Kruschen De Langendijker Groentenveilingen. Ik bewoog mij als een houten popi VOLKSSTEMMING ZWITSERLAND. IN Nederlander in België doodgestoken Boschbranden in Australië. DE DUITSCHE JEUGDLEÏDING. Marktberichten. De wel op de openbare orde verworpen. Vrees der regeering gegrond gebleken. Peuter seint uit Bern: liet uiteindelijk resultaat der volksstemming over de nieuwe wet op de orde in Zwitserland, welke Zaterdag en Zondag plaats vond, was reeds Zondag avond om zeven uur bekend. Voor de wet stemden 416.(578 personen, er tegen stemden 486.185 stemge rechtigden. Do Zaterdag in regeeringskringen reeds tot uiting komende vrees, dat minister Hiiberlin's wet tot be scherming van de openbare orde door het volksrc- ferendum zou worden verworpen, is dus niet on gegrond gebleken. Het Zwitserschc volk heeft met een meerderheid van ongeveer 70.000 stemmen deze door uiterst links en uiterst rechts bestreden wet verworpen en daardoor opnieuw aan dc regeering en het parlement een gevoelige nederlaag toege bracht. In de groote kantons Zurich. Bern, Bazel en Ge- nève kon men niet voorspellen hoe de. uitslag ook maar ongeveer zou zijn. Dat evenwel in die kantons welke achter de regeering staan, slechts een kleine meerderheid voor de wet bestond, heeft algemeen verrassing gehaard. Op de verwerping was behalve door de communis ten en dc sociaal-democraten door verschillende stu- dentengroepen. het zgn. „nationale front" van de fascisten en andere rechts-staande groepen aange drongen. Maar ook andere kringen van het volk hebben tegen de regeering gestemd wegens de eco nomische crisis cn de boeren hebben vaak tegen ge stemd wegens de verscherpte uitvoering van de al cohol wet. Nergens hebben incidenten plaats gehad. Als voor zorgsmaatregelen hadden de kantonaio regeeringen van Bern. Bazel en Zurich alle openbare betoogin gen verboden. Actie onder de jeugd werd ook ver boden. Algemeen werd druk gestemd. Bijna 74 der stemgerechtigden is opgekomen. Van belang is de uitslag in het kanton Tesino, omdat daar onlangs in Bellinzona, Lugano en Lo- carno relletjes hebben plaats gehad met plaatselijke fascistische groepen. Daar stemde een groote meer derheid vóór de invoering van de wet, nl. 18 03S te gen 7.428. Nu dc federale wetsregeling van deze materie is verworpen, moet het gezag zich handhaven op grond vnn de bestaande wettelijke regelingen in de 22 verschillende kantons. Deze kantonnale regeling is niet overal volledig, zoodat men vreest, dat de mo gelijkheid van handhaving der orde zooals de regee ring dat blijkens het door haar ingediende wetsont werp wenscht, niet overal voldoende zal blijken. Om een kleinigheid. Vader van zes kinderen het slachtoffer. Zondagavond om 10 uur beeft te Esschcn (België) een moord plaats gehad, waarvan de ongeveer 40- jnrigo C. W., wonende aan de Kruisstraat onder Nispen (gemeente Roosendaal) het slachtoffer is geworden. Er was feest in Esschen, waarheen honderden grensbewoners ook uit Roosendaal cn Nispen waren heengetrokken. Per autobus uit Nispen was daar te zeven uur ook een gezelschap duivenlicfhcbbers gearriveerd onder wie de 40-jarige C. \V„ broodbezorger te Roo sendaal cn vader van zes kinderen. Na bezoek aan enkele café's begaf het gezelschap zich in de Statie straat waar ongeveer nabij het Volkshuls, om