Arrondissementsre htbank te Alkmaar Raad Winkel. Radioprogramma VOOR DEN' POLITIERECHTER. ZITTING VAN MAANDAG 15 JANUARI. DDS PAARDEDTVRIENDIN KREEG HET WARM. MeJ. Gerarda van E.. 'n eenooglge dam® uit een huis op wielen, 'n orgeldraaister verankerd te Den Helder, had «ooveei blijk gegeven van liefde voor haar afgemat bruintjdat rijksveldwachter Vroom haar wreedheid aan den Offlder rapporteerde, met gevolg dat «tgnora Gerarda haar boudoir voor den t|jd van 2 maanden kon overbrengen in de flatwoning aan de Hoevervaart te Alk maar. Het scheen echter dat haar woonwagen haar meer comfortabel toescheen en was zij In de oppositie gekomen. Voor 't gemak had ze haar man en baby mee gebracht en verklaarde dat de strafmaat niet ln overeen «temming was met het feit. Het was echter 'n aardig knuppeltje die de vrouw had gebezigd om het arme dier af te beulen. Opgelegd werd thans f 25 boete of 25 da gen en 2 maanden gev. voorwaardelijk met 3 proefjaren. ZUpo- ALS DEPOTHOUDER MISLUKT. Een voormalige veevoeder-representant, de hoer Klaas K. te Z|jpe. had een nadeelig saldo van f 81.20 opgele verd aan zijn grossier, zekeren heer Serraren* en was ter zake verduistering veroordeeld tot 2 maanden. Het geval werd echter nog eens bekeken onder de loupe van mijnheer Wiggers, heden afgehandeld. H|j mislukte nu echter ook als redaasant en werd veroordeeld tot 1 maand gevangenisstraf. Wie ring en. MET EEN TOUW AFGEROST. De Wleringer hoer Pieter K- had op 19 September ver schil van meening met zekeren heer G. Bakker over den verkoop van een stuk grond en gaf uiting van zijn ontevredenheid door na eenige voorafgaande strubbe ling dezen Bakker met een eind touw het wambuis uit te kloppen. Deze „touwslager" werd alsnu. gehoord de mishandelde en een andere aanwezige op het tooneel van de kloppartij, de heer L. Mulder. b|J verstek ver oordeeld tot f 20 boete of 20 dagen. Urk- INBGVROREN. Een «aak contra zekeren Hessel van U.. Urk-bewoner, kon geen voortgang hebben, omdat, het hecle gezelschap verdachte en getuigen, nog in 't Ijs waren geïsoleerd. Aangezien het niet kon lijden, 'n Pelikaan te bestellen, werd aanhouding gelast tot 18 Juni, ln de hoop dat het IJaeimeer-iis dan wol gesmolten zal zijn. W1 erin gen. EEN LASTIG VRACHTJE. Een drietal rijksveldwachters kregen het op 28 Aug- V kwaad met Gerrit de H., 'n 30-jarigo reuze-lange tim merman uit Leeuwarden, die op de Wierlnger kermis ln de lorum was geraakt en nu in aanmerking kwam op gepakt te worden. De heer de H.. 'n extra lastig sujet, verzette zich op geweldige wijze zoodat zelfs de drie po litiemannen nog 'n heele kluif aan hem hadden. Meneer de H. en zijn Friesche kornuiten zetten bet geheele dorp op stelten. Natuurlijk 'n cadeautje van den afsluitdijk- Terzake dit buitengewoon ernstig verzet werd amice Duimstok veroordeeld tot 6 weken gevangenisstraf. Alkmaar. RELLETJE IN DE VONDELSTRAAT. De 55-jarige. welgedane Martytje K-, geboren M., vulde een niet onbelangrijk deel van het zondareasen- bankje. wegens het haar ten laste gelegde feit, dat zij op 30 Augustus ln de Alkmaarsche Vondelstraat, die zich vermoedlijk in zijn graf zal hebben omgewlpt zekere mej. Johanna Oornelia Rooa, eohtgenoote van den heer Aldert Stina gruwelijk zou hebben beleedigd. door te gen haar zoon. den heer P. M. Kool. een kostganger van mej. Stins, in het pullek toe te voegen: ga jij maar naar de slet In de Stuartstraat, met welke vernederende en onsmakelijke kwalificatie