FOSTER'S MAAGPILLEN Uit Alkmaar en Omstreken. Ratten vernielen zolderen dak. Cinema „De Haan" officieel geopend. brengen. Na een snelle uitval jaagt de Vries voor Schagen 't 3c doelpunt in dc touwen. 3-0. Nog geeft Texel zich niet gewonen. Met man en macht gaan ze ten aanval. Zelfs de backs doen er aan mee. Het mag niet baten, en als scheidsrechter Sijes uit Amsterdam 't eiude aankondigt, heeft Texel met 3—0 in Schagen haar meerdere moeten erkennen. Scheidsrechter Sijes leidde rustig en goed. Schagen, dat niet één invaller uitkwam, kan op een goed gespeclden wedstrijd terugzien. Ook Slik ker heeft in 't eerste waarlijk niet onverdienstelijk gedebuteerd en we zien in hem wel een der toe komstige eerst e-elf tal-spelers. Texel, dat volledig was, is een goede en hardwer kende ploeg. Een tegenpunt hadden de mannen van Winter dan ook zeker wel verdiend. D.T.S. I—SUCCES I, 2—2. Door een zeer verdienstelijk gelijk spel, en dat nog wel tegen Succes, heeft D.T.S. eindelijk weer eens een winstpuntje binnengehaald. Het gevaar voor de onderste plaats inziend en de vorige week gegeven waarschuwing aan de spelers begrijpend, heeft D.T.S. tegen Succes met zoo n prettig enthou siasme gewerkt, dat dit werkelijk nog een kleine hoop geeft tegen de beide nog thuis te ontvangen elftallen, Uitgeest en Vrone. Het zag er anders voor den wedstrijd niet naar uit, dat de afloop voor D.T.S. zoo gunstig zou zijn. Succes toch telde maar 1 invaller, en D.T.S. miste Antoon Kroon. Hiervoor viel Plakman in en laten wij daar direct aan toe voegen, dat deze kleine keeper zijn heiligdom op uitstekende wijze heeft verdedigd. Vooral zijn klem- vast vangen en zijn opvallend beter uitschieten, dient gememoreerd te worden. Voor de rust met wind mee is D.T.S. het meest aanvallend geweest, na de thee was Succes hoofdzakelijk aan het woord. Op merkelijk was, dat Succes tegen wind in spelend, den D.T.S.-kecper drukker werk bezorgd heeft, dan toen Succes het meest in den aanval was. >Over den wedstrijd het volgende: D..S. verloor de toss en trapte voor don wind af. Direct is de thuisclub in de meerderheid. Geweldig zitten de D.T.S.'ers op den bal, maar Nieuwbuurt c.s. geven niet thuis. En daar ook de verdediging, van D.T.S., met Sclirieken als de beste, als een rots in de branding staat, krijgen de keepers het nog niet druk. Vooral Schmidt, de zoo gevreesde mid- voor van Succes, viel ons dezen middag niet mee, en we hebben hem dan ook geen enkel behoorlijk schot zien lossen. D.T.S. neemt na twintig minuten spelens do leiding met het mooiste doelpunt van de vier. Kokkes krijgt op het middenveld den bal te pakken, centert goed door naar Kuiper, weer naar Kokkes, deze loopt nog even door en zendt daarna zoon ongelooflijk hard schot in, dat dc keeper er niet eens een hand naar uitsteekt, 10 voor D.T.S. Door dit succes aangeinoedgid, blijft D. nog oven in de meerderheid; Carnas krijgt nog een goede kans, maar hij schiet even te vlug. Succesmaakt daarna met een kopbal gelijk. Wel viel Plakman even te laat uit, maar wij vergeven hem dit gaarne. Weer trekt D.T.S., luide aangemoedigd, ten aanvat en zoowaar weten zij de leiding weer te veroveren. Dekker loont eens goed door en weet den keeper den bal te ontfutselen. Carnas, welke ook snel was toegeloopen, knalde ongehinderd voor de tweede maal in het Succes-nel, 2—1 voor D.T.S. FanaticK vallen de gasten nu aan om het verloren terrein weer te herwinnen, maar de D.