Kantongerecht te Alkmaar. B O O GW OV T) ONDERLING VEEFONDS. Jaarvergadering van het Onderling Veefonda, gehou den op 17 Woensdag 17 Januari, ten lokale van den heer O. Schenner alhier. Aanwezig waren 22 leden. Voorzitter, de heer L. Glas, heet allen welkom en had de opkomst wel iets grooter verwacht Mag voor het oog de algemeene toestand onzer bedrijven iets gunstiger lijken, in wezen is ze nog niets beter. De gang van zaken voor het Veefonds waren redelijk goed te noemen. De omslag over het afgeloopen jaar be droeg f 3.50 per koe, hetgeen in verhouding tot de lage veeprljzen, we gaarne nog iets minder hadden gezien. Met de hoop op betere tijden, opent spr. de vergadering. De secretaris, de heer Schilder, leest de notulen der •vorige algemeene vergadering, welke onder dankzeg ging worden goedgekeurd en geteekend. Alsnog leest de secretaris de notulen der Bestuurs vergadering waarin is vastgelegd het ontelagnemen van den bode Koeten en het benoemen van diens op volger, den heer Veerman. Naar aanleiding dezer notulen brengt de voorzitter hartelijken dank aan bode Koeten, voor de vele werk. zaambeden, welke deze in het belang van het Veefonds heeft gedaan. Een uitmuntende kracht is hij voor de vereeniging geweest en we hopen met den heer Veer man op dezelfde wijze samen te werken. Bij monde van den heer C. Slagter brengt de com missie tot nazien der rekening verslag uit. Voor de af- deellng koeien bedroegen de ontvangsten, met inbe grip van het batig saldo ad f 267.70 van het vorige jaar. f 3538-20. Uitgaven f 3216.38, batig saldo alzoo <f 321.82. Voor de af deeling bokkelingen waren de ont vangsten f 201.50, de uitgaven met Inbegrip van het na- deelig saldo f 224.76. alzoo een nadeeiig saldo van f 23.26. De rapporteur zegtn amens de commissie, de boeken in «e beste orde te hebben bevonden en adviseert tot goedkeuring. De heer W. Rempt vindt de premie van de Brand- Kvaarborg-Mij. te Oud karspel een zeer hoog bedrag. Na toelichting is de heer Rempt tevreden gesteld. De rekening wordt hierop goedgekeurd, waarna V<ft>rzitter hartelijk dank brengt aan de commissie, be last met het nazien der boeken en bescheiden, alsmede taan den rapporteur voor zjjn gehouden verslag. De verkiezing als keurmeester, één voor Aartswoud fen éen voor de Langereis, heeft tot uitslag, dat de heeren P. Groot Mz. en P. Groen met op éen na alge meene stemmen worden herkozen. Voorzitter feliciteert de heeren met deze herbenoe ming. Vaststelling vergoeding voor het afgekeurde vee. fc>e secretaris merkt op. dat hoewel het moeilijk is. •we ons toch moeten bepalen tot één vastgesteld bedrag Van ultkeering. Verschil van waard® tusochen gelde- koelen en kalfkoeien, tusscben goede en minder goede dieen, zal zeker blijven bestaan. Na vele besprekingen wordt het bedrag van ult keering voor een koe thans bepaald op f 1000 en voor de hokkelingen op f 35. Tot leden voor het nazien der rekening 1934 worden Aangewezen de heeren K. Groot Kz., Jb. Klomp, W. Rempt en D. Bakker, die allen bereid werden gevonden Bij de rondvraag stelt de heer K. Groot Pz. voor "om de hokkelingen inplaats van met 1 Dec. op 1 Nov. in het fonds op te nemen. Bij meerderheid van stemmen wordt hiertoe besloten. De heer P. Groot Mz. zegt dat voor eenlgf jaren te rug aan degenen, welke een afgekeurde