Arrondissementsrechtbank te Alkmaar. Zi'pe en HazepoMer De Zwarte Monnik Bont Allerlei. VOOR DEN POLITIERECHTER. STRAFZITTING VAN MAANDAG 5 MAART. Den Helder. SCHIEDAM CONTRA DE MARINE. Onze edelachtbare Politierechter had vermoedelijk ten middagure een gewichtig „rendez-vous", al thans was de justitie-affaire hedenmorgen reeds om kwart voor 10 ure geopend en verscheen als gang- makend cliënt, de cidcvant Alkmaarder Christiaan J.. thans caféhouder te Den Helder, 'n blijkbaar nogal rumoerig perceeltje, dat op 31 Augustus den marine-matroos H. Visser op eenige vuistslagen had onthaald. De interne kwestie in dit vijandelijk optreden bestond in een caféschuld, die de rijks- pikbroek had gemaakt. De matroos incasseerde deze opstopners geduldig, doch zocht langs officieelen weg zijn recht, wat verstandig en veilig is. De los bandige kastelein legde ditmaal het loodje en werd veroordeeld tot f 15 boete of 15 dagen. Wervershoof. ZEGEN. DIE GEEN ZEGEN BRACHT. 'n Papoea-achtig gecoiffeerd visscher uit Wersvers- hoof, Theo B., had op 0 Nov. do brutaliteit met een ze. zegen, 'n moorddadig vischtuig, 'n aanval te doen op den vischstand van den polder Grootslng en nog wel zomler voorzien te zijn van een schrif telijke vergunning. De rijksveldwachters Burk en Kok pakten hem bij de kladden en wilden krach tens hun instructie den zegen in beslag nemen, waartegen de domme kerel zich met alle kracht met gebruik van een vuurpot en 'n helmstok als afweermiddelen, trachtte te verzetten. Het gevolg wat dat hij er nog diener intipnelde en nu ook r.og terecht stond ter zake belemmering, wat door het strafwetboek strafbaar wordt gesteld. Het was trouwens niet voor het eerst dat Dorus zoo'n granie debiteerde. Hij staat hekend als een lastig exem plaar en is reeds talrijke malen veroordeeld wegens allerlei a-socia'e daden. Hij was dar ook reeds inng aan gevangenisstraf toe en de Officier aarzelde niet hem voor 4 maanden miksmikkelen voor te dragen. Een advocaat uit Hoorn, mr Wiinhnusen, wilde het vonnis van den kantonrechter te Hoorn betref fende de visscherij-overfreding afwachten en tracht te voorts de rechtbank te suggereeren. dat zijn cliëni toch eigenlijk 'n „goeie kerel' is, reden waarom hij het bekende ballet ie der voorw. veroordeeling on wierp, voor iemand die een dergelijke gunst reeds zonder vucht had genoten. De Officier gevoelde niet veel voor het een. noch voor het ander en persis teerde. Ook de Politierechter, om in vischstijl te blij ven. wilde niet bijten in het aas van verdediger en legde den ..gooien kerel" 2 maanden gevangenis straf op, in de hoop dat hij nóg beter zal worden. M e d e m b 1 i k. DE KLOMPENRIDDER. Een 34-jarige heer uit Nibbixwoud, Willem v. D., op of omstreeks 25 November zoo'n beetie duvels toejager op de werkverschaffing te Medemhtik. kreeg reeds in den vroegen morgen matschudding met den onderbaas Laval, welk minder vriend schappelijk debat zóó in levendigheid toenam, dat Willem met zijn klomp argumenteerde en de on dichter dft wel soliede, maar niet satijnachtige schoeisel tegen liet hoofd wierp. De opzichter smeerde zijn huil met ongezouten boter en genoot heden de satisfactie, den klnmpenridder te zien veroordeeld tot f 15 boete of 15 dagen hechtenis. Den Helder. EEN „KERK EN VREDE"-PROPAGANDIST. De 18-iarige smid en tevens vuurvreter voor den Vrede, Christiaan Fred. St., te Den Helder, had op 31^ November op een propaganda-vergadering