-backs zijn paraat. Dubbel jammer is het dan ook, dat Kroon tenslotte, dermate door den S.-mldvoor in hei nauw gedreven, niets anders kan doen, dan den bal op den keeper terug te spelen; per ongeluk gebeurt dit zoo hard. en zoo zuiver in den hoek, dat er voor Plakman geen houden aan is. Hierdoor is de stand weer gelijk. Weinigen zullen vermoed hebben, dat dit ook den eindstand zou zijn. Direct hierop krijgt Dekker uit een corner nog een goeden kans, maar hij kopt net over de lat. Met D. in den aanval breekt de rust aan De tweede helft begint weer met een D.-overwicht, maar al heel spoedig neemt Succes het spel in han den. Doorloopend zijn zij nu in den aanval, maar hun spel is veel te kort en te doorzichtig, om direct gevaar voor den D.-keeper op te leveren. Eenmaal redt Plaknian fraai, als de linksbinnen keihard inschiet uit een corncr.De volgende aanval levert haast alweer een doelpunt op, maar nu brengt de paal redding. De uit drie man beslaande voorhoede van D.T.S. kan ook niet veel uitrichten, maar toch heeft de Succes-defensie soms nog de grootste moeite om die enkele gevaarlijke open aanvallen, den kop in te drukken. Gedoelpunt wordt er echter niet meer en met een verdeeling der punten komt het einde van deze spannende ontmoeting. OVERZICHT VIERDE KLASSE A. „Alkmaar" had bezoek van Uitgeest, waarvan ten slotte nog juist met 2—3 werd verloren, zoodat de Uitgeesters zich van de derde plaats op de rang lijst verzekerden. „Schagen" deed het heter en zond Texel met een 3—0 nederlaag puntloos naar haar eiland terug, terwijl D.T.S. op het bezoekende Succes een winst punt wist te vergaren. De 22 uitslag is van de Oudkarspelieren ongetwijfeld een fraaie prestatie te noemen. Vrone stelde zeker menige bezoeker tot verba zing. De Vronianen zagen kans op het bezoekende Andijk een 5—0 voorsprong te behalen, doch toen was het woord aan Van Beek c.s. De tijd was echter te kort en het einde bracht de gast- lieeren toch nog een overwinning. (5*-4). De stand is nu: Alkm. Boys 16 13 1 2 67—20 27 Succes 16 10 4 2 62-25 24 Schagen 16 7 2 7 39—45 16 Uitgeest 15 7 2 6 29—25 10 Texel 16 6 1 9 2936 13 Andijk 14 5 2 7 28-36 12 Alkmaar 16 5 1 10 31—52 11 D.T.S. 14 4 2 8 20—34 9 Vrone 14 3 1 10 24—56 Bovenstaande stand laat ons zien dat in de volg orde nog geen verandering is gekomen. Uitgespeeld zijn nu: Alkm. Boys, Succes, Schagen, Texel en Alk maar. Uitgeest kan nog eenige verandering brengen en dan zal dat gaan ten koste van Schagen. Immers momenteel hebben beide clubs 16 punten., maar Schagen is uitgesteld. Uitgeest kan zich in den haar nog resteerenden wedstrijd twee punten, ol 1 punt veroveren, welke haar dan resp. zal brengen op 18 of 17 p. Alleen kan Andijk 't puntenaanta! van 16 behalen, uit de resteerende wedstrijden. D.T.S. kan, met wat fortuin, haar positie nog aanmerkelijk verbeteren, en bij de behaalde 9 punten er nog i bijvoegen. Vrone is dit seizoen wel 't kind van do rekening. is al te vaak oorzaak van slechte spi|sverteriog en verstopping. Neem meer beweging en ge- gebruik Foster's Maag- pillen. het afdoende laxeermiddel. 