De Millioenen blijven toestroomen. Raad Broek op Langendijk. B u.r „DE NEDERLANDSCHE STAVISKY- EN DREYFUS-ZAKEN." Beteugeling van onjuiste berichtgeving. En dat rijdt nota bene nog! Angstige belastingontduikers. OMGEVING Bloembollenveilingsvereen. West-Friesland te Boyenkarspel. Het antwoord van minister van Schalk op vragen over beweringen van Ir. Mussert. Aanvulling van de strafwet overwogen. Don tienden Februari stelde het lid der Eerste Kamer, de heer Polak de volgende vragen tot den minister van justitie: Heeft de minister kennis genomen van de uitnoo- diging in het Weekblad „Volk en Vaderland redac teur de hoer A. A. Mussert, gericht tot „Volksgcnoo- ten-Juristenom te helpen „het vaandel van het recht hoog te houden in de komende Nedcrlondsche Stavisky- en Rreyfus-zaken"? Moet, naar het oordeel van den minister, uit de ren oproep niet worden afgeleid, dat den heer Mus sert hekend is. dat hier te lande zwendel-praklijken worden bedreven, als in de zaak-Stavisky zijn be kend geworden, en dat ten departementc van De fensie falsificaties worden gereed gemaakt, bestemd om oon officier wegens landverraad in staat van be schuldiging te stellen, gelijk in de zaak-Dreyfus is geschied? Is den minister gebleken, dat de heer Mussert de justitie in kennis heeft gesteld van hetgeen hem blijkbaar aangaande de gepleegd wordende en de in voorbereiding zijnde misdaad bekend is? Zoo niet, is de minister dan bereid te doen onder zoeken. ol de genoemde redacteur, de heer Mussert nis ambtenaar kennis heeft gekregen van de voren bedoelde feiten en dus ingevolge art. 162 van het Wetboek van Strafvordering verplicht ware geweest de justitie daarvan in kennis tc stellen? Indien do heer Mussert niet als ambtenaar van deze feiten kennis heeft gekregen, is de minister dan bereid to doen onderzoeken, of er voor den heer Mus sert voldoende reden is tot het uiten zijner bewering? Indien mocht blijken, dat deze niet aanwezig is, is do minister dan niet van oordeel, dat het publicec- ren van beschuldigingen en aankondigen, berekend op liet verwekken van ongerustheid, strafbaar moet worden gesteld? Het antwoord van den minister. Minister Van Schalk heeft hierop thans het vol gende geantwoord: l'it een ingesteld onderzoek is gebleken, dat de heer Mussert met «Ie Drevfuszaak bedoelt, het ont slag uit overheidsdienst van den heer Geelkerken, graaf do Marchant d'Ansenbourg cn hemzelf. Im mers is. volgens den heer Mussert, de beschuldiging van revolutionnaire gezindheid voor dc volle hon derd procent onwaar, en dus even onwaar, als de beschuldiging van landverraad, waarop kapitein Dreyfus uit het leger verwijderd is. Met dc Stavisky-affaire wordt op één lijn gesteld dc loopende kwestie van de fraude met voor export bestemde baconvarkens, voorts heeft de beer Mussert den indruk, dat deze fraude niet op zich zelf staat. Nu de „Nederlandsche Dreyfus- cn Staviskyzaken" door het hiert>oven medegedeelde tot haar juiste proporties teruggebracht zijn, acht de Minister zich ontslagen van de verplichting tot verdere beant woording der eerste vijf vragen. Ten aanzien van de laatste vraag wordt op gemerkt, dat de Minister, ofschoon van oor deel, dat men verstandig doet den inhoud van onjuiste en eenzijdige berichten niet te oversehattcn, toch erkent, dat zoodanige ne- richtgeving onder bepaalde omstandigheden noodoloos onrust onder de bevolking kan wekken. De Minister overweegt dan ook, voor zooveel het gestelde niet reeds onder de strafwet valt, de mogelijkheid en wensche- lijkheid, een verdere voorziening ter beteu geling van dit euvel te treffen. Een auto, waaraan niet veel goeds zat De politie greep in. Woensdagmiddag omstreeks vijf uur maakte de Ilaurlemscho motorbrigade een goede vangst op de Kampervest, door de aanhouding van een 27-jarigen automobilist uit Leiden. Hij reed in zijn wagen, waar van noeh hand- noch voetremmen werkten. De fusee- pennen waren versleten en in het stuur zat een z.g. doodo slag (speling) van ongeveer PO graden. Tegen den automobilist is proces-verbaal opgemaakt. Wat een wonder!! 