recht Ben Helder. Raad Winkel. Arrondissements Rechtbank te Alkmaar. Schagen-nieuws. Marktberichten. UlT os OMGEVING De Raad der gcmeento Winkel kwam in openbare vergadering bijeen op Dinsdag 27 Februari 1934, des namiddags om 7 uur. Voorzitter wethouder D. Brugman Jbz., loco-burge meester; secretaris de heer A. de Ridder. De heer De Pree is afwezig met kennisgeving van verhindering. Voorzitter opent met de heeren welkom te heeten. Door ziekte is burgemeester Koster nog niet in staat de vergadering te presideeren. Spr. uit den wensch dat Burgemeester spoedig geheel herstel weer in 't midden van den raad zal mogen zijn. De notulen van de vergadering d.d. 16 Januari j.1. worden onveranderd vastgesteld, met dank aan den samensteller. ÏSededeelingcn en Ingekomen stukken. Medegedeeld wordt, dat het aanbrengen van drie lichtpunten op den Westfrieschen dijk een uitgaaf Val vorderen van f 66.11 per jaar totaal. B. en W. stellen voor ten spoedigste het P.E.N. voor de aansluiting te laten zorgdragen. Met algemecne stemmen wordt daartoe door den raad besloten. Den raad wordt medegedeeld, dat perceel A 258 is Verhuurd aan het gezin P. Peetoom. Na gevoerd overleg tusschen het gemeentebestuur, den dijkgraaf van het Hoogheemraadschap en het Staatsboschbehcer, blijkt laatstgenoemde bereid de hoornen in het dorp te rooien en daan-oor te planten lindeboomen, desgewenscht plat gesnoeid. Er zal voor 't verrichten der werkzaamheden gebruik ge maakt worden van arbeidskrachten uit de ge meente. B. en W. stellen nu voor. op de voorgestelde plannen in te gaan en te verzoeken thans nog met de werkzaamheden aan te vangen, teneindo daarin nog eenig wcrkobiect te vinden. Het rooien zal ge schieden in gedeelten van 2 a 300 Meter. Voorzitter wijst er op, dat 't rooien der hoornen reeds eerder een onderwerp van discussie heeft uit gemaakt. Er waren toen nog al bezwaren naar vo ren gebracht. Thans teistert de beruchte Iepenziekte de boomen in de gemeente zeer en is ingrijpen ten zeerste noodzakelijk. Den heer Kamp spijt het. dat men lindeboomen wil planten. Deze boomen geven veel blad en in 't najaar bij 't vallen zal 't verkeer er hinder van on dervinden. Op grond daarvan ontraadt spreker den aanplant van linden. De Secretaris deelt mede. dat men juist lindeboo men uitkoos, omdat deze niet vatbaar zijn voor iep ziekte. De heer Dekker zegt dat het aanzien inderdaad sterk is afgenomen door de gaten in de boomen- rijen geslagen door de iepziekte. Spr. hoopt dat bij eventueel rooien zal worden aangevangen in 't Westeinde, waar de ziekte 't meest heerscht Spreker gelooft dat de bladvorming bij in lei-vorm gesnoeide boomen wel zal meevallen. Voorzitter zal er op aandringen dat met 't rooien in 't Wcstcinde zal worden begonnen. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. wordt besloten. Den schoolarts is, tengevolge van het telkens weer voorkomen van roodvonk onder de schoolgaande kinderen, verzocht een rapport te willen uitbrengen omtrent den gezondheidstoestand in de school welk rannort lot heden nog niet inkwam. Van Ged. Staten werd een besluit ontvangen, houdende goedkeuring van het Raadsbesluit tot t aangaan eener kasgeldleening. Voor het gratis verstrekken van kunstmest kwam van de afd. Winkel van den Neutr. Bond van Boe ren en Tuinders een dankbetuiging in. Aan den burgemeester is door den Commissaris der Koningin een ziekteverlof van 6 weken ver leend. ingaande 2 Febniari. Van de Commisie van Uitvoering van den Vleesch- keurinesdienst, kring