koe hadden, waarvan niets terecht kwam. de uitkeering werd ver hoogd met 1/6 van het bedrag. Hij vindt dit een bil lijke maatregel. De vergadering gaat hiermee ac toord en besluit in dezen zin. De voorzitter brengt tenslotte dank aan allen voor den goeden toon waarop de zaken weer zijn behandeld hoopt dat ondanks de minder goede tijden het veefonds zal mogen groeien. Met dank voor de opkomst «lult deze de vergadering. LANGEND IJ K De Langendljker Groenteneentrale besloot destijds, en bijdrage van ffiOO 'sjaars gedurende 40 jaar te verleenen voor den kanalenaanleg in West Fries land, onder voorwaarde evenwel, dat met bet ge deelte Huigendijk-Omval zou worden aangevangen. Aan deze voorwaarde is echter nog niet voldaan. Op het verzoek om ruim 5 bij te dragen in de uitgaven voor de bouwrekening voor de kanalisatie- werken, tot 31 Dec. 11., ongeveer f 102.000 bedragen de (de begrooting in totaal is f 1.950000) is op grond van het nog niet voldaan hebben aan die voor waarde afwijzend beschikt Men deelt ons mede. dat eerlang nog een restant van den beschikbaren tuinbouwsteun, ingevolge de Tuinbouwsteunwet 1933 aan de daarvoor in aan merking komende tuinders zal worden uitgekeerd. Niet slechts van de zijde der tuinbouworganisa ties, doch ook van den kant der gemeenten, die op zoo bedenkelijke wijze de gevolgen van de tuin- bouwcrisis ondervinden, wordt er bij den betrokken Minister op aangedrongeu. hot bedrag van de, men mag wel zeggen beruchte, 5 millioen aan steun voor den tuinbouw te verhoogen. We vernamen, dat de Commissie van Vijf uit de 5Cr Westfriesche gemeen ten nogmaals op den onhoudbaren toestand heeft gewezen en de noodzakelijkheid heeft betoogd en aangetoond om een extra-steun te verleenen voor verschillende producten in Westfrieslands groven tuinbouw geteeld. BROEK OP LANGENDIJK. Zlekenhu isverplegtn g Donderdag 18 Jan. 1934. kwam de vereen, voor Zie- kenhulsverpleglng ter jaarvergadering bijeen in het lo kaal van den heer S. Borst, onder presidium van den heer W. GUtJes. welke opende met een welkom en ver trouwde dat de besprekingen een vruohtbaar karakter zouden dragen, tot heil der vereeniging. Uit de rekening van den penningmeester bleek dat de ontvangsten hebben bedragen f 1389.66. de uitgaven f 1359.16. saldo f 30.50. gevoegd bij het kassaldo groot f 1245.15. wordt een bezit op 1 Jan. 1934 van f 1275.65. 19 patiënten met 326 ligdagen af 3 werden verpleegd en 3 kinderen met 23 dagen a f 2; 10 operatie- en ob- servatiegevallen hebben zioh voorgedaan en 1 mangelen knippen; 4 maal werd gebruik gemaakt van een zieken auto, 2 maal van een bus en 28 maal van een gewone auto. Bij monde van den heer W. R. de Groot werd meege deeld de boeken en besohelden ln orde te hebben be vonden. weshalve werd geadviserd tot goedkeuring. Tot commissie voor het nazien der boeken over 1934 werden benoemd de heeren W. R. de Groot en J. ten Bruggencate, en tot reserve J. de Bree. Uit het jaarverslag van den secretarie stippen we aan dat de vereeniging 757 betalende en 148 niet betalende leden telt; 1 leden-, 6 gewone- en 1 buitengewone be stuursvergadering zijn gehouden. Op de vraag of het ook wenscheltjk ls om te ver zoeken de verpleeggelden te verlagen, werd meege deeld dat door omstandigheden nog geen termen aan wezig zijn dit nu te