N.H.V.B.-Uitslagen Muizenplaag leidt tot paniek. fi Europeesche Schaatskampioenschappen. 4 Februari. 1 C: PettenH.R.C. 8 62; B.K.C.—Wierlngerwaard 1—8; Helder 3—J.V.C. 2—5. 2 E: Held. Boy» 1—Helder 4 18—1; H.R.C, 8-Sparta 2. 7—3. 3 D: Kolhorn—Helder 5 8—1. 4 K: Texel 8—H.R.C. 8. 6-0; J.V.C. 2— Helder 8-0. 4 L: Held. Bos 3—B.K.C. 3 1—2; Dosko 2—Petten 2 12; Callantsoog 2Succes 4 54. Adsp.: Helder c—Succes a 1—2. OVERZICHT B.K.C. geslagen! Aan Wlerlngerwaard komt de eer toe. B.K.C. de eer ste nederlaag toegebracht te hebben. Wlerlngerwaard waa sterker en bovenal gevaarlijker al moet men ln aanmerking nemen, dat verschillende B.-epclers een slechten dag hadden. Petten zegevierde resoluut over H.R.C. 3 en Succes 2 is door deze gedragingen harer concurrenten weer ge zakt. J.V.C.'» opkomst hadden we voorzien. Helder 3 werd Zondag met 5—2 geslagen. Het is alleen Jammer dat er weer een J.V.C.'er uit het veld werd gestuurd. Beste bultenvelders, tast toch eindelijk eens ln eigen boezem! Denkt om jullie naam. De stand is nu; BJC.C 13 10 3 1 42—14 22 Wlerlngerwaard 12 7 2 3 31—24 16 Petten 12 6 3 3 46—32 15 Succes 2 12 6 2 4 36-22 14 M.L.D. 10 4 3 3 29—20 11 H.R.C. 3 12 4 1 7 23—32 9 J.V.C. 13 2 2 9 2048 6 Helder 3 12 1 1 9 23—53 3 Tweede klasse. Dat Sparta 2 den moed heeft opgegeven blijkt wel uit de 7—3 nederlaag tegen H.R.C. 5. In de gedragslijn van do geel-zwarte reserves hebben we ons dus niet vergist. Heldereche Boys consrveerde Helder 4 met 131 en men kan er van verzekerd zijn dat er spanning hoerscht tusschen de Vogels en de Boys. Wanneer muizen niet onmiddellijk afdoend worden bestreden, kan men, evenals de Heer A. te K.. voor het geval komen te staan, dat huisraad noch levensmiddelen vellic zijn voor besmet ting. vernieling en vraatzucht Alleen een werkelijk vergif, zooals .Rodent". is In staat muizen en ratten volkomen uitte roeien. De Heer A schreef ons. dat hij met één doosje Rodent in 3 avonden 113 muizen gedood had. Zorg. dat U steeds een doos Rodent van 50 of 90 cent in huis hebt. welke o.a. elke drogist t' kan leveren. Imp.: Firma B. Melndersma - Den Haag. D 52 Derde klasse. Kolhorn sloeg Helder 5 met 31. Het Helder-elftal was niet op volle sterkte. Dit moge dan van Heldersch* zijde als een excuus aangevoerd worden maar dan be grijpen wc niet wanneer Helder dan wel volledig kan uitkomen. Zooals Zondag bijvoorbeeld was Helder 1 vrij. Kolhorn 13 8 2 3 39-17 18 Helder 5 10 7 1 2 34—18 15 Succes 3 11 6 2 3 36—15 14 BKC. 2 13 6 1 6 33—35 13 DES. 9 6 0 3 32—17 12 Oudeschild 9 5 1 3 37—22 11 H.R.C. 6 7 3 1 3 2021 9 HRC. 7 7 1 0 6 12—29 2 Sparta 3 13 0 0 13 1274 0 1) 1) Bovendien heeft Sparta 2 verliespuntcn. VIERDE KLASSE K. JVC. 2verpletterde Helder 6 met 8—0. Helder is bierdoor uitgeschakeld. Texel 3 won van HRC. 8 (60) JVC. 2 13 10 1 2 51—14 21 Watervogels 12 8 1 3 31—11 17 Helder 6 12 6 2 4 83—32 14 Held. Boy* 2 12 6 2 4 43—29 14 Callantsoog 12 5 1 5 30—30 11 VIERDE KLASSE L. Petten wipte DOSKO. na spannende strijd (2—1). BKC 3 klopte de Boys (2—1) en Succes 4 llot zich verrassen door Callaniaoog 2. K. N. V. B. DERDE KLASSE. Open