Radioprogramma Plechtige installatie van Kantonrechter Mr. F. G. G. Boerrigter. DE ONDERWIJSMAATREGELEN van Minister Marchant. Feestavond. Huishoudgeld verdwenen. nen: „De Nederlandsche landbouw In de practfjk en de rol die Chillsalpeter daarbij speelt". De heer Melntema spreekt er zijn voloenlng over uit, •uit zoovelen hier aanwezig zijn (ongeveer 75 personen). Spr. zal een korte voordracht ter inleiding geven, wat de film voorafgaat. De film zal geven te zien een geheel landbouwseizoen. van voorjaar tot herfst Spreker geeft dan een lezing welke den landbouw raakt Vooral wordt gesproken over datgene wat er meer als stikstof in Chilisalpeter aanwezig is (de mine ralen). Spreker doet uitkomen dat Chilisalpeter als de meest natuurlijke bulpmest in aanmerking komt Alvorens de film, welke uit 5 acten bestaat, af te draaien, worden de nog onafgehaalde prijzen, zijnde een deken en een kaas, bij opbod verkocht 1 De film wordt met aandacht gevolgd en geeft mooie beelden uit de practijk te zien. I Na de filmvertooning doet de Voorzitter nog enkele «nededeelingen. Allereerst heeft de heer Bosker enkele bestuursleden gesproken van de Ned. Zufvel-Cooperatie, welke hadden vernomen, dat hier veehouders hun melk afleverden aan een Speculatieve Zuivelfabriek. Dit moe ten do veehouders vooral niet doen. Als ze aan een Zui velfabriek Willen leveren, doe het dan aan een Coöpe ratieve fabriek, maar niet aan «en Speculatieve fa>- briek. Men deelt dan niet in de winsten. Vervolgens sluit voorzitter de bijeenkomst met dank ln 't bijzonder aan den heer Meintema en wekt de aan wezigen op, om toch vooral lid te blijven of te worden van de afdeeling, omdat alle belangen der veehouders via de Hollandsche Maatschappij van Landbouw worden behartigd. Spr. heeft nog verschillende veehouders ge sproken. welke geen lid zijn van de Fokvereeniging en van de Vereenlglng voor T.B.C.-bestrijding onder het rundvee, en doet het dringende verzoek zich daar niet aan te onttrekken. Vervolgens doet spreker nog een be leefd verzoek aan alle boerenjongens, om wat meer met •een paard cp te hebben dan met een fiets, omreden het geen verhouding is. dat Wieringen met zoo'n groote landbouwende bevolking, niet meer dan 10 leden bij de rijvereeniging kan hebben. Hiermede ia de vergadering gesloten. M.KMAA K Woensdagmorgen omstreeks 11 uur had in de zaal van het kantongerecht te Alkmaar de installatie plaats van den nieuw benoemden kantonrechter. Dinsdag voor de arrondissementsrechtbank beëedigd. Hoewel de formaiiteit volgens wenach van den nieu wen magistraat op eenvoudige wijze plaats vond. dro«g zij, ingevolge de groote belangstelling, toch een plechtig karakter. Aanwezig waren: president der Rechtbank, de Politie rechter, belde Officieren en Rechter», plaatsvervangen de Kantonrechters, andere leden der balie en H.H Deurwaarders van hier en elders, benevens Griffier en Ambtenaar van het kantongerecht De Installatie werd verricht door Mr. Smal, plaats vervangend Kantonrechter. Door Mr. Hoogstra, Kantongerechtsgriffier werd voo- gelezen het Kon. Besluit, waarbij Mr. Boerrigter op voordracht van den Minister was benoemd tot Kanton rechter te Alkmaar. Mr. Smal wenschte daarop den nieuwen magistraat van harte geluk met zijn benoeming en releveerde dat de pers hem bereids had afgeschilderd als een humaan en beminnelijk mensch. Spr. twtlfelde