Vampiers. Arrondissementsrechtbank te Alkmaar. Radioprogramma DE BLOEDZUIGERS DER TROPEN. (Bijzondere correspondentie). GUATEMALA, Februari 1934. Het is ln de rancho, dicht bij de oeroude cacao plantages van Retaloeleu in Guatemala, dot ik deze regelen schrijf De wonden van deze Indianen- hut zijn vervaardigd van gespleten Cecropia-stam- men, het dak is gevlochten uit de groote, Iichtge- hladerde takken van de prachtige Corozo-palmen. Paardentuig, geweer, rijlaarzen, tropenholm en de onafscheidelijke machete, het oerwoud kapmes, han gen aan een spijker in den muur. De grond bestaat uit leem, rijkelijk bestrooid met zandvlooien. Dwars door de rancho heb ik mijn hangmat gespannen. Een oude suikerkist dient mij tot tafel. Tijdens den regentijd pleegt die kist door mijn hut te wem men. Zoo hoog staat dan het modderige leemwater in mijn tropenpaleis! Geneugten van den tropennacht I t - Een tropennacht op zoo'n rancho is tegelijkertijd een hel en een paradijs. Heerlijk is het als door de wijdgeopende deur de sterrenhemel schittert, of als de groote lichtkevers als vallende sterren door de hladeren van het stille bananenbosch snorren. Ook het zachte geschuifel van het buitenstaande, ge kluisterde paard en het concert der reuzenkikvor- •chen behoort tot deze romantiek Maardie romantiek moet duur betaald worden! Muskieten zitten bij honderden op de bladeren der Corozo en wachten met ongeduld op het invallen der duis ternis, om hun o, paradox! dagtaak te ver richten! Schorpioenen verliezen ieder oogenblik hun evenwicht en vallen met een plof op de hangmatten. Groote vogelspinnen kruipen tegen zondsondergang togen de muren van de rancho op en de ratten wa ken er angstvallig voor, dat iederen nacht het noo- dige lawaai geproduceerd wordt! Tot mijn trou we huisgenooten behoorden ook tal van vlecrmui- ten. Zij maakten 's nachts een angstwekkend leven, fladderen heen en weer, suisden van de eene hoek van de kamer naar de andere, piepten en floten in alle mogelijke toonsoorten en gedroegen zich als uitgelaten schoolkinderen op een vacantiereisje! Dat zij echter verreweg zoo onschuldig niet waren als dergelijke kinderen, zou ik spoedig kunnen vast stellen! „Chompipe" verzwakt Wie op de idiote gedachte gekomen is, de flinke vos „Chompipe', kalkoen, te noemen, weet ik niet. Het dier zag er beslist niet zoo uit, dat die bena ming gerechtvaardigd zoude zijn. Hij was nog hee- lemaal niet prikkelbaar, zooals kalkoenen meestal zijn, maar het was een flink, braaf paard! Wij had den tezamen reeds menigen rit gemaakt, hadden het geheele suikerriet- en cacaogebied doorkruist en zelfs ééns uit de boschen tot aan de kust toe door gereden. „Chompipe" stond dus lederen nacht onder do cachtkens ruischende bananenboomen, gekluisterd aan een der voorpootcn. Overdag reden wij door het bananenbosch naar de oerwoudrivieren, 's nachts gochtcn wij ieder op z ij n manier de welver diende rust! Maar op zeker oogenblik stelde ik plotseling vast, dat „Chompipe" niet meer de oude was. Weliswaar trok hij nog steeds dapper met mij erop uit, maar hoewel hij alle krachten zichtbaar inspande, om Zijn taak naar behooren te verrichten, daalden zijn prestaties met een sneltreinvaart! Hij kon gewoon weg niet meer verder! Tenslotte werd het zM erg, dat ik niets meer met hem kon beginnen: Chom pipe bleef na enkele Meters te hebben voortgesuk keld, staan! En bij het waden door een riviertje, struikelde hij over steenen, viel en slingerde mij in het water Op zekeren morgen begreep ik, wat „Chompipe*' scheelde! Toen ik uit mijn hut stapte, viel mijn Wik toevallig op de hals van „Chompipe" die