een nietigheid een woordenwisseling ontstond met een andere groep feestgangers. Plotseling zakte W. in een. In de verwarring wist niemand wat er gebeurd was. Het volk vluchtte uiteen en W. stond weer op; het bleek echter, dat hij hevig bloedde aan den hals. Hij strompelde enkele meters verder en viel toen togen een hirts, waar hij kort daarna aan verbloe ding overleed. Dr. Jansen, die spoedig ter plaatse kwam, consta teerde dat de slagader was doorgesneden; hij kon geen hulp meer bieden. Ook de burgemeester en dc gendarmerie waren spoedig aanwezig, die het lijk in beslag namen. Door de verwarring wist schijnbaar niemand, wat er eigenlijk gebeurd was, zoodat bet onderzoek naar den dader wel zeer moeilijk zal zijn. Het slachtoffer stond zeer gunstig bekend. Naar de Msb. nog verram, is gistermorgen zekere v. D. in verband met den moord aangehouden. Sinds acht dagen lijdt het land onder een hittegolf. Peuter seint uit Londen: Nabij Adelaide (Austra lië) zijn gisteren drie huizen ten gevolge van bosch- branden. die over een groote uitgestrektheid woed den. verwoest. Honderden menschen namen vrijwillig deel aan het blusschineswerk. Ook in dc andere doelen van Zuid-Australië woed den boschbrandcn, waardoor veel bosch- en weide grond vernield werd. Sinds acht dagen lijdt het land onder een hitte golf. Te Adelaide werd een temperatuur van 38 graden C. aangeteekend. TURNEN MET DOODELIJK GEVOLG. Knaap In de touwen verward geraakt. Een 12-jarige knaap te Geullc, die thuis turn-oefc- ningen hield, had daarvoor ringen cn touw op den hooizolder van de ouderlijke woning aangebracht. Bij een dezer oefening raakte zijn hoofd op onverklaar bare wijze verward in de touwen, met het gevolg dat de jongen gewurgd werd. Eerst des avond werd hij daar gevonden. Stijf van rheumatiek. Het is nu vele ja ren geleden sinds Ik voor het 'erst met chronische rheumatiek to bed moest blij ven. Daarna moest ik met twee stokken rond loopen. Ik leefde in een ellcndigen toestand tot vijf jaar geleden. Ik kon mo slechts bewegen als een houten blok door me hcelemaal rond te draaien. Ik kon mijn jas niet aan- of uit trekken zonder hulp van mijn vrouw. Maar dank zij Kruschen Salts, dat ik nu vijf jaar lang regelmatig genomen heb. ben ik zoo ac tief als een jonge man van 23." (Origineele brief ter inzage). E. H. Opgehoopte afvalstoffen en urinezuur, die de kwellende rheumatische pijnen doen ontstaan, krijgen kans zich te vormen, wanneer inge wanden en nieren tc traag werken. Kruschen Salts spoort ingewanden en nieren aan tot bo ter functionneeren en drijft overtollig urine zuur en schadelijke afvalstoffen zacht en vol komen uit het lichaam. De pijnen worden nu gestild, gezwellen slinken, verstijfde ledematen worden weer lenig. Voortaan zal „dc kleine, dagelijksche dosis" U inwendig schoon houden, vrij van afvalstoffen, overtollig urinezuur en dus ook vrij van rheumatiek. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten f 0.90 en f 1.60 per flacon, omzet belasting inbegrepen. Let op dot op het ttiket op de flesch zoowel als op de buitenverpakking dc naam Rowntree Handels Maatschappij Am sterdam voorkomt. De teeltbeperking baart den tuin ders nog zorgen. - De akkerbou wers moesten uitgeschakeld zijn voor de teelt van tuinbouwpro ducten. - Te veel gegeneraliseerd. - Flinke steunbedragen ter be schikking. - Hoogere omzetten de- monstreeren verbeterde prijzen. - Roode kool, zoowel eerste kwa liteit als doorschot, hoogere prij zen. - Bij de gele kool is de prijs stijging nog hoogcr. - Ook de groo te kool brengt betere prijzen op, in tegenstelling met groote roode koel. - Gccde prijzen voor Deen- sche witte. - De f 8 benaderd. - Ook greote kool goede prijzen. - Uien slecht. - Bieten en peen geen slechten prijs. Als het niet was, dat de teeltbeperkingen hun zoo veel zorgen baarde, de tuinbouwers zouden uit de uitkomsten van de afgeloopen week op onze groen tenveilingen weer heel wat optimisme kunnen put ten. /e hebben echter deze week een vragenlijst ter invulling thuis gekregen, die enkelen* die we daar over boorden, de verzuchting deed slaken, dat men wel advocaat mocht wezen, om die vragen te kun nen beantwoorden. Gelukkig dat er in iedere ge meente wel een organisatieman aanwezig is. die van voorlichting kan dienen, zoodat de moeilijkheden in dat opzicht wel zullen meevallen. Toch zijn er wat de tcelbcperking als zoodanig betreft, verschil lende grieven, die de tuinders maar moeilijk kun nen verkroppen. Vrijheid van teeltkeus blijft be staan, en onzo tuinbouwers vreezen niet ten onrechte dat do groote boeren, dio toch nog altijd 40 procent van hun oorspronkelijke groentcnteclt mogen be houden, zicli vooral zullen toeleggen op de volle- grondsrultures, waarvan de laatste jaren op de we reldmarkt te veel werd aangevoerd. Dat de specula tieve teelt van groenten op akkerbouwbedrijven nog kan plaats vinden, wordt een groote onbillijkheid geacht tegenover jonge tuinders, omdat iedere uit breiding van de teelt van vvarmoezerijgewassen is .verboden, Men keurt het hier ten zeerste al, dat groote landbouwbedrijven, die zich dc laatste jaren op den speculatioven verbouw van in hoofdzaak kool hebben toegelegd, daarmee al is het dan in vermin derde mate, kunnen voortgaan, terwijl een tuinders- zoon, die zijn huwelijk al enkele jaren heeft uitge steld, geen bedrijf mag beginnen. Waarom, vraagt men zich af, wordt aan bedrijven, geschikt voor den akkerbouw, niet verboden de teelt van tuinbouw producten voort te zetten! Bovendien heeft men, naar veler oordeel, te veel gegeneraliseerd, en had men, afgaande op uitvocrmogelijkhcden, bij de be perking meer op ieder product afzonderlijk moeten letten. Tegenover dit onaangename staan echter prettiger indrukken, die deze weck in tuinderskringen een op timistische stemming bevorderden In de eerste plaats waren het de prijzen van de verschillende koolsoorten, die nog beter waren dan de vorige week; maar ook de berichten in zake steunuitkee- ring deden onze tuinders wat ruimer ademen. Dat het op de veilingen aanmerkelijk beter gaat, bewij zen de finantieele omzetten aan de veilingen. Aan den Noordermarktbond werd b.v. in de eerste twee maanden van dit jaar voor ongeveer f 334000 aan stapelproducten verhandeld. En ook te Broek op Langendijk was het bedrag aanmerkelijk hooger dan verleden jaar. De omzet aan de veiling van den Noordermarktbond beliep over het geheele jaar 1023 slechts 800.000; blijven de tegenwoordige prijzen ge handhaafd. dan is het geen gewaagde veronderstel ling, dat de omzet over de maanden van 1934 voor het nieuwe seizoen dien over 1933 dicht