doen. Betreffende aansluiting bij de landelijke Federatie werd meegedeeld, dat het noodig geoordeeld werd in verband met de overname van elkanders leden, welke dan dadelijk overgaan met volle rechten. Tevens is er aan verbonden een adviesbureau. Bij de gehouden bestuursverkiezing werd de heer Jb. Kruk Cz. met bijna algemeens stemmen herkozen. Het maximum aantal ligdagen voor operatie-gevallen werd wederom bepaald op 30 en voor observatiegevallen in plaats van 14 nu 17 dagen, voor 1 jaar. Deze 3 dagen verlenging werd gedaan in verband met het flinke saldo der kas. Betreffende een vraag om de ligdagen voor ziektege vallen hooger te stellen, werd megedeeld, dat het moei- PIJN IN DE LENDENEN. Als gij niet slapen kunt van de pijn in uw rug, als gij bij uw werk ook voortdurend gekweld wordt door doffe of stekende spierpijn, en gij last hebt van een afgemat gevoel, hoofdpijn, duizeligheid en der gelijke vorschijnselen, is dit een teeken. dat de or ganen, welke het urinezuur uit het bloed dienen af te voeren, traag werken of verzwakt zijn. Dit urine zuur kan zich dan naargelang van het gestel van den lijder afzetten in verschillende dealen van het lichaam en verschijnselen als de bovenstaande ver oorzaken. Grijpt gij niet spoedig in om het kwaad in zijn aanvang te stuiten, dan kan het zich steeds verder uitbreiden en wordt gij een slachtoffer van chro nische rheumatiek of andere ongewenschte verwik kelingen. Neemt bijtijds uw maatregelen en gebruikt het middel, dat reeds zoo talloos velen geholpen heeft en dat, wetenschappelijk samengesteld, reeds jaren lang bewezen heeft aan zijn doel te beantwoorden: Foster's Rugpijn Nieren Pillen. Personen uit uw eigen omgeving zuilen u bevestigen, dat zij inder daad hun gezondheid volkomen herkregen door het gebruik van dit alom bekende middel. Stelt net niet langer uit, doch haalt vandaag nog een doos gij zult ons dankbaar zijn voor dien raad. Verkrijgbaar bij apo thekers en drogisten a f 1 f 1.75 en f 3. per doos. Let vooral op den fuisten naam. lijk ls hierin een scheidingslijn te trekken; wanneet blijkt dat er gevolg aan gegeven kan worden, d&n zal getracht worden die dagen te verhoogen. Tot afgevaardigde naar de Federatievergadering werd benoemd de heer J. Bak. Verzocht werd om ten opzichte van patiënten, welke vervoerd kunnen worden per gewone auto, deze te be trekken bij leden der vereeniging. Personen, welke lid wenschen te worden van de O.O.K. moeten eest lid zijn van Ziekenhulsvepleglng. Na nog eenlge mededeellngen betreffende de gehou den Federatie-vergadering, volgde sluiting. ZUIDSCHARWOUDE. We vernemen, dat de heer van der Bijl, onderwij zer aan de U.L.O. te Noordscharwoude, met ingang van 1 April a.s. eervol ontslag uit de betrekking heeft aangevraagd. Overzicht van den loop der bevolking over het jaar 1933 der gemeente Zuidscharwoude. Op l Januari 1933 bedroeg het bevolkingscijfer 1700, waarvan 882 mannen en 818 vrouwen, Gebo ren 15 jongens en 12 meisjes. Overleden 9 mannen en 12 vrouwen. Vertrokken 38 mannen en 42 vrou wen. Ingekomen 32 mannen en 37 vrouwen. Op 1 Ja nuari 1934 totaal aantal mannen 882, totaal aantal vrouwen 813. Totaal der bevolking op 1 Januari 1934 1(595. Bij de gehouden publieke verkooping door nota ris H. W. Smit alhier, ten behoeve van da ervan van de nalatenschap van