Bi Arromdissementsrechtbankte Alkmaar. De Zwarte Monnik HËÜ" Woensdag 21 Februari 1934. SCHAGER COURANT. Tweede blad. No. 9436 Map»? %l\\ 1 OOR DEN POLITIERECHTER. Zitting van Maandag 19 Febr. Opperdoes. ZAK PIEPERS GESTOLEN. De heer Jacob R. uit Opperdoes, die zich behalve voor brandhout, ook voor aardappelen interesseert, die hem niet toebehoorcn, was tot 1 maand gev. ver oordeeld, wegens ontvreemding van een partijtje der gelijk populair voeedsel, welke strafmaat hem niet convenieerde, was tegen dit vonnis in verzet geko men. Niet minder dan 6 getuigen werden thans ge hoord. De heer Bakker was de eigenaar der op het land liggende aardappelen. Ook een tweede land bouwer, Bos, had op dezelfde manier aardappelen vermist. Verdachte koopt graag zonder te betalen en is te lui oin te werken, rapporteerde brigadier Brou wer. Vonnis bij verstek gewezen, werd bekrachtigd. Alkmaar. TAMME EENDEN-VANGER. Dc 50 -jarige heer Jan Matth. L. te IJmuiden Oost, kreeg wegens diefstal van 4 tamme eenden, f 35 boete of 35 dagen aan zijn pantalon, 'n prijsbereke ning, waarmee hij absoluut niet accoord ging, reden waarom hij tegen dit hem onwelgevallige vonnis in verzet kwam. Uit het verloop van dit proces bleek dat een aantal oude en jonge lummels de in de sloot zwemmende eenden lafbekkig hadden doodge slagen. Deze eenden waren eigendom van den water- machinemachinist in de Boekelermeer. Uitspraak f 25 boete of 10 dagen hechtenis. Enkhuizen. EEN HAZARDSPELLETJE. Dc heer Maurits K. uit den Haag, een soort book maker, was bij verstek tot f 50 boete of 5 dagen veroordeeld wegens het gelegenheid geven tot ha zardspel ter gelegenheid van de harddraverij te Enk huizen, tegen welk vonnis Maurits nu in verzet kwam. Hij had echter tegen agent Ubbels er kend en werd door den agent zeer humaan behan deld, maar deze kocht met Maupie een kat in den zak. Zijn verzet baatte hem echter niets, want het vonnis werd bevestigd. Wieringerwaard. DIE NAM GEEN BLAD VOOR DEN MOND. Een heer uit Wieringerwaard, genaamd Arie Joh. van R. had op 2 October den schippersknecht J. .lo- hannes medegedeeld, dat hij nergens voor deugde. Wat hij er verder aan toevoegde, zal de lezer ons wel willen schenken, het is heusch niet voor publi citeit geschikt. Maar de heer Johannes was er ver van lekker mee en smaakte heden do voldoening, zijn smader vrij uit te zien gaan, omdat de officier door 'n fout in de vormen der gerechtigheid, niet ontvankelijk kon worden verklaard. OOK GEEN VRINDJE VAN DEN SCHIPPER Een volgende mijnheer uit dezelfde woonplaats, die ook wat had te verhapstukken met den heer Jo hannes, bleek ziek te zijn, volgens gedane kennisge ving. Dezo heer K. had den heer Johannss mishan deld, op Si moment dat hij aan het koolladen was. De heer K. stapte in de vlet en gaf Johannes een slag om z'n kop je kop?? vroeg de Politierechter scherp! Nou ja, m'n hoofd dan, verzachtte Johannes Dc verdachte was boos geworden door het ontactisch optreden van den getuige. Eisch en vonnis f 10 boete of 5 dagen. Uitgeest ZIJN WOEDE GEKOELD OP DE HUISDEUR. Een gedelegeerde uit Uitgeest, dc 35-jarige tuinder Gerrit VI. had volgens dagva&rdiging bij n buur man de deur ingetrapt De2e verdachte deed c*n heel verhaal, dat voor den ver afgelegen luisteraar moeilijk was te volgen, maar 't ging over een jon gen, die telkens wegliep. Door den heer VI. was trou wens