Plaatselijk Nieuws. Groote Propaganda-Avond Centrale Landbouworganisaties bijeen. Schagen-nieuws. MANNEN MET EEN UNIFORM. Distributie Rundrleesch en Omzetbelasting DE BELASTING-ONTDUIKING. Marktberichten. Regeering en Middenstand. Bond voor Staatspensionneering, afd. SCHAGEN bal na iJiiii»— 0, bedoel je dat! Do pseudo-admlraal-kapiteln vaa dan Rijkswaterstaatdienst en het lichtgeloo- vige meisje. Het is een erkend feit, dat een man in uniform op het gros van de vrouwen meer aantrekkingskracht uitoefent dan de kleine man met zijn confectie- pakje. Voor wie het nog niet zou gelooven, kan het vol gende voorval, dat we in de „Msb." aantroffen, als bewijs dienen. ten jonge dochter van den Linker-Maasoever te Rotterdam, die geregeld een jongen man op straat tegenkwam, maakte, zooals dat meer gaat, met dezen iongen man kennis. Bij deze kennismaking onderscheidde de jongeman zich in niets van tallooze andere jongemannen, maar toen hij vertelde dat hij kapitein bij den Rijkswater staat was ca in het vooruitzicht stelde een volgende keer in uniform te verschijnen, verklaarde de jon- gedochicr zich bereid tot een afspraak. Inderdaad verscheen de jongeman daarop in een soort uniformjas, het hoofd gedekt met een „kapi- tenspet" en deze klccdij maakte blijkbaar zooveel indruk dat de jongidochter op stel en sprong haar hart aan den kranigen kapitein verloor. Al spoedig bleek naar dat haar aanstaande in fi- rancieele zorgen verkeerde. Hij vertelde dat hij dringend een nieuwe uni form moest koopen en liet het meisje brieven lezen, afkomstig van zijn moeder, waarin deze schreef dat zijn studie haar al zooveel gekost had en dat zij niet in staat was hem geld te geven. De pseudo-kapilein vroeg zijn meisje geld te leen en na veel vijven en zessen gaf zij hem een bedrag van f 10.—. De verhouding was inmiddels al zoo innig gewor den dat de „kapitein" geregeld bij zijn aanstaande schoonouders dineerde en dat er al trouwplannen waren. Kort daarna deelde de schoonzoon in spé mede, dat h:j een huis had gehuurd aan de Maashaven. Toen kort geleden een broer van zijn meisje aan bood zijn bagage van het kantoor van den Rijkswa terstaat over te brengen naar de nieuwe woning, kwam het bedrog uiL De „kapitein" gaf zijn aanstaanden schoonbroer een telefoonnummer op, waarop zich niet de Rijks waterstaat maar de polikliniek meldde, waar men vertelde al meer om een zekeren V. zoo had de „kapitein" zich voorgesteld te zijn lastig gevallen. De broer kreeg argwaan en toen V. niet meer op kwam dagen, wendde het bedrogen meisje zich tot de politie. Deze kreeg er de lucht van dat er zich in de stad een admiraai op straat had vertoond, die door ver scheidene militairen eerbiedig was gegroet. Men zocht verband tusschen deze twee dingen ^n dezer dagen verrichtte de politie een opzienbarende arrestatie. Bij den inagng van een bioscooptheater werd een man aangehouden die gekleed was in het klein tenue van een admiraal. De Admiraal bleek inderdaad V. te zijn. Bij hem thuis is ook nog een gala-uniform van een admiraal gevonden. Deze kleedingstuken, naar de herkomst waarvan men nog een onderzoek instelt, zijn in be slag genomen en tegen V. is proces-verbaai opge maakt. In den verkoopprijs inbegrepen. De minister van binnenlandsche zaken heeft aan de gemeentebesturen het volgende geschreven: Gelijk reeds werd bekend gemaakt, wordt de om zetbelasting, verschuldigd voor het rundyleesch in blik, dat do gemeentebesturen aan armlastigen en stcuntrekkenden