Barsingerhorn, kwam verslag in, welke voor kennisgeving werd aangenomen, evenals de voren genoemde stukken. De heffing van kemloonen. Door Ged. Staten dezer Provincie wordt voorge steld alsnog over te gaan tot wijziging der keurloo- nen in den geest van het besluit der andere ge meenten tot den keuringsdienst behoorende (uitge zonderd Oude Niedorp). Ged. Staten kunnen zich met de motieven van den Raad niet vereenigen. B. en W. meenen, dat een tekort op een tak van dienst ingesteld in het belang der volksgezondheid, en derhalve in algemeen belang is. zal moeten wor den gevonden in verhooging der keurloonen en der halve niet door de gemeenschap in zijn geheel, doch slechts door een benaalde categorie zal moeten wor den betaald. Ze stellen mitsdien voor, het eens in genomen standpunt te handhaven. De heer Dekker wil 't eens, ingenomen standpunt handhaven. Bij de stichting van het bedrijf is ge zegd: Er zal in den beginne wel met verlies worden gewerkt. Zoo wist men dus. dat een eventueel te kort 7ou komen voor de gemeenschap. Rnreker ver heugd het, dat hier de keurloonen aan den lagen kent zijn. Verhooging van keurloonen zal een. mid del moeten zijn om de zaak in evenwicht te houden en 't bedrijf rendabel te doen zijn. Maar dat is niet juist. Het is een zaak der gemenschap cn 't dient dat te blijven. De boer Kamn is van meening dat. halsstarrigheid niet zal baten. Beter is 't om de zaak te dienen. Er is een tekort aan ale kanten en daarom is hulp noodig. Spreker wil wèl met de andere gemeenten meegaan. Voorzitter meent, dat waar 't bedrijf is ten alge mecne nutte, ook de gemeenschap voor de tekorten moet opdraaien. Men zie niet naar een ander, maar handele naar eigen inzicht. De heer De Veer zegt, dat Winkel nu maar moet omzwaaien en met de anderen meegaan. Een ander geluid laat de heer Van Zoonen hoo- ren. Spreker is tegen elke verhooging. De slachtin gen worden steeds geringer en als de keurloonen daarmee in verhouding moeten blijven, is 't einde er nog lang niet. Spreker wil 't eens ingenomen standpunt niet verlaten. Laat de Kroon maar uit spraak doen. Het voorstel van B. en W. komt nu in stemming en wordt aangenomen met 42 stemmen. Tegen stemden de heeren Do Veer en Kamp. Wijziging ambtenaren-reglement. Van Ged. Staten kwam een circulaire in, dat in- gevolgo een ministerieel besluit do ambtenarenregle menten dienen te worden gewijzigd opdat daarin zal moeten zijn opgenomen al die bepalingen be treffende organisaties enz., welke zijn opgenomen in 't rijks ambtenarenreglement. De inededeeling is toegevoegd, dat bij niet voldoen aan dit besluit do regeering zal aanbrengen do hier bedoelde wijzigin gen Door B. en W. zijn adviezen ingevolge de ambtc narenwet ingewonnen, welke den raad worden me degedeeld. Het betreft hier 't verbod van 't dragon van uniformen, insignes, enz. Door B. en W. zijn de ambtenarenorganisndes. t.w. de Ned. Bond van personeel in Overheidsdienst en de ambtenarenorga- n'rat'e onderaf''°elmg ..Het Noorden" gehoord. Er waren wel eenige bezwaren hij deze lichamen. De heer Van Zoonen meent dat er ook wel bezwa ren zijn, vooral 't verbod van do revolutlonnaire ge zindheid. 