do aangerichte schade, 2 gulden, fatsoenlijk betaald, zoodat een straf van f 2 boete of 1 dag vol doende werd geacht Verdachte was vroeger dienst weigeraar, maar daar deed hij niet meer aan. Wieringerwaard. VANDALISTISCH SPECTAKEL. Een paar 25-jarige arbeiders uit Wieringerwaard, de heeren Lou B. en Maarten Kw., stonden terecht wegens vernieling in het cafó van den heer N. Kui FEUILIETON DOOR EDGAR WATJ.AC.E. 43. „Hier is alvast het valies," zei Gilder, do reisdeken wegtrekkende. „En hier"... Hij maakto het valies Open. maar... het was leeg! „En hier?" moedigde Puttier hem aan. „De pij was er een paar minuten geleden nog in. Ik keek er naar, voor ik hier aangekomen was. Iemand heeft haar weggenomen. Jij!" met een beschuldigende» vinger naar Dick. Dick glimlachte. „Sergeant Puttier kan verklaren dat ik mij van mijn auto rechtstreeks in je verheven tegenwoordigheid begeven heb", antwoordde Dick sarcastisch. „Waarom mij niet beschuldigd?" opperde Puttier. „Ik w*s al dien tijd hier buiten." De overblufte man keek van den een naar den ander. Het was onmogelijk aan te nemen, dat deze beiden onder één hoedje speelden. Hij kende Puttier van naam als een van de schranderste mannen, die Scotland Yard ooit in zijn dienst gehad had. Hij haalde de schouders op en liet zijn handen langs zijn zijden vallen. „Voor het oogenblik, Alford, heb je mij de neder laag toegebracht," zei hij. „Maar het is mijn vast geloof, dat Leslie Gine geen mijl hier vandaan is en ik zal niet rusten voor zij gevonden is. De hemel weet wat je met haar gedaan hebt zij houdt dol veel van je, en er bestond geen reden..." „Spreek niet zoo dwaas. Gilder", beet Dick heni toe. „Als jo helpen wilt, help dan! Maar je zult niet van hulp zijn door te denken, dat ik een haar op het hoofd van Leslie Gine gekrenkt heb. Het is mij on verschillig of je een vriend of een vijand bent, maar als je ons kunt helpen om haar ongedeerd terug te brengen, wil ik op mijn knieën naar je toe krui pen!" De stem van Dick trilde en galmde: er stond een Mik in zijn oogen, waarin Gilder, ondanks al zijn vooringenomenheid, zich niet vergissen kon. Hij stak per aldaar, op 2 October. Er was een beetje mikmak ontstaan met zekeren Keesman, die allang weg was, en nu moest 'n gedeelte van tle caféinventai is het ontgolden. Loutjo vernielde een kachel en 'n stoel en Maarten nam een andere stoel voor zijn rekening. Do heeren ontwikkelden heden een welsprekendheid die een dooie schelvisch tot eer zou hebben geaJrekt. Een hunner prijkte reeds op do bekende „zwarte lijst", hetgeen aan zijn kleurige wangetjes wel zicht baar was. Dc officier wees er Mcj. Kuiper op, dat zij lieden, die dronken waren en op de zwarte lijst sxon- den, in geen geval mocht tappen. Elsch tegen ieder f 5 boete of 5 dagen. Vonnis conform, en schadever goeding van f 5 aan do firma Kuiper. St. Paneras. EEN RUWE GRIJSAARD. Een arbeider uit Broek op Langcndijk, de 64-jarige heer Arie B. had zich op 28 October te St. Pancres geweldig dik gemaakt in een ontstaan conflict met Mej. Anna Bobbeldijk. Deze juffrouw, een kruide nierster, had aan Arie boodschappen afgeleverd, doch men had vergeten deze leverantie te voldoen. Toen Mej. Bobbeldijk Ario eens begon te polsen, werd Ario spinnijdig, begon zeer onstichtelijk te vloeken en gaf hij haar 50 ct. op afbetaling en tevens een opstopper met een pan vol