P. van Twuljver, werd kooper van het huis en erf aan de Oostzijde der straat met boet en erf aan de westzijde, M. Vlug alhier voor f 1587.50; van het huis met 2 woningen en erf aan de oostzijde der straat P. van Exter en J. Rutsen alhier, voor f1850; van een huis met erf bij de Broekerbrug te Broek op Langendijk A. Mooij te Zuidscharwoude voor f 1137.50; van een huis en erf, eigendom van den heer Joh. Kroon, te Zuid scharwoude, J. Kramer alhier, voor f1810, van een perceel boomgaard en bouwland K. Jongert te Haarlem voor f58 per snees. Het land van wijlen P. van Twuljver werd ge kocht door A. van Twuljver te Alkmaar, voor f26.50 en f27 per snees. In plaats van den heer S. de Boer, die geruimen tijd zijn werkzaamheden wegens een ongeval moet staken, is tot administrateur van het Burgerlijk Armbestuur aangewezen de heer A. Kout NOO RDSCHARWOUDE. Dezer dagen vergaderde het harmoniegezelschap Ebc- celslor in het lokaal van den heer J. de Bakker. Bij de gehouden bestuursverkiezingen werden ver schillende wijzigingen aangebracht De heer K. van Dijk werd eerste voorzitter; de heer IJ. Kaan 2e voorzit ter; le secretaris de heer K. Sijpheer; 2e secr. de heer C. van Zijl; le penningmeester de heer K. Wagenaar Wz.; 2e penn. de heer C van NI en es; comm de heer Jb. Smit Jz. De aftredende voorzitter de heer J Kuiper werd tot eere-voorzltter benoemd. De aftredende penningmeester de heer Jb. Houtkoo- per die ook tallooze Jaren deze functie heeft bekleed werd tot eerelid benoemd. Hierna sluiting. CALLANTSOOG Bouwvergunning. B. en W. hebben vergunning verleend tot het bou wen eener schuur aan den heer K. Schenk te Groote Keeten. Kinderverlamming. Bij een 16-jarig persoon hebben zich verschijnselen voorgedaan van kinderverlamming. Op advies van dr. Oterdoom is de patiënt in het Centr. Ziekenhuis te Alkmaar opgenomen. De pensionsprijzen voor het a.s. seizoen. In de laatstgehouden najaarsvergadering van de V.V.V., werd voorgesteld, voortaan de pension- en of huurprijzen te vermelden op de pensionlijst. Beslo ten werd deze aangelegenheid nader te bespreken in een vergadering van de pensionhouders, of zij die dit wenschen te worden, met het bestuur der V.V.V., waar dan tevens gepoogd zou worden de prijzen vast te stellen. Te dien einde vindt hedenavond te 8 uur in hel Dorpskoffiehuis een bijeenkomst plaats, waar de ge noemde aangelegenheid behandeld zal worden. Of men tot een uniforme regeling zal komen is nog zeer de vraag, maar het ir uit het oogpunt van vreem delingenverkeer juist, dat de kwestie eens onder de loupe wordt genomen. ANNA PAULOWNA Donderdagavond werd in de zaal van den heer W. Kossen aan de Spoorbuurt op initiatief van de heeren Jb. Weijers. G. Lageman en G. Jongejan, een vergade ring gehouden van eigenaars van Landarbeidersplaata- jes. Een 45-tal hiervan waren aanwezig. De bedoeling van deze vergadering was, een vereeni ging te vormen, die, waar de tijdsomstandigheden het den betrokken eigenaars zeer moeilijk, in vele gevallen zelfs onmogelijk maken, de wettelijke verplichtingen, aangegaan bij het ontvangen der op deze plaatsjes ver strekte voorschotten, na te komen, zal trachten datge ne te doen. wat in het belang dezer eigenaars noodig en mogelijk is. Waar algemeen het belang van de oprichting eener zoodanige vereeniging sterk