Geknoei met bacon-varkens Kantongerecht te Alkmaar. Dinsdag 6 Maart 1934. SCHAGER COURANT. Derde blad. No. 9443 Varkenscentrale opgelicht. Lagere heffing bij varkensslachtingen. DE KWESTIE-ABRAHAMS. Gecompliceerde aanrijding te Naarden. Onder sensationeele omstandigheden ontsnapt. Reusachtige brand in Mexicaansche stad. Groote partij voor uitvoer bestemde bacon ln Nederland verkocht. De centrale recherche te Rotterdam is na een langdurig en uitgebreid onderzoek een complot koop lieden op het spoor gekomen, dat kans heeft gezien de Nederlandsche Varkens-Centrale op te lichten voor ongeveer 25.000 K.G. bacon. Dit is echter maar een ruwe schatting van de groote partij, die voor uitvoer bestemd was, doch in Nederland is verkocht. Op 13 Februari toonde de lieer Roelofsen, die den laatstcn tijd zooveel onthullingen doet over export van varkens en alles wat daarmee verband houdt, op een N.S.B.-vergadering te Rotterdam een ge smokkeld bacon-varken. Den volgenden dag werden in pand „Gabah", een vrieshuis tc Rotterdam, 46 gesmokkelde bacon-var- kens door de politie in beslag genomen. De Centraio Recherche stelde een ernstig onderzoek in, waarbij bleek, dat vele partijen bacon voor export besten ui aan deze export werden onttrokken, hoewel de 9 ct heffing per Kg. voor de binucnlandsche markt niet waren betaald. Het onderzoek. Geraffineerd bedrog. De recherche heeft den heer Roelofsen den dag na zijn onthullingen op het hoofdbureau ontboden, waar hij de bewuste uitvocrpapic- ren die in zijn boz.it waren gekomen, heeft overge legd; hij wilde echter niet zeggen van wien hij deze had gekregen. Uit het onderzoek is toen gebleken, dat, wanneer Relgische importeur, die van zijn regeering een consent heeft om bacon in tc voeren, dat moet opgeven aan den vertegenwoordiger van de Nederlandsche Varkenscentrale in Brussel. Deze be stelt het dan bij de Centrale te 's-Gravenhage, die op haar beurt do hacon-f&briek aanwijst, die de bestel ling moet verrichten. Is dat gebeurd, dau waar schuwt de vertegenwoordiger van de Varkenscen trale in Brussel den Belgischen importeur, waar deze zijn bacon kan gaan halen. Dit is in den regel de fabriek van Wijnbergen in Boxtel, omdat bijna alle andere baron-fabrieken in den lande daar op last van do Varkenscentrale hun bacon naar toe sturen. Dit houdt verband met het feit, dat in den regel de afwijkende, z.g. „slappe" bacon, slechts naar België gaat. I)e importeurs in België sturen dan een auto naar de fabriek, waarvan de bestuurder dan natuurlijk zegt, dat hij spek komt halen voor klanten in België. Aan de fabrieken worden dan uitvoerpapieren ver strekt en de chauffeur moet opgeven, via welk grens station hij het vleesch wil vervoeren. Zoodra hij do grens passeert, moet hij de papieren afgeven; deze worden dan door den ambtenaar opgezonden naar het centrale bureau te 's-Gravenhage. Bovendien werden er papieren gestuurd om den zoutaccijns te rug te krijgen; die papieren moeten den ontvanger van invoerrechten en accijnzen van de plaats, van waar het spek afkomstig is, dus in de meeste ge vallen van Boxtel, worden opgezonden. Ten slotte moeten ook nog papieren worden opgezonden, in verband met den vrijdom van het verpakkingsmate riaal. Geen controle. Er werd door de varkenscentrale geen controle uit geoefend. of do bewuste auto's met spek voor het buitenland inderdaad naar België gingen. Ook geen ambtenaar van eenigo andere instelling zag daarop toe, en van deze omstandigheden hebben eenige per sonen profijt getrokken. In dén zomer van het vorige Jaar kwamen er een Belg en eenige Nederlanders bijeen. De Belg, zekere H. C van dor K., uit Esschen, stelde zich in ver binding met twee speksnijders, N. S., uit Ouder kerk aan den IJssel, en zijn broer J. S., uit Nieuw- I>kkerland, en wees er dezen op. hoe hier de mo gelijkheid bestond, om iets te verdienen. V8n der