10 JAREN LANG HOOFDPIJN. Het middel dat na enkele maanden reeds hielp. Wat Mei. J. A. v. U te Den Haag schrijft. „Hierbij deel ik U mede, dat ik ruim 10 jaar lij dende was aan hoofdpijn met galbrakingen en men zeide mij, dat voor mijn kwaal geen genezing was. Nu hoorde ik veel van Kruschen Salts en ik dacht: Laat mij dit middel eens probeeren. Ik neem nu sinds enkele maanden in het eerste kopje thee Kru schen Salts in en kan U mededeelon, dat ik nu maanden lang geen hoofdpijn meer heb. Anders lag ik om de drie a vier weken twee dagen in bed en kon niets gebruiken. Ik bon nu met dit Kruschen Salts veel beter." Mej. J. A. v. L., Den Haag. Hoofdpijnen en dergelijke klachten, zooals slech te eetlust, neerslachtigheid, zenuwachtigheid enz., vinden meest hun oorzaak in te trage, onvoldoende werking der inwendige organen. De voedselresten worden niet volledig uit het lichaam verwijderd en schadelijke stoffen zullen zich ophoopen, welke het bloed onzuiver maken en den geheelen gezondheids toestand ondermijnen. De verschillende zouten in Kruschen Salts sporen de inwendige organen aan. zoodat alle afvalstoffen geregeld en volkomen uit het lichaam verwijderd worden. De „kleine, dagelijkscho dosis" houdt U in wendig zuiver en schoon. Uw bloed wordt weer hel der en frisch: hoofdpijn en andere klachten zullen spoedig en voorgoed verdwenen zijn. En al gauw zult U het .„Kruschen gevoel' gaan herkennen aan uw stralende levenslust, onvermoeibare energie en onverstoorbare opgewektheid. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers cn drogisten a f0.90 en f 1.60 per flacon. Omzetbelasting inbegrepen. Stralende gezondheid voor één cent per dag. Let op dat op het otiket op de flesch, zcov.cl als op de buitenverpakking de naam Rowntree Handels Maatschappij Amsterdam voor komt. (Adv.) Er hebben er zich in Den Haag tot dasver ca. 1200 aangemeld. Alleen ln Den Haag Is over de laatste 3 Jaar reeds meer dan 30 millioen te weinig aangegeven. De waarschuwing van den minister aan belasting ontduikers scheen voor Den HaaR aanvankelijk wei nig resultaat op te leveren. Men herinnert zich wel licht het bericht op het einde van Januari, dat er op het grootc aantal Haagsche aangeslagenen tot dat oogenblik slechts een vijftal zich bij den hoofd inspecteur hadden aangemeld, met de mcdedoeling, dat zij een onjuiste aangifte hadden gedaan. Thans zijn wij vijl weken verder en naar is ge bleken, zoo lezen we in de N.R.CL, is er sedert den bovenbedoelden datum heel wat meer losgekomen. De nadere waarschuwingen schijnen toch menigeen, die zich aanvankelijk koest gehouden had, opge schrikt te hebben. Tenminste er is in den laatsten tijd een ware run van ontduikers op het kantoor van den hoofdinspecteur geweest Donderdagochtend hadden er zich niet minder dan 1192 aangemeld! Onder deze zijn er velen voor kleine bedragen, maar ook grootc en zelfs heel grootc bedragen komen op de lijsten voor. Van de 1192 aangiften zijn er tot dusver 1089 afgehandeld. Het totaal aan te weinig opgegeven vermogen, dat hierbij betrokken is, be draagt I 29.695.000, dat van het te weinig opgege ven inkomen I 