Laster of feiten. Poe Yi tot keizer gekroond. DE WONINGWET-DEBATTEN. HOLLAND IN DE LUCHT. P.E.N. en „ZAANLAND". Granaat ontploft. Oostersch-mvstsrieuze plechtigheid te Tsjangtsjoeng. Wreef in één dag RHEUMATIEK weg KLOOSTERBALSEM Tegen verwildering der zeden. Twee visschers verdronken. VERHOOGING VAN DEN T A B A K S-A C C IJ N S. Schoonmaak Goedkoop in de kost TWEEDE KAMER Het ontwerp op voorstel van minister Slo- temaker de Brnïne aangehouden. Na aanneming van het amendement- Vliegen, dat volgens den minis ter „het hart uit het ont werp heeft gesneden." Het wetsontwerp tot wijziging van de Woningwet is in de Tweede Kamer voorloopig van de baan en wel voornamelijk door het amendement van den lieer Vliegen, dat volgens minister Slotemakcr de Bruïne het hart uit het ontwerp snijdt. Het bewuste amendement-Vliegen is het eerste van een serie ingewikkelde tegen-voorstellen. De regcering heeft n.L voorgesteld dat de raads besluiten, waarbij do gemeenten, al is het geheel uit eigen middelen, voorschotten verstrekken voor don woningbouw, aan de goedkeuring van den minister moeten worden onderworpen. Deze bepaling nu wilde de heer Vliegen geschrapt zien, hetgeen zou betcekenen dat, zooals tot nu toe Ged. Staten, de controle over dergelijke besluiten zouden houden. Hij kreeg daarbij den steun van de hceren Kooiman (v.d.) en Wcndelaar (lib.), die het regeeringsvoorstol in strijd achtte met de gemeentewet. Ken tweede Amendement van den heer Vliegen betreft de terugbetaling van bijdragen en voorschot ten. De minister van sociale zaken, de heer Slotenma ker de Buïne zegt, dat het eerste amendement-Vlie gen gelijk staat met bet uitsnijden van het hart. Den heer Wcndelaar antwoordt spr., dat de zaken tot nu toe niet zoo verkeerd zijn gegaan, maar dat wij hier en daar de woningen missen, die wij noo- dig hebben. Dit bedenke ook de heer Kooiman. Overigens scheen do minister het debat niet te be- heerschen met een gezag, dat allen twijfel bande, en het eind van het lied was dan ook, dat het eerste amendement-Vliegen met 33 tegen 32 stemmen (waaruit weer eens opnieuw bleek, hoeveel er kan afhangen van één stein) en het tweede amendement met 47 tegen 24 stemmen werd verworpen. Er bleet den mniister toon niets ander over dan om de Kamer te verzoeken de verdere behandeling van het wetsontwerp aan te houden. De repeling van het verrichten van ar beid door vreemdelingen. Bij de behandeling van dit wetsontwerp wees de heer Kupers (S.D.A.I1.) er op. dat er op het oogenblik 100.000 vreemde arbeidskrachten in ons land zijn. tegen 375.000 werkloozcn. Ingrijpen is dus noodza kelijk. In 1913 waren er 200.000 Nederlanders in het buitenland werkzaam, thans zijn het er 50.000, waarvan 20.000 in Duitschland, en daarvan is weer 2'3 werkloos. Spr. stelt tegenover do Ncderlandschc gastvrijheid het streven speciaal in Duitschland om Xedcrlandschc arbeidskrachten, b.v. kappers en mu sici te weren. In Nederland daarentegen is 25 pet. van het café-, hotel- en restaurantenhedrijfspersoncel buitenlanders. Dit wetsontwerp is veel te laat geko men. We moeten tegenover Duitschland nog een geheel ander geluid laten hooren, dan tegenover an dere landen, als België. Uit de verdere bespreking bleken wel de moeilijk heden, die zich hij de toepassing van dit wetsoni- werp zullen voordoen, welke in de voortgezette ver gadering van Vrijdagmiddag onder do oogen zouden worden gezien. Hiervoor zie men elders in dit nummer. Een mooie prestatie van de „Zilvermeeuw". In 2Vi nnr van Schiphol naar Berlijn. De „Zilvermeeuw", het nieuwe 1'okkerverkcersvliog- tuig van de Kon. Luchtvaart Mij., dat in den loop van deze week uitgerust met drie nieuwe Cyclone motoren, enkele proefvluchten heeft gemaakt, is Don derdagmorgen te 9.5S uur, voor zijn eerste