Plaatselijk Nieuws. De som, die nooit uitkomt. AKKER.CACHETS Pakhuis te Huil ingestort. De vernietiging van het Marxisme in Duitschland. DE VARA. KRIJGT STRAF. Omzetbelasting. Hij wilde lid van de O.S.P. blijven. Burgemeester Jansonius treedt uit de S.DAP. Zware brand te Obdam. De knoeierijen te Hoogkarspsl. voor Uw werk Abonnementsgelden. Vermoedelijk negen dooden en tweall go- wonden. Reuter meldt uit Londen: Aan de oude kade te Huil is gister een pak huis van 0 verdiepingen, waarvan 4 met graan gevuld waren, ingestort, waarschijnlijk door den storm die in de bovenste, leegstaande verdiepingen vrij spel gekregen had. Twaalf arbeiders zijn gewond, van wie 2 ernstig, en 5 of 6 worden nog vermist, maar het is on waarschijnlijk dat zij onder de puinhoopcn zouden liggen. Waarschijnlijk zijn ze bij het eerste gekraak gevlucht Clt Huil ontvangt do „Tel." de volgende bijzon derheden omtrent dit noodlottig ongeval. De geheele voorgevel van het pakhuis, waarin graan was opgeslagen, was met donderend geraas in gestort Oogenblikkelijk werden toen de brandweer en de geneeskundige dienst gealarmeerd. Mot koorts- achtigen ijver begon men mot het oprulmingswerk, ten einde de onder het puin bedolven arbeiders zoo spoedig mogelijk uit hun benarde positie te bevrij den. Op de plaats des onheils speelden zich hartverscheurende tooneelen af. Een man, wens voet beklemd was geraakt, kon alleen gered worden doordat men zgn been ampu teerde. Een dokter bracht den ongelukkige onder narcose en verrichtte de araputatio on der een vooruitstekend stuk metselwerk. In dien dit neergovallen was, zouden beiden daaronder den dood hebben gevonden. Een andere man, die aan de havenzijde stond, werd op een lichter gesmakt en brak dientengevolge een been. Juist toen het gebouw met donderend ge kraak en geraas ineenstortte, passeerde een wagen Het voertuig werd kort en klein geslagen. De koet sier en het paard kwamen er wonder boven wonder ongedeerd af. „Het heele gebouw spleet". Een ooggetuige vertelde, dat hii plotseling een ont zettend gekraak hoorde en een groote scheur in het gebouw waarnam, die van boven tot aan den grond reikte. Het geheele pakhuis scheen in tweeën te splij ten en binnen enkele seconden was het een ruïne welke in een groote stofwolk, afkomstig van het op geslagen graan, was gehuld. Het terrein van de ramp bood een vreeselijken aanblik, vooral toen familiele den van de gewonden en de vermisten op do plaats des onheils waren aangekomen om naar hun onge lukkige bloedverwanten te zoeken. Circa honderd arbeiders begonnen onmiddellijk met het reddingswerk. Men vermoedt, dat de instor ting van het gebouw het gevolg is van de geweldige stormen, die den laatsten tijd het land hebben ge teisterd. Het ongeluk vond plaats te ongeveer 11 uur. toen het werk in vollen gang was. De eerste hulp werd verleend door de havenarbeiders, die soms tot de knieën in het graan wegzakten en groot gevaar liepen zelf door het vallende metselwerk en de bak- steenen getroffen te worden. In beslagname van inboedels van ge vluchte Marxisten. Onderzoek in de woning van Wels. Uit Berlijn: De geheime staatspolitie heeft op grond van de wet inzake de confiscatie van staats en volksvijandige vermogens de confiscatie bevolen van eenige vermogenswaarden van gevluchte Marxis ten .en van Marxistische organisaties. O.m. zijn in ventarisstukken van den v roe geren leider der S.P D., Otto Wels, die te Friedrichthafcn bij Berlijn een villa heeft bewoond, geconfisqueerd. Voorts zijn in do wo ning van Alfred Kerr tal van voorwerpen verbeurd verklaard, zoomede van Wlll