F., maakte hun er op opmerkzaam, dat er geen controle werd uitgeoefend en dat zij dus gerust konden zeggen, dat. het spek voor België be stemd was om het dan in Rotterdam te verkoopen. Zij konden van de baconcontrole spek krijgen voor 28 cent per kilo. Dat is de prijs van voor export bestemd varkensvleesch, waarop de Centrale ver liest. Omdat het naar het buitenland gaat, behoeft er ook geen heffing te worden betaald. Zij hadden veertien dagen crediet bij do varkens- renfrale en hadden dus den tijd om eerst te pro- beeren het spek in Botterdam te verkoopen; lukte dit niet, dan kon men altijd nog het vleesch naar België exporteeren. Dit is in de maanden Augustus en September geregeld gebeurd met partijen tot 4000 kilogram toe. In totaal moet ongeveer 25.000 kilogram bacon op deze wijze aan den export zijn onttrokken. De chauffeurs namen de grensdocumenten bij de fabriek in ontvangst en noemden den naam van een of ander grensstation waarover zij van België zou den rijden, waarna zij de partijen echter naar Rot terdam brachten. Onderweg werden de labels van de varkens verwijderd. Van der E. kreeg voor zijn bemoeiingen 10 rent per kilo; het vleesch werd hier ter stede verkocht voor prijzen, varicercnde van 45 tot 52V2 cent per kilo. Woensdag heeft de Centrale Recherche te Rotter dam aangehouden de gebroeders B. uit Streefkerk, twee chauffeurs die geregeld de partijen vervoerd zouden hebben. Bij het verhoor van verdachten bleek, dat L. B. dit inderdaad heeft, gedaan, maar dat zijn broer slechts als helper is meegegaan. Deze is daarom weer in vrijheid gesteld. L. B. is opge sloten. Voorts zijn op dien dag aangehouden N. S. uit Ouderkerk aan den IJssel en ziin chauffeur G. E. Het was bekend, dat Van der E. geregeld des Donderdags de markt te Roosendaal bezocht en hebben Rotterdamsche rechercheurs hem daar aan gehouden; hij is naar Rotterdam op transport ge steld en opgesloten. Uit het onderzoek van de. centrale recherche is ko men vast te staan, dat. hier geen sprake is van eenigo knoeierij bij de Varkencentrale zelve, maar dat zij de dupe is geworden van de practijken van de thans aangehouden personen. De heer Roelofsen heeft op hft politiebureau ten slotte toegegeven, dat hij van een der aangehoude nen de papieren en het ten tooneele gebrachte ba- con-varken ter beschikking had gekregen. Het onderzoek van de nolitie naar aanleiding van de beschuldiging, welke de heer R. hoeft geuit, heeft dus geleid tot de aanhouding van dezen vertouwens- man van den heer Roelofsen. Het ingang van 5 Maart op zes cent per K.G. slachtgewicht gebracht. De Nederlandsche Varkenscentrale maakt bekend, dat bij beschikking van den minister van Economi sche Zaken op 2 Maart het bedrag der heffing, hetwelk bij slachting van varkens aan den betrokken keurings dienst betaald moet worden, met ingang van 5 Maart verlaagd is van 9 cent per K.G. slachtgewicht tot 6 cent per K.G. slachtgewicht. Deze verlaging is mede mogelijk doordat de prijzen, welke in Engeland ge maakt worden voor het naar dit land uitgevoerde var kensvleesch in den laatsten tijd niet onbelangrijk ver beterd zijn. Vertrouwd mag worden, dat deze verla ging der heffing aan het binnenlandsche gebruik van varkensvleesch en aan de daling van de kosten van het levensonderhoud ten goede zal komen. Een scherp vonnis over zijn han delingen uitgesproken in de ver gadering van liet hoofdbestuur van den Vrijz.