Neg eens het „Monster van Loch Ness". De Zwarte Monnik Radioprogramma Woensdag 7 Februari 1934. SCHAGER COURANT. Tweede blad. No. 9428 Arrondissements Rechtbank te Alkmaar. L (Van onzen Engelschen briefschrijver.) 3 Februari 1934. TENZIJ ik me sterk vergis, was de Schager Courant de eerste Nederlandsche krant, die over Loch Ness en zijn beroemd monster schreef. Sinds dien tijd zijn er heel wat pennen in beweging gebracht, zijn er heel wat llchtgeloovige menschen gesterkt in hun overtuiging, en heel wat ongeloovigen verhard in hun ongeloof. En nog altijd houdt het monster zich wijselijk op een afstand. Booze tongen beweren, dat de Schotten heel goed weten, dat er geen monster is, en nooit goweest is. Niemand heeft tot nog toe de opinie verkondigd, dat de beroemde bewoner van Loch Ness een vogel zou zijn. Maar vogel of niet, w i n deieren heeft hij in elk geval niet voor de Schotten gelegd. Als hij zijn incognito op verstandige wijze nog een poosje weet op te houden, kan alles, wat leverancier is in de omgeving van Loch Ness, wel gaan rentenieren. En de Schotten zijn, zooals we weten, lang niet af- keerig van een extra duitje. Hun spaarzaamheid, om geen leelijker woord te noemen, heeft wel aan zoo veel moppen het aanzijn gegeven, dat er boekdoelen mee gevuld zouden kunnen worden. De rasechte Schot ziet dan ook volstrekt niet in, waarom zijn monster weer zou vertrekken. Laat hij blijven, tot hem offi cieel de huur wordt opgezegd. En dat is hel juist, wat zoo velen, maar dan niet- Schotten, herhaaldelijk probeeren te doen. Heel aar dig is dat geillustreerd door Punch, in het nummer van 17 Januari. Op een eenzamen weg in de Schotsche Hooglanden wandelt een rasechte Schot, in onver- valschte Schotsche kleederdracht. De bestuurder van een passcerende auto stopt, en vraagt naar den weg. Slechts één kort zinnetje: „Neemt u me niet kwalijk, ga ik zoo goed naar Loch Ness?" Niet erg grappig? Geen mensch zei toch, dat het grappig was. De mop ligt, zooals gewoonlijk bij Punch, in de Illustratie. Anders zou onze jongste zoon niet uren zoet kunnen zijn met het doorbladeren van oude jaargangen van dat tijdschrift. Van do onder schriften begrijpt hij niet veel, maar de plaatjes zeg gen hem genoeg. En op liet plaatje in het nummer van 17 Januari is genoeg te zien. De bestuurder is alleen in zijn auto, maar er zou ook voor geen ander mensch plaats ge weest zijn. De heele wagen is gevuld met benoodigd- heden om den bewoner van Loch Ness werkelijk „de huur op te zeggen". Schepnetten, lijnen, hengels, ta kels, lieren, drietanden, niets ontbreekt. De optimist sche hengelaar heeft niet verzuimd een kooitje mee te nemen, met tralies er voor, en een stevig hangslot er op. Maar het meest in het oog vallend van al zijn attributen is een flinke zak met zout, voor het ge val dat het monster voorzien mocht zijn van een staart Zulke dingen als Loch Ness zijn koren op den mo len van Punch. En voor den vreemdeling maken zij het lezen van dit blad tot een groote moeilijkheid, zoo niet tot een onmogelijkheid. Van Loch Ness weet men nu, en daarom kan men het bovengenoemde plaatje met onderschrift waardeeren. Maar een massa an dere dingen, zuiver Engelsche aangelegenheden, zijn velen onbekend, en men ziet en leest en haalt de schouders op. Zooals in 2034 een Engelsrhman. die het Punchnummer van 17 Januari 1934 in