snijboonen, die hij in de hand had. Eisch f 10 boete of 10 dagen. Vonnis 1 maand gcv. voorw. met 2 proefjaren. Wat was Ario uit zijn humeur. Amsterdam. BELEEDIGEND EPISTEL Een te Alkmaar geboren 20-jarigo werkelooze kan toorbediende Christiaan C., gedomicilieerd te Am sterdam, had vanuit Uitgeest op 2 Aug. jj. een brief gezonden aan zekeren heer Rood baard van den Berg, procuratiehouder van een staalhandel te Amsterdam waarin deze achtbare heer allerlei bcdriegelijko han delingen werden ten lasto gelegd. Voorts werd in dien brief gedreigd met openbaarheid als schrijver niet de genoegdoening ontving, die hij vermeende nog te hebben te vorderen. De schrijver bereikte ech ter niet zijn doel, maar wel dat een klacht werd in gediend en hij thans terecht stond wegens belcedi ging in geschrifte. De verdachte verklaarde dat hij zijn betrekking had opgezegd wegens gewetensbe zwaren. Er werd namelijk door de firma 2000 kilo ijzer geleverd, doch 2050 in rekening gebracht en aan deze hedrieging wilde hij niet medewerken. De heer Roodbnard van den Berg dccldo mede, hoeveel de firnio in het belang van verdachte had gedaan, maar het scheen, dat hij aan 'n soort godsdienst waanzin was gaan lijden. Eisch: uitstel der behan deling tot een rapport is uitgebracht. Conform bo- sloten. Winkel. OUDE HEER MET SPIERWIT HAAR EN LOSSE HANDEN. De 63-jnrige heer Math. G., zonder beroep (leek op een tachtiger), wonendo te Winkel, zou op 18 Oct. den getuige P. Fijnheer een klap hebben toegediend. Bedoelde Fijnheer, koopman te Winkel, die niet nor maal was, werd door zijn gehuwde zuster als tolk bijgestaan. Verdachte was op zijn fiets aangereden door Fijnheer met zijn hondenkar, en uit hoofde van dit feit had G. hem in animositeit een klap gegeven. Volgens den heer G. had echter de ongelukkige Fijn heer hem mishandeld. Maar getuige Pluijm had G. zien slaan. Vonnis f 20 boete of 10 dagen. Castricum. S1MON MET ZIJN TOLLETJE. De 42-jarige heer Simon G., een bekende scharrc- relaar op boerenkermissen en andere plattelandsfes tiviteiten, had op 18 October ter gelegenheid der wed rennen te Castricum in het café van den heer Kuil man een soort hazardspel georganiseerd, met be hulp van een tolletje en een kleedje met cijfers. In dien een der dobbel lustige bezoekers een zeker be drag zette op een der cijfers en dit kwam overeen met het cijfertje op het tolletje, dan kreeg do inzet- ter zijn geld verdubbeld terug. Voor dit feit stond de heer G., vermoedelijk een nieuweling op het be kende bankje, thans terecht, bewerende dat hij geen hazardspel had beoefend, doch slechts een demon stratie van het straperlo-spel te hebben gegeven. (Hij gaf in de zaal tevens een overtuigende demonstratie van zijn gladde tong). De heer v. d. Oord. caféhouder te Westgraftdijk, een der aanwezigen, had echter het spelletje goed geobserveerd, en was dus een minder bevooroordeel dc getuige dan brigadier de Koekkoek, die door Si mon blijkbaar niet al te hoog werd aangeslagen. De heer W. Tuin, een tuinder uit Heemskerk had ook meegegokt en had niets gehoord over straperlospel. De officier vermeende dat de Castricummers geen belang stelden in straperlo en geloofde er niets van. dat verdachte speciaal daarvoor naar Castricum zou zijn gekomen. De leugen ligt hier dik op! Aangeno men werd dus dat Simon dc menschen had laten gokken en werd gevorderd «3 maanden