De Zwarte Monnik Radioprogramma 2. Notulen. Door den secretaris, den heer K. Mole naar, werden de notulen voorgelezen. Zonder aanmer king werden deze onder dankzegging goedgekeurd. 3. Rekening. Opbrengst drui venserre Vx netto op brengst f 79.73; uitgaven f128.35, nadeelig saldo voor do vcrccniging f 48.62. Gewone ontvangsten f 158.52, uitgaven t 125.78. Yoordeclig saldo f 32.74. Balans sloot in ontvangst en uitgaaf op f2950. De rekening, nagezien door de heeren II. Mink en P. de Groot, werd goedgekeurd. Don penningmeester werd dank gebracht voor zijn nauwkeurig beheer. 4. Jaarverslag. Uit het jaarverslag vernamen we, dat 3 bestuurs- en 2 ledenvergaderingen zijn gehou den. Dat de vereeniging op 1 Januari telde 103 le den. Enkele lichtpuntjes kwamen naar voren doelen de op het handelsverdrag met Duitschland. Verder werd de hoop uitgesproken, dat 1931 voor ons allen een gunstiger jaar moge wezen. Den heer Molenaar werd dank gebracht voor het samengesteld verslag. 5. Verkiezing bestuur, wegens periodieke aftreding van dc heeren P. Slot, 1'. Mink en A. Hopman. Tevens verkiezing van een lid van het bestuur wegens overlij den van den boer P. Jonker. Dc heeren Slol. Mink en Hopman werden met groote meerderheid herkozen en namen hunne benoe ming aan. Voor de vacature wijlen den heer P. Jon ker, is gekozen de heer P. Barsingerhorn, die zijn be noeming aannam. 6. Verkiezing van een lid voor het Centraal Be stuur. wegens periodieke aftreding van den heer II. Gutker. De heer Gutker wprd met bijna algemeene stem men herkozen en nam deze herbenoeming aan. 7. Verkiezing afgevaardigde naar de algemeene ver gadering van C. V. V. Hiervoor moesten 7 afgevaar digden worden gekozen. Daar dit te veel tijd in be slag neemt, zullen de gekozenen schriftelijk hiervan in kennis worden gesteld. Verder kwam in bespreking de aardappelteeltver- cunning. Bij het gemeentebestuur was bericht ingeko men van de Gewestelijke Aardappel-Organisatie, dat alleen zij in 1934 aardappelen mogen verbouwen, die lid zijn der G.A.O. en een tecltvergunning, door of na mens Zijn Exc. den Minister van Economische Zaken uitgereikt. Vrijgesteld zijn zij, die ieder jaar en zoo ook in 1934 uitsluitend voor eigen gezin en voor eigen rekening en risico aardanpelen verbouwen tot een oppervlakte beneden 5 Are. Velen die hun in 1933 verbouwde aardappelen ge heel bij de tuinbouw-telling hebben opgegeven, wel ke in Aug.-Sept 1933 via de veilingen is gehouden, en met hun aardappelen van 1933 onder den tuin- bouwsteun gevallen zijn, vallen buiten de rege ling der G.A.O. en zullen hun teeltvergunning via de veilingen moeten aanvragen. De G.A.O. deelt mede, dat zooveel mogelijk zitdagen zullen worden gehouden, waarop de telers een aanvraagformulier kunnen invullen. De termijn van aangifte wordt 15 Maart a.s. gesloten. Den aardapeltelers, voorzoover geen tuinder zijnde als bovenbedoeld, wordt ten zeerste aangeraden bij kantoorhouders, controleurs en vertrouwensmannen der G.A.O. naar deze zitda gen te informecrcn. Hierover werd verschillend geoordeeld en zeer uit- eenloopende gevallen naar voren gebracht. De mede- deeling werd gedaan, dat de late aardappelen voor de volle 100 mogen worden verbouwd. De vraag kwam naar voren betreffende de nateelt of de beper king ook hiervoor geldt Voorzitter antwoordt dat de beperking van toepassing is zoowel voor voor- als voor nateelt en dat wij allen goed moeten begrijpen dat de beperking naar we hopen ons toch ten goede zal komen. 