AUTO ÏN HET KANAAL GEREDEN. Uit Twee personen verdronken. Drie maanden gevangenisstraf wegens opruiing. Drie personen aangehouden. Uitgehongerde wolyen. De nalatenschap van een wreed man. Abdoel Gamiets zes millioenen. Omwonenden hadden aan en hevig en klap gehoord, dat er iets gebeurd was. De gladheid van den weg heeft Woensdagnacht een ernstig ongeval tengevolge gehad, dat aan twee per sonen het leven heeft gekost. Omstreeks twee uur in den nacht hoorden bewoners van huizen aan den Ka naaldijk tusschen sluis 10 en 11 van de Zuid Wil lemsvaart een hevige klap in het water. Eenige per sonen snelden toe en hoewel men moest aannemen, dat een auto te water was gereden, kon men niets doen, daar men niet wist, waar de auto lag. Hei voertuig was geheel onder water verdwenen en op den bodem van het hier ongeveer vijf meter diepe ka naal gezakt Eerst Donderdagochtend bij het aanbreken van den dag konden pogingen in het werk gesteld worden om de auto te vinden. Met vaarboomen werd naar het voertuig gezocht en toen men het had gevonden slaag de men erin een kabel aan den bumper van de auto vast te haken. Met een scheepstakel werd getracht dc auto te lichten, doch toen het voertuig omstreeks ne gen uur Donderdagochtend bijna boven water was. brak de kabel en verdween do auto voor de tweede maal in het water. Zooals verondersteld werd, was het een personen auto en in de weinige oogenblikken, dat het voer tuig gedeeltelijk boven water was, heeft men kunnen waarnemen, dat zich personen in de auto bevonden. Onmiddellijk na het mislukken van de eerste po ging is men opnieuw aangevangen met de bergings werkzaamheden. De auto lag midden in het kanaal. Twee slachtoffers. Nader wordt gemeld: Donderdagmorgen te ruim 10 uur is de auto. met behulp van een takel op den dijk langs het kanaal getrokken. Het bleek dat zich twee personen in den wagen bevonden, n.L de gehuwde 25-jarige W. van Helmond uit Asten en de ongehuwde 25-jarige H. Ver- dijseldonk, eveneens te Asten De auto, eigendom van den heer Van Helmond, kwam uit de richting Helmond en de beide heeren waren op weg naar huis. De weg was zeer glad en dit schijnt oorzaak van het ongeval to zijn geweest De wagen was vrij ernstig beschadigd. Vermoedelijk hebben de inzittenden nog getracht zich uit hun bo- narde positie te bevrijden, daar eenige ruiten van den wagen waren ingeslagen. Een der banden was lek; bet is niet onmogelijk, dat ook dit mede-oorzaak van het ongeluk is geweest De lijken van de beide slachtoffers werden naar Asten vervoerd. De heer Van Helmond laat een vrouw en een kind achter. Secretaris der O.S.P. veroordeeld. Het gerechtshof te Amsterdam wees arrest in de zaak van J. de Kadt, propagandist van de O.S.P„ die terecht had gestaan wegens opruiing in Februari en Maart 1933, tijdens de muiterij aan boord van de „Ze ven Provinciën". Het Hof veroordeelde hem wegens oprruiiing tot drie maanden gevangenisstraf. De rechtbank had de Kadt, nadat negen maanden was geëischt, vrijgesproken. De advocaat-generaal had eveneens negen maanden gevangenisstraf geëischt Verdacht van inbraak te Eindhoven met Kerstmis gepleegd. Een paar dagen voor Kerstmis had te Eindhoven een brutale inbraak plaats in het kantoor van den houthandel de Rietvink, waarbij een brandkast werd geopend en een bedrag van circa f1800.ontvreemd. Ofschoon do politie reeds dadelijk vermoedens in een speciale richting had, konden geen voldoende aan wijzingen