hal was met bloed bevlekt! Een oude indio beves tigde mijn vermoedens. Vleermuizen, bestiale bloed zuigers, waren hier bezig mijn paard langzaam zijn bloed en krachten te ontnemen! Zij zogen en dron ken de levensbron, die door de aderen van het arme dier vloeide, leeg! Gelukkig vonk ik voor „Chom pipe" een weliswaar vervallen, maar nog goedslui- tende rancho en na een stevige voeding, een goede behandeling en een lange rustperiode, herstelde hij langzaam van zijn veelvuldige aderlatingen. Pijnlooze beten. Voordat ik afscheid kon nemen van de rancho moest ik nog persoonlijk kennis maken met deze bloedzuigers. In het muskietennet waren al heel wat scheuren gekomen, zoodat het niet meer aan zijn doel beantwoordde. Toen ik op een goeden dag opstond uit mijn hangmat en mijn voeten op het deksel van de suikerkist plaatste om niet in aan raking te komen met de zandvlooien, zag ik, dat or geronnen bloed op mijn rechter groote teen zat. Dus waren de beesten ook bij mij op visite geweest! In mijn slaap had ik nochtans niets bemerkt, geen beet en geen zuigen van eenig insect. Blijkbaar weten deze beesten door hun speeksel een stof in het lichaam van hun slachtoffer te brengen, waar door de beten niet worden bemerkt en geen pijn veroorzaken. De groote sterfte onder het vee. Midden in het onherbergzame gebied is een ne derzetting, bestaande uit elf rancho's van indianen. Dit is een ontoegankelijke nederzetting, waar do tro pische wildernis iedere toegang weet te verhinderen. Lianen vormen hier lasso's waarin men struikelt en de doornige mimosa-struiken rijten kleederen en huid kapot. Daarvoor is deze menschelljke oase in den woestijn van het oerwoud van ieder mensche- lijk verkeer afgesloten, en, waardoor in deze neder zetting nooit een vreemdeling verschijnt. Hier hadden de bloedzuigers hun ware vaderland gevonden, ze hadden de overhand genomen, waren f ïn grooten getale aanwezig, ze zogen en dronken het bloed, werden zwaar en dik en vermeerderden zich onophoudelijk, Zij werden de tyrannen van de nederzetting. Muil dieren en koeien waren hun slachtoffers, ze zogen het bloed weg tot den laatsten droppel, het vee werd ziek en slap, kon niet meer op de pooten blijven staan, ging tenslotte volkomen ten gronde, zoodnt op een bepaalden dag geen enkel dier op de neder zetting meer in leven was. In het ontzettend heete klimaat moesten de arme bewoners alle lasten zelf voortsleepcn. Melk was natuurlijk niet meer voor handen. Het gevogelte gaat eraan. Maar de bloedzuigers waren nog niet verzadigd. Gevogelte liep er nog genoeg rond, kippen en kal koenen waren er in overvloed. Nu moesten die een aderlating ondergaan. Des nachts gingen de bloed zuigers tot een aanval over. kippen en kalkoenen moesten eraan gelooven. Het gevogelte werd zoo slap, dat men het noodgedwongen moest slachten. Maar de kippensoep was zonder kracht, eieren werden niet meer gelegd, het dagelijksche menu werd steeds schaarscher. Dan komen da menschen aan de benrt. Door de slecht gebouwde rancho's met de ver van elkaar staande stammen en planken kan het onge dierte van allerlei gading gemakkelijk naar binnen komen. De bloedzuigers ontzagen zich niet nu op de Indianen tot den aanval over te gaan. Des mor gens behoefden ze maar nog hun met geronnen bloed bedekte teenen te bekijken, om precies te we ten, wie er des nachts op bezoek was geweest. Maar de Indianen waren te indolent daar iets tegen te doen, de rancho-wanden te vullen, daaraan dach ten ze eenvoudig niet. Daar ze niets tegen het euvel deden, zagen de Indianen, met hun uitgemergelde lichamen er spoedig allermiserabelst uit. Overal