't Is een aantasting van do geestelijke vrij heid, meent spr., reden waarom hij er ook niet met mee kan gaan. Voorzitter merkt op, dat de ambtenaren voor een keus worden gesteld en wat 't zwaarste weegt, zal 't zwaarste moeten gelden. De heer Van Zoonen merkt nog op, dat er ambte naren zullen zijn, die terwille van t brood de voor waarden zullen teekenen, maar in hun hart veran dert niets. De heer Dekker wil aanraden om met de voor stellen mee te gaan. Wie niet teekenen wil gaal er onherroepelijk uit. De heer Van Zoonen blijft 't onbillijk vinden. Men dient een ambtenaar te beoordeelen naar zijn capa citeiten en niet vragen of hij rood ol zwart is. De prestaties moeten gelden. Daarop wordt 't voorstel van B. en W. in stem ming gebracht, en aangenomen met 42 stemmen. Tegen stemden dc heeren an Zoonen en Raven. Een benoeming. Aan de orde is thans de benoeming van een plaatsvervangend lid in de commissie van uitvoe ring van den Vlecschkeui •igsdienst Kring Barsin gerhorn, vacature J. de Veer. B. cn W. stellen 't volgend dubbeltal voor: 1. P. van Zoonen; 2. D. Brugman Jbz. De uitslag der stemming is, dat is gekozen de heer P. van Zoonen met 5 stemmen. De lieer Brugman verkreeg 1 stem. De heer Van Zoonen neemt de benoeming aan. Voorzitter twijfelt niet, of de keuze zal tot tevre denheid leiden. Spr. dankt den heer de Veer voor wat deze deed in zijn qualiteit als zoodanig. Vaststelling rooilijn. Voor de wederopbouw van do afgebrande percce- len van J. Nobel cn S. Vethman te Lutjewinkel is noodig. dat ingevolge art. 9 van de thans nog gel dendc bouw- en woningverordening de rooilijn door den Raad wordt bepaald Aangezien deze zaak nog in voorbereiding is, zul len dc desbetreffende voorstellen tijdig worden toe gezonden. Over dit agendapunt wordt zeer uitvoerig gediscu- seerd. Voorzitter acht 't heter dat in verband met 't feit. dat 't perceel van den heer Nobel is een hoekper- ceel bij een druk verkeers kruispunt, niet op de oude fundamenten zal worden opgetrokken, doch i Meter naar achter zal worden opgetrokken. Den vrijkomenden grond zal de gemeente dan moeten aankoopen in 't belang van 't verkeer. De heer De Veer wil advies vragen aan den tech- nischen dienst van het Hoogheemraadschap. De heer Van Zoonen cn Dekker meenen dat 't huis op de oude fundamenten kan worden gebouwd. Als de daarbij staande boomen worden opgeruimd is 't zicht wel ruim genoeg en ook de weg heeft dan een voldoende breedte. Do heer Van Zoonen is eerder van meening dat de smalle brug een belemmering is van een goed en vlot verkeer. De heer Dekker gelooft, dat de beste oplossing ze ker is, als op 't hoekpunt heelemaal geen gebouw meer kwam te staan, maar dit zal wel een vromen wensch blijven. Daar dit niet uitvoerbaar zal wezen, kan men, naar sprekers oordeel, volstaan met 't verwijderen der boomen. De heer Kantp wil don A.N.W.B. om advies vra gen, terwijl de heer do Veer nogmaals de wensche- lijkhcid betoogt om den technischen dienst van het hoogheemraadschap om advies te vragen. In stemming komt dan 't voorstel van den heer Brugman, luidende: de rooilijn voor perceel Nobel moet 2 meter inspringen, en dan zal dit geval vor men een uitzonderingsbepaling op de gemeentelijke bouwverordening. Over dit voorstel staken de stemmen, 8—3. Tegen verklaarden zich de heeren Van Zoonen. Kamp en Dekker, zoodat 't voorstel wordt aangehouden, lot de volgende vergadering. Op aandringen van den heer De Veer zal den tech nischen dienst om advies worden gevraagd. Waar dc heer Nobel bij een vlugge beslissing veel belang heeft, zal spoed betracht worden. Toegekende gratificatie. Bij raadsbesluit van 26 November 1928 werd aan den wegwerker Jacoh Korver bij zijn ontslag als zoodanig een gratificatie toegekend van f 5 per week. Inmiddels is de echtgenoote van Korver overleden en hij zelf opgenomen in het Tehuis voor Ouden van Dagen, benevens