wi j BREIEN! Zijn grootste moment. PÏETER JENSMA.f BRUTALE ROOFOVERVAL IN DEN HAAG. BELASTINGONTDUIKING ZWAAR GESTRAFT. Duitschland weigert deelneming. DIMITROFF BUJFT GEVANGEN. Enorme diamant gevonden. Een ongegrond verwijt STEVIGE WINTERSCHOTELS. Kort verhaal Het was met diep leedwezen en groote ontroering:, dat ons gisteravond de tijding: gewerd dat in den leef tijd van 52 jaar was overleden de heer P. Jensma, Directeur der groote Zuivelfabriek West-Friesland te Lutjewinkel. Te vroeg, zoo was onze eerste gedachte, is deze man, nog in de kracht van zijn loven, uit zijn werkkring en .van zijn gezin weggerukt Nog veel had deze energieke persoon kunnen doen voor het reuzenbedrijf, aan welks hoofd hij stond, vooral in tijden als thans, waarin doorzicht en werk kracht, organisatievermogen en doorzetten, de facto ren zijn die een zaak als deze Zuivelfabriek nog op peil kunnen houden. En deze kwaliteiten bezat de heer Jensma in hooge mate en dat heeft hij in de jaren dat hij hier is werkzaam geweest, bewezen, groote dingen als hij heeft gewrocht. Als men eens achter zich ziet naar de dagen dat de heer Jensma hier kwam en dan het óog vestigt op wat thans is bereikt, wat daar te Lutjewinkel is ge- horen geworden, dan is het met groot respect, dat de naam van dezen man nog jaren na deze zal worden genoemd. Wat is er niet gewerkt georganiseerd, overwogen en gepeinsd om tof een resultaat te komen, als dit. dat ons allen, vooral, weer na de laatste uitbreiding en modernisecrinp, met hewondering heeft vervuld. Men vergete hij de beschouwing van dit alles niet, dat het zakencomplex te Lutjewinkel is opgebouwd van uit den grond op, zoowel in feifelijken als figuur lijken zin. en dat ni^n wel over groote capari'eiten moet beschikken en zijn doel en willen duidelijk moet hebben uitgestippeld, wil men zoo volkomen slagen als hier het geval was. De heer Jensma voerde zijn bedrijf met vaste hand. toonde zich een groot organisator en gat in alles wat zijn fabriek betrof, maar ook daar buiten op zuivelge bied, leering en voorlichting. Hij was een man die de groote lijnen zag en die met taaie volharding volgde. Cooper.' tor in hart en nieren, heeft hij veel van wat in zijn binnenste leef de, wat hij als zijn idealen koesterde, gepoogd te ver wezenlijken. En al was dan niet aUes te bereiken en hebben de slechte tijden ook hem parten gespeeld, zijn leven heeft ook wat het welslagen betreft, schoone bladzijden en hem is in dit opzicht ook het „loon naar .werken" gelukkig niet onthouden. Jensma was een persoonlijkheid in alle opzichten. 'Rustig en kalm in zijn optreden, practisch van in zicht, was zijn aard die van een welwillend en warm voelend mensch. Een man van karakter was Jensma, die het vertrouwen in hem gesteld, nooit en te nim mer heeft beschaamd. Zijn woord had gezag, zijn inzichten bleken steeds •weloverwogen en ernstig verwerkt en men erkende hem in zijn zakenmilieu als een man van groote ga ven en de waardeering waarmee men over hem sprak, was algemeen. De heer Jensma is Fries van geboorte en hij stamt af van een landbouwende familie uit het Noorden van Friesland. Als volontair is hij in verschillende zuivelfabrieken in Friesland werkzaam geweest en ook in Dene marken heeft hij een jaar het botermaken bestu deerd. De Zuivelschool te Bolsward heeft hij eveneens gevolgd en daar na een tweeta! jaren studie het einddiploma verworven. De heer Jensma. werd toen benoemd tot assistent aam de zuivelfabriek te Marsum, van welk6 fabriek de bekende heer Veeman beheerder was. En wij zeg gen niet te veel als wij beweren dat in die jaren de grondslag is gelegd voor zijn karakter, zoowel als voor de inzichten in de coöperatieve beweging! De heer Jensma werd vervolgens benoemd tot be heerder van de Coöp. Zuivelfabriek te üitwellingcrga. Deze fabriek, waaraan ook een bloc-slagcrij was ver- honden, liep echter niet schitterend en door het in grijpen echter