vlucht in den gercgelden dienst, naar Berlpn gestart, waar de aankomst op het vliegveld Tempelhof te 12.30 uut (H.T.) geschiedde. De afstand van 580 kilometer is met een kruissnel heid van ongeveer 225 kilometer afgelegd, hetgeen, ge zien het feit dat de wind, die overigens niet krachtig was, gedurende het grootste deel van de vlucht tegen was, een fraaie prestatie kan worden genoemd. De kruissnelheid der andere vliegtuigen der K.L.M. bedraagt 180 a 1G0 kilometer. De bemanning bestond uit de hceren Smlrnoff, be stuurder, Grosfeld, boordwerktuigkundige en Van Beukering radio-telegrafist. Er bevond zich aan b >ord één passagier LondenBerlijn en een hoeveelheid la ding en post, met een gewicht van 50 kilogram. Het conflict verscherpt. Knbellegging in de Zaanstreek wordt voortgezet. In de zomerzitting der Provinciale Staten van Noord-Holland werd een crodiet van f 500.000 ver leend voor aanleg van een kabelnet in de Zaanstreek. Daardoor ontstond de strijd van „Zaanland" tegen ..P.E.N." om de levering van electricitcit in de Zaan sche gemeenten Tot dat oogenblik bediende ..Zaan land" deze gemeenten, maar reeds den dag later be gon ook de P.E.N. met den aanleg van een nieuw net te Krommenie. Sindsdien is er heel wat te doen geweest rondom deze kwestie. De Kroon heeft uit spraak gedaan ten voordcele van het „P.E.N." maar „Zaanland" bleef volharden en wilde niet wijken. Thans vernemen wij dat het P.E.N. opdracht heeft gegeven voor het aanleggen van een electrisch net in de gemeente Zaandijk. De strijd is dus opnieuw ver scherpt en do gunstige wending, die men in deze zaak dacht te zien, is weer geheel te niet gedaan. In- tusschen is het crediet van f 500.000 verbruikt en moeten de werkzaamheden toch met spoed worden voortgezet, want begin Augustus a.s. loopt de conces sie aan de „Zaanland" af. Naar verluidt, zal nu binnenkort een buitengewone vergadering van de Prov. Staten van Noord-Holland worden uitgeschreven tot verhooging van het crediet in 1933 toegestaan, tot het uitvoeren van P.E.N.-wer ken in het gebied, waarvoor „Zaanland" vergunning was verleend. Vijl dooden en negen zwaar gewonden. V.D. verneemt uit Warschau: 1 Mrt. Dezer da gen vond een dorpsbewoner nabij Pruschkow bij War schau in een kuil een granaat, die hij mee naar huis nam. Bij een poging om de granaat uit elkaar te ne men, explodeerde de granaat en werd de vinder <*n vier kinderen die er om heen stonden gedood, terwijl negen andere kinderen zwaar gewond werden. Poe Yi, die van Mandsjoekwo den naam Kang-Teli. „de vreedzame deugd" zal dragen, is dan Donderdag te Tsjangtsjocn met bet mysterieuze ceremonieel, flat in het Oosten dergelijke plechtigheden steeds verge zelt, gekroond. Keizer Poe YI in Westersche kleederdracht. Tegen 8 uur in den ochtend bracht een auto, ver sierd met een uit gouden orchideeën gevormd wapen, den toekomstigen keizer naar den Hemeltcmpel. waar de religieuso ceremonie gehouden zou worden De ceremonie, die volgens het voorbeeld van de Chow-dvnastie werd gehouden, duurde ongeveer een kwartier. Ongeveer 200 van de hoogste functionnaris- scn en ambtenaren van den nieuwen staat Mand sjoekwo stonden aan den voet van het altaar. De Keizer besteeg het altaar en wierp zich op den grond om met de geesten van zijn voorvaderen te kunnen spreken. Hij bracht den hemel een aantal offers, waaronder een witte stier, die dodr priesters gedood werd. terwijl de Keizer had. Voor den keizer stond een rood gelakte tafel, waarop do namen van zijn vroeg ste voorvaderen waren opgeteokend. Acht ambtena ren reikten den Keizer de offergaven over, bestaande uit wierook, een amulet van jade. een rol inlandsch 'aken en een kelk met rijstwijn. Elk dezer gaven hief de keizer omhoog naar don hemel. Vervolgens wondde hij zich naar het