worden verkregen om tot aanhouding van de daders over te kunnen gaan. Na een langdurig on derzoek gelukte het de recherche echter meer aan wijzingen te verkrijgen. Gisteren werd een inval gedaan in een woning, ge legen in de Bleekstraat aldaar, welke bewoond wordt door zekeren F. II., werkloos monteur, op wiens slaapkamer ccn groote partij inbrekerswerktuigen werd gevonden. In verhand hiermede werd tot arresta tie van H. en diens echtgenoote overgegaan terwijl te vens zekere K., chauffeur, als verdacht van diefstal, werden aangehouden. Van het gestolene werd tot dus ver nog niets gevonden. De aangehoudenen zijn ter beschikking gesteld van den officier van Justitie te 's-Hertogenbosch. Op Turksoh grondgebied. Istanboul. Een vreeselijke koude en sneeuwstor men teisteren een groot deel van Anatolië. Uitgehon gerde wolven zijn tengevolge hiervan overal op zoek naar prooi en richten groote schade aan. Te Akhissar viel een hende uitgehongerde wolven een groote scha penfokkerij aan, waar 5000 schapen waren onderge bracht. Er vond een hevig gevecht plaats tusschen de wolven en de woedende honden. Drie wolven en twee honden werden later in stukjes gereten gevonden. De wolven hadden kans gezien 150 schapen te rooven voordat zij konden worden verdreven. In de nabijheid van Istanboul hebben wolven twee monteurs verslonden die bezig waren telegraafpalen te herstellen, die door den storm waren vernield. Bij het plaatsje Aiden werd een schaapherder met zijn kudde van '.0 schapen door een verblindenden sneeuw storm overvallen. De schaapherder en zijn beesten vond men later doodgevroren. Zijn hond had den storm overleefd en had arbeiders van de fokkerij kun nen waarschuwen, doch de hulp was te laat gekomen. ERNSTIG ONGELUK BIJ HET WERI^N MET HANDGRANATEN. Boekarest (V.D.): Bij een inspectie van het zevende Infanterieregiment te Ploesti door den bevelvoerenden generaal van het legercorps, is'een handgranaat, toen deze zich nog in de hand van 'n onderofficier bevond, ontploft. De man werd ontzettend verminkt. Voorts zijn een majoor, een luitenant en negen soldaten ern stig gewond. de OMGEVING LANGEND IJ N BROEK OP LANGENDIJK. Het plaatselijk Crisiscomité kwam ten gemeente huize bijeen onder presidium van burgemeester P. Slot, die na «en welkom do financieele moeilijkhe den memoreerde, waarmede het comité heeft to kaïnpen en dat dientengevolge de middelen ontbre ken om in de allernoodzakelijkste nood to voorzien. Door den penningmeester werd dienaangaande ver slag uitgebracht waarbij bleek dat de ontvangsten hebben bedragen f 1675.35 en de uitgaven f 1732.25, zoodat er een tekort is ontstaan van f 57. Opgemerkt werd door den voorzitter dat in de ontvangsten is begrepen een bedrag van f 860.50%, hetwelk is gevormd door de wekelijksche terugkeer der busjes. In verband met de achteruitgang der inkomsten welke deze busjes vertoonen werd door den voorzitter een opwekkend woord gesproken tot de comitéleden in het bijzonder om er aan mede te werken dat de inhoud dezer busjes wederom om hoog gebracht worde, al is do gave nog zoo klein, het is alles welkom, daar in het kleine de kracht ligt van het groote. Door den secr. werd mededeeling gedaan van de hoeveelheden kleeding, schoeisel en brandstoffen, welke ontvangen en uitgedeeld zijn waarbij bleek, dat er een beduidend bedrag was be schikbaar gesteld. Opgemerkt werd dat tot vermeerdering der in komsten het allicht noodzakelijk zou zijn om