de door hem verzorgde klein zoon, n!s gevolg waarvan zijn inkomen benut wordt als bijdrage in hun onderhoudskosten. B. en W. stellen den raad met deze veranderden toestand in kennis, maar meenen dat de uitkeering onveranderd moet blij\cn. Aldus wordt besloten. Onderwijs-vergoeding. Door J. van der Bij te Winkel wordt in verband met art. 13 der Lagcr-Onderwijswet 1920 tegemoet koming in dc reiskosten gevraagd tot het volle be drag \oor één leerling, die de school voor Christelijk Nationaal Onderwijs te Schagcn bezoekt Gevraagd wordt f 62.50 per jaar. Voorzitter verklaart dat het er niet gemakkelijker op wordt Het gaat met meer aan dat dergelijke be ('ragen uit de gemeentekas worden gevoteerd, 't Is niet meer doenlijk. Spr. verklaart zich er pertinent "■gen. De kommervolle tijden eischen noodiger beta lingen. Dergelijke aanvragen noemt spr. tergend. De heer Dekker merkt op, dat 't weinig baat of men zich er tegen of voor verklaart 't Eind van liedje is toch... betalen! De wet is hier de stok achter de deur. Met 4—2 stemmen wordt besloten de vergoeding te vcrlcencn. Tegen de heeren Raven en Brugman De rondvraag. De heer Raven zag gaarne, dat 't niet verbeterde deel van den Zoutkaag alsnog werd onderhanden genomen. Voorzitter zal een onderzoek instellen en verbeto- ring overwegen. Do heer Kamp vraagt of, indien er werk is, er ook gedacht zal worden aan do meer bejaarde werk- loozen (boven CO jaar). Voorzitter zegt toe, met deze wenschcn zooveel mogelijk rekening te zullen houden. Niets meer aan de orde zijnde, volgt sluiting. Meervoudige Strafkamer. Zitting van Dinsdag 27 Februari. Uitspraken vorige zitting. P. J. v. d. K., caféhouder. Helder, mishandeling. f5 boete of 5 dagen hechtenis. Vordering ontzegd. Gerrit S.. handelaar. Alkmaar, hooger beroep von m'3 kantonger. Alkmaar, niet bewezen, vrijgespro ken. F. van B., kelner, Alkmaar, als voren, f3 boete of 2 dagen hecht. Rinke G.. autobuschauffeur, honger beroep, over treding art. 22 Motor- en Rijwiel wel, Kantonger. Alk maar. vonnis vernietigd, vrijgesproken. Lambertus B., Hendr. Th. KI. en Hendrik Willem S., nllen te Alkmaar, en gedetineerd, diefstal te Oterleek, onder verzwarende omstandigheden: le en 2e verd. ieder 4 maanden gev., no. 3 1 jaar gevange nisstraf. T. van T., loswerkman. Alkmaar, (in voorarrest), heling. 1 jaar gevangenisstraf. Roelof de V.. Hoorn, thans gedetineerd, te Arnhem, valschheid in geschrifte, meermalen gepleegd, von nis bekrachtigd. 8 maanden gev. Zitting van Dinsdag 27 Februari 1934. Er was ook deze maand voor de gratis voorstelling op het Kantongerecht te Den Helder veel liefhebberij. Kantonrechter Mr. Sickinga kan daaruit wel aflei den, dat men zeer veel belang stelt in zijn optreden en dc door zijn Edelachtbare uitgegeven fooitjes wor den, 't is begrijpelijk, steeds met een glimlach en een dankstamelcn geaccepteerd. Ook uit onze omgeving waren er gegadigden naar een douceurtje of eenigen tijd vrij logies. Zoo zagen we het optreden van onzen vriend van D. uit Anna Paulowna, die de vorige maand was opgeroepen nni zich te verantwoorden, omdat hij zonder licht reed. Verbalisant Hoeksum was thans aanwezig, daar ver dachte verklaard had, niet te hebben gefietst. Waar nu verbalisant pertinent verklaarde dat v. D. wel heeft gefietst, kreeg hij 3 pop of 3 dagen. ALS JE MAAR DOKKEN WIL. D. de Gr., aannemer te Julianadorp. staat terecht terzake dat hij op 25 Januari in de Middenstraat rij dend met zijn auto, niet voldoende heeft uitgewe ken voor een met paard hespannen wagon, bestuurd door C. Bakker uit Den Helder, waardoor een aanrij ding volgde. Verdachte do Gr. verklaarde niet schul dig to zijn. Het O. M. trekt deze laatste verklaring sterk in twij fel en eischt een boete van f 15 of 15 dagen plus toe wijzing van de civiele vordering. Uitspraak f2 of 3 dagen plus toewijzing der civiele vordering groot f 7.i.