0.65 po Flacon. Hoe Alcmaria te Wormerveer met i1 van W.F.C. wonl De kans, hoewel ge ring, nog in eigen hand. Alcmaria 2 W.F.C. 2, 5—0. De 250ste competitiewed strijd van G. P. HarUand] Alkmaar" verliest van Uitgeest met 23. M.F.C. I wint te Hoorn en moet nu tegen Nieuwe Niedorp I een beslissingswedstrijd spelen. Ondanks het feit, dat de links hackplaats van Ooms thans door Jonker was bezet, dat dc voorhoede een nieuwe wijziging had ondergaan en er als volgt uit zag: Keppel, v. d. Pol, Peereboom, Hamstra en De Jong, ondanks het feit dat een 4—1 zege werd behaald, zal het hart van menige kaasstedeling nog wel heusch niet voldoende rustig kloppen. Wel is waar werd een flinke overwinning binnen gehaald, een overwinning, die veel te denken geeft. De wijze waarop dc overwinning binnen kwam, geeft nog zelfs heel veel te denken! De invaller Jonker deed voor zijn vorige partner niet veel onder en vooral in het „opruimen", was hij wel op zijn plaats. Doch de aanvalslinie was ook thans weer het onopgeloste probleem. Hamstra bleek ook thans weer geen binnenspeler te zijn en Do Jong was ook nu, het „eeuwige" vraaestuk. Hoe dan kwamen toch de vier doelpunten?, zal men zich afvragen. Aanvankelijk had W.F.C. een aardige partij laten zien en de rust bracht haar een kleine, doch dik verdiende 1—0 voorsprong. Hoe geheel anders ging al les na de rust. Speelden dc kaasmenschen een lau we partij, de Wormcrvecrders deden het nog lauwer. Zonder dat iemand het verwachtte, kwam de gelijk maker, toen n' W. back, geheel onnoodig, even bui ten het beruchte gebied hands maakte en Hamstra scoorde. Nog geen vijf minuten later kon Peereboom in flinke buitenspel-positie, den stand op 1—2 bren gen. Geruimen tijd bleef de stand onveranderd, doch tenslotte waren het v. d. Pol en Peereboom, die er 1—3 van konden maken. W.F.C scheen zich inmid dels allang met een nederlaag verzoend te hebben en zoo kon vlak voor tijd Keppel met een mooi doel punt den eindstand op 14 brengen. En nu is het wachten op het groote treffen Alc mariaH.R.C., waarbij de Racers aan één punt ge noeg hebben om zich veilig te stellen. Ja zelfs bij een nederlaag zijn do Helderschen nog niet verloren, daar dan 'n beslissingswedstrijd uitkomst moet bren gen. Alcmaria 2 had bezoek van de W.F.C reserves en wonnen met 50, een uitslag die reeds voor de rust was verkregen. De huldiging van het overbekende Alcmaria-lid Hartland in verband met zijn 250sten competitie wedstrijd, ging dit treffen vooraf. oZoals gewoonlijk volgden ook nu de noodige speeches en de aanbiedin gen van bloemstukken etc. plaats. EERSTE KLASSE D, N.H.V.B. Daar M.F.C. I te Hoorn op Hollandia 3 een overwin ning wist te behalen, is in deze afdeeling een beslis singswedstrijd tusschen de Niedorpers en Mcdemblik- kers noodig geworden, zooals onderstaanden stand aantoont. Nieuwe Niedorp 14 12 0 2 79—17 24 M.F.C 14 12 0 2 65-18 24 Westfrisia 3 14 8 1 5 47—28 17 Strandvogels 13 8 1 4 42—30 17 Andijk 2 11 3 1 7 22—37 7 Ilollandia 3 11 2 2 7 16—33 6 Berkhout 12 1 2 fi 28-49 4 Hollandia 4 13 0 3 10 12—89 3 ANNA PAULOWNA. Als tegemoetkoming in de gemaakte onkosten speelden B.K.C en Wieringerwaard Zondag een wedstrijd ten bate van de Wieringerwaard 2-spcier Schouten, die laatst zijn been brak in en wedstrijd tegen B.K.C 3. 