handen krijgt, zijn schouders ophaalt bij het lezen van het on derschrift: „Ga ik zoo goed naar Loch Ness?" Aardig geieekend, zal hij zeggen, maar de mop ontgaat me. En als de Engelschman van 2034 dan doorgaat met 't bladeren in zijn ouden Punch jaargang.en toekomt aan het volgend nummer, haalt hij weer verbaasd de schouders op. „Daar zit toch zeker meer achter", zal hij zeggen. „Wat was er toch aan de hand met dat Loch Ness in 1934?" Want in het nummer van den 24 Januari ziet hij twee jagers te paard. De een is een slanke man, op een mooi vurig paard. De ander is misschien wel FEUILLETON DOOR EDGAR YVAT.T.ACE. 40. Een glimlach gleed langzaam over het gezicht van Gilder. „Dat kun je van mij gedaan krijgen." zei hij. „Als je wilt, schrijf ik het je nu dadelijk. Mag Ik er boven zetten ..Mijn beste Arthur?" „Met het grootste genoegen," mompelde Arthur. „Men moet den schijn der vriendschap ophouden", zei Gilder onder het vlug schrijven, „en ik heb in wer kelijkheid geen groote grieven tegen je. Je bent voor mij een zeer nuttig man geweest." „Weergaasch nuttig," viel Arthur hem zonder veel •warmte bij. Gilder vloeide den brief af en ging er mee naar Ar thur, die hem aandachtig las. „Dank je." zei hij. vouwde het papier op en stak het !n zijn zak. „Je vindt mij misschien een zwakkeling dat ben ik en een IJdel man; daar valt misschien ook niet aan te twijfelen, vrees lk! Je zult van Leslle hoo- ren. wanneer de brievenbus gelicht is mits de brie ven ongeschonden zijn. Er bestaan vermoedens dat vriend Thomas, zijn pogingen om de bus te openen, verijdeld ziende, en door een zucht tot vernieling, die het kenmerk van den roekeloozen misdadiger Is, gedre ven. er een paar brandende lucifers ingeworpen heeft- Ik was nieuwsgierig genoeg om aan de gleuf te rui ken en ik acht het zeer waarschijnlijk, dat de lezing van de politie juist Is." Hij stond oo, nam zijn hoogen hoed en onderdrukte een geruw. „In de buurt waar lk woon. hebben wij een tamelijk opwindenden nacht achter den rug. Je hefot er ln de krant vermoedelijk alles van geleeen." „Is Lord Chelford al gevonden?" Arthur schudde het hoofd. „Nog niet, toen Ik van huls ging." zei hij. Helaas was Leslle ooggetuige, zoo niet van den moord, maar van het vinden van het oerste lijk. De arme meld was er geheel ontdaan van eens slank geweest, in het verre verleden. En zijn paard zou heusch geen slecht figuur maken voor een bierbrouwerskar. Het volgend gesprek staat er onder: Lichtgewicht tot Zwaargewicht: „Zoo! Heb je daar een fijn paard?" Zwaargewicht: „Ja, heb ik in Schotland gekocht," Lichtgewicht: „O, zeker in Loch Ness." Het monster van Loch Ness heeft, zooals ik straks zei, heel wat pennen in beweging gebracht Dezer dagen heeft het den Directeur van het Aquarium van den Londenschen dierentuin tot schrijven gebracht Ik weet niet, of hij aan het monster gelooft. Daar over Iaat hij zich niet uit Maar als hij misschien niet gelooft aan het mon ster van Loch Ness, hij maakt het in elk geval heel duidelijk, dat hij aan monsters gelooft. Zoudt u niet aan monsters gelooven, wanneer er op dit oogenblik een paar door uw tuin aan het kuieren waren? Wel nu, de heer Boulenger, de Directeur van het Lon- densche Aquarium, heeft de monsters in den dieren tuin, om zoo te zeggen, maar voor het grijpen. En deze monsters, zegt hij, dien in monsterachtigheid zelfs