aanvallen, beurtelings over de beide vleugels, werd het H. doel benaderd <-n verwarring gesticht on der de verdedigers, dio zich voor lastige problemen geplaatst zagen. A Een gehot van P.'s rechtsbinnen trof het eerst doel en daarna zac de keeper een schot van den mid- voor onder zich door over de lijn verdwijnen. Aan gemoedigd door dit sucres. speelde de voorhoede dat het een lust was. Nog 2 doelpunten waren hiervan het resultaat. Een kwartier voor de rust kwam ech ter een geringe inzinking en begon H. op het P. doel eenigen druk uit te oefenen, waaraan de verdediging weerstand wist te bieden. Nadat Eriks fraai een pe nalty had gestopt, brak do rust aan. Na de thee scoor den'beide partijen elk tweemaal, wat een Juist beeld gaf van de krachtsverhouding in deze periode. Eind uitslag alzoo t>—2. Scheidsrechter Metselaar leidde kalm en goed. Petten'» tweede elftal hield de blauw-witte kleu ren hoog te Oudesluis, door Dosko II met 21 te verslaan. Door deze overwinning plaatste P. zich aan het hoofd van de ranglijst. Wij hopen, dat de reserve s in de 4 nog resteerende wedstrijden deze fraaie po sitie zullen weten te handhaven. DIRKSHORN. Zondagmiddag heeft op het nieuwe terrein van D.F.C. de eersto wedstrijd plaats gehad en wel tegen Kolhorn 2. Ondanks het koude en trieste weer, waren een flink aantal kijkers aanwezig. Er werd door alle spelers vlot en met actie gespeeld. En toen de scheids rechter rust aankondigde, was de stand 3—0 in het voordeel van D.F.C Na rust werd natuurlijk weer met actie gespeeld. Ook van de zijde der tegenpartij werd mooi spel gegeven, doch dit alles kon niet ver hinderen dat met het einde do stand 8—1 in het voordeel van D.F.C was. Dit was oen goed begiru. AARTSWOUD. Zondag speelde het eerste elftal op eigen terrein tegen M.F.C II uit Medemblik. Leek het in den be ginne of de gasten veel sterker waren, onzo jongens hielden goed vast, zoodat de rust inging met 22. Na de rust van heide kanten en zoo was de stand ongeveer 10 minuten voor het einde. Ziedaar en toen gebeurde het dat de casten gelukkig waren en kort na elkander nog tweemaal den bal in het net depo neerden. De eindstand was dus 3—5. Het was voor Sijberarspel, waarvan er vele teggenwoordig waren, een teleurstelling, omdat wanneer Aartswoud ge wonnen had, zij kampioen waren geweest,. Al met al was het een mooie wedstrijd. OUDESLUIS. Dosko 2 krijgt haar eersto nederlaag te slikken, van haar grootste concurrent voor de bezetting van de b> venste plaats, n.1. Petten 2. Nu blijft de spanning be staan, terwijl als D. gewonnen had ztj een flink stuk op den goeden weg geweest had. Beide elftallen waren volledig. P. traeht direct D. te overdonderen, wat bijna gelukt* ook, doch buitenspel onderbrak een gevaarlijke P.-aan val, terwijl P. van den scheidsrechter een strafschop kreeg te nemen voor een handsbal bulten 't strafschoo- gebied. Doch de D.-keeper hield den bal er uit Dan komt D. ook opzetten en we krijgen een moolen fairen strijd te zien met wisselende kansen. Zoo zien we den D.-midvoor hard tegen den P.-keeper schieten, terwijl de P.