't Trof best: het weer was goed en ei was aardig wat publiek. Zoodoende zal het sympa thieke besluit van de beide besturen zijn doel niet gemist hebben. Er is met animo gespeeld. B.K.C. heeft den strijd gewonnen met 2—1. De ruststand was 1—0 voor Wieringerwaard, dat in de eerste helft den sterken wind mee had. Een hooge bal van rechts passeerde De Schipper. De eerste helft, waarvan we getuige waren, liet een meerderheid van B.K.C. zien, ondanks tegen wind. Een hopelooze, ja bedroevende schotloosheid werd gedemonstreerd. We noteerden aan B.K.C. zijde 't missen van 5 opgelegde kansen. Laten we matig in onze eischen zijn. rnaar drie ervan hadden niet gemist mogen worden! Na halftime was B.K.C. heer en meester. Treffend voor de improductiviteit was het feit, dat rechtshalf Stecnvoorde gelijk maakte! Jan de Schipper maak te tenslotte de winnende goal (2—1). B.K.C. 2 speelde vooraf legen Oudcschild. Een 11 gelijk spel is geen slecht resultaat. B.K.C. 3 „redde" het niet in Dirkshorn (16). De prestaties van Dirkshorn bewegen zich blijkbaar in stijgende lijn. Zondag geldt ook voor B.K.C het algemecne con signe „rust en radio". BARSINGERHORN. Zondag speelde D.E.S. tegen Helder 5 en heeft haar laatste kans op de bovenste plaats moeten prijs geven. Na 'n spannenden strijd heeft Helder 5 met 43 gezegevierd. D.E.S. stelt zich met 2 invallers op. Helder heeft een sterke combinatie. De partijen wegen goed te gen elkaar op. Reeds vrij spoedig weet H. van een fout in de D.-verdediging te profiteeren om de lei ding te nemen. Vlak hierop maakt D.E.S, evenwel gelijk. Tot de rust is het een aardige strijd, doch de beide verdedigingen honden stand, zoodat er niet gedoelpunt wordt. Na de rust is het wederom Helder, dat de leiding neemt. Algemeen wordt nu verwacht, dat Helder met flinke cijfers zal gaan winnen. Niets is echter minder waar, wel weet zij haar voorsprong tot 3—1 te vergrooten, doch ook de D.E.S.-voorhoede zit niet sitl. Een omzetting brengt meer gang in den rechtervleugel en van dien kant dreigt nu ook het meeste gevaar. Uit een voorzet van rechts weet de linksbinnen van D.E.S. te sco ren. 3—2. Helder schijnt niet erg gerust en met vereende krachten wordt gepoogd ccn veiliger voorsprong te verkrijgen. Haar linksbinnen staat evenwel succes nogal eens in den weg door buiten spel te gaan staan of een opgelegde kans hopeloos te verknoeien. Als nog ongeveer 10 min. te spelen is. weet Helder den stand op 42 te brengen, na een schermutseling voor het D.E.S.-doel. D.E.S. zet voor het laatst de tanden nog eens op elkaar en de laatste minuten is zij voortdurend in de meerder heid ,doch weet dit slechts in één doelpunt uil te drukken, zoodat het einde van dezen goed gespeel- den wedstrijd kwam met 43 voor Helder, waardoor Helder zich zoo goed als kampioen kan beschou wen. D.E.S. heeft haar laatste kans zoo krachtig mogelijk verdedigd. Als het elftal nog in dezelfde formatie speelde als bij het begin van dc comnetit'.e, dan zou waarlijk een beter resultaat verkregen zijn. Moed houden evenwel en denkt ook vooral aan de adspiranten. D.E.S.-bestuur. Zij zijn het, die in de toekomst het elftal hooger op kunnen brengen en er gaan geruchten, dat het met de iongere garde niet geheel en al naar wensch gaat. Een goede en krachtige leiding is niet allen gewenscht, doch zeer noodzakelijk. De wedstrijd van hedenmiddag werd door scheids rechter Wit op uitstekende wijze geleid. VEEN HUIZEN. V.C.L. I en II speelden den afgeloopen Zondag hun laatste competitiewedstrijd. Het 2o speelde eerst een wedstrijd tegen Twlsk III. Dc partijen wogen vrijwel tegen elkaar op. Tegen 't eind was de stand 4i en niemand dacht dat er verandering zou ko men. Toch wist V.C.L. nog 