Kruschen Haar Knieën waren als ÜT de OMGEVING versteend. LANGEND IJ K TVIERINGEN 10 jaar lang rheumatiek. KOF.OR AS nonnwoPT) R AREN KA RS PR T SIST PANCRAS SINT MAARTEN WIFRINnFRMFFR Z IJ P F DE KOLFWEDSTRIJDEN VAN DEN LANGEN- DIJKER KOLFBOND. De einduitslag van de dezen winter door de kolf- clubs, aangesloten bij den Langendijker Kolfbond, gehouden wedstrijden kan nu voor de eerste en twee- dé klasse worden vastgesteld. We laten die hier vol gen: F.erste klasse: 1. Onder Vrienden, Oudkarspel niet 1965 punten: 2. On Maat, Zuidscharwoude, met 1953 punten; 3.3 Vriendkring, Noordscharwoude, met 1890 punten. Tweede klasse: 1. Gezellig Samenzijn, Zuidschar woude, met 1896 punten: 2. Vriendenkring, Noord scharwoude. niet 1S7U punten; 3. Volharding. Oudkar spel. met 1847 punten; 4. Op Maat, Zuidscharwoude, niet 1777 punten; 5. Ons Genoegen, Noordscharwoude met 1648 punten. Opvallend is het bij de wedstrijden der eerste klasse-clubs, dal het aantal gemaakte punten weinig uiteenloopt; hoogste en laagste aantal verschillen slechts 77» punten bij een gemaakt aantal van bij de 2000. Op Maat heeft in de laatste ronde de mooie kans .die het had, den eersten prijs in de eerste klas se te behalen, verspeeld, doordien zij slechts 340 pun ten maakte, een aantal, dat door een derUe-klasso- clnb wordt gemaakt Als men Ons Genoegen te Noordscharwoude buiten beschouwing laat, was er ook een betrekkelijk klein verschil tusschen de verkregen aantallen punten. En nok valt het op, dat de tweede-klassers weinig ach terbleven bij dc clubs der le klasse. Gezellig Samen zijn te Zuidscliarwoudo kwam zelfs nog uit boven Vriendenkring te Noordscharwoude, eerste klasse. Die Zuidscharwouder club heeft intusschen een mooie prestatie geleverd en blijkt onder haar leden beste kolvers te tellen. Van Op Maat te Zuidschar woude waren optimistischer gedachten gekoesterd, evenals van Ons Genoegen te Noordscharwoude. die ook niet aan de verwachtingen heeft beantwoord. OUDKARSPEL. Voetbalsport. De loting voor de zilveren Rauchbeker-wedstrijden had tot resultaat, dat D.T.S. 1. de sterke 3e klasser Zeemeeuwen 1 op bezoek krijgt, terwijl D.T.S. 2 voor het Gouden Kruis thuis tegen Alkmaarsche Boys 2 moet spelen. ZUIDSCHARWOUDE. De afd. van dc S.D.A.P. hield een vergadering in de Coöperatie. Besproken werd het houden van een Mei- vergadering. Men was er voor. dat deze weer voor den gclieelen Langendijk wercl gehouden. Verder maakte de vereeniging der Langendijker gemeenten een punt van bespreking uit. Er wordt een leden- actie op touw gezet, terwijl zoo mogelijk een bijeen komst zal worden gehouden, waarop het program en het urgentie-program van (le S.D.A.P. zal worden behandeld. LANGENDIJK. Bij dc Zondag in de kolfbaan van Concordia ge houden kolfwedstrijden tusschen de clubs, aangeslo ten bij den Langendijker Kolfbond, was de uitslag de volgende: F.erste klasse: Op Maat, Zuidscharwoude 340 p.; Vriendenkring, Noordscharwoude 357 p.; Onder Vrien-, Oudkarspel 407 p. Tweede klasse: Op Maat, Zuidscharwoude 326 p.; Gezellig Samenzijn 376 p.; Volharding. Oudkarspel 317 p.; Vriendenkring, Noordscharwoude 393 p.; Ons Genoegen, Noordscharwoude 331 p. Een delegatie uit het Hoofdbestuur van den Neu tralen Bond van Boeren, Land- en Tuinbouwers heeft een onderhoud gehad met een lid van de S.D. Twee de Kamerfractie, de heer Van der Sluis cn met den heer Ebels van de Yrijz. Dem. Kamerfractie, ten einde de noodzakelijkheid te bepleiten van een be tere steunregeling voor den tuinbouw, het mogen werken in werkverschaffing op eigen bedrijf (de bag- gerregeling), terwijl onder de aandacht der Kamer fracties werd gebracht het toenemende executiege