De wisseling in Alkmaar. K.NV.B. Het 12Vjarig Jubileum van Burge meester P. Slot te Br. op Langendijk DIVERSEN. Uit Alkmaar en Omstreken Tweede klaese A. Het blijkt tnet het Maandagochtendblad In de band cn de eenvormige code ..afgekeurd", die ona uit ons rayon bereikt in gedachten, dat Pluvlus an de westenwind, waarvan ons den Zondagnchen naam niet ie binnen wil schiten, het vooral op den kop van Noord- Holland voorzien hadden. Racing trok met 6 huwen Vol supporter* Alkmaar- waarts, doch het kaaakopplge stadion liet 2lch hlét bo- S*AKC. heeft hiervan geprofiteerd. ZtJ Sloeg Kinhelm (3—2 en Racing plu» Alemarta ztétt rivh Vóór het feit «plaatst dat de rij duiten. Verder won D.W.S. van Ö.V.VO. <2«-l). waardoor de mannen van Van Es blijven «turrtrtja wisselen met Z.V.V. De «tand Is: D.W.S. Z.V.V. Weet Frisle Klnheim Zeeburgi* WJ.C. o.v.v.o. AJ.a H-ttC. Alcmaria Hier kon alles doorgaan! Blauw Wit heeft met veel moeite in Haarlem van E.D.O. kunnen winnen <4-5-. Velox sloeg B.F.C. met 40. Bloemendaal overwon de Spartaan (2—1). D.O.S.—T.O.G. werd 3—2 en Hercules V.V A. 1—2. T.O.G. staat heel slecht! 13 9 2 2 33—14 20 13 8 3 1 33—14 19 12 7 2 3 33—18 10 11 4 3 4 a—32 1 11 4 3 4 1&—K 11 12 5 1 6 21-32 11 11 3 2 6 14—21 8 12 3 2 8 24—36 8 11 3 1 7 14—33 7 12 2 3 7 20—34 7 Tweede kin aai B. Velox Blauw Wit ED.0. 13 13 13 9 4 9 4 8 1 0 4S-15 0 47—17 4 53—28 3e Klassn Hollandia list het er heelemaal bij xitten en verloor met 5—1 van Meteoor. K.V.V.Meervogels (1—1) was soowat de eenlge wedstrijd, die er boven 1 IJ doorging: 08.V. 11 10 O 1 52—22 20 Kennemers 12 10 0 2 48—19 20 Helder 12 6 2 4 37—30 14 D.W.V. 10 6 l 3 2829 13 Hollandia 11 2. 4 40-32 12 Door het zeer slechte weer zijn alle wedstrijden in don loop van den Zondagmorgen afgekeurd. Overochrjjvtnc. Verleend: F. Kwast en P. Bontas van Helder naar Watervogels; K. v. d. Bos van V.C.L. naar Berkhout. Bestuursverkiezing. De Juiste uitslag van do verkiezing in de vacature- Nlestadt in het Bondsbestuur van den N.H.V.B. was: ingekomen 69 enveloppen, inhoudende 179 stembiljetten waarvan van onwaarde 1 en blanco 7 biljetten. Uitgebracht op J. E. L. van Ketel 102, op A Teer 62 stommen. (Blijkbaar stond de stemopnemingscofnmls- ste niet op goede voet met „Bartjes"). Scheidsrechter*, paraat! Nu de sub-commissie West Friesland, van den N.H.- V.B. „opgedoekt" is, behoort ons rayon deels bij Den Helder, deels bij Alkmaar. Voor de scheidsrechters, die er belang in stellen, ver wijzen we naar een avond op 20 Januari 1934 in De Toelast, »n de Langcstraat te Alkmaar. Desf nscht krijgen scheidsrechters uit district Bchf i Omstreken de reiskosten SchagenAlk- ir cd. Sportblad, waaraan we deze mededeelir.g ontleci^.., meldt verder, dat de heer Brussel, secr- penningmeester van den N.H.V.B. aanwezig zal zijn, om op vragen naar Inlichtingen, betreffende het wed strijdwezen te antwoorden. t Wordt tijd. Den Helder heeft ln zijn uitbreidingsplannen ook opgenomen de aanleg van een sportpark met 5 velden Applaus! Het komt te liggen bij 't „Helder"-veld. K.N.V.B-Bckrr De achterstallige wedstrijden worden op 28 Januari gespeeld. We herinneren er aan dat Succes nog tegen DJ.K. te Amsterdam moet spelen voor de tweede ron de. Verder zal 28 Januari inh aaldag zijn. Voorhoede-training. Onze Keuze-Commissie treuzelt niet, Regelmatig