voor de draken van de oudheid niet onder. Neem bijvoorbeeld, zegt de heer Boulenger, do „Frilled Lizard". Ik weet niet, hoe die mijnheer in het Hollandsch heet, maar vertaald zou wezen: de Kraaghagedis. Deze hagedis heeft een kraag, die hij met een schrikaanjagende snelheid op kan zetten, en die zich dan aan beide zijden van den nek tot een breedte van dertig centimeter uitstrekt. Tegelijkertijd met deze nekverslering, opent de hagedis zijn bek, begint luid te sissen, verhel- zich in zijn volle lengte, engaat er vandoor. Deze hagedis komt uit Australië, en uit hetzelfde werelddeel is afkomstig een familielid van hem, dat voorzien is van stekels van ruim een centimeter lang, waarvoor ook de meest geharde oppasser van den dierentuin zooveel eerbied heeft, dat hij het beestje nooit anders hanteert, dan met behulp van een tang. In een ander gedeeelte van de wereld, in Californië, loeft nog weer een ander soort hagedis, evenals de beide bovengenoemde, maar een klein beestje, maar die desalniettemin toch wel den noodigen schrik kan inboezemen, wanneer hij daar lust toe krijgt Wat zou u er van zeggen, wanneer u op het punt stond den strijd aan te binden met een tegenstander, en die tegenstander spoot u plotseling uit de hoeken van zijn beide oogen een straal bloed in uw gezicht? De vijanden van dit beestje zijn er steeds zoo van ont hutst, dat ze van verdere aanvalsplannen afzien. Maar, zooals ik zei, deze beestjes zijn slechts klein. De grootste thans nog levende hagedis is de Komodo Draak, een monster, dat de lengte bereikt van vier meter. Het wordt alleen gevonden op zekere eilan den in do Flores Zee en pas in 1927 werden er eet paar exemplaren levend gevangen, en naar den Lon denschen dierentuin gezonden. Dat vangen was nog niet zoo heel gemakkelijk. Kooien werden gemaakt, voorzien van een valluik, met een stuk varkensvleesch er in als lokaas. Maar de vier meter lange hagedis had van moeder natuur een flinke voorjaad lichaamskracht meegekregen, en brak in verscheidene gevallen het kooitje open, waarin men hem gevangen had. Evenwel, sommige waren zoo fatsoenlijk dat niet te doen, en dit is de reden, dat men thans in Londen kan zien, hoe Sumba en Sumbawa, zooals men ze ge doopt heeft, er uit zien. Groote verhalen hadden voor heen de ronde gedaan over de verschrikkelijkheden van deze monsters. Niet alleen varkens vielen zij aan, maar menschen eveneens, en zij zagen er niet tegen op een ruiter met paard als hors d'oeuvre te gebrui ken. De heer Boulenger kan niet zeggen, of Sumba of Sumbawa zich aan dergelijke excessen te buiten gin gen in den vrijen natuurstaat. Maar in den dierentuin gedragen zij zich hoogst fatsoenlijk. De oppassers voeden de diertjes uit de hand, waarbij deze steeds Val haar voor en paar dagen niet lastig zou Je dat willen doen?" Hij stak een hand uit en Gilder drukte de zachte, koele palm. „Ik geloof dat wij het best samen zullen kunnen vinden, Gine." „Ik ben er van overtuigd." ze! Arthur. Zou Je mij willen uitlaten? Je flat lijkt wel een doolhof en Ik kan nooit een kamerdeur van een kastdeur onderschelden." Arthur dankte zijn auto af. Hij liet zich door een taxi naar de City brengen en nam een andere naar Gray*s Inn, want hier had hij een flat gehuurd waar hy sliep, als hij ln Londen overnachtte. Hy trok een eenvoudig blauw pak aan, schoor voorzichtig en met