Plaatselijk Nieuws. Staatsloterij, Anti-fascistische avond. AARDAPPETEETVERGUNNINGEN 1934. Marktberichten. Z ij p e Politie. Verloren: een reserve-autoband, 33 X 5. Inlichtingen bij den gemeenteveldwachter te Scha gerbrug, tel. 24. ST. MAARTENSBRUG. Zondagavond hadden wij liet genoegen een uitvoe ring bij te wonen van de gymnnstickver. S.S.S. en D.I.N.D.U.A., in de zaal van mej. Hossen. De op- kormt was vrij goed te noemen. Zooals gewoonlijk was het programma weer rijk voorzien. En uit de wijze waarop ric verschillende oefeningen werden uit gevoerd, is ook nu weer gebleken, dat de leiding bij den directeur, den heer Met, in uitstekende handen is. De meisjes en jongens waren ditmaal danig op dreef. Wel was cr zoo af en toe een heel klein glimpie van ondeugd op hun stalen gezichten merkbaar, maar zoodra het oog van den meester op hen was geves tigd, was het alles ernst wat er aan zat. Echte rak kers en toch ecnig om te zien. Van de dames kregen wij ecnige oefeningen te zien die prachtig werden uitgevoerd. Vooral de rythmi sche oefeningen en het ballet vielen bijzonder in den smaak. Een bijzonder mooi nummertje was hot dansje voor twee meisjes, dat heel lief werd uitgevoerd, evenals de evenwichtsoefeningen. Het geheel werd niet weinig verhoogd door de prachtige costumes die tot in de uiterste puntjes keurig verzorgd waren. De hoeren hebben ditmaal wel bijzonder mooi werk laten zien aan het hoogrek en op het paard. Zonder nu maar aan do anderen maar eenigszins te kort te doen, kunnen wij niet nalaten hen een compliment te maken over de schitterende wijze waarop zij deze oefeningen hebben uitgevoerd. Over de begeleiding van mej. do Bakker en heeren muzikanten hebben wij allen lof. Na de pauze werd door eenige dames en heeren een tooneelstukje gegeven, getiteld: „Warssehipperstaid" in West-Friesch dialect Dat was een prachtige afwis seling. Wat is er gelachen, onbedaarlijk gelachen vooral op het moment toen do koopman zoo eenig door de maiden werd genomen. Den spelenden viel een daverend applaus ten deel. wel een bewijs dat er genoten werd. Al met al was het een heel goed geslaagde gym- avond, dlc besloten werd met een prettig bal. SCHAGERBRUQ. JJ. Zondagavond gaf de gemende zangvereeniglng Kunst na Arbeid, alhier, directeur de heer P. Grin Jr.. een openbare uitvoering in de zaal van mej. de wed J. Broer. De zaal was bijna geheel gevuld, toen de voorzitter de aanwezigen welkom heette, meer in het bijzonder mej. Maart je Bierman, die op dezen avond medewerking verleende. Door dc zangvereeniging werd hierna een aanvang gemaakt met het programma. Gezongen werden: Idealen, (Th. v. Zutphen); Avondvrcde (O. Koop) en Traucrgesang (Blummen). Hierop volgde het optreden van mej. Maartje Bier man met declamatie. Voorgedragen werden: „Moe dertje Fouché", „Kleine Elly", „Do leugcnbelasting" en „De Ruil", voordrachten die, getuige het applaus, heel goed in den smaak vielen. Het programma werd voortgezet met zang en wel met „Harteke van J.P.J. Wierta en „Lente-Sympho- nie". „LcnteSymphonie" is een compositie van den directeur der verceniging, den heer P. Grin Jr. en werd, onder piano-begeleiding van mej. C Koster, uitstekend gezongen. Dit laatste kan trouwens ook worden gezegd van de andere nummers. Na de