VROUW, ,V7x\ODt Ons Nieuwe Msdeblad. Tessino, het wonderland. Een IteEaansch sprookjesoord in Zwitserland. DE VESTIBULE. Wanneer ziet een vrouw er verzorgd uit? En wat wij er van maken kunnen. Een lezeres schrijft ons: Tessino is een klein kanton in Zuid- Zwitserland bij de grens van Italië, maar de natuur en de menschen schijnen hier samengewerkt te hebben, om het tot een juweeltje van schoonheid te maken. Do Alpen vormen de grootste omlijsting, waarin het Lago Maggiore en het meer van Lugano als flonkerende edelsteenen vervat zijn. En zelden ziet men zoo n schoon kleurenspel als hier, waar de bon te tinten op de hoofddoeken der fruitver- koopsters in volkomen harmonie zijn met de diepblauwe druiven, en de goudglan zende appels, die in rijken overvloed wor den uitgestald op tafels en in manden. In overeenstemming hiermee zijn de oude kleederdrachten, die heiaas meer cn meer moeten wijken voor de moderne en practlscher kleeding. Bij bruiloften wor den ze echter nog algemeen gedragen en bet is een schilderachtig gezicht de jonge meisjes to zien loopen in de pronkgewa den van hun grootmoeders en overgroot moeders. In Maggia ziet men dan roode hoofddoe ken; in het Lavlzzaradal reusachtige mut sen, die het geliecle voorhoofd bedekken; n.aar de mooiste dracht vindt men in F'rato, waar ronde kappen gedragen wor den, en zijden, met gouddraad geregen keurslijfjes. F.en aardigen achtergrond voor dit kleurige leven vormen de oude markt stadjes in Tessino, en in het bijzonder dc elegante lijnen van de balconnen, erkers en torens, in Lugano, die alle in Renais sancestijl zijn opgetrokken. Zeer interes sant voor liefhebbers der bouwkunst, is t typisch Italiaansche centrum der stad. Daar is het Piaxza della Riforma met het Raadhuis in de gaanderijen, waarvan vele. handwerkslieden plachten te werken; daar zijn de mooie stemmingsvolle kerken, en de oude huizen met do Maria beelden waarvoor zwijgendo vrouwengestalten knielen bij het flikkerende licht van ecu „eeuwige lamp." Een volgende maal willen wij U meer vertellen over dit wondermooie oord. EEN NETTE MIDDAGJAPON. (3019). Op de afbeelding ziet U een nette mid- dngjapon van tweedstol van 'n Havanakleurig weefsel. De hals is afgewerkt door een klein kanten kraagje van weik materiaal ook do manchetjes zijn gemaakt. Het lijf je heeft een pun tig oploopend on derstuk, waaraan de boven blouse ge rimpeld Is vastge zet. Een paar klei ne schouderklop jes vallen over dc bovenarm heen, terwijl de rok naar onderen toe klokkend geknipt ls. De mouw :s geheel glad, doch moet gemakkelijk zitten. Patronen verkrijgbaar tot en met maat 48 en kost f 0.58. HET AANVRAGEN VAN KNIP PATRONEN. Om het onze lezeressen gemakkelijk te ma. ken kunnen patronen voortaan ook per brlel onder bijslulling van f0.58 in postzegels voor japonnen en f0 30 voor breipatronen worden aangevraagd bil de moderedactrice van dit blad. Muzenstraat 8 b. '«-(ïravenhage. Patronen worden ook toegezonden n» over sohrljvlng van het bedrag op postrekening 191919 ten name van den knlppatronendlenst De maat en het nummer van het patroon met uw volledig adres vooral duidelijk ver melden- JAPON VOOR A.S. MOEDERS. (2093). Bijgaand ziet U 'n afbeelding van 'n gemakkelijk zit tende japon, ge maakt volgens 'n mantel-model. Het rugpand is geheel glad, terwijl do beide voorpanden ver over elkander héén sluiten. Het linker voorpand heeft nog 'n apar te binnensluiting, om goed op zijn plaats te blijven zitten. De hals is afgewerkt door 'n zijden kraag, wel ke rechts in een klokkende revers uitloopt De pun tig toeloopcnde manchetten zijn van dezelfde zijde gemaakt Het pa troon kost slechts f 0.58. n. Nu moet het „meubilair* van vestibule en gang aan een beoordecling onderwor pen worden. Grootcndeels zien we als kapstok een eenvoudige hoedcnplank met daaronder gelegenheid voor het hangen van Jassen, enz. De nieuwere modellen van ver chroomd bulsmatcrianl zijn wel veel prak tischer en kosten minimum onderhoud. Ook paraplule-standaards worden in deze litvoering gemaakt Maar mochten we niet direct tot het aanschaffen daarvan willen overgaan, dat kan een