bij een eventueele uitvoering ol feestavond van de een of de andere vereeniging een busje te plaatsen ten bate van het Crisis-comité, wat algemeen bijval vond. Terwijl daarnaast besloten werd aan de muziekver- eeniging een uitnoodiging te richten om een muzi kale rondgang te maken door de gemeente, waar bij dan dames zullen worden uitgenoodigd te coi- iecteeren. Donderdagmorgen werd door de Duitsche prijzen- eommissie inzake groenten en fruit een bezoek ge bracht aan de veiling alhier en werd met belang stelling kennis genomen van het systeem veilen, zoo als dat hier plaats vindt Nadien werd vergaderd met de vertegenwoordigers der Nedcrlandscho regee ring in het betaalkantoor onder leiding van den heer Valstar, ahvaar besproken werd de nadere vaststel ling der prijzen en uit te voeren contingent over de maand Maart, hetwelk van beide zijden tot een al- gemeene overeenstemming heeft geleid. Burgerlijke stand over dc maand Febr. 1934. Geboren: Annette Elizabeth, dochter van J. Bal der en van G. Schaap; Brcchje, dochter van A. Dek ker en van T. Glas; Cornelia, dochter van K. Bak en van E. Romijn; Frans Dirk Cornelis, zoon van A. Wiering en van A. Ringnalda; Trijntje, dochter vau A. Smit en van D. Mooij. Ondertrouwd: A. Bosman, oud 25 jaar te lJmui- den en G. A. Mulder, oud 22 jaar. Overleden: Teetje Smit, oud 83 jaar. weduwe van Pieter van der Molen, wonende te Sint Pancras: Antje Hoek, oud 71 jaar, echtgenoote van P. Kroon. F 0 0 C, W O 1' T) Door de Tooneèlvereeniging ..Harmonie" werden in het lokaal van den heer Modder alhier haar lantsto uitvoeringen gegeven In dit winterseizoen en wel op Zondag en Dinsdag, 25 en 27 Februari j.l. Zondagavond was de zaal malig bezet. Dinsdag avond was de opkomst goed. Bovengenoemde ver eeniging herdacht op die dagen haar 10-inrig bestaan en bereidwillige handen hadden de zaal van den heer Modder met bloemen en groen versierd, waar voor dank werd gebracht. „Harmonie" had voor deze a\ondon als on te voeren stuk gekozen een too- neelspel in vier bedrijven. De Voorziter der vereeni ging, de heer C. Kuiper, heette alle aanwezigen har telijk welkom, in het bijzonder de aanwezige leden van de Zustervereeniging „Eensgezindheid", die aan de uitnoodiging om dezen avond bij to wonen, had den voldaan. Spreker gaf een kort resumé van de Vereeniging cn wensclite verder allen een genoeglij ken avond toe. De inhoud van dit moeilijk toocelspcl werd door allen, zonder één uitzondering op sublie me wijze vertolkt on werd van de zijde van het pu bliek niet aandacht gevolgd. Onder ademlooze stilte werd dit tooneelspcl opgevoerd. Na afloop hiervan werden de woorden door den hoer Hoek gesproken, als tolk voor het publiek op zijn plaats en met aller instemming. Ook voerde de Itcor Speets. Voorzitter der Zustervereeniging „Eens gezindheid" het woord cn bracht zijn hartelijke feli citatie over namens die Vereeniging. Hierna was het woord aan den Voorzitter van „Har monie", d'e allen hartelijk .bedankte voor de mede werking de gasten, grimeur, souffleur en in het bij zonder den regisseur .maar hiermede kon hij niet volstaan, want deze aTond had Mej. B. Bcnit, een der beste krachten van „Harmonie", omreden ze n.s. voorjaar In het huwelijksbootje stapt, haar laatste avond op de planken gestaan. Spreker bedankte haar voor haar ijver cn goede spel waarmede ze „Harmo nie" altijd succes gegeven heeft en meende dat haar plaa's niet direct door een ander