-Dem. Bond. Het hoofdbestuur van den Vrijzinnig-Domocrnti- schen Bond heeft Zaterdagmiddag te 'sGravenhage vergaderd ter bespreking van de kwestio-dr. Abra hams (Trein 8.28). De vergadering werd gedeeltelijk bijgewoond door vertegenwoordigers van de afrieeling Amsterdam. Het hoofdbestuur was voltallig Het hoofdbestuur was algemeen pijnlijk getroffen door deze aangelegenheid, te meer daar het hier geldt een lid der partij, dat ongetwijfeld op een moeilijken post verdienstelijken arbeid heeft ver richt. Bij de besprekingen bleek, dat men eenstemmig van oordeel was, dat aan personen, die openbare functies bekleeden, de hoogste eischen van publieke moraliteit moeten worden gesteld en dat vertegen woordigers in openbare lichamen zich daarvan ten allen tijde bewust moeten zijn. Het hoofdbestuur bleek van oordeel, dat, wat thans reeds als vaststaand in deze zaak kan worden beschouwd, gerechtvaardigden twijfel wettigt, of dit bij den heer Abrahams het geval is geweest. Daar de heer Abrahams zelf inmiddels de conse quenties daaruit heeft getrokken, zijn publieke func ties heeft neergelegd en de instelling van een eere- raad heeft verzocht om het gebeurde nader te onder zoeken, heeft het hoofdbestuur besloten, de verdere behandeling van deze aangelegenheid aan te hou den totdat de behandeling voor den eventueel in te stellen eercraad zal zijn beëindigd. MIDWOUD'S BURGEMEESTER GAAT HEEN. Bij K. B. is aan H. J. Avis op zijn verzoek met 1 April eervol ontslag verleend als burgemeester van Midwoud met dankbetuiging voor de langdurige diensten in die betrekking door hem bewezen. RATTENPLAAG IN ZANDVOORT. Gemeentebestuur stelt premie voor gedoo- de dieren vast. In Zandvoort is de rattenplaag van dien aard ge worden, dat het gemeentebestuur gemeend heeft te moeten bepalen, dat gedurende Maart voor elke ge- doocle rat. 2Yt cent zal worden uitbetaald, wanneer hel dier op de belt gedeponeerd wordt. Driemaal in de weck kan men daar de doode dieren inleveren. Drie auto's naast elkaar op den weg. Uit Naarden: Zaterdagmiddag tegen 4 uur reden op den Rijks straatweg tc Naarden ter hoogte van de Karnernclk- sloot drie auto's achter elkaar in de richting Am sterdam. De eerste wagen had volgens schatting van ooggetuigen een snelheid van ongeveer 35 K.M., de tweede 00 K.M., de derde 80 K.M. De tweed auto wil de de eerste voorbij, de derde de tweede en zoo lagen de drie wagens naast elkaar op den weg, toen juist uit de andere richting een motorrijwiel naderde. Dit werd door den derden auto geraakt, met het ge volg. dat de berijder, de 22-jarige J. Bannen uit Am sterdam, een ernstige» val deed. Met een linkerbeen fractuur is hij naar de Majellastichting te Bussum vervoerd. Bij de botsing had de derde auto den tweeden go- raakt en deze weer den eersten. De eerste en de twee de hadden eenige averij, maar na reparatie konden zij hun reis vervolgen. De automobilist, die de aanrijding veroorzaakte, de bestuurder van den den derden wagen dus, is doorgereden. De burgemeester van Naarden verzoekt hem. in zijn eigen belang zich schriftelijk of persoonlijk aan te melden. Dok hun, die inlichtingen kunnen verstrekken, omtrent deze aanrijding, wordt ver zocht, zich tot den burgemeester te wenden. Berucht bankroover weet te ontkomen. Uit New York wordt gemeld: De beruchte bankroover Dillinger is thans voor de tweede maal onder sensationeele omstandigheden uit de gevangenis ontsnapt. Dillinger. die was ingesloten in de staatsgevange nis van Indiana te Crownpoint, dwong den cipier, zijn cel te openen, doordat hij hern bedreigde met een houten pistool, dat hij in het geheim had ge maakt. De andere vier celbewoners, onder wie een neger, noodzaakte hij, hem te begeleiden. Zij gingen het bureau van den gevangenisdirecteur binnen. Dil linger maakte zich meester van een machinegeweer, dat daar werd bewaard, sleepte een gevangenisbe arabte als gijzelaar met zich mede, stal in de ga rage een auto, en raasde daarna met zijn celgenoo- tcn en den garagebewaker in de richting van Chi- cago. De politie achtervolgde hen onmiddellijk en ondanks het feit, dat uit de auto werd geschoten, gelukte het haar, drie der gedetineerden weder le arresteeren. Dillinger zelf en de neger zijn ontko men. Een der politie-agcnten is door een schot van Dillinger doodelijk gewond. Dillinger is een der