pauze volgden: Voor 't Koningskind, Mooi Anneke, beiden van J. P. J. Wierts, waarna de beurt weer was aan mej. Bierman voor declamatie in Westfriesch dialect. Dit optreden werd een succes. De lach was niet van de lucht tijdens deze voordracht, met de vele komische uitdrukkingen, dio ons West- friezen zoo „eigen" in de ooren klinkt Een ieder zal wel den indruk hebben gekregen, dat mej. Bierman het Westfriesch volkomen bchecrscht en alle moge lijkheden kent, die dit dialect biedt. Ten slotte werd door de zangvereeniglng nog gege ven „Rozen uit het Zuiden" van Joh. Straus, dat, zui ver als het werd gezongen, met uitstekende planobe geleiding van mej. Koster, een waardig en succes vol slot was voor deze uitnemend geslaagde zanguit voering, waarmee Kunst na Arbeid haar naam heeft weten hoog te houden en ook de directeur, de heer P. Grin Jr„ zijn goede reputatie bevestigde. Door den voorzitter der vereeniging, den heer Hop man, werden woorden van dank gericht tot mej. Bier man. voor de mooio declamatie; mej. Koster voor do keurige pianobegeleiding, en last not least den heer Grin voor zijn uitstekende leiding. Aan mej. Kostei werd voor haar belangelooze medewerking een aar- dig_ hloemstukje aangeboden. Vervolgens had onder do programmabezitters nog een verloting plaats van een 4-tal prijzen, waarna tot slot bal. wier1ngerwaard Zaterdagavond hield het Dep. van de Mij. tot Nut van het Algemeen haar laatste Nutsavond in dit seizoen. Ongeveer 100 personen hebben we kunnen tellen Ten bate van het plaatselijk crisiscomité werd een kleine entree geheven. Door verschillende omstan digheden moest van een opvoering van een hx>- ncolstuk met eigen krachten worden afgezien. In plaats daarvan hebben we nu gehad een drietal zangnummers door de leden van Apollo, onder lei ding van den heer J. van Ham. Daarna hebben een aclutal jonge dames ons vergast pp aardige rhytmi- schc oefeningen onder leiding van den heer Jb. Kaan Kz. Zo werden begeleid door gramofoonmu- ziek van den heer A. M. Oudendijk. Verder op het witte doek: De hondenvanger; een komische schets en een geschiedenis van Tembi do neger, die met vrouw en kind is gaan vluchten voor een vuurspuwende berg. Op hun tochten door onbe woond land ontmoetten zo van allerlei, n.1. leeuwen, beren, zebra's enz. enz. Het slot was zijn benoeming tot opperhoofd. Hiermee was 't officieele gedeelte afgeloopen. waarna werd overgegaan tot een dansje. Speerwer pen, sjoelbak, schieten enz. De netto opbrengst van de diverse attractie's was ook weer bestemd voor het crisiscomité, waarvoor door burgemeester Ha ringhuizen als voorzitter van hot crisiscomité, har telijk dank werd gebracht. Z.Ed. weea daarbij op het feit, dat de gemeente door de aanvaarding van de Rijkssteunregeling niet meer die hulp kon ver- leenen als wel noodig was en daarom nu do tijd was gekomen, dat 't crisiscomité daadwerkelijk op trad. Dit ging echter niet zonder geld. Met de mede werking van eenige dames werd een groot aantal kleedingstukken verzameld en aan verschillende ge zinnen toebedeeld. Door de heeren van het comité werd een totaal bedrag van f 537 ingezameld. Spr. maakte van deze gelegenheid gebruik om de ingeze tenen van Wieringorwnard hartelijk dank te zeg gen voor hun finantieele medewerking