ingenomen kan worden cn bood haar namens de leden van „Harmo nie" een prachtige palm en pot aan, die zij dankbaar aanvaardde, het mooiste symbool tusschen tooneel en speelster, de schoone natuur. Hierna volgde een gezellig bal, wat verzorgd werd door de muziek van „De Sonny Band" onder leiding van den heer Sombroek van Bergen. Aan dezen ook hulde en een tot weerziens. AARTSWOUD. Hedenmorgen had alhier in do Dijkbuurt een bot sing plaats tusschen een autobus en een vrachtauto. Dc bus kwam van Spierdijk en had arbeiders naar de Wieringermeer gebracht, terwijl de vrachtauto van den heer Hoek was en op weg naar Schagen. Het ongeluk ontstond doordat Hoek remde en daar door in de sneeuw slipte en dwars op den weg kwam te staan. Hierdoor kwam het achtereind van de vrachtauto tegen het voorgedeelte van de bus cn vernielde vele ruiten. Met wat materieels schade konden beiden op eigen kracht verder gaan. De po litie cn de burgemeester waren spoedig ter plaatse cn maakten van oen en ander proces-verbaal op. S I ,V T MAARTE K EENIOENBURO. Wo ns« :a\ond \.igaderde „Burgerplicht". Na opening door den voorzitter werden dc notulen voorgelezen. Medegedeeld werd dat 5 nieuwe leden toetraden tot de vereen. Wat ook de secr. in zijn jaarverslag deed uitkomen; het evenwicht wordt zoodoende ccnigszins bewaard: daar dc leden van 't ilijpje zelf een vereen, hadden opgericht met aU gc\olg dat die leden moesten bodanken als lid. Aan do scheidende leden en mede bestuurslid, werd dank gebracht voor samenwerking cn trouwe plichtsbetrachting met de besto wcnschcn voor hun nc vereeniging. Uok een woord van dank aan onzo donateurs, die met een geldelijke bijdrage onze zoo I nuttige vereen, elk jaar steunen. De !>oekcn van tien penningmeester werden door do twee naziende leden in orde bevonden. De heeren Kalf en Rossen werden opnieuw her- kozen en als nieuw Bestuurslid trad toe de heer 1'. Jonker. Besloten werd bij wijze van proel bij lichte ongo steldlieid zonder doktersbowijs te werken. Ziekte vau langdurigen aard blijft doktershewijs verplichten. Door den heer C Kos werd het Bestuur dank ge bracht voor hun actieven arbeid. Alsnog werd er op gewezen, dat de werkende leden tijdig moeten worden gewaarschuwd. Met dank aan allen voor opkomst en medewerking sloot voorzitter deze vergadering. Z IJ P E GEMEENTE ZIJPE. Burgerlijke stand van 23 Febr. t.m. 1 Maart. Gel»oren: Dirk. zoon van Pieter de Leeuw en van Ja co ba Cathnrina Bood. Ondertrouwd: Cornelis F.olman, oud 29 laar, bestel ler bij dc posterijen te Texel, en Aagje Brak, oud 25 jaar. zonder l»eroep alhier. Getrouwd: Gerrit Dekker, oud 29 jaar, landarbei der, en Diemvertje Smit, oud 23 jaar, zonder beroep, beiden alhier. Vijfentwintig mlllioen franken beschik baar gesteld? De Turksche sultan Abdoel Gamiet (Abdul Hamid), thans reeds lang overleden, was de rijkste man ter wereld. Door de Jong-Turken werd hij van de troon verjaagd, waarbij zijn vermogen „in beslag werd go- nomen". Hoewel het geen twijfel lijdt, dat Abdoel drie kwart van zijn bezit gestolen had, had men bij de onteigening toch een vorm van proces kunnen eischen. Een Engelsch concern zal nu, voor de zooveelste maal de belangen van eventueele rechtmatige erfgenamen behartigen. Het is niet de eerste keer, dat een groep van menschen, die over groote middelen beschikken, een greep doen naar de rijkdommen van Ab doel Gamiet, hopende daarbij een behoorlijke winst te maken. Inder daad