gemelde mej. Stins werd be doeld. Dikke Moe K-. begaafd met een zeldzame wel sprekendheid. die haar wel eens ln conflict met den po litierechter bracht, erkende onder veel omhaal van woorden, de geïncrimineerde uitlating te h«*>ben geuit. Haar zoon. mede als getuige A charge gehoord, had geen bezwaar tegen zijn moeder te getuigen. Verschillende Interne omstandlgeden kwamen ter sprake, die we maar ln depot zullen houden. Heel veel vrede heeracht blijk baar niet ln de familie. De Officier trachtte ln dit faxni- llesoepje de juiste maat te houden en vorderde f 8 boete of 8 dagen. Uitspraak i 3 boete of 3 dagen. Dirkshor n. EEN GEVARIEERD PAK RAMMEL. De 25-jarlge groentendelalllist Pieter K. uit Haren- Ikarspel geraakte op 28 Augustus te Dirkshorn geheel bulten zich zelf van kwaadaardigheid en gaf in dien geladen toestand den heer J. Put. dien hij op het rijwiel ontmoette, een rijk gevarieerde portie klappen, stompen en klappen. Aan dit geval was een heele geschiedenis verbonden, handelende over gestolen geld bij den broer van den mishandelde. Jan Plet. waarover Piet xlch zoo verlegen dik maakte. De heeren waren het heden voor den politierechter nog lang niet eens. Plet de groenteboer werd gekalmeerd door opleggen van f 10 boet of 10 dagen, conform eisch. Alkmaar. NOG NIET GENOEG GESTUDEERD IN DB ASTROLOGIE De selfmade sterrenwichelaar Pieter O. te Alkmaar had zeker 'n hiaat in zijn astrologische kennis, anders zou het orakel hem voorspeld hebben, dat beleediglng en verzet tegen de politie hem ln conflict brengt met den politierechter. Ook hèm hadden, volgens zijn opgaaf, de zenuwen weer parten gespeeld, doch dit excuus was niet sterk genoeg om te voorkomen, dat hij tot 6 weken brommen om tot rust te komen, werd veroordeeld Het bleek dat de zenuwaanval niet vreemd was aan zijn be moeizucht met zaken, die hem niet aangingen. HU mengde zich in de arrestatie van een dronken kerel en riep smadelijk: 'n ouwe man uit de Plus. die kunnen zij wel hebben. Voorts had hij ter restauratie van zijn geschokt zAïuwgestel in cafe No. 1 een vijftal glazen bier gedronken. Den Helder. BEN ZEEROOVER". De 19-jarige boterventer Willem R. had zich te Den Helder al heel miserabel uitgesloofd, door op verschil lende tijdstippen zich wederrechtelijk toe te eigenen 'n drietal bedragen, respectievelijk 8, 11 en 12 gulden, zulks ten nadeele van den hee K. Tackema, gezagvoerder van een in de Binnenhaven liggend tjalkschip, die aan boord van bedoeld vaartuig een busje had staan met spaar duitjes. De botercommisslonnair. die ook nog ln het aan verwante artikel turf handelt, scheen daarvan de lucht te hebben gekregen, en bezigde het gestolene om het lek van zijn boteraffaire te stoppen. Ook is deze snaak 'n hartstochtelijk chocoladesnoeper- De heer Wiggers bad een uitvoerig rapport samengesteld en adviseerde niet ongunstig. Wimpie sukkela werd alsnu veroordeeld tot 2 maanden voorwaardelijk met 3 jaar proeftijd en af- lossinb van de gestolen dubbeltjes. En geen sjokola meer! Uitgeest EEN RUWE VLERK Een 23 tarig werkman uit Smalllngerland, woonwagen- kam—r-?er. genaamd Bnuke V.. had zich te verant woorden wegens mlshandllng van mej. H. W. v. Blns- oergen, cchtgenoote van Petrus Tromp, die hij op 8 Sep tember in de Schevelstraat te Uitgeest een duw zou hebben gegeven, waardoor juffr. Tromp kwam te val len en zich op onderscheidene plaatsen van het lichaam bezeerde. Volgens het zachtzinnige jongmensch had mej. Tromp aan den verkeerden kant van don weg ge- loopen, doch als we Juffr. Tromp kunnen gelooven, lag aan de ongalante behandeling een uitgebreide historie ten grondslag. Mej. Tromp had voorheen ook al eens tramelant gehad met familie van Bouke. Eisch f 25 boete of 25 dagen. Vonnis f 20 boete of 20 dagen. Callantsocg. OP HET LAATSTE MOMENT ONTKOMEN. De heer A v. Sch. 