in deze. oude nie dor p Zondagavond gaf de plaatselijke tooneelvereeni ging Molière haar uitvoering in het zaaltje van den lieer A. Mijts aan het Verlaat, Oude Niedorp. De vereen, had dezen avond geen gemakkelijke ta^k. want het stuk eischte zeer veel speelkracht Maar op oen enkele uitzondering na, hebben zij zich allen van hun beste zijde laten zien. Van enkelen mogen wij zegden, dat zij hun rol zuiver, zonder overdnj- ving hebben gespeeld. Het was dan ook doodstil in de zoal en jammer was het, dat niet meerderen zich hadden ontmaakt om van dezen mnoien avond te genieten. Molière verdient ccn volle zaal. Wendt U voor de a.s. tot oen vertrouwd adres. Na ontvangst van 13.60 (dus geen extra kosten voor portoI per postwissel of op girorekening no. 190295 zend ik franco per post Uw briefje toe. Omruilen gratis en frapco. S. Vogelzang 't Zand N.H. a A' .V a p au low k a VAN EWUCKSLUIS. Door de Gymnast iekvereeniging „D.O.K.E.V." werd Zondagavond in de zaal van den heer W. Waiboer een openbare uitvoering gegeven, die zeer zeker meer succes had verdiend, als do matige be zetting der zaal ditmaal opleverde. Want D.O.K.E.V. verdient nog altijd onze belangstelling en gezien de kranige prestaties, welke ook nu weer In ver schillende nummers werden gebracht, hadden do afwezigen ook hier weer het ongelijk aan hun kant. Allo afdeelingen (heeren, dames en meisjes) werkten er toe mee om een zoo goed mogelijken indruk te verwekken en men is daarin tegenover de aanwezigen zonder twijfel geslaagd. De heeren wisten aan brug, rek en paard telkens sterke staaltjes te vertoonen, terwijl ook de vrije oefeningen, die zich ditmaal door een bijzondere entree kenmerkten, stevig werk te zien gaven. Ook het toostclturnen der dames (aan brug en paard), leverde meerdere sterke momenten op, hetgeen eveneens van de vrije oefeningen dezer groep mag worden gezegd. Het maat tempo werd daarbij even eens goed beheerscht Bijzonder mooi waren de stokoefeningen, zuiver als deze werden uitgevoerd. De aardige costumee- ring gaf aan dit nummer nog te meer effect Alle hier genoemde nummers stonden onder de beproefde leiding van den heer P. Siewers. Bij de meisjes trad mevrouw Meeldijk—Vader als leidster op en direct mag worden geconstateerd, dat deze leiding in zeer vertouwde handen is ge geven. Dit viel reeds te merken bij het werken aan den brug, dat zeer correct werd uitgevoerd, maar het kwam vooral uit bij den later uitgevoerden dans, welke door behcorschtheid van maat zoowel als door bevalligheid uitmuntte. Ook de hierbij go dragen costumes pasten uitermate bij het gegeva- ne. Verschillenden zeer goed geslaagde groepen vol tooiden het geheel. Neen, werkelijk, D.O.K.E.V. had meer aandacht voidiend en wij wensclien het dol voorzitter, heer K. Waiboer na, toen deze vóór het slotnummer dc aanwezigen toesprekend, hoopte bij een volgende uitvoering een talrijker publiek te mogen aantroffen. Een volgende maal dus weer een volle zaall k n e a r 4 JULIANADORP. Uitvoering van Harmonie „Kunstzin." Zondagavond gaf de harmonie „Kunstzin", direc teur de heer J. van Glabbeek, een uitvoering in de zaal van het café „Prins Hendrik". De belangstelling, die ons inziens wel grooter had kunnen zijn, bereikte zoo ongeveer het middelma tige, maar