gevangenis straf Mr. Schuurman, verdediger van verdachte, kreeg na een betoog van Simon ook nog gelegenheid tot het houden van zijn pleitrede, welke strekte tot ont slag van rechtsvervolging, omdat bedoeld spel geen hazardspel kon worden genoemd. Zooals pleiter door verschillende juridische gegevens trachtte aan to too- toonen. Vonnis f 50 boete of 50 dagen. Helder. EEN VERZETTELING. Een 25-jarig arbeider Jb. R. uit Anna Pattlowna had in den nacht van 14 op 15 October zijn schaar- scho centen te Helder omgezet in sterken drank en werd alstoen waardig bevonden tc worden ingere kend, tegen welk feil hij zich op de bekende manier, geïllustreerd door allerlei grove belcedigingen van CHINEESCH TOONEEL. Op het oogenblik wordt te Berlijn een tentoonstelling ge houden op hot gebied van Volkenkunde. Do zonderlinge gestalten van dieren met de meest fantastischo uitcrlijken, die op het Chlneesche tooneel worden meegevoerd, trek ken wel sterk de aandacht. zijn hand uit, en Dick Alford drukte die met zulk een kracht, dat Gilders gezicht pijnlijk vertrok. HOOFDSTUK LIIL Ondanks alle sombere voorspellingen omtrent haar slapcloozen nacht, had Miss Wcnner haar hoofd nauwelijks op het kusen neergevleid, of haar ademhaling werd regelmatig en zelfs duidelijk hoor baar. Leslie Gine glimlachte bij zichzclvc, toen zij zich vooroverboog en de kaars in stilte uitblies. Zi.i had nog geen tien minuten in bed gelegen, of zij voelde, door ervaring wijs, dat er menig eindeloos uur zou verloopen, voor de slaap haar oogen sloot. Zij had de keuze tusschen het weer aansteken van dc kaars en het tellen van myriaden schapen, maai het eerste voornemen werd eenigszins tegengewerkt door de bizonderheid, dat er in de kamer hoege naamd niets aanwezig was om te lezen, en zij durfdo den man op de gang niet aan te klampen, uit vrees Mary wakker te maken. Zij bleef dus stil liggen, met een bijna onweerstaanbaar verlangen zich iedere minuut om te draaien, en alle pogingen aanwenden de om aan niets te denken. Maar met een hoofd zóó vol van gedachten, en de laatste vierentwintig uren met alle schokken, die zij daarin ondergaan had, in aanmerking genomen, was het geen wonder, dat al haar pogingen in die richting volkomen schipbreuk leden. Zij hoorde een verro dorpsklok de halve en do heele uren slaan en was dankbaar, toon do klok het uur van écnen sloeg, want nu was middernacht voor bij, en de nieuwe ring naderde. In dit oude huis waren zonderlinge geluiden hoorbaar: steelsche voet stappen leken zeer wezenlijk; vingers streken langs beschotten: het was alsof er nu en dan zeer zacht ge lachen werd. Ondanks haar moed, stond Leslie op, ontstak de kaars, en voelde zich minder door angst bevangen. Zij lag op haar rug naar de -zoldering to kijken, probeerde haar gedachten te concontrccron op een scheur, die van het oone einde van het plafond naar het andere liep. en het scheen haar toe alsof het in de kamer, onder het kijken, merkbaar donkerder werd, en een vreemdsoortig, bovenaardsch licht naar binnen scheen. En toen zag zij achter de deur een grooten ijzeren haak om kleeren op te hangen, dien zij z'ch niet herinnerde eerder ongemerkt te hebben; en daaraan hingen een touw en iets van vagen vorm. dat zeer slap leek een vrouw! Zij sperde de oogen wijd open en had bijna gegild, maar zij sloot haar mond bijtijds met do hand. Zij moest gedroomd