wordt voortgegaan met de speciale „voorhoedekweek" op 't Spart a-veld te Rotterdam. Volgens de Sportkr. neemt Bakhuijs er ook aan deel. Adam behoort ook tot de opgeroepenen. WIERIN GERW AARD-NIEUWS. Wieringerwaard 1Helder 3 terrein afgekeurd. Programma 21 Januari. Wieringerwaard 1Succes 2. Aanvang 2 uur. Door verschillende omstandigheden heeft het bestuur zich genoodzaakt gezien Wieringerwaard 2 uit de com petitie te nemen. Verder is voor Vrijdag 26 Jan. een algemeene vergadering uitgeschreven. VEENHUIZEN. Zondag 7 Januari. V.C.L. IO.K.B. I (afgekeurd). SQbekarspel 2—V.C.L. 2. 6L Zondag 14 Januari: Oudendijk V.C.L. 1 (afgekeurd). V.C.L. 2Hoogkarspel 3 (niet opgekomen). Al zoo geen drukken voetbal-Zondag. Regeerde de laatste weken koning Thialf, nu was koning Pluvlus weer aan 't woord. Van den te spelen wedstrijd V.C. R 2—Hoogkarspel 3 wordt den spelers van het tweede elf tal dringend verzocht van het volgende goed nota te aeinen Zondagmorgen. 14 Jan. was het terrein van J.C.L. in uitstekende conditie, ondanks de talrijke, regenbuien, en er was dus geen sprake van afkeuring. Als om 2 uur aan de scheidsrechter de elftallen in het veld blaast, Z(jn er maar 4 spelers van de 22 te vinden. Hoogkarspel was zoo „sportief" geweest niet op te komen, waarvan e oorzaak wel gelegen zal zijn in het slechte weer. (maar dit is geen reden om weg te blijven!) Van V.C.L. waren er vier spelers aanwezig. Dus ook te kort. Het gevolg is dat de twee winstpunten vertrokken zijn en aat de vereeniging een hoete van f 5 volgens Art 06 sub. 7 zal moeten betalen. En dit alles door de onspor- ove en zeer af te keuren houding van enkele spelers. J-aat deze reprimande voldoende zijn en zorg er in het vervol* voor. dat er op uw gedrag niets meer is aan «e r en' ot er 201 boeten moeten worden overge gaan. Laat het niet zoover komen. De volgeide week staat ons een wannende ontmoeting te wachten. n.T. v.v..l, 1—o.k.B. I. Komt allen op naar do V.C.L.-veste! Ken voetbolloos© dag voor de Ho© de Alkmaarsche Boys, Vrone In eigen huis sloegen met 42. Ook in den N.IL- VJB. weinig nieuws. Het was e«n voetballooze dag voor d© kaasstadbewo- nera. Da tarralnon van Alkmaar en Alkmaarsche Boys werden, in verband met het overtollige regenwater, af gekeurd en ter elfder ure keurde de arbiter het Alomaria-terrein dat juist nog een voorafgaande ver zorging onderging af zoodat ook de zeer belangrijke ontmoeting Alcmaria—H.R.C. geen doorgang kon vin den. Dit was voor de Racers die met een vijftal bus sen present waren, een geduchten tegenvaller en onver richter zaken konden zij Hollands Noordpunt weer op- oek. Ondanks het niet spelen ia do toestand voor de kaasciub precair geworden in verband met de overwin ning van A-FC. op het bezoekende Kinhelm. Het was bijna alles afkeuring wat de klok luidde, zoo behoefde Alkmaar niet naar Oudkarspel en zelfs in den Noord-Holalndachen bleven de belangrijke ontrr «tingen Nieuwe NiedorpStrandvogels en Ar-^k 2M.F.C. zon der eenig resultaat Slechts één der Alkimaarsce clubs kwam in actie en wel de Boys. die een bezoek aan Vro ne brachten waarbij een teleurstellend begin nog een nut tige kaasstad-overwinning bracht VRONB—ALKMAARSCHE BOYS. 2—4. Erg prettig waren de weersgesteldheden niet om een partijtje voetbal te laten zien doch het feit dat Pluvlus r.ogal afwezig