8. Voorstellen voor de Algemeene Vergadering van de C.V.V. De opmerking werd gedaan dat door de teeltbeperking de omzet aan de veiling belangrijk minder zal wezen en gezien de schuldenlast der vei ling zal er toch iets moeten gebeuren. De heer C. Mink stelde dan ook voor dit te zoeken in den vonu van sneezengeid en dit voorstel in be handeling te nemen. Aldus besloten hiervan een voorstel te maken in de C.V.V. Verder had de heer Mink nog een voorstel om aan den Noordkant van de veiling een overkapping te maken om aldaar een dorschmachine te plaatsen en dan de beladen schuiten met graan onder de lui- vel te varen. Aangezien het toenemen van den graanbouw, zou spr. dit een uitkomst vinden en zou men bij slecht weer evengoed kunnen dorschen. Dit voorstel werd niet gesteund. 9. Rondvraag. De heer Slot stelde voor een commissie te be noemen en contact te zoeken met de andere ver- eenigingen, waar men op kan geven hoeveel zaad verbouwd wordt door ieder. Juist dan kunnen verde re maatregelen worden genomen om hiervoor een weg te zoeken. Het Bestuur van de Noord zal zich met deze werkzaamheden belasten en trachten hier voor een weg te zoeken. De heer Mink stelde voor om kool die denzelfden dag niet geveild kan worden, en de koopman hier van nog een partijtje kan gebruiken, deze te mogen ▼erkoopen zonder bonnen. Geoordeeld werd, dat dit niet in het voordeel van de bouwers is en niet hier op in te gaan. De heer C. Gutker merkte op, dat den laatsten tijd nog aleens abuizen voorkomen met het drukken van de kooplieden op de producten, soms een of twee dubbeltjes te hoog en zou hier een eind aan willen maken. Nader besproken is dit moeilijk te onder vangen zal zijn. Hierna sluiting. FEUILLETON. DOOR F.DGAR WAT.LACF 55. HOOFDSTUK LXII. „Hoe laat is het?" vroeg Harry. Hij had in twee uren niet gesproken, maar steeds In gedachten verdiept gezeten, zijn handen om zijn knieën geslagen. „Geel mij je lantaarn eens." Hij deed het, en zij gaf haar terug. „Kwart voor zeven", antwoordde zij. „Harry, ik heb zoo n honger." „Werkelijk?" vroeg hij verbaasd. Ik hcelemoa! niet ik weet niet wat ik voel." Maar hij sprak verder. „Hoe zijn wij hier gekomen? Ik weet wel, dat liet gewelf instortte, maar hoe kwamen wij hier in dit hol?" „Je bent een tijdje bewusteloos geweest", antwoord de zij, ,.en in dien tussch'entijd kwam je hier." „O!" Hij. scheen haar woorden niet te begrijpen, en sprak gedurende vijf minuten niet. „Ja nu her inner ik mij, dat ik zoo raar werd. Ik slaap zoo slecht en heb zulke nare droomen. Die arme Dick plaagde mij altijd met zijn patent geneesmiddelen een zonderlinge snaak, die Dick, maar een beste kerel'. Hij sprak met zulk een warmte, dat Leslie's hart bijna bloedde, zonder dat zij wist waarom. „Wij moeten zien hier uit te komen," zei hij. Zij gaf geen antwoord. Voor de tiende maal stak liij zijn lantaarn aan om de zoldering te onderzoe ken. „Het is gewelfd", zei hij. „Ik hoop niet, dat ons hier kwaad overkomt", en hij huiverde. „Er zal ons niets overkomen, Harry", troostte