weerzin zijn knevel af en nam een splinternieuwe ulle- bril uit zijn jaszak. Na zich met voldoening ln den spiegel bekeken te hebben, ging hij een brief aan zijn zuster zitten schrijven, wierp ln de kleine flat een laatsten blik om zich heen ontsloot de deur, verliet het huis en liet zijn brief ln het postkantoor Holborn in de bus giyden. Een derde taxi bracht hem naar het vliegveld Croy- don waar hy vroeg in den middag aankwam. Hij toon de den havenmeester zijn gloednieuw paspoort. „Dat Is in orde Mr. Steele,zei de man. Uw taxi staat gereed.' Zijn taxi was een snel twee-persoons vliegtuig, vyf minuten na zijn aankomst doorkliefde hy het luoht- rulm en het vliegtuig werd een stip aan den hemel, koers zettende naar Frankrijk, mlschlen naar Genua, waar de passagier met een Ital'aonsohe boot naar Rio de Janeiro zou oversteken. Alles hing er var af, hoe Mr. Fabrlan Gilder de pil zou slikken, welke Arthur hem toegediend had. HOOFDSTUK XLV. „Verbrand." zei Dlck met Innige voldoening. „De ar me drommel heeft dan tocb nog Iets goeds verricht In zijn leven de hemel vergave mij. dat lk slecht van hem gesp-oken heb. Waar Is je Arthur?" „Mijn Arthur is zeer vroegtijdig naar Londen ver trokken," antwoordde Leslle. „Ig er geen nieuws van Harry?" Hij schudde het hoofd. „Neen." Hij zag er doodmoe en slecht uit. vond zU. „O. wat verdrietig!" Hij nam haar hand en st-eelde die. „Ik wou dat Je argens anders heen ging leslle," zei hy. „Zou Je tegen een lange reis bestand zijn?" op behoorlijke wijze onderscheid weten te maken tus- schen de toegediende spijs en de hand, die haar aan biedt. En, eerlijk gezegd, weet mijn kat niet eens al tijd, waar precies de lever ophoudt, en mijn vinger begint. Ja. Sumba en Sumbawa zijn zóó gezeggelijk, dat de heer Boulenger vroeger met een van hen beide gere geld aan den ke.ting (het beest bedoel ik) uit wan delen ging door den dierentuin. Hij heeft dit moeten slaken wegens de buitengewone voorliefde, die de diertjes vertoonden voor het bezichtigen en uit elkaar halen van bloemen. Heele bloembedden gingen er aan te gronde, en zoodra de draak zijn aandacht aan een bloembed ging wijden, was de heer Boulenger, aan het andere einde van den ketting, machteloos. Trek ken aan een vier meter lange Sumba had niet het minste gevolg. Het was een goede tijd voor de bloem- kweekers. Alle dagen een nieuw bedje geraniums. Nog andere monsters Iaat de heer Boulenger de revue passeeren. Tusschen de regels van zijn artikel leest men: „Menschen, waar maak jullie je toch zoo dik over? Er z ij n monsters op de wereld. Moet je daarvoor juist naar Loch Ness gaan! Komt bij ons. Wij hebben ze in voorraad". Voor den politierechter. Zitting van Maandag 5 Febr. RIJWIEL- EN WIEGEN BELASTING SHOW 1931 Maandagmiddag had onder eerbiedige stilte, het leek wel 'n bidstond, de voorjaarsopruiming plaats van nog resteerende zaken van 1933. Onze ijverige rijksadvocaat wiens voordracht alleen ls te volgen voor iemand, die lippenlezen heeft geleerd, schreef weer passende recep ten voor de min of meer ernstige kwalen, die door den politierechter werden klaargemaakt. De officier had thans een zeer passieve rol en gaf alleen goedkeuring voor de gebruiksaanwijzing. Wat de rijwiellijders betreft, van de 23 Invité's hadden zich slechts 4 exemplaren aangemeld en wel de heeren Bern. B. uit Schelllnkshout, die met betaling van 1 pop zijn geweten had kunnen ontlasten, doch deze transac tie had geweigerd, uit dit overwegend bezwaar. Hy nad geen gulden! Nu moest hij 2 achterwielen op de tafel gooien, doch heeft ook de keus voor 1 dag hechtenis. Zijn naamgenoot W. J. B. te Helder had verdere ver volging kunnen voorkomen door betaling van f 2.50. 