vaar en de wenscheïijkheid van de instelling eener staatshypotheek. Betoogd werd van de zijde van den Neutralen Bond, dat het voor het behoud van den tuinbouw noodzakelijk is, dat de regeering spoedig ingrijpt. Toegezegd werd, een en ander ter bestemder plaatse te bespreken. J.l. Zalerflag had in café Scheltus alhier een open bare verkooping plaAts van een perceel land, genaamd De Zuidven, gelegen in de Elft, behoorende tot den faillieten boedel van G. J. Ladiges, procuratiehouder te Den Haag. Kooper werd de heer P. Mulder, Elft, alhier, voor f380.—. Fancyfalr. Naar men ons mededeelt, zal door de muziekver- eeniging ,Apolio" met de aanstaande Paaschdagen een fancyfair worden gehouden in do concertzaal van den heer Jurrie Lont alhier, Aan dit fancyfair zal te vens een verloting worden verbonden. Zij, die voor dit goede doel iets ton geschenke willen gvecn of vervaardigen, worden beleefd verzocht dit aan de vooi genoemd doel gevormde commissie kenbaar te ma ken. Wij vertrouwen dat „Apolio", die al zooveel sympathie en medewerking van de Oeversche burgerij heeft mogen ondervinden, bij haar te houden fancy fair wel zal varen. Vischafslag. Nu het haringseizoen wederom is aangebroken, is door het bestuur van den Vischafslag alhier overge gaan tot aankoop van een motorspuit voor het reini gen der haven. We zullen hopen dat de zilveren vischjcs zich dit jaar wederom in groote getale laten zien, daar er hier aan den Oever dan weer een heele bedrijvigheid 6taat te wachten. Verkeer. Naar wij vernemen ligt het in de bedoeling van den A.N.W.B. te Den Oever, ten behoeve van het door gaand verkeer een richtingsbord met opschrift „Leeuwarden" te plaatsen aan het begin van de Zwin straat, hoek Hofstraat. Drankwet, Aan den heer M. de Haan alhier, is ten behoeve van het nieuwe bioscoopgebouw een verlof A verleend. Verloting. Aan de muziekvereeniging „Apollo" te Den Opver is vergunning verleend tot het houden van eene ver loting op 21 April a.s. Hinderwet en Bouwvergunningen. Ingevolge dc Hinderwet is aan de fa. J. Schoone- vcldt te Amsterdam vergunning verleend tot het op richten van een benzinedepot op den Afsluitdijk nabij Den Oever; aan den heer N. Wagemaker tot het in richten van een bakkerij in een woonhuis aan de Elft; vergunning is verleend aan den heer J. Hegeman Wzn. tot het bouwen van een woonhuis aan den Gast- huisweg; aan den heer Tj. Buma tot het bouwen van een schuur aan de Beltstraat; aan de wed. S. Lont Jzn tot het bouwen van een schuur met veestalling; aan liet bestuur van Eigen Gebouwenfonds N.V.V.S.D. A.P., afd. Wieringen, tot het oprichten van een ver eonigingsgebouw aan den nieuwen betonweg nabij Hippolvtushoef; aan de wed. S. Wagemaker het ma ken van een erker aan een bestaande woning aan den Ilollebalgweg; aan de fa. Ivingma en Zn., Slootdorp, tot het bouwen van 2 woon- en winkelhuizen aldaar; aan den heer J. Koorn Czn. tot het bouwen van een woonhuis. „Sinds ik hier kwam uit Engeland, nu 10 jaar go- ledenschrijft ons een vrouw, „heb ik vreeselijk rheumatiek gehad. Ik heb veel moeten liggen en eindeloos geld eraan besteed. Ik kocht medicijnen, smeersels en allerlei preparaten, tot ik cr genoeg van had. Ik hoorde zoo vaak van Kruschen Salts dat ik dacht: laat ik dat ook eens probeeren. In dien tijd waren mijn knieën zoo stijf geworden, alsof ze versteend waren. Welnu, ik kocht een flacon Kru schen Saits en nam eiken ochtend een theelepel vol. Toen de flacon op was, zei ik: Och, het is hetzelfde als al het andere; ik ben niets beter. Maar mijn man zei: Doorzetten. Probeer nog eens een flacon. Geef het den tijd op je bloed in te werken. Wel, toen kocht ik nog een flacon en voordat die <»p was waren mijn knieën niet meer zoo stijf. Ik kon het zelf nauwelijks gelooven. toen ik weer kon bukken en opkomen zon der hulp. Ik ging door met Kruschen en werkelijk, ik ben dezelfde vrouw niet meer. Onlangs liep ik C K.M. en voelde me best, terwijl ik vroeger nauwe lijks door de kamers kon 'oopen. Ik voelde me ver plicht U dit alles te vertellen, opdat het ook anderen goed kan doen." Mevr. E. A. Wat hoeft er nog meer gezegd te worden om an dere lijders te ovei tuigen? Het beste is: probeer Kruschen zelf eens. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten a f0.90 en fl.60 per flacon, omzetbelasting inbegrepen. Let op dat op het éti- ket op de flesch zoowel ais op de buitenverpakking de naam Rowntree Handels Maatschappij, Amster dam, voorkomt Levering leermiddelen. Het leveren van de leermiddelen ten behoeve van de O. L. Scholen alhier voor het dienstjaar 1934— 1935, is na gehouden aanbesteding gegund aan de fa. P. Oudt te Koog aan de Zaan cn de fa. S. Bakker Jzn. te Kook-Zaandijk. Het leveren van de benoodigdhoden voor de nuttige handwerken is gegund aan onzen plaatsgenoot den heer J. Klare. Jl. Zaterdag hield de dansclub T.O.G. te Hippo- lytushoef een feestavond in „Concordia hetgeen be stond in een gemaskerd bal, waarvoor de animo bij zonder groot was, niet minder dan 42 gemaskerden deden hieraan mede. De jury bestond uit de dames Mevr. Bergsma. mej. G. Bosker Jnd., de hoeren L. Noorden, C. C. Bakker en C. Duijnker. Zeer veel pu bliek was aanwezig., zoodat „Concordia" vol was. Nadat de „Concordia band" eenige marschen, fox trots en walsen had ten gehoore gebracht, waar op al lustig gedanst werd, kwamen de gemaskerden binnen en prosenteerden zich uan jury en publiek, hetgeen een alleraardigst gezicht opleverde. Er was zeer voel werk gemaakt van mooie leuke, ook ori- gineele verschijningen. Do jury stond voor een heel moeilijke laak om alles naar waarde uit te zoeken. Eindelijk, toen zij daarmee gereed was mochten de maskers worden afgelegd. Voor de enkelingen kreeg „Schaakbord" de eerste prijs; Ncderlandsche vlag 2e prijs; Muziek 3e prijs; Terug van Da vos, 4e prijs; Zwart en Wit Pierotte 3e prijs; Uostcrsche Schoone lie prijs. Voor Groepen: Kleuterschool le prijs; Peli kaan 2e prijs; Voor Paren: Sultan en Haremdame le prijs: Strandgenoegen 2e prijs; Kikvorschon 3e prijs: Piraten 4e prijs; Voor origineel: Schoolmeisje le prijs; Haringkoopman 2e prijs. Voor fautasie: Rood kapje le prijs; Lente 2e prijs; Poederdoos 3e prijs; Zeeroofster 4e prijs; Matroos öe prijs; Ster van Va- lentia 6e prijs. Na een verloting van een taart werd allen hartelijk dank gebracht voor al het moois dat hedenavond was geboden en werd er besloten met een algemeen hal. Eerste Winterlezing in Rehoboth. Zaterdagavond 8 uur hield Dr. B. Evenhuis, Ned. Herv. predikant te Zaandam, op uitnoodiging dei Chr. JongeJingsvereeniging een lezing over het onder werp: „De beieekenis der Kerk in onzen tijd", De leiding berustte in handen van den Eerwaarden Heer O. Deen, welke na het zingen van Ps. 89 7 en gebed een gedeelte voorlas uit Efeze 4:4 tot 16, om daarna een woord van welkom ie richten tot het tamelijk aantal luisteraars, alsook tot spreker van dezen avond. De spreker, het woord verkrijgende, gaat, om tot zijn onderwerp te komen, even lerug naar den tijd der middeleeuwen en laat zien de toestand der kers en ook welke gevolgen zich op het maatschappelijk en het individueele leven hebben voorgedaan, als weerspiegeling vuu hetgeen op kerkelijk erf was voorgevallen. En als spr. dan gaai spreken over de kerk, wil hij vooraf zeggen te zullen spreken over de zichtbare kerk en wil haar dan bezien in