2 doslpunten tegen den sterken wind in te maken. D? midvoor verrichtte do hattrick door hot maken van 4 goals. Om 2 uur hond V.C.L. I den strijd aan togen Hem I, de voormalige twee klasser. V.C.L. wist door windvoordeel voor de rust 2 doelpunten te maken. Na de thee zouden we het dus hard to verantwoor den krijgen. Maar dat viel nogal mee. Vlak voor doel staande, wisten de Hem-spelers nog huizen hoog over te kanjeren. Bij het andere doel dreigde ook nog vaak gevaar. Zonder verandering brak het einde aan met 20 voor do thuisclub. Scheidsrechter Van der Kooij leidde uitstekend. Nu maar afwachten wat de andere clubs doen, die nog wedstrijden moeten spelen. Do derde plaats is nog te bereiken. AARTSWOUD. Zondag speeldo het eerste elftal op eigen terrein een vricndschappelijken wedstrijd tegen Twisk 1. Daar de gasten al direct sterker bleken te zijn, won Twisk dan ook welverdiend met 04. Toch was het een mooie wedstrijd en hadden onze jon gens wel een tegenpuntjo verdiend. PETTEN. Petten 2 speeldo te Den Helder tegen het tweede elftal van de Hclderschc Boys. Ondanks 't feit, dat de Pcttemers slechts met 10 man waarbij nog 'n invaller, in 't veld verschenen, bleven zij met 3—0 de baas, een uitslag reeds voor do rust verkregen. CALLANTSOOO. CALLANTSOOG II—DOSKO. III (0—5). Zondag j.1. had Callantsoog II op eigen terrein den strijd aan te binden met DOSKO. III. Hoewel C. met het windvoordeel aftrapte, en er dus van eenig over wicht sprake had kunnen zijn, bleek alras dat DOSKO. een té sterke tegenstander was. Maar vijf nul komt ons wel wat al te erg voor! C. II had op zijn minst de eer kunnen redden. Pech en ook het combineeren moet beter worden. Van beide rij den werd forsch. maar sportief gcspeold. De scheidsrechter voldeed goed. ANNA PAULOWNA. Z.A.P.R C.B. Bij den toss heeft de R.C.B.-aanvoerder goed ge raden en verkiest eefet met wind mee te spelen. Door den sterken wind gesteund, is R.C.B. steeds in den aanval, maar de keeper van Z.A.P. weet doelpunten te voorkomen. Na 20 min. spelen komt echter een goede voorzet van links, die ineens wordt ingekogeld. Tot de rust hlijfl R.C.B. in de meer derheid, maar dnarna neemt Z.A.P. het spel geheel in handen en ziet het er voor R.C.B. met den klei nen voorsprong, donker uit. Toch kan door goed verdedigen van den R.C.B.-kceper en slecht schieten van Z.A.P., de thuisclub pas gelijkmaken uit een strafschop. Hierbij blijft het Eindstand dus 11. Tweu metselaars en een timmerman vonden op de doot ratten vernielde zolderveidiepmg van hei huis van den Heer Sm«»ienaars te Nederweert meer dan 500 doude ratten L)e Heet S luhreef ons. dat hij na vele vruchtelouze pogingen om van de rattenpiaag vei lost te worden .Rodent" gebruikte, waarna hij geen ral meer heeft gezien Geen rat of muTs ontkomt aan deze radicale iatten- dooder Koop nog heden een doos van 50 ets ot een dubbele doos 3 00 ets Elke drogist kan Rodcnt uit voortaad leveien. Imp.: Fa. B. Mctndeisma Den Haag. D49 1VIERINGEN Grootsrhe gebeurtenis voor Wieringen. - Bnrg«mee-ter Kolff verricht de openings plechtigheid. „Een groot moment in het leven van een harden werker, doch ook voor de Gemeente Wieringen. is thans aangebroken", aldus ongeveer Burgemeester Kolff in zijn openingsrede bij gelegenheid van de of.'icieelo ingebruikstelling van het moderne Thea tergebouw in het centrum van Hippolytushoef, Za terdagavond