'n Vast tarief schijnt de administratie niet te hebben, misschien gebruikt men een draaibord! De ryksadvo- caat Is ln dit opzicht meer stabiel, zijn vordering la op 5 gulden of 1 dag afgestemd en daartoe werden de com paranten Plet W„ die weer voor 3 pop 'n parachute had kunnen bekomen en Petr. St uit Wieringen, 'n rijksdaal derklant dan ook leder veroordeeld. De weg van den fiscus is wel wonderbaar! Voor het artikel Wegenbelasting was meer Interesse! Het getal Individueele belangstellenden bedroeg hler7 van de 25 convocaties. In de eerste plaats de heer Jan B„ 'n horlogemaker uit Noordscharwoude. die de zaak met 10 gulden had kunnen doofpotten, doch er de voorkeur aan gaf, nu f 15 ai te tikken of 5 dagen uit logeeree t« gaan. De veehouder Gerrit K. uit Heerhugowaard had voor 5 pop de zachte hand der administratie kunnen drukken. Htf liet zyn kans ontglippen: f 15 boete of 5 dagen. De slager Piet K. uit Blokker had by vergissing zyn kaart van het Ziekenfonds meegenomen. Deze verstoor de varkensviller kwam er met 5 gulden of 1 dag af. Volgde mijnheer Joh. de K., een korporaal-torpedo maker uit Den Helder, in grand-tenue. Hij kon met f 8 boete of 4 dagen den toorn van financien bezweren. Méér beschadigd werd een garagehouder uit Den Hel der. tevens ondernemer van begrafenissen, de heer W. G. M. Hij had by een vervoer naar het graf zUn maand- kaart niet bügehouden. wat hem zoo geweldig kwalijk werd genomen, dat veroordeeling tot f 25 boete of 25 dagen volgde. Dit was de vetste braadkip uit de heele ren! De schilder L. P. uit Anna Paulowna. die uit econo mische overwegingen het geheele jaar voor zyn auto geen wegenkaart had besteld, had het gewaagd uit vriendschap voor een vereeniging een aantal stoelen weg te brengen. Maap zyn buurman, de kommies, lapte hem er netjes by.' 15 Gulden of 5 dagen. Ten slotte de heer J. P„ koopman te Bergen, deed een proefritje in een op zicht ontboden auto. Hy had wegenkaart, noch rybewys. Dit uitstapje werd hem be rekend op f 15 of 5 dagen. Rijwiel belastingzaken. W. J. B„ arbeider te Texel; L. B. te H.H.Waard; Idem Idem; J. J. B., geen beroep. Warmenhuizen, Joh. D, winkelbediende, Hoorn. A. D„ koopman. Alkmaar, B. „Hoezoo?" vroeg zij. -Ik wou je van hier hebben. Ik weet niet gehe«4 waarom, maar lk maak my hier zeer ongerust over je. Probeer ArthurHier zweeg; hy. Het was zeer goed mogelijk, dat Arthur aan het einde van de week geen vrij man meer zou zijn, maar, zyn gedachten ra dende, glimlachte Leslle droevig. „Wat moet lk met Mr. Gilder aanvangen?" „Wacht tot hy schrUft. Hij is er nie» de man naar om het er zoo bU te laten zitten. Maar natuuriyk be grijp je, dat zoolang Harry niet gevonden is, er voor je broer geen gevaar bestaat Tot hy weer opdaagt kan er geen actie tegen je broer Ingesteld worden." Zy keek hem medelijdend aan. „Denk je dat hy nog leeft?" „Ja," antwoordde hy zonder bedenken. „Puttier denkt van niet, maar lk doe het wel. Wy laten vandaag de Rovensrill afdreggen, maar ze ls niet diep genoeg voor het verbergen