Inventarisatie van stapelprokttn per 10 Februari 1934. ds OMGEVING Predikbeurten. Gewestelijke Tarweorganisatie, district I. Schager Waarborgfonds voor Slachtvee. Ü,T XVIERJNGEN Bruggenbouw. W ederom zullen 8 vaste bruggen in beton in den .Wieringermeorpolder worden gebouwd. De aanbestedinT vindt plaats op 21 Maart a.s. De ra ming bedraagt f 72000. A.N.W.B. Ten behoeve van het verkeer zal alhier aan de Zwinstraat, hoek Hofstraat, door den A.N.W.B. een richtingsbord „Leeuwarden" geplaatst worden. Dit bord zal zeer zeker in een dringende behoefte voor zien, daar de meeste automobilisten die hier ter plaatse onbekend zijn, steeds te ver rijden. Zware bot. Pessimisten die beweerden dat door de afsluiting van de Zuiderzee te botvisscherij in het IJsselmeer wel te niet zou gaan, hebben tot nu toe gelukkig nog steeds geen gelijk gekregen. Door het gunstige weer der laatste dagen werden nog aardigge besommingen gemaakt. De visch is van bijzonder zware kwaliteit. Sommige visschcn zijn meer dan een kilo zwaar. Bouw gewapend betonbruggen. Woensdag 21 Maart zullen door de Directie der Z.Z.W. worden aanbesteed acht vaste bruggen in ge wapend beton met bijkomende werken in den Wierin- germecrpoldcr. Dc raming voor dit werk bedraagt 172.000. Jeugdherberg Wieringen. Het comité voor de stichting van een Jeugdherberg te Wieringen heeft zich daartoe in verbinding gesteld niet de M.U.Z. tot het voeren van onderhandelingen over den eventueelen aankoop tot dit doel van de dubbele Ingenieursvilla te Oosterland, dan wel het voormalige Marine-Wachtschip „Bellona", thans in de Nieuwlandhaven opgelegd, cn voor volkshuisvesting op dc werken bij den afsluitdijk in gebruik geweest. Visscherijinspectie. Van politiezijde verzoekt men ons het volgende me de te doelen: Door de haringvisschers en vooral zij die met ka mers visschen, wordt veel ondermaatsche visch aan gevoerd. Op zich zelf kunnen genoemde visschers hier weinig aan doen, doch zij worden erop gewezen deze visch zoo spoedig mogelijk uit te zoeken en ze weer in zee te werpen. Ook voor opkoopers van het z.g. „nest" geldt deze bepaling. Tevens moeten de vis schers er zorg voor dragen dat het afval zoo spoedig mogelijk van de havens wordt verwijderd. In verband met genoemde visscherij die alhier van niet geringe beteekenis zal worden, zal buiten den op ziener van de visscherijen ook door de rijksveldwacht op een en ander nauw worden toegezien. Men zij dus gewaarschuwd en zal het aanbeveling voor belangheb benden verdienen aan bovengenoemde voorschriften zooveel mogelijk de hand te houden, daar anders on verbiddelijk proces-verbaal zal volgen. Vergadering van den Raad. Vergadering van den gemeenteraad op Vrijdag, den 23 Februari 193-4, des namiddags ten 2.30 uur. Agenda: 1. Notulen. 2. Medcdeelingen en ingekomen stukken. 3. Voordracht tot bepaling van de voorschotten on rie vergoeding wegens instandhouden der bijzon dere scholen over 1934. 4. Voordracht tot nadere bepaling van de bijdragen ten behoeve der schoolbibliotheken. 5. Voordracht tot aanvaarding van eene gewijzigde Rijkssubsidieregeling voor het agentschap der ar beidsbemiddeling. 6. Voordracht tot wijziging van de gemeenschappe lijke regeling inzake den schoolartsendienst 7. Vaststelling der le suppletoire begrooting dienst 1933. 8. Benoeming van een hoofd en van een onderwij zer aan de o. 1. school tc Oosterland. 9. Benoeming van eene onderwijzeres aan de o.l. school te Westerland. 10. Benoeming van een lid der commissie van toe zicht op het lager onderwijs. 