>. T LICHT IN DEN NACHT. Jan Z., vrachtrijder te Julianadorp, had gereden zonder licht op aan zijn auto op den Rijksweg, ge meente Den Helder. Den ambtenaar ging nu een lichtje op f5.— of 5 dagen. Dc Kantonrechter maakte er f5 of 2 X 2-4 uur van. DAAR KWAM EEN JAGERSMAN. N. S. te Anna Paulowna en zijn broeder S. S., even eens aldaar, komen nu voor dc balie, omdat ze op 30 December met een schietgeweer hadden geloopen cn eenige hazen meevoerden. Een jachtacte-vergun- ning bezaten de heeren niet. Ze waren natuurlijk doodonschuldig. De zaak werd aangehouden tot 27 Maart, ten einde den verbalisant te hooren. Tot ziens dus. WURMEN ZOEKEN! J. J. v. S., electriciën te 't Zand, staat terecht ter zake dat hij op 30 December in den Wieringerweer» polder met een ontstoken electrischen schijnwerper wild heeft opgespoord. Verdachte ontkent. Ook deze zaak aangehouden om den verbalisant te hooren. SPEL EN NASPEL. C. B. te Schagen reed op den Molenweg, gemeente Wieringen, in een auto, welke niet was voorzien van goed werkende remmen. Ook aangehouden om den verbalisant te hooren. Vriend C is er nog steeds niet achter wat hij kan hebben misdaan. Zelfs kreeg hij het idéé dat men hem voor een strooper versleet. Je moet het ook maar durven! 27 Maart hiervan het tweede bedrijf. Gezien nu deze kleine waschlijst, kan men we! aannemen dat Schagen en omstreken weinig boes- doeners telt Er kwamen heele colonnes Helderschen voor het groene laken, maar die zaken laten we maar rusten. Ingezonden stukken SCHUILT HIER IETS ACHTER? M. de Red., Beleefd verzoekt ondergeteckcnde voor onder staande eenige plaatsruimte in uw veelgelezen blad, waarvoor bij voorbaat mijn dank. Nu er in den ieringcrineerpolder een nieuwe bron voor werkverschaffing is aangeboord, namelijk het draineeren van een groot complex cultuur grond. waaraan eenige honderden arbeiders gerui- Dlcn werk zullen vinden, veroorloof ik mij do vrijheid hieromtrent eenige opmerkingen te maken. Het wil mij voorkomen dat als zouden er in N.- Iloliand momenteel geen werklooze arbeiders zijn, men toch tot draineeren van de genoemde com plexen zou overgaan, daar dit toch voorheen de be doeling reeds was. Dat men dit werk bij wijze van werkverschaffing wenscht uit te voeren met do be doeling financieel voordeeliger uit to komen, meen ik te mogen opmerken, dat men zich hierin ver gist, omdat de practijk steeds heeft bewezen, dat liet tegenover gestelde juist is. Zij die vanaf 192U van nabij niet de werkverschaffing op de hoogte zijn, zullen en kunnen niet anders constaieeren dat de werkverschaffing en alles wat hiermede annex is, kapitaal verspilling is op groote schaal. Er kan dan ook m.i.z. nooit te veel tegen gewaarschuwd worden, niet alleen dat de arbeidende stand er bij ten onder gegaan is, doch ook zij welke biervoor jaarlijks duizenden guldens in den vorm van di recte belasting moeten offeren, kapitaal wat nimmer een cent rente zal opbrengen. De gevolgen welke de neringdoende stand hier van ondervindt, of juister gezegd reeds ondervonden heeft, zal ik niet trachten te omschrijven, commen taar verder overbodig. Dat er op dit terrein handelingen