-recbtsbulten aan den anderen kant den keeper aan het werk zet. Een paar mooie voorzetten van den D- linksbuiten komen bij den midvoor terecht, doch zon der succes. Aan den anderen kant redt de D.-rechtshalf op *t laatste moment, terwijl ook de P.-llnksbinnen een hard schot Inzendt, doch de D.-keeper redt schitterend. De goed op dreef zijnde verdedigingen weten thans de aanvallen ln bedwang te houden. Rust 00. Na de rust wederom een spannenden etrUd. doch als de P.-llnksbinnen den D.-rechtshalf goed afhoudt, weet P. de leiding to nemen. 1—0 voorP. Terwijl spoedig dearop P. den stand op 2—0 brengt. D. Is dan schijnbaar geslagen, doch als later een P -speler een voorzet van den D.-linksbuiten van richting verandert is de stand 21. Dit brengt weer leven bij D., doch tevergeefs, de stand bltjft 2—1 voor P. ANNA PAÜLOWNA. A.P. 1 van den Arbeiders Sportbond speelde Zondag tegen A.P. II. Het tweede elftal bracht hert er vrij goed af. verloor slechts roet 3—1. Met rust was het zelfs 11. maar daarna moceten de tweede elftallers toch de meerderheid van het eerste erkennen dat nog twee doelpunten maakte. Het was een genoegelljke wed strijd. Volgende week speelt het le elftal tegen Alk maar 1 van den Arb. Sportbond. JULIANADORP. J.V.C. nlenws. Zondagmorgen 10 uur. sneelde J.V.C. I op het Hel- derterrein tegen Helder ITT. J.V.C speelde een goede wedstrijd, hoewel het plaatsen hij de tegenpartij he ter verzorgd was. J.V.C I wist dan ook mot 5—2 te winnen. t Des middags 2 uur ontving J.V.C II bezoek van Helder VI. J.V.C. II begreep, wat er voor haar op het spel stond, en pakte dadelijk de zaken flink nnn Al heel gauw had ze succes en was de stand l—O Voor de rust wist J.V.C. het tot 3—0 te brengen. Na de rust was J.V.C. ook direct in de meerderheid en wist de stand tot 80 op te voeren. Vooral de linksbuiten was goed on dreef en nam niet minder dan vilf doelpun ten voor zijn rekening. Door deze overwinning zijn de kansen op het kampioenschap van J.V.C. TT weer toegenomen en hebben ze dit nu geheel in eigen hand. Laat deze kans u niet ontglippen. De adspiranten van J.V.C. waren leelijk gedu peerd. dooi- een misleidend berichtje onder sport nieuws in de Schager Courant, waarin stond dat de wedstriid H.R.C. aJ.V.C a was uitgesteld. De J.V.C. adspiranten. die geloof aan dit bericht sloegen, gingen daarom niet naar Den Helder, waar H.R.C. a vergeefs wachtte. Zou de sportredacteur van de Schager Courant ook de boete betalen, die hieruit voortvloeit? WIERINGEN. Succes I—Alkmaar I, 11—2, Alkmaar heeft Zondag op het Succes-terrein een gevoelige nederlaag geleden, alhoewel ze niet volle dlg waren, gaven ze tot aan het einde van den wed strijd goed partij, doch waren tegen do geweldige Succes-aanvallen niet bestand. Om half drie liet J. Augustein, dio goed voldeed, beginnen. S. wint den toss en A. trapt af. Direct na den aftrap nam S. den bal over en Albert geeft zijn club de leiding direct na den aftrap wordt no. 2 door Albert gemaakt en als er 5 min. is gespeeld maakt hij er 30 van. Alkmaar geeft zich niet ge wonnen, doch de S.