'n 44-jarig koopman uit Zljpe, had op 3 September ter gelegenheid van de kermla te Cal- lantsoog aldaar gepronkt ener vreemde veeren. door metworst in consumptie te brengen, die hij geheel ten onrechte door middel van een groot plakkaat aan zijn auto annonceerde als worst van de bekende slagersfirma Kweldam te Schagen. Bedoelde worst was geleverd door een slager uit St. Maartensbrug. Deze ..grober Unfug" smaakte den heer Kweldam minder goed dan zijn beroemde worst en derhalve deed hij aangifte met gevolg dat de Officier geen kans zag het feit te bewijzen, en vrijspraak vroeg, waarmede de Politierechter tot zijn „leedwezen" accoord moest gaaa. Harenkarspel. DAAR WAS IE WEER! De 22-jarige George D. uit Harenkarspel, op 8 Janu ari J.l. pas veroordeeld tot f 15 boete of 15 dagen, omdat bij Arie Ootjers bad geschopt- had het op 3 Sept ook al weer met hem aan den «tok gehad, voorts hem uit gescholden en heen toegeschreeuwd het woord ..dief'. Voorts deze insinuatie nog wat aagedikt door er aan toe te voegen: jullie benne te slecht cm los te loopen. George, zooals altijd, zeer lo« van tong. word ditmaal opgefrtscht mei f 8 boete of 8 dagen. George liet ter elfder tire nog een getuige A decharge optreden, ln den persoon van Keen Havik, die zich deed kennen als een overtuigd tegenstander der familie Ootjers, doch zijn In menging haalde niet veel uit en kon een veroordeeling niet verhinderen. W1 e r i n g e n. POGING TOT DOODSLAG. EEN KWAADAAR DIGE .SCHOPPENBOER". De heer Nan K„ 'n 35-Jarige arbeider te Wlertngen was wel een van de laatste, doch niet van de lichtste mlsdadlges op de matlné van den politierechter. Hij was op 15 Augusuts in dienst van de werkverschaffing en kreeg alstocn cenlg ongenoegen met den 23-1arigen op zichter J. F. M. van Erven die hem. zoo hij zei, irri teerde door hem uit te lachen. In drift ontstoken nam Nan K. toen de door hem gebruikte schop en begon te Slaan in de richting van des oplichters hoofd, deze wist echter de misschien doodelijke slagen met zijn arm af te weren, zoodat van Erven alleen een verwonding aan zijn echterarm bekwam. De driftkop stond nu terecht, we gens poging tot doodslag, althans toebrengen van zwaar lichamelijk letsel, wat lang geen futiliteit Is op straf rechterlijk gebied. De verdacht® gaf gedeeltelijk het feit toe. doch beweerde In zijn zenuwoverspanning niet pre cies meer te hebben geweten wat hij deed. De getroffen adj.-opzlchter van Erven verklaarde den verdacht® eeni ge bemerkingen te h«hben gemaakt en wist niet te heb ben gelaohen. De politierechter merkte echter op, dat de opzichter zonder eenig motief ook nu onder zijn verboor stond te grijnzen. De Officier Het zwemmen het opzet om te dooden. doch vermeende de subsidiaire ten laste legging te moeten handhaven, ln casu poging tot zware mishandeling. De spreker kon zich echter de psycholo gische stemming van verdachte wel Indenken en be schouwde dit als oen verzachtende omstandigheid Ook wees de officier op de Jeugd van den opzichter. Wat de persoon van verdaAte betrof. Hij maakte niet den indruk