Loew, den voorzitter van den vroegeren Roodefrontstrijdersbond, van mevr. Wurm, vroeger Hijksdaglid voor de S.P.D. en van Arnold Zwig, zooals de politie mededeelt „den Joodschen schrijver." Tot de onlangs in beslag genomen boekwerken be hooren ook 50 exemplaren van Erich Maria Remar que's „Der Weg Zuruck". Mag vandaag niet uitzenden. Door den Minister van Binnenlandsche Zaken is meegedeeld, dat den V.A.R-A. vandaag (Zaterdag) de zendtijd is ontnomen op grond hiervan, dat de V.A.R.A. op den dag, dat Marinus Van der Lubbe werd terecht gesteld, na omroeping van dit bericht, vijf minuten heeft gepauzeerd. Dat was inderdaad een afwijking van het programma, waarover het voorgeschreven overleg met den Radio-raad niet was gepleegd. Van de zijde der V.A.R.A. voegt men hieraan toe, dat deze op grond van het radio reglement nieuwsbe richten mag uitzenden, mits deze afkomstig zijn van ©en te goeder naam en faam bekendstaand nieuws bureau. Zoodra de mededeeling van de terechtstelling van Van der Lubbe bekend geworden was. heeft de V.A.R.A. zich tot het Persbureau Vaz Dias gewend, die deze mededeeling bevestigde. Uit eerbied voor den doode. en om de gevoelens van de groote massa luisterenden te ontzien, is men niet onmiddellijk daarop doorgegaan met het pro gramma, dat vroolijke muziek bevatte. Volgens do „Tel." hee't de Voorzitter van de V.A.R.A., de heer A. de Vrie6, die te Gouda een toe spraak hield in do Nieuwe Schouwburg, bij een op voering van het V.A.R.A.-tooneel, tijdens welke toe spraak hij het bericht telefonisch ontving, gezegd, dat dit de scherpste aanval was, ooit op do V.A.R.A. ©n op de arbeidersklasse ondernomen. Hij uitte daartegen een scherp protest, en deelde nede, dat na den bewusten uitzenddag door do Radiocontrolecom missie is gevraagd, waarom de uitzending werd on derbroken. In antwoord daarop i. medegedeeld, dat ^Jf minuten stilte is gehouden uit eerbied voor den doode, daar de V.A.R.A. na zulk een bericht niet met uitzenden kon doorgaan van een programma, S n ®mu!*.ompntsmu7iek bestond. Aan deze mede- fleeiing heb ik opzettelijk toegevoegd, aldus de heer ue nes, dat wij met deze pavze niet hebben willen uitspreken een orotest te en liet Dultscho régime, maar zuiver en alleen eerbied voor den doode hebben willen toonen. De Kamer van Koophandel en Fabriekon voor Hol lands Noorderkwartier, maakt bekend, dat door den Minister van Financiën overeenkomstig het verzoek van do Kamer voor tusschenhandelaren een regeling is getroffen, waardoor zij met omzetbelasting ingesla gen goederen aan fabrikanten zonder berekening van omzetbelasting op bestelorders mogen afleveren. Inlichtingen hieromtrent verstrekt de Kamer voor noemd. Het Zaandamsche raadslid Poppe den rijksdienst ontslagen. uit Als gevolg van de eenigon tijd geleden uitgevaar digde regceringscirculalre betreffende het verbod voor rijksambtenaren om lid te zijn van met name genoem de politieke partijen, is aan den ambtenaar bij de inspectie der Rijksbelastingen C. J. H. Poppe op grond van zijn lidmaatschap van do onafhankelijke soc. partij (O.S.P.) waarvoor hij geweigerd heeft te bedanken, tegen 1 Mei ontslag uit zijn betrekking verleend. Tevens is hem van Donderdag af verlof verleend, zoodat hij niet meer in zijn werkkring terugkeert De heer Poppe is lid van den gemeenteraad. Kan zich niet meer met de taktlek en de strijdwijze van de partij verecnlgen. Principieel blijft hij zich echter op het S.D. standpunt stellen. Uit Leeuwarden: Naar uit goede bron verno men wordt, heeft do heer J. G. Jansonius, burge meester van Leeuwarderadeel, bedankt