CURSUSVERGADERING VAN DE VEREENIGING VAN OUDLEERLINGEN DER RIFKSL ANDBOUWWINTER- SCHOOL TE SCHAGEN. Uit Dinsdag 6 Februari 1934. SCHAGER COURANT. Vierde blad. No. 9427 De tegenwoordige stand van het Pacht- vraagstuk, in het bijzonder de mobiele pacht. STEUN AAN DEN TUINBOUW. OMGEVING BLOEMBOLLEN. Door Prof. I. B. COHEN te Groningen. (Slot.) Na (1 i. overzicht van het hypotheekwezen kom ik tot de maatregelen die tegenwoordig ten gunste van de hypothecaire schuldenaren worden aanbe volen. Ik wees reeds op «Ie overeenkomst tusschen pachters en hypotheekboeren. in zoover beiden uit de opbrengst van hun bedrijf uit keeringen moeten doen, die het bedrijf op hot oogenblik niet kan dragen. Maar er is tusschen beiden een verschil. De pachter bewerkt eens anders grond: het pachtcontract betreft het grondgebruik en de pachtsom is de ver goeding voor het recht om van dien grond voor deel te trekken. Levert de grond geen voordeel op, dan kan pachtverlaging natuurlijk worden geacht. Bij een hypothecaire schuld geldt hei een geldlee- ring ikapiuialverstrekking): de schuldenaar is vrij met het geld te doen wat hij wil: grond er voor te koopen of er iet< geheel anders nieo te doen. Als waarborg verbindt hij een zaak. waarvan hij zelf eige- naar is. maar waarmee de schuldeischer overigens niets te maken heeft. De billijkheid om den schuld- etscher te doen dragen in het risico van hot bedrijf van den schuldenaar spreekt hier veel minder. Ik geloof dat men het verschil niet duidelijker kan weergeven dan met de woorden, die oud minister De Geer in de Tweede Kamer heeft gesproken bij het laatste begrootingsdehat: Tusschen de pachtsom en de opbrengst van den grond bestaat een latente, na tuurlijke verhouding, die in het bestaande recht reeds tot uiting kwam in het remissierecht en die in de praetijk zich doet gelden in de periodiek zich ver nieuwende pachtsommen naar de opbrengst. Een der gelijke verhouding tusschen de hypotheekrente en de opbrengst van den grond bestaat niet. Wel zal ook de hypotheekrente zich periodiek wijzigen doordat de débiteur of crediteur van het recht van opzegging gebruik maakt maar niet naar de opbrengst van den grond, maar naar den rentestand. Niet vergeten behoort te worden, dat men bij hypotheek met een gewone schuldvordering te doen heeft, ontstaan uit uitgeleend geld; de hypotheek dient slechts tot meer dere zekerheid. Als het land morgen waardeloos wordt, blijft de vordering onverminderd bestaan; zij is verhaalbaar ook op de overige bezittingen van den geldnemer, zij het dat de crediteur daarbij niet prefe rent is. F.r wordt ook wel geld uitgeleend zonder hy potheekstelling. Het zou wel de omgekeerde wereld zijn, indien de met bijzondere zekerheid omringde vor deringen boven andere werden aangetast. Dit ware een „preferentie die met ons hypotheekrecht weinig in overeenstemming zou zijn. Men ziet hier duidelijk de moeilijkheden geschetst die zich verzetten tegen de soms vernomen cisch, dat de wetgever hij algemeene maatregel een renteverla ging van alle hypothecaire orderingen op landelijke eigendommen zal voorschrijven. Dc hypotheckbocren vormen niet een afzonderlijke maatschappelijke groep: ze zijn schuldenaren van geleend geld zooals zoovelen. Wil dc wetgever een renteverlaging bij wijze van algemeeneu maatregel voorschrijven, dan moet hij die uitbreiden tot alle schuldenaren van rente- gevende vorderingen. Dit is een sterk ingrijpen in hc staande rechtsverhoudingen van allerlei aard. Nu heb ik in beginsel geen bezwaar tegen ingrijpen van den Staat in rechtsverhoudingen, mits deze billijk zij. Maar hier zou men ook de rente gaan verlagen in tal van gevallen, waarin dit tegenover den schuld- eischer zeer onbillijk