Zuiden en ontstak het hei lige vuur. welks rook zijn gebeden naar den hemel moest doen opstijgen. Na het offer schoof een der hoogeprlesters den Keizer een ring met zijn nmhts- zcgel aan den vinger, waarop een batterij kanonnen een eerc-salvo van 101 schoten loste. In zonderlinge tegenstelling tot dit oeroude cere monieel, stonden verschillende uiterlijke omstandig heden. In de lucht cirkelden eenige vliegtuigen bo ven de plaats der ceremoniën, een verslag van de plechtigheden werd draadloos verspreid en tenslotte met den Kloosterbalsem Had een pl|n In i'n schouder om luieluursch <an Ie worde, mEn tuo In eenal Ik kon niet meer heen uf weet Ik houd niel ven lahlet/es en liel mijn vrouw mij uitboen met Kl 'uslerbalsem Niel U hard. zeg ik, want allee, ook de ge.heel* onmering, deed me teer Zij wreef mg zachtjes om le beginnen, naderhand wal harder en hel U'ar> uf et een wonder gebeurde. On ier 'I wrijven verminderde de pijn Ml en toen het 'a avonds herhaald was, stond ik den volgenden nmtgen weer even fnsch op al* allgd." Fr. D. te O. AKKER'S „Geen yiiud roo goud" Onovertroffen bij brand en tmijwonden Ook ongeëvenaurd als wri.jfm'ddet bij Rheumatiek, spit en pünlUke spieren Overal per pot v. 20 gr. fu.rto en fit» gr f 1.— Actie in P.ocmonië. Een lager van 100.003 predikers opgeroepen. Naar Reuter uit Boekarest meldt, is een leger van 100.000 predikers opgeroepen om in alle dcelen van Roemenië predikaties te houden. Zij zullen allen over hetzelfde onderwerp spreken met het motto „Bemin uw land en den troon". Het doel van deze aclie is front te maken tegen de toenemende bandeloosheid en anarchie. Aan het hoofd van deze beweging staat dr. Angelescu, een intiem vriend van wijlen dr. D«tca. die, naar men zich herinnert, door leden van de IJze ren Garde in December van het vorige jaar werd ver moord. Teneinde deze redevoering onder het gehoor van alle leden der bevolking te brengen zal zij niet alleen worden uitgesproken op de massa-vergaderin gen, doch ook langs draadloozen weg verspreid wor den terwijl scho'iercn. studenten en militairen ver plicht zijn een dezer vergaderingen bij te wonen. Door stortzee overboord geslagen. Een noodlottig ongeval heeft plaats gevonden aar- boord van de Donderdag te IJmtiiden binnenge'-n.nen stoomtrawler „Erica IJm. 384". Toen deze trawler zich in de Noordzee bevond, op ongeveer 00 graden N.B., werden twee der opvarenden n.1. de 39-jarige matroos A. Glas, wonende te IJmuidcn en de ruim 40-iarige matroos J. de Groot, wonende te Egniond, door een stortzee overboord geslagen. Be'de mannen verdron ken. Glas is weduwnaar en laat 6 kinderen achter. De Groot laat een weduwe met 2 kinderen na. waren, discreet opgesteld, in den tempel en erbuiten eenige geluidsfilmsinstallaties aanwezig, wa&rmeo van de plechtigheid een geluidsfilm werd opgeno men. In totaal beeft de regcering van Mandsjoekwo .'o miliiocn dollar voor de plechtigheid uitgetrok ken. De straten waren afgezet door Mandsjocrijsche m Japansche troepen, terwijl ten groote menigte zich langs den weg, die de stoet naar den tempel volgde, verdrong. De straten en bijna alle gebouwen waren met vlaggen'versierd. Na de beëindiging van de kroningsplechtigheid bleef do bevolking op straat om te kijken naar de vliegtuigen, welke boven de stad bleven manoeu vreeren, hetgeen do meeste monsehen in die plaaut nog weinig hebben gezien. Vooral degenen, die uit de dorpen in de omstreken waren gekomen, verlustigden zich meer in het schouwspel van de vliegmachines, dan in de kro ningsplechtigheid. Aan 8000 veroordeelden amnestie ver leend. Nadat do nieuwe keizer den eed op de grondwet had afgelegd en had verklaard zich te zullen wij den aan de ontwikkeling van het land in samen werking met Japan, kondigde hij een amnestie