zat geronnen bloed op hun halfnaakte lichamen, De krachten nemen af. De nood steeg ten top. Rauw vlcesch ontbrak, melk, boter, kaas, eieren niets was er meer over Kippen waren er niet meer te slachten. De bloedzuigers deden hun werk grondig af. Eerst het vee, toen de menschen, die door gebrek aan voedsel ten gronde gingen. Zwakte en moeheid na men de overhand. De zware arbeid op de mais vol den konden ze niet meer volhouden, de maisoogst ging achteruit. Aanvankelijk bestond de bevolking van de neder zetting uit 43 menschen, die op zichzelf aangewe zen waren. Zoo was door inteelt het werk der bloed zuigers nog spoediger volbracht dan anders het ge val zou zijn geweest. Tuberculose is bij de Indianen een gewoon ver schijnsel. In sommige streken is de longziekte zeer verspreid. Het is vreemd, maar waar tuberculose in de stralende zon! En toch was het maar al te waar; de Indianen gingen langzaam maar volkomen ten gronde. Een ongezonde levenswijze, wonen in vuile hutten, groote hitte overdag, sterke afkoeling des nachts, er was geen ontkomen aan mogelijk. Strafzitting van Maandag 26 Febr. 1934. Helder. DOuK GEKKE AANLOKSELEN GEPLAAGD. De 32-jarige schilder Corn. Pieter de M. 1e Hel der, verscheen 22 Jan ïari op mr. Ledebier's mat int, omdat hij in een voor nachtrust bestemd uur was binnengedrongen in een vertrek, waar een eerzame jonge vrouw Uen slaap der onschuld sliep. Deze da me was op een dergelijke „nachtparade' allerminst gecharmeerd en had 'Jus aangifto gedaan. Üe of f i cier vorderde destijds f30 boete of 30 dagen. Er wer den echter termen bevinden om Je zaak eens nader door mijnheer YViggers te laten bekijken en dezen heer op den dag van heden tut resultaat van zijn onderzoek te doen rapporteeren. Hoewel de re classeenngskans twijfelachtig was. wilde de oifi cier toch voorstellen een voorw. gevangemssirai voor den tijd van 1 maand met 2 proefjaren. Vonnis conform. Castricum. 'N ONVERTEERBARE LEKKERNIJ. De 20-jarige arbeider Petr. Theo V. uit Castri cum, die zijn klompeu eeroiedig »n den corridor achterliet, stal 'n paar jaren geleden een dynamo van hel rijwiel van Cumelis Vrij, voor welke lugu bere grap hij thans pas terecht stond. Maar de mo len van justitie maalt souis langzaam, maar dik werf zeker en zoo ontkwam de hebzuchtige jonge hng heden niet aan zijn straf in casu bepaald op lo guiden boete of 15 dagen. De man wil nog appelieeren ook! Heide rp0Lm0NEELE WAARDEERING. De Heldersche keteluiiKer Albert V. was zoo be leefd geweest den politieagent Nijhof op Zondag 15 Octoher een schoft te noemen, voor welke onbe schaamdheid Ab beden terecht stond. Hij gedroeg zich op gezegden datum zeer onbehoorlijk op een voetbalterrein en verkeerde eenigermale onder den invloed, overigens was er niets ongunstigs omtrent hem hekend. ij werd bedeeld met f25 boete of 10 dagen. Grootebroek. 'N kLOET GEANNEXEERD. Volgens dagvaarding had de hoer Petrus V. te Gruoiebroek zich wederrechtelijk toegeeigend ecu kloet of vaarboom eigendom van den neer J. Biujs man. Het scheen wel of Petrus geneigd was het feit te ontkenuen en dus moest de schatkist weer op kosten worden gejaagd, door dagvaarding van 3 ge tuigen, terwijl men anders met een had kunnen vol staan. 'Ier compensatie had Piet een snerlkloetje achtergelaten, waar Buijsman geen genoegen mee nam. Dit stokje, méér gelijkend op een gordijnrol, was trouwens nog het eigendom van getuige Dudmk. De officier deed uitkomen, dat Piel door zijn stu piditeit zich zelf in de nesten had geholpen en eischte f 10 boete of 10 dagen, uitspraak comorrn. E g m o n d-B innen. 