voorkomen, welko ui strijd zijn met recht en gerechtigheid, bewijzen ook weer ae malversaties te Koozenüaal. Voor een meer ingewijde is zooiets geen bijzondere gebeurte nis; een werkgever weiko zonder eenig doel zijn be drijf uitoefent, kan moeilijk iets anders verwacnieu ais bovengenoemd. Het probleem is met de jaren zoo ingewikkeld ge worden, dat ook zij welke examen voor Staathuis houdkunde hebben afgelegd, hiertegen niets, dan wel heel weinig tegen kunnen doen, een puzzle welke niet is op te lossen. Gemeentebesturen, welke voorheen de werkver schaffing accepteerden als middel, niet alleen, om aan hun arbeiders werk te verschaffen, doch ook om het algemeen cr van te laten profiteeren. Dat men hierin bedrogen is uitgekomen, behoeft m. i. geen nader betoog, de eene gemeente na de andere wordt, of is reeds noodlijdend. Elke loonsverlaging, hoe goed ook bedoeld, kan geen redding brengen, want waar niet inkomt, kan ook niet worden uit gegeven. De steun, welke bij wijze van werkverschaffing aan de arbeiders wordt vergoed, is, economisch bezien, veel te hoog, men zou in sommige gevallen geld moeten toegeven. Hier ligt dan ook de oorzaak (.at een arbeider in de werkverschaffing niets heeft in te brongen. Gelukkig dat er nog leiden» zijn. wel ke niet blind zijn voor de werkelijkheid, door nog ecnigszins met hun slachtoffers mee te leven. Ik wil eindigen met den wensch dat men vooral In finaneieele kringen over een en ander eens wil nadenken, overtuigd dat ik ben. dat er door samen werking op dit terrein wel iets beters is tot stand te brengen. M. dc Red., nogmaals dank voor do aan mij ver leende plaatsruimte, teeken ik, Hoogachtend, B. VAN HOUTEN. Wieringen, Febr. 1934. PROGRAMMA VOOR ZONDAG. Schagen—Texel. Aanvang 2 uur. TRAINING. Woensdagavond voor de leden om 8 uur. Don derdagavond voor de adspiranten, om 8 uur in ..Cérès". In verband met het overlijden van den heer Rempt is onze feestavond voor onbepaalden tijd uitgesteld. VEREENIOINGSNIEUWS V.V. „SCHAGEN*. Dinsdagochtend bereikte ons het zeer onverwachte en treurige bericht, dat ons Bestuurslid en Leider onzer Adspirantenafdeeling, de heer G. Rempt, was overleden. Ofschoon Rempt in ons Bestuur nog betrekkelijk kort zitting nam, hebben we hem in dezen korten tijd leeren kennen als een oprecht en ongekend ijverig Bestuurslid, lederen Dinsdagavond was Rempt disponibel om de belangen van de Adspiran tenafdeeling te dienen en het is wel deze afdeeling onzer vereenfgfng die noode zal missen de stuw kracht en het vaderlijk gezag dat van onzen trou wen vriend Rempt uitging. Zwaar zal dit verlies op onze verecniging druk ken, maar bovenal gaat ons leedwezen uit naar de nabestaanden. WIJ wenscben hen sterkte in de komende dagen. Rempt ruste in vrede. Het Bestuur. BROEK OP LANGENDIJK, 27 Febr. Aangevoerd: 73000 Kg. roodo kool 1 1.305.30, 85000 Kg. gele kool f 2.80—4-50, 55000 Kg. D. witte kool f 3.106, 9000 Kg. uien f 1.10-1.90, drielingen I 0.80, nep f 1.50, 200(1 Kg. bieten 1 2.10. NOORDSC1IARWOUDR, 27 Febr. Blauwe eigenheimers f 2.40; 6400 Kg. uien f 1.40— 1.50, grove f 1.90-2.10, 3200 Kg. kroten f 1.50-2.70, 100000 Kg. roodo kool f 1.50—5.70, doorschot 1 1.40 3.70. 95000 Kg. gele kool f 2.604.60, doorschot f 2.50 —3.60, 977O0 Kg. D. witte kool f 3.60—6.40, doorschot I 2.80-4.60. WARMENHUIZEN. 27 Febr. Aangevoerd: 87400 Kg. roode kool 1e kw. f 1.50— 5.90. 2e kw. f UQ |M 21800 Kg. gele kool le kw. f 2.10—4.40, 2e kw. f 2.60-2.90, 28200 Kg. witte kool le kw. f 3.90-5, 4200 Kg. uien I 1.00-1 80. grovo f 2 -2.20, drielingen f 0.80. 