af, waarbij aan ongeveer 8000 veroordeelingen alge- raeene vergiffenis wordt geschonken. Bijzonderheden over het leven van Poe YL Sir Reginald Johnson, die van Maart 1919 tot November 1931 leeraar was van Poe Yi, heeft eenige bijzonderheden van zijn twaalfjarig leven in de ver boden stad en de persoon des keizers verteld, waar aan het volgende ontleend is: „Ofschoon do verboden stad in het hartje van Pe king ligt is zij van ieder verkeer met de buitenwe reld hermetisch afgesloten door een hoogen muur. In de stad bevinden zich oen goede twintig groote en kleine paleizen. Sommigen nog met stroo. maar de grooteren met gele tegels bedekt, waarin de dui zenden hofdlgnitarissen en bedienden wonen. Spr. zelf was de eenige Europeaan geweest, dio volle 12 jaar als leermeester van den jongen keizer in de verboden stad had mogen doorbrengen, maar later was daar nog een Franschman hij gekomen, die Poe-Yi had aangesteld tot dirigent van zijn uit Chineesche bedienden bestaand huisorkest Het le ven in de verboden stad was zeer demoraliseerend en drukkend op den duur, maar door zijn vast en reeds op jeugdigen leeftijd mannelijk karakter had Poe-Yi het gedragen zooals een afstammeling van een doorluchtig vorstenhuis betaamde en spr. bad meermalen staalt les van moed zoowel als van edel aardigheid van den jongeling bijgewoond. De Chineesche leermeesters hadden den Jeugdi gen vorst voortreffelijk onderricht in de geschiede nis zijner dynastie en de Chineesche kunst cn let terkunde .bijgebracht en spr.'s laak had zich voor namelijk beperkt tot onderricht in Engelsch en Westersche begrippen. De eenige afwisseling die de jonge keizer genoot, was lawntennis, maar verder was alle sport hein door de hofetiquette verboden. De keizer heeft groo- ten aanleg voor teekenen en een beetje aanleg voor noëzie, zoodat hii zelfs onder pseudoniem eenige ge dichten in het Chineesch had laten uitgeven. Zijn Toofste genoegen a's k'nd was wanneer spr. hem meenam naar Victoria Park in de gezant en wijk van Peking on de dagen dat de Engclsche regimentsmu- ziek speelde. Toen de keizer in 1931. nu met zoo veel onvoorziene gevolgen, bekroonde reis naar Mantsjoekwo ondernam en afscheid van zijn Enge» -«hen leermeester had genomen, wist spr. dat Poe-Yi (den voornaam Henri heeft den keizer nooit genuthoriseerd) een man was geworden van groote wilskracht, eenvondlgen smaak en een nobel karak ter. die zelfs de grootsten onder zijn voorouders nooit zou beschamen. Wet te deen véór 1 Juni? Een sigaren pijpje of een doosje lucifers de eenige „cadeaus". De minister van financiën brengt ten vervolge op de mededeeling in de Staatscourant van 9 i eoi uari het volgende ter kennis van belanghebbenden: 1. Ingevolge artikel 2 van de wet van 29 Decem ber 19J3 (St.bl. no. 709) zal navordering van den ac. ijns plaats hebben ten laste van degenen, die op 1 Juni a.s. nog sigaren. bela: t met een accijns van 17pet., en/of sigaretten, waarvoor do verhoogde accijns niet is voldaan, elders dan in entrepot of in ten pand, waarin het bedrijf van fabrikant wordt uiigcoefcnd, voor zich zelf ol voor een ander ten ver koop in voorraad hebben. De hiervoor na te leven voorschriften zullen te zij ner tijd in de Nederlandsche Staatscourant worden oekernl gemaakt. 2. Behalve voor accijnszegcls, aangebracht op ver pakkingen van tabaksfabrikaten, vóór 1 Maart 1934 in fabrieken voorradig, is ook vernietiging onder toezicht van ambtenaren der accijnzen met verrekening van de accijns- cn opccntenwaarde toegelaten van aange brachte zegels voor tabaksfabrikaten, welke nog vóór 1 Juni a.s. weder in fabrieken uit het vrije ver keer worden ingeslagen; de vernietiging zal vóór laatstgenoemden datum moeten hebben plaats ge had. Verzoeken hiertoe móeten gericht worden lot do inspecteurs der accijnzen. 