van een woesteling en gedroeg zich keurig. Op grond van een en ander wenachte de Officier aan houding. ten einde een rapport uit te lokken. Ook bri gadier Bergsma gaf de boste rocentlee. De Officier zag nu af van de aanhouding en verklaarde verder te wil len gaan. Hij requlrcerde alsnu 6 maanden gevangenis straf voorwaardelijk root een proeftijd van 3 jaren. Von nis alsnu 4 maanden gev. voorwaardelijk met 2 jaa- proeftijd, waarvoor veroordeelde zich dankbaar toonde. Vergadering van don Raad op Dinsdag 16 Januari 1934, des morgens half 10. Voorzitter de heer J. Koster, burgemeester; secre taris de heer A. de Ridder. Afwezig zijn de heeren Brugman en Kamp, de eerste wegens ongesteldheid. De Voorzitter spreekt in zijn openingswoord den wensch uit dat de heer Brugman weer spoedig her steld zal mogen zijn. De notulen worden onveranderd vastgesteld. Mededeelingen. Door het P.E.N. is een onderzoek ingesteld naar de verlichting van de Üijkbuurt en het wordt moge tijk geacht, door het aanbrengen van 3 lichtpunten aan de bestaande palen, daarin te kunnen voorzien. Ingekomen stnkken. Ingekomen is een besluit van Ged. Staten, houden de verdaging beslissing op begrooting 193-4. Idem houdendo stuiting van de vaststelling der aanslagen in de Personeele belasting. Voorts was ingekomen de Nieuwjaarsrede van don Voorzitter der Kamer van koophandel to Alkmaar, balans en verlies- en winstrekening 1932 van den keu ringsdienst van waren en diverse rnededcelingeu van aanneming benoemingen. Het batig saldo van den Keuringsdienst bedroeg f6965.83, zoodat de Voorzitter veronderstelt dat de gemeentelijke bijdrage wel zal verminderen. Deze stukken worden voor kennisgeving aange nomen. De heer D. Koorn te Aartswoud verkrijgt voor 7/12 ontheifing van schoolgeld voor een loeriing die de U.L.O.-school heeft verlaten. Het Algemeen Burgerlijk Armbestuur verzoekt de landerijen dier instelling onderhands te mogen verhu ren aan de tegenwoordige gebruikers, tegen een huur prijs van füö en f 70 per I1A. B. en W. stellen voor de gevraagde toestemining te verleenen. Aldus wordt besloten. Steunverleening-B. Door het Nationaal Crisiscomité te 's Gravenhage is medegedeeld, dat voor 1934 een bedrag van dit Comité kan worden verkregen van f 4.20 per werk- looze, waarvoor als gemiddeld aantal voor deze ge meente is aangenomen 33, derhalve f 1$8 60. Van deze toekenning kan echter geen gebruik wor den gemaakt wanneer niet de gemeente bereid is daarin de helft bij te aragen, derhalve f 09.30. B. en W. stellen voor hiertoe te beslu:ten en als Comité belast met de uitkeering daarvan aan te wij zen de Commissie van Toezicht op do Arbeidsbemid deling, wier samenstelling overeenkom* met de sa menstelling door het Nationaal Crisis Comité be doeld. Zonder besprekir® wedt conform het voorstel van B. en W. besloten. De beggerregellng. In verband met de in de vorige vergadering ge dane toezegging zijn door bemiddeling van de Af- deellng Winkel van den Neutralen Bond van Boeren en Tuinders een aantal aanvragen ingekomen van bedrijven, waarin men van een baggerregeling ge bruik zou wenschen te maken, waarvan in beslo ten vergadering de beoordeeling zal plaats hebben. De regeling is vrijwel bedoeld om uitsluitend klei ne bedrijven te helpen, toch zal het nog mogelijk moeten zijn. dat door de betrokkenen minstens 30 in do kosten zal moeten worden bijgedragen. Zelfbe- taalde arbeid verrichten in deze regeling is voor de tuinders