11. Voordracht naar aanleiding van verzoeken om ontheffing van reinigingsrechten. Openbare bijeenkomst der Middenstandsverecn. „Wieringen", op j.1. Dinsdagavond in hotel de Haan te Iiippolytushoef. Onderwerp was, de uiteenzetting van <ie omzetbelasting door defi heer Holsmuller uit Alkmaar, adjunct-secretaris van de Kamer van Koophandel te Alkmaar. De heer Bosker, de voorzitter der Middenstands- vereen. opende met welkom en gaf na een inleidend woord gesproken te hebben, het woord aan den spre ker van dezen avond. Onze lezers kunnen wij venvijzen naar de versla gen in ons blad, over deze aangelegenheid, reeds eerder gemeld. De spr. had ook hier een jammer ge noeg klein, maar aandachtig gehoor. Na de uiteenzetting, welke aan duidelijkheid niets te wenschcn overliet, werden den spr. tal van vra gen gesteld, welke ook allen weer afzonderlijk wer den beantwoord. De aanwezigen hebben hier zeer veel kunnen leeren van deze zeer moeilijk uit te voeren wet De spr. had na zijn uiteenzetting dan ook een dankbaar applaus in ontvangst te nemen. Zoo gezegd, is het zeer te betreuren, dat zoo weinig middenstanders e.a. aanwezig waren, omdat bijna iedere middenstander zeer zeker met deze wet heeft te maken. Aan het slot bracht de voorzitter woorden van dank aan den spreker en de aanwezigen, en be sprak hierbij nog het nut van de Kamer van Koop handel cn het nut om lid van de middenstandsver- eeniging te zijn. Wegens vertrek naar Middenmeer heeft de heer Th. J. v. Vcgten bedankt als secretaris van de Wie- ringer Schaakclub. Z U P F. Bij beschikking van den Directeur-Generaal der Posterijen en Telegrafie d.d. 13 Februari j.1. is aan den heer J. van Straaten, besteller bij de posterijen alhier, met ingang van 7 April a.s. eervol ontslag verleend. T A .v C, E N D IJ K Nog steeds werken aan den weg door het Geefet- merambacht minder arbeiders dan een maand of drie geleden. Het gevolg daarvan is, dat uit de verschil lende gemeenten, hoewel het vastgestelde percenta ge wordt toegepast, niet zooveel arbeiders te werk kunnen worden gesteld als voorheen. Voor hen, die buiten de regeling vallen, is dit een ernstige tegen valler. Men is thans druk bezig met de brug bij den Win terweg. Die te Noordscliarwoude is bijna gereed. Het werk isnu vooral in de nabijheid van Oudkarspel en Noordscharwoude in gang. Ook is men druk bezig met zandvaren. Het zand wordt gehaald uit de Schoorlsche duinen. ZUIDSCEARV/OUDE. In het pand, eigendom van den heer K. .Tongert, waar vroeger een bloemen- en fruitwinkel werd ge houden, zal nu een winkel in manufacturen worden ingericht door den heer Dc Geus uit H.-Hugowaard. De heer Z. O. van der Voorn, vroeger onderwijzer aan de o. 1. school alhier, thans als zoodanig werk zaam in Ncrt.-Indic, heeft pensioen uit die betrekking aangevraagd. Naam der veiling Avenhorn „Avenhoru en O.'* Broek op Langendijk „L.G.C." Bobeldijk „De Westerkogge" Grootebroek „De Tuinbouw" Hem „De Zuiderkogge" Modem blik „De Eendracht" Medemblik „St Joseph" Noordscharwoude „Noordermarktbond" Opperdoes „Ons Belang" Obdam „De Tuinbouw" Warmenhuizen „Warmenhuizen en O." Totaal in K.G. Totaal in wagons van 10.000 Kg. Op 25 November 1933 was voorradig De voorraad is dus verminderd met Op 15 Februari 1933 was voorradig Roode kool 05.000 2.860.000 73.000 55.900 67.250 177.000 7.550.000 170.000 339.000 4.443.000 Gele kool 130.000 4245.000 45-575 60.000 22a00 37.400 48.000 3.210.000 370.000 235.100 1.105.400 Deensche Witte knol 45.000 1.500.000 16.450 45.000 32.000 8.500 3.870.000 25.000 136.700 1.349.950 I>n 130.000 505.000 600 75.000 108.500 26.500 GG0.000 52.700 241.350 