moet de mogelijkheid van euc ces niet geheel zijn uitgesloten: dc sultan werd eens als de rijkste man ter wereld beschouwd. Er leven nop negen haremweduwen en dertien kinderen van hem, die aanspraak maken op de schatten van hun echt genoot en vader. Tot nu toe hebben ze zich als chauffeurs, barmeisjes, danseressen en cabaretières door het leven moe ten slaan, waarbij hun welluidende namen, zooals Bcdrifelek, Fatima, Muchfika, Sazighiar, Naile, Selim, Ahmed en Bourhanncdin nauwelijks een kleine reclame beteckenden. Zes milliarden moet de 6ultan hebben bezeten. Zooals bekend was hij een onvriendelijk heer: wreed, wantrouwend, bloeddorstig. Zijn bankrekoning vermelde een bedrag, gelijkstaande met f 06.0000.000; daar bij kwamen nog o.a. de 36.000 000 gulden die zijn landerijen hem jaar lijks opleverden. Overigens stierf hij jammerlijker dan de miserabel ste Turksche boer. Zijn bezittingen waren over het gcheele land verstrooid: In Mace doniö, Saloniki, Syrië, Mesopota- mië en Mosoel. Daar bevonden zich binnen de grenzen van het hem toebehoorende gebied groote pelro- leumvelden. Ook het eiland Thasos, waar toentertijd een Duitsch-Engel- sche Maatschappij do zinkgroeven exploiteerde, was zijn eigendom. De vredesverdragen hadden aangename gevolgen voor hem. Vele stukken grond, die Abdael Gamiet als zijn rechtmatig eigendom be schouwde, kwamen aan Grieken land. De olievelden van Mosoel wer den nu geëxploiteerd door de Shell de Standard Oil, de Anglo Persian Oil Company en de Fransche regec ring. Andere landerijen werden dce ien van mandaatgebied. Volgens ol ficieele lijsten bestond 's sultans grond uit 50.000 afzonderlijke gebie den. Volgens het Verdrag van Lausan nc (1923) waren degenen, die Turk sche gebieden in hun bezit kregen, rechtens verplicht de voormalige T urksche privé-belanghebbeudcn schadeloos te stellen. Hierbij werd aan Abdoel Gamiet waarschijnlijk nauwelijks gedacht Maar eenige Grieksche en Fran sche advocaten hadden do acten van den ex-sultan gered. Op grond van het genoemde Verdrag van l.ausanne eischten zij daarop een geweldige schadeloosstelling. Ein deloos geharrewar was het gevolg. De nieuwe Turksche regeering werd het niet moede te betoogen, dat Abdoel Gamiet een slecht man was geweest. Het einde van de eer ste rondo was, dat een Italiaansch Turksche rechtbank de eischen af wees. F.r was aanspraak gemaakt op vijfenveertig hulzen ln Tripo lie, zes bezittingen op de Dodeka nes en vierhonderdvijftigduizend hectaren land in de Cyrendika. Een Engelsch-Turksche recht bank was met betrekking tot een andere eisch al weinig welwillen der. Men had niet minder dan zestienduizend pond sterling willen hebben voor eenige bezittingen in Palestina en dertigduizend pond voor eigendommen in Mosoel. Andere processen werden niet meer gevoerd omdat de contanten ontbraken om de zaak aanhangig te maken. Wanneer men thans verneemt, dat een Engelsch concern, steunen de op het door twee Fransche en drie Grieksche advocaten bljeenge brachte bewijsmateriaal, vijf-en twintig millioen francs beschikbaar stelt, dan is het goed voorzichtig te zijn en de verwachtingen niet al te hoog te spannen. Want het ls al eens voorgekomen, dat een ze kere Dr. Joh. Kay, die beweerde Amerikaansch rechtsgeleerde te zijn, zich opwierp als verdediger der rechten van drie prinsen drie prinsessen, nakomelingen van den Sultan. Te Bern opende hij met twee Hongaren een bureau en gaf aandeelen uit