hebben, en tastte naar haar zak doek om haar klam gezicht af te wisschen. Er was niet eens een haak achter do deur niets. Zij hui verde en wentelde zich op haar zijde,, na voor de twintigste maal op haar horloge gekeken te hebben. Vijf minuten over hall twee. Tik, tik! Dit hoorde zij zeer duidelijk. Het kwam uit de kamer, waar Mary Wenner had moeten slapen. Een stilte, en daarna het onmiskenbaro getik van keisteentjes, die tegen een ruit geworpen worden. Misschien was Dick daar, die haar wcnschte tc spreken. Zij liet zich uit bed glijden, sloeg een peignor om, maakte de tusschendcur naar de donke re kamer open en ging die binnen. Do vensters wa ren gesloten, maar bij het verder loopen schrok zij van een derde handvol keisteentjes, dio kletterend tegen de ruit geworpen werden. Zij lichtte de spanjolet met bevende handen op en stiet het raam open. Daar beneden stond eet', man, dien zij het eerste oogenblik niet herkende. En toen begon alles voor haar oogen tc draaien; zij moest bij het raamkozijn steun zoeken. Het was Harry Alford! „Ben jij daar, liefste?" Zijn stem verhief zich nau welijks boven een gefluister, maar was duidelijk verstaanbaar. Zij slaagde er in om tc antwoorden: „Ja," hoewcj zij zoodanig van haar stuk gebracht was, dat zij geen enkele vraag, waardoor zij overstelpt werd, tot uiting kon brengen. Harry! En in levenden lijve! „Je verkeert in ontzettend gevaar", zei hij. „Wil je beneden komen? Ik kan een ladder bemachtigen." Voor zij had kunnen antwoorden, was hij verdwo nen, en weldra keerde hij terug, met een driehoekige ladder over den schouder. Hij plaatste die tegen den muur, terwijl dc bovenkant tot een voet onder het raamkozijn reikte. „Ik kan niet bij je komen, Harry; ik hen niet aan gekleed. En voorts. Miss Wenner slaapt hier ook." Hij legde een vinger op zijn lippen. „Maak haar niet wakker", zei hij. Hij had iets opgerolds in zijn hand, cn zij zag nu dat hij blootshoofds was. „Kun je je niet aankleedcn? Ik moet je spreken?" „Zal ik Dick roepen?" „O, neen, neen". In zijn ijver sprak hij bijna met luider stem cn wendde het hoofd om. „Dat zou alles bederven en zijn leven in gevaar brengen. Kleed je vlug aan. lieve." Wat moest zij doen? Haar eerste ingeving was, d" kamerdeur te openen en den waker te zeggen wat 1 DE NACHTMERRIE VAN 'N GLAZENWASSCHER Een imposante opname van den RAC-wolkenkrab- ber in de binnenstad van New-York. Het gebouw is het grootste zakenhais ter wereld en heeft 30.000 ramen! de politie, heftig verzette. Hij werkt nu ook nog weer een straf af wegens mishandeling van 30 dagen hechtenis. Vonnis 1 maand gev. Enkhuizen. EEN SNERT-ZAAKJE. Mej. Maartjo P., 'n 55-jarige tante uit Ehkhuizen, echtgenoote van den heer Jos. v. d. M., had op 14 October haar stadgenoote Mej. Karreman, gequali- ficoerd als .smerig schorem", welk onaangenaam woord door de verdachte dame werd ontkend. De kwestie was ontstaan, omdat een pleegdochtertje van moeder Maartje een dochtertje van juffr. Karre man had aangevallen, waardoor de door dit gemo lesteerde kind ingeslagen boodschappen in den mod der waren gevallen, ziedaar de heele preek, oorzaak en gevolg. Volgens een andere juffrouw op de hand van Maartje. had deze juffrouw Karreman niet be- leedigd, waarop een heftige strijd om het ja of neen uitbrak. Do scène werd opgelost in f 5 boete of 5 da gen voor het mopperende Maartje. vi: 