distribueeren, rechtstreeks door de crisis-rundvleesch-centrale voldaan Zij wordt geacht in den verkoopprijs inbegrepen te zijn en mag bij den verkoop der bussen derhalve niet meer extra in re kening gebracht worden boven den verkoopsprijs van 35 cent. Ook zal het bedrag, dat de gemeentebesturen aan de Crisis-ltundveecentrale moeten betalen, onveran derd vastgesteld blijven op 30 ceni per kg. Omtrent de van vele zijden gevraagde inlichtin gen betreffende de omzetbelastingwet 1033 zoodra de ze raakt de aansprakelijkheid van de slagers die aan deze distributie hun medewerking verleencn, deel ik u, na te dezer zake overleg gepleegd te hebben met mijn ambtgenoot van financiën, het volgende mede: Aangezien het door do crisis-rundveecentrale afge leverde blikvleesch in bijzondere daarvoor bestemde bussen is verpakt en de slagers, door wier tusschen- komst het vleesch wordt verkocht, niet bevoegd zijn de bussen te openen, kan omrent de herkomst der bussen, hier bedoeld, die in de slagerswinkels wor den aangetroffen, ook nimmer aanleiding zijn, aan te nemen, dat wegens de levering van dit vleesch door of namens de Crisis-Rundveecentrale niet reeds omzetbelasting is voldaan. Ook in do provincie Friesland vele „zon daars". Men schrijft aan de N. R. Ct.r In Friesland krijgen notarissen de laatste weken be zoek van personen die tot dusver belasting ontdoken hebben. Nu de minister tot 1 Maart a.s. gelegenheid geeft deze aangifte te verbeteren zonder kans op straf, komen de schuldigen bij den notaris, opdat deze voor hen de zaak bij den Inspecteur der belastingen in orde zal brengen. Wij hoorden van een notaris ten plattelande, die binnen veertien dagen meer dan 50 zulke zondaars bij zich had ontvangen. Onder hen waren er met een bescheiden kapitaaltje van eenige duizenden guldens, maar ook met een be zit van 50 mille en daarboven. Onder deze laatsten waren personen, die bekend stonden cis luitjes zonder geld, ook bij notarissen. Natuurlijk is het geld belegd in allerlei papiertjes en men vreest nu onder de ontduikers blijkbaar, dat binnenkort het bankgeheim zal worden opgeheven en dan hun bezit toch bij den fiscus bekend zal worden. Daarom acht men het verkieslijk nu gebruik te ma ken van de tegemoetkomende houding van den mi nister van financiën. Ook bij accountants en administrateurs vervoegen zich lieden met dezclfdo boodschap als bij de nota rissen. Verzoek van belastingconsulenten om ver lenging van den termijn van stxaflelooze aangiften. Een aantal leden van den Bond van belastingcon sulenten te Rotterdam en omgeving, heeft een adres gezonden aan den minister van financiën, waarin zij dozen verzoeken den termijn waarvoor onjuiste be lasting aangiften, zonder straf, kunnen worden verne- tord. van 1 Maart te brengen op 30 April en het daarheen te willen leiden, dat de publicatie in de dag bladen nog eenige malen wordt herhaald, daar naar hun gebleken is, velen de oproep nog niet hebben gezien en velen geruimen tijd noodig hebben om hun betrekkingen tot de belastingadministratie in het reine te brengen. LANDBOUW. „Invloed op aard en uitvoering der crisismaatregelen laat alles te wenschoa over." Van de vergadering der drie centrale landbouw organisaties geeft het „Alg. Hdbld." het volgende ver slag: Uitvoerconsenten alleen aan de vellingen? Besloten werd in een der eerstvolgende vergaderin gen de werking der Crisis-Uitvoerwet, die niet altijd even gunstig schijnt, ernstig na te gaan. Intussehen zal nu reeds de aandacht