zij hem. „Wij zullen bevrijd worden, cn vieren onze redding met een fijn diner." NIEUWE N1EDOnr Feestmiddag Hercoles-Hébé. Nog In verband met het vijftigjarig bestaan van Hercules-Hébé werd Zondagmiddag in de Prins Mau- rits een feestmiddag gegeven in hoofdzaak voor 'de adspirant meisjes en jongens van de vereeniging. Üiü 2 uur was het reeds een krioelende massa, al die jongens en meisjes, die, zooals te begrijpen ta melijk druk waren met hel vooruitzicht van het feest. Tc halfdrie had de opmarsch naar het tooneel van de ongeveer 80 jonge gymnasten op keurige wijze plaats, waarna de vaandelgroet Na het gezamenlijk zingen van het turnlied, wor den door den leider en voorzitter van de Hercules- Hébé festiviteiten, den heer Wilkcn in zijn openings woord de kinderen toegesproken en de talrijke aan wezigen welkom geheeten. Daarna zag wij om beur ten do jongens en meisjes optreden met vrije en or de oeieningen en oefeningen aan paard en brug. Het was een lust om te zien hoe dapper en zelf bewust de kleinste hun oefeningen ten beste gaven. Door de oudere jongens en meisjes werden de oefe ningen meerendeels op correcte wijze uitgevoerd. Vooral het nummer brug van de afdeeling der grootste meisjes hebben wij met groot genoegen aanschouwd. Dit was inderdaad keurig werk eu is een bewijs van goede leiding. Wederom werden verschillende dansen uitgevoerd, zoowel door de dames van Hébé als door de jongere meisjes. Vooral deze dansen oogstten ais altijd een enorm succes. Dc dans met als hoofdfiguren ALie Hartman (die een keurig staaltje van lenig- cn vlugheid liet zien) en Riemkc ilaagsma, verwierf een dusdanig ap plaus, dat deze nogmaals moest worden gedaan. Luisterde Excelsior den middag op met muziek, voor afwisseling werd verder gezorgd door den goo chelaar Einil Moretti, welke alle aanwezigen en niet het minst de kinderen versteld heeft doen staan niet zijn hcwonderingswaardige toeren. Staaltjes op het gebied van goochelen en als jongleur werden dan ook op verbluffende wijze uitgevoerd. Het is vooral voor dc kinderen, welke ook nog onthaald werden op limonade en koek, een pracht- middag geweest. Zooais te begrijpen was tiet soms wel wat rumoerig, maar daarvoor was het dan ook een echt kinderfeest, wal over alle kanten schitte rend is geslaagd. Na afloop sluit de heer Wilken met een kort woord en deelt onder luid hoera mede, dat Excel sior nog een paar nummertjes dansmuziek zal ge ven, alieen voor de jeugdige gymnasten. Te zeven uur gaan allen zeer voldaan huiswaarts. De Gymnastiekvereeniging Hercules-Hébé kan hiermede op een waardig en eervol gehouden her denking van het 50- en 30-jarig bestaan terug zien. Het geheel heeft blijk gegeven dat de voorbereidin gen en leiding in goede handen waren. Z IJ F E ST. MAARTENSBRUG. Vrijdagavond hield de Begrafcnisvereeniging „De Laatste Eer", een algemeene vergadering in het lo kaal van mej. Kossen. Na het openingswoord van den voorzitter, den heer P. Breed, leest de secretaris, de heer W. Brouwer de notulen van dc vorige bijeenkomst en het jaarverslag. Beide worden onder dankzegging goedgekeurd. Uit het jaarverslag nemen wij het volgende over. Het aantal diensten dat werd uitgevoerd en dat in het afgeloopen jaar beneden aet gemiddelde