zal naderen Wat de stcunuitkeering aangaat is ongeveer f 350.000 voor de aangeslotenen bij beide veilingen ontvangen, terwijl per 100 Kg. pootaardappels. in September '33 geleverd, nog f 1.75 zal worden uitgekeerd. Er werden in de gepasseerde week weer groote hoeveelheden stapelgrocnten aangevoerd en dit vond ongetwijfeld zijn oorzaak in de hetere prijzen, die er voor werden betaald. Aanvankelijk werden voor roode kool nog prijzen besteed, die de vorige week ook al werden betaald, n.1. ongeveer f 5.50 voor koo! van 2 tot 3 pond, bij de f 5 voor iets zwaardore, f 4.50 voor kool tussohen de 3 en 4 pond, f 3.30 voor 4-ponds en iets zwaardere, f 2.602.80 voor 5-pnnds roode kool en f 1.502.10 voor de grootste. De prijs voor de partijen van de uitgezorhtsfe zwaarte s»eeg echter al gauw tot de f 6. Vrijdag zelfs tot f 6.70. De mid delsoorten noteerden ook 30 tot 50 cent hooger. ter wijl de groote op ongeveer denze'fden nrh's hieven. Voor doorschot van goede kwaliteit, werd aanvan kelijk voor het kleine eocd f 4.50—5 hesteer', 'atcr '-.wam daar nog 40 tof 60 cent h'i. Do rr-note snorien van het doorschot werden voor f 1—1 60 veri'orht en ook de partijen met kool van een gewicht tusschcn Katholieke- en Hitlerjengd. Staatsbe lang gaat voor. Naar de „Frankforter Zcitung" schrijft, heeft do rijks-jeugdleider in Duitschland, Baldur von Schirach, in kernachtige taal de afzijdigheid der katholieke jeugd gelaakt. „Er zijn twee groepen", zoo betoogt hij, „die zich aan het principe der totaliteit onttrekken. De ecne bestaat uit dc eigengereiden en onvorbeterlijkcn,, BALDUR VON SCHIRACH. die zelf leider willen spelen. Deze baren geen zorg, het zal eenvoudig genoeg zijn hun vereenigingen te ontbinden. Maar hoe komt het, dat dc katholieke jeugd nog steeds buiten ons verband staat? Do schuld ligt ongetwijfeld bij hun leiders, die vreezen, dat de geloovigheid geschaad kan worden in een intercon fessioneels organisatie. Zij vergeten dat de kameraad schap boven de confessie uit gaat. Het is ook mogelijk, dat er lieden zijn die de jeugd gebruiken om hun oppositie tegen den staat to steunen. Misbruik makon van do jeugd voor achterbaksche kuiperijen is ech ter een vergrijp tegen de toekomst van het Duitsche volk". In de rede, die Baldur von Schirach gisteren in Es sen heeft gehouden, heeft hij zich in denzelfden geest uitgelaten. Na in zijn rede erop to hebben gewezen, dat de re- volutio op politiek gebied in zekeren zin afgesloten is. doch op geestelijk gebied nog voortgaat, verklaar de von Schirach: „Onze aanspraak op de leiding der jeugd is een aanspraak die wo onszelf door strijd verworven hebben en we zijn bereid tot verwezenlij king van deze aanspraak, onverbiddelijk de geheeie jonge generatie van Duitschland naar het voor beeld der llltlerjeugd te vormen. Wij zijn niet be reid, na het Marxisme overwonnen te hebben, thans voor de reactie te capituleeren. Wij houden geep halt voor dc groep der katholieke Jeugdorganisaties en verklaren plechtig, dat confcnssioneele groepen geen speciale rechten genieten." In het verdere gedeelte van zijn rede verwierp von Schirach de beschuldiging, dat d« llitlerieugd cn- christeüjk zou zijn en dat dc rijksjeugdleiding tot doel heeft, de jeugd van de kerk en het christelijk geloof te vervreemden. De rede van