van „Kerk en Vrede", belegd door de Jongercn-Vredes- oct'e, verspreid het orgaan „De Stormklok", in welk exemplaar werd opgeruid tot dienstweigering in de volgende pertinente bewoordingen: Weigert overal massaal soldaat te zijn. Met dergelijke ad viezen moet je tegenwoordig echter maar niet gaan venten en het gevolg was dan ook, dat rechercheur Beukers proces verbaal opmaakte, de jeugdige zoon van Vulcanis terecht stond en het feit erkende. De Officier vreesde dat geldboete zou betaald worden uit een of andere verenigingskas en requi- reerde 1 maand gevangenisstraf. Mr. Buiskool van Schagen had zich belast met de verdediging van den iongen anti-soldaat en be twijfelde of de dagvaarding zou kunnen leiden tot veroordeeling, hetgeen pleiter in de puntjes uit spon, onder verwijzing naar het geïncrimineerde artikel en art. 1S3 van de Grondwet. Uitvoerig stond pleiter stil hij de diverse groepen van dienstwei geraars en stelde in het licht, dat de Jongeren- Vredesactie niet opruit, zelfs niet mag opruien, doch slechts tracht te werken op het geweten. De actie gaat niet tegen den krijgsdienst, doch vóór den Vrede. Het gezag wil men handhaven, doch men strijdt voor het hoogere ideaal, het „Vredes idéé! Hun strijd is niet nationaal, maar internatio naal. Pleiter beëindigde zijn als steeds nnnhoorens- Waardig en geestdriftig betoog met vrijspraak te verzoeken, subsidiair een voorwaardelijke veroor- deeling voor dit jonge mensch, dat geen staatsge vaarlijk misdadiger is. De Officier bleef bedenkingen koesteren tegen de Uitdrukking: „Weigert overal massaal soldaat te Zijn" en zag daarin door haar ondu'delijkheid zeer zeker 'n aansnoring tot dienstweigering. Voorts verklaarde de Off'cier niet gekant te zijn ■tegen de voorw. veroordeel'ng voor d't overigens fn'soenlijk jongmensch, doch spreker had niet de zekerheid of verdachte ziin actie dienaangaande 'zou staken en bleef prrsistceren. Pleiter bleef niet achter nog ennige argumenten tegen deze repliek naar voren te brengen en hand haafde onveranderd zijn conclusie. Pleiter wees nog op het bekende professoren-manifest en hoontc dat men deze kwstie ook zoo zou oplossen ten be hoeve van ziin cliënt, die door den mond van plei ter een zeHde toelichting geeft op hetgeen hij be- doe'd heeft met zijn aciie. De Polit'ercchter deed daarop uitspraak en let tende op den ernst van het misdrijf, veroordeelde hij het jongemcnsch, na uitvoerige argumentatie, Üot 1 maand voorwaardelijk met 2 jaar proeftijd. Heerhugo waard. EEN BRUTAAL STUKJE. De 31-ïarige koopman Jan C.nrn. M. uit TTorhugo- waard, hoewel hem door den kantonrechter te Am sterdam de. bevoegdheid een motorrijtuig te mogen besturen voor den tijd van 10 maanden was ont zegd. werd on 16 November door den agent v. d. Brink te .Alkmaar achter het stuur aangetroffen. Ilij werd voor dit feit, dat niet als 'n penlesc»u.lle- tje wordt beschouwd, veroordeeld tot 1 maand ge vangenisstraf. Zuidscharwoude, EEN RADIO-AFTAPPER. De gemeente-werkman Corn. II. te Zuidscharwou de had zich gratis radiogenot verschaft, door zich op clandestiene wijze te verbinden met het centraal net van den exploitant, den heer Schuitemaker, met gevolg dat hij nu terecht stond wegens dief stal van clectrische energ'e. Vonnis f 5 boete of 5 dagen. Natuurlijk zal hij Kovncs I.ajos niet meer voor „lou metjol" kunnen beluisteren. Hoorn. ZIJN BLOED WERD KARNEMELK. Op 1G November ontving de 11-jarige