van de regeering worden gevestigd op de wenschelijkheid om t.a.v. den uitvoer van groenten en fruit naar Duitschland onverwijld een andere methode te volgen n.1. door de uitvoercon senten ter beschikking te stellen van de veilingen met de bedoeling, dat deze ze doorgeven aan die expor teurs, die orders voor Duitschland hebben en bereid zijn uit een bepaald hiertoe aangewezen gedeelte van den aanvoer ter veiling voor export naar Duitschland te koopen. Hervorming der orisls-organisaties? In verband met het feit, dat de regeering plannen heeft tot hervorming van de crisisorganisaties in haar geheel, werd besloten aan de regeering een brief te schrijven, waarin de 3 C.L.O. medcdeclen, dat naar hare meening de invloed der landbouworganisaties t.a.v. de landhouwcrisispolitiek in het algemeen en van de uitvoering der crisiswetgevlng in het bijzonder nagenoeg alles te wenschen overlaat, dat hierin ten spoedigste verandering behoort te komen en dat zij dringend verzoeken in de gelegenheid te worden ge steld, over de nieuw ontworpen regeling der crisis organisaties advies uit te brengen alvorens de regeo- ring de regeling vast stelt. Bedrijfsleiders Wleringermeer. Mededeelingen werden gedaan over de bespreking die de Contact-commissie uit de 3 C.L.O. onlangs met de Directie van de Wieringermeer heeft gehad. De toezegging werd op deze bespreking godaan, dat nu eerst ook de Bijzondere Pachtvoorwaarden zullen wor den opgesteld en dat daarna nog eens een oproep tot de bedrijfsleiders zal worden gericht, om zich vrijwil lig aan te melden voor het overnemen van een der Programma voor Zondag 25 Februari. Texel 2Schagen 2. A. v. d. Heide. Oudeschild ISchagen 3. W. G. Reinders. Beide elftallen vertrek 10.45 uur. Bedankt als lid: K. Roggeveen. Elftallen voor Zondag: Schagen II: D. Arnoldus Slikker R. Rempt J. Weeland S. Breebaari K. Rempt S. Paulusma C de Moor G. Paulusma J. Molenaar Reserve: J. Broer. J. Kossem Schagen III: J. Broer Slikker G Tump Franzen G. Lem Boontjes H. Veenstra Rentenaar C. Beers P. Ruig D. Ruig Reserve: Doorn. PURMEREND, 20 Februari 1934. Op de heden gehouden weekmarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 658 Kg. boter f 1.50—1.60 per Kg.; 484 runderen, waaronder lfK) vette 5460 cent per Kg en 167 gelde- f 90140, handel matig: 14 stieren f 32 46 per 100 Kg.; paarden f 60145; 33 vette kalveren 40—00 et; per Kg.; 800 nuchtere kalveren slacht f 3— 11 en fok f 7—14, handel vlug; 250 vette varkens (slacht) 3436 cent per Kg. handel matig; 63 magere varkens f 10—20, handel stug; 228 biggen f 7—12, 646 schapen f 826. handel vlug; 12 hokken f 3—9, handel matig; kipeieren f 2-50—3.10 per 100 stuks; eendeieren f 2.85 per 100 stuks; piepkuikens 57LÓ65 cent per stuk; 7627 kipeieren A f 2.50—3.30 en Eendeieren A f 2.95. AMSTERDAM. 20 Februari 1934. Aardappelen: Zeeuwsche Bonten f 3.754.50. idem Blauwen f 3.75—4.50, idem Eigenheimers f 3—3.10, id. Bevelanders f 2.90—3, IJpolder Eigenheimers f 2.90— 3, id. Bevelanders f 2.903 per 70 Kg.; Anna Paulow- na Zand f 56, Beverw. Zandaardappelen f 56, Ilil- legommer Zandaardappelen f 56. Flakkeesche Ei genheimers f 3J203-50. Spuische eigenheimers f 3.20 3.30, Limburgsche Industrie f 2.70—2.80 per 70 Kg.; Noord-Holl. Muizen f 3.80—4 per 100 Kg. PURMEREND. 20 Februari 1933. Coop. Centrale Eierveiling. Aangevoerd: 00.000 Eendeieren f 2.95—3.15: 95.000 Kipeieron: 70—80 Kg. f 3.50—4.50, 65—66 Kg. f 3.10-3.40. 63-04 Kg. f 2.89— 3.40, 60-62 Kg. f 2.50—2.90, 5S—59 Kg. f 2.50 - 2.70. 