er dus niet aan. of Mr. Boerrigter zou spoedig contact vinden met zijn justitiabelen, zoowel in civilibus als in het strafrecht Waar de Kantonrechter zich zoo uitnemend had we ten aan te passen bij het karakter van het Drentsche volk, daar twijfelde spreker niet of het zou hem ook epoedig gelukken zich te verstaan met de Westfriezen en Kennemerlanders. Voorts was apr. ten volle over tuigd, dat Mr. Boerrigter hier volop gelegenheid zou vinden zijn ambtelijke werklust In volle kracht te kun nen ontplooien. Ten slotte verklaarde Mr. Smal, den nieuwen functionaris voor geïnstalleerd. Mr. Boerrigter dankte daarop vriendelijk voor de schoone woorden, waarmee Mr. Smal hem had toege sproken. HU bracht ook zijn dank aan de H.H. Kanton rechter plaatsvervangers en sndere ambtenaren voor de prachtige medewerking, hem verleend. Spr. was in Alk maar verschenen met een extra groote tasoh, ten einde daarin op te bergen alle dossiers en andere bescheiden, die nog op afdoening wachtten, doch ziet, er was niets mee te nemen, want al hetgeen te doen stond, waa door de vaardigheid van hen, die zich van deze taak met lofwaardigen ijver hadden gekweten, reeds afgedaan. Spr. wilde niet komen met mooie beloften, die mis schien onvervulbaar zouden blijven, maan probeeren zijn ambt zoo go«d mogelijk te vervullen. Mr. Boerrigter eindigde met zijn dank te betuigen voor alle ondervon den toewijding en de getoonde belangstelling, waarop nog gebruik werd gemaakt door de aanwezigen Mr. Boerrigter ter verwelkoming de hand te drukken. Wij willen onze gelukwenschen daaraan toevoegen en hopen ten behoeve van onze journalistieke werkzaam heden, op Mr. Boerrigters welwillende medewerking. H AR ENKARSP F. L Algemeene vergadering van het Onderling Paarden- fonds ..Onze Belangen", gehouden op Woensdag 17 Januari 1034, voorm. 0.30 uur, in het lokaal van den heer P. Pijper te Dirkshorn. Aanwezig met het hestuur 10 leden. De directeur, de heer J. H. T. Baas, opent met een welkom de vergadering en zegt, daar de opkoms' niet groot is, dit zeker is te wijten aan het slechte weer, hoopt dat de besprekingen in het belang van de vereeniging mogen zijn en ve.rzoekt hierna den secretaris de notulen te lezen van de vorige verga dering. die onder dankzegging worden goedgekeurd Hierna wordt door den boekhouder een overzich' gegeven van de rekening over het afceloopen jaar. Verzekerd waren over het le kwartaal 217. 2e kwar taal 218, 3e kwartaal 215 en 4e kwartaal 219 stuks paarden. De omslagen waren over het le kwartaal f 1.30. 2e kwartaal f 0.00, 3e kwartaal f 0.80 en 4e kwar taal f 1.20 per f 100verzekerde waarde Gestorven en afgekeurd waren over het le kwartaal 4 stuks, met een verlies van f329.08. 2e kwartaal 4 stuks met een verlies van f321.25, 3e kwartaal 6 s tiks met een verlies van f 304.20, ie kwartaal 9 stuks met een verlies van 1631.85. Totaal f 1587,33. De kosten van inspectie paarden waren f114.70, kosten veearts f 11.50, drukwerk f 5210, vergaderkosten f 00.10, rente Boerenleenbank f 62.10. porto's en Invor deringskosten f 67.68, aan premie f 14.salaris be stuur f255.