scholier Pietje Vermeulen te Hoorn een duw en 'n schon van zekeren Willem K., die boos werd, omdat de knaap hem begroette met den scheldnaam waarmede hij in zijn omgeving hekend staat. Dit jongmensch, thans wegens mishandeling verschijnende, beweer de slechts een schop te hebben toegebracht. Do jon ge Vermeulen schold hem voortdurend uit. De Of ficier vond dit zaakje zelf erg kinderachtig en eisch- te f 4 boete of 4 dagen. Vonnis f 2 boete of 1 dag met terechtwijzing aan de moeder in 't vervolg ook haar zoon wat beter tot de orde te roepen. W i e r i n g e n. WIERINGER IIONDENBELASTING-MISèRE. Een drietal sukkelaars aan de hondenbelasting- epidemie te Wieringcn, de hecren Piet L., Hann S en Simon W., waren heden naar de kliniek gediri geerd, doch hadden geen gevolg aan de uitnoodi- ging gegeven. De heeron hadden met pijnlijke nauwgezetheid verzuimd hun honden voor de be lasting aan te geven. Ieder hunner ontving een pil in den vorm van f 3 boete subsidiair 1 dag. Den Helder. EEN MOOI MENSCH! De welbekende Gijshert B. to Den Helder, die al heel wat op zijn kerfstok heeft en thans 'n voorw. straf uitbromt in de Rotonde te Haarlem, had ook nog kans gezien het huwelijksgeluk van den arbei der A Versluis grondig te verwoesten. Ten over vloede kwam hij nog met een .„snee in zijn oor" bij dit mannetje opscheppen, sloeg 'n glasruit fijn, zoo- dat Versluis ook nog 'n glassplinter in het oog kreeg. Die modelburger, flink geboeid, stond heden terecht en zoowel Politierechter als Officier waren het roerend eens, dat 14 dagen wei de minste straf was, die Gijs kon worden opgelegd. Onder leiding van den Dijkgraaf, den heer C Hooij, vergaderden Dijkgraaf, Heemraden en Hoofd ingelanden op Dinsdag 6 Maart 1934. Alle leden zijn aanwezig, 2 vacatures heemraad. Secretaris de heer J. J. Bleek, opzichter de heer P. Kooij. De Voorzitter opende de vergadering en deelde mede, dat deze buitengewone vergadering was be legd, in verband met het gemis van 2 heemraden, n.l. van den heer W. Nieman en van den heer Jimmink, de laatste wegens overlijden. Spr. brengt dank aan beiden voor het vele dat zij voor den nolder hebben gedaan. Ondanks den hoogen leeftijd heeft de heer Jimmink geen schouw gemist, zijn uiterste zorg gaf hij aan de belangen van den pol der. Spr. hoopt dat de straks te benoemen heem raden de voetsporen van beiden zullen volgen. De notulen worden goedgekeurd. Van de mededeelingen en ingekomen stukken deelen wij mede, dat Ged. Staten bezwaar maakten tegen het aangaan van een geldleening ad f 35000 voor verbetering der wegen en wel wat betreft den aflossingstermijn van 10 jaren. Ged. Staten prcfe- reeren een termijn van acht jaren. Enkele leden noemen dit een eng standpunt en gewezen wordt op den slechten toestand. Vooral de heer Dignum wil het maar niet klakkeloos accep- teeren; in elk geval wil hij protest laten hooren. De heer Bruin wil met hot voorstel van Ged. Staten accoord gaan, vooral omdat in de 3 eerste jaren volstaan mag worden met een aflossing van f 3500 per jaar en de polder daarna van een groote geldleening af is. De vergadering gaat accoord mot het schrijven van Ged. Staten. Ged. Staten beschikten afwijzend on het verzoek om de vergoeding van f 90 ten behoeve van den sluiswachter te Oudesiuis, voor gemis sluisgelden door afsluiting vaarwater voor rekening van do provincie te nemen. Op het verzoek van het Besteuur om de wegen langs de Groote Sloot op het