dergelijk model kapstok in hout en in een aardige kleur geschilderd, ook uitstekende dien sten bewijzen. Latwerk als plaats voor de boeden is hygiënischer, minder stoffig cn staat bovendien minder zwaar dan een massieve plank. Het bevestigen van kap stokken moet steeds met muurpluggen gebeuren om het beschadigen van do wanden te voorkomen. Wij hoeven allerminst tot een officieel kapstokkleed te hesluiten. Een lap fleuri ge, dwarsgestreepte stof van 130 c.M. breed doet het net zoo goed. Als afwer king knoopen we er hijvoorbeeld zelf een franje aan van touwkleurige wol of macramegaren. Bezit u nog een volledig kapstokmeu- bel dan wordt het bedenkelijker. Het neemt in den regel veel ruimte in beslag en biedt daartegenover weinig plaats voor het ophangen van kleeren. Dientengevolge is het vooral ln een kleinere woning een erg onhandig meubel en kunnen we hel dan ook bij een serieuze moderniseering van onze vestibule het beste van de hand •'oen of naar den zolder laten verhuizen. Misschien kunnen alleen nog het afdruip- hakje voor parapluies en de voorzichtig eruit genomen speigelruit van pas komen. Wat wordt er niet al voor parapluie- standaard gebruikt! Koperen bakken met reliëfwerk, een beschilderde ton, een Nr. 3070. Schooljurk van effen wollen stof voor meis jes van S tot 10 Jaar, ge garneerd met wit kraag- j, en manchetjes. Ter voorkoming van vuilworden kan men 't wit ook vervangen door dezelfde kleur in lich tere nuance of een con trastkleur. Benoodigde hoeveel heid stof: 2 M. van 130 c.M. breed en 40 c.M. voor de garneering. Prijs van het patroon Nr. 3070: 48 cent. Nr. 307L Aardige jurk van dunne wollen stof, ge garneerd met geruite zijde. Benoodigde hoeveel heid stof: 2 AL van 130 c.M. breed en voor de garneering Va M. zijde. Prijs van het patroon Nr. 3071: 48 cent. No. 3072. Vlot schooljurkje voor den leeftijd van 6—8 jaar. De baantjes in het rokje loopen iets klok kend uit, zoodat het jurkje geschikt is, om xan iedere wollen stof gemaakt te worden. Benoodigd materiaal: 1.75 M. van 130 c.AL breed. De pas is het aardig ste van een afstekende kleur en hooft men hier 25 c.M. van 00 c.M. breed voor noodifg. Prijs van het patroon Nr. 3072: 48 cent ouderwetsche inmaakpot, enz., over het algemeen geen ruimtebesparende voor werpen. Minder plaats neemt de wand- parapluiestandaard in beslag. Het afdruip- hakje (eventueel dus uit het afgedankte kapstokmeubel) staat eenvoudig op den grond, met een aan den wand bevestigde bouten omlijsting, om het op zijn plaats te houden. Een eenvoudig houten raampje, inet dwarslatjes, met één kant tegen den wand vastgemaakt (op de juiste hoogte voor damestompoucesl) dient dan als eigenlijke standaard. Het houtwerk kan in dezelfde kleur geschilderd worden als de kapstok. Dat een wandsplegeltje ln onze gang een onmisbaar voorwerp is, zal zeker iedere lezeres mot mij eens zijn. Laten we de omlijsting vooral heel eenvoudig houden en de eventueel bewaarde spiegelruit kan b.v. in een smal glad lijstje gezet worden, in kleur overeenstemmend met kapstok en parapluie6tandaard. De spiegels, die we tegenwoordig veel zien met 'n klein matnikkelcn randje, passen weer bij sta len vestibulemeubelon. MIEP BERLAGE. Verfvlekken verwijdert men met *n lap je, waarop wat terpentijn gedruppeld is. Om bloemkool na het koken een mooie kleur te doen behouden, voegt men bij het water een kopje melk. EEN FANTASIE-SCHORT. (2072). Een zeer practisch huishoudschort van gebloemde sits ziet U hierbij af gebeeld. Het voor pand bedekt de japon geheel, ter wijl van achteren de rug tot aan de taille bedekt is en het schort verder los naar beneden hangt De hals ls van voren rond, van achteren V-vor- mig afgewerkt met 'n effen boor lint. Met ditzelfde boorlint zijn ook de armsgaten om gezoomd. De prijs bedraagt f 0.48. Ten behoeve van de geregelde lezeressen van deze ra il riek heeft onze moderedactrice een zeei geslaagd Mode blad samengesteld, dat tal van wenken en raadgevingen bevat voor dames, die zeil baai kleeren maken. Tegen In zending van een postzegel van cent voor verzendlngs* kosten aan het adres van de Moderedactrice van dit blad, MUZENSTRAAT 5b. 