'N NETTE DORPELING. De niet verschenen Marinus de W. te Egmond Bin nen had den gem. veldwachter Kramer met een uuitengewoon onooglijk scheldwoord gekwalificeerd, naar aanleiding van eenige bekeuringen, die hem door Kramer waren aangezegd. De lieer de W staat bekend als een ruw exemplaar der samenleving. Eisch en vonnis 115 boete of 15 dagen. EEN REUZENGERAAMTE. In het Londensche natuurkundige museum is o.m. bovenstaand skelet van een roosachtige walvisch te bevonderen. De eeuwige nacht. Het grootste onheil stond de Indianen nog te wachten. De feiten heb ik persoonlijk aanschouwd. Afgesloten van de wereld, zonder toevoer van nieuw bloed, inteelt zonder ophouden, beroofd van alle mo gelijke vee, lastdieren, gevogelte, de akkers verwaar loosd. volkomen ondervoed, geteisterd door tubercu lose, volkomen bloedarm - ja, dan is het geen won der, dat do uitgemergelde lichamen eindelijk den strijd opgaven. Iedere blanke zou reeds lang uitge storven zijn. Maar de Indianen zijn taai, ongelooflijk ta-.l. Dood gingen ze nog niet, maar de bloedarmoe de maakte de bewoners van do nederzetting ten slotte blind. Blindheid werd een algemeen ver schijnsel. Het geheele dorpje leed aan blindheid. De een na den ander ging den eeuwigen nacht in! Blinden bearbeiden de akkers. Hot laatste beeld van de nederzetting is onverge telijk. De dag breekt aan. Er komt leven in het dorpje. Drie mannen staan te wachten op de kinderen, die hen moeten begeleiden. De kinderen nemen de n.an- nen bij de hand en voeren ze naar de akkers. De mannen kunnen niet meer zien, ze zijn volko men blind. Heel do schitterende omgeving bestaat voor hen niet. Ze laten zich gelaten door de kinde ren geleiden. Op de akkers aangekomen laten de kinderen de mannen alleen en gaan naar huis te rug. Dan doen de blinden hun werk. Met sidderende handen beginnen zo de kofficstruikon te betasten, plukken zo de roode bessen, gooien die in de rieten manden, scharelen van struik tot struik. Ze spre- K o e d ij k. OOK GEEN VOORBEELD VAN ORDE. De heer H. van Wonderen, ingezetene van Koe dijk, ontving op 6 October van zijn plaatsgenoot Jan Z. een schop tegen zijn zitvlak, terwijl hij hem bo vendien nog etiketteerde met het weinig elegante woord: schurftkop. Jan was gebeten op van Won deren om een of andere kwestie, die te voren tus- schcn hen was voorgevallen. Eenige borreltjes had den den strijdlust van Jan Z. niet onbelangrijk aan gevuurd. Hij herinnerde zich nu niets van het ge beurde. maar het verslag van v. Wonderen was dui delijk genoeg en daaruit bleek de verdachte ook nog zoo laf was geweest de schapen van v Wonderen die met de kinderachtigheden van het menschdom niets te maken hadden, te schoppen. De provinciaal werd veroordeeld tot f 15 boete of 10 dagen. Helder. DE SPRINGENDE KANGERGE. Een klein ventje, zich voorstellende als de 26-ja- rige Bloemist Jac v. G., wonende ie Helder, had op 1 Nov. blijken gegeven van zijn acrobatische be kwaamheid en was toen gesprongen door een serre- ruit van een perceel, bewoond door mevrouw Kuis- Gerth v. Wyck. Do schade bedroeg f 10. Hij kon thans den rechter niet duidelijk maken waarom hij die malligheden had uitgespookt. Oorzaak was echter .natuurlijk weer drank. Met dat al had mevrouw Kuis 'n souvenir van een overleden familielid ver loren, 'n verlies dat h".ar door niemand kan ver goed worden. Geëischt werd tegen dezen adspirant fakir f20 boete of 20 dagen. Vannis conform eisch. Alkmaar. OPROERIGE STEMPELAARS. De heeren Jb. v. V., schilder en Corn. J. V., tim merman, twee plattelands presentjes met groote kuiven, aangelokt door de stadssteunpenningen. be vonden zich op 4 Nov in hot gebouw