provinciaal wegonplo.n te plaatsen, werd door Ged. Staten afwijzend be schikt. Zij wezen er op dat ingevolge de motor- en rijwielwet dez.e wegen zijn geplaatst in de derde klas en auto's met meer dan 2400 K.G. wielbelns- ting mogen niet op deze wegen worden toegelaten. Het P.E.N. bleek niet bereid te zijn, de halve kosten van het verplaatsen der palen langs den St. Maartensweg te dragen. Goedgekeurd worden de geloofsbrieven van den heer V. Bakker, gekozen tot molenmcester van pol- der D. Vastgesteld worden bepalingen betreffende geval- FEUILLETON DOOR F, D Cl AH WAT TA CR. 56. „En kiezel?" merkte Puttier sluw op. „Neen, sir, geen kiezel, liet is zeer eigenaardig, dat er in de havensrill nooit kiezel gevonden is. Zij zijn nu op het zand gestuit", zei hij, afdalende in een gat, uat de grouuwensers nu bezig waren ine', schoien en stutten. „Lu ol ik blij ben, ciat kiezel hier ontbreekt het maakt het werK zooveel lichter." Nauwelijks had hij do woorden gesproken, of do ploegbaas schreeuwde: „Wij zitten hier op kiezel, baasl" „Kiezel???" En do ingenieur daalde dieper af. t Is maar een laagjeberichtte hij, weer boven gekomen, maar zelfs daarover sla ik verbaasd. Nu is er geen enkele mogelijkheid meer uitgesloten." Dick luisterde niet naar hem. De waaide van kie zel voor een plattelands-aannemer was hem even onverschillig als de wuarde van zand voor een krui denier. Het werk werd nu zwaarder. Een kraan en een windas moest aangevoerd worden cm do zware hak ken op te halen, wat ook een aanzienlijken tijd in beslag nam, gedurende welken hij herhaaldelijk naar de Bron der Wenschen liep. Nadat het kiezel ontdekt was, kreeg Dick antwoord van Harry. „Ben jij daar, Dick? Wat voeren zo boven or.zo hoofden toch uit?" Zijn stem klonk gemelijk en prikkelbaar. Dick vor- teldc hem in het kort wat er aan de hand was. „Kun je mij niet iets laten toekomen, opdat ik van onderen kan werken?" vroeg Harry. „Het zou julJio zoodoende veel gemakkelijker gemaakt worden." Om hem te sussen, zocht Dick een licht breekijzer uit, en liet dit met veel moeite naar hem neer, terwijl Harry beneden vol ongeduld wachtte. „Maak toch voort", brulde hij. „Of denk je, dat ik voor altijd hier wettsch te blijven? 11< heb kolossaal veel werk te doen dat weet jij ook, Dick." Mocderlooze Paasch-lammetjes worden met de üosch grootgebracht len, waarin en de voorwaarden waaronder in dienst neming op arbeidsovereenkomst naar burgerlijk recht kan plaats hebben. Verkiezing 2 heemraden. Aan de orde is de verkiezing van twee heemraden ter voorziening in de vacature, die ontstaan is door ontslug-aanvrage van den heer W. Nieman en in de vacature, die is ontstaan door het overlijden van den heer J. Jimmink. Voor de vacature-Jimmlnk is de uitslag: ,1. Eriks Sr. 8 stemmen: G. Hademaker 1, P. de Boer 1, H. Dignum 3 en J. v. d. Oord 1 stem. Gekozen is dus de heer J. Eriks, die de benoeming aanneemt De Voorzitter feliciteert den heer Eriks en hoopt, op een prettige samenwerking. De heer Eriks dankt voor het in hem gestelde ver trouwen. Voor de vacaturc-Nicman is de uitslag van de eerste stemming: J. v. d. Oord 2, II. Rezelman 5, II. Dignum 5, G. Rademaker 2 stemmen; de tweede vrije stemming geeft tot uitslag: J. v. d. Oord 2, H. Rezelman 5, H. Dignum 6 en G. Rademaker 1 stem Herstemming vindt dus plaats tusschen dc heeren H. Rezelman en H. Dignum. waarhij 8 stemmen wor den uitgebracht op den heer Rezelman en 6 stemmen