meest gevreesde misdadigers der Vereenigde Staten. Hij was eerst kortgeleden weer gearresteerd, nadat hij in den vorigen zomer onder even avontuurlijke omstandigheden uit de ge vangenis was uitgebroken. Ruim een mlllioen pesos schade. Mexico City: In de Mexicaansche stad Fresnillo brak Donderdagnacht een brand uit, die zich met reusachtige snelheid uitbreidde en pas in den loop van gisteren kon worden gebluscht. Verscheidene hui zencomplexen werden geheel vernield. Bij het oprui- mingswerk vond men het lijk van een oude vrouw, doch men vreest, dat nog meer slachtoffers onder de puinhoopen liggen. De schade wordt op meer dan een millioen pesos geschat. De brand kon een zoo grooten omvang aannemen, doordat, te Fresnillo geen brandweer bestaat, terwijl het blusschingswerk bovendien bemoeilijkt werd door gebrek aan water. ONGEWENSCHTE VISITE. Een leeuw in huis. Te Poitiers in Frankrijk is een circuswagen met leeuwen en tijgers tegen een boom gereden. Door den SChOk sprong de kooi open en een tijger en twee leeuwen ontsnapten. De tijger was spoedig weer ge vangen, maar de leeuwen veroorzaakten meer last. Een dezer dieren was in een huis gevlucht, waar men hem slechts met groote moeite kon meester worden. De tweede leeuw, die zich in den tuin van hetzelfde huis verdekt had opgesteld, kon door den directeur van het circus met een lasso gevangen wor den. BLOEDIGE STRIJD MET PAPOEA'S IN NIEUW GUINEA. De „Daily Herald" meldt uit Brisbanc, dat volgens een officieel bericht bij een gevecht tusschen een po litie-strafexpcditie en inboorlingen in Nieuw Guinea, 19 Papoea's werden gedood en 10 gewond. De straf expeditie vond plaats in een onder Australisch Vol* kenbondsinandaat staand gedeelte van Nieuw Gui nea, om een van moord verdacht man te arrestecren. ult de OMGEVING W .V KK r Vrijdagavond hield de Coöperatieve Broodbakkcrij- en Verbruiksvereeniging „De Tijdgeest" haar Dis trictsvergadering in de tooneelzaa) van den heer R. Laan, alhier. De zaal gaf een werkelijk feestelijk aanzien, vol bezoekers, een opgewekt stukje muziek, de wand smakelijk gestoffeerd en uitgestald met verschillende artikelen. De Voorzitter sprak in zijn openingswoord dan ook zijn groot genoegen uit over een zoo groote be langstelling. Na het openingswoord van den voorzitter, wordt door den heer M. Metman uit Den Haag een pro- pagandarede uitgesproken. Vlot en helder in zijn betoog, zet spreker achtereenvolgens uiteen het ont staan, de ontwikkeling en de sociale doelstelling der Coöperatieve beweging. De voorzitter doet voorts enkele mededeelingen van huishoudelijke» aard. o.a. dat tot bedrijfsleider is benoemd de beer R. Korver; dat tot leden van den ledenraad voor Lutjewinkel zijn benoemd de heeren J. Jongcjan en N. Rakker. Het jaarverslag is weder met zorg samengesteld door den secretaris, den heer M. Koorn en vragen daaromtrent zijn niet ingekomen. Staande de verga dering. vraagt de heer Hoitema van Kolhorn, hoe het staat met het loongeschil met het personeel. De voorzitter zegt, dat dit in handen is gesteld van den Coöperatieraad en de beslissing moet nog val len. zoodat daar nog niets over mede te doelen is. Dan komt de film. eerst een zakelijke film, over de stichting en inrichting van het gebouw van de Han- delskamer te Rotterdam en de bedrijvigheid in dit gebouw, welke film met belangstelling wordt ge volgd en daauia werd door een tweetal geestige films de geest ontspannen en sloeg over in groote vroolijkheid. Herhaalde malen werden ververschingcn rondge diend, door vele nijvere handen en ieder werd in de gelegenheid gesteld deel te nemen aan een gratis verloting van eigen producten zoodat er ook nog eenige gelukkige winnaars naar huis gingen. W A KM EN TIU I ZE ft De tuinbouwvereeniging „De Noord" hield dezer dagen een algomeenc vergadering in 't Veilingskot'fie- Tiuis. Aanwezig 30 leden. 