was. vergoedde veel. Een flinke storm stond bijna dwars over het veld en bracht om beurten eenig voordeel aan de betrokken ploegen. Zoo mochten het eerst de Boys tegen den stormwind optornen en mede in verband met het feit dat de Alk- maarders niet dadelijk hun ouden vorm te pakken kon den krijgen kon het gebeuren dat de leiders reeds na vijf minuten een 20 achterstand kregen te verwerken. Het eerste tegenpunt kwam'nog vrij normaal, nadat de linksbuiten van Vrone was doorgebroken en met een tam schot de thuisclub de leiding wiet te geven. Slechts een minuut later zond de linksbinnen een kelharden schuiver in en juist als v. d. Horst het leder denkt te grijpen, springt dit op en verdwijnt over zijn handen in het doel. Welk een ongekende vreugde by de Vronl- anen die reeds bij voorbaat dachten de leiders te klop pen. Edochde bezoekers dachten er anders over en bleven niet bij de pakken neerzitten. Een geweldig tempo werd ingezet en enkele malen het Vrone-doel on der vuur genomen maar succes bleef uit. Als de Grand weer eens een corner krijgt te verwerken geeft hij een schuiver die door den rechtsback in eigen doel wordt gedeponeerd 3—1. Nog volgen eenlge zeer goede Boys- aanvallen. doch de rust komt zonder verandering. Reeds dadelijk na rust komen de Boys eenJgszins gesteund door den sterken wind. geducht opzetten. Aan val op aanval volgt en als Indrl weer eens goed voorzet kopt Boots den gelijkmaker onhoudbaar in het net 22 Nu de leiders het doel eenmaal gevonden heben wordt hun spel beter en een nieuwe voorzet van Indri wordt door Kwadijk keihard ingschotcn 2—3. Opnieuw krijgt de Grand een corner te verwerken en het is Boots die den stand op 24 brengt Er is dan nauwelijks een kwartier gespeeld, terwijl de achterstand in een nuttigen voorsprong is omgezet Eindelijk weet Vrone wat los te komen en kan tot den aanval overgaan, doch de Alkmaarsche defensie weet van geen wijken en zonder dat één der partijen het tot doelpunten kan brengen, breekt het einde aan. Scheidsrechter v. d. Hoven leidde zeer correct en wist de teugels strak te houden, toen de wedstrijd te gen 't einde een forsch karakter aannam. OVERZICHT VIERDE KLASSE. De Alkmaarsche Boys brachten Vrone in eigen huis een 24 nederlaag toe, waardoor de leiders weer tweo punten uitliepen. Voor de ontmoetingen D.T.S.—Alk- naar en Schagen—Uitgeest, werden de terreinen afge keurd en Texel was voor Andijk onbereikbaar. De stand is thans: Alkmaarsche Boys 12 10 1 1 48—15 21 Succes 11 7 2 2 39—16 18 Uitgeest 9 5 1 3 21—16 11 Andijk 10 5 1 4 23—23 11 Texel 11 4 1 6 16—21 9 Schagen 11 4 1 6 25-35 1 Alkmaar 10 4 0 6 22—24 8 D.T.S. 10 3 1 6 16—29 7 Vrone 12 2 0 10 18—51 4 Groote belangstelling. Maandag 15 Januari word door den burgemeester van Broek op Langendijk, den heer P. Slot, de dag herdacht, waarop hij vóór 12% jaar tot burgemeester dezer gemeente werd benoemd. Zeer velen hadden aan den oproep, om de vlaggen uit te steken, gehoor gegeven. In bet Gemeentehuis, Ter gelegenheid van dit feit waren Maandagmid dag vele genoodigden en familie op het raadhuis aan wezig bij de raadsvergadering, welke te twee uur op de gebruikelijke wijze werd geopend door den burgo- meestor. Het eerst werd het woord gevoerd door don eersten wethouder, den heer Ai Glas, die de volgende woorden sprak: Het is mij een voorrecht