op den heer Dignum, zoodat de heer Rezelman is gekozen. Ook de heer Rezelman neemt de benoeming nan en wordt door den Voorzitter gefeliciteerd, waar bij op goede samenwerking wordt gehoopt. De heer Rezelman dankt voor het in hem gestelde vertrouwen. Algemeone felicitatie volgt. De suppletoire begrooting 1933 kan nog niet wor den vastgesteld, omdat verzuimd is haar 14 dagen ter visie te leggen. Bij de rondvraag spreekt de heer Van der Oord er zijn verwondering over uit dat het Dag. Bestuur nog niet kan opgeven de kosten van het autovervoer voor den opzichter. Met het oog op den wegenbouw vindt spr. het gewenscht dat een besluit wordt ge nomen. De Voorzitter vindt bet heter déze zaak te regelen als de rekening over 1933 geheel overzien kan wor den. Thans is er geen geronde has's. Waarschijnlijk wordt over een maand weer vergaderd. De heer Van der Sluijs zegt dat ook in de vorige ve»-*»*Horing reeds is tnejjozegd dat in de volgende ver gadering een overzicht van de kosten zou worden verstrekt De Voorzitter wijst er op dat dit een buitengewone vergadering is en als nu vóór het afsluiten van do rekening nog een buitengewone vergadering gehou den moest worden, zon snr. thans een voorbehoud moeten roa'-en. Van de rekening is nog niets klaar De heer Van der Slujjs meent dat dan toch wel een overzicht is te geven van de vervoerkosten. De heer Dignum informeert naar dc voorwaarden t.a.v. de brug over de egalement hij Slagter. Mag die brug een belemmering vormen voor de scheepvaart Medegedeeld wordt, dat de brug geen belemme ring voor de scheenvaart mag vormen en dus ge opend behoort te zijn. Dick antwoordde niet, maar zijn angsten vermin derden er niet op. Hij kende Harry en diens ver schijnselen te goed, wanneer zijn broer aan zijn drift en razernij toegul, en was blij, toen liet breekijzer eindelijk door Harry losgemaakt werd. „Wees voorzichtig hoe je liet gebruikt!" riep hij nog naar beneden. „De mannen werken van boven, en je zou een instorting kunnen veroorzaken." Maar hij sprak tegen niemand. Harry liad zich verwijderd en Leslie antwoordde. „Hoe lang heb je nog werk, Dick?" vroeg zij. „Dat kan ik niet zeggen, Leslie. Een paar uren, langer niet. is liet goed niet je?" Een korte aarzeling; toen: „Ja, met mij is het goed." „En met Harry?" Een langer wachten. „Met hem ook, geloof ik. Kun je niet jets laten zakken, dat hij kan eten?" Vroeger in den avond had Dick geprobeerd om het einde van een dunne rubberslang naar het levend begraven paar to laten zakken, maar die poging was vruchteloos geweest. „Ik zal zien", antwoordde hij, en zocht een van de artsen op, die hij had laten ontbieden. Deze gaf hem twee bruine tabletten, en in papier en met gewicht bezwaard, werden deze neergelaten. „Dank je", kwam haar stern zacht terug. „Ik weet niet, of ik er nut van zal hebben, maar Harry is op t oogenblik druk aan het hak..en. HOOFDSTUK LXIV. Met Harry's werklust viel niet te spotten. Hij had een gevallen, groot rotsblok naar liet midden van de gang gerold en er op staande, kon hij gemakke lijk bij de zoldering. Zij zag nu met tusschcnruim- ten gaten, die er op leken alsof er pinnen in ge stoken hadden om hoeden aan op te hangen, hoe wel het haar een raadsel bleef, hoe iemand er hier ooit zulk een gebruik van had kunnen maken. Toen werd het haar opeens duidelijk, waarvoor deze ruim te gebruikt \yas. Aan den muur hing een ijzeren haak, door roost zoodanig verteerd, dat