-hncks en keeper zijn uit goed hout gebeden, en zenden alles retour. Do S aanval len komen niet van de lucht en Fortuna spreekt een woordje mee en al spoedig is het 4—0. Nu komt A. even los en weet den achterstand te verkleinen, 4—1. Dit geeft A. eenig vertrouwen, doch dan is S. weer aan de beurt cn maakt 5—1. Steeds komrn do Aik- maarders opzetten en het gelukt hun voor rust nog maals te scoren, 52. Ook S. deponeert no. 6 voor de rust in het net. Na de thee werd de A -keeper vervangen, door een blesure en stond Sougé onder de lat. wélke heel goed werk doet, doch de S. voorhoede is goed op dreef en weet na de rust nog 5 maal te scoren, zoodat de eind uitslag is 11—2. Alkmaar is een sportieve club, want even vroolijk gingen ze huiswaarts. Het Succes-terrein was voor het derde elftal afge keurd. De S. adspiranten wonnen in den Helder met 2—1 van Helder c. Watervogels 12 9 0 3 36-17 18 Held. Boys 13 9 0 4 45-15 18 Texel 2 11 5 3 3 31—20 13 Sparta 2 11 6 1 4 30-28 13 H.R.C. 4 10 5 0 5 19—23 10 H.R.C. 5 11 4 1 6 28-28 Dosko 11 2 2 7 15-26 6 Helder 4 11 1 1 9 14—61 3 ult de OMGEVING z ij r f. PETTEN Vrijdagavond hield de vereeniging ..Hulp ln Nood"* annex Ziekenhulsverpleglng haar Jaarvergadering ln café Vriesman. De opkomst was bevredigend. De notulen der vorige bijeenkomst werden goedge keurd. Uit het verslag van den pennlngmeeste bleek dat door Hulp ln Nood ontvangen waa 1 nl938 f 1513.06. uit gegeven f 583.44, zoodat 31 Dec. het saldo Inclusief bij geschreven rente f 95401 bedroeg. Ziekenhulsverpleglng; ontvangsten f 680.92, uitgaven f 473.02, aaldo in kas plus rente f 219.67. De kascommisaie, bestaande uit de heeren W. Jon ker en G. Zwaan stelde na onderzoek der bescheiden voor den penningmeester decharge te verleenen voor het goedgevoerde beheer. Bestuursverkiezing. Alle zittende bestuursleden, n.1- J. Blom, G. Hollander, S. Wlersma, J. Duin, C. Vries man. J. Visser en P. Hollander werden met groote meerderheid van stemmen herkozen. Het bestuursvoorstel om uit het Ned. Verbond van Ziekenkassen te treden, werd met algemeene stemmen aanvaard, omdat tegenover de verplichtigen van finan- clcelen aard nagenoeg geen voordeelen staan. Na de rondvraag, die weinig belangrijks opleverde, sloot de voorzitter, de heer J. Blom met woorden van dank voor de opkomst harenkarspkl HARENKARSPEL—DIRKSHORN. Algemeene vergadering van de muziekver. „Onder Ons" te Dirkshorn. gehouden op Vrijdag 2 Febr. 1934, des avonds 8 uur ln het lokaal van den heer Th. IJff. Aanwezig 27 leden. De voorzitter de heer Jb. Smit opent met een welkom aan de aanwezigen en in het bijzonder den directeur, den heer Blaauw en de beide eere-leden. de heeren van der Oord en J. Homan. Zegt voorts dat de crisis ook op onzo vereeniging zijn Invloed heeft De subsidie van de gemeente is dit jaar ingetrokken, wat Jammer is voor de Inkomsten, doch de gemeente is onmachtig. Hierna volgt lezing en goedkeuring der notulen. Uit het Jaarverslag kunnen wij noteeren dat de ver eeniging weder 7 adspiranten rijker is. die allen hun best doen en goede vorderingen maken, zoodat zij zeer waarschijnlijk aan de concoursen van dit jaar kunnen deelnemen, dat de