hare beteekenis wat zij is; ten eerste voor God, ten tweede voor de maatschappij en ten derde voor den per soon. Up boeiende en duidelijke wijze werden bo vengenoemde punten ontwikkeld, waarna een korte pauze volgde. Na de pauze was gelegenheid tot het stellen van vragen in verband mei het gesprokene, waarvoor zich zes personen opgaven, welke door spreker tot genoegen werden beantwoord. De Jongelingsvereeniging kan dezen avond als weigelukt bescüouwen en vinde zij den steun om op dezen weg te kunnen voortgaan. Na dankwoord vau den beer u. Deen werd deze u»oiiü besloten met het zingen van den bekenden Avondzang en dank gebed door spreker. DEN OEVER. Bermbrand. Vermoedelijk door een achteloos weggeworpen brandende sigaar of sigaret vatie Zondagmiddag circa half 5 net bermgewas up den MclgerdijK vlam. Het vuur vond in het kurkdroge gras. riet en on kruid gretig voedsel en onder een groote rookontwik keling werd eene oppervlakte van circa 200 M2. zwart geblakerd. Een moment liepen de telefoonpalen ter plaatse nog gevaar te gaan branden, doch 't vuur kon tijdig worden bedwongen. Feestavond „Knock Out". De jonge boksclub gaf Zondagavond in de zaal van café D. Tijsen Czn. te Den Oever een uitvoering en heeft daarmede den veien aanwezigen een zeer genoegelijken avond bezorgd. Een uitstekend orkest zorgde voor de juiste stem ming. die verhoogd werd door enkele boksdemon- straties als intermezzo tusschen het dansen door. Al met al een zeer geslaagden avond, die de bezoe kers in volmaakte orde tot middernacht op amu sante wijze hijeen heeft gehouden. JULIANADORP. Feestvergadering van de afd. Koegras van den Ned. Bond van Arbeiders in het L.-, T.- en Z.-bedrQf. Zaterdagavond hield bovengenoemde afdeeling 'n propaganda-feestvergadering in de zaal van het café „Prins Hendrik" van den heer A. Kosscn. Op den vastgestelden aanvangstijd leek het wel, of er geen animo bestond, om deze vergadering te be zoeken, maar toen ongeveer een uurtje later met een en ander een aanvang gemaakt werd, was er een groot aantal leden met hunne dames en genoodig- don aanwezig, zoodat de zaal een gezellig aanzien bood. Aan de Eerevoorzitter, van de afd., den heer P. Bregman was de leiding van dezen avond opgedra gen. Allereerst heette hij alle aanwezigen, waaron der ook de genoodigden, van harte welkom. Enkele andere corporaties hadden bericht van verhindering gezonden. In een kernachtige toespraak, besprak hij diverse gebeurtenissen, maar drukte tenslotte allen op het lmrt onder alle omstandigheden steeds zich zelf te blijven, want alleen daardoor is het mogelijk dat deel van de rechten in het maatschappelijke leven voor ons op te eischen, waarop wij. gezien de te vervullen plichten, aanspraak mogen maken. De vergadering werd hiermede voor geopend verklaard en den aanwezigen een aangename avond toege wenscht Daarna ging het scherm op. en werd door een groepjo dames en heeren uit de leden der afd. ge- recruteerd, opgevoerd de eenacter „Levensdwang". De opvoering van dit tooneelspel, hetwelk het leven van een fabrieksarbeider met zijn gezin ten tooneele voerde, was zeer goed te noemen en wat vooral van veel belang is, de uitspraak was duidelijk. Als intermezzo droeg Mej. Mooijvan Twuijver voor „De Verstootene" cn „De Kroeg", terwijl Mei van der HaagKuiper en haar zuster de samen spraak tusschen juffr. Kwartel en juffr. Babbel ver zorgden. Vervolgens was er goede muziek van The Happy Band. leider de heer K. Kramer, en kwamen eenige bestuursleden met de pet rond. tot dekking van de nu eenmaal onvermijdelijke onkosten. Daarna werd de klucht in 1 bedrijf gotiteld „Een knap stel" ten beste gegeven, welke zeer in den smaak