de aandacht van een groot deel der aan wezigen, l>epaalde zich nu juist niet bij datgene, wat hier geboden werd, hetwelk zeer jammer is voor die genen. die komen om van muziek en spel te genie ten. Wij willen het hierbij laten. Het programma bevatte een zostal muzieknummers, die ais naar gewoonte, met veel ambitie en onberispelijk werden uitgevoerd. Het is volgens onze meening dan ook oen nalatigheid van velen, om de uitvoeringen van „Kunstzin' niet bij te wonen. Zeii mist men iets en het corps ook. Daarna was er pauze, en kwam de tooneelvereeni- ging „Kunstmin" onder leiding van den heer L. Tichelaar in actie. Opgevoerd werd het tooneclspel in drie bedrijven, getiteld: „Wantrouwen". Een twaalftal dames en heeren hebben dit spel op voortreffelijke wijze voor het voetlicht gebracht en de bijvalslietuigingen aan het einde hen gebracht, waren ruimschoots verdiend. The Happy s Band zorgde voor pauzevulling met populaire wijsjes, en verzorgde tot slot van dezen avond ook de balmuziek. Hiermede is het wintersei zoen voor deze vereeniging weer afgesloten. Saldo van de Fancy-fair. Vrijdagavond jl. kwamen in de Ned. Herv. Kerk alhier bijeen het Fancy-faircomlté, Kerkvoogden enz., teneinde de eindrekening van een en ander vast te stellen. Het bleek dat de verkoop, verloting en vermakelijkheden een netto opbrengst hadden op geleverd groot f556.13. welk bedrag aan de Kerk voogdij dezer gemeente, werd aangeboden, welke dit bedrag gaarne accepteerde, daar haar kas op zeer bo denkelijke wijze den bodem liet zien. Aan het slot werden allen, die tot het welslagen van een en an der hadden bijgedragen, hiervoor dank gezegd. Het burgerwoonhuis Parkstraat 21 alhier, eigen dom van den heer S. P. van Nuland te Breezand. is door onderhandschen verkoop in eigendom over gegaan aan J. Brcgman Kz„ alhier. Dezer dagen werd door een der huisgenooten van den heer J. H. de Wit op het Noordzeestrand een flesch gevonden, met daarin een briefje van den vol eenden inhoud: Deze flesch is opgevischt in het Minsmeer lo Suffolk in Engeland. Dc vinder wordt vriendelijk verzocht om bericht. Robert Wilson, 49 Sizewell Rd„ Loiston, Suffolk. Engeland. Zooals de lezers wel begrijpen zullen, was het briefje gesteld in de Engelsche taal. W erïnokN Wcrktij d-werk versch af iing. Door Burgemeester en wethouders dezer gemeente en ook elders is van de Rijksinspectie voor werk verschaffing in Noord-Holland het volgende schrij ven ontvangen. In verband met de omstandigheid, dat sommige arbeiders herhaaldelijk blijk geven zich niet te hou den aan de vastgestelde werk- en schafttijden bij de centrale werkverschaffing in den Wieringer- meerpolder, wordt medegedeeld, dat ingaande 1 Maart 1934 de werktijd als volgt is bepaald: Van Maandag tot en met Vrijdag van 7 uur tot 9. van 9.30 tot 12.30 uur; van 1 tot 3 uur, van 3.30 tot 5 uur, en Zaterdags van 7 tot 9 uur en van 9.30 tot 12.30 uur. Hier wordt aan toegevoegd, dat aan bovenvermel de tijden streng de hand zal worden gehouden. Zoo ons werd medegedeeld, zijn een 12-tal arbei ders in den Wieringermeerpolder, werkzaam bij de werkverschaffing, geschorst, wegens het niet nako men zich te houden aan do bepaalde werktijden. Zoo wij vernemen heeft de heer N. J. Poel alhier zijn aannemersbedrijf