zou zijn en voor den schuldenaar een onverdiende bevoordeeling. Wil men den h y pot heek l>oer. die zijn rente niet kan betalen, aan verlaging daarvan helpen, dan zal dit niet anders kunnen geschieden dan door beslissing in elk speciaal geval, evenals bij de crisis pachtwet. Maar men kan zich voorstellen, dat de Regeering daarvoor huiverig is. Nog meer dan bij de pacht moet hier ook van den kant van den schuldeischer de zaak worden bezien. Het economisch leven is zeer ingewik keld: de meeste schuldeischors zijn op hun heurt ook weer schuldenaren. Men kan zich voorstellen, dat van den kant van de hypotheekbanken sterk verzet uit gaat tegen renteverlaging en dat zij zeggen, dat, als de rente van hun hypotheken verlaagd wordt, zij ook recht hebben op renteverlaging van hun pandbrieven Maar wordt dit toegestaan, dan houden de pandbrie ven op een veilige en gezochte geldbelegging te zijn en wordt het gc.heele hypotheekwezen in zijn ontwik keling benadeeld. Behalve aan de hypotheekbanken moet men hierbij ook denken aan dc levensverzekc- rings maatschappijen, die groote sommen op hypo theek hebben belegd tot w aarborg voor de uil keerin gen, die zij aan hare verzekerden moeten doen. Het executierecht. Blijkens de troonrede en de begrootingsdehat ten ls de Regeering wel bezig met een regeling van het executierecht, maar blijft zii zich verzetten tegen renteverlaging op groote schaal. Alleen heeft minister Colijn toegezegd, dat bij de bewerking van het ont werp tol regeling van het executierecht zal worden nagegaan, of het moge'ijk is om in zeer speciale ge vallen onredelijk hooge rente door den rechter te doen reduceeren. Maar hij heeft er ran toegevoeegd: Het is geen belofte, het is alleen een toezegging, dat wij in een wettelijke regeling van het executierecht ook dit punt in bescherming zullen nemen. Wij kunnen dus verwachten een nieuwe regeling van het eecutierecht. De voorbereiding is zoo moeilijk, heeft minister Colijn gezegd omdat er 3 Departe menten bij zijn betrokken: Justitie, Economische Za ken en Financiën. De regeling van het executierecht zal waar schijnlijk zijn een beperking. De gewone beperking in moeilijke tijden is een tijdelijke schorsing der exe cutie. een uitstel van betaling dus, een moratorium. Wij hebben ook voor gewone tijden in onze wetge ving reeds een moratorium in den vorm van sur séance van betaling, die op aunvrage door de Recht bank kan worden verleend aan den schuldenaar, die voorziet, dot hij met betaling va zijn opeischbare schulden niet zal kunnen voortgaan. In de oor logsjaren heeft men daarnaast een tijdelijke regeling gehad in dc wet vr.n September 191 i, Stbld. no. 44-4, strekkende om den rechter dc gelegenheid te geven dadelijke uitwinning te voorkomen naar aanleiding van geldelijke moeilijkheden tengevolge van dc te genwoordige buitengewone omstandigheden. Volgens deze wet kan een schuldenaar, van wien betaling van een geldsom in rechte werd gevorderd, zich bij ver zoekschrift wenden tot den rechter met het verzoek hem een termijn te gunnen om alsnog aan zijn ver plichtingen te voldoen. Ook faillietverklaring en executie konden volgens dezo wet worden opge schort. Een wetsontwerp in «dijken geest is na hot uitbreken van do tegenwoordige crisis in Februari 1932 bij de Tweede Kamer invodiond door de Kamer leden v. d. Bergh c.s.. maar i tot nu toe niet be handeld. Dit vooi-stel is ir. de afdeelingen onderzocht, daarna door de voorstellers omgewerkt en vervolgens opnieuw in de afdeelingen onderzocht, maar nog niet in openbare behandeling gebracht in afwachting van het Regeeringsontwerp. Waarschijnlijk zal het Regeeringsontwerp niet en kel de gelegenheid geven om uitstel van betaling te