is gebleven, bedroeg in het geheel 34, waarvan 15 voor leden, i voor niet-leden en 5 uit het Tehuis v. Ouden van Da gen. Voor de wijk Burgerbrug werd 4 maal dienst ge daan, St. Maartensbrug 5 maal, Schagerbrug 10 maai Oudesluis 7 maal en 'tZand 3 maal. Verder verleen de de vereen, haar bijstand voor begrafenissen uit 's-Gravenhage, Texel, Schagen en Alkmaar. Het vervoer per auto beantwoordt ten volle aan de gestelde verwachtingen. De perfecte wijze, waarop de garagehouder de heer De Moor zorgt voor het mate riaal, en het personeel werkt hiertoe krachtig mede. De samenwerking met het Burg. Armbestuur is heel goed. De wijze waarop door genoemd bestuur de vereeniging tegemoet wordt getreden, verdiend een bijzonder woord van dank. Tenslotte wordt de wensch uitgesproken dat de algemeene gezondheidstoestand in het komende jaar van dien aard mag zijn, dat de vereeniging zoo weinig mogelijk hare diensten zal behoeven te verleenen. Bij monde van den heer B. Elzer, brengt de finan- cieele commissie, mede bestaande uit de heeren L. Bestcvaar en J. Veuger, vervolgens verslag uit over het afgeloopen jaar. Hieruit nemen wij het volgende over: De ontvangsten hebben bedragen f 4195.40, do uitgaven f3666.57, batig saldo f 528.83. De financieele toestand der vereeniging kan gunstig genoemd wor den. Toch dient men zich, in verband met het groote risico, dat door de vereeniging gedragen wordt, hier van geen overdreven voorstelling te maken. Voorzich tigheid en een zuinig beheer blijven geboden. Uit het gehouden onderzoek is gebleken, dat het fi- nanc^el beheer geschiedt op een wijze, die alle waar deering verdient en waarvoor de heer Brouwer oen bijzonder woord van dank toekomt. Boeken en be scheiden waren in de beste orde bevonden, waarom de commissie voorstelt de rekening goed te keuren. Alzoo geschiedt, onder dankzegging aan den heer Brouwer voor zijn accuraat beheer en aan de finan- „Wij komen hier nooit uit", antwoordde hij stroef. „Hier zal het geslacht Chelford uitsterven!" Ilij dacht even na. „Bij Jupiter, neen! Dick zal natuur lijk alles erven. Is het niet vreemd, Leslie, dat Dick nooit wilde dat ik trouwde? Dat is het eenigc wat ik van Dick niet begrijpen kan, want hij is niet af gunstig of jaloersch, maar een beste kerel, en toch was hij er tegen dat ik huwde. Komt je dat niet vreemd voor?' „Daar heb je gelijk in,Harry", zei zij. „Hij wlide alleen niet, dat je met een verkeerde vrouw Uouvv- de." „Maar hij wilde van mijn huwelijk met jou ook n(Kt weten!" riep Ilarry verontwaardigd. „En als er een beter meisje op aarde bestaat, zou ik haar graag willen zien! Ik ben natuurlijk maar een sukkel..." „Heidaar!" De bulderende stem scheen van iemand in die ruimte te komen. Ilarrv schrok, en Leslie voelde hem van hoofd tot voeten heven. „Wie riep daar?" vroeg hij met hoesche stem. „Heidaar!" riep de stem opnieuw, cn Leslie ont nam Harry zijn lantaren en liep naar de plaats, waar zij daglicht aanschouwd had. „Ben jij daar, Dick?" riep zij zoo luid als haar mogelijk was, en hoorde een schor: „God zij ge dankt!" En toen weergalmde de ijskelder van een boos aardig lachen. Het grootste gevaar van alle stond haar te wachten. Zij was alleen met een gek! HOOFDSTUK LXIIL Zij kon geen daglicht zien, en