van den Friescbcn Bond, die zich groote financieele offers getroostte, werd de moge lijkheid geschapen de zaak door te zetten. En het was door den Frieschen Bond dat de heer Jensma werd aangezocht om als beheerder de leiding van de zaak in handen te nemen. En hoewel Je leden zeer pessimistisch gestemd waren omtrent de resul taten die zouden worden bereikt, was het Jensma die in betrekkelijk korten tijd, aller vertrouwen in zijn inzicht en beleid wist te winnen. En weldra traden nieuwe leden toe en ging dit bedrijf een tijd perk van bloei tegemoet. En het was in 1916 dat het bestuur van de nieuw te stichten fabriek te Lutiewinkel uit zeer vele sol licitanten den heer Jensma benoemde. Gezien de vele en goede prestaties van dezen iongen directeur was de keus niet moeilijk. En het is tot op dit oogen- hlik gebleken dat die keus niet beter had kunnen zijn. Jensma is voor de Noordhollandsche Coöp. Zuivel- beweging steeds geweest een stuwende kracht, die door zijn eenvoudig optroden overal vertrouwen wekte. Hij wist ook wat de stichting van groote fa brieken betreft precies wat hij wilde en zijn voor beeld is velen tot richtsnoer geweest. Wij weten dat zijn persoon en zijn werken steeds met eere zal worden genoemd, als van een man die groot was in zijn denken en voelen. Bij een bejaard man binnengedrongen. De daders er met een bnit van f 400.van door. Gisteravond verschaften te 's-Gravenhage twee jon gemannen, die voorgaven lid te zijn van een bouw commissie en daartoe verzochten even het huis te mogen zien, zicli den toegang tot een perceel aan de Jacob Catsstraat. Een der mannen hield de pl.m. 40 jarige dochter des huizes op de bovenverdieping aan de praat, terwijl de andere in gesprek was met den 83-jarigen bewoner. Plotseling kreeg deze van zijn bezoeker een vuist slag in het gelaat, waardoor hij aan het linkeroog werd gewond. Een worsteling ontstond, waarbij de oude man ook nog een scheurwondje aan een der handen bekwam en hem eenige tanden uit den mond werden geslagen. Hierop wisten de beide onverlaten te ontkomen met medeneming van een hedrag van ca. f 400. dat door één van hen uit een in de alcoof staand kistje was weggenomen. De oude man is na het gebeurde, dat te kwart over vijf geschiedde, door den geneeskundigen dienst in zijn woning verbonden. De politie, die van het gebeurde terstond in kennis werd gesteld, heeft de zaak in onderzoek. Het geld werd gestolen, toen een der roovers de oude man v. d. W., had neergeslagen. De dochter, die boven door nummer twee aan den praat werd gehou den, snelde op het rumoer naar beneden, doch durfde hetgeen begrijpelijk is tegenover de twee weg vluchtende kerels niets beginnen. Noch van der W., noch zijn dochter kenden de in dringers. die zulk een onheusch bezoek aan hun bo venwoning brachten. Zanger van het levenslied tot drie maanden gevangenisstraf veroordeeld. De vierde kamer der Amsterdamsche arr. rechtbank veroordeelde den conferencier-lied jeszanger C. P. wegens ontduiking der Inkoms tenbelasting tot oen onvoorwaardelijke gevange nisstraf van drie maanden. Er was geëischt: f 3000 boete subs. 100 dagen hechtenis, benevens drie maanden gevangenisstraf voorwaardelijk met drie Jaar proeftijd. De man had over het tijdvak van 1914 tot en met 1929, gelijk wij reeds eerder meldden, onge veer f 176.000 bij elkaar gezongen. Hij had onge veer over f 56.000 belasting betaald. Reeds lang had de belastinginspectie vermoeden, dat de oonferencier onjuiste aangifte deed van zijn inko men, en daarbij ook verzweeg welke revenuen hij van zijn vermogen genoot Een correspondentie, waarbij de Inspectie den conferencier voorsloeg zijn boeken te la ten zien, open kaart te spelen, opdat alles zonder te ernstige gevolgen in der minne kon worden geschikt leverde geen resultaat op. Integendeel, de conferencier berichtte dat zijn opgaven juist waren en hij er geen kasboeken of dergelijk* op na hield. De