Minister Oud op het Arrondissementsrechtbank te Alkmaar Zoo rillerig? AKKER.CACHETS Wat Ztfr-a Excellentie aan de grens mee maakte. Aangeroepen door een paar waakzame kommiezen. Het Dagblad van N. Brabant schrijft: Aan de grens beleeft men vreemde dingen, maar vreemder ervaring dan twee kommiezen in den nacht van Donderdag op Vrijdag aan de grens onder Nis pen bij Roosendaal opdeden moet nog geboekstaafd worden. Midden in den nacht, toen zij de wacht be trokken hadden aan een der vele smokkelpadon, hoorden zij geruchten van naderende voetstappen. Mompelende stemmen drongen tot hen door en daar uit de kromming van het weggetje kwamen plotseling twee. drie personen opduiken. Wat zich toen afspeelde heeft hen eenige oogen- blikken met stomheid geslagen. „Halt staan blijven", luidde het daverend be vel en de eerste vreemde ervaring der kommiezen was, dat de smokkelaars!!?) inderdaad ook stil ble ven staan. Dat was een ervaring, die tot voorzich tigheid aanspoorde, weshalve de beide mannen maar zeer voorzichtig naar het groepje onbekenden toe schoven. Toen klonk een stem, die hun bekend voorkwam. Zij geleek op die van den Inspecteui der Invoer rechten en Accijnzen te Roosendaal, den heer Robert- son en ook deze ervaring, wellicht minder vreemd, bleek in feite juist te zijn. Hoe verwonderd stonden zij echter, toen hun door den heer Robertson medegedeeld werd, dat diens metgezel was Zijne Excellentie mr. P. J. Oud, Minister van Financiën Wij vernamen het bericht van een controleur van de Crisiszuivelcentrale en nog klonk zijn stem hevig geïnteresseerd, toen hij het ons vertelde. Bijna zou den we zeggen, dal hij er nog bleek van zag. als we niet wisten, dat die kleur een gevolg was van in gespannen diensten, bij dag en nacht aan de grens verricht en dit was 't ook, wat uiteraard Z.Excel- lentie het meest interesseerde* Hoe worden de be wakingsdiensten aan de grens verricht en hoe is de toestand in de gebieden, waar de sluikhandel een periode van hoogconjunctuur doorleeft? Om daarvan een beeld te krijgen-, was minister Oud Donderdagavond en -nacht en Vrijdag een tocht gaan maken langs de oostelijke en zuidelijke grens van Limburg tot Zeeland. Zoo werd in ons gebied "o.m. bezocht de grensstrook van Zundert, langs Rucphen en Roosendaal naar Huybergen en Ossendrecht. Daar werd van nabij geobserveerd, hoe de controle aan de grens is, maar ook in hoeverre de geruchten omtrent de intensiviteit van het smokkelen waar heid bevatten. Interessant moet het daarom voor Zij ne Excellentie geweest zijn, toen de koplampen van de hem voerende auto tafereelen beschenen, die an ders alleen via dorre officieele rapporten den Haag bereiken. Zoo gebeurde het onder Schijf, gemeente RucDhen, dat het felle licht groepen van twintig man besche nen, die zich in ganzenmarsch, met leege juttenzak- ken op den rug of op de fietsen naar België bega ven om smokkelwaren op te doen. Interessant ook moet hel voor Z. Excellentie ge weest zijn toen eenige grensbewakers onder Huyber gen, Ossendrecht en andere dorpen in dezen zuid westelijken hoek van onze provincie In zijn onmid- dellfjke nabijheid smokkelaars aanhielden en ge smokkelde suiker in beslag namen. Verondersteld mag worden, dat Minister Oud een zeer overzichtelijk beeld gekregen heeft van wat zich aan de grenzen bij dag cn nacht afspeelt Minister vangt zelf smokkelaars. In aansluiting op dit relaas van het „Dagbl. v. N. Brab." kan nog worden medegedeeld, dat de avon turen van den Minister in Limburg wel hun hoogte punt hebben gevonden. Daar is het Z.Exc. namelijk gelukt persoonlijk smokke aars te vangen. Het gebeurde onder Ell. De minister reeds per auto de grensposten af, vergezeld van den inspecteur der directe belastingen te Roei mond. Eensklaps stiet men op een paar smokkelaars. De auto stopte en de ge bruikelijke