als oudste wethouder, na mens den Raad dezer gemeente, een enkel woord tot u te mogen richten. Het is thans 12% jaar geleden, dat gij het ambt van burgemeester dezer gemeente hebt aanvaard. Wij hebben toen niet kunnen donken, dat de eco nomische toestand zoo droevig zou worden, als deze thans is. Het is een zeer moeilijko tijd, waarin wij leven en gij zult dat inzonderheid ondervonden hebben en nog dagelijks ondervinden, waar het uw taak is leiding te geven in het burgerlijk leven dezer gemeente, Van het gewichtvolle van uw taak, waart gij u steeds bewust. En voor zoover het in uw vermogen was, hebt gij gewerkt om den bloei dezer gemeente te bevorderen. Dat de toestand zorgvol is, is niet te wijten aan verkeerde daden, die onder uw beleid zou den zijn gedaan, doch eenig cn alleen een gevolg van de steeds verder gegaan zijnde ontwrichting van het maatschappelijk raderwerk. God heeft u in deze achterliggende ambtsperiode be kwaam gemaakt voor uw taak. Hij moge ook in deze moeitevollc tijden., waarin dc zorgen van het gemeentebestuur eiken dag toenemen, u kracht, gezondheid en opgewektheid schenken om met ons die middelen te beramen, die er toe kunnen leiden om het gemeentelijk schip voor ondergang te behoeden. Geve Hij u bij den voortduur wijsheid en voorzich tigheid om uw ambt als burgemeester dezer gemeente steeds te blijven vervullen, zooals gij det in het afgc- loopen tijdperk hebt gedaan. Moge ook de goede verstandhouding en de innige samenwerking, die er tusschen u en den Raad steeds hééft bestaan, bestendigd blijven tot heil dezer ge meente. Gij hebt met eere uw ambtstecken al die jaren ge dragen en het was mij een genoegen u voor 12% jaar het teeken uwer waardigheid om te hangen; doch ook dat teeken, hoeveel jaren het ook heeft dienst gedaan, kan niet de jaren troiseeren en daarom heeft de Raad het noodig geacht, u bij gelegenheid van dit uw jubi leum, een meer aan de eischen van den tijd voldoend teeken uwer waardigheid aan te bieden. Wij hebben gemeend u een ambtsketen te moeten overhandigen, hiermede bij vernieuwing uitsprekende, dat wij er van overtuigd zijn, dat Hare Majesteit de Koningin, geen betere keuze had kunnen doen, dan door u te be noemen tot burgemeester dezer gemeente, Moge het u gegeven worden, dat ge nog menig jaar dit teeken moogt dragen. Sterke God ook uw echtgenoote om u steeds bij alle moeilijkheden, die er zijn of mochten komen, trouw ter zijde te staan. En make God in den Hemel ons allen getrouw in en bekwaam tot den taak, waartoe Hij ons riep. Daarna was het wethouder Ooijevaflr, die den bur gemeester toesprak. Spr. wees er op, hoe men thans geheel anders tegenover den burgemeester staat, dan bij de aanvaarding van het ambt, want nu weet nu-n. dat de burgemeester zijn best voor de gemeente heeft gedaan. Spr. noemde de veranderde omstandig heden, waarin de gemeente nu verkeert, na den op- gaanden tijd. na de benoeming van den burgemeester. Spr. hoopte dat de burgemeester in gezondheid met zijn gezin mag voortregeeren, met de hulp van den raad, die niet over kleinigheden valt. De burge meester neemt een groote plaats in het publieke le ven in, waarbij hij bij de Regeering op de bres heeft gestaan voor de belanden der tuinders. De Wethouder wees ook op de groote hulp, die de burgemeester heeft ontvangen van zijne echtge