inspectie heeft toen door het gebeele land In alle plaatsen, waar de conferencier in theaters of voor ver- eenigingen zijn levensliederen heeft gezongen, een on derzoek Ingesteld naar de honoraria, die hij daarvoor had ontvangen en kwam tot de zekerheid, dat de con ferencier wel heel weinig nauwgezet zijn belastingbil jetten had ingevuld. Er is toen bij den conferencier huiszoeking gedaan. Daar werd een kasboek gevonden waarvan de con ferencier het bestaan had ontkend en dit bracht fa belachtige cijfers aan het licht. Zoo werd vastgesteld dat zijn Inkomen over het beleating Jaar 19291930 niet. zooals was opgegeven, f 9000. doch f 26.000 had bedra gen en dat de inkomsten uit het vermogen waren ver swegen. Zoo had de conferencier over de Jaren 1914*29 pen inkomen gehad van f 176.000. terwijl hij over die jaren slechts in totaal voor een inkomen van f 56.000 belas ting heeft betaald. Over de laatste drie jaren verder teruggrijpen is ntet mogelijk heeft de belastingdienst een navorde ring Ingesteld van f 17.882, waarvan thans reeds f 12,000 is voldaan En daarbij kernen nu drie maan. den gevangenisstraf Een straf als deze art 117 van de Wet op de Inkomstenbelasting stelt als maximum zes maanden gevangenisstraf fcj hiervoor zelden of nooit opge legd en verband tusechen de onlangs door de regee ring gedane mededeeling, dat tegen belastingontdui king voortaan zeer streng zal worden opgetreden, lijkt niet uitgesloten In verband met het bovenstaade herinnert het Alg Hsbl nog eens aan het in 1927 door de regeering uit gegeven pers-communiqué betreffende vrijwillige ver beterde opgave De regeling geldt neg steeds dat zij die gedurende jaren onjuiste aangifte hebben gedaan maar nu voor juiste aangifte terugschrikken vreezen- de dat het over jaren gepleegde bedrog dan uitkomen en ernstige gevolgen met zich brengen zal. vrijwillig een verbeterde opgave kunnen Indienen zonder gevaar aan strafrechterlijke vervolging te worden blootgesteld. en reparoeren ALLE soorten Wollen Kleeding, Kou sen en Sokken (ook Je allerfijnste) Voor nieuw- werk zijn wij no. I JAAP SNOR, Znldstraat 19, DEN HELDER. - P.S. Vracht voor onze rekening. Comte de Fermler had slechts één kind. een doch tertje. mooi als en elfje, verwend door haar vader en de natuur en hert leven. Diane bezat alles, wat een meisjeshart maar kan be- geeren en werd dan ook door velen benijd, doch dat nam niet weg, dat ze allerliefst was en dat diegenen, die haar eiken dag meemaakten, véél van baar hielden. Ze was achttien, toen ze haar verlovingsfeest vierde. Het was een schitterend feest, doch een oplettend toe schouwer zou wellicht in de oogen van den comte de schittering hebben gemist, die men er kon verwachten temidden van zooveel vroolykheid. Wat Diana's moeder betreft, die keek nooit zoo diep voor haar en vond. dat Lucien, de verloofde van Diana, zeer geschikt voor haar was. Hij was rijk. knap, was van adel, wat ver langt men méér. Diana straalde van geluk. Ze zag in Lucien haar ideaal, de vervulling van haar meisjesdroo- men. Een uitgelezen gezel schap verdrong zich. om de bruid te feliciteeren. Een kamer was vol met geschenken, die ze had gekregen. DAAr lagen de korstbaarste dingen met het kaartje van den ge ver of geefster. Diana bedankte allen. Tenslotte had ze allo geschenken bekeken, en allemaal had ze ze daar voor bedankt toen ze eenklape een klein nie tig pakje gewaar werd. Ook daarbij lag een kaartje. Diana las: Van Prancois. die hoopt dat de bruid al bet geluk krijgt, wat ze verlangt Diane staarde erop en keek toen snel rond. Haar oogen waren vochtig. Dit geschenk was van Franco la den ouden huisknecht die haar als kind al had ge kend. die haar sprookjes vertelde, grapjes maakte, toen ze nauwelijks loopen kon. Voor het eerst had hij haar een kaartje voorgelegd. Diane liep snel de salons door mot het kaartje in de hand, en ontdekte eindelijk Francols, die Juist bezig was eenige heeren