56— 57 Kg. f 2,40—2.60, 53—53 Kg. f 2.30—2.50, 50-52 Kg. f 2.10—2.30; Oude kippen f 0.8O—1.20 por stuk; jonge hanen f 0.90—1.10 per stuk; oude kippen 40—45 et per kilo, jonge hanen 5862 ct. per kilo. BROEK OP LANGENDIJK, 20 Febr. Aangevoerd: 80.000 Kg. roode kool f 1.304.G0, 120.000 Kg. gele kool f 1.70—3.20, 40.000 Kp. Deensche witte 1 3.10—4.70, 11000 Kg. uien f 1.29—1.60, drielin gen f 0.S0, 1800 Kg. bieten f 050—2.50. NOORDSCHARWOUDE, 20 Febr. Aangevoerd: 18000 Kg. uien f 1.201.50. drielingen f 0.30—1, grove f 1.70—1.90. gele nep f 1.70—1.80, gele nep f 1.70—1.80, 167300 Ka. roode kool f 1.10— 4.90, doorschot f 150—3.50. 697Ó0 Kg. gele kool f 1.90 —3.50, doorschot f 2.103.10, 99-S00 Kg. witte kool f 3.50—5, doorschot i 33.50. WARMENTTUIZF.N* 20 Febr. Aangevoerd: 98600 Kg. rnode kool le kw. f 1.30— 4.30. 2e kw. f 1.10—3.70. 25109 Kc n-ele kool kw. f 1.50—3. 2e kw. f 1,70—2.10. 28*0* V". D. wil'o koo! Uw. f 3.70—4.70. ?e kw. f 3. 4900 I<g. uien f 1.10- 1.70, grove f 1.30—1.60, drielingen f 0.80. beschikbare boerderijen. Vórdien zal geen enkele be drijfsleider ontslagen worden of ontslag worden aan gezegd. Overleg met de landarbeiders. Bij de 3 C.L.O. was ingekomen een voorstel van den katholieken, den Christelijken en den Modernen Land- arbeidersbond tot een gezamenlijke bespreking inzake het plegen van overleg t.a.v. het afsluiten van collec tieve arbeidsovereenkomsten. Besloten werd op het voorstel van de Landarbeidersorganisaties in te gaan en deze uit te noodigen tot een gezamenlijke bespre king. Richtprijs tarwe. Besloten werd een verzoek te richten tot den Minister van Economische Zaken, waarin verzocht zal worden den richtprijs der tarwe niet te verlagen maar, in dien de consument te zwaar belast zou worden, uit te zien naar andere factoren, die voor verlaging in aanmerking komen, zooals de kosten van verwerking der tarwe en van de brooddistributie. Tentoonstelling Amsterdam. Besloten werd, om, gezien een rapport ter zake uit gebracht door tnr. H. van Haasten en dr. H. Molhuy- sen, van deelneming aan de Land- en Tuinbouwten toonstelling te Amsterdam „Amato" geheel af te zien. Export warmbloedpaarden. Besloten werd den secretaris op te dragen zich in verbinding te stellen met de Nationale Vereeniging tot bevordering van de Paardenfokkerij in Nederland om na te gaan, op welke wijze de export van warm bloedpaarden zou kunnen bevorderd worden. Varkens-regeling. Ten aanzien van de regeling inzake de mestvar- kens, die 1 Maart 1934 staat ingevoerd te worden, werd besloten den secretaris op te dragen hierom trent met de Nederlandsche Varkens-Centrale in overleg te treden, waarna naar omstandigheden zal worden gehandeld. De bedoeling is de regeling te doen opschorten. Tevens zal de secretaris met de Nederlandsche Var kens-Centrale in overleg treden, teneinde te berei ken, dat het kleine zandbedrijf minder beperkt wordt dan de grootere bedrijven. Pacht en landbouwsteun. Overwogen werd hij de regeering aan te dringen, om onder do voorwaarden, waaronder zij steun ver leent aan de bedrijven, bepalingen op te nemen, die betreffen het bedrag van de pacht. Besloten werd, deze zaak eerst nog te bespreken in iedere centrale organisatie zelf en in de eerstvolgende vergadering een besluit te nemen. De openbare verfraderini? voor alle middenstanders uit Hollands Noorderkwartier, pehouden op Dinsdep 20 Februari 1934 in Cérès, was goed bezocht. Vooral uil onze omgevinR waren heel wat middenstanders