sommaties volgden. Ook de«e smokke laars vonden geen heil in de vlucht, doch zij lieten zich door den allerhoogsten autoriteit van hun be strijders en diens gezelschap aanhouden, waarna xij aan de politie zijn overgeleverd. GEVOLG VAN DE MODERNE HYGIENE. Laatste vloolen-theater gesloten. Het laatste vlooien-theater in Denemarken is juist gesloten, als gevolg van de moderne hygiëne. De directeur van het, theater verklaarde, dat hij de laatste jaren groote moeilijkheden gehad heeft, om nieuwe „artisten" te vonden. Zelfs advertentie in de dagbladen leverden geen resultaat op. Er schijnen geen vlooien meer te zijn, de bevolking is te zuiver geworden. Toen dus dezer dagen, aldus de gedupeerde direc teur, mijn prima-donna dood ging en ik geen opvol ger had, besloot ik mijn theater maar te sluiten. EEN BUITENKANSJE VOOR DEN DIERENTUIN VAN BAZEL. Het bestuur van den dierentuin te Bazel is er dezer dagen van in kennis gesteld, dat de juwelier Ulrich Sauter, die korten tijd geleden te Bazel overleed, een groot gedeelte van zijn nalatenschap aan den dieren tuin heeft vermaakt. Na aftrek van kosten en rechten zal het legaat onge veer 1.600.000 francs bedragen. ZES DUITSCHE BOEREN BOER-AF. „Wegens eerloosheid". Hofstede over- gedragen aan vrouw en kinderen. Volgens het „Berliner Tageblatt" heeft de leider der boeren in Ilannover medegedeeld, dat zes boeren in de provincie Hannover wegens eerloosheid vervallen zijn verklaard van hun werkzaamheid als boer. Hun is het beschikkingsrecht over hun hofstede ontnomen en deze is tijdelijk overgedragen aan vrouw en kinderen. DOOR EEN STOOMKRAAN GEGREPEN EN GEDOOD. Maandag is op het terrein van de cementfabriek te IJmuiden de 62-jarige gehuwde arbeider A. Schrö- der, wonende te Velsen-Noord, terwijl hij bezig was met het maken van een talud, door een grijper van een stoomkraan gegrepen, met het noodlottig gevolg, dat hij zulke ernstige kneuzingen bekwam, dat hij spoedig na het ongeluk is overleden. Gij hebt kou geval en voelt de koorts opkomen. Ga naar bed en neeit' "AKKERTJES", die als kabouters ift den nacht Uw opkomende verkoud heid, Uw Griep zullen verdrijven Morgen slaal Ge op zonder koorts er voelt Ge U wee: prettig en gezond HtStrhndtd» Ongeëvenaard bij gevatte kou Product Griep, rheumatische pijnen. Zenuwpijnen, Hoofdpijn, enz. Per 12 stuks slechts 50 cent. Volgen» recept van Apotheker Dcrtonf ZEESCHUIMERS AAN HET WERK. Chineesch schip afgeloopon. Negen rijke gijzelaars. Reuter meldt uit Sjanghai: In volle zee tusschen Sjanghai en Tsingtao is het Chineesche stoomschip „Poean", dat honderd Chineesche passagiers vervoer de. voorwerp geworden van zeeschuimerij. Vijftien pi raten, die als passagiers aan boord waren gekomen, overmanden de officieren, dwongen den Oostenrijk- schen kapitein, genaamd Raks, den steven te wenden naar een baai bij Swatau, waar zij met hun buit van boord gingen, onder medevoering van negen rijke passagiers als gijzelaars. De „Poean" wordt thans te Sjanghai verwacht. EEN PREDIKANT GEARRESTEERD. Beschimping van den tSaat en de N.S.DA.P. ten laste gelegd. Een dezer dagen is de predikant Gensichen uit Halle-Trotha door de geheime staatspolitie in verze kerde bewaring genomen. Hij wordt beschuldigd van beleediging van den gouwleider en Pruisisch staais- raad Jordan, alsmede van beschimping van leidende mannen van den staat en van do N.S.D.A.P. Gisteren was een bevel tot arrestatie uitgevaardigd. Voorts wordt nog meegedeeld, dat den dominé ook sabotage van het win terhulpwerk wordt verweten, als mede verspreiding van onjuiste geruchten over lei ders van de N.S.D.A.P. van den gouw Halle-Metres- burg. MEERVOUDIGE STRAFKAMER» Zitting van Dinsdag 10 Jan. Uitspr. van 9 en 12 Jan. Ger. Jos. B., Den Haag, diefstal gepleegd In 1918. Vonnis bekrachtigd, behalve de straf en opgelegd f 10 