1. Opening. De voorzitter de heer II. Gutker, open de de vergadering. Alvorens verder tc gaan, merkte spreker op, dat. een lid van het bestuur van ons is heengegaan en dat de achtergebleven weduwe dit ver lies geduldig zal dragen. Verder memoreerde voor zitter den zeer slechten toestand en betwijfelt of ver lichting zal komen. notities waren niet prompt in orde. Nu heeft de hakker 'n gloednieuw register voor 'n spotprijs; f 7.50 of 3 dagen. Noordscharwoude. HUN HOOFD LOOPT SOMS OM! Behalve de hoer, de kweeker en de bakker, heeft ook de slager heel wat te onthouden en waren den slager Arie K. te Noordscharwoude al die wettelijke bepalingen en keuringsmerkon in den bol geslagen, met gevolg dat hij op 21 Oct. kocvleesch in zijn winkel had hangen met het merk V. G. T., wat be- tcekent: voorloopig goedgekeurd onder toezicht. Dat hetcekcnt niet, dat voortdurend 'n rijkskeurmeestcr niet de roode vlag bij zoo'n boutje op dc wacht staat, maar dat het niet in den winkel in voorraad mag worden gehouden, omdat dit vleesch zoo spoc- 'ig mogelijk achter de kiezen moet verdwijnen. De •'ager, heden terecht staande, stond overigens gun- g bekend en wist hij den kantonrechter tc over- •rigen van zijn goede trouw, zoodat hij er wondcr- cst inet f 15 boete of 15 dagen afkwam. \V i n k c 1. NOG 'N SLAGER, DIE WEET WAT I1ET IS, SLAGER TE ZIJN. Dc heer Jan W., behoorende tot het gilde der heenhouwers te Winkel, kreeg op 23 Dec. visite van 2, zegge twee keurmeesters (vanwege de bezuini ging), welke heeren genoegelijk pratend, zijn inrich ting eens inspecteerden. Het was alles koek en ei, tot in zijn werkplaats reuzel werd ontdekt, in open, ongcbanderolleerde zakjes. Nu was de boot an, alle vriendelijkheid verdween als ongehnmlciollecr- de reuzel in de. koekepan en mocht heden de ramp zalige crisisvetsmelter dolblij zijn, dat hem niet meer dan f 12 boete of 12 dagen werden opgelegd. Maar de. ambtenaar zei nog niet accoord, (hts kan het crisisvet er nog wel wat meer uit worden ge braden. Harenkarspel. 'N RELZE- AMBITIE. Dc 20-jarige Annie R. uit Harenkarspel was te Alkmaar op den Frieschewcg gepikt wegens rijden op een geleende fiets zonder achterlicht of reflec tor. Vandaag had de concientieuzc dame haar werkhuis verzuimd en was heel uit het Waarland komen peddelen om den Kantonrechter niet teleur !c stellen. Deze goede intentie werd dan ook geap precieerd, blijkens de straf: 1 gulden of 1 dag. Den H e 1 d er. EEN ONGUNSTIG VERSCHIJNSEL. Een autobus met onvoldoende remmen kan hecle- maal dc waardeering der autoriteiten niet wegdra gen en dus werd dc heer Piet R. uit Den Helder, die een dergelijk vehikel bereed op den Schermer- weg te Alkmaar, ondanks zijn papiertjes, waarmede hij zijn lamme handrem meende tc rchabiliteeren, veroordeeld tot I 8 boete of 8 dagen. STRAFZITTING VAN VRIJDAG 2 MAART. Nieuwe Niedorp. EEN ROEKELOOS CHAUFFEUR EN LINKS-DEN- BOCI1T-AFKNIJPER Bij wijze van S. Nicolaasverrassing ontving de auto van den kruidenier J. J. Meijer, waarmede hij den Dorpsweg onder N. Niedorp bereed, zulk een opstop per van den door Jan W., besturden auto, die in zijn woestheid het verschil tusschen rechts en links niet meer scheen te kunnen onderscheiden, dat zijn wa gen tegen een boom geperst en een schade van 1' 47.50 toegebracht werd. De kantonrechter maakte dat grapje heden eens voor elkaar en veroordeelde den chauffeur, die in zijn omgeving niet als een model van kalm rijder bekend staat, tot f 20 boete of 10 dagen en betaling der veroorzaakte schade. Noordscharwoude. GEDUPEERDE JOURNALISTEN. Niet minder dan dc geneesheer, is ook steeds de journalist gepresseerd, wanneer het algemeen be lang zijn diensten vordert en zoo waren in den avond van 10 Januari de firmant-uitgever der Lan gend ijker Courant, J. H. "Keizer uit Noordscharwou de en zijn redactioneele stafkapitein Ferd. Groot, ten zeerste gehaast, ten einde