2.150.000, of in totaal ruim dertig mil lioen over de laatste drie jaar. De grootste te 's-Gravenhage aangegeven ontdui king bedraagt f 1.320.000 vermogen en 1 75.000 inko men, beide bedragen over drie jaar gerekend, op gemiddeld f 440.000 vermogen en 1 25.000 inkomer. per jaar. Voor het rijk komt de ontdoken belasting neer op een bedrag van rond een ton voor do vermogensbe lasting (3 per mille) cn f 250.000 op de inkomstenbe lasting (12 15 oct.) Men venvacht tegen 1 Mei in totaal een bedrag van een half millioen te weinig betaalde belastin gen over de laatste drie jaar te hebben achterhaald. wel te verstaan alleen in den Haag! De grootc toeloop van ontduikers is in den Haag in de laatste dagen van Februari geweest, toen men nog niet wist. dat de termijn van straffelooze aan gifte verlengd zou worden. Tegen het eind van April als do verlenging verstrijkt verwacht men nog een aantal nakorners. De laatste dagen is het vrij kalm geweest Blijkbaar heeft de op 25 Februari in wer king getreden couponbelnsting, waarbij het effecten bezit onfeilbaar aan den dag moet komen, velen van de ontduikers opgejaagd. Onder degenen, die zich hebben aangemeld, zijn vele kleine spaarders, die in dc misvatting verkeerden, dat zij geen aangifte be hoefden to doen van de rente van uit inkomen ver gaarde spaarpenningen. Anderszijds zijn er onder do ca. 1200 aangiften ook verscheidene van meer dan een ton gouds. BU de inspectie is het bekend, dat er op accoun tantskantoren nog verscheidene groote posten in bewerking zijn, waaromtrent binnenkort aangifte kan worden tegemoet gezien. 1% millioen te Den Helder. Gemid deld 1 50.000 per aangifte. Tot heden hebben in de gemeente Den Helder 350 personen aangifte gedaan van verzwegen ver mogens. In totaal betreft dit een bedrag van 1% millioen gulden, dus gemiddeld per aangifte £50.000. Bij de Inspectie der directe belastingen te Kerk- rade hebben tot dusverre ongeveer 100 personen aangifte gedaan omtrent verzwegen... inkomsten en vermogen. In verband met dc sterk overwegendo mijnwcrkersbevolking betreft het veelal kloinere posten. In de belastinginspectie Winterswijk bedraagt het opgegeven vermogen reeds een millioen, de opge geven inkomens f 40.000. Raming van 10 millioen te Haarlem. Van deskundige zijde raamt men het bedrag der aangiften van verzwegen vermogens voor dc inspec tie Haarlem op ruim 10 milli o en. Er zijn dagen dat er voor 8 ton werd aangegeven. Er was ook een aangifte die meer dan 8 ton bedroeg. Driekwart ton in een kistje. Nu weet de fiscus het Op het platteland van Friesland woont een man, ruim 70 jaar oud, die altijd heel eenvoudig leefde en van niemand in zijn omgeving vermoedde dat hij „er warmpjes in zat", aldus liet „Alg. Hsbl." Do grijsaard had in den laatsten tijd ook veel gehoord van verzwegen belasting van de groote bedragen, die nog werden opgegeven bij den fiscus cn hij achtto zich ook schuldig. Hij besloot zij het dan ook met looden schoenen zich te bevoegder plaatse *'e vervoegen en open kaart te spelen. Hij deelde mede dat hij een bedrag van ruim 75.000 gulden aan „pa piertjes" had, die hij in een eenvoudig bouten kist je, dat met een goedkoop hangslotje gesloten was, bewaarde. De plaats van het belangrijke kistje was echter niet altijd dezelfde, dan stond het hier, dan daar en des nachts kreeg het een heel veilig plaats- Jo Inkomsten verzwegen. i 5000 boete ge- «lscbt Een geldboete van f 5000 subs. 100 dagen hechte nis heeft het O.M. bij dc rechtbank te Botterdam ge- ëischt tegen den 49-jarigen J. W. L., die opzettelijk een valschc aangifte voor de