werd gevoeld, werd staan de de vergadering tot oprichting hiervan overgegaan en een bestuur gekozen, bestaande uit de heeren: G. Lageman. voorzitter; T. Sohra. secretaris; S. Smit, pen ningmeester; Jb. WeUers en G. Jongejan. leden. Men hoopt nu. dat In meerdere gemeenten het hier gegeven voorbeeld zal worden gevolgd en dat op dezo wijze een landelijke bond zal kunnen worden gevormd welke dan bij de regeering, Kamerleden en Politicki partijen van elke gezindte zal kunnen aandringen on zoodanige maatregelen, dat de lasten, waarender de houders van landarbeidersplaatsjes onder de huidige economischs omstandigheden gebukt gaan, zullen kun nen worden verlicht. Hierbij is o.a. gedacht aan het soheppen van de mogelijkheid van her-taxatie, eventu eel van uitstel van aflossing en of rente, renteloosma- king van voorschotten enz Hoewel nog niet voldoende uitgewerkt, lijken ons de aangegeven punten van voldoende belang, om nader van alle zijden te worden belicht. Laat ons hier volstaan, met deze jonge vereeniging succes op het door haar aangevangen werk toe te wen- eohen. W I E R1N GE N Hulsverzorging. Algemeene vergadering van Huisverzorging, in hotel Centraal, van den heer S. Kaan te Hippolytushoef, op JJ. Donderdagavond. Aanwezig 40 leden. Mevr. de HaanBosker opende met welkom en het doet haar bijzonder veel genoegen dat zoovelen ter ver gadering zijn gekomen. In het bijzonder worden welkom geheeten de heeren P. Kaan Cz en Ds. v. Beek. als De- stuursleden van het Witte Kruis, en Mevr. Kolff, als nieuw bestuurslid van de vereen.. Spr. stelde het bij zonder op prijs dat mevr. Kolff deze functie op zich wilde nemen. Spr. hoopte dat de vergadering prettig, vriendschappelijk en zakelijk zal verloopen. Het bestuurslid mevr. BlaauboerHermans kan niet aanwezig zijn, wegens ziekte. Enkele waardeerende woorden worden over haar gesproken. Mevr. Beeker leest als waarnemend secretaresse de notulen en het jaarverslag, welke onder dankzegging worden goedgekeurd. Uit het jaarverslag vermelden we dat de vereen. 260 leden telt. In 24 gezinnen zijn 637 da gen hulp verleend. Plan is dit jaar f 200 subsidie te vragen van Het Witte Kruis. Het gedane verzoek ls zeer goed geslaagd. De rekening. Volgt financieel verslag, wat mevr. Buma uitbrengt Ontvangsten 1933 f 609.13; uitgaven 1933 f 894.68; na deeiig saldo 1933 f 285.55. Saldo vorig jaar f 697.6L Er is dan nog in kas f 412.06. De rekening is in orde be vonden. wat bti monde van mevr. v. 't Hof—Blad wordt bekend gemaakt Voor het volgend Jaar wordt een kas commissie be noemd. Hierin nemen zitting mevr. v. t Hof. mevr. J. Doves en mevr. Engel. De groote uitgave van dit jaar la oorzaak van vele zieken. Daarbij komt dat velen voorheen zich zelf redden bij ziekte, doch nu mede als oorzaak der slechte tijden, ook om hulp vragen. Bestuursverkiezing. Aftredenden zijn de dames Beeker en Kaan, welke bij acclamatie worden herkozen. De dames nemen hunno benoeming weer aan. Voor het gestelde vertrouwen wordt dank gezegd. Reglementsherziening. Bij het opmaken van het reglement werden enkele bepalingen daarin niet vermeld, zooals het vaststellen van een wachttijd, en een opzeggingstermijn. Aan het reglement wordt toegevoegd a. Men heeft slechts reoht op hulp, na drie maanden lid te zijn geweest, doch na overleg kan he