vereeniging op het oogenblik 40 wer kende leden telt wat dan ook een mooi getal mag zijn. De vereeniging heeft over het afgeloopen jaar weer veel succes gehad. nJ. op het concours te Heerhugo- waard heeft zij behaald een lsten prijs ln de eereafdee- ling en des avonds den hoogsten prijs In den eerewed- strijd. Te Helloo behaalde zij een eersten prijs in den dagwedstrlid en des avonds een derden prtjs ln den eerewedstrijd. Drie concerten zijn door de vereeniging gegeven, n.1. een te Schagen en twee te Dirkshorn; dan nog heeft zij haar medewerking verleend bij de thuis komst na den autorit van de ouden van dagen. De voorzitter dankt hierna den secretaris voor het keurige jaarverslag. Hierna volgt de rekening van den penningmeester, de ontvangsten bedroegen f 1117.02. de uitgaven f 1077.23 zoodat nog een saldo over waa van f 39.79. Alles ln orde bevondea Tot commissieleden voor de rekening 1934 werden aangewezen de heeren P. Dam en P. Homan Hz, dio belden do benoeming aannemen. Volgt bestuursverkiezing; aftredend de heeren A. J. Veter en P. de Goede. Beiden bij acclamatie herbenoemd De behandeling van den beschrijvingsbrief voor do algemeene vergadering, welke te Hoorn zal worden ge houden, gaf niet veel stof tot bespreking. Medegedeeld was dat bij het hoofdbestuur nog geen aanvrage was Ingekomen voor een dit jaar te houden bondsconcoura Ingekomen waren 16 aanvragen voor een dit Jaar to houden nat. concours. Werd besloten om dit jaar aan 't Nat. concours te Heemstede deel te nemen en tevens aan het bondsconcours. indien dit nog gehouden wordt. De voorzitter stelt thans aan de orde een bespreking van het bestuur, om. nu het tooneel bil den heer Pijper vergroot is. zoodat al de ledan muzikanten kunnen plaats krijgen. In de komende herfst een uitvoering in genoemde zaal te geven en den avond met c'gen krach ten aan te vullen. Ook wat de dansmuziek betreft. Na eenlge bespreking werd dit voorstel aangenomen. Bij de rondvraag zegt de directeur dat hij over do repetities van de leden zeer tevreden ls. doch zou nog gaarne zien dat. met het oog op de moeilijke gedeelten thuis door de leden meer gestudeerd wordt, men kan niet alles in die 2 uur bereiken. Terwijl KennemersHelder wegens terrein-afkeuring niet doorging, deed O.S.V, een zeer ernstige misstap. Zij verloor n.1. met 21 van KW. Dit was tevens de «enigste wedstrijd hier. OSV. 14 12 0 2 62—25 24 Kennemers 13 11 0 2 44—19 22 DWV 11 7 1 3 31—31 15 Helder 13 6 3 4 43—36 15 De penningmeester zou gaarne zien dat het gemeente bestuur schriftelijk dank werd betuigd voor de in al die Jaren genoten subsidie, en de blijken van waar deering. Zal geschieden. Hierna sluiting. De uitvoering van de gecombineerde Gymnastiokver- eenigingen U-DJ. en WJ.K.. onder leiding van den heer S. Keesman ten huize van den heer Pijper alhier op Zondag Jl. was zeer druk bezooht. En de aanwezigen zullen zich hun gang naar de kolfbaan niet hebben beklaagd want er is veel cn goed werk geleverd. Er wordt blijkbaar ijverig en onder goede leiding geoefend. Van de kleine meisjes en Jongens tot de Dame», en Heerenklasse mocht de