inkomstenbelasting had gedaan, door de inkomsten van een aantal effecten to verzwijgen. Naar uit het getuigenis van den in specteur der directe belastingen, W. Winkler, bleek, zou door de ontduiking verdachte aan rijks- en ge meentelijke inkomstenbelasting een bedrag van f 1200 te weinig hebben betaald. Uitspraak 22 Maart. DE B'X RSINUERHORN Aan het jaarverslag van den agent der Arbebls- bemïddeling over het jaar 1933 ontleenen we het volgende: Per 1 Januari 1933 stonden ingeschreven: Landar beiders 70, metaal bewerkers 3, timmerlieden 3, grondwerkers 5. Totaal 81. Als werkzoekenden meldden zich aan: Landarbei ders 500, metaalbewerkers 8, timmerlieden 31, grond werkers 150, wagenmakers 1, machinisten 12, metse laars 4, rietdekkers 1, schippers 4, (jzervlechters 4, schilders 1, loodgieters 1. Totaal 717. Hiervan werden geplaatst: Landarbeiders 8*2, me taalbewerkers 2, timmerlieden 1, grondwerkers 13, wagenmakers 1, machinisten 1. Totaal 100. Terwijl uit andere hoofdo werden afgevoerd: land arbeiders &39, metaalwerkers 3, timmerlieden 22, grondwerkers 103, machinisten 8, metselaars 3, riet dekkers 1, schippers 2, ijzervlechters 2. Totaal 483. Zoodat per 1 Januari 1934 stonden ingeschreven: landarbeiders 149, metaalbewerkers 6, timmerlieden 11, grondwerkers 39, machinisten 3, metselaars 1, schippers 2, ijzervlechters 2, schilders 1, loodgieters L Totaal 215. LANGEND fJ K NOORDSCHARWOUDE. Antl-mllitalrlstlsche bijeenkomst Donderdagavond werd in Concordia een openbare vergadering gehouden, door do Prov. Samenwerking op anti-militairistisch gebied. Als sprekers traden op do heeren Ds. N. J. C. Schermerhorn en J. Zwagerman. Er was veel pu bliek. De bijeenkomst werd geopend door den heer K. Slikker, waarna dc heer Zwagerman sprak over het onderwerp: „Geweld ol beschaving". Spr. wees daarbij op het grootc gevaar van het militairisme, waarbij het geweld hoe langer hoe grooter wordt En overal komt hot militairisme, ook bij de arbeiders. Het verdrag van Versailles noemde spr. een nieuw oorlogsverdrag, waaronder nog 3 ge neraties zullen bukken. Van do vredesonderhande lingen verwachtte hij woinig heil. Het tegengaan van de vernietiging der menschheid zal van do ar beiders moeten komen, aldus het oordeel van do spr. Algemeeno werkstaking en dienstweigering kan de overwinning brengen. Iedereen zal zich moeten organiseeren, cn mobiliscercn. niet voor den oorlog, maar voor de mensehelijkhoid. Dit is noodig, even noodig, als de opvoeding van het kind. Spr. eindigde met een gedichtje van Jan W. Jacobs: „Geen heer- scher, die dc macht weerstaat, van 't krachtig pro letariaat" (Applaus). Daarna was het woord aan Ds. Schermerhorn, die sprak over: „Mooten wij den weg van het fascismo op?" Spr. wees daarbij op den groei van het fascisme. Dc wereld verkeert in oen wanhoopstoestand, de mcnschen weten niet waarheen. Met voorbeelden toont spr. do grenzenlooze verdwazing aan. En daar uit is de opkomst van het Nationanl socialisme te verklaren. Het program van het fascisme biedt, veel aanlokkelijks, maar in Italië beeft de practijk een tegenovergestelde utivooring doen zien. Wordt de regecring opgedragen aan een leider, den al-rege laar, dan staat dit gelijk aan do absolutistische maat schappij van dc middeleeuwen. Spr. waarschuwt ver der in zijn betoog, dat men den tegenstander niet te licht moet schatten. Mussolini en Hitier zijn groote slimme psychologen, die dc zwakke plekken van hun volk kennen. Spr. las de 1(1 gehoden van het fascisme: de fascist mag niet gelooven aan den eeuwi gen vrede, pacifistische lectuur mocht niet worden "c'c-rn. Snr. noemt