—, totaal f637.48. Aan inleggeld ontvangen f22.40. Namens de commissie voor het nazien der rekenin gen, verklaarde de heer S. de Vet, dat alles In de beste orde was bevonden en namens zijn mede-commissie lid deze rekening goed te keuren. De directeur dankt hierna de commissie voor haar moeite en den penningmeester voor zijn goed be heer. Tot commissieleden voor het nazien der rekor'ng 1934 werden aangewezen de heeren S. de Vet en A. Wink Cz., die beiden die benoeming op zich namen. Hierna volgt verkiezing bestuursleden. Aftredend waren do heeren T. Grootcs, J. Broersen en K. Swan Jhz. Deze heeren werden bij do nu volgende stemming met groote meerderheid herbenoemd cn verklaarden onder dankzegging voor het vertrouwen, de herbe noeming wederom aan te nemen, waarna felicitatie door den directeur volgde. Punt vaststelling salaris bestuur, volgens art 4 der statuien. De commissaris N'eefkes, die wegens onge steldheid niet ter vergadering was verschenen, had echter over dit punt een schriftelijk voorstel ingezon den. n.1. een wijziging omtrent de vergoeding hij de gehouden inspectie. Daar dit voorstel echter een ver laging van vergoeding inhield, werd na gehouden be- De heer Th. M. Ketelaar behandelt het vóór en tegen van deze maatregelen. De afdeeling Rotterdam van den Vrijzinnig-Demo- cratischen Bond heeft het noodig geoordeeld uit be voegden mond het vóór en tegen te laten hooren ten aanzien van de onderwijsmaatregelcn van minister Marchant, die zooveel stof hebben doen opwaaien. Daartoe beeft zij uitgenoodigd bet K&merlind Tb. M. Ketelaar, die met voorop begon te stellen dat wij bij het optreden van het nieuwe kabinet duidelij ker dan ooit hebben vernomen, dat de begrooting een belangrijk tekort zou aanwijzen. Voor 1934 was dat niet minder dan 190 miliioen. De ta$k van eiken minister, van alle departementen, moest zijn om met alle kracht mede te werken, om dit tekort te doen verdwijnen. Dit is naar het woord van minister Co- lijn niet het werk van één partij, van enkele groe pen van partijen, doch van de regeering. Gaat men éénzijdig kijken, b.v. alleen naar het onderwijs, of naar de defensie, dan is men op den verkeerden weg. Niemand beeft ooit ontkend, dat dit tekort inderdaad bestond. Dit is een tijd, zooals geen der partijen nog ooit heeft meegemaakt. Een tijd, waarin men niet zijn idealen moet verliezen, doch begrijpen, dat ze thans niet te verwezenlijken zijn. Willen ze nog ooit kans op verwezenlijking hebben, dan is het allcreest noo- dige: een sluitende begrooting. Niemand zegt, dat er niet bezuinigd moet worden, doch komt een minister met zijn maatregelen, dan komt de oppositie los en zegt: niet voor mijn groep, niet voor mijn vak, niet voor mijn persoon die bezuiniging. Gaf een minister daaraan toe, dan kwam er van de bezuiniging niets terecht. Men ver- gete niet, dat het vorige kabinet maar al te dikwijls aan zulken aandrang beeft toegegeven en het huidige kabinet daardoor een dubbele taak heeft. Van de 190 miliioen is 10G miliioen uit nieuwe belastingen gevonden, de andere 84 miliioen konden niet anders worden gevonden dan door harde maatregelen. Als spr. de houding van de regeering verdedigt, komt dat niet door mindere liefde voor onderwijs en kind. doch doordat hij tot de overtuiging is geko men, dat de maatregelen noodig zijn om nog niet verder in het moeras te komen. Enkele schuchtere op merkingen zijn bij de behandeling daarvan in de Kamers gemaakt, die wezen in de richting van een andere bezuiniging, doch de stemmingen toonen aan, dat de heele Kamer de noodzakelijkheid van de maat regelen inzag. Spreker kent zijn eigen ministers, weet