zij hem kon breken. Hiér bewaarden do monniken in vroeger eeuwen hun vleesch; het was een middeleeuwscho koelkelder. Harry werkte in opgestroopte hemdsmouwen. Hif had zijn breekijzer tusschen twee sternen weten to boren, en neuriede zachtjes onder het wringen. Ilanr angst nam toe. Wanneer de crisis straks bij hem losbarstte, zou zij kort duren, maar wat zou EEN BELANGRIJKE VONDST TE SAMARKAND. De oudste Aziatische cultuur ontdekt? Uit Leningrad wordt gemeld, dat in den loop der laatste jaren een reeks van vondsten in Centraal- Azië heeft geleid tot de ontdekking van een Aziati sche cultuur, welke de oudste is, die tot dusverre bekend is geworden. Het betreft hier een zestigtal manuscripten in de Sgodiantaal, welke tot nu toe slechts in één handschrift bekend was. Deze merk waardige taal werd gesproken in een grensgebied van het Perzische rijk, dat Marakanda tot hoofdstad had, het tegenwoordige Samarkand. Alexander de Groote heeft dit rijk in ongeveer 300 v. Chr. veroverd; van de oudere beschaving zijn zeer weinig sporen overgebleven. De thans gevonden manuscripten zijn gedeeltelijk on hout geschreven en zijn tezamen met Ara bische en Chineesche brieven In de ruïne van e«-n oud slot gevonden. Zij dateeren vermoedelijk uit de achtste eeuw na Chr., toen de Arabieren voor de eerste maal naar het Oosten doordrongen. Het schrift staat, evenals de dnarbij gevonden kloederon en gereedschappen, kennelijk onder Chineesehen in vloed. zoodat men on eenmaal vele interessante din gen over deze verdwenen beschaving te weten is gekomen. LABRADOR, Labrador is een der meest afgelegen gebieden der aarde. Reeds van het Rroote eiland New Feundland, dat ongeveer een vierde deel der grootte van het Duitsche rijk bedraagt, doch slechts een kwart niil- lioen bewoners telt. hoort of weet men slechts zeer weinig. Het schiereiland Labrndor beteekent voor de Europeanen slechts een aardrijkskundig begrip, waarvan men, als men de school heeft veriaten, nauwelijks meer hoort Men behoeft zich over deze onwetendheid niet te schamen, want de aardrijkskun digen zijn zich pas sinds ongeveer zestig laar met dit gebied gaan bemoeien en eerst in de jaren van i870 tot 1885 is het binnenland van dit eiland wat nauwkeuriger onderzocht Maar ook deze onderzoe kingen konden zich slechts bepalen tot algcmeene geologische, botanische en zoologische verhoudin gen. Het onderzoek wordt natuurlijk zeer benioei- ij Kt in een tand. waar het negen maanden van het aar winter is en in de overige drie maanden geen zomer heerschl, drie maal zoo groot is als het Duit sche rijk, maar ongeveer 250000 bewoners heelt, van wie er nog een derde uit Indianen en Eskimo's be staat Het klimaat van Labrador gelijkt op dat van Noord-Siberié. winterteniperaturen van 40 tot 50 gra den vorst zijn niet ongewoon en in bet meest zui delijke gedeelte van het schiereiland heeft men zelfs 4J graden onder nul waargenomen. In het noorden kwamen temperaturen van 54 graden koude voor. Dat is een temperatuur zoo laag a.s zelfs niet in het Noord-Oostelijke deel van Siberië voorkomt. In Juli en Augustus is hei daar zoo warm als bij ons in April. Er heerscht dan een gemiddelde tempera tuur van 7 tot 8 graden Celsius en dientengevolge rnelten sneeuw en ijs eerst in Juni. om reeds weer in bctober het onherbergzame land met een kil pantser te bedekken. IJsvrij watei is er in liet noor- ueii van Laorador (dat is ougevoer de gcograhpi- sche