wel mogelijk, doch in geen geval mogen zij dan werken op eigen grond, zelfs niet in scheidings- slooten. Het loon dat verdient kan w >rden is niet hooger te verwachten dan 25 cent per uur bij flink werk, terwijl een regenverlet mogelijk zal zijn van 20 cent per «>ur, de eerste 3 uren worden niet ver goed. De wei kweek is voor Januari 45, Februari 47, en nog verder op 50 uren gebracht Boven het loon wordt eon vergoeding verstrekt van f 1.50 per week voor schuit laarzen er» baggerinuteriaal, wordt geen schuit gebruikt, dan wordt dit teruggebracht op f0.75 per week. Uit hetzelfde gezin ma? slecnts één persoon in aanmerking komen. Voorts moet op het ioon worden verhaald 1/4 deel der premie ingevolge de Ziektewet, terwijl renlezegels voor rekening van Rijk en Gemeente komen De algemeene controle is bij de Ned. Heide Mij., de kosten daarvan worden door Rijk en Gemeente samen gedragen. Naast deze controle is dagelijksch toezicht onmisbaar en daarvan komen de Kosten uitsluitend voor de gemeente, bovendien vereischt hot een vrij uitvoerige en bewerkelijke administratie, o.a. zijn in Nieuwe Niedorp 2 personen aangesteld, waarvan 1 voor de administratie en 1 voor de contp-le en dage- Iijksch toezicht. De perceelen waar gebaggerd zal worden, moeten gelegen zijn in de gemeente, omdat aan een baggerregeling vastzit het karakter van ge meentelijke werkverschaffing. Het is niet gewenscht voor dit werk arbeidskrachten los te maken, die óf in de Uljkswerkvorschaffing, of in werkverruimings- werk geplaatst zijn. Hoewel aanvankelijk was inge steld de tuinders zelf 3 a 4 dagen per week te laten werken, is men daarvan om praktische redenen afge stapt en nader bepaald op 2 weken in de 3 weken. Het komt B. en W. voor, dat een beoordeeling om trent do wenschelijkheid van het invoeren van een zoodanige regeling uit de verstrekte gegevens vol doende kan plaats hebben. Dc heer De Pree zegt, dat aan de hierboven om schreven regeling heel wat vast zit en als de Neutrale Bond dat vooraf had geweten, zou hij wellicht het verzoek niet hebben gedaan. Het dagelijksch ioezicht is een bezwaar, en het cmgewenscht zijn van bet losmaken van menschen uit de werkverschaffing zal oorzaak zijn, dat er weinig menschen in aanmerking zeilen koinen voor de baggerregeling. Spr. had voor deze baggerregeling gedacht aan menschen die zich moeilijk naar een grooten ufstaud kunnen verplaat sen, maar dan koint het bezwaar tegen het dage lijksch toezicht op weinig menschen. Spr. bi-grijpt wel. dat een zoodanige regeling beter kan werken aan den Lnngendijk dan hier. Het doet den heer Dekker genoegen dat do heer De Prée, voorzitter van den Neutralen Bond. de be zwaren inziet Spr. heeft er steeds pessimistisch te genover gestaan en bovendien het loon is te laag. Spr. adviseert daarom dan ook afwijzend op hot ver zoek van den Xeutraleu Bond te beschikken. Spr. vreest werkelijk een fiasco van de invoering van een dusdanige regeling. De Voorzitter zegt. dat juist het gevaar van het lij den van fiasco oorzaak zou kunnen zijn dat de ge meente geheel buiten de .steunregeling zou vallen. Daarom zou spr. deze zaak maar van de rol willen afvoeren. Door den Secretaris wordt opgemerkt, dat B. en W. volkomen op de hoogte waren mot de bezwaren aan deze zaak verbonden en dat is oorzaak geweest dat niet in do door anderen gcwenschte richting werd gegaan, en wat B. en W. dikwyls is ver»vet?n. Het tewerk stellen bij particulieren is ten