prestatie terecht waardeering en bewondering wekken. In het programma voor den avond was een climax waar te nemen welke culmi neerde In de oefeningen aan het Hoogrek voor Hee ren. waarbij de Reuzenzwaai niet ontbrak. Het her haald aoplaus was dan ook wel verdiend. Ter afwisseling werden eenige voordrachten gegeven- alkmaar De Noordhollandsche Bond van Landelijke Rijver- eenlglngen belegde J.l. Zaterdagmiddag in Hotel „Het Gulden Vlies" alhier een algemeene vergadering. De voorziter. Dr. Veening, opende met een toepas selijk woord. De notulen der vorige vergadering wor den door den secretaris, den heer F. A. Melchior ge lezen en na gelezen te zijn. goedgekeud. De penningmeester, de heer G. Schoorl. doet reke ning en verantwoording. Er is een tekort van f 14.48- Naar aanleiding hiervan zal dti Jaar de contributie worden gebracht van f 2.50 op f 3.50 per vereeniging. De heeren Haremaker en Wilms hebben de rekening nagezien en ln orde bevonden. Volgt definitieve vaststelling van het Reglement Verschillende wijzigingen en een aanvulling hebben plaats en na eenlge bespreking wordt het alzoo vast gesteld. Bestuursverkiezing. De aftredende leden, de hee ren G. Schoorl en P. K. Kistcmaker worden met bijna algemeene stemmen herkozen. Beiden nemen hunne benoeming aan. Ingekomen stukken. Van den secr. der afd. Op meer der Holl. Mij. van Landbouw is bericht ingekomen dat voor de Landelijke Rljvereeniglngen weer gele genheid is deel te nemen aan een concours tijdens de alduar te houden tentoonstelling. Volgt bespreking van den beschrijvingsbrief der Vergadering welke op 14 Febr. a.s. te Utrecht zal worden gehouden. Over dit agendapunt loopen de meeningen nogal uiteen. Vooral de begrooting werd druk besproken. Uit de besprekingen blijkt dat verschillende gestel- do bepalingen niet naar behooren worden nageleefd. De Noordhollandsche Bond zaI op de Alg. Vergadering er op aandringen, dat men zich hieraan moet houden, of dat anders de bepalingen worden herzien of gewij zigd. De besprekingen over dc gehouden demonstraties in 1933 en de te houden demonstraties ln 1934 verloopen vlot. Deze besprekingen zijn meer van huisehoudelljken aard waarna tot sluiting wordt overgegaan. den wensch uitsprekende dat 1934 een goed jaar mag worden. callantsooc Fanfarecorps Callantsoog. Zondagavond gaf het Fanfarecorps ..Callantsoog" een uitvoering onder leiding van den directeur den heer A. Vriesman, in hotel Duinzicht. Dc opkomst was. de tijdsomstandigheden in aanmerking genomen, vrij goed. De voorzittor van de fanfare-vereeniging de heer C. van Twuijver, opende de bijeenkomst en zette o n. uiteen, waardoor deze uitvoering zoo laat plaats vond. Dit vond zijn oorzaak in het feit. dat kortgeleden door de betrokken autoriteiten goedgevonden is, dat er bal na gegeven zou worden. Hierna werden door het corps een viertal nummers ten heste gegeven. De fantasie sur l'opera Norrna, een zwaar nummer, werd. afgezien van enkele vlekjes, goed uitgevoerd. Een flink applaus beloonde direc teur en leden en daarna was het pauze. Na de piuze volgt de opvoering van de klucht „F.en kistje met