krijgen, maar ook om op andere wijze aan crediet te worden geholpen. Ik leid dit af uit het antwoord van minister Colijn, toen een Kamerlid zijn verwonde ring uitsprak over liet feit. dat de Minister van Fi nanciën Dij het overleg over het ontwerp was bo trekken. „De Regeering beoogt een regeling, waarbij onder bepaalde omstandigheden en onder bepaalde voorwaarden hypotheken elders kunnen worden on dergebracht en daarbij is ook de Minister van Finan ciën betrokken.'" Deze woorden doen denken aan het in den laatsten tijd van verschillende zijden geopperde denkbeeld van oprichting van een semi officieel overheidslichaam, dat voorschotten verstrekt aan hypotheeklw>cren, ter betaling van hypotheekrente of tot aflossing tegen subrogatie in de rechten der hypotheekhouders. Zulk ecu Bank zou haar hulp hij de betaling der rente b.v. kunnen verleenen onder voorwaarde dat de schuld eischer in renteverlaging toestemde en menig schuld eischer zou die renteverlaging kiezen boven de on zekerheid die een executie ook voor hem meebrengt. Ik geloof, dat dit laatste denkbeeld ernstige over weging verdient. Aan een verbod \an executie zonder meer zijn natuurlijk L-rootc n.ul.-clcn \oor het crodiet- verkeer verbonden en met uitstel van executie zonder uieer is de debiteur weinig geholpen. In verband hiermee wil ik tenslotte nog wijzen op dc Duitsche wet zur Regelung der iandwirischaft- liche Schuldverhaltenisse van 1 Juni 1933, die maat regelen beraamt lot „Entschuldung" van zwaar belas te grondstukken. De eigenaar van een bedrijf van land-, tuin- of boschbouw. die uit eigen middelen zijn schulden niet kan aflossen, kan bij liet Kantongerecht de instelleing van een „F.ntschuldungsverfahron" ver zoeken. De geachte inleider meent met deze opmerkingen over het hypotheekwezen te kunnen volstaan, er op wijzende, dat de verschillende denkbeelden goed on der de oogen dienen te worden gezien. Applaus. De discussiën. De heer Joh. de Veer. Schagen. dankt als Voor zitter van „Hollands Noordekwartier" voor de gele genheid die den leden zijner vereemging wordt go boden óm deze cursusvergadering bij te wonen T.a.v. de verklaring van oud-minister De Geer meent spr., dat waar de landprijzen zoo zeer zijn gedaald, verlaging vnn de hypotheekrente wel degelijk dient te geschieden Hypotheek op landerijen D steeds een zeer aantrekkelijke geldbelegging geweest en z i. er voor de regeering alle reden orn in te grijpen en de hypotheekrente op 4 te brengen. De heer Prof Mr. Cohcn erkent dat inderdaad de hypotheekrente vrij hoog is gebleven, mant er is een zeker verband tusschen dc rente van allerlei be leggingen. In tegenstelling met de pachtkwestic hcoft men bij het hypotheekwezen niet te doen met oen afzonderlijko groep menschen. maar raakt het hier een zaak over de geheele maatschappij. Daarom is ingrijpen in 't algemeen zoo moeilijk, doch heeft spr. geen bezwaar dat de regeering in speciale gevallen ingrijpt. Spr. vraagt bijv hoe het zou moeten gaan met do rente van de pandbrieven, als de hypotheek rente werd verlaagd. De heer Joh. de Veer zegt. dat de rente der pand- brievon dan ook noodgedwongen zou moeten worden verlaagd. De hypotheekbanken zullen zich moeten aanpassen, evenals de levensverzekeringmaatschap pijen, boerenleenbanken enz. Niemand toch kan zich instellen op een vast rentetype. De heer Jm. Blaauboer Kz., Schagen. wijst er op, dat hypotheken zijn genomen in een tijd van hoog conjunctuur, toen er veel geld was. het geld gemak kelijk was te krijgen en toen de hooge kapitaallast ook kon w orden opgebracht, omdat de producten prijs evenredig was aan die kapitaallast. Thans echter drukt die kapitaallast dubbel zwaar, rente en aflos sing zijn niet ineer evenredig