als lid van do &D.A.P. De heer Jansonius bekleedde in Friesland een vooraanstaande plaats in de partij. Hij had voor de S.D.A.P. ook zitting in de Provinciale Staten van Friesland. Hij heeft zijn mandaat ter beschikking van de partij gesteld. De reden van zijn bedanken is gelegen in het feit, dat hij zich reeds sinds eenige maanden niet meer met de taktiek en do strijdwijze van de partij kan vereenigen. Principieel blijft hij zich echter op het s.d. stand punt stellen. Twee boerderijen door het vuur vernield. Vijf gezinnen dakloos. De bewoners In nachtgewaad gevlucht. Donderdagavond omstreeks tien uur, brak. door tot dusver onbekende oorzaak, brand uit in de bakkerij van den heer J. Swagerman te Obdam, welk perceel, een oude boerderij, door twee gezinnen bewoond, door den hevigen wind in zeer korten tijd afgebrand was. Door het overwaaien van vonken geraakte de 400 me ter verder gelegen boerderij van den heer Feld ook ln brand. Ook dit huls, bewoond door drie gezinnen brand de tot den grond af. De Obdamsche brandweer kon met moeite het daarnaast gelegen perceel behouden. De toestand werd echter zoo dreigend, dat het noodig werd geoordeeld, de assistentie in te roepen van de brandweer van Spanbroek en Hensbroek. De autospuit van Wognum arriveerde op eigen gelegenheid en be waakte de verder gelegen boerderij van Wljnker die kon worden behouden. Uit geen van de afgebrande perceelen kon ook maar iets gered worden. De bewoners zelve moesten zich door overhaaste vlucht ln veiligheid stellen. De schade wordt door verzekering gedekt. Wethouder uit voorloopige ontslagen. hechtenis De wethouder van Hoogkarspel. de heer C R., ver dacht van fraude met steun van de aardappelcentrale, is Donderdag uit de vcorio<pige hechtenis te Alk maar, ontslagen. Reeds gistermorgen nam hij als wethouder weer deel aan do besprekingen in den ge meenteraad inzake do werkverschaffing. „WE KOMEN NOO EENS TERUG." Brutale lnbrekersl In het dorp Wadwaai onder Wognum hebben enkele Inbrekers op brutale wijze hun slag geslagen. Bij den heer C. Boots wisten zij een in de huiskamer zorg vuldig verborgen bedrag van f500 te ontvreemden. De eigenaar, die alleen thuis was, sliep bij de koeien en vond 's morgens in de kamer een briefje met de woorden: Vriendelijk bedankt, we komen nog eens terug. Dit papiertje haddon ze waarschijnlijk gescheurd uit een cahiei in do R.K. Meisjesschool te Wognum, waar zij ook oen bezoek brachten, maar slechts 70 ct. konden buit maken. Gisteravond zoo laai, zoo gazellig, zooveel gerookt, zooveelmaar vanmorgen zoo "melig" zoo Neam dan dadelijk een "AKKERTJE" Binnen 'n kwartier, wèg Uw hoofd pijn, frisch, helder en vol energie kunt Ge toch Uw dagtaak beginnen. Heb dus steeds "AKKERTJE?' bij U. Ongeëvenaard tegen Hoofd pijn, Kiespijn, Rheumalische pijnen, Zenuwpijn, Vrouwen- pijnen. Per IS n. slechts 50 ct Vo/yertê rmctpt w Apotk**»' Ou^o^f EEN vrouwenhart is als een som. die maar niet wil uitkomen. Dat was een van de filosofische opmerkingen van Buldog, eigenaar van ,.De Gou den Weerhaan" en een gemoedelijker man dan zijn naam zou doen vermoeden. ..De Gouden Weerhaan" er was. tusschen twee haakjes, heinde en verre géén weerhaan te bespeuren. was een café, dat door ve len. die het konden weten (omdat ze er geregelde klan ten waren) een goudmijntje werd genoemd. Buldog had eenlg recht om over de vrouwen te fllosofeeren, want hU bezat een debtgenoote en vijf dochters. Vier waren nu goed getrouwd, de vijfde Elleen. was nog thuis, een meisje, zoo frisch en blozend, knap nog bovendien, dat heel wat klanten meer om haar kwamen