tbestuur naar omstandigheden daarover besluiten; b. Indien er in buitengewone gevallen geen ver zorgsters beschikbaar zijn, vervalt het recht der leden op hulp. e. Het vereenigingsjaar ls gelijk aan het kalenderjaar d. Wie na 1 Sept lid wordt, betaalt geen contributie, indien er in dat jaar geen hulp meer gevraagd wordt e. Als men als lid wil bedanken, moet men dit voor 1 Januari doen. De presidente doet de mededeling dat het Doopsge zinde en het R.K. kerkbestuur toezegging hebben ge daan dat jaarlijks f 10 subsidie wordt gegeven. De ver eeniging heeft daarvoor niets anders te doen als wan neer als noodig ls. hulp te verschaffen aan minvermo genden voor rekening der genoemde besturen. Kosten zijn er dus voor Huisverzorging niet aan verbonden. Van nog een kerkbestuur is een officieuze toezegging gedaan van f lfl subsidie. De rondvraag leverde niets op. zoodat de vergadering onder dankzegging wordt gesloten met de mededeellng Wijdt Uw krachten aan Hulsverzorging. De vereeniging heeft haar bestaansrecht getoond en wacht op meer leden. Hoog bezoek. In verband met een eertijds gericht adres van de wo ningbouwvereniging ..Beter Wonen" aan Zijne Excel- lentle. den minister van Sociale Zaken, zal Jhr. de Graeff, inspecteur der Volksgezondheid, een onderzoek ter plaatse doen instellen Inzake de volkshuisvesting op Wleringen. Wijziging sluit ingswet café's. Naar wU vernemen gaan hier ter plaatse onder de hotel- en caféhouders stemmen op om te trachten het sluitingsuur (10 uur) later gesteld te doen krijgen. Wieringer Schaakclub. Gesp. comnetitiepartijen 16 Januari: Navis—Bakker 1—0; SlegingDekker 10; Zand- stra—Brands 1—0; Bakker—Smit 1—0; Dekker—Ste ging 0—1: Koopmans—Nicolai 0—1; Nicolai—Koop- mans 1—0. Dinsdagavond 23 Januari geeft de heer K. Geus uit Den Helder een simultaan-seance tegen de leden van de Wieringer Schaakclub. De leden worden verzocht precies om half acht aan wezig te zijn. Voor belangstellenden is er dien avond toegang, mits er niet gehinderd wordt. De seance heeft plaats in de koffiekamer van de nieuwe bios coop. Bij de wed. S. M. zijn 2 kippen ontvreemd. Men vermoedt dat ze zijn gestolen. Wegens gebrek aan plaats is de arbeider N. M., welke in verband met de gepleegde diefstallen in arrest was gesteld, op vrijo voeten gesteld. De overige ook eerder genoemde personen betreffen de deze zaak, zijn nog in Alkmaar ingesloten. Van niet minder dan 13 diefstallen met en zonder inbraak, is opheldering verkregen, en bekend. Succesnieaws voor Zondag. S. 3Kolhorn I. 2 uur. S. A—Helder d. 12.30 uur. S B—Schagen B. 11 uur. Andiik ISucces I. Vertrek 12.30. Wieringerwaard I—Suces II. 1 uur. Oudesluis IISucces III. 1 uur. Onze plaatsgenoot, de heer C. Asjes Pz., be haalde een diploma practisch boekhouden, schrifte lijk onderwijs Arahemsche A.S.S.O. Voor het misdeelde kind. schgorl Burgerlijke Stand over December 1933. Geboren: Oornella Catharina, dochter van G. Riet veld en W. Twlsk; Aagje, dochter van W. Sevenhui- sen en D. Koe. Willem Jakob, zoon van M. J. Leu en H. Brandes. Huwelijken: Geene. Overleden: Geene. Z IJ V E KEINSMERBRUG. Vrijdagmiddag ongeveer kwart over 12 had alhier nabij café De Boer een aanrijding plaats tusschen twee auto's. De eene auto. komende uit de richting Oudesluis en bestuurd door den heer De J. uit Den