aan den producten- prijs en verlaging van kapitaallast dient er dus op te volgen. Bij eventueele afschrijving van die lasten zullen niet alleen do hypotheken in aanmerking genomen dienen te worden, doch ook andere schulden. Er zal z.i. een bepaaldne tijd gesteld dienen te worden, waar op afschrijving van schulden moet plaats vinden. Spr. doet zich kennen als een voorstander van af schrijvingen van te hooge schulden op bedrijven, aan gegaan in tijden van hoogconjunctuur. De heer 1'. Stapel Cz. Hoogkarspel, oordeelt ook, dat een landschuld ipachtschuld) heel iets anders is dan een hypotheekschuld. Men zal t.a.v. het hypo- treekwezon geweldig voorzichtig moeten wezen. Zij die de hypotheken hebben verstrekt, moeten ook hun verplichtingen nakomen Ook dient men voorzichtig te zijn met een executieverbod. Door den heer Van Houten te Groningen wordt zoo sterk aangedrongen op het uitvaardigen van het executicverbod, doch spr. vreest, dat daarmee het credietwezen voor het platteland zal worden gedood. Ook de belangen van de geldgevers moeten gehandhaafd blijven. De heer Prof. Mr. Cohen zegt, dat ook wij erken nen, dat er een noodtoestand heerscht, maar spr. ver onderstelt, dat wij zullen willcn handhaven het be ginsel van handel en wandel van het individu zelf, inplaatf van een toestand waarbij de Staat alles regelt. Dat de Staat in bepaalde gevallen ingrijpt, spr. heeft reeds doen uitkomen, daartegen geen be zwaar te hebben, maar algemeene ontheffingen zijti bedenkelijk. De heer Blaauboer wil afschrijving van schulden op bepaalde oogenblikken, maar het bepa len van het tijdstip waarop dat zou moeten gebeu ren, daarin zit reeds willekeur. Deze zaken zullen dan ook met voorzichtigheid beoordeeld moeten worden, en de eenige manier zal zijn elk geval afzonderlijk te behandelen. Met de belangen van het credietwezen moet inderdaad niet to licht worden omgesprongen. Spr heeft geen bezwaar tegen een schuldenregeling, maar blijft zich verklaren tegen een algemeene re geling. De Voorzitter vraagt den inleider nog of deze voor een mobiele pacht, liet vaststellen van een index cijfer niet de beste wijze acht. Dc heer Prof. Mr. Cohen gelooft wel, dat dit de beste manier is. De Voorzitter dankt vervolgens den geachton In leider voor zijn interessante, leerzame voordracht. Deze cursusvergadering is weer een spoorslag voor de verceniging om op den ingeslagen weg voort te gaan. Spr. w ijst er op dat loden van Oud-leerlingen en leden vhn Hollands Noorderkwartier nauw ver bonden zijn met elkaar en hij doet een beroep op de aanwezigen om, als zij eens een onderwerp voor een cursusvergadering weten, hiervan mededeel ing te doen aan het Bestuur. De keus toch wordt moeilij ker. doch dit jnor heeft het bestuur een gelukkige keuze gedaan. Spr hoopt dat als nog eens een be roep op de medewerking van Prof. Mr. Cohen zal worden gedaan, dezo zich bereid zal verklaren aan dat verzoek te voldoen. Met deze woorden sluit spr. de bijeenkomst. De toeslag over 1933 wordt niet onbelangrijk verhoogd. Verlichting van den over gang tot den nieuwen oogst. Dc Regeering heeft het voornemen, met het oog op de uiterst moeilijke omstandigheden, waarin de tuinbouw: verkeert, een toeslag over 1933, waarvoor een bedrag van f5 mil- lioen uit de schatkist boschikhaar was gesteld, nog met een niet onbelangrijk bedrag to ver- hoogen. Hiervan mag worden verwacht, dat de over gang tot den nieuwen oogst voor tuinbouw bedrijven er belangrijk door zal worden ver licht. DE LANG K N O IJ K Do gezonden bollen naar Rusland. Men schrijft ons uit Langcndijk: Het Bestuur der Nederl. Bloembollenkweekers Cen trale deelt haar aangeslotenen mee dat het van de Trust voor Tuinaanleg te Leningrad bericht