verkocht aan den heer Smit te Schermerhorn, welko zich metterwoon hier gaat ves tigen. Loon der bevolking. Ingekomen 17 m., 14 vr.: Mw. C. G. Groen uit Ha- renkarsnel; H. van der Rijt en gezin uit Hnsker- land; Wed. .T, H. Steur, geb. Wangenohl uit, Sleen; D. v. d. Vorst uit Zijpe: L. A. van Wijk uit Medem- blik; Mw. M. M. C. Schutte; W. do Haan geb. Bruiinooge uit Middelburg; A. Brouwer en echtgen. uit Baisingerhorn; D. P. I.uijt en gezin uit Velsen. J. Meijlink uit Anna Paulowna. G Bonn«t»*a uit Danfumadeel; Mw. M. Krol geb. Scheve uit Bornc: J. Jonker uit Medemblik; Mw. G. Emmer geb. Hul- scher uit Amsterdam; J. Nicolai en echtgen. uit Medemblik; B. ten Brink en gezin uit Smilde; J. Jansen en gezin uit Smilde; L. J. Lanen uit Bot terdam. Vertrokken, 16 m., 13 vr.: St. Kok naar Rnnrn; II. Smit en gezin naar Vingtwodde; J. L. Schut en ge zin naar Vught; M. Veerman en gezin naar Huizen; Mw. E. T. do Beer gel). Althoff naar Amsterdam; Jan Bais en gezin naar Den Helder; T. J. van Veg- ten en gezin naar Medemblik: A. de Kievit en go- ::in naar EIsloo; R. Herder naar Tietjerkstcradeel; U. Hidden naar Den Haag. DEN OEVER. Onderhandsche verkoop. De heer D. Lont Kzn. heeft zijn woonhuis aan den Gesterweg uit de hand verkocht aan Jan Bak ker Jzn. Mater! alenveiling. Op Donderdag 22 Maart zal vanwege de M.U.Z. door .de makelaars de Vlaming en Backer weder om een mnterialcnvciling worden gehouden, waar van de bijzonderheden nader per advertentie in dit blad zullen gorden bekend gemaakt. c a r r. 4 v t s o n r. Agentschap der arbeidsbemiddeling. Statistiek over de maand Februari 1934. Aantal ingeschrevenen van de vorige maand 69; 'ngeschreven in de maand Februari 18; door be middeling van den agent geplaatst 22; uit anderen hoofde afgevoerd 17, zoodat nog staan ingeschreven op 28 Februari 48 werkloozen. Door werkgevers wer den 8 aanvragen om werklieden gedaan, waaraan in alle gevallen is voldaan. Werkverschaffingen. In de le, 2e, 3e en 4e week van Februari werden bij de werkverschaffingen bij de gemeente en de Gister werd In de „Cérès" van den heer J. Schenk een anti-fascistische avond gehouden, welke belegd was door de partijlooze groepen van tuinders en boe ren uit Langendijk en omstreken Als spreker trad op de heer David Wijnkoop uit Amsterdam, die als onderwerp van zijn rede gekozen had: ,,'t Gevaar van Mussert en Colljn Voor de opening word in de zaal druk met communistische lectuur gecolporteerd Om ruim half 8 (de vergadering was tegen 7 uur belegd), was de zaal haast ten halve met belangstel lenden gevuld. Nadat de leider der parttjlooze groep de aanwezi gen en In het bijzonder den heer Wijnkoop, had welkom geheeten, verkreeg laatstgenoemde het woord, die aanving met er op te wijzen, dat in ver band met den tijd door hem uitsluitend zou wor den aangeroerd, datgene, wat van het meeste be lang wordt geacht. De communisten, aldus spreker, worden vaak raar afgeschilderd. Maar het communisme bemoeit zich niet mot persoonlijke dingen. Noemt het onderwerp van de rede de namen Mussert en Colijn, het is niet de bedoeling over deze personen te spreken, maar wel over hun politiek en de beteekeni* hunner partij Wanneer men spreekt over fascisme en dan wijst op Mussert en Colijn, dan bewijst dat. dat het