noote. Spr. hoopte, dat met haar hulp de burgemees ter nog lang in het belang der gemeente mag wer ken. De heer Koedijk dacht terug aan den dag, dat de burgemeester zijn intocht in de gemeente deed. toen men den burgemeester zoo harteiijk begroet had, als dc man onzer keuze. liet is spr. een voldoening dat de burgemeester toen is benoemd en hij hein nu complimenteren kan. De burgemeester is altijd tuin der geweest, waardoor hij in de gelegenheid is om voor den tuinbouw op dc bres te staan Als gezag en vrijheid elkaar aanvullen, kan er nu feest gevierd worden. De heer Zuidam vroeg zich af, of het hier zoo veel slechter is dan op andere plaatsen, omdat er hier weinig gesproken wordt. Dat komt ook wel door de goede leiding van den voorzitter. Ook van het standpunt der arbeidersbeweging is het bestuur van den burgemeester goed geweest. Hartelijk dank voor dit alles zeide spr.. en hoopte dat het zoo door mag gaan tot in lengte van dagen. De her Vna der Molen sprak er zijn genoegen over uit, dat bijna alle gezindten in het comité zitting hadden genomen, waaruit blijkt dat allen meeleven met het jubileum. Het is wel eens moeilijk geweest, maar spr. hoopte, dat het spoedig lichter mag worden. Spr. hoopte dat de tweede étappe in opgaande lijn mag gaan en dat de burgemeester in gezondheid zijn 25-jarig jubileum mag viereiv De heer Bonnet noemde de aangeboden ambtsket- ting een symbool. De oude heeft afgedaan. U hebt de gemeente edel gediend, daarom is het een keten van edel metaal. Het blijft niet donker ,het wordt weer licht. Spr. hoopte, dat de burgemeester de ge meente tot dat licht mag voeren. Spr. dankte nog v;>or de leiding der vergaderingen tot eer der ge- en tot heil van ons allen. Burgemeester SLOU De heer Kausen hoopte, dat het leven van den burgemeester in het teeken van „Soli deo Gloria" moge staan. De heer Schelhaas, de gemeente-secretaris, sprak namens de gemeente-ambtenaren. Van harte wenschen wij U geluk met de herden king van Uw 12M-jarig ambtsjubileum. God heeft U vergund gedurende een reeks van ja ren werkzaam te zijn in het belang van de ge meente, die U lief is. Reeds lange, lange jaren is het leven van de fami lie Slot verbonden geweest aan het lief en aan het leed van deze gemeente. De gave, die God U schoDk, hebt ge in dit afgeloo- pen tijdperk gesteld in dienst van het gemeentebe lang. De jaren, die achter liggen, hebben zich geken merkt, soms als jaren van voorspoed, doch vooral de laatste jaren als tijden van tegenspoed. Want vooral de laatste jarên waren moeilijk. Deze moeilijkheden zijn U en ook ons als ambtenaren niet ontgaan. Steeds meer werd van Uwe en van onze krachten gevergd. Doch allen tezamen hebben wij ons werk met volle toewijding gedaan. De samenwerking tusschen en ons liet niets re wenschen over. We danken U voor do prettige ver standhouding die er tusschen U en ons was. En nu verkeert ons vaderland en inzonderheid onze streek in groote moeilijkheden De welvaart verdween uit onze gemeente en maakte p'aats vooi bittere ar moede. De toestand der genieente-finuucün baart groote zorg. En toeh zullen de uitgaven r minder worden, hoewel de inkomsten zich in dalende lijn bevinden. Werkloosheidsbestrijding en steunverlee- HET AFSCHEID VAN MR. W. C. WENDELAAR ET* DE KOMST VAN DEN NIEUWEN BURGEMEES TER. JHR. MR VAN