boete of 10 dagen. Voorwaardelijk. Pieter Gr., en Marg. Mar. Gr., Spanbroek, smaad schrift, sub. eenv. beleediging valsche aanklacht misdr. art 268, strafrecht Tusschenvonnis hervatting onderzoek 23 Jan. Wlebe Ca Alkmaar, verduistering. Vrijgesproken. Hendr. M., koopman, Amsterdam, gelegenheid geven tot hazardspel. Vrijgesproken. Verdediger was Mr. Her man Schol ten. Rijer KL, St. Maarten, mlsdr. art 432, 3e strafr. (ver- zetz&ak), 3 dagen hechtenis. Uitspraken voor 23 Jan nar! e.k.: Wllh. W., Medemblik, ln hechtenis., opz. brandstich ting; Simon Frans van V., Alkmaar, gedetineerd: Lamb. B„ Alkmaar, gcd.; Hendr. Theo K.. Alkmaar, ged.; Joh. Petr. B-, Alkmaar, op vrije voeten gesteld, diefstal onder verzwarende omstandigheden. MEERVOUDIGE STRAFKAMER, Zitting van Dinsdag 10 Januari. ER LAG NOG WAT VOOR HEM IN HET VET. Met gesloten deuren werd gedellblreerd over het vraagstuk van den reclassant Bastiaan K., die zich in zijn proeftijd had misdragen, de hem toegedachte voorw. portie straf, 3 maanden uit te dienen. Hem werd ech ter 6 maanden uitstel verleend. Utk. DE OPSTANDIGE ZEPPELINBROEKER, De Urker vlsscher Andr. V., die op 31 Aug. zich be vond op de LJselmeer, alwaar door de rijkspolitie con trole werd uitgeoefend op het vlsschen met de kuil, zon der vergunning, had zioh daarbij verschrikkelijk opge wonden en een anderen vlsscher opgeruid, met da woorden: Tik, Je geeft je kuil niet af hoor, je verzet ja er tegen; de Minister heeft zijn bloedhonden losgela ten! Het spreekt dat de aanwezige rijksveldwachters dit optreden niet smaakte en hij werd dan ook behoor lijk geverbaliseerd. Thans moest deze opruier tegen het wettig gezag te recht staan, doch als gevolg van de ijsbelemmerlng werd de behandeling uitgesteld tot 6 Maart Alsdan zal ge noemde heer Andr. V. door den sterken arm worden voorgeleid. Café met damesbediening! Door den kantonrechter te Helder was tot principale hechtenis van 2 maal 6 dagen veroordeeld de 48-jarige caféhouder op den Kanaalweg. aldaar, houder van ver lof A„ omdat hy gedurende eenige datums ln Augustus zonder vergunning van B. en W. een dame, Femmerjc Jekel, huisvrouw Marbes, had toegelaten, terwijl haar een gelachje, vermoedelijk likeur, was verstrekt Van dit vonnis was de heer van N., die ook elders in de ge meente een café exploiteert, In hooger beroep gekomen en werd thans verdedigd door Mr. C. A. de Groot Verschillende getuigen waren gedagvaard, waarvan eenigen. onder meer brigadier Horsman, niet waren verschenea Volgens verklaring van den getuige Slotemaker, die met de vrouw had zitten praten, zou deze vrouw niet uit eigen wil, doch met andere doeleinden daar tegen woordig zijn geweest Deze getuige had appellant die het meisje beval, aan een ander tafeltje bij eenige nn- dere heeren te gaan zitten, daarop aanmerking ge maakt De caféhouder zei toen: „Ik heb niks met jou noodig!" waarop getuige repliceerde: „Dat kan wel, maar ik waarschuw jou, dat daar een zware 6traf up staat" Ook op een anderen avond had hij de vrouw aangetroffea Door den caféhouder werd een en ander tegengespro ken. We willen hier opmerken, dat de details van deze zaken, zich niet leenen voor publicatie in een blad, dat onder Ieders oogen komt Op de vraag van Mr. de Groot of de dame niet een beetje met dezen getuige had aangepapt en hij met haar naar de bioscoop was geweest antwoordde getui ge ontkennend. De marinematroos P. Drijver, eveneens als getuige gehoord, was ook bezoeker geweest van café „Metro pool"; had ook wel in dat café een meisje aangetroffen, dat als bezoekster bij de tafpl zat en rood gekleurde consumptie gebruikte. Deze matroos beweerde dat deze jonge dame een dienstbode waa Hij had ook Mej. Je kel wel eens in het lokaal gezien en haar getrakteerd. Zij gebruikte dan een roodgekleurd vocht dat uit een zelfde flesch werd