hoe zij al tijd voor het onderwijs en e,en betere vcrdeeling der lasten zijn opgekomen en daarom is hij er van over tuigd, dat door hen betere maatregelen zijn genomen dan andere bewindslieden zouden gedaan hebben. Het kan niet anders. Het treft spr. zoo in de bestrijding vooral van mi nister Marchant, dat op het goede in zijn maatrege len zoo weinig acht wordt geslagen. Spr. kent geen kabinet, dat zno hard gewerkt heeft als dit. Het kabinet was 26 Mei opgetreden, de eerste lager onderwijswet was 4 Augustus reeds tot stand geko- mon. Er waren dingen in, die spr ook niet aanston den. doch de in de laatste dertig veertig jnar zoo sterk gewijzigde omstandigheden, b.v. op verkeers gebied rechtvaardigen verschillende maatregelen daarin. Spr wijst dan op de bijzondere bereidheid van de ministers tot overleg met de Kamers. Waarom nemen oudervereeniglngen, organisaties spreking dit voorstel, mede in verband met het lage salaris, van de hand gewezen. Bespreking en verslag inspectie paarden. Over het algemeen was men nogal tevreden, er werd goed op de beesten gepast, zoodat het zeker waardeering ver dient dat ieder jaar de verzekerde paarden worden na gezien. Ook verdient het aanb^.eling om dit met minstens 3 commissarissen te doen, om een beter over zicht van alle paarden te krijgen. De aanwezigen wa ren het hiermede eens. Aan den secretaris werd opgedragen, om ieder kwartaal op de kwitantie te laten drukken, dat ieder verzekerde verplicht is al de paarden in het fonds te verzekeren en niet een gedeelte daarvan. Daar niemand iets heeft voor de rondvraag, dankt de directeur de aanwezigen voor de prettige bespre kingen en sluit de vergadering. Herbenoemd tot voorzitter van den polder Koe tenburg, de heer H. Kuiper te Dirkshorn. BARS1NGRRRORN Onze oud»t« Inwoonster 95 jaar. Voor MeJ. Wed. Breed—Kool belooft Zondag 21 Jan. een feestdag t« worden. Dan toch hoopt ze baar 95»ten verjaardag te vieren. Het krasse oudje dat de oudste Inwoonster is van onze gemeente, geniet nog een goede gezondheid. Alleen de oogen zün niet te best meer. Wij wenschen er haar nog minstens 5 jaar bij. Dinsdagavond had In de zaal van ..De Fortuin" een feestavond plaats, georganiseerd door de plaatselijke vereeniglngen. ter gelegenheid van de benoeming van den Ed. Achtb. heer G. G. Loggers tot Burgemeester dezer gemeente De zaal was vol belangstellenden, toen den heer A. Wledijk als voorziter der commissie tilt de vereenigin- "ïen dezen avond opende. Daar de Burgemeester omstreeks halftlen sou arri- veeren, daar ook te Kolhorn een zelfde avond was ge organiseerd, w<erd de tijd gekort met een dansje op de uitstekende muziek van de band van J. van Stipriaan c.s. Toen de Burgemeester met zijn echtgenoot», fami lieleden en Raadsleden door een «erewacht van ma troosjes, gevormd door meisjesleden van de gmnas- tlekvereeniging De Westfries, de zaal binnentrad, werd hem door alle aanwezigen staande een welkomst lied toegezongen. Nadat de heer Wledijk den Burgemeester en echt genoot» een hartelijk welkom had toegeroepen, werd met het zeer gevarieerde programma een aanvang ge maakt. Een alleraardigst moment was het toen een tweetal meisjes een welkomstliedje zong, terwijl aan Mevr. Loggers een fraai bouquet werd aangeboden. In een voor deze gelegenheid gemaakt lied bood de kinderzangklasse den Burgemeester haar hulp als ka bouters