opgekomen. De \oorzitter van de Schngcr Handeldrijvende- en Industrieele Middenstandsvereeniging, do heer Ch. H. T h. Schmalz, sprak het inleidend woord, daarbij wij zende op den strijd die de Middenstanders tegenwoor dig hebben to voeren. Als voorbeeld noemt spr. de Winkelsluitingswet, de omzetbelasting, de fnuikendo bezuiniging bij de posterijen, waardoor het aan stonds zóó zal worden, dat eerder een brief van Ne derland naar Indic wordt overgebracht, dan van Schagen naar Schagerbrug. Al deze zaken vragen onze voortdurende aandacht, waarom do spreker, do heer F. L. van der Leeuw, adjunct-directeur van het bureau van den Kon. Ned. Middenstandshond, ver schillende belangrijke punten zal behandelen. Als de heer Van der Leeuw het woord heeft ver kregen, dankt deze het bestuur van de Schager Mid denstandsvereeniging voor het beleggen van deze vergadering, zulks op voorstel van de afdeeling te Warmonhuizen. De moeilijkheden, die de verschillende groepen van middenstanders ondervinden, zijn oorzaak, dat dc be langstelling van de middenstandei's voor onzo organi satie zeer is toegenomen. Want ondanks do modorni- soering van de winkelzaken, is er groote nood bij den middenstand. De economische toestand toch heeft tot gevolg, mindere koopkracht en daaruit spruit voort de slechte toestand voor den middenstand. Met ver schalende voorheelden is dat aan te toonen, en voor al is dat het geval met den industrieelen midden stand. Op het platteland is het vooral slech' gesteld met het credietwezen. Reeds meer dan eens heefi on ze organisatie dan ook bij do regeering aangedrongen op bijzondere credietverleening aan middenstanders, door den crisis getroffen. Buitengewoon teleurstellend is het dat al die aan drang nog geen resultaat heef; mogen hebben, terwijl de agrarische bedrijven wel daadwerkelijk zijn ge steund. Met kracht en klem zullen wij dus steeds op de bijzondere credietverleening moeten blijven aandrin gen. Velen zullen de crisis niet moer als zakenman overleven. Spr. pleit ta.v. de credietverleening na tuurlijk uitsluitend voor de middenstanders, die deze hulp ten volle waard zijn. Niet dus voor hen. die door eigen schuld of door onvoldoende vakbekwaam heid in moeilijkheden zijn gekomen. Dat liet meer c'an tijd wordt dat de regeering aan don wensch van de organisatie gehoor geeft, de vergadering zal het volkomen met spr. eens zijn. Als volgend punt behandelt de heer Van der Leeuw- de wettelijke regeling van het uitverkoomvezen. Reeds meer dan 30 Jiren is dit vraagstuk bij de orga nisatie aan de Orde en talrijke rapporten en geschrif ten zijn over dit onderwerp dan ook verschenen. Na de oorlogsjaren heeft de Middenstandsraad dezo be langrijke zaak opnieuw aangesneden en is aange toond dat er tal van excessen bij het uitverkoopwe- zen bestaan. Het was ook weer na do demonstratieve, vergadering in Den Haag, dat eindelijk de regeering zich ging bezig houden met deze materie. In hot voor ontwerp van wet wordt streng verschil gemaakt tus schen uitverkoop en opruiming. Het systeem van het voor-ontwerp is, dat voor het houden van uitverkoop en opruiming vergunning moet worden gevraagd aan do Krmor ven Koophandel. Een uitverkoop mag n'et 1 erger duren dan 3 maanden, een opruiming niet langer dan 1 md. duren. Tegengegaan wordt, dat zoo- e's sommige zaken doen, nagenoeg een geheel jaar uitverkoop wordt gehouden. Po strekking van de wet is, dat de aankondiging van uitverkoop of opruiming on reëele wijze geschiedt. De Kamer