3. Door de nieuwe heffingspercentages voor siga ren van 12% en 17% pet. kan het voorkomen, dat de berekening van den wegens een aanvrage van ze gels verschuldigden accijns tot moeilijkheden aanlei ding geeft. In afwachting van het wegnemen van die moeilijkheden moet de accijns in de aanvrage als volgt worden uitgetrokken. De accijns wordt berekend naar 10 pet., bij het al dus berekende „Totaal-Generaal" wordt voor de met oen accijns van 12*73 pet. belaste sigaren Va van het berekende „Tolaal-Generaal" en voor de met een ac cijns van 171/2 pet. belaste sigaren van het „Totaal- Generaal" opgeteld. 4. Op grond van artikel 4. letter c, van genoemde wet is het van 1 Maart 1934 af aan fabrikanten verbo den in verpakkingen van tabaksfabrikaten eenige artikel hij te pakken. In den kleinhandel mag slechts een slgarenpijpie of een doosje lucifers aan de klanten als toegift worden verstrekt. Indien zich gevallen voordoen, welke de wensche- lljkheld medebrengen vooraden tegen lageren prijs rlan den kleinhandelsprijs uit te verkoopen of aan anderen over te doen (bijv. faillisemcnt, staking van bedrijf, overlijden), kunnen belanghebbenden zich met een schriftelijk verzoek wenden tot den inspec teur der accijnzen. MISDRIJF? Verdacht zijn vrouw te hebben verdronken. In het huls van bewaring te Leeuwarden Is opge sloten de 37-jarige P. J. v. C., wonende te Mldsland op Terschelling, die verdacht wordt zijn vrouw in een sloot te hebben geduwd. Na gered te zijn, is de vrouw eenigen tijd later overleden. UIT DE PERS. De campagne tegen de Varkens-Centrale. Dezer dagen heeft in het Concertgebouw te Am sterdam een vergadering plaats gehad, uitgaan do van het Amsterdamsche Slagerscomité van Actie, waar de hoeren Roelofsen en Van Swelm spraken over de Crisisvarkenswct, haar uitvoering en alles wat daarmede samenhangt. Op deze door 900 10(K) menschen, meest slagers, grossiers e.d. uit Amster dam en omstreken bezochte bijeenkomst, hebben deze twee sprekers op eenvoudige, doch naar den vorm correc te wijze een opsomming gegeven van wat zij feiten noemden. Vooral de tweede spreker was zéér concreet in zijn hoogst ernstige beschuldi gingen; hij noemde nauwkeurige data. persoonsna men en geldsbedragen ten aanzien van fraude-ge vallen en van allerlei andere duistere zaken, zooals b.v. in verband met het opkoopen en taxeeren van vee voor de Crislsrundveecontrale. De heer Roelofsen vertelde op zijn beurt buitengemeen krasse dingen ten aanzien van de keuringen in bepaalde fabrieken, het slachten van regeeringskoeien enz. Naar aanleiding hiervan schrijft nu het „Alg. Hsbl." na reeds eerder tot het „0|»en kaart!" spelen door regeering en justitie te hebben aangespoord, onder bovenstaand opschrift het volgende: M ij willen niet medewerken aan hot verbreiden van beschuldigingen, waarvan wij do juistheid thans niet kunnen controloercn, maar wij willen hier enkele Woensdag gedane mocdeelingcn aan stippen om duidelijk te maken. weike afmetin gen de critiek thans aanneemt. Zoo zijn volgens den heer Van Swelm uit een bepaalde fabriek niet minder dan 40 groote vrachtauto's met ba con fraudeleus naar België vervoerd. S naar Rotterdam en waarschijnlijk nog eenige naar andere steden in Nederland, tezamen dus een paar honderd duizend kilo; één wagen, die n.L werd achterhaald, bevatte voor f 1400 vleesch ad 28 cents per Kg., dus 5000 Kg. Dit vleesch zou zijn afgeleverd op een Invoerrertiflcant van een te Esschen woonachtigen Belg. die voor zijn be moeiingen 10 cent per kilo bedong, welk bedrag hij deelde met... den hoofdvertegenwoordiger der Varkenscentrale te Brussel, die er dan voor zorgde, dat liet vleesch door de fnhriek werd af geleverd aan de smokkelaars. Do Belgische justi tie heeft hij dezen hoofdvertegenwoordiger een inval gedaan en !