van duizend Zwitsersche franken, die ingelost zouden kunnen worden met ont zaglijke rente, wanneer het proces gewonnen zou zijn. De aandeelhou Iers treuren nog steeds om hun duizend francsbiljetten. HOORNSCHE CREDIET EN EFFECTENBANK. Naar wij vernemen, zal aan de a.s. Algemeen® Vergadering van Aandeelhouders worden voorge steld om over 1933 een dividend uil te kecren vau 2 H A HU N K A HSHK DIRKSHORN. Onder leiding van den heer L. Reuvers werd ten huize van den heer Pijper de Algctuccnc Vei gade- ring van de afdeeling ilareukarspt 1 vau het Wilt® Kruis gehouden. Na opening leest de heer Wartenhorst de notulen der vorige vergadering, welke onveranderd worden goedgekeurd. Nuar aanleiding hiervan deelt do voor zitter mede, dat de besprekingen niet St. Maarten een gunstig resultaat hebben opgeleverd. anal 1 Januari jl. zijn de gemeenten Haren karspel cn St Maarten gecombineerd wat betreft de wijkverple ging. De verlaging van de gemeentelijke toelage met een bedrag van 1 300, ter oorzake van de sulisidi® nan het Wit-Gele Kruis, wordt weder vergoed door de van SL Maarten toegezegde tegemoetkoming in de kosten. Eenige ingekonicn stukken worden voor kennis geving aangenomen. Besloten wordt echter 500 Etn- mabloempjes aan te vragen. Vervolgens leest de secretaris de jaarverslagen van Witte Kruis en Wijkverpleging, waaruit we re- leveeren, dat het ledental met ongeveer 100 is ge daald, dat 5 bestuur»- en 5 ledenvergadering* ii zijn gehouden en dat 187 maal een voorwerp uit het magazijn in bruikleen is gegeven, waaronder 4 lig- tenten. Door de Wijkverpleegster zijn 2224 bezoe ken afgelegd, waarbij 233 voor T.b.c. Volgt rekening van den penningmeester. Dezo re kening is ton zijnen huize nagezien door een com missie, bestaande uit de heeren J. Dam, A. Kiste- maker en den voorzitter. Bij monde van den heer Kistemaker wordt meegedeeld, dat alles in de l>este orde is be vonden en dal dus wordt geadviseerd, de rekening goed te keuren. Dc voorzitter dankt den penningmeester voor zijn nauwkeurig beheer. Verder wordt vesloten de meest geschikte wijze om leden to winnen voor de Wijkverpleging, ook in do gemeente SL Maarten, ln verband met do geld middelen der vereeniging en de bepalingen van het desbetreffend Provinciaal Reglement, hetwelk voorschrijft dat niet onvermogende patiënten, geni lid van de Wijkverpleging, slechts volgens tarief mogen worden behandeld, is zulks nood zakelijk, ilarenkarspel telt nu ongeveer 300 leden van Het Witte Kruis, waarvan 100 tevens lid zijn Van de wijkverpleging. Bij de rondvraag betoogt do heer De Vries de wcnschelijkheid, de ligteuten des winters op te lier- gen. Zuster Lanjouw ziet er echter gaarne zooveel mogelijk voor de patiënten gereed staan. De heer S. van der Oord betuigt zijn dank voor de door de Zuster verleende hulp ten zijnent en voor het gebruik van materiaal. Door het bestuur zal naar een betere plaats voor do berging van de niet ln gebruik zijnde ligtentcn worden uitgezien. De voorzitter vestigt de aandacht op het feit. dal de afdeeling het volgende jaar 40 jaar zal hebben bestaan en wenscht deze belangrijke gebeurtenis niet ongemerkt te laten passceren. Zal in gedachte worden gehouden. Hierna sluiting onder de gewone plichtplegingen. \V I F. H I V f7 F V Burgerlijke Stand van 16 Februari t.m. 1 Maart: Geboren: Aagje, dochter van R. RtWfalUB en A. Rotgans; Peter, zoon van P. Ovcreem en E. Groen land; Albert Adriaan, zoon van Jac. de