voor sociale zaken te Alkmaar. Zij wcnschtcn hooger subsidie en weigerden op last van den waarnemend directeur, don heer Kleijmeer. de localiteit te verlaten., zoodat ten slotte hoofdagent Ter Horst assistentie moest verlernen. De heeren stonden thans terecht ter zake huisvredebreuk. De heer van V. is een dienstwei geraar en daarvoor meermalen veroordeeld Dat is mijn eer, zei hij trotsch. Ook Corn. J. V. stond er precies zoo voor en is ook al eens voorw. veroordeeld wegens huisvredebreuk in het gebouw van het Maatsch. Hulpbetoon. Eisch tegen ieder f 10 boete of 10 dagen. Uitspraak f5 boete of 5 dagen, 'n Stiafje dat ons met het oog op het feit en de antecedenten van dezen heer toch wel wat héél onooglijk voorkomt! Helder. 'N DAME MET 'N MOND ALS EEN AUTO- GARAGEDEUR. Mej. Jacobje K.. schoonzuster van den brandstof handelaar Barend üethlehem te Helder, had hem on langs op zoodanige wijze de ouren gewns-chen, dat wij de finèsses welstaanshalve maar zullen verzwij gen. Het was in elk geval erg genoeg om den heer üethlehem te doen verklaren, dat hij geen gebruik wenschte te maken van het aanbod om wegens fa milierelatiën de zaak met gesloten deuren te doen behandelen, liet proces ging dus gewoon door en werd de kijfzuchtige schoonzuster veroordeeld tot f 10 boete of 10 dagen. ken geen woord; ale ende papegaaien laten zich hooren. Hoe droevig doet die blindheid aan in dit para dijs. Het donkergroene loof der koffiestruiken, de blocdroode bessen, de lachende zon, de tropische hemel. En midden in deze natuurpracht de arme, uitgemergelde blinden, die als spoken rondwaren. DONDERDAG 1 MAART. HILVERSUM (1875 M.) A.V.R.O.: 8.00 Gramofoonmuziek; 10.00 Morgenwijding 10.15 Gramofoonmuziek; 10.30 Zang door Mevr. Bodi Kramer; 11.00 Cursus Kinderkleeding; 11.30 Piano recital door Anton Kiumper; 12.00 Omroeporkest o.l.v. Nico Treep; 2.15 Halfuur voor de vrouw; 2.45 Gramo foonmuziek; 3.00 Knipcursus; 4.00 Mevr. Ant. van Dijk spreekt voor zieken en ouden van dagen 4.30 Gramofoonmuziek; 5.00 Radiofooneel voor grootere kinderen; 5.30 Omreoporkest; 6.30 Sportpraatje door H. Hollander; 7.00 Kamermuziek; 7.30 Engelsch voor beginners; 8.00 Vaz Dias; 8.05 Jack Hvlton en zijn band; 8.45 Cyclus: Drie Fransche chansonnières; 9-30 Concertgebouworkest; 10.15 Gramofoonmuziek; 10.30 Kovacs Lajos en zijn orkest; 11.00 Vaz Dias; 11.10 Gra mofoonmuziek; 11.15 Kovacs Lajos en zijn orkest HUIZEN (301.5 M.) K.R.O.: 8.00 Morgenconcert: N.C.R.V. 10.00 Gramofoon muziek; 10.45 Leger des Heils-kwartierjc; K.R.O. 11.00 Gramofoonmuziek; 11.30 Godsdienstig halfuurtje; 12.00 Politieberichten; 12.15 K.R.O.-orkest; N.C.R.V.: 2.00 Cursus fraaie handwerken; 3.00 Gramofoonmuziek; 3.30 Rustpoos; 4.00 Bijbellezing; 5.00 Handenarbeid; 5.30 Concert; 7.00 Politieberichten; 7.10 Voordracht; 7.30 Weekoverzicht; 8.00 Uitzending van het Biduur voor den oogst; 9.30 Gramofoonmuziek; 9.45 Ouderuur tje; 10.15 Gramofoonmuziek; 11.30 Sluiting. LUXEMBURG (1304 M.) 7.00 Gevarieerd concert; 8.30 Idem; 9.40 Kamermu- ck; 10.10 Dansmuziek. BRUSSEL (484 M.) .20 Omroeporkest; 6.35 Gramofoonmuziek; S.20 Sym- phoille-orkcst; 9.35 Omroeporkest; 10.30 Dansmuziek. KALUNDBORG (1261 M.) 11.20 Orkest; 2.05 Instrumentaal ensemble; 7.30 Om roeporkest; 9.50 Dansmuziek. BERLIJN (357 M.) 3.20 Orkest; 7.30 Dansmuziek. HAMBURG (332 M.) 10.50 Omroeporkest; 1.35 Gramofoonmuziek; 7.50 Ope ra; 10.20 Populair concert LANGENBERG (458 M.) 12-20 Strijkorkest; 7.30 Operaconcert; 10.20 Pianoreci tal; 10.50 Kamerorkest; DAVENTRY (1500 M.) 12.20 Orkest; 455 Idem; 555 Dansmuziek; 6.50 Ka mermuziek; 11.05 Dansmuziek. PARIJS-EIFFEL (1446 