van champagne te bedienen. Ik dank je wel, mijn goede Francois, zei Diane, legde haar handen op zijn schouders en kuste hein. Allen keken dit tooneeltje aan met verbazing, afkeu ring of bewondering. Lucien werd rood van ergernis. Doch toen hy Diana's blik ontmoette trachtte hij zich te beheerschen, doch zijn gelaat sprak duidelijker dan woorden... Mijn beste Francois, sprak zij eindelijk, met een heldere meisjesstem, je bent bijna een tweede vader voor me geweest. Ze glimlachte, ze zocht den blik van Lucien, als wilde ze hem verzoeken om te begrijpen. Doch het gezicht van haar verloofde werd steeds koe ler en geërgerder. Francois stond tusschen belden, schUnbaar onbewo gen. zooals hij altijd was, een keurige bediende, die zijn plaats weet. Maar zijn blik rustte op haar, m-ït eenzelfde uitdrukking als die van haar vader. Hij Aan de Volkenbondsreadsrergadering. Reuter seint uit Genive: De Duitsche consul te Genève, Dr. Krauel. heeft den secretaris-generaal van den Volkenbond het volgenao antwoord der RUksregeering overhandigd: „Mijnheer de secretaris-generaal! Terwül ik de ontvangst van uw schrijven van 15 Januari met vriendelijken dank bevestig, heb ik de eer u in antwoord daarop mede te deelen dat de Duitsche regeering, met alle waardeering voor de In dc zitting van den Volkensbondsraad van 15 Januari naar voren gebrachte gezichtspunten, tot haar leed wezen uit prlncipleele overwegingen er van moet afzien, aan de beraadslagingen der bijeenkomst van den Volkenbondsraad over punt 26 der agenda deel te nemen. Aanvaard ena w.g. Freiherr v. NeuraUv" „VOOR ONBEPAALDEN TIJD". V.D. vernoemt uit Berlijn. Dimitroff s moeder heeft gisteren na aankomst te Berlijn een bezoek go bracht aan het Rijksministerie van binnenlanrtsrhe zaken, waar zij, met behulp van een tolk. een onder houd had met den afdeehngschef, Dr. Erber, die deze zaak behandelt. Dr. Erber verklaarde, lot zijn leedwezen te moeten mededeelen dat het mogelijk was, dat de Bulgaren, evenals Torgler, voor onbepaal- den tijd in arrest zouden moeien blijven. Dr. Erber deelde mevroüw Dimitroff mede, dat wanneer Dimitroff in hechtenis zou wor den gohouden, het tijdstip van zijn invrijheid stelling niet vastgesteld zou kunnen worden. Zij kon in Loipzig blijven of teruggaan naar Bulgarije, gelijk zij zelf wilde, doch hij ad viseerde haar naar haar land terug te keeren. Een beslissing zou niet voor het einde van deze week worden genomen. Op een vraag naar de redenen, die men had om Ditnitioff en de andere Bulgaren vast te houden, ant woordde Dr. Fr her. dat Dimitroff een gevaarlijk com munist as, die had dceigem.m. n aan tal van ille- gile acties in Duitschland en indien hij werd u.'jge- Inten zijn propaganda trgon de nVtonaal «"vial.sti- 8-Jie tf-geenng zou voortzotten als hij bui4en Dui.sch land was. Bod van 75.000 pd. st afgewezen. Reuter seint uit Pretoria: Bij Elandsfontein zijn twee buitengewoon mooie alluviale diamanten gevonden, nl. een van 500 en een van 726 karaat Do eerste is reeds fraai, maar de laatste is een volmaakt en vlokkeiojs juweel. De vin- dor heeft een bod van 75.000 pond sterling van de band gewezen. Een derde diamant van 286 karaat is bij Nestpoort gevonden. Deze is voor 12.000 pond van de hand gegaan. streed met zichzelf. AJh goed bediende behoorde bij nu verder te zwijgen. Welk recht bad hij. zich met deze zaken te bemoeien? Maar zij had waarheid gesproken... Diana was voor hem bijna een kind. dat hij mee had ge holpen groot te brengen, slapeloos had gelegen toen ze ziek. even hard had verlangd als misschien de ouders, toen zo naar kostschool was. En nu... nu het ging om haar leven... moest hij nu zwijgen? Moest hij dat? Moest hü ais bediende niet zwijgen, ais een automaat, die zwijgt en praat al naar het behoort? Hij keek baar aan en hoorde hoe ze opmerkte: Je ber.t zoo stil. Je kijkt heelemaal niet prettig op mijn ver lovingsdag Francois, ze zei dit met