4000 Kg. bieten f 0.60. AMSTERDAM. 27 Febr. Zeeuwscho bonten en blauwen f 3.80—450. id. elft. f 33.10, ld. Bevel, f 33.20, IJpolder eigenh. f 3 3.20. per 70 Kg., Anna Paulowna zand. Beverw. id., Hillegommer id. f 5—7, Dr. eigenh. f 4.205 per 100 Kg.. Flakkeesche eigenh., Spuische eigenh. t 3.10— 3.20. Limh. Industrie 2.70—2.80 per 70 Kg., Noord- heil. eigenheimers f 44.20 per 100 Kg. PURMEREND. 27 Februari 1931. Op do heden gehouden weekmarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 146 Geldckoeicn f 90140, han del matig; 20 stieren 3436 cent per Kg., handel vlug; 23 paarden f 60—140. handel vlug; 45 vette 'ralveren 40—60 cent per Kg., handel stug; 878 nuch tere kalveren, slacht f 7—14 en fok f 3—11. handel 'ug; 253 vette varkens 3136 et. per Kg., handel ma tig; 29 mrgero varkens f 9—22, handel stug; 232 '«'ggen f 7—12.50. handel matig: 820 schapen f 8-— 26. handel vlug: 12 hokken f 3—8. handel mat'g^kip- "'eren f 2.50—3.10 ner 10 stuks; F.eudeieren f 2.75 ner 100 stuks; Piepkuikens f 0.60— 075 per stuk; 60550 "tuks kipe'eren A f 2.403 en 1159 stuks Eendeieren A f 2.402.80; Eenden 2575 cent Coop. Ccntr. E'erveiling Purmerend G.A. Aangevoerd: 80.000 Eendeleren f 2.902.95: 100 000 Kineieren: 70-80 Kg. f 3.50-4. 65-66 Kg f 310— 3.30. 63—61 Kg f 2.70—2.90. 60—6? Kg f 2 40—2 70 58 -59 Kg f 2.40—2.60. 56-57 K" f 2-30-2.40, 53—55 Kg f 2.202.40, 50—52 Kg. f 2—2-30. LANGEND UK In de gistermiddag gehouden vergadering van de Commissie van Beheer der Gemeenschappelijke Lirht- bedrijven voor Langcndijk en St. Pancras, werd mee gedeeld, dat in 1933 door particulieren werd afgeno men ruim 800.000 M3. gas, wat ruim 1600 M3. meer was dan in 1932. Het kookgasverbruik ging, dank zij de invoering van het vastrechtfaricf met ongeveer 7000 M3. en het muntgas met 7500 M3. vooruit. Reeds zijn 760 van de ruim 2200 verbruikers overgegaan tot het vastrecht Voor gas voor kamerverwarming werd een ruim vastrechttarief vastgesteld, waarbij kachel- gas voor den prijs van 4 cent wordt geleverd, thans 5 cent. Besloten werd tot het aangaan van een geldleening van f 25000 tegen een rente van 4Vfc aflosbaar in 25 jaar. Dc bekende aanvulling van het ambtenarenregle ment omtrent politieke .gezindheid, het dragon van insignes, het uitsteken van bepaalde vlaggen enz., werd met 13 tegen 2 stemmen aangenomen. Nog werd dc aandacht gevestigd op do ongelijke bedragen van in- en uitvoer tusschen Nederland en Amerika, waarbij bleek dat Amerika veel meer din Nederland exporteert dan omgekeerd. Dit feit ver dient in het bijzonder de belangstelling der Langen- dijker tuinbouwers, van wie gehoopt wordt, dat zij ter bevocgder instanties op dit feit zullen wijzen. Z 1.1 P K Het huis met schuur, erf, weiland, hollengrond en nollen aan den Borchweg nabij de Stolpen alhier, czamen groot 8.80.80 H.A., is bij de op 27 dezer go- bonden openbare verkooping ten overstaan van no taris Van Veen te Schagerbrug, in eigendom over* gegaan op den heer W. de Boer te Schagerbrug. ST. MAARTENSBRUG. Aanbesteding. Zaterdag had alhier de hcrbcsteding plaats van het café, lunchroom, hotel annex winkel- cn woonhuis met garage, van den her- lloman. De begrooting was f 12.S00. Ingeschreven was door: Schoonewiel en Jonker, Alk maar f 17286.—:; Faber en van $tlpriaan, Schagen f15250.—; van Kekeren, Keinsmerbrug fl4";09. l». Doorn, St. Maartensbrug f14380.—. Het werk werd gegund aan den laagsten inschrij ver, den heer P. Doorn.

Schager Courant | 1934 | | pagina 2