van een ïyk. Hy bedekte zyn gezich* met zyn handen. wou dat lk millioenen myien ver weg was en op een eenzame ster zat." zei hy moedeloos. Zy stak haar hand door de kromming van zyn arm. „Daar zou je het vreeeelyk warm hebben." zei zy met een poging tot scherts, „tenzy ik alles van myn sterre kunde vergeten ben." Hy sloeg een arm om haar schouder en drukte dien. Het was een harteiyke broederlyke liefkozing, meer niet „Je moeit van hier. lieve. Waarom niet naar het prozaïsche Bournemouth? Of het ordinaire, maar ge zonde Margate? Zy schudde opnleow het hoofd. „Of Lenden, wat een geliefkoosde plaats ls naar men zegt." „Ben je Inderdaad zoo verlangend dat lk van hier zal gaan?" „Bizondr,' zei hy, met een nadruk die zijn onrust ver ried. Zy maakte zich van hem los en deed een stap ach terwaarts. „Dlck. wil je my één ding zeggen, zonder oenlge terughouding?" vroeg zy. En toén hy knikte: „Deruk je, dat ik In persooniyk gevaar verkeer?" .Daar ben lk van overtuigd." was zijn antwoord. .Het 'jou wreed zijn de waarheid voor je te verbergen. Dat -chot van laatst was bestemd voor 1ou. Het werd gelost doord en mnn, dip als een van de bestp schut ters van Engeland bekend ls en de hoogte van het ko- DONDERDAG 8 FEBRUARI. HILVERSUM (1875 M.) AVRO.: 8.00 Gramofoonmuzlek; 10.00 Morgenwijding; 10J.5 Gramofoonmuziak; 10.30 Kamermuziek; 11.00 Knipcursus klnderkleedlng; 11.45 Kwartet; 12.15 Om roeporkest; 2.30 Vioolconcert; 3.00 Knipcursus; 3 45 Overschakeling zender; 4.00 Mevr. Ant. van Dyk spreekt voor zieken en ouden van dagen; 4.30 Gramo foonmuzlek; 5.00 Voor grootere kinderen; 5.30 Omroep orkest; 6.30 Sportpraatje door H. Hollander; 7.00 Cem balorecital; 7.30 Engelsch voor beginners; 8-00 Vaz Dlas; 8-05 Uitzending van een gedeelte van de Operet te „Grafin Maritza"; 9.30 Concertgebouworkest; 10.30 Gramofoonmuzlek11.00 Vaz Dias; 1.10 Dansmuziek. HUIZEN (301 M.) KRO.: 8.00 Morgenconcert; NCRV-: 10.00 Gramofoon muzlek; 10.15 Morgendienst 10.45 Causerie; KRO 11.00 Gramofoonmuzlek; 12.00 Politieberichten; 12,15 Orkest; NC5RV.: 2-00 Fraaie handwerken; 3.00 Vrouwenhalf uurtje; 5.00 Handenarbeid voor de jeugd; 5-30 Concert 6.45 Causerie; 7.00 Politieberichten; 7.15 Ned Chr. Pers bureau; 7.30 Weekoverzicht; 8.00 Radiokoor; 9.00 Le zing; 9 30 Orgelspel, 10.00 Vaz Dias; 10.10 Gramofoon muzlek; 11.30 Sluiting. LUXEMBURG (1191 M 7.00 Gevarieerd concert; 7.50 Concert; 8.30 Idem; 900 Symphonleconcert; 10.25 Dansmuziek. BRUSSEL (439 M.) 12-20 Orkest; 1.30 Gramofoonmuzlek: 5.20 Orkest; 6.35 Gramofoonmuzlek; 6.50 Orkest, 8.20 Zang, 9.35 Gramo foonmuzlek; 10.30 Dansmuziek. I KALUNDBORG (1261 M.) 2.15 Concert; 7.30 Idem; 9.50 Dansmuziek. BERLIJN (857 M.) 7.30 Dansavond. HAMBURG (332 M.) 10.50 Concert: 11.40 Idem; 1.35 Gramofoonmuzlek; 5-20 Idem; 6.20 Nieuwe Dansmuziek. LANGENBERG (456 M.) 11.20 Gramofoonmuzlek; 12.20 Kamerkoor; 120 Viool spel; 4.20 Populair concert: 6.20 Nieuwe dansmuziek, 7.30 Koor en Orkest; 9.50 Gramofoonmuzlek. I DAVENTRY (1506 M.) 12 20 Orkest; 1.20 Nieuwe gramofoonmuzlek; 3.20 Ves- perooncet; 8.20 Dansmuziek. PARIJS EIFFEL (1446 M.) 7.50 Gramofoonmuzlek; 8.50 Idem. PARIJS RADIO (1725 M.) 7-20 Gramofoonmuzlek; 8.20 Idem; 12.20 Gewijde mu ziek; 8.20 Gevarieerd programma. MTLAAN (369 M.) 4-30 Dansmuziek; 5.15 Idem; 8.00 Gramofoonmuzlek; 8.10 Opera-uitzending. ROME (420 H 4.20 Populair concert; 