geschonken, waaruit Mej. v. d. Heij den. de z.g. dienstbode werd getapt Deze juffrouw nad wel eens het verlangen te kennen gegeven naar „vrqo uren". De verdediger merkte op dat deze getuige langen tijd bij van N. over huis was geweest en als kelner dienst had gedaan. De appellant bracht naar voren, dat de dames ook wel een glaasje bier consumeerden. Getuige Drijver bleek ock nog wel eens dienst gedaan te hebben bij van N. als kelner en dan opdracht had op de gedragingen der dienstboden te letten! In verband met de afwezigheid van eenige onmisbare getuigen achtte de officier het wel gewenscht de zaak aan te houden. Al zoo op 20 Febr. hervatting van het onderzoek. Hierop werd onmiddellijk voorgebracht een ander hooger beroep, betreffende voormelden caféhouder, te gen een vonnis, uitgesproken door den Helderschen kantonrechter, waarbij hij was veroordeeld ter zake hei feit, dat hij ln zijn café „Jullana" had toegelaten zeke ren Mej. Annie Jonk op 10 December 1932. wat was geconstateerd door de agenten Ailoard en De Haan. Toen deze ambtenaren het café binnentraden, sprong deze dame, die bij een tafeltje zat en een glaasje, ge vuld met roodgekleurd vocht, voor zich had staan, op en vluchtte naar boven. Volgens voorstelling van den appellant was ook dit meisje een dienstbode. Zij was door de binnenkomst der agenten direct weggegaan, omdat brlg. Horsman haar had gewaarschuwd dat zij daar niet aanwezig mocht zyn. Zij had ln t café een ketel water gebracht. Mej. Jonk, een 29-Jaige „dienstbode" verklaarde ln betrekking te zijn b{j appellant en beweerde op 16 Dec. 1932 een ketel water ln het café op den kachel te heb ben gezet. Zij ontkende te hébben gezeten bij een ta feltje achter een glaasje, waarop de president haar krachtig wees op haar verplichting als getuige en het gevaar van meineed. Er stond voor haar buitengemeen veel op het spel in verband met de beëedigde verklaring van twee politieagenten. Annle persisteerde bij haai verklaring. Agent Allaard bleek ook bij zijn verklaring, dat zij opstond. Van een ketel had de agent niets gezien. Ook agent Allaard vol hardde bij zijn getuigenis. Zij waren belden in burger gekleed. Mej. Jonk keek om en ging daarop direct naar boven. Mej. Jonk werd, als verdacht van meineed, provisio neel onder bewaking der rijkaveldwacht gesteld. Hierop werd gehoord een getuige a decharge, genaamd Luit Geus, die verklaarde op 16 December 1932 ln 't café •Jullana" te zijn geweest. Hy had de twee agenten ge zien in burger, doch zy waren niet binnen gekomen, maar in de deuropening biyven staan. Hy had gezien, dat mej. Jonk een ketel op de kachel had gezet. Zij bad niet gezeten, docb was dlreot weer naar boven gegaan. Hierop werden verbalisanten weer naar voren geroe pen. Agent Allaard noch de Haan kwamen evenwel op hun verklaring terug Ook ontkenden de heeren dat van N. toen met hen had gesproken, dat was minstena 10 minuten later gebeurd, als toen waren zy nog eens in het café verschenen. Door deze uiteenloopende verklaringen kreeg de zaak een bedenkeiyk aanzien, aangezien nu ook dez get. a décharge in een twijfelachtig licht kwamen te staan en door den president werd gewaarschuwd ln z4Jn verkla ring voorzichtig te zyn, Ook hy was cafébezoeker en kwam in aanmerking verklaringen ten gunste van den caféhouder af te kunen leggen. De agenten werden daarop door den Officier onder handen genomen voor hun onvolledig onderzoek ter plaatse! Er was niets geconstateerd, vermeende de Of ficier. Hierop trachten de agenten zich zoo goed moge lijk te verantwoorden, door uiteen te zetten de in Den Helder gevolgde ondeizoek-methode, welk onderzoek ge woonlijk plaats had op het politiebureau. Hun later be zoek had ten doel eventueel nog eens *n overtreding te constateeren. Agent de Haan gaf toe, dat het misschien beter ware geweest, het