15.834250 1583 W. 3113 W. 9.523.975 7.028.600 1.827.650 952 W. 2026 W. 703 W. 1601 W. 183 W. 519 W. 15 W. 51 W. 145.600 totaal 3436 W. 7310 W. 1530 W. 1190 W. 1074 W. 1052 W. 898 W. 1903 W. 336 W. 221 W. 36 W. 45 W. 3874 W. 4411 W. BROEK OP LANGENDIJK. De A.R. Kiesvereeniging kwam in jaarvergadering bijeen onder presidium van den heer K. Slot. Medegedeeld werd, dat in de toekomst een inten siever propaganda gevoerd zal worden in samenwer king met de kiesvereenigingen uit de omliggende gemeenten. Dienaangaande is een commissie in het leven geroepen, welke de plannen nader zal uitwer ken. De heeren J. C. Koolaard en A. Slot Blom werden hiervoor aangewezen. Door den heer P. van *t Riet werd verslag uitge bracht der gehouden vergadering van het Centraal Comité. Als afgevaardigde naar de Kamer-Kieskring-Cen- trale werd benoemd de heer G. Groen, en als secundus de heer Jn. Wagenaar. Door den heer Jb. Slot werd een referaat gegeven over het Communisme, waarop een aangename ge-, dachtenwisseling volgde. NOORDSCHARWOUDE. De Ger. Schoolvereeniging hield haar jaarvergade ring in de zaal achter de Ger. Kerk. Te 7 uur opende de voorziter, de heer G. Barten, de vergadering na gebed en zingen van Ps. 07 1. De notulen der vorige vergadering werden onge wijzigd vastgesteld. Hierna volgde jaarverslag Pen ningmeester. Bij de behandeling van het jaarverslag van den secretaris deelde deze o.m. mee, dat dc voorzitter op de laatst gehouden bestuursvergadering medegedeeld had, dat hij na ruim 27 jaren als voor zitter gefungeerd te hebben, thans deze functie wenscht neer te leggen. Dc secretaris, ecnige oogenblikken de leiding over nemende, deelt mede dat het Bestuur aan de leden vergadering voorstelt, den heer G. Barten te benoe men tot eere-voorzitter, wat met algemecne stemmen geschiedt. Staande wordt hem daarna toegezongen de bekende zegenbede uit Ps. 134. Als bestuursleden werden gekozen de heeren F. v. Dijk. herkiesbaar en in de ontstane vacature de lieer Gb. Gutcr, welke beiden deze benoeming aannemen. Na rondvraag volgde sluiting. hoocm wo r> n AARTSWOUD. Vergadering van de afd. Opmeer en Omstreken van de Holl. Mij. v. Landbouw, gehouden op Dinsdag 20 Febr. in de zaal van J. P. de Baerdemakcr te Span broek. Voorzitter roept aan een goed opgekomen pu bliek het welkom toe en vertrouwt op een aangena me en leerzame vergadering en opent hiermede. Secretaris Harp leest de uitgebreide notulen der vorige vergadering, welke met een woord van dank worden goedgekeurd. Nadat eenige ingekomen stuk ken waren verhandeld, wordt besloten, zoo mogelijk twee melkcursussen te houden in samenwerking met de zuivelfabriek „Aurora" Hierna is het woord aan de finantiecle commissie, waaruit wij aanstippen: Van de tentoonstelling: uit gaven f 3146.89, ontvangsten f 2917.68, nadeelig saldo f 229.21. Van de afdeeling: uitgaven f 925.50, ont vangsten f 826.39, nadeelig saldo f 99.11. Het bezit bedroeg op 1 Jan. 1933 f 1892.52, waarvan af het na deelig saldo ad f 328.32, blijft een kassaldo van f 156450, waarvan op de boerenleenbank geplaatst f 1381.84 Deze rekening wordt onder dankzegging aan com missie en penningmeester opdeze cijfers goedgekeurd Tot afgevaardigde voor de Alg. vergadering wordt gekozen de heer J. Harp en als plaatsvervanger de heer J. Stapel Sz. De rondvraag geef weinig nieuws, waarna het woord is aan de sprekers, de heeren P. Stapel en Ir. C. C. K'ijnhout, voorzitter en adj.