1 uur hoorde de heer Boon. die in 't café zat met eenige bezoekers, verdachte geluiden, maar meende aanvankelijk dat de harde wind daarvan de oorzaak was. Toen nu de oude heer V. op den vloer stampte, snelde de caféhouder, vermeenende dat de heer V. hulp noodig had. naar boven. Hij zag de licht opgetrokken kamer ln rook gehuld, terwijl de vlammen tegen de zolder lekten. Dc gordijnen en het behang brandden. Voor het bed zat V., half versuft reeds, op een stoel. De heer Boon droeg V. naar buiten en riep om as sistentie. De bezoekers van het café hebben daarop met emmers water de brand gebluschL Zonder hun hulp, zou 't hier zeker niet bij een binnenbrand zijn gebleven Do heer Boon, die zoo men weet, bode Is van 't zie- konfonds, bracht direct geld en quitantles van dit fonds bij anderen in veiligheid. Ongetwijfeld is er een vonkje uit de pijp van den ouden heer V. gevallen in de kist. Do inhoud moet dus ongeveer 2'; uur hebben ge smeuld. De bodem Is uit de zwaro kist gebrand, waarna de vlammen lucht kregen en vrij spel.. De materieel® schade wordt door verzekering gedekt. Zooals dus uit het bovenstaande blijkt, is het tot een binnenbrandje beperkt gebleven, en heeft de brand weer geen dienst behoeven te doen. Iet* wat onder de gegeven omstandigheden den vliegenden storm wind van Zondagmorgen inderdaad zeer gelukkig was te noemen. Wat dus. Indien de brand zich verder ontwikkeld had? De vraag of ons brandweermateriaal in zulke gevallen voldoende is. hebben wij al eens eerder ge steld en als steeds komt dan opnieuw twijfel bij ons boven. O. zeker, als de spuit het „doet", dan doet zij het werkelijk goed, en is het haar niet aan te zien, dat zij ons reeds ruim twintig jaar tegen het vuur beschermd heeft. Waarbij we het voorbehoud moe ten maken, dat haar bedienaar de verschillende „gril letjes" goed kent en zoodoende haar zwoegende bewe ging gaande weet te houden. Doch wij weten het, dc bezuiniging speelt heden ten dage een groote rol, en als gevolg daarvan moeten vele wcnachen zelfs dringende onvervuld blijven. Dit was onze eerste gedachte bij het vernemen van bovengenoemd binnenbrandje en wij zouden haar mis schien niet eens neergeschreven hebben, was het niet. dat zich nog iets anders voordoet, wat nu eens niet op rekening van de bezuiniging kon worden geschoven. Wat is nJ. het geval. Zooals men heeft kunnen lezen is in de plaats van den heer De Rooij de heer Van Kui pers tot oppcr-brandmeester benoemd. De woning van den heer De Rooij nu was telefonisch verbonden met die van de heeren Kruit, (de wekkers), zoodat in ge val van brand, de laatsten oogenblikkelijk werden ge waarschuwd, en dezen dan verder alarm maakten, zorgden voor het uitrukken van de spuit enz. Eenige verbinding tusschen de woning van den nieuwen opper- brandmeester en die van de heeren Krult Is ofschoon de verandering reeds drie weken geleden heeft plaats gehad nog steeds niet tot stand gekomen en nu is het toch zeker niet te veel, wanneer wij e i s c h e n, dst er direct maatregelen worden genomen, die aan dit euvel een einde maken. Wij weten wel dat de telefoni sche verbinding tusschen den heer De Rooij en Kruit Is tot stand gekomen op particulir initiatief, maar 't is zeker toch noodig, dat, nu de opperbrandmeester en de wekkers nog verder van elkaar afwonen, dat er af doende wordt ingegrepen. Het ellendige systeem van dat-zal-wel-eens-gebeuren, is hier toch zeer zeker wel dubbel en dwars uit den booze. Zaterdagmldag vergaderde ten lokale van Mevr. Wed. Zwaag onze PaaschtentoonsteJlngsvereeniglng. Waar de voorzitter de heer J. B. Wllken, verhinderd was, leidde de vl ce-voorzltter. de heer Dl Stammes, de vergadering. Na opening volgt lezing en goedkeuring der notulen, heer J. H. Schene, secretaris, brengt het Jaarver- ■'ag uit De penningmeester doet rekening en verant woording en de commissie met het nazien belast, brengt monde van den heer A. Schenk rapport uit Allee 1» n orde bevonden. De rekening der vereenlging sluit met een nadeellg saldo van ruim f 200 en ook de Herfstten- toonstelling brengt eenig tekort. Door den Voorzitter ingeleid, wordt het programma behandeld. In hoofdzaak blijft het onveranderd on alleen op een paar onderdeelen ondergaat het eenige wijziging. Er wordt een prijs van t 40 uitgeloofd voor de beste Inzending vet rundvee van minstens 4 stuks van één eigenaar-mester. Vee- vanuit het buitenland ~ovoerd, zal niet op de tentoonstelling worden toegelr Er zal voor den tentoonetellngsdag een arbitrage commissie worden Ingesteld, die bij geschillen omtrent inzendingen kan optreden. Vooraf was nog besloten om voorloopig niet toe te treden tot de federatie van Paasch tentoonstellingsver-

Schager Courant | 1934 | | pagina 2