dacht dat do avond gevallen moest zijn, toen zij hoog boven zich een geelrood schijnsel ontwaarde. „Is Harry bij je?" „Ja," antwoordde zij. „Eén oogenblik". Zij liep te rug en vond hem, stijf togen den wand gedrukt. Zij vatte hem bij de schouders. „Harry", zei zij op overredenden toon, „zo hebben ons gevonden." Hij keek haar woedend aan en vroeg: „Wie?" „Dick en de anderen", zei zij dof. „Wij zullen niet lang moer behoeven te wachten." Hij bevochtigde zijn lippen. „Dick cn de anderen. cieele commissie voor haar medewerking. Tot bestuursleden werden vervolgens herkozen de heeren C van der Sluijs cn W. Blaauw, die beide hun benoeming aannemen. Tot plaatsvervangend lid van de financieele commissie wordt gekozen de heer Correljó van Schagerbrug. Mede op de voordracht stond de heer G. Veuger Gz. Aan dc orde is thans punt 7: contributieregeling. Het bestuur stelt voor de contributie van hoofden van gezinnen met 50 cent tc verlagen. Dc hoor G. van der Sluijs vraagt welken nadeeligen invloed dit op de ver eeniging wil hebben, wat door den heer Brouwer wordt beantwoord. Na eenige besprekingen hierover, wordt tot voorgestelde verlaging besloten. Bij de rondvraag deelt de bode de heer J. Doorn mede, dat de knoopen van zijn costuum een minder oogelijk aanzien krijgen en zou hierin gaarne verbe tering zien aangbrachL Voorzitter antwoordt, dat de costuums van de dragers jaarlijks door een com missie worden geïnspecteerd, maar dat dc bodes hier voor zelf moeten zorrgen. Mankeert cr iets aan, dan zijn zij verplicht het bestuur hiervan voorts in kennis te stellen, opdat verbetering kan worden aangebracht. Bij de gehouden inspectie, ten huize van den heer Kuiper, was het de commissie gebleken, dat de coslu- mes van dc dragers uitstekend verzorgd worden. Verder deelt de heer Doorn mede. dat het werven van nieuwe leden niet gemakkelijk gaat, te hoog als de inlogkosten van toetreding zijn. Vqorzitter antwoordt dat iedere aanvraag hierom trent door het bestuur afzonderlijk wordt behandeld. Het bedrag wordt bepaald naar het aantal jaren, welke men in de gemeente verblijf houdt, waarbij dan tevens rekening wordt gehouden met de finanticcle draagkracht van den aanvrager. Voorzitter meent dat een andere regeling niet in het belang is van de ver eeniging. De heer G. van der Sluijs vraagt echter of het niet gewenscht is hierin wat soepeler te handelen. Voor zitter meent dat men van deze regeling moeilijk kan afwijken, wat door den heer Brouwer aan de hand van het reglement wordt toegelicht. Breedvoerig wordt dit punt nog besproken en toegelicht Voorzitter zegt tenslotte toe, dat het bestuur aan dit onderwerp zijn aandacht zal schenken. Verder leverde de rondvraag geen bijzonderheden op. In zijn sluitingswoord brengt voorzitter hartelijk dank aan heeren bodes en dragers, de heer Paarlberg, de heer Kuiner en zijn echtgenoote en de heer De Moor voor de uitstekende wijze waarop zij hun taak in het afgeloopen jaar hebben volbracht SINT MAARTEN Zaterdagavond hield het Instituut voor Arbeiders ontwikkeling. afd. Harenkarspel-St. Maarten, haar 2e propagnnda-avond ten huize van den heer P. Schrijver alhier. Bij opening sprak voorzitter een woord van wel kom tot de aanwezigen en zei van gedachto te zijn, dat het