-secretaris van de Holl. Mij. In een zeer duidelijke uiteenzetting wordt het onderwerp behandeld: Welke voordeelen geniet de Veehouderij van de crisismaatregelen? Met de grootste aandacht werd deze causerie door de aanwe zigen aangehoord. Het was dan ook een belangrijk onderwerp voor de veehouders. Voorzitter dankte bei de sprekers hartelijk en sloot deze bijeenkomst ZONDAG 25 FEBRUARL NED. HEF.V. GEMEENTE. Schagen, nam. 7 uur, Ds. Eikema. Barsingerliorn, geen dienst Wieringerwaard, voorm. 10 uur, Ds. Eikema. Hoogwoud, geen dienst. Julianadorp, nam. 71/-» uur, Ds. M. van Wichen. Huisduinen, geen dienst Eenigenburg, voorm. 10 uur, Ds. M. van Wichcn. Hippolvtushoef, voorm. IOV2 Ds. Van Beek. Den Oever, nam. 2 uur, Ds. Van Beek. Oude Niedorp, nam. 7 uur, Ds. Van Baaien. Oudkarspel, voorm. 10 uur, Ds. Van Dijk. Noordscharwoude, geen dienst. Rurgerbrug, zie St. Maartensbrug. Callantsoog, geen dienst St Maartensbrug, voorm. 10 uur. Ds. Enklaar. Oudesluis, voorm. 10 uur, Ds. Witkop. Petten, geen dienst. Schagerbrug, zie Oudesluis. Anna Pauowna, voorm. 10 uur, Ds. Vorstman. Ileerhugowaard, voorm. 10 uur, Ds. Nol>el. Dirkshorn, nam. 7 uur Ds. De I^eeuw. Onderwerp: Achterdocht en argeloosheid. Winkel, voorm. 10 uur, Ds. de Leeuw. DOOP3GEZXNDE GEMEENTE. Barsingerhorn, geen dienst. Oudesluis, voorm. 10 uur. Ds. F. van der Veen. Nieuwe Niedorp, voorm. 10 uur, Ds. Haars. Iiippolytushoef, voorm. 10 uur, Ds. Meihuizen. EVANGELISATIE. Schagen, voorm. 10.30 uur de heer Prinsen, v. A'dam. Nam. 5.30 uur, de heer Prinsen. Breezand, voorm. 10 uur, de heer Boon. Nam. 31/0 uur, de heer Boon. Hippolvtushoef, voorm. 10 uur, de heer O. Deen. THE STAR OF HOPE MISSION. Julianadorp, vo <rm. 10 uur, de heer Ph. Looij, van Bijsoord. Nam. 7 uur, de heer Ph. Looij. VRIJ EVANGELISCHE GEMEENTE. Winkel (tegenover 't Raadhuis, nam. 3 uur. Ds. Ruijs. Woensdagmiddag 3 uur Kindersamenkomst WOENSDAG 28 FEBRUARI. THE STAR OF HOPE MISSION. Jid'anadorp, nam. 7 uur, Ds. J. J. v. Petegem, van Hilversum. In café „de Beurs" van den heer C Boontjes werd Woensdag 21 Febr. 1934 des morgens 10 uur een vergadering gehouden van leden-aangeslotenen, onder voorzitterschap van den heer C. D. Rezelman te Anna Paulowna. Ongeveer 70 leden waren aanwezig, benevens 8 gasten. De Voorzitter heette in het bijzonder welkom den heeren Kortleve en Van Balen Blanken, vertegen woordigers van het geweestelijk bestuur, benevens de heeren Kostelijk, Jansen cn Dorrepaal, respectie velijk voorzitter, secretaris en controleur van district II. Met waardeering gewaagt spr. van de goede sa menwerking, die weer in t afgeloopen jaar tot uiting is gekomen. Werd vorig jaar door spr. den wcnsch geuit dat deze organisatie niet lang moer noodig zou blijken te zijn, thans vreest spr. dat de Gewestelijke Tarwcorganisalies nog wel langen tijd zullen moeten blijven bestaan. Bij de medcdeelingen vestigt spr. de aandacht op het voorkomen van gekleurd brood en verzocht in zulke govallen mededeeling aan het bestuur. De aftredende vertrouwensmannen zijn herkozen en tot leden van het Dagclijksch Bestuur de heeren C. D. Rezelman en P. Kistemaker. Voor de Vrijdag a.s. te houden algemeene verga dering te Haarlem werden do leden van het Dag. Bestuur tot afgevaardigden benoemd, benevens de vertrouwensman voor Texel, de heer P. Dros Dz. De beschrijvingsbrief van de algemeene vergade ring gal geen aanleiding tot bespreking. Landbouwsteun. Dit punt werd ingeleid door den Voorziter. «Met gonoegen constateerdo spr. dat thans de overheid in ziet, dat het algemeen belang van het land mee brengt, de noodzakelijkheid om den landbouw op de been to houden. Immers de latere steunmaatregelen, gerststeun, roggestcun, aardappelerislswet