van het pu- bl'ek vieL Door den Eere-voorzltter werd een slotwoord ge sproken. en kon men met het bal beginnen, onder leiding van genoemden band. De afdeeling kan met genoegen op dezen welgeslaagden avond terugzien. AARTSWOUD. Verslag van de algemeene vergadering van de Rundvoefokvereeniging Aarlswoud en Omstreken, in het lokaal van K. Renooij aan de Gouw. Voorzitter L. Glas opent de vergadering met welkom. De secr., de heer D. Koorn lepst hierna de notu len, welke worden goedgekeurd. Uit de rekening en verantwoording blijkt dat bij een omslag van f 1.90 per koe, de ontvangsten bedroegen 1 1401.13, uitea- ven f 1376.99, alzoo een batig saldo van f 24.14. De begrooting voor 1934 wordt golijk het vorige jaar vastgesteld. Het afgetreden bestuurslid de heer C Klaver Pz. wordt met op een na algemeene stemmen herkozen. Tot leden der keuringscommissie en eventueele plaatsvervangers worden aangewezen de heeren J. Koopman, P. Slagter, J. van Diepen, C Wagenma ker en Jh. Hou ter. De heer D. Koorn brengt als af gevaardigde verslag uit van de gehouden bondsver gadering. waarvoor de voorzitter hem dank zegt. Dc controleur de heer Veerman, brengt zijn jaarver slag uit, waarvan het voornaamste hier volgt. Het ledenaantal verminderde met 1 en bedraagt thans 85. Er kwamen 709 koeien in controle, waarvan door verschillende omstandigheden van 130 dieren de melklijstcn werden afgebroken. Van 607 dieren werd de dekking geregistreerd ft Gebruik werd gemaakt van 10 eenjarige stieren, 8 tweejarige en 2 driejarige. Er werden 212 kalveren geschetst. Tot reserve-monsternemer is door het be stuur aangesteld de heer Jb. Deken Pz. Vijf nieuwe leden hebben zich aangemeld. Eventueele stichting Veeziektefonds zal onderzocht worden. Hierna sluiting. WAARLAND. 36ste Jaarvergadering van de tuinhouwvereeniging „Waarland en Omstreken", in het café van den heer Van Opheni te Waarland. Na opening door den voorzitter, den heer Do Jong, volgde lezing en vaststelling der notulen. Voorzitter doet enkelo mededeelingen over de teelt- beperking. Uit de rekening van den penningmeester blijkt, dat dit jaar met een klein saldo is gewerkt. liet jaarverslag van den secretaris zag er al heel duister uit Enkele tuinders gaan naar de Wieringer- mecr. Voorwaar een treurig beeld. De heer J. Rcnaud werd als bestuurslid herbenoemd. Als lid van den Noordermarktbond, aftr. de heer P. de Jong, die zich niet meer herkiesbaar stelde, in ver hand niet drukke werkzaamheden, werd gekozen de heer A. J. Klaver. Voorstellen voor de vergadering van den Noorder marktbond. Drie voorstellen zullen worden ingediend, n.1.: 1. Aan de laadplaats het wegen per 100 K.G. ver plichtend tc stellen. 2. Maatregelen te treffen dat geen koolzaad en koolplanten mogen uitgevoerd wor den. 3. Het stemrecht voor den Noordermarktbond te wijzigen, n.1. van f 300 omzet op f 100 omzet. Als afgevaardigden naar de bondsvergadering wer den benoemd de heeren J. Pancras, J. Noordstrand en G. Jonker. Bij de rondvraag werd door een der leden een woord van hulde uitgesproken aan het adres van den marktbetaalmeester Keeman, voor zijn actief werk aan onze markt. De secretaris bracht nog een woord van dank aan den voorzitter voor zijn vele arbeid, die hij heeft ver richt als bestuurslid van den Noordermarktbond. Daarna sluiting. In de afd. van de S.D.A.P. is het de laatste weken geen pais en vrée. Enkele leden zijn niet bijster ge sticht over particuliere handelingen van het door de afd. afgevaardigde raadslid, den heer K. Lek niet het gevolg, dat zij er op aandringen, dat hij zijn mandaat ter beschikking stelt. De heer Lek, die echter van oordeel is. dat hij niets heeft gedaan, te gen