instituut, hetwelk 71 leden telt nog maar bij heel weinig St Maartenaars bekend is, daar van deze plaats nog weinig instituut-leden zijn. Om wat meer bekendheid hieraan te geven wordt deze avond alhier gehouden en voorzitter hoopt straks na eenige andere medcdeelingen het nut van het in stituut uiteen te zetten. Hierna krijgt de heer W. van Cappellen. bij allen bekend door de radio, gelegenheid om zijn kunnen aan het publiek te toonen. Door dezen heer werd een fragment uit het tooneelspcl ..Schakels' van Heijer- mans voorgedagen en wel het gedeelte, samenspraak tusschen l'ancras en Hein Duif, 2 broeders. Voorts „Dc Vlucht" van Adcma van Scheltema en nog eenige andere voordrachten. Ik behoef hier niet te vermelden, dat de aanwezigen volop hebben geno ten. daar de naam van Cappellen daarvoor borg staat. Het gebodene was dan ook af. Na het houden van een verloting tot stijving der kas. kwam voorzitter weer aan het woord en deel de mede. dat dit jaar alhier het Meifeest der afd. zal worden gehouden en wel op 5 Mei ax Ook dit om meer op de hoogte van doel en streven der S.D. A.P. te komen. Voorts dat door de heeren Kramer en Thijsen. beiden lid der 2e Kamer, op 24 Maart. 2 Juni. 1 Sept. en 1 December in het gemeentehuis te Schagen telkens van 7—9 uur n.m. zitting zal wor den gehouden en een elk hierbij de golegenheid bie den om moeilijkheden welke de partij voor hen me debrengt, aan genoemde hoeren voor te leggen, waar bij bun dan alle mogelijke hulp zal worden gebo den. Voorts zet voorzitter in een goed betoog doel en streven van het instituut uiteen en laat daar goed in uitkomen dat de beroerde tijden van thans zwaar op de lagere standen drukken. Door zich zelf te ont wikkelen, hetgeen dit instituut beoogt, zal de werk nemer, bij verbetering der tijden, door zijn meerdere kennis, zijn rechten op een inenschelijk bestaan kun nen verkrijgen of veroveren Met dit voor oogen hoopt voorzitter, dat vele leden tot lid zullen toe treden. Het geheel werd opgeluisterd door de „Band Koor- des'. BARSINGERHORN De volgend^ dienstplichtigen uit deze gemeente zijn opgeroepen oin voor herhalingsoefeningen in werkelijken dienst tc komen: R. Poede op 2 Juli 1934 bij het 4e Regiment Veld- Artillcrie te Ede; H. v. d. Veen op 10 September 1984, bij het le Re giment Infanterie te Assen. Dat is vreemd dat zij ons vonden!" Zij snelde naar de schacht terug. „Heb je honger?" bulderde de stem van boven. „O, vreeselijk, maar dat is minder wij kunnen liet nog wel twaail uren zonder voedsel uithouden. Wij zijn in een soort onderaardsche ruimte. Het ge welf van de gang is ingestort." „Hoe lang is die gang?" vroeg Dick haastig. „Ongeveer veertig voet, schat ik. Veel korter niet.„ „En hoe ver van den ingang is ze geblokkeerd?" en toen zij het zei, hoorde zij hem kreunen. „Leslie?" „Jawel" „Ik zal een kompas aan het einde van een touw naar je laten zakken. Kun je mij precies toeroepen hoe dc naald wijst?" Eindelijk kon zij het zakkompas grijpen, gedeukt en het glas gebroken. Zij legde het op den grond. „Leg het zoo, dat ik het zien kan", riep hij. „Heh je licht?" Tot antwoord liet zij haar lantaarn er op schijnen. „Waar is het Noorden? Wijs die plaats met je vinger aan. Wacht ik zal een verrekijker halen." Tien minuten