aan. De tooneelaankleedlng en -verlichting, evenals ook voor de andere nummers In orde gemaakt door den onvolprezen heer D. van der Oord,, oogstte aller bewondering. Dans en zang volgden elkaar daar na In een vlot tempo op. Vooral de matrozendans van de meisjesafdeeling van De Westfries en de boeren dans van de damesleden van Caeciüa, alsmede ook een zangnummer door de dame® Watertor es. hadden veel succes. De burgemeester kreeg het woord, om uiting te geven aan zijn gevoelens van dankbaarheid voor do spontane wijze, waarop hij hier dezen avond is ontvangen. Spr Dracht speciaal dank aan den heer Wledijk voor het zeer groote deel, dat hU in het organiseeren van dezen avond heeft gehad en voor de wijze, waarop hij deze bijeenkomst heeft geleid. Den heeren Met en Saai, resp. directeur van „De Westfries" en „Caecilla" brengt hij hulde voor hetgeen hier door hen Is gepresteerd. Tot slot wil spr. niet nalaten zijn erkentelijkheid te betuigen aan „den «tillen medewerker", den heer D. van der van ondertvijzcra e.d. niet een organisatie van het vervoer van schoolkinderen naar ver afgelegen scho len op zich. vraagt hij En hij voegt er bij: Kan deze moeilijke tijd geen aanleiding zijn voor Volksonder wijs om de ouders op de voordeden van beter ge outilleerde grootere scholen op de kleine schooltjes dichtbij to wijzen. Is de oprichting van bijzondere scholen door de wetswijzigingen van mr. Marchant niet bemoeilijkt en waarom vestigen de voorstan ders daarop de aandacht niet? Waarom zeggen ze niet, dat op 15 December reeds voor 3 miliioen was tegengehouden aan bouw van bijzondere scholen? Het kunstje van de overheveling van kinderen van gelijksoortige scholen om tot de stichting van een nieuwe school te komen heeft ook uitgediend. Daar uit blijkt, dat minister Marchant ook wel degelijk kijkt naar de belangen van de openbare school. De aan schaffing van leermiddelen voor de bijzondere scholen is met medewerking van de heele rechterzijde anders geworden. Hoevelen der critici kennen de genomen maatrege len precies? Het eerste wetsontwerp is aangenomen met 71 tegen 3 stemmen. Zegt dat niets tot het Nedcr- landsche volk? Spr. nam dan de bekende circulaire van den minis ter aan do burgemeesters inzake de opheffing van kleine openbare scholen in bescherming, waarover zooveel is te doen geweest Ze betrof tenslotte 200 scholen en niet meer. Ook hier heeft de minister ge toond voor overleg toegankelijk te zijn. Minister Marchant heeft aldus spr.. door te begin nen met de openbare school het recht verkregen ook zoo noodig op te treden tegen hijzondere. Nog nimmer is de rechterzijde zoo bereid geweest om mee te werken. Bij een goede orpanisatie is er ook op het platteland nog wel iets terecht te brengen van do combinatie van scholen voor verschillende gemeen ten. Hebben de ministers van binnenlandschc zaken en financiën zich niet tot de Gedeputeerde Staten ge wend met het verzoek om de gemeentebesturen er op merkzaam op te maken dat alvorens een principe-be sluit wordt genomen over de oprichting van bijzondere scholen, dit aan deze ministers moet worden bericht? Dat de ministers Colijn en de Wilde en ook de Katho lieken aldus optreden, wijst er op, dat er een kente ring ontstaan is. Spr. behandelde dan de tweede wijziging van de onderwijswet en vroeg: Wat hebben we voor de toe komst te wachten? De heer Marchant