von Schirach werd eindeloos toege juicht. De Inlijving der Evangelische jeugd. De inlijving van de Evangelische jeugorganisatics bij ue Hitlerjugend, welke per 1 Maart jl is voltrok ken. heeft èn voor do kerk èn voor do ouders nieu we problemen geschapen. In verschillende streken hebben de Evangelische 2 cn 6 pond liggende, stegen enkele dubbeltjes in prijs. Voor hen, die veel kleingoed teelden, werden dus redelijke prijzen gemaakt. Tuinders met veel groote kool maken prijzen, die nog te laag zijn voor een winstgevende teelt. Alles kon intuschen worden verkocht, wat op een gunstiger stemming dan ver leden jaar wijst. Aan beide veilingen werden onge veer 120 spoorwagens roode kool aangevoerd, waar van tc Noordscharwoude niet minder dan 82. Een belangrijk gedeelte ging naar het buitenland. De grootste hoeveelheid gele kool kwam aan de veiling van do Langendijker Groentencentralc te Broek op Langendijk, n.1. 64 spoorwagens tegen 43 te Noordscharwoude. De stemming was, ondanks dien grooten aanvoer, gunstig en de prijsstijging wns aanmerkelijk hoogcr dan bij de roode kool. Al hooi gauw werd voor kool van 2 tot 3 pond, over de f 5 betaald; de vorige week was de hoogste noteering f 4.80. Er werden eiken dag betere prijzen besteed, zoodat Zaterdag tot zelfs f 6.40 werd betaald. Dc grootste kool, eerste kwaliteit, werd verkocht voor prijzen tusschen f 3 en f 4. alzoo aanzienlijk hooger dan de groote roode kool. Al naar de grootte wissel den de prijzen tusschen deze uiterste noteeringen af. Ook voor het doorschot werden vrij goede prijzen hciaald en men zou in dezen tijd. na de afbraak- prijzen van oen 2 3-tal jaren, geneigd zijn van goede prijzen te spreken. Doorschot van do beste kwaliteit bracht van f 4.50—5.90 op. liet grootste doorschot ging voor f 2.50 tot f 3.60 van de hand. Ook bierbij wisselden de prijzen iu verhouding tot het gewicht. Bij het veilen van Deensche witte kool zou men bijna vergeten, dat men in een tuinbouwcrisis leeft. De prijzen, die al niet slecht konden worden ge noemd, stegen percentsgewijze nog aanzienlijk. Werd de vorige week als maximum f 5.S0 betaald, al dadelijk werd thans de f 6 overschreden en in het midden der week liepen dc prijzen tot over de 7 en naderden de 8 gulden. De laatste dagen liepen die hooge prijzen iets terug, zoodat Zaterdag te Noord scharwoude als maximum f 7.20 en to Broek f 7.60 werd betaald. De groote Denen brachten bijna de geheele week f 4.50 tot f 5 op. Dit geldt de -erste soort. Maar ook voor doorschot werden bevredigen de prijzen besteed. Het mooiste goed hiervan aan vankelijk f 4.30—5 opbrengende, werd later voor f 5.60—6.30 verkocht, terwijl de kleinste soorten f 3.304.30 opbrachten. Dat er bij (leze prijzen alle aanleiding bestond, om nu ook maar flink aan te voeren, beseften de tuinders blijkbaar ten volle: zoo werden de laatste 2 veilingsdagen te Noordschar woude 28 spoorwagens aangevoerd. In totaal heiiep de aanvoer 93 spoorwagens, waarvan veel voor liet buitenland bestemd. Met de uien ging het in tegenstelling met de ver schillende koolsoorten slecht: gele uien brachten ongeveer f 1 op; grove f 1.50—1.80. nep f 1.20, drie lingen 80 cent. Aanvoer van pen was gering; voor kleine word f 2, voor groote f 3.50 betaald. Dc nooi- ste bieten golden f 2.50—2.70; groote f 