statuten, reglementen en programma's der par tij. is voorshands nog niet bereid tot beschikbaar stelling van zijn titel, zoodat, komt in zijn houding geen wijziging, de afdeeling tot het volgend jaar zal moeten wachten, om een ander in zijn plaats te krijgen. Daarover kunnen de kiezers dan mede een woordje meespreken. Zondagavond gaf de Gem. Zangvereeniging „Kunst en Vriendschap" een openbare uitvoering in café „Rust en Lust" alhier. De belangstelling biervoor had wel wat grooter mogen zijn, daar de zaal maar half gevuld was. Do vereeniging verdient aller be langstelling, men luistert niet alle eerbied naar dit koor. De liederen waren niet gemakkelijk, maar werden correct afgewerkt, alle eer aan directeur en leden. Tevens maakten wij dezen avond kennis met „The Funny Boys" van Schagerbnig. De eerste kennisma king is zeer aangenaam geweest. Het programma werd keurig afgcwerl;', waarbij een aardige attrac tie was de refreinzang van den heer J. Meijer. Een gezellig bal tot slot. SLOOTDORP. Pols verbrijzeld. Vrijdag J.l. had de heer M. het ongeluk, bij liet aanslaan van een tractor dat de motor terugsloeg cn zijn pols verbrijzelde. De beer M. werd. na ver bonden te zijn door Dr. Hoogham naar Alkmaar vervoerd. De eerste heipalen aan dc Terp in den grond geslagen. In de afgeloopen week hebben ze naar ons werd medegedeeld, nabij dc Wieringcrwcrf (Terp) do eer ste heipalen als proep geslagen voor het aldaar mo- komstige dorp. Naar door deskundigen werd mede gedeeld, werden palen van 12 M. lengte maar zoo weggeslagen. Op Zaterdagavond 6 uur hield de Afdeeling Wle- ringermeer van de Holl. Maatsch. van Landbouw een ledenvergadering in Hotel Smit te Middenraeer. Nadat de voorzitter, de heer G. Schoorl de niet tal rijke aanwezigen welkom had geheeten. werden de notulen der vorige algemeene vergadering gelezen on goedgekeurd. Bij voorlezing van het jaarverslag bleek het leden tal vooruitgaande, van het bewerken van nieuwe le den (het nieuwe systeem) was succes verkiegon. in het afgeloopen jaar waren twee lezingen met film gehouden en de cursus voor eerste hulp bij ongeluk ken is een succes gebleken tc zijn Bij de rekpning en verantwoording van den secr.- penningmeester bleek het saldo rnet f50 te zijn ge stegen en de commissie tot nazien adviseerde tot goedkeuring. Voor het afvaardigen van een lid naar de alge meene vergadering zal de beschrijvingsbrief worden behandeld alvorens hier een besluit over te nemen. Om finantieele redenen zal voor bovengoemde afdee ling niet altijd een afgevaardigde kunnen worden gezonden. Het vaststellen van een reglement ontmoet weinig bezwaren en naar een voorbeeld van een z'isterafdcc- ling werd een voor de Afd. Wieringertneer passend reglement samengesteld, wat ter gridkcuring aan het Hoofdbestuur zal worden gezonden. Niets meer aan do orde zijnde, sluit voorzitter te ongeveer 8 uur de prettig verloopcu vergadering. ST. MAARTENSVLOTBRUO. J.l. Zaterdag hield Nut cn Genoegen hare feeste lijke bijeenkomst in het lokaal van WD heer A. Ho- man. Ais naar gewoonte zou ook deze nutsavond verzorgd worden door eigen krachten, door ziekte van een der damesleden bleek dit echter niet moge lijk. Het bestuur meende echter de leden hunne feestavond niet te mogen onthouden, on wist zich de medewerking te verzekeren van Mej. Maartjo Bierman. Omstreeks 8 uur opende voorzitter met een woord van welkom, en verzocht den secretaris oorlozing van de notulen, deri natst gehouden cfestelijke ver gadering. Op- of aanmerkingen waren cr niet, en aan secr. werd dank gebracht voor het net en uitge breid verslag. Nu ging het scherm omhoog, en daar stond Maar- tje. Wie Maart je Bierman