fas cisme nationaal niet uitsluitend vast zit aan een per soonsnaam. In ons land is het fascisme op zeer ver schillende wijzen aan te treffen. Maar al Is er na tionaal verschil, alles stamt af van het Internatio nale. Er zijn verschillende richtingen en deze wil spreker eerst in 't kort behandelen. D»- communis ten willen niet alles onder één naam samenvatten. In Nederland is het Nat. Socialisme de meest op den voorgrond tredende groep van fascisme. Er worden partijen aangetroffen, die zeggen een broertje dood te hebben aan het fascisme, doch spreker hecht daaraan weinig waarde. Fascisme is een bepaalde methode te noemen, voortgesproten uit de geweldi ge crisis. Vooral na "29 nam dit in omvang toe. Deze methode, waarin in de le plaats Mussolini's poli tiek zit, is het opheffen van allerlei partijen en het vernietigen van de rechten van alle strijdende groepen. Het fascisme roept al deze strijders een go- biedend halt toe. Er wordt gezegd: „Mond houden en doen wat wij fascisten, willen. Deze regel is internationaal en men vindt dit in de politiek van Mucsert ook. De fascisten willen alles weg hebben, aldus gaat spre ker voort, behalve het kapitaal F.n al meent en zeg# de kapitalistische klasse, dat zij een einde kan maken aan de crisis, niets is minder waar. Fascis ten strijden voor het behoud van het kapitaal en zoo lang deze er is. zal de kleine man worden uitgebuit. Colijn nu wil de partijen wél laten bestaan, maar Mussert wil ze wyg hebben. Maar Colijn is momen teel nog niet zoover, dat hij de partijen weg wil heb ben, al is hij er meo bezig. Colijn is een persoon, die gaat naar het fascisme. Mussert heeft al de verste conclusies getrokken. Hij beweert dat het Nederland- sche volk behoort tot de Germaansche stam. dus tot het Duitsche volk. Hij houdt bet dus met het Duit- sche fascisme en verwacht daarvan alle goeds. Co lijn daarentegen deelt die meening niet Deze voelt meer voor connecties met Frankrijk en Engeland. Maar het Nederlandsche volk verkiest geen van bei de zijden, wil ook geen Mussert en geen Colijn. Hoofdzaak is bij deze heeren het kapitaal en zijne belangen. Dat mag niet in 't gedrang komen, 't Zijn de uit buiters, die zich nog steeds weer meer willen verrij ken ten koste van de arbeiders, kleine boeren en kleine middenstanders. De kapitalistische klasse wil ook de Indonesiërs uitbuiten, maar dit volk verzet zich met hand en tand. De communisten zien juist in 't kapitaal 't gevaar voor 't volk, en zeggen kortweg: „'t kapitaal (de kapitalistische klasse) moet verdwijnen. Maar er zal een einde komen aan deze uitbuiting. Beide groe pen, Mussert en Colijn, willen het kapitalismo be houden en zeggen dan den vrede te willen. Maar spr. is van meening, dat beiden een oorlog voorbe reiden. 't Fascisme is anders dan 't zich zelf voor doet Er is geen eenheid in de wereld, maar onder- lingen strijd. De communisten over de geheele we reld hebben één program. Zij zijn niet onderver deeld. Do fascisten hebben één ding gemeen, n.1. 