moedwil omdat ze zich ergerde over Lucien's gedrag. Francois keek hanr recht in de oogen. Hij wist wat hij nu verspeelde. Maar hij antwoordde zoo zacht, dat de anderen het niet konden verstaan: Zoo min als Uw werkelijke vader, want allebei rijn we vandaag bang om U." Diana's gezicht veranderde, het werd bleek en koel, haar oogen keken gekrenkt, toen boos, wendde ze rich ef zonder één woord meer te zeggen. Ik begrijp Je niet. Diana, zei haar verloofde «ven later, toen ze in een der zijvertrekken waren, een be diende! Hy heeft me zien opgroeien, zei ze en waa altijd dol op me. Haar toon klonk vermoeid en haar blik rustte op hem met een eigenaardige vorschende uitdrukking. Ik hoop, dat Je als mijn vrouw dergelijke'ver tooningen achterwege zult laten. Diana's oogen weken niet van zijn gezicht. Het was géén vertooning. zei ze zacht. Kan je het niét begrijpen? Francois ts niet zoomaar een bediende. Het is een oude, intelligente, aardige man. die dolveel van me houdt. Intelligent! Lucien's toon verried, dat slechts zijn wel opgevoedheid hem weerhield daarover géén sarcastische opmerkingen te maken. Intelligent! O, Ja. heel intelligent, zei Diane ernstig, hy ls een groot menschenkenner Lucien. Ik heb er dikwyis ver baasd over gestaan, als ik wel eens met hem sprak, zoo veel kyk als hy op de menschen had. Wy bedienden zien ze anders, duldelyker, voor ons spelen ze minder comedie, zei hy eens. Waarom noodig je dien bediende van jou niet eens uit om bq ons te logeeren? Zijn stem waa snijdend geworden en ©r kwam In zijn knap. innemend gelaat een uitdrukking, dien ze nooit eerder ontmoet bad. Een zwaarte viel op haar hart en vergeefs vocht rij tegen d<s duldeiykheid. waarmee zy het werkeiyke ge laat van haar verloofde uit de nevels zag opkomen, die haar liefde verblind hadden. Zonder meer iet» te zeggen, wendde ze rich af. Even later had ze de plaats ln de salon weer ingenomen, sprak en glimlachte, uiteriyk weer het bekooriyke bruidje. Doch ttvee dagen later werd bekend gemaakt, dat ze de verloving had verbroken. Groote ontsteltenis by de gasten. Niemand wist waarom, zelfs niet haar vader, wien weliswaar dit „schandaal" pijniyk was doch in den grond zyns harten den hemel dankte. Slechts één wist en begreep het. hU wist waarom de oogen van Diana open waren gegaan, één, die met dankbaar hart terug dacht aan het moment dat het groote oogenblik van zijn leven beteekende, toen hy den moed had. alleen nog maar men?ch te zijn, toen hij. de bediende Francois. durfde en deed, wat de comte niet gedaan en gedurfd had: het meisje dat zij beiden aanbaden, redden van een ongelukkig huweiyk, CHARLES DELAMBRES. Barometerstand op Donderdagmorgen 8 u.: 753 m.M« Vooruitzichten: Waarschijnlijk regen. Temperatuur: 8 gr. C. is 46 gr. F. INRICHTING VOOR OOGONDERZOEK. FIRMA GEBR. ROTGANS, Boogrtlde E 101, Schsgon. GedipL Opticien. RetractlonUt. Bet oogonderzoek deen wt) gratis. BrievenhoudPrs voor het opbergen van de ln de omzetbelasting voorgeschreven bestel- orders uit het buitenland betrokken. On ze industrie kon de order niet uitvoeren. Tijdens het onderhoud met e«n verslaggever van het Haagache Correspondentiebureau over zijn inspec tietocht langs de grenzen, dat wij gisteren hebben ge publiceerd. bracht Minister Oud ook. de omzetbelasting ter sprake. Hy wilde wyzen op de ongegrondheid van het verwyt dat men tot het Departement heeft ge richt, als aouden wy een groote bestelling van eenige honderdduizenden brtever.houdcrs, benoodigd voor het opbergen van de In de Omzetbelasting voorgescheven beste! orde ra, aan de buitenlandsche Industrie hebben ■jegeven. Het feit ts Juist, maar wij hadden ons er van te voren van verzekerd, dat de Nederlandscbe indu- rtrie dezen order niet kon uitvoeren. De termijn van levering was zeer kort en dit kon ntet anders ln ver band met do inwerkingtreding der wet, maar er wa* geen enkele Nederlandeche fablek. welke onze op dracht