KINSCHOT. In eon buitengewone raadsvergadering nam Zaterdag burgemeester Wendelaar afscheid van den Raad en zijn gemeente. In den loop van de week had hij reeds in intiomen kring afscheid genomen van de kaasdragers. de brandweer, de politie en van de hoofden van takken van dienst. Deze buitengewone raadsvergadering werd bijgewoond door de raadsleden en hun dames en door een groot aantal gemeentelijke en geestelijke autoriteiten. Nadat mr. W. C. Wendelaar en zijn familie door een raadscommissie was binnengeleid, hield hij een uitvoe rige rede. waarin hij raadsleden, wethouders, secretaris en gemeenteperaoneel en ook de pers dank bracht voor de ondervonden medewerking. Wethouder J Westerhof herinnerde aan het vele wat onder burgemeester Wendelaar waa tot stand gebracht in Alkmaar; hij bracht hem hiervoor dank namens de geheele gemeente Als herinnering aan den Raad bood spr een fraaie oorkonde aan Tevens deelde hij mede dat het gemeentepersoneel van hoog tot laag besloten had den burgemeester diens geschilderd portret aan te bie den met de bedoeling dat dit in de raadszaal een plaats zou mogen vinden als blijvende herinnering aan dezen gelukkigen ambtstijd Nadat ook de fractievoorzitters en de gemeente-secreta ris hun gevoelens hadden vertolkt sloot de voorzitter na een woord van dank de vergadering. In de burgemeesterskamer ten stadhulze werd vervol gens een zeer druk bezochte receptie gehouden. De burgemeester van Schoorl sprak burgemeester Wendelaar toe namens de burgemeesters van de 18 om liggende gemeenten, waarna hU een schilderij aanbood van den Alkmaarschen schilder Koos Stikvoort ninp vorderen steeds meer. En dientengevolge wordt or steeds meerdere stuurmanskunst van U. die de leiding hebt, gevergd om het schip niet door de hooge golven te zien ondergaan. En het is ons een voor recht U vooral in deze donkere tijden ter zijde te mo gen staan. Geve God. die U in den afgeloopen tijd tot Uw ambt gesterkt heeft, U de genade om ook in de komende iaren. Uw werk met opgewektheid, lust, ijver en ge trouwheid te verrichten en dat de goede verstand houding tusschen U en de ambtenaren der gemeente steeds bestendigd blijve. Ook aan Mevrouw Slot bieden wij onze gelukwen- schen aan. Zij heeft vaak de moeilijkheden gezien, temidden waarvan haar man moest werken. F.n zij is hem steeds een hulpe geweest, om. ook wanneer de zorgen terneer drukten weer nieuwen moed te wekken Moge God haar nog vele jaren voor de haren en in zonderheid voor haar man, onzen Burgemeester, ten zegen doen zijn. Burgemeester Slot sprak daarna tot de aanwezige raadsleden en andere aanwezigen. Ten eerste wend de spreker zich tot wethouder Glas. De tegemoetko ming welke hem te beurt gevallen is, heeft hem zeer getroffen. Spr. had het niet gedacht. Spreker heeft al tijd niets dan zijn plicht gedaan. Burgemeester Slot merkte op. hij zijn installatie geen ijdele beloften gedaan te hebben, al is het wel eens moejjijk geweest. Onder alle omstandigheden heeft spr. op God vertrouwt en is daarin nooit teleur gesteld. Slechts twee heeren van toen hebben nog zitting in den Raad, n.I. de beide wethouders. Drie heeft men er ten grave moeten dragen. Spr. bracht allen dank voor de ontvangen medewerking in den Raad en al lerlei betrekkingen en commissies. Spr. heeft altijd een goede raad gehad. In het