dan om een borrel Maar Elleen wist. wat ze wou. Tenminste, dat zei ze. Géén praatjes, géén scharrelpartijtjesneen. dat was niets voor Elleen. Uitgaan kon ze wel met vrien dinnen, meende ze Ze wilde vroeg of laat, met een fllnken, krachtlgen man trouwen, die een goed baantje had en een goed stel hersens. Elleen was van het de gelijke soort, en de vader was trotsch op zijn kind. Onder de jonge mannen, die naar Elleen'a gunst dongen, was er maar 1 de bevoorreohtste, omdat Elleen er een paar ma len ln had toegestemd, met hem te gaan wan delen. Hij heette Jack Parker en had een goede baan aan de haven. Toen kwam Wllllam. Den eersten avond, dat hy ln zyn hoekje van 't café zat, lette niemand bijzonder op hem. Nie mand, behalve Elleen, die achter de toonbank hielp be dienen, want het was weer druk. Hij zat daar maar stilletjes, verdiept, ln gedachten verzonken, en had een glas bier voor zich. waar hij af en toe een slok uit nam. Daarna bestelde hy er nog een. En toen hy weg ging. zag Elleen, dat zyn rechtermouw er los byhlüg. Zoo'n forsche kere', en dan verminkt en hulpeloos... het ontroerde haar. Daarmee begon het. Toen hij te rugkwam. bracht Elleen hem zelf het bier en sprak een paar woorden met hem. Wllllam. als vreemde, kon niet weten, welk een eer hem werd aangedaan. Hy kwam terug, twee, driemaal in de week en allen zagen met verbazing, dat Elleen hem steeds meer gunsten ging betoonen. Ze zette zich bij hem en zat een halven avond met hem te praten. Daarna ging ze met hem ln de bioscoop. Het was een sensatie. Verbazing géén woord meer. voor wat haar aanbidders voelden en wat Jack betreft, die verklaarde tegen ledereen, dlo het maar hooren wilde, hoe het hem speet, dat dlo „Indringer" geen party voor hem was. Een blind geluk voor hem. dat hU hulpeloos was!? Tja een vrouw Is precies als van die rare som metjes. waar ze Je op school op laten tobben, zei Buldog toen Jack zich bij hem beklaagde. Medelijden jon gen dét is altyd de weg geweest naar het hart van een vrouw. Jack'dacht na Hij gaf veel om Elleen, hy was er byna zeker van geweest, dat ze hem wel zou nemen, hU had zich al ln ontelbare droomen met haar getrouwd ge zien en nou kwam me daar zoo'n verminkte vreemde ling. die biykbaar niet eens een behooriyke baan had en ging met haar naar de bioscoop. William merkte wel Iets van de vijandigheid om hem heen en van Jack's woeste blikken. Op een avond toen hij het café verliet, zag hij dat Jack op hem wachtte. Zeg vader, zei Jaok, Ik zal Jou's wat vertellen. Voordat jy kwam, was Elleen mijn meisje en nou gap jy me d'r af met je gemeene middeltje van zieligheid, maar dat zal zoo niet gaan hoor, vader! Als Je een ke rel was, zou je niet zoo spekeleoren op het medeiydend hart van een goed melssle. Wat Elleen noodig heeft is een kerel, die d'r verdedigen kan, geen man, waar ze medelijdend om geeft. Verstaan? Wllllam was verbleekt Die gedachte was nog niet hy hem opgekomen, dat ze alleen om medeiyden met hem mee naar de bios gegaan was. Dat woord trof hem als een messteek en Jack die hem zag verbleeken, voegde er triomf&nteiyk by: Nou, Je weet het en als je nou nog een poot daarblnne zet, dan vergeet ik, dat je één arm heb, begrepen vader? Wllllam keek hem eens aan en zonder een woord te zeggen ging hy toch het café binnen. Het liep tegen sluitlngstyd, Elleen keek verbaasd en algemeene belangstelling werd gewekt, toen Jack kwam binnenstuiven, rood van woede. Elleen begreep maar al te goed, wat er tusschen deze belde mannen voorgevallen was. Wat dreigde ze tegen Jaok, een man, die zich niet verdedigen kan? Ik wil je