Helder, werd aangereden door een auto, die kwam uit de richting Westfrieschedijk. Beide wagens be kwamen materieele schade. Persoonlijke ongevallen hadden niet plaats. iUt een door de gemeentpolitio ingesteld onderzoek is gebleken, dat de heer De J. geen schuld treft. De andere automobilist kon nog niet worden gehoord, omdat hij na het ongeval is doorgereden. WIERINGERWAARD Loop der bevolking over 1933: Op 1 Januari 1933 was bet totaal 1197. Vermeerdering, door vestiging 133, door geboorte 28. totaal 159; Vermindering, door vertrek 123. door over lijden 12. totaal 135; alzoo totale vermeerdering 24. zoo dat het geheel totaal op 31 December bedroeg 1221. Er werden 5 huwelijken gesloten. Strafzitting van Vrijdag 19 Januari. DE NIEUWE KANTONRECHTER IN DE PRAKTIJK De strafzitting had heden plaats onder auspiciën van Mr. Boerrigter en bleek het alras, dat de nieuwe rech ter niet houdt van treuzelen en zeer vriendelijk is te gen de comparanten, indien zij zich behoorlijk gedra gen. Voorts was de corridor, die wel eens geleek op de Zaterdagavondmarkt, gezuiverd van onbevoegde elemen ten en werd de ingang naar de rechtzaal door de rij ka vel d wacht vrij gehouden. Een en ander is een groote verbetering in 't belang der goede orde. Koedijkervlotbrug. ONAANGENAME KENNISMAKING De heer Jb. V., een reuzeboer uit Callantsoog, had zich op 8 December niet stipt gehouden aan de regels van het verkeer, door tegen rechts: pardon, na U, te zeggen, en was alstoen met zijn wagen in aanraking gekomen met den motorrijder v. d. Steen uit Bergen. Volgens laatstgemelde beoefenaar der motorsport zou zijn tweewielig motorrijtuig een schade van f 9.50 heb ben bekomen. De heer Jb. V. wilde echter niet hard bijten en had. benevens vele bedenkingen, ook een getuige a décharge meegebracht. De man echter die de schaal der gerech tigheid moest overslaan, was de brugwachter Labberté en die was Juist niet present. De zaak moest daarom worden aangehouden en kan getuige Labberté wel be ginnen met alvast 6 pop mee te nemen, want dat is zoo wat het schikkingsbedrag voor natalige getuigen. Oudkarspel. MELKBESLUITMISèRE. De veehouder Oorn. Vr_ uit Oudkarspel, nog een ach tergebleven presentje uit kanton Schagen. had zich be zondigd aan een der beroemde melkbesluiten, door in zijn hule melk, zóó onder de koe te verkoopen aan par ticulieren, wat in flagranten strijd was met art 32 twee de lid van het hiervoren aangeduid ministrieele melk- beslult De ambtenaar had in deze gewichtige aangele genheid tot redding der noodlijdende koeboeren een conferentie gehad met heeren uit Den Haag, Haarlem en Alkmaar, waarbij was besloten om streng op te treden en bU voortdurend negeeren van dit melkbesluit, de ongehoorzame streek onder curateele te stellen. Gevorderd werd tegen het 2 koeien-exploiteerenden boertje dat heelemaal niet onder den indruk kwam van zijn onwaardigheid, 2 gulden boete of 2 dagen hech tenis. en zal de kantonrechter, op verzoek van den ambtenaar op 3 Febr. schriftelijk vonnis wijzen. DE VERLEIDE BEUNHAAS. Niet door overmaat van loonende bezigheden is de heer Chr. F. K. een geregeld belangstellende bij Kanton rechterszlttingen doch was heden tot verdachte ..ge promoveerd" omdat hij zich door een „gehaaide" stroo- per had laten overhalen ook eens een poging te wagen en alstoen in de Castrlcummer duinen was betrapt met een brandende lantaarn. Het is begrijpelijk, dat hij niet uit weelde het hem onbekende strooperspad had betre den en de kantonrechter rekening houdende met zijn spontane belofte van onthouding van dit strafbare jachtvermaak veroordeelde tot slchts f 6 boete of 3 da gen. De lamp is aan het rijk gelegateerd. Egmond Binnen. 