kruit", een vermakelijk avontuur. De rol van Van Prikkelen, gespeeld door den hoer A. W. H de Wit. was er een om iets bijzonders van te maken, hetgeen dc betrokken vertolker dan ook niet naliet. Geregeld klonken dc lach*alvos do; r de zaal. En 1 ij bet voor allen gelukkige slot beloont een hartelijk n. plaus de spelers. Hierna volcden nop ren 4 tal nummers van het corps, dat met een vroolijke raarsch den avond sloot. Het fanfare-corps is o.i. wel Helden'* wereldrecord verbeterd. Pres taties van Hoilandache rijders. Zaterdag zijn te Hamar de Europeesche kampioen schappen in het hardrijden op de schaats aangevangen met de wedstijden over 500 en 5000 Meter. De weera* omstandigheden waren bijzonder fraai het vroor 4 gra den. Het ijs was ln schitterende conditie. De beste Europeesche rijders hadden Ingeschreven en het behoefde dan ook geen verwondering', te wek ken dat de prestaties uitstekend waren. Een heel bijzondere prestatie verrichtte de jonga Oestenrtjksche kampioen Stiepl. Hij reed de 5000 M* op zulk een fraaie wijze dat hij het wereldrecord van onzen landgenoot Slmon Heiden op dezen afstand mot 0.3 sec. wist te verbeteren en het bracht op 8 min. 18.9 sec.! De prestaties der Hollanders. De tijden der Hollanders, zoowel op de 500 als op da 5000 meter, waren zonder uitzondering goed te noemen Op de 5000 meter reden Heiden en Koops samen, waarbij Heiden won ln 8 min. 4S.2 sec., Koops deed er 2.1 sec. lange* over. De 500 Meter. De uitslagen van de 500 Meter zijn: 1. Engnestnngen (Noorwegen) 43.1 sec.. 2 en 3 Thunberg (Finland) en Staksrud (Noorwegen), beiden 44.2 sec. Koops werd 13e, tijd 47.7 sec. Helden 14 met een tijd van 48.1 sec.; Langendljk deelde met een Noor de 15e cn 16e plaat* (tijd 48.3 sec). De 5000 Meter. 1. Stiepl 8 min. 18.9 sec. (nieuw wereldrecord). 2. Staksrud 8 min. 30 sec.: 3. Wazulek 8 min. 31.6 sec. Heiden werd 7e 8 min. 48.2 sec., 9e Koops 8 min. 50.3 Staksrud kampioen. Zondag werden d« wedstrijden voortgezet met d« wedstrijden over 1500 en 10.000 Meter. Dc 150O Met.-.* Deze werd gewonnen door Staksrud in 2 min. 214 sec. voor Thunberg die er 2 min. 22 sec, over deed- Op dezen afstand reden Heiden en Koops tegen elkaar" waarbij een spannende race ontstond die door Heiden mot 0.1 sec. verschil werd gewonnen in 2 min. 29 5 seo Hij werd op dezen afstand 13e. Langedijk viel waar door zijn tijd sterk werd benadeeld. Hij werd 16e. tijdi 39.8 sec. De 10.00(1 Meter. Hier waren de uitslagen: 1. Stiepl, tijd 17 min. 29.5 s, 2. Wazulek 17 min. 35.3 sec.; 3. Staksrud 17 min. 42.2 s. Heidc-n werd 7e met een tijd van 18 min. 16 sec; Koops Se. tijd 18 min. 23.7 sec: Langedijk 10e, tijd 18 min. 47.8 sec. Thunberg startte hier niet. Algemeen klassement» In het algemeen klassement werd Staksrud eerste en daarmede Europeesch kampioen. De Oostenrijken' Stiepl en Watulek werden resp. 2 cn 3. Helden werd in het algemeen klassement negende en Koops tien. Lan gedijk eindigde op de 14e plaats. vooruit gegaan, hetgeen vooral te danken is aan het contant aantal leden, dat geregeld de repetities bij woont. Gallanfsoogs Fanfarecorps kan op een