Wit en L. J. Grootemaat; Geertje, dochter van A. Rruinsma en H. Smit; Derk, zoon van Jan Drent en J. Rispens; Afra Catharina, dochter van J. Th. Borst en G. v. d. Stoop. Gehuwd: M. Wieringa en M. Rouw; N. Mulder en G. Christians. Overleden: Wentje Mulder, oud 74 laar. wed. van Tn. Veerdig; B. Keijzer, vr„ oud 68 jaar. wed. A. Duijnker; Adriaan Klaas Dekker, 3 jaar. zoon van Jn. Dekker en M. v. Eek; W. Koorn, vr., 59 jaar, ocht- gen. van C Rotgans Ezn. Indeelinq weqen. Ingevolge de motor- en rijwielwet zijn dc navolgen- Tende wegen (bij gedoogen opengesteld! ingedeeld n de 3de klasse: Oudelanderweg, Hoornsclieweg. Frie- icheweg, Sluitgatweg. Noorderkwehveg. Noorderdijk weg. Zuiderdijkweg, Oosterterpwég en Oostermidden- meerweg. Onderschiedlnq. Door Z. E. den Minister van Justitie is aan don hoor A. Bergsma, rijksveldwachter-Brigadier alhier een eervolle vermelding verleend wegens diens beleidvol optreden hij de opsporing der daders van de inbra ken van den laatsten tijd. A V ,V A P f F J. O W X 4 BREEZAND. Vergadering Oranle-Vereenipinq. Bij ontstentenis van don voorzitter, leidde do hoer Kloosterman de Donderdagavond gehouden vergade ring van de Oranje-vereeniging bij don hoor Borst. Daar hij onvoorbereid voor dezo taak stond, rien hij de clementie in van de aanwezigen, on opende met den wensch, dat de besprekingen mochten leiden tot verderen bloei van de vereeniging. De notulen van den hoer Piotoiso werden onder dankzegging onveranderd vastgesteld. De heer A. Molenaar bracht verslag uit over de '•nanc'"1". D« ontvangsten bedroegen f 615.02. do uit gaven f 63127. Voordeelig saldo f 13.75. Nadat de daar 'oo benoemde commissie gera?>potteord had alles In orde te hbbben bevonden, werd de rekening goedge keurd en de penningmeester bedankt voor zijn accu raat beheer. De bestuursverkiezingen hadden tot resultaat, dat de aftredende voorzitter, de heer Van der Linden, werd herkozen, evenals de soeretnris. de heer Picter- se. De plaats van den hoer M. Broers, die bedankte wegens gevorderden leeftijd, werd ingenomen door den heer G. Keijzer. Bij de rondvraag dceldo de Voorzitter aan don heer Deelstra mede, dat wel het plan ter sprake is geweest het feest om beurten op verschillende p'nnt- sen in de gemeente te vieren, maar dat het blijft •ooals het altijd is geweest. Aan den heer Schonk werd toegezegd, dat men er Lij dc werkgevers on zou aandringen aan do leden van dc muziekveroenlging»n rijaf to geven on Koninginnedag niet behoud van loon. Do heer P. Molenaar vroeg of het cc re-comité -'chzelf benoemd had. Ecre-led<m. meende hij. wer den benoemd als ze hun snoren hebben verdiend. Aan den Eere-Voorziter heeft de vereeniging veel te dan- en, die doet er alles voor. maar spr. kende de ver diensten van do andere eere-ieden niet. Voorzitter en ecretaris lichtten toe. dat de benoeming on verzoek 's geschied en dat het doel is geweest meerdere leden ♦e krijgen. Een lagere contributie te stellen voor min der gegoeden vond men niet gewenscht. F.nkele nieu we attracties voor de volkspelen werden nog genoemd, het plan geopperd in don avond een bloemencorso met verlichting te houden on nadat de beer R Mo'o- naar nog aangedrongen had op moor orde tijdens de muziekuitvoeringen, do de voorzitter had meegf. '"eld, dat Burgemeester Lovink niet aanwezig 1" i -ijn, omdat hij op Donderde.",-' ond z'n spreekt» heeft, werd de vergadering gesloten.

Schager Courant | 1934 | | pagina 14