heeft ont vangen. dat de ter beschikking gestelde bloembollen in goede conditie ztjn ontvangen en ultgeplant in de stads parken van Leningrad en Moskou en dat bovendien eenige partijen ztjn bestemd voor de broeikassen der stadsoranjerieeën. van welke reeds een partij Hyacin then van beste qualiteit in bloei getrokken Tevens wordt door bovengenoemde Trust meegedeeld dat reeds voorbereidende maatregelen getroffen zijn voor het plaatsen van grootere hoeveelheden Hyacin then. Tulpen en Narcissen en ook van Gladiolen en Be gonia's. ter bestemming in het a.s. seizoen voor de ste den Leningrad. Moskou, Charkor, Kief en Odessa. Nog geen bevredigende oplossing ten aan zien van het kweeken van irissen. Het comité, dat opgericht was om te onderzoeken, of de kweekers van Irissen het wenschelijk of noodzake lijk achtten over te gaan tot saneering van de irissen- DE DOODENDE STRALEN. Een leeraar aan de Technische Hoogeschool te Leicester lp. Engeland heeft een nieuw soort electrische stralen ontdekt, wacimee hij vliegen en zelfs muizen in korten tijd doodt. We zien hierboven don altvinder dr. Chad- iield met zijn doodende-stralen.-apparaat In het labo ratorium. teelt, deelt mee, dat gebleken is. dat ten aanzien van het principe en de wijze van saneeren er zeer ulteen- loopende stroomingen waren, doch dat ook een sterke tegenstrooming werd ontdekt, vooral bij de kleinere kweekers, zoodat zeer bezwaarlijk een algemeen bevre digende oplossing zal kunnen worden verkregen. Het heeft daarom besloten, de pogingen, om tot saneering te geraken, voor de irisbollen. niet verder voort tc zet ten en acht zich officieel ontbonden. - ZUIDSCHARWOUDE. Vanwege de afd. van het Witte Kruis zal deze week nu zich een voldoende aantal deelneemsters heeft aan gemeld. een moedercursus worden gehouden, welke te Zuidscharwoude zal worden begonnen. Biljarten. De biljartclub O.K.K. te Zuidscharwoude speelde een Nederlaagwedstrijd tegen De Driesprong te St F^ncras. met den volgenden uitslag: tot. brt. h. s. gem. O. K K. R. Kansen 100 23 19 4.35 N. N 100 28 24 3.57 C. Nieuwland 48 23 10 2.09 J. Dirks 100 33 lf 3.— C. Kuilman 94 39 9 2.41 442 Totaal 410 De club O.K.K. behaalde in de te Alkmaar gespeelde wedstrijden den 2den, 3den, en 4en prijs. LANGENDIJK. Kolf wedstrijden. Bij de voortgezette wedstrijden tusschen de kolfclubs, aangesloten bi.' den LangondHkeT Kolfbond, gehouden in de baan van den heer De Bakker, was de uitslag de volgende: Eerste klasse: Op Maat. Zuidscharwoude 451 punten; Vriendenkring. Noordscharwoude 413 p.; Onder Vrien den. Oudknrspe! 390 p.; Tweede klasse: Op Maat Zuidscharwoude 390 punten; Gezellig Samenzijn. Zuidscharwoude 403 p.; Volharding OudkarsoeJ 396 p.; Vriendenkring. Noordscharwoude 372 p.: Ons Genoegen, idem 367 p.: Vriendenkring (sa jet 300 p. Fusie van Tuindersbonden. We vernemen, dat thanp volkomen overeenstemming is verkregen tusschen de besturen van den Nederland- schen Tuinbouwbond. den Neutralen Bond van Boeren-, Land- en Tuinbouwers en de Tuindersorganisaties in Utrecht en Groningen inzake fusie dezer verecnigingen. NOORDSCHARWOUDE. Burgerlijke Stand over Januari 1934: Geboren: Adrianus. zoon van Willem Kos en Maria Emerentina Bruin; Ida. dochter van Wouter de Ja ger en Maria Oosterbroek. Gehuwd: Geene. Overleden: Arie Pannekeet. oud 68 jaen. echtgenoot van Neeltje Rood; Cornelis Speets, oud 78 jaren, we duwnaar van Adriaantje Brugman. OUD KARSPEL. Naar wij vernemen, spreekt Woensdag a.s. Ko Beu- flemaker ten lokale van den heer C. Vla. Zie adv. DE CORRUPTIE IN ESTLAND. Hierboven ziet men de veelbesproken oorlogsschepen, die door Est land aan Pern verkocht werden, en die aanleiding zijn geworden tot een groot corruptie-schandaal