't neer willen slaan der arbeidersklassen. Uitvoerig gaat spr. dan na, hoe in Italië t fascis me ontstond, hoe Mussolini 't volk wist te winnen Hitier leerde het van Mussolini. Maar, waren hot eerst dikke vrienden, thans is dat anders. De Ita- liaansche pers trekt openlijk tegen Hitier ten aan val en Mussolini ziet Hitier liever vandaag weggaan dan morgen. Hitier wilde zich met de opstand tn Weenen bemoeien om er macht te krijgen. Mussolini echter dacht er evenzoo over. Het gevolg is, dat Mus solini met zijn legers klaar staat om Hitier den weg te versperren naar Weenen. Sinds Hitier aan de macht is. is er geen sprake meer van ontwapening in Europa. De vredesconferenties ziin maar om de menschen zoet te houden. Men snreeKt over vrede, terwijl men zich wapent. Een oorlog is in voorbereiding. Het fascisme is de gangmaker naar de ellende, daar wil men kapitalisme en oorlog. Na een pauze vervolgde do heer Wijnkoop zijn rede. In dit gedeelte hesnrak spreker de verschillen tusschen fascisme, socialisme en communisme. Gewezen werd er op, dat dc socialistische leiders misleidend werk doen ten opzichte van hen, wier N.V. Het Zwanenwnter resp. 7, 19. 17 en 18 werkloo zen geplaatst. Vanaf 1 Januari 1934 tot en met de week. eindigende 3 Maart JJ. is in deze werkver schaffingen resp. voor f 538 en f 825 verwerkt Burgl. Stand over Febr. 1934. Geboren: Simon, zoon van J. Baken en Kater, wijk A 105a. Getrouwd: Hendrik Hofstra en Bregtje Maartje Vader. overleden: Margarilha Pieternella Philipsen, oud 45 jaren, echtgenoote van Jan Berkhout, C 67. Loop der bevolking over Febr. 1934. Ingekomen personen: Cornelis Bakker van Zijpe, wijk B 66; Jacobus Theodorus Schilder, van Zijpe, wijk C no. 1. Vertrokken personen: Diederik Snoeck en gezin van C 63 naar St Pancras; Theodorus Volkers, van B 66 naar Zijpe, OudesJuis; Pieter Hardebol, van C 48 naar Den Helder; Jan Dirk de Graaf van C 26 naar Amsterdam; Johanna Groot, van C 5 naar Uude Niedorp; Jacob Aris en gezin van C 65 naar Den Helder; Evert ten Napel en gezin van B 35 naar Den Helder; Cornelis Rezei en gezin van C 32 naar Bergen; Petornella Boerdijk van B 22 naar Zuidscharwoude; Bouke Terpstra van C 68 naar Hensbroek; Gerbrand Cornelis Kruit van A 73 naar Barsingerhorn; Gerbrand Kruit van A 68 naar St. Maarten; Bregtje Maartje Vader van B 8 naar Den Helder. w ,V k e r. Polder Waard en Groet. Verkiezing Hoofdingelanden. De heer U. C. Geertsema (aftredend) is herbenoemd tot Hoofdingeland, terwijl in do vacature G. D. Geertsema en S. van Spiunter zijn gekozen respect tievelljk Alb. Vis en J. Saai. belangen ze zeggen voor to staan. Spreker lichtte een en ander met voorbeelden toe. Zoo haalde de heer Wijnkoop aan, dat do socialisten stemden tegen het communistisch voorstel, om de tuinders met 25 milioen te steunen. Ten onrechto wordt den commu nisten in de schoenen geschoven, dat zij de oorzaak zijn van 't ontstaan van 't fascisme. Opvallend is, dat 't fascisme ook is ontstaan, waar 't communisme niet den minsten invloed heeft. Nadat spreker nog had gewezen op do internatio nale werkwijze van 't communisme en dit met eeni ge voorbeelden had toegelicht, beëindigde de heer Wijnkoop zijn, met groote aandacht beluisterde rede. Van de gelegenheid om to debatteeren werd geen gebruik gemaakt. De vergadering had een zeer ordelijk verloop. GESLAAGD. De heer D. Dopper van Burgerbrug. werkzaam ten kantore van deurwaarder Van Hult alhier, is geslaagd voor het examen candidaat-deurwaarder. Bekendmaking. De BURGEMEESTER van