enz. zijn zonder veel tegenwerking tot stand gekomen. Jam mer is *t dat de regcering werd gedwongen, de maat regelen in 't land zelf te treffen, om een betere be looning voor de landbouwproductie te verkrijgen, want dit is oorzaak dat een terugkeer tot normale verhoudingen in de wereld wordt tegengehouden. Verhooging van prijs voor producten, die in het binnenland worden verbruikt, is door do regeering to baat genomen en het resultaat is, dat er een moer billijke verhouding tusschen de inkomens van plat teland en stad, of wel van hen, die in den land bouw hun bestaan vinden en het overige deel van ons volk is ontstaan. Is het stelsel van hinnenlandsche prijsverhooging voor tarwe, gerst enz. gemakkelijk toe te passen, moeilijker wordt het met de producten die gedeelte lijk voor export bestemd zijn, cn zoo mogelijk wordt dan ook daar de oplossing in productiebeperking ge zocht- In verband met de critiek, die wordt vernomen, het duurder moeten betalen van de levensmiddelen, het geld in de zak brengen van rijke tanvo- en bio- tenboeren, en het oordeel dat een boer met nog een zeker kapitaal niet van den steun zou moéten profiteeren, wijst spreker op de bedoeling, op het wezen van dc landbouwsteunwet. I)e steun is be doeld aan den landbouw in 't algemeen, niet aan ons landbouwers persoonlijk. Niet wij landbouwers in dividueel hebben recht op een loonend bedrijf, neen, onze landbouw in zijn geheel heeft recht van be staan, want een bloeiende landbouw is voor ons volk één van de hoofdvoorwaarden om tot welvaart tc ok- rnen. Spr. toont dit nader niet voorbeelden aan. Naast de hulp van de overheid zal ieder landbou wer voor zich zeil zijn best moeten doen, om zijn rekening sluitend te maken door te trachten zijn uit gaven te beperken. Ons Gewestelijk bestuur wees herhaaldelijk op onze verplichting om o.a. de arbei- dersloonem niet meer te doen dalen, dan de om standigheden noodzakelijk maken; dus geen mis bruik maken van het gebrek aan werkgelegenheid, door het betalen van te lage loonen. Dit laatste houdt natuurlijk nauw verband met de mate, waarnaar de steunmaatregelen worden genomen. In zijn verder betoog wijst spr. er dan op dat ook de tarwewet goed is. Maar dan moet ook de uitvoe ring goed zijn, en daarom wekt spr. op alle mede werking aan het destrictsbestuur te willen blijven verleenen. Deze inleiding geeft geen aanleiding tot bespre king. Door den heer P. Kistemaker wordt meegedeeld welke werkzaamheden de verlading voorafgaan, ter wijl de heer P. Visser behandelt de administratie op het bedrijf in verband met d? regecringsmaatrege len. Met nadruk wordt daarbij gewezen op de nood zakelijkheid van groote nauwgezetheid, op de ver melding van het organisatienummer, op hot bewa ren van de gegevens van vorig je ar enz. enz. Door den heer J. C. Rus wordt behandeld het schoonen, de afname en de opslag der tarwe en spr. deelde daarbij mede dat over 't algemeen in ons district goed wordt afgeleverd: slechts in enkele ge vallen moesten berispingen volgen. Spr. drong er op aan, dat alle telers hun medewerking zouden blijven verleenen, want bet buiten straffen te blijven is niet alleen in het belang van de telers zelf. dorh ook ten bate van een goede uitvoering van de G.F.O. Door den Secretaris, den heer N. Raap, werden feiten erf cijfers medegedeeld. Van de Gewestelijke Tarweorganisatie bedroeg het aantal leden in 1931 250, in 1932 500. in 1933 800 en in 1931 zal het waarschijnlijk 1000 bedragen. De Ge westelijke Aardappe'organisatic telt 10"0 leden, w.o. te Anna Paulowna 225. ïïarenkarspel 300, Oude