M.) 7.50 Gramofoonmuziek; 850 Idem; PARIJS-RADIO (1796 M.) 8.20 Orkest; 1250 Gewijde muziek; 850 Opera. MILAAN (369 M.) 4.30 Dansmuziek; 5.15 Gramofoonmuziek; 7.10 Idem; 8.10 Opera-uitzending. ROME (421 M.) •450 Vocaal en instrumentaal concert; 5.15 Gramofoon muziek; 850 Radiotoonecl. WEENEN (507 M.) 6.15 Omroeporkest; 8.05 Weensche Symphonie-orkest; 9.40 Gramofoonmuziek. BEROMUNSTER (540 M.) 7.00 Pianorecital; 755 Omroeporkest Omval bij Alkmaar. hb1 oude twistvuur weer ontvlamd. Een kiftpartijtje tusschen den heer Jan B. en zijn buurman Hark Doorn, beiden ingezetenen van den Omval, hebben we lang gemist. J.ich thans kregen we nog weer eens zoon juridische delicatesse te ge nieten. De heer B. zou dan op 25 Oct mijnheer Doorn hebben toegezegd het woord .snotneus' met een ap pendix, niet voor publiciteit geschikt De heer B. heeft intusschen ook al weer n klacht tegen Doorn ingediend, doch precies te laat voor ontvankelijk heid. liet is de vicieuze cirkel, spotte de officier te recht Eisch f25 boete of 25 dagen. Uitspraak: f20 boete of 20 dagen. Sc boor 1. 'n zwaarlijvig persdelict. De heer Jan P., koopman te Alkmaar, die niet vol daan was over de faits en gestes van zijn schoon papa H. de Jongh Senior, te Bergen, had in de te Schoorl uitgegeven „Duinstreek" een annonce ge plaatst, waarin hij mededeelde dat omtrent de laster campagne van gezegden heer bij on.lergeteekcnde in formaties konden worden ingewonnen. Hij stond nu terecht voor beleediging. Aangezien dc Jong echter geen eed af wenschte te legen, ging 't beleedigings- proces niet verder door en werd schoonzoon vrijge sproken. liet is te hopen dat de verhouding nu wat meer gezellig wordt! Medemblik. hij wou er zeker soep van koken. De keurig gekapte en gekuifde 18 jarige arbeider en woonwagenlogé, Joseph \an li. te Medemblik, had zich 13 Nov. op oneerlijke wijze toegeëigend een zak met stookbriquetten, waarover het opzicht had de machinist J. t. Riepe. Bedoelde briquetten werden geuezigd voor een stoomwals der firma Jaarsveld. Vonnis f 10 boete subs. 5 dagen. E g m o n d-B innen. hij moest eindelijk ziin gemoed luchten! Na er 4 jaar ernstig over te hebben geprakkizeerd, kon de landbouwer Martinus. g. uit Egmond aan Zee het niet langer verkroppen en bracht hij den aannemer j. v. d. Plas in 't openbaar onder het oog dat hij een dief en een schooier was. De explosie van dit langdurig smeulende kratervuur geschieude te r.gmond-Binnen Lie heer v. d. Plas was tok nog niet gekalmeerd en wilde staande de vergadering weer n nieuwe klacht indienen. Eisch f 10 boete of 5 da gen. Vonnis f7 of 5 dagen. Helder. UE bakker contra den bakker. Het 42-jarige kleine banketbakkertje, Bouke St., .e Helder, had in compagnio taartjes gebakken met den heer B. Bruijn, doch bedroog zijn compagnon, door een bedrag in geld, hem ter hand gesteld voor een endossement, te verdonkeremanen. Het bedrag van het rembours bedroeg p.ra I 70, die alzoo aan de vingers van Bouke bleven kleven. Uitstel tot 26 .waart werd verleend om een reclassecringsrapport te doen samenstellen. Schjtil!'"vreemde veertjes gepronkt. Een 30-jarige koopman uit Schagen, de heer Jan nes V., was op 20 October te Scboorl gesnapt met een nummerbcwijs, dat ten name stond van den heer M. Hoep. Aangezien de nummers niet klopten, liep Jannes direct in de fuik.. De heer Hoep had zijn wagen verkocht aan verdachte en deze had uit ver keerd begrepen zuinigheid, de prijs is f 1.50, geen nieuw bewijs aangevraagd. Dergelijke slordigheden zijn echter niet goedkoop en volgde veroordeeliug tot fit boete of 10 dagen. Finis.

Schager Courant | 1934 | | pagina 7