is, behoeft zeker aan de Westfriezen niet nader hekend gemaakt te worden. Op schitterende wjjzo kweet Mej. Bierman zich van haar taak, cn bezorgde het publiek een genoeg lijken avond. Vooral dc voordrachten in Westfricsch dialect vielen zeer in den smaak. Het daverend applaus was dan ook wel verdiend. De heeren gehr. Ilooij zorgden voor een fijn stukje muziek in de pauzes. Het was een moolen avond. F.on gezellig bal was het slot van dezen zoo goed geslaagden nutsavond. "T ZAND. Door auto aangereden. Vrijdagavond pl.m. 7 uur is do 73-jarige heer 1> R. alhier, vlak bij zijn woning op den Rijksweg in het dorp doore en luxe auto van de fa. Y. te Alkmaar aangereden. Het slachtoffer werd als het ware ge schopt op de radiator gesmakt om vervolgens op den weg neer te komen. Met een ernstige hoofdwonde werd hij opgenomen. Wo vernamen dat door bijko mende hersenschudding zijn toestand ernstig moet worden genoemd. Den chauffeur, welke kalm reed en signaal gaf. zou geen schuld treffen volgens de lezing van getuigen. Dit is in den tijd van 1 jaar de tweede maal dat B. ernstig wordt aangereden. MIDDENSTANDSCREDIET. Hedenavond in „Cérès" spreekt de heer F. L. v. d. Leeuw, Adj.-Dir. van den Ned. Middenstandsbond, over „Regeering en Middenstand", waarbij vooral het Middenstandscrediet op den voorgrond komt. Nogmaals wekken wij Middenstanders, zakenmen- schen van Schagon en Omstreken op, om te komen luisteren. Het is voor U allen van het allergrootste belang en raakt aanstonds je eigen zaken tot in hart cn nieren. De gewone uitvlucht: O, ze redden het wel zon der me, kan in een tijd als wij Middenstanders te genwoordig door maken, niet golden. Wij moeten al len paraat zijn voor onze belangen en daarvan is het credietvraagstuk een van de grootste. Dus voor de laatste maai: allen hedenavond naar „Cérès". VERVOER VAN SUIKER. Ter kennis van belanghebbenden wordt gebracht dat onverminderd de bepalingen omtrent dekking van vervoer en het in vooraad hebben van suiker, welke van kracht zijn ingevolge de Algemeeno Wet van 26 Augustus 1822 Stbl. 38 en het gowijzigde artikel 87 der Suikerwet 1924 Stbl. 425 cn onver minderd het bepaalde in het vorige artikel, het in vooraad hebben en het vervoeren van suiker, ten ranzien van hoeveelheden grooter dan 25 Kg., slechts toegestaan, indien de geheelo hoeveelheid vervoerd vordondon of in vooraad zijnde suiker, overeenkom- tig de door den Minister van Financiën gegeven oorschriften, is gedekt door een document of peil- pwiis niet ouder dan 3 maanden na den dag van afgifte of van de laatste verlenging van den geldig heidsduur. Voor de dekking van het vervoer van de hoeveel heden suiker boven 25 Kg., welke niet overeenkom stig do daaromtrent geldende wettelijke bepalingen on een in- of doorvoerdocument. consent tot uitvoer of vervoerbiljet worden vervoerd zullen worden ge bezigd, geleibiljetten model accijns No. 10. Dc Inspecteur flor Invoerrechten en Accijnzen kan onder door hem te stellen voorwaarden tot wederop- zeggens toestaan, dat aan suikorfabrikanten, suiker raffinadeur?, hardelanrs in ruwe suiker en andere neringdoenden collectieve geleibiljetten worden af gegeven tot vervoer van aan verschillende personen af te leveren hoeveelheden suiker, voor eiken ont bieder 5 Kg. niet te boven gaande. Voor de aanvraag van deze geleibiljetten wordt ge bezigd het model Accijnzen No. 10 D. Aan genoemde personen kan do Inspecteur der In voerrechten en Accijnzen eveneens tot wederopseg- '•ons toestaan om met inachtneming van de door hem te geven voorschriften zelf geleibiljetten tot ver voer van suiker naar het pand van dc ontbieders af te geven.

Schager Courant | 1934 | | pagina 2