nooit meer zien, versta Je dat? Wllllam staarde hem aan, dan Elleen, dus het was toch waar! Hij zei langzaam en smarteiyk in de stilte die gevallen was: Ik dacht, dat Je werkeiyk om me gaf het schynt alleen maar medelijden geweest te zyn. Nou. dat hoef je niet met me te hebben. Meteen trok hy zyn pas uit en wendde zich naar Jack. Kom op joggie, we hebben nog net vyf minuten den tijd en dat is méér dan voldoende voor jou en my. Jack zag er niet bepaald lntelltgent uit op dat eene moment. Elleen wilde Willam tegenhouden, doch hU schoof haar weg en riep: Nou, ben je bang van dien eenen arm van me? DAt kon Jack zich niet tweemaal laten zeggen. Bang voor dfen éénen arm? Het idéé alleen, belacheiyk. Hy had ongeiyk. Precies drie minuten zakte Jack bewus teloos ln elkaar. Een gezicht, dat blauw en geel was, vol bulten, zyn hoofd leunde tegen de tafelpoot. Toen keerde Wllllam, wlen het niet de minste moei te had gekost, zich naar Elleen. Ik heb veel gebokst en maakte een groote kans op een wereldkampioenschap, maar toen maakte Juist een ongeluk er een eind aan. Hier kan Je uit leeren, dat een man niet altyd hulpeloos Is, al ontbreekt er een arm aan. Aan my behoef je geen medeiyden meer te verspil len. Hy lachte bitter, groette, stapte weg met een ge zicht alsof hy verslagen was. Drie dagen later was het gesprek In ,JDe Gouden Weerhaan" Elleens verloving. Met Wllllam. Ze is dol op 'm, zei haar vader omdat hy zoo sterk ls en haar kan beschermenmannen waar Je me delijden mee moet hebben ls niks voor haar zegt ze. Hij grinnikte en voegde als een troost voor de onthutste aanbidders erbij: Ja, dat ls nu eenmaal een vrouw, ::e is net een som. die nooit uitkomtals je denkt., dat je het goed hebt, ls het net mis! JAMES WHITE. Betaling 4e kwartaal 1933. Aan onze lezers buiten Scha gen doen wt) hel zoek bet abonnementsgeld dei Schager Courant over het vierde kwartaal 1933, ten bedrage van f 1.80 (voor courant met Zondaosblad 12.53) vóór 1 Februari a.s. aan ons Bureau te betalen, óf over te maken pe» postwissel óf over te laten schrijven op onze post* rekening No. 23330. Voor alle abonné's die gewoon zijn het couranten- geld aan onze Agenten (de plaatselijke kantoorhou ders) te betalen, geldt dit verzoek niet. Zij, die bij ons op De Prins, Het Nieuwe Mode blad, Gracieuse, enz. zijn geabonneerd, kunnen even eens het daarvoor verschuldigde abonnementsgeld 4e kwartaal 1933, op dezelfde wijze toezenden. Na genoemden datum wordt beschikt met f 0.14 verhooging. Toezending is dus voordeelig! Voor De Prins ls het bedrag f2.13 Voor Het Nieuwe Modeblad f 1.50 Voor Gracieuse f 2.15 Voor Panorama f2.60 Voor Het Leven f 2-50 DE ADMINISTRATIE SCHAGENNIEUWS. In 1 Algemeen Sportblad, alsmMe in diverse dag bladen stond vermeld, dat Zondag a.s. moet worden ge speeld de wedstrijd AndijkSehagen. Waar echter dez» ontmoeting reeds lang heeft plaats gevonden, kan van een en ander geen sprake zijn. Sehagen I is Zondag ai VRIJ. Theater Royal. Wie van een boeiende, vlotte film houdt, zal zeker niet verzuimen, deze week naar Theater Royal te gaan. „Het geheim van den Atlantic B a r is overwaard gezien te w orden. We geven van den inhoud het volgende: Het verhaal begint in een elegant hotel in de ber- gen van Beieren. Terwijl in de danszaal het bcroemclo danspaar farla Garden en Roberti optreedt, komt de groote staatsman Joc Miller uit Chicago binnen met züu secretaris Brown. Als Carla toevallig Miller op merkt, ontstelt zij hevig en ook Roberti schrikt, maar weet zich te beneerschen. De dans is ten eipde en onder upplaus gaan Carla en Roberti naar hun