bijzonder dankte voor zitter den secretaris, den heer Schelhaas. Al heeft spr. niet alleen nar hun zin kunnen han delen, doch steeds heeft het gemeenschapsbelang bij hem voorgestaan. Wij moeten vooruit zien en spr. vroeg de medewerking van allen, om mot Gods hulp dc gemeente, die onder steeds zwaardere financieele verplichtingen zucht, hoogerop te voeren. Namens vrouw en kinderen dankte spr. allen voor dc hulde welke men hem heeft willen brengen. Voor hot Raadhuis. Hulde der verschil lende vereenigingen. Nadat in de raadzaal eenige foto's zijn gemaakt, begon de huldiging nog door dc plaatselijke vereeni gingen. Langzamerhand was de plaats voor het raad huis volgeloopcn met belangstellenden. Ten eerste was het de muziekvereenigine Advendo, onder leiding van den heer Van Kalken, die eenige nummers ten beste gaf, waarna de schoolkinderen gezamenlijk onder lei ding van den heer Van der Graaff, hoofd der O. L. school, het jubileumlied zongen, wat beëindigd werd met een driewerf „Hoera", waarna schoolkinderen een tweetal bloemenmanden aanboden. Namens het huldlginjpscomité. Namens het huldigingscomité sprak de heer Van der Graaff een rede uit. Spr. deelde mede, dat de geheele burgerij, in al haar geledingen aan deze huldiging deel neemt. Het comité bestaat n.1. uit de heeren vertegen woordigers van de kerkeraden der 4 kerken, het school bestuur der Bijz. School, de Antlrev. kiesvereen- ds Christ. hist. en de Vrijz. Dem. kiesvereeniging. de afa. S.DA.P., het burg. armbestuur, de Chr. middenstanders- bond, Chr. Boeren- en Tuindersbond. de Moderne en Christelijk© Transport- en Landarbeidersorganisaties van de Langendyker Groentencentrale. de vereen. Groentencultuur. muzlekvereen. Advendo en Het Be» lang der Jeugd. Wel een bewijs van samenwerking, wel ke samenwerking de gemeente bovenal noodig heeft in dezen tijd. In den florisatnen tijd hebt Gij de gemeen te bestuurd, maar ln de moeilijke tijden hebt U kun nen toonen, wat U voor de gemeente waard bent. Spr. wees daarbij op de vele werkzaamheden, welke den burgemeester in deze tijden worden opgedragen, er den slechten toestand, waarin de tuinbouw verkeert, bij aanhalend. Het ls zeer moeilijk om het Broeker scheep je door de crisiszee heen te loodsen. Uw vertrouwen op God heeft U hierin gesteund. De samenwerking in er nog, de pijler waarop deze maatschappij weer moet worden opgebouwd. Spr. memoreerde nog de belangstel ling van Mevrouw voor de vele bekommernissen. Mede aan de stille medewerking van Mevrouw is het te dan ken. dat wij den burgemeester zoo flink en doortastend kunnen zien. Namens de geheele burgerij bood spr. hier na zijn gelukwenschen aan. De burgemeester dankte voor de vriendelijke woorden tot hem en namens de geheele burgerij gericht Het had spr. buitengewoon goed gedaan. Ik heb niets dan mijn plicht gedaan. De»e bewijzen van hulde stemmen mij tot dankbaarheid en vreugde. Vervolgens was het de zangver. „Hallelujah" onder leiding van den heer Paul Kok die den jubilaris toe zong. Ook het mannenkoor gaf eenige nummers ten beste. Daarna vond in de raadszaal een drukbezochte re ceptie plaats, waar verschillende personen uit de nabu rige gemeenten, handels- en tuinbouwkringen. en ver tegenwoordigers der plaatselijke vereenigingen den ju bilaris complimenteerden.

Schager Courant | 1934 | | pagina 7