gingen voorbij; toen hoorde zij hem weer: „Wijs het mij nu." En nadat zij gewezen had waar het Noorden lag, vroeg hij naar de ligging van het hol. „Recht westelijk" zei zij, haar stem lichte lijk bevend. „Zou het lang duren voor je bij ons kunt komen?" Op deze vraag gaf hij geen antwoord. „Hoeveel passen sta je nu van het kompas?" en toen zij den afstand afgepast en het hem gezegd had, kreunde hij weer. Intusschen was de raadgevende ingenieur, die Dick ter plaatse ontboden had, verschenen. „Het onderaardsch vertrek ligt juist onder de bedding van de rivier", verklaarde deze deskundige. „Kunnen wij deze spleet verwijden?" vroeg Dick. De man schudde het hoofd. „Onmogelijk. Het zou u bijna een niaand kosten, voor wij het gesteente in dc lucht hebben kunnen laten vliegen. Er heeft een verzakking in de rots plaats gehad, door den loop van de rivier veroorzaakt," liet hij volgen. „Do oevers zijn stevig; te dien opzichte kan ik u gerust stellen, want mijn voorganger boorde naar water voor wijlen uw vader." De dienstplichtige Jb. Reijne der lichting 1934, Is opgeroepen otn voor eerste oefeningen in werkelij ken dienst te komen op 18 Juni 1934 bij bet 5e Re giment Infanterie te Amersfoort. I ,1 V G EN DIJ K ST. PANCRAS. Burgerlijken Stand over de maand Fe bruari 1934. Geboren: Hinke. dochter van Cornelis Groen en Jantje van der Werf. Trijntje Aaltje, dochter van Tienus Kooij en Aaltje Nooij. Gehuwd: geene. Overleden: Teetje Smit, 83 jaren. wed. van Pieter van der Molen. Willem Cornciis Hopman Az., 7 jaren. Ingekomen personen: Herman Ott«> Molenaar, pre dikant. van Witmarsum. Jetske de Vries, huishoud ster, van Alkmaar. Willem dc Jager en gezin, was- scher, van Alkmaar. Grietje Bakker, zonder beroep, van Alkmaar. Vertrokken personen: Willem Kloosterboer Jacz., slager, van Urscm. Nanne Nicrop metselaar, naar Velsen. Jan Wit, chauffeur, naar Alkmaar. WOENSDAG 7 MAART. HILVERSUM (1875 M.) V.A.R.A.: 8.00 Orgelspel door Joh. Jong; V.P.R.O.: 10.00 Morgenwijding; V.A.R.A.: 10.15 Uitzending voor de arbeiders in de continubedrijven; 11.00 R.V.U.; 11.30 Klein-orkest; 12.00 De Notenkrakers; 1.00 Do Flierefluiters; 2.00 Orgelspel door Joh. Jong; 2,l5 Knipcursus; 3.00 VARA-toonecl; 530 VAR A-Orkest o.L v. Hugo de Groot; 610 M. J- 15r:>-o: jfTnrtW de Menschcn te Rotterdam"; 7.00 Beschouwing over den a.s. Zondag te spelen voetbalwedstrijd Holland België; 7.20 Kees Pruis en Stella Scemer; 7.30 Or kest; 7.45 Kees Pruis en Stella Seenier; 8.00 Vaz Dias en Varia; 8.15 Concert door het Arbeiderszang koor ,De stein des volks", afd. Haarlem en do Haarlcmsche Orkest vereeniging; 8. 45 Gramofoon- muziek; 9.00 Voordracht door Marticn Beversluis; 9,15 Vervolg concert; 1030 Vaz Dias; 10.40 Gramo- foonmuziek. 1 HUIZEN (301 M.) N.C.R.V. 8.00 Schriftlezing en meditatie: 8.15 Gra- mofoonmuziok; 10.30 Morgendienst; 11.00 Ensemble v. d. Horst; 12.00 Politieberichten; 12.15 Gramofoon muziek; 12-10 Ensemble v. d. Horst; 1.10 Gramofoon- muziek; 2.00 Orgelconcert; 3.00 Chr. lectuur; 330 Gramofoonmuziek; 3.43 Rustpoos; 4.00 Zangkoor; 5.00 Kinderuurtje; 6.00 Landbouwhaifuurtje; 6.30 Onder wijsfonds voor de binnenvaart; 7.00 Politieberichten; 7.15 Ned. Chr. Persbureau; 7.30 Causerie; 8.00 Con cert; 10.15 Vaz Dias; 1025 