van Koophandel zal de regeling zoo soepel mogelijk kunnen toepassen Aan het euvel van de vliegende winkels zal de or- gan'satie haar bijzondere aandacht schenken. V/Aar reeds eerder voor de Schager Middenstan ders en die van do omgeving de omzetbelasting be handelt was, bemreekt de heer Van der Leeuw uit sluitend de hoofdbeginselen van do omzetbelasting. Is het hebben van enn goede boekhouding voor den middentander van groofo botoc'-en's, meer dan ooit is het nu in verband met dc omzetbelasting op vrijdag 2 MAART '34 in lokaal „CERES". Spreker: Ds. WESTMIJZE. Medewerking van: MAX NABARRO (Humorist) en „THE MAGNUS FOLLIES". Aanvang half 8. Entrée f0.25 p. persoon, f0.40 voor gehuwden. Baimuziek van „The Magnus Follie.»". noodzakelijk, dat dc middenstander hier volle aan dacht aan schenkt. Ook deze spreker wijst er met na druk op dat de omzetbelasting op het publiek afge wenteld behoort te worden, het is in strijd met do bedoeling van «ie wet oin als reclamemiddel deze be lasting voor eigen rekening te nemen. Do omzetbe lasting is een verbruiksbelasting. Fji als slotpunt wijst spr. dan op liet nut en do noodzaak van organisatie. Uit het dezen avond mee gedeelde is steeds gebleken dat de middenstandsor ganisatie voor vele zaken op den juisten tijd voor den middenstander op de bres hooft gestaan. Wil men meer resultaat bereiken, meer macht kun nen ontploojen, dan is het gcwcnsclit dat onze or ganisatie wordt versterkt. Spr. wekt dus op zich niut alleen aan te sluiten bij do plaatselijke vakorgani saties, zich niet te isoleeren, maar zich aan ta sluiten, bij de landelijke middenstandsbonden. Met deze woorden eindigt de spreker zijn met aan dacht gevolgd betoog. Applaus. Na de pauze wordt gelegenheid geboden vragen te stellen. Daarbij kwam ook ter sprake o> n schrif telijk gestelde vraag vanuit Winkel over de verbe tering van de belastingaangifte en waarin wordt ge vraagd of iemand die t.a.v. het successierecht dc eed heeft afgelegd dat er niets meer was aan to geven, niet voor meineed vervolgd zal worden. Op dezo vraag zal de heer Van der Leeuw schriftelijk ant woord zenden en hij hoopt daarbij gebruik te kunnen maken van de publicatie ervan in de Schager Cou rant. Door den heer P. v. Zoonen, Winkel, wordt ge schetst de wijze waarop het slagersvak is getroffen door de diverse crisismaatregelen. En meer dan ooit is dan ook noodzakelijk dat de regeering steun ver leent aan die getroffen middenstanders. De heer Van der Leeuw onderschrijvende het be toog van den heer Van Zoonen, bejammert het dat de regeering niet inziet dat het met die crisisheffin gen spaak zal loopen, de kosten van her levenson derhoud worden er to sterk door verhoogd en het is betreurenswaardig dat het slngershedrijf, dat 7.00 dicht hij den consument staat, zoo sterk wordt ge troffen door deze crisisheffingen. De organisaties, ook de vakorganisaties, doen steeds alle moeite de regeering van een en ander te overtuigen. T.a.v. de omzetbelasting worden nog enkele vragen gesteld die door den heer Van der Leeuw worden beantwoord. Door een der aanwezigen wordt er op gewezen dat door den Kon. Middenstand te weinig wordt gepleit voor de noodlijdende plattelandscho middenstanders. Do heer Van der Leeuw weerspreekt dezo meening met nadruk, er is do regeering op gewezen dat er ten bate van het platteland wat gedaan moet worden en dat wordt ook in do nota aan den voorzitter van den Ministerraad naar voren gebracht. Bovcndii n zal aanstonds in een motie