cn Nieuwe N'edorp 22(1 en St. Maarten 130. Dc Gerstorganisatie heeft 590 leden, to Terschelling 140, te Texel 100. Uitvoerig doet spr. mededeeling over de afgelever de en nog in voorraad zijnde partijen, over de voor schriften voor overname, over de veel minder voor komende gebreken enz. En met nadruk wordt dan gewezen op het groote verschil van opbrengst op verschillende bedrijven. Spr. was hekend hoe de opbrengst hier f 270 was, el ders evenwel f 540 per bunder. Dc oorzaken van die verschillen dienen door dc organisatie der boeren te worden gezocht Het was vooral deze laatste mededeeling die een geanimeerde bespreking tot gevolg had. Door den heer Kortleve werd dank gebracht voor de uitnoodiging tot deze vergadering: spr. was zeer erkentelijk voor de goede samenwerking, dio er steeds blijkt te bestaan. Na het houden van de rondvraag volgde sluiting. Woensdagmiddag om 2 uur vergaderde boevenge- noemd fonds ten huize van den lieer C Boontics. Aanwezig zijn 9 personen, onder wie de heer P. de Boer, Keuringsveearts. De voorzitter, de heer D. P. Timmerman, opent de vergadering en brengt in herinnering den heer D. A. Blom, die is overleden, ecnige jaren als lid van do financieelo commissie de belangen van de vereeni- ging heeft behartigd en zijn nagedachtenis zal dan ook steeds een zeer aangename voor ons zijn. Dc notulen worden door den secretaris gelezen cn goedgekeurd. Medegedeeld wordt nu dat de vergadering van den Bond is gehouden op 14 Februari. De contribulio werd bepaald op 2 cent per verzekerd rund en be draagt voor ons fonds 1 65. De onkosten per afkeuring worden verhoogd tot 25 cent per afkeuring. Door den secr„ den hr. Joh. de Veer wordt jaarvers!, uitgebracht, waaruit blijkt dat het batige saldo is gestegen tot f 3934.78, wat een vooruitgang betcckent van 1 832.71. Hierdoor is bijna het bedrag van f 1009 bereikt, hetgeen in dc statuten is vastgesteld uls bedrag, dat aanwezig moet zijn om tot uitkeoring aan de leden over tc gaan. Gehoopt wordt dut het in het volgend jaar zal gelukken tot uitkcering over tc gaan. In totaal werden .".250 koeien gefoiiMl, bet geen 546 meer is dan in 1932. Afgekeurd werden 16 totaal cn 16G4 gedeeltelijk. In Purme.rend werden T>1 stuks gefonsd, waarvan 4 totaal en 362 gcdoclteliik werden afgekeurd. Na aftrek van de kosten blijft er een winst over van f 252.61. Dc totale ont\angsten bedroegen f 13442.95, uitga\on f 9508.17, fcaldo akoo f 3934.78. Gememoreerd werd voorts nog het overlijden van den heer Blom. De secretaris verwierf voor het uit gebrachte verslag den dank van den voorzitter. De heer H. van Hoorn zou goed willen bekend zien gemaakt dat er dit jaar vermoedelijk een uit- koering aan dc leden zal kunnen worden gegeven. Uit zal zeker een aanmoediging zijn om bij ons fonds te fondsen. De voorzitter beaamt, dit De heer J. K. Boontjes zou er ook voor zijn om dit goed bekend tc maken. Do voorzitter stelt thans aan de orde het uitbren gen van het ranport van dc commissie van Toezicht Do hr. Joh. C Bruin brengt dit rapport uit. Spr. zegt hier nu alleen te zijn, daar wij don heer Blom door den dood moesten missen. Dc heer Blom was, zooats al opgemerkt, een ijverig lid, die nauwlettend zijn taak vervulde. Het doet de commissie genoegen dat er zulk een goede vooruitgang is te bemerken, voorts kan worden geconstateerd, dat alle uitgaven door quitanties waren gedekt en alles keurig in orde v.as bevonden, zoodat tot goedkeuring van do rekening en verantwoording wordt geadviseerd. Aldus be sloten. De voorzitter dankt don administratour voor het gehouden