heeft gezegd de ontwerpen-Terp stra niet te zullen handhaven. Hij is van oordeel, dat men aan het onderwijs is bezig geweest als aan een lappendeken; daartegenover wil hij opbouwen een nieuw stelsel van onderwijs, eerst maken een soort grondwet voor het heele onderwijs, om daaruit de ver schillende. wetten af te leiden. Dat heeft nog nooit één minister hier gedurfd. Als minister Marchant dit wetsontwerp tot wet zal verheven zien, heeft hij een daad ged«An van zoo groo te beteekenis voor het onderwijs, dat zijn naam nog vele jaren zal worden genoemd. In dezen tijd ziet men dingen tot stand komen, aan de mogelijkheid waar van men altijd getwijfeld heeft: de goederen in de rtoo- de hand; couponbelasting bijvoorbeeld. Zal ook de be zuiniging op defensie nu niet tot stand komen? Er gebeurt wat in ons land. De vrijz.-dcm. moeten do ministers steunen. We gaan door een diep dal met donkere schaduwen, gemeente, provincie en rijk moe ten anders bestuurd worden dan vroeger, doch op een democratische wijze van bestuur moeten we blij ven aandringen. Zonder maatregelen als die nu ge nomen, zou het met onzen guldfen anders staan dan nu. Spreker eindigde zijn rede met te zeggen, dat een politieke partij, die haar verantwoordelijkheid gevoelt voor dreigend ledenverlies dat overigens wel los zal loopen en altijd losgeloopen is niet uit den weg mag gaan. als het geldt steun te verleenen aan maat regelen, die ze noodig acht. Oord, die door zijn tooneelverlichtlng en -aankleeding zeer zeker niet het minste deel tot het welslagen van dezen avond heeft bijgedragen. Door alle aanwezigen werd vervolgens een „Lang zal hU leven" aangeboden. Tot diep in den nacht bleef men nog zeer gezellig bij- SIST MAART_E S Gisteren werden wij opgeschrikt door de mededeeling dat er brand waa uitgebroken ten huize van den heer Cbr, Hoogland alhier. Bij kornet aldaar bleek ona dat men deze brand met behulp der buren, al bijna mees ter was, zoodat do spuit, die Inmiddels op h-et terrein ■was verschenen, geen water behoefde te geven. Dus bleef dit bU binenbrand. doch bezorgde naast brand-, waterschade en een ongelooflijk «merigo rommel. Verzekering dekt de schade. Z IJ P K B. en W. dezer gemeente hebben Ingevolge de bepa lingen der Hinderwet vergunning verleend aan de N. V. American Petroleum Company tot het ultbroldcn van de ondergrondsche benzinebewaarplaats, op het terrein van den heer Van der Linden te 't Zand. met een tweeden ketel. B. en W. hebben aan den heer G. Venger Hz. te St, Maartensbrug vergunning verleend ingevolge de Bouwverordening tot het bouwen van twee klppen- schuren aldaar Naar wij vernemen, hoeft de Minisber van Socia le Zaken de werkverschaffing bij Staatsboschbeheer en in de Wierlngermeer voor deze gemeente verlengd tot 1 April a-s. SCHAGERBBUG. Voor het diploma Dultsohe Handelscorrespondentie slaagde de heer G. Baaljens, leerling van den beer J- Visser, Hoofd UL.O. te Schagen. TVIERINGEN Woensdagmiddag Is in beslag genomen bij J. W. In de Elft, di« Zaterdag JJ. ia gearresteerd In verband met de plaats gehad hebbende diefstallen, een geheel ameublement, het welk schijnt gekocht te zijn van ge stolen gelden. Bij den eveneens ln arrest ztjnden H. H. te Wester- kllef Is ln beslag genomen een onderstel van rijn woonwagen, voor het zelfde feit als bovengenoemd. LANGEND IJK OUD KARSPEL. In lokaal Vit zal, daartoe