den Zcppelintrein te Noordscharwoude nog te halen, toen tc St. Pancras een voor hun wagen uitrijdende auto, trots herhaald claxongebrul, niet voornemens scheen hen te laten passceren. Toen zulks ten slotte nog gelukte, was de kans op de North-Scharwouder express reeds ho peloos verkeken en konden zij hun verspilden tijd verder bezigen met. een min of meer ongezouten twistgesprek mot den onbeleefden automobilist, Jos. Tr., koopman tc Noordscharwoude, die hen een ge wichtige expeditie door zijn onsportiviteit had doen missen. De gemoederen werden dan ook zóó verhit, dat het geheele gezelschap elkander hedenmorgen terug zag in dc ontvang-salon van den kantonrech ter. Ook daar waren de hoofden niet in één zak tc krijgen. De heer Keijzer en Groot persisteerden onder eede en belofte bij hun klachtc, doch de heer T., geflankeerd door 2 getuigen a décharge, ver klaarden met evenveel ijver, dat de schuld van achterblijven geheel was toe te schrijven aan de firma Keijzer en Co. Dc Ambtenaar was echter zoo vrij, zich- te scharen aan de zijde van de pers en vorderde f 15 boete of 15 dagen, waarop mr. Bocr- rigter het voornemen te kennen gaf, het vonnis 1 week in beraad to zullen houden. Het vermakelijke in deze pers-panne was echter wel. dat ieder der kiftende partijen dc ander ver dacht te diep in het glaasje te hebben geloerd! S c h a g e n. ALWEER EEN „RECHTSVERKRACHTER". Zekeren niet verschenen mijnheer Dirk B. uit Schagen, had op 15 Januari dc verkeersformule „Rechts heeft de voorrang" langs de Grootsloot, bij een kruispunt allerschromelijkst verwaarloosd! van welke nonchalance de melkventer T. de Jong uit Schagerbrug, die zich met zijn bestelwagen stipt hield aan de regels van den weg, de nadeclige go- volgen ondervond. Maar ook Dirk spon er geen zij bij, aangezien hij tot f 10 boete of 10 dagen werd veroordeeld. Zuidscharwoude. PE GEVAARLIJKE SPRINTER. Als zoovele jongelieden, schept de jeugdige schip persknecht Theodorus L. uit Zuidscharwoude er behagen in, zijn mede-fietsers door zijn onbesuisd ge- ros in onmogelijk tempo, aan gort tc rijden. Zoo reed hij op 11 Januari in wilde vaart hei terrein op van 't veilingsgebouw en trof daarbij een ander wielrijder, de heer Ph. Hoornstra, op zóó gevoelige wijze, dat deze kennis maakte met den keiharde» voilinsweg, zijn rijwiel werd beschadigd en zijn schoen letterlijk in tweeën gekraakt, om van de lichamelijke ongemakken dan maar niet te spre ken. Van schadevergoeding wilde dc wilde knaap weinig weten, zoodat aangifte volgde. Ook thans voor den Kantonrechter was het ventje ver van soe pel, maar men heeft daar wel de middelen om der gelijke snaken tot de orde tc roepen en volgde ver oordeeling tot f 5 boete of 5 dagen en f 10 schade vergoeding. Den Helder. EEN JOVIAAL MANNETJE. De heer Corn. K. uit Julianadorp, een gemoede lijke baas, met wien het een genot is, juridische za ken te doen, had door zijn schuld met zijn wagen den auto van den heer M. de Jong uit Den Helder, 'n jongmensch, dat nu ook niet altijd uitblinkt als zachtzinnig chauffeur, aangereden op de kruising Kcinsmerweg en Grootsloot. De heer K. erkende di rect en zei gemoedelijk: 'n Ongelukkige samenloop van omstandigheden, heeren! Nu, dc hoeren begre pen dit en de brave man behoefde niet meer af te tikken dan 5 pop, wat hij dan ook direct deed. Oudkarspel. EEN DURE LEEMTE IN DE BAKKERS- ADMINISTRATIE. De heeren bakkers hebben zich tegenwoordig ook met hooger intellectueele dingen te bemoeien, dan hun trog en meelzakken. Er is daar het tarwcregis- tor en wee hun gebeente als met die boekhouding de hand wordt gelicht. Dat werd ook dc bakker \n-h. B. te Oudkarspel gewaar, toen hij den con- oleur Verduin op 4 Juli zijn tarweregisler niet !;on toonen. Hij kon 't niet vinden, maar vermoede lijk heeft hij ook niet al te hard gezocht, want do

Schager Courant | 1934 | | pagina 9