>eschoiden in beslag genomen; de man zelf wist over de daken te ontvluchten en heeft zich naar Den Haag hegeven, waar hij een onderhoud zou hebben gehad met zijn chef. De spreker heeft ten aanzien dezer historie de volledige namen genoemd van alle daarbij be trokkenen. koope.rs van het vleesch incluis, en Idj heeft tevens een nauwkeurige beschrijving ge geven van den gang van zaken met do verschil lende papieren. Hij voegde er zelfs aan toe. wie te Rotterdam en tegen welken prijs (58 cents) van dat ..hefflngsvrijo" vleesch hebben gekocht. Men zal moeten toegeven, dat 11a het vernemen van deze door ons nog slechts zeer sumnver weergegeven en andere zulke beschuldigin gen slechts één conclusie mogelijk is: hier moot zonder éénig verder verwijl onverbiddelijk wor den Ingegrepen van overheidswege! Van tweeën één: of h'er wordt avond aan avond, het ge- heele land door laster gedebiteerd cn dan dient dezen lasteraars snel en onverbiddelijk duidelijk te worden gemaakt, dat zoo iets in Nederland niet straffeloos kan gesch'edon. Of in het om gekeerde geval indien hier van op waarheid gegronde feiten sprake is dient even snel en doortastend tegen de daarvoor verantwoordelijke pe»"Soncn en instanties te worden ongetreden! Zooals het nu is kan hef niet moor blijven doorgaan! Avond aan avond worden do meest ernstige aantijgingen genif tegen personen, on dernemingen en sami overheidsorganenNe on rust word opgezweept tot een ware vloedgolf en... er gebeurt niets. Zeker, de justitie stelt een on derzoek in te Oss en te Rotterdim en de com- missie-Beumer is hare werkzaamheden begonnen, doch de beschuldigingen worden hij den dag p»*e- c'eser. krasser en talrijker, zonder dat de be schuldigers ter verantwoording worden geroepen. Dit kan n'et ziin in het l»e!ang van de nuMlake zaak, noch in dat van het prestige der Overheid. geeft menige huisvrouw en meisje ruwe en roode werkhanden. Deze worden weder om spoedig gaaf, zacht en blank door Pup-I De Maharadfa van Dewas vast reeds go- dnrende 64 dagen. Reuter seint uit Madras: De maharadjn van den staaf Dewas, die uit pro est tegen de actie, waarmede de Indische regeering hem wilde dwingen, naar zijn land terug te keeren n rekenschap at te leggen van zijn bestuur, sedert 74 dagen in een gedeeltelijke hongerstaking was ge- Taan," verkeert thans volgens den hem behandelen- den geneesheer, in een uiterst verzwakten en uit geputte» toestand. De mnharadjn is echter vastbesloten, zijn honger staking voort te zetten, daar de Indische regeering •»og steeds niet bereid is, van gedachten te veran deren. De 6-jarige zoon van den mnhnradja en diens naaste familieleden hebben zich hij deze stakings beweging aangesloten. Zooals men zich herinnert, had de Indische regee ring ingegrepen in het bestuur van den Dewas staat in verband met den gedesorganiseerden toestand van "s lands financiën en het wanbeheer. Zij noodijp» den toen den rraharadia uit, naar zijn land terug te keeren en rekenschap van zijn bestuur te geven, hetgeen deze evenwel weigerde, daar hij het optre den der regeering als een inmenging beschouwde in de binnenlandsche aangelegenheden van zijn staat. DE STATIONSINBRAKEN IN DE ZAANSTREEK. De vermoedelijke dader tegen de lamp geloopen. Donderdagnacht gehikte het do gemecntepolitio to Wormervecr een goeden slag te slaan. Om half twee werd dc 21-iarigo A. P., wonendo fo Amsterdam, die reeds meermalen terzake inbraak werd veroordeeld, aangehouden hi» poging tot inbreek in het stationsgebouw te Wormerveer. Hij heeft bekend, zich eenige «lagen geleden to hebben schuldig gemaakt aan inbraak In het sta tionsgebouw te Zaandam. Ook wordt P verdaclr "en inbraak in het stationsgebouw te Koog Zar- dijk.

Schager Courant | 1934 | | pagina 10