6.05 Gramofoonmuzlek; 8.00 Concert, WEENF.N (507 M.) 4.10 Kamermuziek; 6.00 Pianospel; 7-10 Omroeporkest; 10.20 Gramofoonmuzlek. I WARSCHAU (1411 M.) 9.05 Gramofoonmuzlek9-50 Dansmuziek; BF.ROMTNSTER (540 M.) 5.20 Gramofoonmuzlek; 6.45 Omroeporkest; 8.30 Ka mermuziek; 8-20 Vroolijik luisterspel. de J.. opperman, Anna Paulowna. A. G„ groentenven- ter H.H.Waard, H. M„ bloemenventer. Anna Paulowna, Hendr. M„ arbeider. Hoorn. G. P„ granietwerker, Alk maar. P. J. S„ arbeider, Wieringen, J. P. T„ zonder be roep. Haarlem, allen f 5 boete of 1 dag; C. W. V., arbeider, Anna Paulowna. 4 x f 5 boete of 4 x 1 dag; D. W. van W.t vischventer. Helder. Petr. W, slooper, Alkmaar, beiden leder f 5 boete of 1 dag; Wegenbelastingzaken Nlc. B„ vrachtryder. Egmond Binnen. Jb. B„ horloge maker. Noordscharwoude. R. G„ vrachtrijder, Zype, G. K. veehouder, Heerhugowaard. A. J. K. vrachtrijder, Oudorp, allen f 15 boete of 5 dagen; Joh. de K„ torpe domaker. Helder f 8 boete of 4 dagen: Joh. L„ chauf feur, Egm. Binnen, f 5 of 1 dag; W. G. M. garagehou der, Helder f 25 boete of 25 dagen; L. P„ schilder, An na Paulowna f 10 boete of 5 dagen; Jan P., koopman. Bergen f 10 boete of 5 dagen; Rcns R.. vischhandel, Wieringen f 15 boete of 5 dagen; P. J. V., vischhandel, Hoorn f 15 of 5 dagen; Abram V., schilder. Broek op Langendijk f 5 of 1 dag. gelgat bewees, dat hy op je hart gemikt had." Zy hoorde hem aan, overstelpt en met ongeloovtgo oogen. „Maar waarom?" vroeg zy. „Ik heb geen vijanden, Dlck; ik heb niemand verongelukt. Wie kan zóó slecht zyn?" •.Als fk het je zei, zou je er misschien niets wijzer door worden." zei hij .Er leeft op deze aarde een man, dl« Jou en mU haat, en van zyn standpunt heeft hij daarvoor goede reden. Nu lk je de waarheid gezegd hebt zul je gaan?" Zy dacht even na. „Ik zal wachten tot na de thuis komst van Arthur," zei zy „en hem vragen mU naar Londen te brengen." En daarmee was hU tevreden. Hïj liep het huis uit, toen Puttier de laan In fietste# „Iets bUzonders?" vroeg Dlck hem. „Ik weet het nitt. Bekijk dit eens." Hy nam een vel klein folio papier uit zyn zak, waarop met potlood en in drukletters de woorden ge schreven waren: „Lord Chelford is in veiligheid. Zoek niet naar hem, of hy wordt gedood. De Zwarte „Mo- nik". Het woord „.Monnik" was geschreven met één „n". Het papier was aan een boomtak ODgehangen gevonden; de uitgescheurde bovenkant toonde waar het vastge maakt geweest was. „Wy vonden dit halfweg tusschen de ruinen en het hecrenhuls," ging Puttier voort „Zeer eigenaardig. :adden wU dat gedeelte van het park nog geen kwar tier geleden onderzocht Dlck gaf hem de waarschuwing terug. „Is dat een grap of geloof jy in die boodschap?" vroeg Leslle óa- 'elijk. „En. Dlck, kan ik niet van eenlgen dienst zijn? Ik ken Fossaway Manor zoo door cn door en er moeten stellig nog plaatsen zUn waar de politie nog niet ge- rocht heeft Weet je dat er langs de oevers van do Ravensrill zooveel kleine holen zyn?" HIe zijn alle doorzocht en ze zyn niet groot genoeg om een flinken hond te verbergen," zei Dlck „Als je je verdiensteiyk wilt maken, ga dan mee naar myn ka mer en help mU by het ln orde brengen van mUn cor- despondentle. Deze heeft er de laatste dagen zeer on der moeten ïyden, en er zyn ©en mas-a posten ln te boeken." Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1934 | | pagina 5