Gramofoonmuziek. LUXEMBURG (1304 M.) 19.00 Concert; 8.00 Gev. orgelconcert; 9.30 Dans muziek. BRUSSEL (484 M.) 1220 Orkest; 520 Dansmuziek; 820 Grnmofoonmu- ziek; 9.50 Omroeporkest; 10.30 Dansmuziek. KALUNDBORG (1261 M.) 220 Gramofoonmuziek; 2.50 Omroeporkest; 723 Concert; 820 Radiobal. BERLIJN (357 M.) 330 Concert; 720 Volksliederen; 7.45 Virtuoze-mu- ziek; 820 Moderne muziek. HAMBURG (332 M.) 125 Gramofoonmuziek; 320 Omroeporkest; 5.50 Gramofoonmuziek. LANGENBERG (456 M.) 1220 Orkest; 320 Gramofoonmuziek; 425 Kamer muziek; 10.20 Kwartet; DAVENTRY (1500 M.) 1220 Concert; 320 Pianorecital; 5.05 Gramofoon muziek; 8-35 Gev. pr.; 9.40 B.B.C-orkcst; 11.10 Lew Stone en zijn band. PARIJS EIFFEL (1446 M.) 8.345 Concert PARIJS RADIO (1796 M.) 7.20 Gramofoonmuziek; 820 Idem; 1225 Orkest; 8.05 Orkest MILAAN (369 M.) 4.30 Zang; 5.15 Gramofoonmuziek; 820 Dansmuz. ROME (421 M.) 420 Omroepkwintct; 5.15 Gramofoonmuziek; 8.05 Symphonieconcert WEENEN (507 M.) 620 Concert; 920 Pop. concert: WARSCHAU (1411 M.) 5.40 Pop. concert; 925 Gramofoonmuziek; 920 Pop. concert BEROMUNSTER (540 M.) 320 Pop. concert; 7.10 Mandolinemuziek; 7.35 Ka merorkest Dicks gezicht betrok. Hij kon Leslie wel een maand in het leven houden, maar zij zou van el lende bezwijken. Toen kwamen twee van de om standers gelijktijdig op de gedachte van dc oplos sing. „Waarom den dam van de Ravensrill niet door gestoken?" riep Dick, en Puttier, die dezelfde woor den op de lippen had, knikte, „Dat is het eenige, zei hij, „Muak het werk van uw voorvader ongedaan. Verleg den loop van de rivier naar de Long Meadow de oorspronkelijke bedding is daar nog aanwezig!" Tien minuten later was er naar Fossaway Manor met Mary Wenncr getelefoneerd, en zij was ©en door de Voorzienigheid gezonden helpster. Iedere aannemer van betcokenis binnen twintig mijlen in den omtrek had zijn bevelen gekregen en na oen uur reden karren, autobussen en auto's vol geschool de grondwerkers de oprijlaan in. Zij waren van overal gerequireerd, zelfs uit Brighton, waar ze uit dc bioscoop gehaald werden, en hun anntai groeide ieder uur aan, tot duizend mannen bij het licht van groote vuren den zwaren dam achter Fossaway; Manor begonnen af te graven. Om tien uur rolden wagens en bussen nog steeds aan; vrachtauto's met kruiwagens en gereedschap pen werden naast den dam vlug gelost. Het geheele Zuiden van Sussex werkte aan den dam, die kleiner en kleiner werd. En eindelijk, toen het water wies, stroomde het in het bed, waaruit het honderden jaren afgeleid was, en volgde zijn grilligen loop, schuren meeslepend die inderhaast leeggehaald waren, cn den muur meenemend van een huis, waarvan de bewoner» in allerijl in veiligheid gebracht waren. Het water in de oude bedding viel hoe langer hoe meor, tot een donkere massa waterplanten den bodem bedek te en zilveren visschen daar lagen te spartelen. Snoek, baars, forel, alles werd met schepnetten op- gevischt, terwijl de rivierbedding nu onderhanden genomen werd door mannen vol blakcnden ijver, die om het halve uur werden afgelost „Als er rots onder zit zijn wij gefopt!" riep de waterstaats-ingenieur. „Ik geloof evenwel, dat wij niets dan zand zullen aantreffen." Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1934 | | pagina 10