voorschrift door den Officier gegeven. De Officier requlreerde hierop de zaak te schorsen en tegen belde verdachten proces-verbaal op te maken, op- dat hy de zaak kon stelen ln handen van den rechter commissaris. De beide verdachten werden daarop tot de schorsing gesteld onder bewaking, teneinde gelegenheid te hebben, zich zoo mogeiyk te beraden. De verdediger, mr. de Groot, zou een onderzoek naar de situatie ter plaatse zeer gewenscht achten. De agen ten beweerden echter dat hun waarneming duldeiyk en Juist was. Na een korte pauze werd ln de middagzitting dit tap persdrama verder afgespeeld door het verhoor van mej. Annie Jonk, die by haar verklaring bleef volharden. Hierop had het langdradige opmaken van het proces verbaal plaats, waarop voorlezing en teekenlng door mej. Jonk volgde. Ook de verklaring van Allaard en de Haan werd in dit proces-verbaal opgenomen en door hen het proces-verbaai geteekend. Hierop werd een vooronder zoek gelast. De getuige a décharge Luit Geus onderging daarop een dergelijk proces. Door hezn werd evenaeng ln zyn verkla ring volhard. Na voorlezing en teekening werd mede- deeling gedaan van h.et instellen eener instructie. Vervolgens werd schorsing der appèlzaken gerequL reerd. tot na het resultaat van het onderzoek. Den Helder. ZWIJNTJES- JAGENDE ZEEMAN. In staat van 18 karaats ges joch tendheid had de 32- Jarige zeeman Albertus Petrus Joh. van W. te Den Hel der een onbeheerd rywlel. toeibehoorende aan den ma rinier le klas Th. Sal/m, weggegrist, op welk vehikel hy naar Alkmaar peddelde en het karretje ln bewaring gaf aan een rijwilstalhouder aldaar. De heer Van W. was geen nieuweling in de criminaliteit, maar in 1932 door de Amsterdamsche Rechtbank voorwaardsiyk veroor deeld ter zake diefstal van rijwielplaatjees. "Hians te rechtstaande werd tegen verdacte gereqireerd 1 jaar ge vangenisstraf. Mr. Arnold Veldman, toegevoegd verde diger verzocht voor zyn cliënt onder aanvoering van verschillende verzachtende omstandigheden, een clemen te straf, opdat hij als hy ln den winter op vrije voeten kwam, niet van kwaad, tot erger zou vervallen^ Barometerstand op Woensdagmorgen 8 uur: 759 m.M. Vooruitzichten: Regenachtig weer. Temperatuur: 6 gr. C. is 42 gr. F. INRICHTING VOOR OOGONDERZOEK. FIRMA GEBR. ROTGANS, Hoogzijde E 103, Schagen. GedlpL Opticien. Relractlonist. Het oogonderzoek doen wt) gratis. De Prins der bedelaars geknipt I Met 18 medeplichtigen. Te Istanboel is een geheime school, die werkloozen opleidde tot volleerde bedelaars, ontdekt door de ar restatie van Ilazan Mohmct, der. prins der bedelaars van Islanboel, met achttien medeplichtigen, allen ban dieten. De onderzoekingen der politie hebben aangetoond, dat de mannen werklooze landarbeiders waren, die Hazai Mohmct van de straat had opgenomen. Een tusschenpersoon die hun verdiensten ophaalde, wordt nu door de politie gezocht. De leerlingen zijn grondig getraind in een geheime school in de kunst van bedelen en van ziekelijke gebrekkigheid veinzen. Deze school, dit klaarblijkelijk ergens in Istanboel is gelegen, is tot nog toe voor het politic-onderzoek verborgen gebleven. DE MISLUKTE RINALDO RINALDINT. De 22-jarlge Adrianus Petr. G uit heiloo «taat niet ln het kantongerecht noch in de Arrondlsacmentarecht- zaal te kyken als een kat ln een vreemd pakhuis Than» poseerde hy ook als Inbreker en was In den nacht van 8 op 9 Novembr binnengedrongen in de woning van zUn dorpsgenoot Jan Sengers aan den hcerenweg door uit- snUden van een paar glasruiten, met het nobele doel Sengers van eenige aardache goederen te berooven Ge wapend met de romantische attributen zaklantaarn, dia mant en handschoenen om vingerafdrukken te coupee ren had hy zioh aan zyn mlsdadlgcn arbeid begeven. Alvorens echter met succes te hebben geopereerd, werd door hem onraad bespeurd en