worden gewezen op den noodtoestand van den middenstand. De Voorzitter wijst er bijv. op hoe de voorzitters van de afdeelingen Kleinbedrijf een commissie hebben benoemd om de noodzakelijkheid van do credietver leening bij de regeering ingang to doen vinden. Do motie. Met applaus wordt do volgendo motie aangeno men: De groote vergadering van middenstanders in Hol lands Noorderkwartier op 20 Februari 1934 in het gebouw „Cérès" to Schagen bijeen onder leiding van de Schager Handeldrijvende en Industriccla Middenstandsvereeniging, gehoord do inleiding on de discussies, spreekt haar diepe teleurstelling uit over het feit, dat nog steeds geen bijzondere crediet- en stounver- leening aan den middenstand is tot stand gekomen, waardoor in het bijzonder de middenstand ten plat telande ernstig lijdt, noodigt het bestuur uit, door tusschenkomst van den Kon. Ned. Middenstandsbond deze noodkreet van den middenstand ter kennis der regeering te brengen, en haar met aandrang te verzoeken de on misbare wettelijke voorziening met den mecston spoed tot stand te brengen. Door den heer Dissel, Warmonhuizen, wordt dank' gebracht voor het houden van deze vergadering. Spr. uit den wensch dat dezo vergadering tot resultaat moge hebben dat de middenstanders z.ich nauwer aaneensluiten, opdat we krijgen een hechte groepee ring, een organisatie, die vanaf Alkmaar tot Den Helder werkt. De Voorzitter onderschrijft deze noodzakelijkheid, dergelijke vergaderingen moesten nieer worden ge houden. Met woorden van dank sluit spr. vervolgens do vergadering. Deze revue ging Dinsdagavond in het Theater Royal voor een best bezette zaal. Ook nu bleek weer uit dit drukke bezoek, ondanks misère en malaise, dat een revue een groote aantrekkingskracht blijft uitoefenen op hot publick. Men houdt algemeen wel van zulk een avond van amusement, harteiiik lachen en genieten van mooie toom-elen. Alle revue's lijken op elkaar en worden al3 t ware naar een zelfde voorbeeld op 't stramien gezet. En ook deze revue was als een malletie naar an dere geknipt, maar en dat is juist do clou van zulk een revue-avond, ook deze revue wordt gedra gen door een eerste klas conferencier-komiek, door niemand minder dan Lou Bandy. Als „I.ou" op het toonecl is. lacht alles, schatert alios. hebben allen een dol plezier. En dat is nu juist het geheim, waarom „O, bedoel je dat" zoo inslaat. F.r is contact tusschen zaal en tooneol zoodra L011 Bandy maar verschijnt en hij houdt zijn publiek bozig op zulk een kostelijke wijze, dat men de rest als 't ware op den koop toe neemt. En toch willen wij hiermee volstrekt niet zeg gen, dat dit minderwaardig was. Integendeel, deze re vue mocht ook wat aankleeding en samenstelling betreft, gezien en gehoord worden Er was veel zorg aan besteed en met groot animo werd er „gewerkt". F.r komen tal van aardige, geestige tafreeities in die bepaald inslaan. W ij zien werkelijk «schitterende apotheoses, er wordt perfect gedanst, er is vroolijke, pittige muziek. Moeten wij nog meer opnoemen om neer te schrijven dat wij ons best vermaakt, hebben? Welnu, het daverend o.-i nog eens daverend applaus was wel het beste bewijs, dat ons oordeel door de aanwezigen voor 109 werd gedeeld. Het was eea echte succes-voorstelling. GEMEENTE SCHAGEN. Overleden: Grietje Roggeveen, oud 77 jaren, wedu we van Pieter Dekker. POLITIE. Verloren: een notitieboekje, een rijwielplaatjo; een portomonnain met ecnig gold. Gevonden: 2 moerslcutcls.

Schager Courant | 1934 | | pagina 2