eenenmalo niet toelaatbaar. Goedgevonden wordt de zaak niet nader te be handelen. Pensloensverhaal In verband met het in de vorige vergadering in handen van B. en W. gestelde voorstel van Ged. Staten om pensioensverhaal op de salarissen van Burgemeesters. Secretaris en Ontvanger mogelijk te muken. is nog ingekomen het advies van de Afdeeling .Noordholland van den Ned. Bond van Gemeente- Ambtenaren, welke vereeniging door Ged. Staten in gevolge de Ambtenarenwet Is gehoord. Dit bestuur meent, dat eon korting van pensioensverhaal, niet handhaving van de reeds be slaande tijdelijke korting van 6 van 3/4 der jaar wedde te hoog is en do snlarissen niet nieer in over eenstemming zijn met het aan het ambt verbonden werk en de verantwoording daarvan. Overtuigd echter van do behoefte, dat iets zal moe ten worden gedaan, geeft dit bestuur in overweging bij verhaalbaarstclling van pensioensbijdragen, dat than 8J4 bij aanneeming van 't voorstel tot wijzi ging der Pensioenw. "22 10 zal bedragen de tijdelijke korting te laten vervallen. Een voorstel als boven genoemd heeft echter verder strekkende gevolgen voor het overige personeel in dienst der gemeente, aangezien, indien het pensioensverhaal voor Burge meester. Secretaris en mtvanger verplichtend wordt gesteld, dit verhaal alleen zal kunnen plaats heb ben, krachtens door den Raad vast te stellen ver- haalsvcrordening, een verordening, welke algemeene toepassing zal moeten vinden, ook voor het overige personeel in dienst der gemeente, dat naar een be paalden grondslag in het pensioenfonds is opgeno men. Do meerderheid van het College van B. en W. stelt voor, aan Ged. Staten to adviseeren om bij toepassing van pensioensverhaal do tijdelijke korting te doen vervallen. De minderheid wonscht zich aan te slui ten bij de circulaire van Ged. Staten. De minderheid van het collego van B. en W., de »ieer Brugman, is niet aanwezig, merkt de Voorzitter op. De heer Van Zoonen en spr. deelden de opvatting van de afd. Noordholland van den Ned. Bond van Gemeente Ambtenaren: pensioensverhaal van 8J4 maar dan de tijdelijke korting te doen vervallen. De heer Dekker had aanvankelijk de bedoeling te zeggen, och Ged. Staten beslissen zelf maar, doch ge hoord het adres van de afd Noordholland, wil spr. zich toch maar liever ni-»t overgeven en sluit aij zich aan bij de opvatting van de meerderheid van B. en W. De heeren Van Zoonen en De Prée sluiten zich aan bij hel betoog van den heer Dekker. De heer De Prée vindt het alleen jammer dat dan ook voor de lagere inkomens een pensioensverhaal van 8J4 zal plaats hebben Spr. zou t.a v. die lagere jaarwedden nog wel willen trachten te redden wat te redden is. Is het be slist noodzakelijk één algemeene verhaalsverorde- ning vast te stellen? De Secretaris licht toe. dat Ged. Staten geen ver- haalsverordening kunnen vaststellen, dat de raad dit moet doen. Een uitzondering in deze verordening kan niet gemaakt worden. Men zou een zeker inko men vrij kunnen ste'len van die pensioensbijdrage, maar als men dat zou willen doen, b.v. ten aanzien van den wegwerker, dan zou men reeds voorbij het salaris van den ontvanger zijn. Men zou ook inplaats van 8Vt het pensioensverhaal algemeen op 5 kunnen stellen, maar dit schept weinig illusie, om dat straks de pensioenwet 1922 wel zoodanig zal wor den gewijzigd, dat een verhaal van 10 ook door de lagere organen, verplichtend zal worden gesteld. Spr. verwacht dat het wel tot die 10 