goed geslaagden avond terug zien. Velen maakten van do gelegenheid tot dansen druk gebruik. .4 ,v x 1 p a rt in II' .v 4 i De Polder-Rcvuft, Sedert de geweldige uitvoeringen van „Ormenlo" in. de groote zaal van „Veerburg" hebben we het niet meer beleefd dat van een tooneeluitvoering een tweede op voering moest worden gegeven. Maar de „Polder Revue", geschreven en ingestudeerd door Pastoor v. d. Eem van de Spoorbuurt. die z'n ac teurs en actrices rccruteerde uit 2 R.K. tooneelclubs, heeft drie opvoeringen gehad ln de Vlas en Korenbeur» Zondag 28. Woensdag 31 Jan. en Zondag 4 Febr. was de zaal telkens stampvol en velen moesten terugge stuurd worden. „Wist Je dat niet" zoo luidt de slagzin is een revue ln 16 tafreelen. In chronologische volgorde zien we de belangrijkste gebeurtenissen uit het bijna 90-ja- rlg leven van den polder langs ons glijden. En niet ont daan van geestige voorvallen ook. Pastoor van der Eem In samenwerking met den heer Dudok, onderwijzer aan de R.K. school, heeft z'n bronnen goed bestudeerd en heeft met deze revue capaciteiten getoond die door mo- nigeen worden benijd. Er is met bescheiden krachten, dank zij de volledige overgave van alle medewerkenden iets gepresteerd dat driemaal een volle zaal heeft ge trokken. Den Helder en 't Zand. die ook een opvoering krijgen, zullen dat onderschrijven! 264e STAATSLOTERIJ 'Niet officieel) 5de klasse, 13de U)st Trekking van Maandag 5 Februari 1' Hooge Prijzen f 50.000.— 15088 f 10.000.— 754 f 1.000.— 1145 3273 f 400 6046 18142 f 200.— 2123 2512 f en 100.— 1049 2250 4589 4944 6757 7187 ..>12 7636 10559 13060 13253 15989 17219 17667 17811 18083 18609 20923 20955 Prijzen van 70.— 76 107 129 254 290 344 424 434 441 451 675 631 749 806 826 966 976 992 1205 1611 1747 1804 1856 1954 2225 2273 ^369 2447 2460 2633 2698 2851 2898 2960 2975 2986 3008 3019 3043 3049 3165 3218 3241 3293 3402 3446 3457 3466 3476 3580 3612 3614 3742 3781 3938 3957 3984 4120 4128 4221 4289 4306 4307 4346 4427 4429 4455 4697 4809 4903 4936 4986 5030 5117 5319 5354 5461 5529 5547 5668 5671 5785 5789 5993 6030 6059 6146 6347 6434 6371 6770 6792 6936 6953 6967 7031 7031 7129 7153 7221 7264 7304 7385 7633 7729 7750 7819 7883 8057 8252 8370 8397 8448 8746 8978 9196 9290 9317 9469 9491 9632 9344 9936 9965 10324 10387 10479 10697 10752 10317 10858 10955 11046 11107 11168 11174 11298 11361 11395 11471 11496 11523 11564 11596 11739 11772 11845 11907 11968 12203 12345 12566 12632 12771 12801 12853 12909 12988 13080 13095 13165 13278 13350 13441 13566 13609 13651 13775 13787 13937 14009 14010 14109 14148 14188 14120 14227 14266 14329 14343 14419 14508 14629 14702 14870 14872 15012 15077 15132 15198 15358 15454 15608 15S39 15640 15678 15738 16055 16069 16081 16133 16228 16341 16418 16508 16582 16649 16684 16342 16903 17023 17043 17199 17258 17361 17437 17332 17634 17754 18017 18076 18117 18153 18275 18314 18349 18553 18571 18808 19006 19007 19099 19183 19306 19324 19403 19443 19447 19468 19535 19601 19621 19643 19652 19678 19698 19754 20039 20046 20245 20292 20358 20834 20875 20879 20948

Schager Courant | 1934 | | pagina 7