voorts: de absolute gehoorzaam heid en het gebod dat bof leven van den lo'^or bo ven alles gaat. Lonnstriid is in fascistische landen niet mogelijk, in Duitschland worden de arbeiders gedwongen te werken voor een aangeboden loon. De geesten worden gekneveld, de persvrijheid is opge hoven, enz. enz. Waar de middenstand noga! voor bet fascisme voelt, wijst spr. op het groot aantal fnillisementen in Italië en op de toename van het aantal werkloozen. De autarkische idéé achtte spr. de zwakste plek van het nationaal-socialisme, en wees verder op de militairistische opvoeding van do jeugd in Duitsch land, op de jodenvervolging, behandelde de houding van Göring tegenover Dimitroff. Hoe moet men tegenover het nat.-socialismo staan? Spr. las een brochure van do N.S.B. voor, waarin wordt gewezen op de noodzakelijkheid van één lei der. Als er een waarachtig mcnsch de macht in handen had, zou het goed kunnen worden, maar dat is niet zoo. Men wil het privaat bezit van do pro ductiemiddelen laten bestaan, dat is de bron van alle ellende. Dat kan niet. Wie zijn het, die Mussolini en Hitier geholpen heb ben, gefinancierd? Wie financiert Mussert? Dat moet men zich afvragen. De groote kapitalisten. Dio dogn dat niet omdat hun positie verslecht wordt. Het nat.- socialisme staat niet tegenover het kapitalis me; het kapitalisme moet bestreden worden als men een betere maatschappij wil. Wie wil uitkomen bo ven dc ellende van hot heden, wende zich af van het fascisme en keert zich tot het socialisme, de weg dio naar de gelijkwaardigheidserkenning leidt. Applaus. Daarna sluiting. De raad kwam Donderdagavond in vergadering bijeen. Wethouder Glas was verhinderd wegens ziekte. Omtrent pensioen-verhaal Burgemeester, Secreta ris en Ontvanger werd besloten hot standpunt te handhaven van het in do vorige vergadering inge nomen standpunt. Een adres van de landarbeldersorganisatie, om aan den betrokken minister te willen verzoeken, het loon in de werkverschaffing, dat sinds 26 Febr. j.1. is verlaagd van 27 op 25 cent per uur, wederom tc brengen op 27 cent, zulks mede in verband, dat dc loonen in het „vrije bedrijf" dezelfde gebleven zijn als het vorig jaar. B. en W. stellen voor het verzoek niet in to wil ligen, al gunt men de arbeiders van harte, dat /e in het vrije bedrijf wat meer verdienen, maar in verband met de omstandigheden, waarmede terdege rekening moet worden gehouden, is het nutteloos zulks aan den minister voor te stellen, temeer daar het verschil tusschen de loonen in liet vrije bedrijf en werkverschaffing zoo weinig is. IIoo dichter deze loonen die in hot vrije bedrijf benaderen, hoe moeilijker het wezen zal, naar het normale terug te koeren. De heer v. d. Molen vindt 't het grootste bezwaar dat er geen algemeene maatregel van bestuur is, daar in de naburige gemeenten een verschillend loon van 26—27 cent wordt uitgekeerd. Spr. is van gedachte, dat wat de voorlichting betreft aangaan de do loonen in het vrijo bedrijf, deze voor Broek te lang zijn aangeslagen en zou alzoo gaarne zien, dat aan den betrokken minister gevraagd wordt, oin intrekking van het besluit der verlaging. Voorzitter zegt dat de steunnormen en loonen werkverschaffing voor de verschillende gemeenten uitocnloopen, daar zullen misschien geldige redenen voor zijn, waar wij niet bij stil hebben te staan. Hier moet geroeid worden mot de. riemen dio wij hebben en daarom wordt het goed geacht den Mi nister to vragen. De heer Zuidam oordeelt dat de mcnschen het bitter noodig hebben. In Oudkarspcl wordt ook de 27 cent gehandhaafd. Na gehouden stemming bleek