plaatsen terug. De inuzidK'be gint weer te spelen, de gasten gaan dansen. Miller kijkt op, herkent iemand, doet aarzelend ecnigo stap pen naar voren en cr klinkt een schot. Miller is vermoord Peter Holm, de sensatie-journalist van de „Avond- post" is juist op de huwelijksreis en wil in het hotel zijn intrek ncmon. Bij het bespreken van zijn kamera hoort hij van den moord en oogenblikkelijk wordt de verliefde echtgenoot in hem verdrongen door den journalist. Tezamen met den commissaris van politiq Peters gaat hij het geval behandelen. De zaal wordt onderzocht Miller is op een af« stand van eenige meters doodgescnoten en nog nie- inand heeft de zaal verlaten: de moordenaar is dus nog aanwezig. Dan echter vertelt Roberti, dat vlak na den moord secretaris Brown ongemerkt de zaal heeft verlaten en terstond wordt zijn kamer onder zocht. Tervyijl zij hiermee bezig zijn, komt de hoteN directeur binnen en vertelt, dat eenigo kamers van het hotel geheel uitgeplunderd zijn, terwijl alle gas ten nog steeds in de dansaal waren. Nu wordt het geval geheimzinniger 's Avonds, als Peters weg is, gaat Holm de kameff van Miller onderzoeken plotseling een geruisch, vlug maakt hij zijn lantaarn uit en springt achter een gordijn. Hier ontstelt hij hevig, zijn voet stootte tegen een menschelijk lichaam het is Brown. Vermoord!! Doodgestoken!!! Dan weer een geruisch, een raam wordt opengeschoven en een hand naar binnengestoken. Holm springt toe, grijpt de hand, echter wordt deze weer vlug teruggetrokken en Holm houdt slechts een knoop als eentg bewijsstuk in zijn hand. Den volgenden ochtend., wordt Holm geboeid op zijn kamer gevonden met een briefje op zijn borst, waarin hij wordt gewaarschuwd om zich tuet zijn eigen zaken te bemoeien. Hij laat zich echter niet overbluffen en gaat moa- dig verder. Als hij zijn kamer verlaat botst hij tegen iemand op. Het is professor Casar Cicero Nebel- thau, oen eigenaardige oude heer, die den geheelen dag op geheimzinnige wijzo door het hotel doolt en een meer dan buitengewone aandacht aan Holm besteedt. De jacht begint. Het is echter niet zoo gemakke lijk. Steeds speelt de tegenpartij nieuwe troeven uit en is alle moeite weer voor niets. Maar Holm geeft het niet op!!!! Tenslotte knapt hij het zaakio toch op en goed ook; hoe, dat zullen wij hier niet verraden, daarVoor moet U de film zien MARKTO VERZICHT. Zeer zware vette koeien waren er een Donderdag juist niet aangevoerd; de duurste koe werd ver kocht voor f205. Het aantal aangevoerd had wel iets meer kunnen zijn, er waren wel ïn. nschen voor. Deze noteering beliep nl. 30 ct. Dc handel in kalfkoeien gebeurde dan ook we«r in de stallen van den heer J. K. Boontjes. Hier was nu niet veel han del in. In geldekoeien was weinig handel. Pinken dezen keer niet aangevoerd. Graskalveren gewone handel. De handel in nuch tere kalveren was goed, niet zoo vlug bij vorige weken. Oude slachtschapen golden 15—19gld., Zeer wéi nig jonge vette schapen, die er wareni werden ver kocht voor 18 gld. De noteering van overhouders was tot 19 gld. de duurste, dezen handel was goed, doch iets goedkooper bij de vorige week. De paarden welke aangevoerd waren, werden allen verkocht voor den slacht, hoogste noieering 18 gld. De handel in vette varkens was vlug tot 19 ct. Biggen en schrammen waren iets flauwer. Op de kippenmarkt was al heel weineg aange voerd. Dit was ook wel oorzaak het gure weer. 3i regoeringi koeien afgenomen, liet regen- en stormachtige weer had menig bezoe kers thuis gelaten, gevolg was natuurlijk een stilte markt.

Schager Courant | 1934 | | pagina 11