zal komen. In de meeste gemeenten wordt reeds pensioenverhaal toegepast. Do heer Van Zoonen merkt op, dat wanneer de raad naderhand oordeelt, dut de lagere inkomens te sterk DONDERDAG 18 JANUARL HILVERSUM (1875 31.) AVRO.: 8.00 Gramofoonmuziek; 10.00 Morgenwijding; 10.15 Gramofoonmuziek; 10-30 Pianorecital; 11.00 Voor dracht door Julia de Gruyter; 11.:30 Omroeporkest; 2.15 Halfuur voor de vrouw; 2.45 Gramofoonmuziek; 3.00 Knipcursus; 3-45 Overschakeling zender; 4.00 Mevr. Ant. van Dijk srpreekt voor zieken en ouden van dagen; 4.30 IIja Livschakoff en zijn orkest;'5.00 Halfuur voor groo- tere kinderen; 5.30 Vervolg concert; 6.30 Sportpraatje door H. Hollander; 6-45 Causerie; 7.20 Gramofoonmu ziek; 7.30 Engelsch voor beginners; 8.00 Vaz Dlas; 8.05 Praatje door Mevr. de Leeuw van Ree,c; 8-15 Concert- gebouw-kleln-orkest; 9.20 Zangkoor; 10 30 Gramofoon muziek; 11.00 Vaz Dlas; 11.10 Dansmuziek. HUIZEN (301 31.) K.R.O.: 8-00 Morgen concert; NCRV.: 10.00 Gramofoon muziek; 10-15 Morgendienst; 10-45 Gramofoonmuziek; 11.30 Godsdienstig halfuurtje; 12.00 Politieberichten; 12.15 Orkest; NCRV-: 2.00 Cursus fraaie handwerken; 3.00 Gramofoonmuziek; 3.30 Rustpoos; 4.00 Bijbellezing; 5.00 Handenarbeid voor de jeugd. 5,30 Chr. Liederenuur- tje; 6-30 Gramofoonmuziek; 7.00 Politieberichten; 7.15 Gamofoomuzlek; 7.30 Weekoverzicht; 8.00 Klein-orkest; 11.00 Gramofoonmuziek. 11.30 Sluiting. LUXEMBURG (1191 M.), 7.50 Ooncort; 8.40 Idem; 10 50 Dansmuziek. BRUSSEL (439 M.) 12.20 Klein orkest; 1.30 Gramofoonmuziek; 5.20 Concert; 6-35 Gramofoonmuziek; 6.50 Populair concert; 8.20 Om roeporkest KALUXDBORG (1261 3L) 11.20 Concert; 2.05 Idem; 7.30 Idem; 10.15 Dansmuziek. BERLIJN (357 M.) 1.55 GraTnofoonmuaiek; 2-40 Idem; 6.20 Populair con cert; 8.55 Omroepkoor; 9.50 Populair concert HAMBURG (332 M.) 10.50 Concert; 11-40 Idem; 12.40 Gevarleerdo muziek; 1.55 Gramofoonmuziek; 5.20 Idem; 9.50 Idem. LAXGEXBERG (436 M.) 1255 Orkest: 2.20 Gramofoonmuziek; 4.35 Mannenkoor zang; 11.20 Verslag Zesdaagschte te Dortmund. DAVEXTRY (1306 M.) 12.20 Orkest; 1.20 Nieuwe gramofoonmuziek; 3.20 Vea» perconcert; 4 25 Concert; 8.20 Orkest, 11.05 Dansmuziek, P.ARIJS EIFFEL (1446 M.) 12.50 Concept; 3.20 Idem; 4.05 Idem; 7.50 Gramofoomu- ziek; 8.35 Populaire muziek. PARUS RADIO (1725 M.) 12.50 Gramofoonmuziek. MILAAN (360 M.) 5.15 Gramofoonmuziek; 8.00 Blijspel; 9-20 Dansmuziek- ROME (420 M.M 4.20 Kamermuziek; 5.15 Gramofoonmuziek; 8-00 Concert- WEENEN (507 M.) 5.35 Cellorecital; 7.50 De Weensche Phdlhanmonle. worden getroffen door het pensioenverhaal, de raad nog kan besluiten die lagere salarissen te verhoogen. De heer De Veer vindt het jammer, dat er zoo wei nig lijn is in de algemeene salarisregeling. Sommige gemeenten passen pensioenverhaal toe, andere ge meenten weer niet Naar spr. s oordeel moest er .één lijn zijn en dat willen Ged. Staten ook. Laat nieu zich daarom houden aan de door Ged. Staten gc wenschte regeling om dan nad%rhand na te gaan of de personen met lagere inkomens wel in de gelegen heid zijn dié pensioensbijdrage te betalen. De sala rissen kunnen dan onder de oogen worden gezien. De heer Dekker wil het juist niet aan Ged. Staten overlaten, omdat tegenover de rijksambtenaren, do gemeente-ambtenaren te sterk worden getroffen. Zonder hoofdelijke stemming wordt 'onforin het voorstel van de meerderheid van B. en W. besloten- Afkeuring en protest. Door Ged. Staten dezer Provincie is bij besluit van 27 Dec. 