jl. Inderdaad het is voor den heer De Haan, van beurtschippen na een hard werkend leven, waarin hom de tegenslagen niet gespaard werden, gewor den tot wat hij thans is. een groot en grooisch mo ment geweest te mogen ervaren hoe uit alle krin gon der bevolking niet alleen, doch ook van ver buiten Wieringen. overstelpende bewijzen van har lelijke belangstelling in het welzijn der geheele fa milie Zaterdag binnenstroomden. HIJ heeft op de bescheiden, hem eigen, wtjze deze hulde aanvaard en zij die hem in bijn streven daarbij zoo dapper ter zijde stonden en nog staan, t.w. zijn vrouw, de zoons Piet. Cor en Albert en dochters Marie, Trijn, Lies. Nel en Dien, hebben rijkelijk in deze hulde gedeeld. Met gebouw, waarvan de vlaggen feestelijk wap peren en waarop do groote, door schijnwerpers fel beschenen chanteclair zich trotsch verheft, is in een bloementuin herschapen Ontelbaar zijn de bloem stukken. welke in den loop van den dag hun weg naar het theater vonden. Ze allen te noemen, het is niet doenlijk: er waren er van de Commissie van Toezicht op de bioscopen te Wieringen. de Metro Goldwyn Mnyer. de Remacofilm, de theaters Royal te Schagen en Tivoll te Den Helder. Pnramount, Po lygoon, The Ncth Fox Film Corp., Warner Bros, van de A.P.C. Alkmaar, van Amstel en Ileinekcns en van vele particulieren. Onder de vele telegrafische gelukwenschcn waren er van den Ned. Bioscoopbond en van oud Wieringers binnengekomen. Klokslag acht roept de heer Alb. de Haan de vele aanwezige bezoekers en genoodigden een hartelijk welkom toe. speciaal tot den Edelnchtbaren Heer Burgemeester Kolff. dc leden der filmkeuringscom missie, de officieele personen, de vtergenwoordigers der Pers en tot hen van buiten Wieringen. Spreker memoreert de verdubbeling van het In woneraantal van Wieringen sedert de Gemeente middelpunt van de uitvoering der Zuiderzeewerken werd. In de oude bioscoopzaal van het Hotel kon men het in evenredigheid toegenomen aantal be zoekers tenslotte niet meer van behoorlijke plaats ruimte voorzien. Niet lang wprd er geaarzeld een nieuw gebouw neer te zetten. Met den bouw hier van werd in 1933 aangevangen. Naar sprekers be scheiden meening biedt het theater alles wat een veeleischcnd bioscooppubliek daarvan kan verlan gen. Spr. dankt voor het vertrouwen, tot dusverre genoten, en spreekt de hoop uit dat men zich hier zal thuisgevoelen en hij de aanwezigen nog vele ma len in het gebouw zal mogen terugzien. Een woord van groote waardcering voor het verrichte werk wordt gericht tot de architeenten aannemer instal lateurs en allen die hielpen het gebouw tot stand te brengen. Spreker wenscht de aanwezigen een prettfgen avond en zegt Burgemeester Kolff gaarne in de ge legenheid te stellen de officieele openstelling te ver richten. (Applaus). De heer Kolff zegt dat het niet als zijn gewoonte geldt voor particuliere instellingen een openings woord te spreken. Hij meende echter dat hier een bijzondere gelegenheid aanwezig was en heeft daar om gaarne do uitnnodiging aanvaard Spreker gaat 14 jaren terug toen de E.W.B.O. als Eerste Wieringer Bioscoop onderneming door den heer De Haan werd gesticht. Hi| roemt de groote voortvarendheid, ener gie en noesten vlijt der fam. de Haan en pijst het det zij heeft aangedurfd in tijden van crisis en ma laise een theater van zulk formaat te stichten. Spre ker is erven overtuigd, dat In menige