breedte van Stockholm, Oslo en Leningrad) niet. voor 20 Juli. De oorzaken van het ruwe onherbergzame kli maat vormen, naast de het schiereiland omgevende koude zeeën, de ijzige Labrudurslroom. die van de oostkust van Groenland komt en een in de üavis- straat verloopende boog langs de noordoostelijke kust van Labrador en oostelijk van New bound- iand tot aan de banken van New-Kuundland gaat, waar hij den Golfstroom ontmoet en door deze ri vier westwaarts tot aan de kusten van de Ver- eenigde Staten wordt afgeleid. Dt temperatuur van dezen 450 km. breeden en 70 m. diepen stroom ligt onder nul. De koude van den Labrudorstroom be ïnvloedt ook het klimaat der zuidkust van New- Koundiund zeer ongunstig, waai hij komt. zuudat ook de Belle lsJe-straat tusschen New Foundlaiid en de zuidoostelijke spits van Labrador, waarin het Green-island ligt, nog volkomen bevroren is. Zonder ijsbreker is daar tot bijna Juni geen scheepvaart mogelijk. Het eenige verkeersmiddel van de wei nige visschers, die daar overwinteren, is, als in de Poolstreken, de hondeuslede. De heer Rademaker vraagt of, in verband met het oyenijueu van den lieer Jmnnink geen waai nemend uijkgiaaf moet worden benoemd, maar dit blijkt do taak van hel Dag. Bestuur te zijn. Hierna volgt sluiting. het einde zijn? Onwillekeurig voelde zij naar het nies in haar zak. Nu hield Harry even op, om zich het zweet van het voorhoofd te wisschen. „Dick heeft heelemaal niet het voornemen om ons te roerden. Dat weet jij net zoo goed als ik." „Ik zeg je, dat je je bepaald vergist, Harry*" ant woordde zij. Haar tegenspraak maakte hem woedender en hij beet haar toe: „Jij bent niet goed wijs! Alle vrou wen zijn zottinnen. Hij denkt er niet over, dat zeg ik!" Hij streek niet een hand over zijn oogen. „Hail ik het portret maar mee naar hier genomen", mom pelde hij. ,„\u zal hij het vinden, en er opnieuw den spot mee drijven." „Je vordert prachtig met Je werk, Harry". zei zij om zijn aandacht af ie leiden. Het gelukte, en hij gi ig weer aan den arbeid „Vertrouw op mij, Leslie. Ik ben de eenige, in wien je vertrouwen kunt stellen. Je hebt geen vijanden. De Zwarte Monnik is dood! Ik doodde hem, en ben er trotsch op. Iedere Chelford behoorde minstens één Zwarten Monnik te dooden, en mijn voorvader heeft mij zijn goedkeuring betuigd." Intusschcn was het breekijzer ver genoeg tusschen de steenen doorgedrongen, en hij begon het als hcf- boom te gebruiken. Toekijkende, zag zij den steen ocwegen. Plotseling zakte deze een achtste duim en Harry jubelde het uiL „Zie je wel!" gilde hij. „Dick had nooit gedacht «lat ik het zoo ver zou brengen, ander had hij mij dit breekijzer nooit gegeven!" „Neem de uiterste voorzichtigheid in acht, Harry" vermaande zij heta Ilij begreep haar en begon aan een anderen kant te werken. En toen gebeurde juist hetgeen zij ge vreesd had, Harry maakte een zijsprong, toen «Ie steen neerplofte, tegelijk met een massa puin. «lat oen hoop op den grond vormde. Toen keek Hij naar joven en zag den scherpen kant van een kist. „Zie, zie, zie!" schreeuwde hij. Zijn bevende handen konden het breekijzer nauwe lijks vasthouden. Als een razende, maakte hij tiet gat in het kiezel, waai op «ie kist rustte, grooler. en groef haar geheel uit Hij brak het deksel met liet breekijzer open. en in de kist lag iets, dat een lap verkleurde stof scheen te zijn. Ilij nam die er uit. Slot volgt

Schager Courant | 1934 | | pagina 6