1 Den Helder. EEN KIKKERT TEGEN DEN MUUR GESLINGERD. Het betrof hier niet een geval van dierenmishan deling, doch het feit dat dc heer II. Kikkert te Den Helder door zekeren Lubbert R. op 18 Ooctober tegen een uur werd geworpen, toen deze hem onderhield wegens een gepleegde perendiefstal. Dc hardhandige perenliefhebbcr was niet verschenen, dus was deze kous d la minute af. Vonnis f 15 boete of 15 dagen. W leringen. EEN GEWELDENAAR. De niet verschenen Mart. de R. te Wieringen had zich op 15 October met veel geweld verzet tegen de gansche Wieringor politicmacht en bovendien nog n houten privaat vernield van de Heidc-Maatschap- pij. Eisch en vonnis 1 maand gev. Alkmaar. GROOTE MOND OPGEZET. De 44-jarigo los werkman Dirk Sn. te Alkmaar had op 23 October een autoriteit van de beroemdo vlot brug, den brugwachter Streefkerk, een laagstaand scheldwoord toegevoegd, omdat hij geen toestem ming kreeg met de destijds gebruikte pont zijn rij wiel te vervoeren. Deze heer kon in 't minst niet op schieten met den politierechter en beleedigde den brugwachter opnieuw, door te insinuecren .dat dezo brugwachter bekend stond als een rotte kool bij den groen ten boer. Vonnis f 10 boete of 5 dagen. Straks ook nog 'n neiuwe klacht van den brugwachter! zij gezien had; haar tweede, om Harry te gehoor-; /.amen. Zijn ernst en de angst in zijn stem dreven haar om aan haar tweedo opwelling gehoor to ge- ven. Zij kleedde zich bij kaarslicht fluks aan, hopen- do en biddende, dat Mary Wenner wakker zou wor- den. Zij stiet ééns tegen het bed, maar Miss Wen ner bleef rustig doorslapen, een engelenglimlachje op haar knap gezicht, en de stoornis had op haar alleen deze uitwerking, dat zij in haar slaap lispel de „Dick!" En dit bespottelijke intermezzo was vol doende om den moed van Leslie op te schroeven; want zij kon niet glimlachen en angstig zijn tege lijkertijd. Misschien wachtte Dick beneden, dach zij, en, baar been over het kozijn leggende, tastte zij met haar voet, vond de sport, en daalde do ladder af. Harry stond op het gras, vreemdsoortig op zijn hoede en luisterend. „Wat is er, Harry?" vroeg zij zacht, maar hij leg de opnieuw een vinger op zijn lippen en trok haar, niet zooals zij verwacht had, naar de voorzijde van hot huis, maar beschreef een wijden cirkel, dc scha duw van dc boomen houdende, tot zij het rosarium voorbij, en in de nabijheid van de stallen gekomen waren. Toen zij deze zwijgend voorbijliepen, sloeg een waakhond aan. „Ik kan niet verder gaan, Harry." „Je moet. je meet!" Zijn stem was dringend, ge biedend. „Ik zeg je dat niet alleen mijn leven, maar ook het jouwe in gevaar verkeert" „Maar Miss Wenner dan?" Zij wilde terugkeeren. „Haar zullen ze niet aanraken. De geest van mijn moeder zal over dat arme kind waken zij stierf in die kamer." Leslie snakte naar adem. „Je moeder?" vroeg rij in angstig gefluister. „Vooruit nu!" Hij evrloor zijn geduld, greep haar arm en trok haar verder mee, en weldra zag rij van dichtbij 'e Ravensrill glinsterea „Maar Ilarrv, ik kan geen stap verder doen." Zij bleef vastberaden staan. „Je moet je stellig vergis sen. Waar ben je al dien tijd geweest? iedereen beeft naar je gezocht en Dick heeft ontzettend in antrsf gezeten.** Hij lachte. (Dit was het lachen dat do politieagent gehoord had). „Dick in angst? Die is goed!" Wordt vervolg''

Schager Courant | 1934 | | pagina 5