gemeente van grooter omvang in Nederland een dergelijk bios coopgebouw niet aanwezig is. De Burgemeester acht de ingebruikstelling een groot moment in het leven van den heer Do Haan. zoo ook voor de gemeente. Hij verklaart daarna onder hartelijk applaus de zaal voor gvopend. Algemeene waardeering ondervond de aanwezigheid van den Burgervader, die als Eere- Voorzitter der Landelijke Rijvereeniging een ruiter- avond. welke eveneens Zaterdag werd gehouden, daarvoor had moeten prijsgeven. Do heer Alb. de Haan maakt vervolgens den uit slag der Jury bekend inzake den naam voor het nieuwe theater naar welken het publiek in de gele genheid was gesteld mede te dingen De naam ..Ci nema de Haan", ingezonden door den heer Gieles, bleek met den eersten prijs, een dames- of heeren rijwiel. bekroond. Na het bekend worden In Jury- kringen van den bekroonden naam Vrijdagavond, werd dien zelfden nacht Kukeleku op het dak van het gebouw geplaatst, een attentie van een „proo ien onbekende", welke zeer op prlj9 werd gesteld. De tweede en derde prijs, theaterabonnement ge durende 3 maanden, verwierven resp. de hoeren P. de Graaf met „Flevo" en Th. van Vegten met „Alpicor'Troostprijzen, eveneens bestaande uit thaterabonnementen. werden toegekend Han den heer C. Verfaille met „De Haan's Filmhal" en mevr. Visser met „Diana-Theater." Een uitgelezen filmprogramma werd den bezoe kers na het officieele gedeelte voorgezet. Dit werd afgewisseld door het sublieme optreden van v. Dljk's orig. Volendammers, die uit hunne accor deons op meesterlijke wijze operafragmenten, jazz- schlagers en tot slot een marschenpotpourri too- verden. Circa 11 uur was het programma beëindigd en vereenigden genoodigden zich in de intieme, feeste lijk uitziende, foyer, waar de eerewijn rondging en ververschingen werden aangeboden Hier werden de 4 firmanten, de heer M de Haan Sr. en zijn 3 zoons, de hoeren P., A. en C. de Haan, alsniedo mevr. De Haan en de dochters uit het gezegend ge zin van ulle zijden gecomplimenteerd. De Burge meester gevoelde zich nogmaals gedrongen het woord te vragen en richtte zich speciaal tot den heer Do Haan Sr., wiens voortvarendheid hij nog eens schetste en roemde, dit onder grootrn bijval der aanwezigen en dankto uit aller naam voor den allergenoeglijksten avond, den genoodigden gebo den en stelde een dronk in op het wolzijn der fami lie, van wie dit alles uitging. De „Volendammers" weerden zich dapper, het werd een groot familie feest. Mevr. do Haan Bosker richtte namens de kin deren gevoelvolle woorden van groote dankbaar heid tot de ouders. Spreekster gewaagde van de taaie volharding en energie, waarmede de vader van het groote gezin zich trachtte op te werken, soms in één dag nlles te niet zag gaan. waarvoor hij jaren had gewerkt. Dat hij daarbij in zijn vrouw zoo'n krachtigen steun vond, die voor hem in de moei lijke jaren zooveel bcteekende, en hoe ten slotte dit, hun theater, tot stand kwam. De eenig aanwezige vertegenwoordiger der Film- Verhuur Mljen. nl. die der „Hemaco". schetste in een van humor tintelend speech ie hoe veeloischend ..Kees' (zoon Cor, die de filmcontracten afsluit) steeds is. „Bij Kees krijg je nagenoeg geen voet aan den grond", roept spr. uit. Hij gewaagt verder ook van de prettige samenwerking, brengt mede namens zijn col lega's hulde aan de ondernemers en zegt dat het publiek de door hen gestelde