nltgenoodigd door de afd. Oudkarspel van den Neutralen Bond van Boeren. Land en Tuinbouwers, op Zaterdag 20 Jan. aa door den heer P. Langedijk uit Enschede een lezing worden gehouden over den soclajlstlschen opbouw ln de Sowjet-Unio. Ge noemde heer heeft In den afgeloopen zomer een studio- reis door het groote Russische Rijk gemaakt, en waar zoo verschillend gesproken en geoordeeld wordt over de groote veranderingen in dit wereldrijk en zeer zeker ve len wel iets meer willen weten van de voor- en nadoe len van het nieuwe systeem aldaar, verwachten wij dat bedoeld bestuur een goede keus heeft gedaan om dezen spreker uit te noodlgen. Over het algemeen werken de berichten uit Rusland zeer verwarrend, daar eenerzljds teveel den nadruk wordt gelegd op de nadeelen en tekortkomingen en an derzijds de Sowjet-Unie als een paradijs wordt voorge steld. Zoodoende is het voor menigeen moeilUk zlcb een duidelijk beeld te vormen over de daar heerschende toestanden, doch thans is men ln de gelegenheid de meening van een ooggetuige, van iemand die door eigen aanschouwing en studie zich een denkbeeld heeft ge vormd van de mogelijkheden en levenskansen van den soclallstischen opbouw te vernemen. Wij verwachten een leerzamen avond. Als bijzonderheid kunnen wij nog vermelden, dat de heer Langedijk van Noordscharwoude afkomstig ls. Muizen zijn de schrik van de hulsvrouw - een voortdurende bron van schade en ergernis. Ze rooven levensmiddelen uit de pro visiekast en besmetten het voedsel, waarmee ze in aanraking komen. De Heer A. te K. doodde met één doosje .Rodcnt" van 90 cent niet minder dan 113 muizen, u'odent heeft inderdaad een bijzondere aantrekkingskracht cn een fatale uitwerking op muizen en ratten. Een doos Rodent van 50 et of een dubbele aoos a 90 et zal U tientallen guldens besparen. Imp.: Fa. B. Melndersma. Den Haag. D30 VRIJDAG lfl JANUARI. HILVERSUM (1078 M.) VARA: 8.00 GrmmofoonrruztekVPRO.: 10-00 Morgen wijding: VARA. 10.15 Orgelspel door Joh Jong; 11.44 gramofoonmuzlek; AVRO: 1200 IIJa. Livechakoff en zijn orkest; 2.30 Causerie; 3.00 gramofoonmuzlek; VARA.! Overschakeling zender; 4.05 gramofoonmuzlek; 5.00 Or kest; 6 00 gramofoonmuzlek: 615 Orgelspel door Joh« Jong; 6.40 Causerie; 7.00 Orkest, WRO: 8.00 Avonduit zending. Groningsche avond, gehouden in de Remon- strantscfae kerk: 10.00 Vrijz. Gods. Persbureau; 10.08 Vaz Dias. VARA: 11.00 Orgelspel door Joh. Jong; 11-30 gramofoonmuzlek; 12.00 Sluiting. n UI ZEN (S01J M.» NORV.O 8-0. Schriftlezing en meditatie; 8.15 gramofoon. muziek: 10.80 Morgendienst; 11.00 Cellorecital; 12.00 Po litieberichten; 12.15 gramofoonmuzlek, 12.30 Orgelspel, I.30 Eneemblc van der Horst: 2.80 Lezen van Chr. lec tuur; 8.00 Vervolg concert; 345 Rustpooe; 4.00 Liederen- recital; 5.00 Kwartet o.l.v. Ferd Kloek, 630 Causerie; 7.00 Politieberichten: 7.15 Ned. Chr. Persbureau; 7.» Li terair halfuurtje: 8.00 Nationale avond ln de Stadsge hoorzaal te Lelden; 11.30 Sluiting. LUXEMBURG (1101 M.) 7.50 Concert 8.35 Vocaal concert; 9.20 Vioolconcert; 10.13 Concert. BRUSSEL (484 M.) 12.20 Orkest; 1.30 Gramofoonmuzlek; 520 Omroepor kest; 6.50 Idem; 820 Gramofoonmuzlek. KALUNDBORG (1261 M.) II.20 Concert; 2.00 Vioolspel; 2-20 Omroepharmonie- orkest; 7.80 Operaconoert9.05 Lichte muziek. BERLIJN (357 M.f 1-55 Gramofoonmuzlek; 4.35 Concert HAMBÜBG (S32 M.T 12.40 Gevarieerde muziek; 1.55 