SCHAGEN brengt ter kennis van belanghebbenden, dat op Woensdag 7 Haart 1934, des namiddags van 1—4 uur, in het café van C. BOONTJES op de markt aldaar, zitting zal worden ge houden voor het aanvragen van aardappel teeltvergunningen 1934. Bij de aanvrage dient opgave te worden gedaan van: oppervlakte bedrijf 1333 idem 1934 oppervlakte bouwland 1933 idem 1934 verbouwde oppervlakte aardappelen (soor ten vermelden) in 1933, idem in 1934. Bij verzuim van aanvrage wordt voor 1934 geen teeltvergunning verstrekt. Schagen, 5 Maart 1934. De Burgemeester, J. CORNELISSEN. ALKMAAR, 3 Maart. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 25 paarden f 125—350, hitten f 100—180, 12 melkkoeien f 110—220, 156 nuchtere kalveren (slacht) I 312, 56 overhouders f 13.50—10, 6 schrammen f 18, 4 biggen (10 weken) f 9, 5 bok ken en geiten 1 2—14. Handel stug. ALKMAAR, 3 Maart Op de heden gehouden markt werd voor kip eieren f 2.102.50 en voor eendeieren 1 2.70 betaald. Do boterhandel was slecht met een prijs van 1 0.7j -O.S0. ALKMAAR, 3 Maart N.V. eierveiling voor Hollands Noorderkwartier. Aanvoer: 230000 kipeieren: 56—58 Kg. f 2.30—2L50, 5S—00 Kg. f 2.40—2.60, 60-62 Kg. f 2.50—2.80, 62-64 Kg. f 2.7o—3.40, kleine eieren f 2.20—2.50, 15000 eend- oioren t 2.80. BROEK OP LANGENDIJK, 5 Maart. Aangevoerd: 30000 Kg. roodo kool f 1.905.50, 35000 Kg. gele kool f 2.50—4.60, 15000 Kg. D. witte kool f 2.50—5.20, 13000 Kg. uien f 0.80—1.70, drielingen 1 0.80. NOORDSCHARWOUDE, 5 Maart Aangevoerd: 6000 Kg. uien f 0.90, drielingen f 0.80, grove f 1.70, 500 Kg. peen f 3.40, kleine peen f 2, 59800 Kg. roode kool f 1.405.40, doorschot f 1.30— 3.90, 13300 Kg. gclo kool f 3.10—4.40, doorschot f 2.60 —3.10, 15300 Kg. D. witte kool 1 3.70—5.60. WARMENHUIZEN, 5 Maart. Aangevoerd: 24800 Kg. roode kool lc kw. f 1.40— 5.10, 2e kw. f 1.10-4.20, 1700 Kg. gele kool le kw. f 34, 2e kw. f 33.70, 200 Kg. D. witte kool 2e kw. f 3.10, 225 Kg. uien f 1.40, 625 Kg. kl. poen f 1.80—2.30. AMSTERDAM. 5 Maart. Graanmarkt: Rogge 1 7.50—7.75, wintergerst f 3.50 —4, chevaliergerst f 4.50—5, haver f 5.75-6, duive- boonen f 8.50—9.50, paardeboonen f 6—6.50, groene erwten f 7.50—8.50, alles per 100 Kg„ kanvijzaad f 9.50—10, en blauw maanzaad f 8—8.75 per 50 Kg. ALKMAAR, 5 Maart 1934. Aangevoerd 69 vette koeien f 10—210; 6 vette kal veren f 3575; per Kg. 7090 ct„ 252 nuchtere kal veren 1 316; 282 vette varkens 32—38 ct. per Kg. Handel in vette koeien matig, in nuchtere kalveren en varkens goed. AMSTERDAM, 5 Maart 1934. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 469 vette koeien, waarvan de prijzen waren le kw. 57—62 ct., 2e kw. 4855 ct., 3e kw. 4046 ct. per Kg. slachtge- wicht; 86 melk- en kalfkoeien f 1.60—2.15; 121 vette kalveren le kw. 56—64 ct„ 2o kw. 52—56 ct„ 3e kw. 46—51 ct. per Kg. levend gewicht; 100 nuchtere kal veren f 5—8; 72 schanen f 17—23; 597 varkens, vleeschvarkens 00—110 Kg. 43—44, zware varkens 44—45 ct., vette varkens 43—44 ct., per Kg. slachtge- wicht; 23 paarden f 60—120. Aan het abattoir waren aangevoerd 3 wagons ge slachte runderen uit Denemarken. HOORN, 3 Maart 1934. Vee. Aangevoerd: 7 nuchtere kalveren f 38; b zeugerf f 50—S0; 2S schrammen f 16—24; 173 biggen f 7-12.50. Handel vlug.

Schager Courant | 1934 | | pagina 7