dat de heeren v. d. Molen cn Zuidam tegen bet voorstel waren en do heeren Bonnet, Koedijk, Kansen en Oijcvnnr voor het voorstel van B. en W., zoodat aldus werd beslo ten. Een adres van ambachtslieden in de gemeente, om een andere regeling to treffen, aangaande to ver richten werkzaamheden aan de huizen dor woning- bouwvereeniging en deze op zijn tijd onderling te verdeden werd voor kennisgeving aangenomen, danr het college hierin niets te zeggen heeft en zulks een taak is van de woningbouwvereeniging. De heer Bonnet achtte het gewenscht dat bij groo- tere reparaties, toch een wenk gegeven worde, het in die richting te sturen, daar zulks bij aanbesteding allicht besparing van kosten met zich brengt. Hieraan zal gevolg gegeven worden. Van den heer C van SchoorI een verzoek om aan koop van water aan de Voorburggracht ter breedte van 2 M., lengte 18 M. Goedgevonden voor den prijs van f 1 per voirkanto meter. Een voorstel van B. en W. tot het betalen van 36 pCL der verschuldigde rente over 1933 van de tuin ders-voorschotten 1931 werd aangenomen. Eveneens werd aangenomen een voorstel van B. en W. om 40 pCt. reductie te verleenen op de lan derijen van 7 pcrccelcn, welke nog volgens dc hooge huur van 1927 verhuurd waren. Voorstel B. en W. tot het aangaan van een gehi- leening groot f 5000, ten behoeve vernieuwing en uit breiding lichtbedrijven. Aldus besloten. Voorstel B. en W. tot het beschikbaar stellen van een bedrag ten hoogste van f 132.30, voor extra klce- ding cn schoeisel voor werkloozen over 1934. Aldus besloten. Tot lid van het Burg. Armbestuur werd herbe noemd H. Kamp cn tot lid der commissie van toe zicht op het lager onderwijs, de heer C. Ooijovaar. Hierna sluiting. SJ NT MAAKTEN Woensdag vergaderde de vereeniging Ziekenhuis- verpleging in café Rust en Lust alhier. Aanwezig met bestuur 17 leden. Met een gepast woord werd door voorz. deze ver- gadering geopend, waarna lezing en goedkeuring der notulen volgde. De heer I). Bas, lid der oom. tot nazien der re kening, welke aangaf een ontvangst van 1 1385.21Vi, en een uitgaaf van f 1349.45, alzoo een voordcelig saldo ad f 35.76Vfe, adviseerde tot goedkeuring van de rekening. Alzoo geschiedde. Uit het jaarverslag wat thans volgde, stippen wij aan, dat 64 leden door vertrek, 9 gezinnen, tellende 44 leden, totaal 108 leden, hadden bedankt cn 21 nieuwe leden zich hadden opgegeven, dus een to tale vermindering van 84 leden was tc boeken. De omslag per lid bedroeg over 1933 f 1.45 per be- talend lid. Voor het keurig jaarverslag verwierf secr. dank van den voorzitter. Op voorstel van 't bestuur werd besloten over te gaan tot reglementsherziening en wel ter verkrij ging van rechtspersoonlijkheid voor de vereen. Bij de hierna gehouden bestuursverkiezing werd voor de wijk St. Maarten herkozen de heer Jb. Schermerhorn, voor de wijk Groenveld de heer K. Wit en voor de vacature-wijk Rijpje de heer J. van Schngen. Danr do rondvraag niets opleverde, werd dc ver gadering door voorzitter met een woord van dank gesloten. Donderdag had alhier in het café Halfweg van den heer K. Wit de afslag en combinatie plaats van bet woonhuis, schuur en erf en bouw land, groot 3.91.20 H.A., eigendom van den heer D. do Geus cn ten overstaan van notaris de Lange. Het geheel kan opbrengen de som van f 12050.50, en is gekocht door de Rotterdamsche bank. De laatste veiling in dit seizoen werd 7 Monrt ge houden, waarvoor nog weer enorme belangstelling bestond. De zeer groote veilingszaal was geheel ge vuld. Kooplust goed, zoodat de goede partijtjes een flinken prijs opbrachten en zelfs do kleinste