pakte de kraakjesmaker zijn blazen wat voor hem te betreuren vlei aangezien Jan Sengers een aardig duitje in kas had. De heer Sengers hadx echter geboft en was wakkei geworden door het vallen van een aschbakje, dat Aria in zyn onbedrevenheid op den grond had gegooid. Heiloo kwam In deze zaak uit met een «pedaal locale bezetting en wel een advocaat, die in Heiloo woonde en 'n Heiloosche verslaggever! Die het breed heeft, laat 't breed hangen. Mej. Cicilla de Waard, da trouwe cchtgenoote van den ouden heer Sengers, voegde haar verklaringen bij het omstandig relaas van haar echtvriend. EEN SLECHT ADRES VOOR COMPAGNON. Mijnheer Adr. Petr. Gr» had ook nog zaken gedaan In combinatie met den groentenhandciaar Theodorus Baltus, met het voor dien heer noodlottige gevolg, dat de arme Baltus nu nog een flink bedrag, minstens f 60 van Adrianus had te vorderen, waar hU wel in eeuwig heid naar fluiten kaa Voorts werd ook nog ter sprake gebracht een terrein op Runxputte, dat Adrianus had gehuurd om er met den heer Baltus een Ush&ndel uit te oefenen, doch deze affaire was f al i kant uitgekomen. Hy beeft er trouwens zelf geen cent aan betaald. Dat deed Baltus! De officier had het te kleinzielig gevonden om ook vernieling ten laste te leggen en zich bepaald tot de poging tot inbraak. Natuurlijk geloofde de officier er geen steek van. dat verdachte het voornemen had ge koesterd. om by Lengera den boel eens tc gaan ver- melen. Dat had hy dan toch minder gerulschloos kun nen doen. Het motief voor de Inbraak lag voor de hand dat was het geld van Sengers. die koeien had verkocht op de Alkmaarsche Najaarsmnrkt Geld, dat verdachte, die over geen middelen beschikte, wien het waa tegen- geloopen met zyn ijshandel en die nog schuld had aan Baltus. zeer welkom zou zyn geweest De officier wees ook nog op het ongunstige Julstltl- eel verleden van Adrianus en vorderde 7 maanden ge vangenisstraf. De raadsman en verdediger mr. G. A. de Lange ontkende dat hier bewezen was het oogmerk der we derrechtelijke toeëigening en vond veel zwakke pun ten in de constructie van den Officier en noemde de 'nbraak kinderspel. De adspirant dief had zich zelf hij de politie aangegeven Pleiter zag in zijn nogal Iaat gekomen cliënt geen misdadigerstype en bracht naar voren, dat ook zi|n optreden daarop in het minst niet wees. Derhalve zou mr. de Lange willen voorstellen een voorlichtingsrapport, omdat pleiter niet geloofde dat men met de psychologische ge steldheid van dezen verdachte op de hoogte was. Pleiter concludeerde dan tot het instellen van een rapport, subsidiair een clemente sLaf mat aftrek van voorarrest. De Officier schakelde een voorlichtingsrapport al k mori uit, aangezien verdachte het feit niet erkende en persisteerde bij zijn eisch. De rechtbank koos echter de zijde van den verde diger en schorste het onderzoek, ten eindo een voor lichtingsrapport te doen samenstellen. Helder. ALLE SUPPORTERS IN DE BUITENLUCHT. Het slot van de omvangrijke zitting werd gevormd door een „feeërieke" aphothese uit den Helder, waar van als manager fungeerde de 41-jarige caféhouder Arie B. te Helder, thans te Texel woonachtig. In dit zaakje was als getuigenmateriaal gedagvaard een conglomeraat van dames en marineschepelingen. Mr. Bruiskool trad in de Haremfilm, opgebouwd op artikel 250 Bis, op als juridische prijskamped, zooiets als Lionel Barrymore. Gevorderd werd 1 jaar gev.,Mr. Buiskool trachtte clementie te bepingelcn. Mr. Boerrigter geïnstalleerd. Kantonrechter van Alkmaar. In een buitengewone burgerlijke zitting van de Alkmaarsche Rechthank werd gister onder gebruike lijke formaliteiten beëedigd de nieuw benoemde kan tonrechter Hr. F.. G. G. Boerrigter. President mr. Holsteyn wenschte namens do recht bank. Mr. Boerrigtcer geluk mei zijn benoeming.

Schager Courant | 1934 | | pagina 2