in dezen randstaat, waarbij vooral de chef van den ge- neralen staf, Toerwand, een zeer bedenkelijke rol ge speeld heeft. Driesprong: H. Meter 77 22 12 36 C. de Koning 84 27 9 3.10 Sc-huit 100 23 11 4.35 Bouwstra 49 32 6 1.53 C. Meier 100 3C 13 2.57 NOORDSCHARWOUDE- Zaterdagavond hield de afd. Langendijk van den J. G.O.B. een propaganda-avond in Concordia alhier. De opkomst van belangstellenden was niet groot. De voorzitter, de heer K Koopman. £>prak hierover in zijn openingswoord zijn teleurstelling uit, maar hoopte dat de avond toch succes mocht uitwerken. Hierna werd door mej. en de heer Lodder van N Nledorp eenige muzieknummers ten gehoore gebracht, welke ander groote stilte werden aangehoord en met luid applaus beloond Vervolgens werd een revue op gevoerd, genaamd: In de radio die hoewel men wel wat primitief was ingericht aardig werd gespeeld en waarom wel is gelachen zoodat het doel wat men zich had gesteld was bereikt Vervolgens trad als spreker op de heer Martien Pau- lissen. die werkzaamheid schetste van de „giftige in ternationale", om door middel van bioscoop en andere prikkelende dingen de jeugd bedwelming en vergetef- heid te geven, waarna hij de positie van de vrije jeugdbeweging toelichtte Daarna volgde een pauze met verrassingen, waarbij enkelen werden verrast, doordat zij wel iets kregen en de rest doordat hen dit aan den neus voorbij ging Na de pauze werd nog een tableau. Kampleven voor stellende. gegeven en volgde na eenige declamatie sluiting NIEUWE N 1 EB O Tl V KOLVEN- In de Prins Maurits alhier is een vijftig-slagen-wed- strijd gehouden met den navolgenden uitslag: le Klasse Korpsprijs: Over do Helft te Nieuwe Nle dorp met 1226 pnt. 2e Klasse Korpsprijs: Recht te Alkmaar met 1206 pnt 3e Klasse Korpsprijs: Centraal te Alkmaar met 1263 pnt. Sajetklasse: S.O.S. te Nieuwe Niedorp, Korpsprijs met 1191 pnt. Personeele prijzen: lc Klasse: le prijs Jn. Goet te Alkmaar 496 pnt.; 2e mijs C. Goet te Nieuwe Niedorp .490 pnt.; 3e prijs Jn. dammes te Nieuwe Niedorp 459 pnt. Serieprijs C. Ka- ~irr te Alkmaar 99 pnt. Hoogste partij J. Hagenaar te Vlkmaar 51 pnt. 2e Klasse: le prijs D. Rijper te Zuidscharwoude ,445 ->nL; 2e prijs L. Hagenaar te Alkmaar 428 pnt; 3e pr. .T. Keuken te Nieuwe Niedorp 398 pnt; Serieprijs P. Toepoel te Nieuwe Niedorp 104 pnt; Hoogsto partij: Jb. Langereis te Nieuwe Niedorp 49 pnt 3e Klasje: le prijs C. Rolff te Alkmaar 459 pnt; 2e orijs S. Ton te Oudkarspel 415 pnt; 3e prijs P. Kouwen- hoven te Koog a. d. Zaan 411 pnt.; Serieprijs Kl Dek- ';er te Barsingerhorn met 98 pnt. Hoogste partij K. Ruiter met 54 pnt Afdeeling Sajet: le prijs H. Ero, Koog a. d. Zaan 464 pnt 2e prijs D. Blaauboer te Barsingerhorn 433 pnt. Serieprijs Jn. Hart te Nieuwe Niedorp 107 pnt; Hoogste partij C. Brouwer te Nieuwe Niedorp 56 pnt. Het geheel heeft weer enkele gezellige dagen gege ven in dc Prins Maurits. BILT A RTEX. De Biljartbond Holl. Noorderkwartier hield wed strijden in de Prins Maurits. Groep 't Zand tegen groep Barsingerhorn: Voor 't Zand kwamen uit dc heeren: Brak. Minnes, A. Eriks. H. Eriks, G. de Wit en Van Geezen. Voor Barsingerhorn kwamen uit de heeren: A. de Graaf, J. van Stipriaan, D. Jongejan. S. Kuiper, W. Blaauboer en Jn. Schenk. De uitslag was: 't Zand 10 partijen en Barsinger horn 8 partijen gew.-nnen. De wedstrijde- handen een gezellig verloop. Naar men ons mededeelt heeft Burgemeester Pluls- tcr het eerevoorzitterschap op zich genomen tijdens de te houden festiviteiten ter gelegenheid van het vijftig jarig bestaan van de Gymnastiekveren. Hercules-Hebo. Naar we vernemen zal on feer'.a/ond een zeer rijkvoorzien programma woiuen ..ia. Zie adv. in dit no.

Schager Courant | 1934 | | pagina 11