's GRAVENHAGE, SANTHOHSTLAAN 78, WASSENAAR, wordt het nieuwe nummer, dat een schat van gegevens ba> vat, en ln de eerste helft van Maart verschijnt, koste- loos aan onze lezeressen toegezonden. Ofschoon de lente nog komen moet, wordt na reeds bovenstaand model zomerhoedjo gelanceerd. Om deze vraag te beantwoorden kunnen wij niet één bepaald voorschrift geven. liet groote geheim zit hierin, dat een vrouw moet aanvoelen, wat haar wel en wat haar niet kleedt, om althans haar uiterlijk aanzien zoo goed mogelijk tt doen uitkomen. Heel vaak is een „goed gekleede vrouw reeds tevreden met haar uiterlijk, omdat zij de laatstp créaties draagt en liefst nog wel de duurste snufjes. Hierin is echter het geheim van goed gekleed gaan niet te vinden, want zelfs de vrouw met een zeer bescheiden beurt kan er smaakvol uitzien. Reeds jaren lang heeft men Parijs al« liet centrum beschouwd, waar de nieuw ste modes werden ontworpen en vrouwen uit alle landen konden de verzoeking niet weerstaan, eenmaal in Parijs zijnde, zich! een of meerdere toiletten aan te schaffen, De vrouw uit de hoogere standen ln da lichtstad weet zich dan inderdaad met charme en smaak te klceden, dank zij da modekoningen, en wanneer men ln da Grand Opera een avond bijwoont, waarbij gala-toilet is voorgeschreven, dan waant men zich in de pauze, wanneer in de grot* te gangen verpoosd wordt, inderdaad in een sprookjesland. De naaistertjes en winkelmeisjes heb* ben veel van de chic, die zij op ateliers en in winkels tentoongesteld zagen, op zich' laten inwerken en hebben daardoor gele genheid gehad, zich beter te leeren klee- den. De Parijsche vrouw uit de burger klasse of uit het volk, maakt echter abso luut geen modieuzen indruk, integendeel, zij is volstrekt niet met zorg gekleed, en naar onze meening zelfs minder goed dan onze Ilollandsche vrouwen. Hebt gij, lezeres, er wel eens over nage dacht, welken indruk gij maakt op Uw omgeving niet alleen, doch op een persoon, die gij voor het eerst in Uw leven ont moet? Het gaat hier om den totaal indruk, die Rij op iemand maakt, niet alleen om een goed uiterlijk of mooie kleeren, doch om allerlei groote en kleine dingen, die teza men Uw persoonlijkheid vormen. Laten wij een en ander eens onder de loupe nemen. In de eerste plaats de stem. Wij noemen die het eerst, omdat deze een belangrijk deel van iemands persoonlijk heid uitmaakt. Verder de gelaatsuitdruk- k'ng, de handen, de oogen, het haar, de lach, de gestalte en de houding. AI deze dingen zijn ongetwijfeld van het grootste belang. Ook het innerlijk leven der menschen kan een grooten invloed hebben op de ge- heele persoonlijkheid en hoe vaak komt het niet voor, dat iemand, die absoluut niet knap te noemen is, toch een aange name verschijning is, omdat er iets van haar uitgaat? We behoeven er niet opvallend uit te zien om een goed verzorgd geheel te vor men, doch noodig is, dat er harmonie is tusschen het innerlijk en uiterlijk wezen der menschen en dat zij zich voordoen, zooals zij zijn, niet beter en ook niet min- def. NUTTIGE WENKEN. Indien men veel arbeid verricht heeft en de oogen moede zijn, is het buitenge woon verklikkend om een minuut of vijf languit in een, liefst donkere kamer te paan liggen met een compres, nat ge maakt in koude thee of boorwater. De moeiheid verdwijnt en men zal te vens een veel aangenamer gevoel in het hoofd krijgen. Men voorkomt roesten en een groot deel van het onaangename knarsen van staal draadmatrassen, indien men de spiralen van tijd tot tijd vettig maakt met een kwastje, dat gedoopt wordt in vaseline, welke met petroleum is verdund. Kort geleden is St. Alexander Glegg In Engeland gestorven. Aan hem, wiens naam thans geheel en al vergeten ls, dankt men de 'vervaardiging van alluml- nium, potten, pannen, lepels, vorken enz. in één woord al die nuttige verbruiksvoor werpen, die de huisvrouw slechts noode kan missen. Voor de invoering van allu- minium keukengerei b.v. gebruikte men hoofdzakelijk, naast het eveneens practi- sche email, vooral ijzeren en koperen pan nen.

Schager Courant | 1934 | | pagina 7