beheer, waarna wordt overgegaan tot do verkiezing van 2 leden van hbt.bestuur, wegens be danken van de heeren I). Marcés en wegens nerio- dieke aftreding van den heer \V. Kooijman. De voor zitter dankt den heer Mareos voor wat deze voor het fonds vele jaren heeft gedaan, cn al bedankt do heer Marees nu om gezondheidsredenen, spr. hoopt dat do heer Marees nog vele jaren gelukkig mag leven. Do stemming heeft tot resultaat dat herkozen wordt de heer W. Kooijman, met 3 stemmen cn ge kozen met 7 stemmen dc heer C. Borst tc Barsinger horn: 1 stem werd op den heer D. Raat uitgebracht. Als lid van do Commissie vun Toezicht werd in do vacature Blom met algemeene stemmen de heer Jb. Kooij Cz. gekozen. Geen der gekozenen is aanwezig, zoodat van hun benoeming bericht zal worden gedaan. Het bestuursvoorstel om het inlrggeld voor nieu we leden op f 15 to bepalen, wordt zonder hoofde lijke stemming aangenomen. De heer J. K. Boontjes vraagt of dit bedrag niet te hoog is. De voorzitter zegt dat het eerder te laag is. Bij de rondvraag dringt do heer Bruin er op aan, dat zooveel mogelijk zal worden gpfonsd bij het eigen fonds, en ook niet-lcdcn te bewegen dit te doen De voorzitter is het hiermee eens, doch liet is in do praktijk wel eens moeilijk. Verder niets meer aan de ordo zijnde, sluit de voorzitter de vergadering, na den wensch te hebben uitgesproken, dat do volgende vergadering beter zal worden bezocht. VACANT IEKOLONIëN. Dinsdag j.1. hield de afd. Schagen van het Centraal Genootschap voor uitzending van kinderen naar Va- cantiekolonicn haar jaarvergadering. Do voorzitter, do lieer D. Brouwer, heette dc aan wezigen welkom, waarna de secretaresse, mei. Het- iingu, de notulen der vorige vergadering voorlas. Vervolgens bracl.t deze liet jaarverslag uit. Hieruit zij medegedeeld, dat aan hot Genootschap was ont vallen dc ijverige administrateur, de heer A. C Bos. Van dc oprichting af had hij zijn krachten aan de vereeniging gewijd en dank zij zijn stuwkracht was het genootschap groot geworden. Door toedoen van den ijvcrigen bode was het aan tal leden der afdeeling gestegen van 174 op 219. Het jaar 1233 was financieel een gunstig jaar ge weest, wat vooral te danken is aan 'n niildo gift, die het Bestuur mocht ontvangen. Uitgezonden waren 5 kinderen, die meerendeels een langere verpleging genoten en daarvan veel baat had den. Drie patiëntjes waren op dit oogenblik nog in verschillende tehuizen. Van eenige ouders was een hartelijke dankbetuiging ontvangen. Mevr. RoggeveenDe Vries deed rekening on ver antwoording. Deze sloot met een flink batig saldo. Als bestuursleden werden bij acclamatie herkozen mej. M. de Veer en I>r. Nanninga, die beiden hun functie weer aanvaardden. Bij de rondvraag bracht Dr. Nanninga ter sprake, of het mogelijk zou zijn kinderen beneden do 6 jaar uit to zenden. In do tehuizen worden alleen kinderen van 6—14 jaar opgenomen, terwijl ook het reglement dit niet toelaat. Getracht zal worden hiervoor een regeling te vin den. Daarna sloot de voorzitter de vergadering. EXCELSIOR. Op Zaterdag a.s. hoopt de Christelijke gymnastiok- voreen. in het hotol Vredelust van den heer J. Igesz haar 4e uitvoering te houden. Behalve «ie verschil lende nummers gymnastiek zal nog worden opge voerd het blijspel „De Stalen Spier" De entree is mede met het oog op de tijdsomstandigheden zeer •\ag geteld zoodat een flink bezoek kan worden verwacht. EEN BENOEMING. Onze plaatsgenoot dc heer C. Dekker is als tijrieMik onderwijzer benoemd aan do U.L.O. school to Den Burg op Texel.

Schager Courant | 1934 | | pagina 2