kon uitvoeren. Noorgedwongen hebben wij toen den order aan een buitenlandsche fabriek gegeven. De Omzetbelasting stelt aan het Departement en ook aan den buitendienst zeer zware eiechen. Per dag ko men drie- A vierhonderd schrifteiyke vragen betref fende de uitvoering dier wet bU hot Departement bin nen Oeze worden ale beantwoord maar dit cischt na tuurlijk eenlgen tyd. Niemand meer dan ik is over tuigd van de moeiiykheden. die de Omzetbelasting voor ons bedryfslevon meebrengt, wy zullen echter alles doen wat mogelijk Is om tegemoet te komen aan deze bezwaren en de hinderpalen waar dat mogelijk l> uit den weg t« ruimen. De stamppot, die zoo lang warm blijft en die in den winter heerlijk verzadigend werkt op den door kou ge- scherpten eetlust: de stamppot met zyn gemakkelijke bereidlngawyze van in één pan gekookten maaltijd hy vormt een gerecht, dat in do Nederlandsche keuken in Noord en Zuid geliefd is. In het Noorden wenscht men den stamppot zóó ste vig. dat „de lepel er in biyfl staan"; in het Zuiden daarentegen eet men het gerecht gewooniyk veel slap per. meer ln den vorm van een te dikke soep Maar door het geheele land heen treft men 's winters in alle gezinnen toch minstens één- of tweemaal per week het samengekookte mengsel aan: de boerenkool met worst, de hutspot met klapstuk, de zuurkool met spek, d» savoye kool met varkenskrabbetjes, enz. enz. Wie het begrootelijk vindt, om in zoo'n stamppot al tijd vleesch mee te koken, die kan ook andere maat regelen nemen: een sohaaitje gekookte witte boonen. op bet laatste oogenblik door do gestampte groente en aardappelen gemengd op dezelfde wijze dus. die men by de ingemaakte sntjboonen gewoonlijk volgt ver goedt geheel de voedingswaarde van het vleesch; ter- wyi mocht het gerecht daardoor aan pittigheid te kort komen de toevoeging van een kleine hoeveelheid Maggi's Aroma den smaak weer op peil brengt. Behalve de witte boonen, laten zich In verschillende samenvoegingen ook de groene erwten gebruiken: io hutspot en in boerenkool b.v. kan op die manier ge makkelijk het vleesch worden uitgespaard. Stamppot van appelen of „heete bliksem" (4 personen) 1 K.G. aardappelen, 1 K.G. zoete appelen, 1 K.G. zure appelen, 300 G. (3 ons) doorregen spek, 5o0 G. (1 pond) witte boonen, 4 theelepeltjes Maggi'» Aroma, 10 G. (1 afgestreken eetlepel) zout Zet de geweekte boonen op met ruim water en Iaat ze gaar worden (ongeveer l4 uur); voeg er na uur wat zout bij. Zet na Vi uur in een andere pan ook het spek op» met ongeveer M L. water; laat het H uur koken, doe er dan de geschilde aardappelen by met het overgeble ven zout en leg daarop de geschilde appelen, ln vierde- deeltjes gesneden. Laat op een zacht vuur hot gerecht gaar worden (nog ongeveer 30 A 40 minuten). Neem het spek uit de pan. stamp do appelen met de aardappelen door elkaar, roer er losjes de witte boonen door en de Maggi's Aroma en proef, of misschien toe voeging van wat suiker of wat zout noodig ls. Doe het gerecht op in een dekschaal en presenteer het ln plakjes gesneden spek erb^ Boerenkool-stamppot (4 personen). 1 K.G. aardappelen. 1V4 K.G. boerenkool, 500 O, (1 pond) groene erwten, 20 G. (2 afgestreken eet lepels) zout. 80 G. (4 afgestreken eetlepels) bo ter of vet, 4 theelepels Maggi's Aroma. Zet de geweekte groene erwten op met ruim water en laat ze gaar worden (ongeveer 1% uur); voeg er na y» uur wat zou by. Zet na uur in een andere pan de schoongemaakte, fyngehakte (of fyngesneden) boerenkool op met onge veer V» L. kokend water en de rest van het zout; laat ze 'n kwartier koken, leg er dan de geschilde aardappe len op en laat die mee gaar worden (*4 uur.) Stamp de kool met de aardappelen en het vet of d» boter door elkaar; roer er losjes de groene erwten door. tegelijk met de Maggi's Aroma Gebruik onder het stampen, als het gerecht te droog mocht zyn, eenige lepels van het erwten-kooknat.

Schager Courant | 1934 | | pagina 2