verwachtingen zeker niet zal beschamen. Aan het slot van het samenzijn hoeft nog een der leden van het ondertussrhen tot enkelen geslonken M.U.Z.personeel het woord tot tle familie De Haan gericht en daarbij zijn dunkbaarheid, ook na mens allo reeds van Wieringen vertrokken collega's, geuit voor de hartelijke ontvangst welke hun vanaf hun komst op Wieringen 7 jaren geleden bij de familie De Haan steeds was ten deel gevallen. Het was ver na middernacht dat de huldiging ten einde liep, eene huldiging waarbij de groote genegen heid en achting uit de geheele Wieringer bevolking voor de familie Do Haan op ondubbelzinnige wijze tot uiting kwam. Weet wat ge koopt! Vraagt ge alleen tandpasta, dan kan men U van alles geven. Vraagt daarom beslist IVUROL. en ge ontvangt de beste tandpasta. RUITERAVOND. De L. Rijvereeniging „Wieringen" organiseerde j.1. Zaterdagavond als gewoonlijk een Ruiteravond. De opstelling van de ruime „Concordia"-zaal gaf bij het binnenkomen daarin den aangenanien indruk dat een intieme feestavond zou plaats hchlien. On der vroolijke muziek van het „Concordia "-orkest kwamen de gasten binnen. Wegens ongesteldheid van de presidente, Mej. G. Mostert. opende de heer lis Wilina met een kort woord, waarna een wel komstlied werd gezongen door zeven dames. Al vorens het toonoelstukje werd opgevoerd, zong mej. C C. Bruul Pd. enkele bekende liederen, welke keurig werdea voorgedragen. Het blijspel in 2 bedrijven „Robbedoes", word ver volgens opgevoerd. Het stukje werd mooi weer gege ven. Vooral „Robbedoes" was kostelijk. Vele extra complimentjes, had de vertolkster, mej. Ali Dek ker Jd., in ontvangst te nemen. Na dit toonecl zong Mej. C. C. Bruul nogmaals enkele liedjes. Onbevan gen eenig droeg zij ze voor. Tot slot werd een voordracht gedaan door de hcc- ren Kistemaker en Boelsems van Barsingerhorn, ge titeld „Loon naar Werken". Ook dit koddig stukje viel bij het publiek in den smaak. De verloting volgde. Dc hoofdprijs, een rijwiel, werd gewonnen door den jongeheer S. Lont Gz. al hier op lot no. 621. de tweede prijs, ccn electrische kamcrpendulc, viel op no 6. Alvorens met het bal word begonnen, bedankte de heer Wilms allen, welke het welslagen van dezon avond hadden bevorderd, waarbij do heer P. Bruul met een toepasselijk woord een klein aandenken werd overhandigd, in den vorm van ccn rookstel, voor het vele werk wat hij belangeloos verrichtto bij het tooneel. De voorzitter van de Rijvereeniging „Bucephalus" te Barsingerhorn richte vervolgens tot de Rijvereeni ging „Wieringen" eenige complimentcercndo woor den, waarvoor de heer Wilms bedankte. Een zeer geanimeerd bal onder leiding van den heer L. Noorden besloot dezen goed geslaagden feest avond. B 4 n I 'l E ff O P V KOLHORN. De afd. van den Modernen Landarbeidersbond hield Zaterdag 3 Maart een propagandafeestavond. Mede werking werd verleend door de Arbeiderszangvereeni- ging .Morgenrood", onder leiding van den heer J. Kos en de Arbeiderstooneelvereeniging „Ontwikke ling", terwijl het duo Bakker en De Boer. zang en accordeon, welke voor het eerst in het publiek optra den. eenige zang- en muzieknummers ten beste gaven. Spreker was do heer Jb. Westeling uit Alkmaar, welke een mooie propagandistische rede hield. Onge veer 130 personen bezochten deze vergadering. Het ge heel werd met een gezellig dansje besloten.

Schager Courant | 1934 | | pagina 6