gramofoonmuzlek; 4.85 Declamatie; 9.50 gramofoonmuzlek. LANGENBERO (460 M.) 11.20 gramofoonmuzlek; 12.55 Omroeporkest; 2.40 Ka mermuziek; 8.20 Concert; 12.40 Idem. DAVENTRY (1806 M.) 12.20 Orgel recital: 12.55 Danrvuziek; L35 Concert; 8.20 Militair concert; 9.55 Dansmuziek. PARIJS ETFFEL (1446 ML> 12.50 Concert; 7.50 Idem; 8.35 Vervolg concert PARUS RADIO (1723 M.) 12.50 gramofoonmuzlek; 7.50 Opera. MTLAAX (860 M.) 6.10 grarnofoonmuziek8.00 Idem; 8.20 Concert ROME (421 M.) 3-20 Pianorecital; 8.40 Radlotooneel; 920 Orkest WEFNEN («07 M.) 6.40 Omroeporkest; 8.05 Carnavalsprogramma10.13 gramofoonm u ziek. WARSCHAU (1411 M.) 3.00 Populair concert; 720 Muziek; 7.35 Symphoniecon- cert; 10.00 Dansmuziek. BEROMUXSTEB (546 BL) 6.45 Concert; 7.50 Idem; 9.10 Dansmuziek. ZATERDAG 20 JANUARI. HILVERSUM (1875 M.) VARA.: 8.00 Gramofoonmuzlek; VPRO.; 10.00 Morgen wijding; VARA-: 10.15 Uitzending voor de arbeiders in de continubedrijven: 12.00 De Notenkrakers; 2.00 Ora». mofoonmuziek; 2.45 Voor de kinderen; 3.15 De Fllere- Huiters; 3 45 Overschakeling zender; 4-00 De Fliereflui ters; 4.30 Beoefening der huismuziek; 5.15 Causerie. 3 30 Orgelspel door Cor Steljn; 6.00 Letterkundig overzicht; 6.20 .J>e Wielewaal"; 7.00 Gramofoonmuzlek; 7.80 Or kest; 8.00 Herhaling S.O.S.-berichten; 805 Toespraak; 8.15 Orkest; 845 Vaz Diaa en Varia; 9.00 Orkest; 9.30 Hen riet te Davids zingt; 9.45 Orkest 10.15 Zang; 10.30 Radlotooneel; U.30 Gramofoonmuzlek. HUIZEN (801 M.) KRO.: 8.00 Morgenooncert; 10.00 Gramofoonmuzlek; 11.30 De Internationale Bidweek; 12.C0 Politieberichten '2.15 Sextet; 1.45 Rustpoos; 2.00 Halfuur voor de rijpere Jeugd; 220 Kinderuurtje; 4.00 Damwedetrijd; 420 Gra mofoonmuzlek; 4.30 Cursus Schriftverbetering, 5.00 Ver volg Damwedstrijd; 5.20 Cinema-orgel: 6 20 Journalis tiek weekoverzicht: 6.45 Gramofoonmuzlek; 7.00 Politie berichten; 7.35 Grarnofoonmuziek; 7.45 Sportpraatje, 300 De KRO-boya 830 Vaz Dias. 825 Liedjes; 8.50 De "JR O-boys; 9.15 Voordracht; 9.30 Gramofoonmuzlek; 9.46 Orkest; 1025 Liedjes, 10.30 Vsz Diaa, 1035 Orkest 12.00 Sluiting. LUXEMBURG (1191 M.) 7.50 Concert; 8 30 Causerie; 8.40 Vocaal concert; 9.20 Or kestconcert; 10.50 Cabaret 1120 Dansmuziek, I BRUSSEL (439 M.) 1220 Gramofoonmuzlek; 1.30 Orkest; 5.20 Idem; 625 gramofoonmuzlek; 6.50 Orkest, 8.20 Idem. KALUNDBORG (1261 M.) 11.20 Concert: 2 20 Concert; 4.20 grarnofoonmuziek; 7.20 Zweedsche muziek; 8.20 Radiobal. BERLIJN (857 M.) I.55 gramofoonmuzlek; 4.50 Concert; 11.20 Concert I HAMBURG (332 M.) 12.40 Gevarieerde muziek; 1.55 Gramofoonmuzlek; 11.20 Dansmuziek. LANGENBERO (456 M.) II.20 Omroeporkest; 12.55 gramofoonmuzlek; 7.30 Con cert DAVENTRY (1500 M.) 12.20 Concert; 1-05 Dansmuziek; 1.35 Concert; 2.35 gra mofoonmuzlek; 8.20 Variété-programma, 9.55 Concert; 11.20 Dansmuziek, PARUS EIFFEL (1446 M.) 12.50 Concert 7.50 Radlotooneel. PARUS RADIO (1725 M.) 8.05 Gramofoonmuzlek; 9.50 Concert; 12.20 grarnofoon muziek; 7.00 gramofcKXmuziek. MILAAN (369 M.) 5.15 Grarnofoonmuziek; 8.00 Operette. ROME (420 M.K 425 Vioolrecital; 8.20 Opera-ultzendlng. WEEN EN (507 M.) 5.05 Gramofoonmuzlek; 6.13 Operette; 9.30 Weensche muziek; WARSCHAU (1411 M 4.15 Concert; 5-40 Joodsche muziek; 7.20 Omroeporkest; 8.40 Pianorecital; 9.35 Dansmuziek. I BEROMUXSTEB (540 M.) 5.20 Gramofoonmuzlek: 7.50 Hoorspel; 9.20 Dansmuziek.

Schager Courant | 1934 | | pagina 6