maten nog een vrij goeden prijs opbrachten. Noteering als volgt: Albatros 6—10 0.38; idein 46 0.40; Anmutt 6—10 0.12; idem 2—4 0.04; America 6—10 0.20—0.40; idem 4—6 0.20; Alkemade 2—4 0.04; Atalantha 0—10 0.18; Bar. Jule Hulot 6-10 0.15-0.26; Bclindc 2—4 0.07— 0.08; Bleriot 6—10 0.20; idem 4—6 0.13; idein 2—4 0.05 —0.09; Brimstone 6—10 0.20; idem 46 0.14; Baton van Wijnbergen 6—10 0.22—0.30; idem 46 0.22—0.21; idem 24 0.09; Crimson Glow 610 0.260.28; idem 40 0.16—0.20; idem 2—4 0.070.08; Charles Dickens 6-10 0.36; Idem 4—6 0.17; idem 2—4 0.18; Cathurina 010 0.26; Captain Boyton 24 0.42; Duc of York 6 10 0.40; Early Sunrise 6—10 0.28; idem 4—6 0.22; idem 2—4 0.160.26; Empressof India 4-6 0.07-0.17; Ear ly Orange 46 0.17—0.18; Francis King 46 0.07; idem 2—4 0.02; Flaming Sword 6-10 0.28; idem 4—6 0.13— 0.18; idem 2—4 0.03—0.08; Golden West 6—10 0.17— 0.30; idem 4—6 0.15-0.18; idem 2—4 0.08; Gen Petain 0—10 0.24; Ilallcv 6—10 0.22-0.32; idem 4-6 0.08—0.14; idem 2—4 0.05-0.07; Hilda 6—10 0.11: idem 2-4 0.05: Hermione 6—10 0.11—0.13; idem 46 0.0i0.06; Ja- coba van Beieren 6—10 0.31; rimmaculoe 6—10 0.20 0.30; idem 4—C 0.13—0.22; idem 2—4 0O3—0.09; Juno 6—10 0.15; idem 4-6 0.13; idem 2—4 0.08; Lady Bo- reel 6—10 0.22—0.28; idem 4-6 0.15; idem 2—4 0.09— 0.10; Leviathan G10 0.3-10.40; idem 46 0.24: idem 24 0.11—0.13; Lilac Wonder 0.32; Mount Ëverest 6 10 0.08—0.18; idem 4—6 0.09; idem 2—4 0.03; Mei lust 2—5 0.05; Mar. Foch 6—10 0.18—0.32; idem 4—6 0.12— 0.13; idem 2—4 0.04—0.06; Maidcn Blush 6—10 0.22; idem 4—6 0.12; Mount Cenis 24 0.06; Nancy Jlanks 0—10 0.10—0.14; idem 4—6 0.06-0.11; idem 2—4 0.02— 0.04; Niagnra 2—4 0.08; Odin 6—10 0.24—0.20; idem 4_6 0.13—0.16; idem 2—4 0.03; Orango Queon 6—10 0.14—0.15; Prince of Wales 6—10 0.22; Pf. Triumph 6—10 0.42—0.80; idem 2—4 0:28—0.32; Pink Pcrfection 610 0.15—0.20; idem 4—6 0.12—0.18; idem 2—4 0.06— 0.07; Panama 2—4 0.07; Pendleton 4—6 0.22; Prin- ceps 6—10 0.19—0.24; idem 4—6 0.1 S0.1S; idem 2—4 0.0 0.08; Rublni 4-6 0.40; idem 2—4 0.14—0.15; Red Emperor 6—10 056 tot 0.28; idem 4—6 0.19 tot 0.22; blom 2—4 0.07—0.08; Rosctto 2—4 0.03—0.05; Rol So- leil 6—10 0.48—0.50; idem 4—6 0.30; idem 2—4 0.24; Schwabcn 6—10 0.40; idem 46 0.21; idem 24 0.11; Souvenir 24 0.06; Sara Bernhardt 610 0.17; Sphinx M 0.040.05; Thom. Edison 2—4 0.13: Trudcl Grotz 610 0.65; idem 4—0 0.55; idem 2—4 0.18: The Quoen 14 0.06; Venus 6—10 0.22; idem 4—6 0.16; idem 2— 0.06-0.07; Willy Wigmnn 6—10 0.24; idem 2—4 0.06; White Giant 4-0 0.15-0.17; idem 2-4 0.08; Wilbrink -»_4 006; War 6—10 0.22; idem 4—6 0.22—0.21; idem 2—4 0.06—0.10; White Lady 6—10 024; Yvonne 2—4 0.06—0 07. Alles per 100 stuks. Lilium Regale 0.32— 0.46 per K.G. Kralen: America 0.33—0.50; Albatros 1.40; Ama- hilla 7.75; Ave Maria 6—6.75; Anmutt 0.10; Bclinde 0.25; Boulo de Neigc 0.25; Bar. Jul. Iloulot 0.1;>^-0.35; Bleriot 0.100.25; Brimstone 015; Dar. van Wijnher gen 0.40; Burtonia 0.15: Cntharina 0.23—0.40; Cnmson Glow 0.230.30; Charles Dickens 0.40: Commander Koehl 17.50—24.—; Carrnra 4.75: Early Sunrise 0.40— 1- F.arlv Ornagc 0.15—0.30; Golden West 0.30; Golden Dream 1.15; rimmaculoe 0.20—0.65; Jac. van Beieren 0.30—0.35; I.adv Boreel 0.20—0.25; Lilac Wonder 0.30 —0 50; Leviathan 0.20—0.30; Mevr. van Konijnenburg 123—1.85; Mne I-aren 1.55—2.20; Maiden Blush 0.50; Mr. Mark 0.50; Niagara 0.25; Pf. Triumph 1.90—3.25, Roi Soleil 0.93—1.05; Rose Precoso 0.70—0.S5; Rubini 9„55—0.90; Schwahen 0.23—0.50; Trudcl Grotz 135; Wolfgang von Goethe 3.504.50; Alles per Liter. Lil. Regale zaad per K.G. l 5—6.

Schager Courant | 1934 | | pagina 15