1933 vernietigd het besluit van den Raad van 14 Juli 1933 en bepaald, dat aan J. van Ens voor zijn kind Klaas Hendrik, geboren 11 Febr. 1B£5 een tege moetkoming uit de Gemeentekas moet worden ver-» leend van 60 in de kosten van het vervoer van ge noemd kind van Winkel naar de school voor Christe lijk Nationaal Onderwijs te Schagen. De vervoerkosten bedragen f 6144, zoodat de bij drage is uit te trokken op f36.86 per jaar. B. en W. stellen voor tegen deze beslissing geen beroep in te stellen. Do heer Dekker wil met dit voorstel van B. en W» accoord gaan. omdat er toch geen succes zal zijn te behalen en omdat het thans om oen gering bedrag gaat, maar spr. wil een woord van afkeuring en pro test laten hooren aan het adres van Ged. Staten, waar dit college zijn beslissing grondt op het feit dat aan den heer Van Ens een belastingaanslag 1933- 1934 is opgelegd naar een inkomen van f2235 en lu t dan een bijdrage door den heer Van. Ens van f50 te hoog oordeelt. Hoe durven Ged.' Sfaten in dezen tijd zooiets zeggen. Door den raad werd besloten Van Ens f50 in deze vervoerkosten te laten bijdragen en met een dergelijk inkomen is dat toch niet onbillijk. Het gaat er om de gemeentefinantiën ecnigermate te verlichten en Van Ens kan hier zelf best betalen. Spr. begrijpt niet hoe Ged. Staten dat raadsbesluit kunnen vernietigen. De heer De Prée sluit zich volkomen bij het ge sprokene door den heer Dekker aan. De bcs)uit»jn van Ged. Staten zijn zoo inconsequent mogelijk, iemand met een inkomen van f2000 kan wel 10 of 12 korting op zijn salaris lijden, maar een ander met een inkomen van f2200 kan geen f50 betalen voor vervoerkosten van zijn kind. Dat is zóó inconse quent dat hot er duimen dik op ligt dat Ged. Staten het Christelijk Nationaal Onderwijs de handen ho ven het hoofd houdt. Spr. protesteert daar ten zeer ste tegen. De heer Raven zegt, dat B. en W zeker noodge dwongen voorstellen niet in beroep te gaan en daar om zal spr. er zich bij neerleggen. De Voorzitter zegt, dat het niet noodgedwongen is, hoewel het in beroep gaan kosten met zich mee brengt. Spr. kan zich vereenigen met het gespro kene door den heer Dekker hoewel niet moet worden vergeten, dat ook de rijkspolitie deelt in de kortingen op de salarissen der rijksambtenaren. Nadat de raad heeft besloten niet tegen de beslis sing van Ged. Staten in beroep te gaan. wordt op voorstel van den heer Dekker besloten. Ged. Staten in kennis te stellen met het oordeel door den heer Dekker vertolkt. De pensioensgrondslag van den heer P. J. Korvet! wordt nader vastgesteld op f 900. Bij de rondvraag vraagt de heer Raven of het Cri- siscomité nog dezelfde samenstelling heeft als bij de oprichting. Spr. meende, dat de heer Van Wijk lid van het crisiscomité was en deze is vertrokken. De Voorzitter zegt, dat het crisiscomité is samen gesteld op verzoek van den burgemeester en deze oordeelde dat, na het vertrek van den heer Van Wijk, het comité nog uit een voldoend aantal leden bestond. De heer De Prée vraagt hoever B. en W. gevor derd zijn met het onderzoek inzake de stichting van een sportterrein. Spr. had er iets van op de agenda verwacht en hoopte dat het a.s. voorjaar geopend zou kunnen worden. De Voorzitter deelt mede dat deze zaak in de eerst volgende vergadering van B. en W. aan de ordo zal komen, tenminste wat spr.'s onderzoek betreft. liet vraagstuk is niet gemakkelijk. Hierna volgt sluiting.

Schager Courant | 1934 | | pagina 7