'N TOBBER ME7T ZIEKE VROUW EN 8 KINDEREN. Een bescheiden nummer van Egmcnd Binnen Nlc. B. had als verantwoordelijk gezinshoofd gedurende eeni- ge dagen zijn zoontje Johannes de zegeningen van het onderwijs op de R.K. school onthouden. De goede man verklaarde dat het geen onwil was maar noodgedwon gen. Zijn vrouw is al 12 jaar ziek en er waren nog 3 hulpbehoevende kinderen thuis van de uit 8 nummers bestaande collectie dus is verdere toelichting overbo dig De kantonrechter was dan ook heel soepel en be sliste dat 1 gulden boete of 1 dag genoeg penitentie was. Alkmaar. EEN DIEREN GEHUIL-EMITATOR. Onze nieuwe kantonrechter zal bij de verschijning van den in Schermerhorn geboren koopman Hendr. B. wel den indruk hebben gekregen, dat er rare snijboo- uen in Alkmaar rondtlppelen. Deze heer had rióh na melijk te verantwoorden wegens schreeuwen en gillen 'n de Langestraat en het hinderlijk naioopen van rus tige wandelaars. De geachte comparant ontkend ech ter stellig het gillen en schreeuwen. Alles wat hö nad uitgespookt was de nabootsting van een blaffend hondje. De ambtenaar wilde die malligheid gestraft zien met f 6 boete of 6 dagen en de kantonrechter vermoedelijk wel een antllawaal-propagandist. ging daarmede volkomen accoord. De netto-opbrengst der postzegel- en kaartverkoop voor het misdeelde kind, heeft hier tor plaatse f 199.65 bedragen. Zeer zeker een mooi resultaat. Vlsscherlj. Nu de winter, naar we hopen, voor goed is vertrok ken, begint de visscherij hier aan Den Oever geluk kig weer eenige opleving te vertoonen. Op het IJsel- meer is een vrij groote vloot aan het botvisschen. Hoewel in het begin de vangsten nog gering waren valt over de geheelo linie verbetering te constatee- ren. De prijzen zijn niet onbevredigend te noemen. Ook is met de kamervisscher'i aan de Noordzijde van den afsluitdijk weer een begin gemaakt. J.l. Don derdag werd de eerste haring na de vorstperiode we derom binnen gebracht door de W.R. 58. Hoewel de visch klein van stuk was werd er een flinke prijs voor gemaakt. Naar wij vernamen zullen binnenkort nog meerdere vischkamcrs in zee worden gezet. We zullen hopen dat dc vangsten ook dan weer bevre digend mogen zijn. MONDELINGE UITSPRAKEN. Overtredingen van de Motor en RU wiel wet: M. B. te Barsingerhorn, teruggave aan de ouders zon der toepassing van straf; W. V. te Broek op Langen dijk, f 2.50 boete of 1 week tuchtschool; C. M. P. te Schoorl, W. L. te Den Helder; J. K. te Krabbendam; H. O. te Schagen, leder f 4 boete of 4 dagen hechtenis; H. J. J. v. K. te Den Helder f 15. Overtreding van de Visscherijwet. J. V. te Petten, f 5 boete of 5 dagen hechtenis. Overtreding v. h. Melkbesluit C. V., te Oudkarspel, vonnis 2 weken aangehouden. Overtreding v. d. Leerplichtwet: J. G. D. te Zljpe f 5 boete of 5 dagen hechtenis. Overtreding v. d. Politieverordeningen: R. G. te Winkel f 8 boete of 8 dagen hechtenis.

Schager Courant | 1934 | | pagina 15