1.50; bonken f 1—1.20. Barometerstand op Dinsdagmorgen 8 uur: 742 m.M, Temperatuur: 6 gr. C. is 42 gr. F. Vooruitzichten: Regen. ONZE BRIL PAST... moet huiDienzleri DE PRIJS OOK Firma GEBR. ROTGANS SCHAGEN organisaties met grooten weerzin len nieuwen maatregel aanvaard en in verschillende gevallen heeft men de organisaties ontbonden, waardoor d< kinderen ter beschikking v. d. ouders gekomen zijn en niet worden overgeleverd aan den nationaal-socia- listischen jeugdleider Baldur von Schirach. Inmiddels is een overeenkomst tot stand geko men tusschen rijksbisschop Muller en Baldur von Schirach, waardoor de Evangelische kinderen niet alken des Zondags, doch ook eiken Maandag- en Vrijdagmiddag verlof hebben tot bijwoning van guuadieustonderwijs. BEMANNING RUSSISCHE IJSBREKER DRIJFT AF. Redding vertraagd. Uit Moskou: net kamp der bemanning van den Russlschen ijsbreker Tsjeliooskin is verder westw aarts afgedreven. De vlieger I.jnpidowiski heeft geprobeerd een tweede vlucht te ondernemen, doch halverwege moest hij wegens een motorstoring terugkeeron naar Knap Wellen. Te Chnbarowsk wordt de vlucht van den piloot W'odapianow energiek voorbereid. BELASTING-ONTDUIKING IN AMERIKA. Aanklacht tegen Mcllou, James Walker cn Thomas Lamont. Uit Wnshington: De procureur-goneraal C.ura* mings heeft aangekondigd, dat het departement van justitie spoedig een aanklacht aanhangig zal maken tegen den gewezen ambassadeur Andrew Mellon, Ja mes Walker en den bankier Thomas Lamont wegens belasting-ontduiking. Voorts zal het een onderzoek instellen naar dc praktijken van Mellon bij de Amerikaanscho allumi- nlum maatschappij, waarbij misbruik is gemaakt van een honderd percent-monopolie. ONDEUGDELIJK OPIUM. Indo-China voor 22.7 mlllioen francs op gelicht. Parijs: Volgens de „Matin" zijn er in Franscli Indo-China onregelmatigheden ontdekt. In het jaar 1932 heeft men in Indo-China voor 22.7 mjllioen francs opium aangekocht. Toen men deze opium wilde gaan gebruiken, bleek dat deze van ondeugdelijke kwaliteit was. Op de begrooting der kolonie komt dus een verlies post van 22.7 miilioen francs voor. liet bleek niet mogelijk een eisch tot schadevergoe ding in tc stellen, daar men niet wist wie hiervoor verantwoordelijk was. ALKMAAR, 10 Maart 1934. N.V. Eiervoiling voor Hollands Noorderkwartier. Aanvoer: 235000 kipeioren: 56—58 Kg. f 2—2.10, 58 —60 Kg. f 2.10—2.20. 60—62 Kg. f 2.10-2.30. 62—64 Kg. f 2-102.50, 04-66 Kg. f 2.40-2.80, per 100 stuks; 15.000 Eendeieren. ALKMAAR, 10 Maart 1934. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als \olgt: 18 paarden f 100-275, 8 melkkoeien f 160—210; 126 nuchtere kalveren slacht f 3—12. fok f 8 13: 62 schapen, vette f 25 cn ovcrliouders geen no- teermg; 32 biggen (10 weken) f 9—12, 4 bokken cn geiten f 612. Handel redelijk. ALKMAAR, 10 Maai t 1934. Op de heden gehouden botermarkt werd 70—75 ct. betaald. Handel slecht. Kipeieren f 2—2.25 cn eend- eieren f 2.10. BROEK OP LANGENDIJK, 21 Maart. Aangevoerd: 10000 Kg. roode kool f 2.40—5.40, 18000 Kg. gele kool f 4.10—0.40, 27000 Kg. D. witte kool f 5.10—7, 1700 Kg. uien f 1.20—1.70, drielingen f 0.80, 3000 Kg. bieten 1 1.40—2.20. NOORDSCHARWOUDE, 12 Maart. Aangevoerd: 1000 Kg. uien f 1.30, drielingen f 0.80, 12600 Kg. roode kool f 1.90—5.80, doorschot 1 1.90 2,70, 9000 Kg. gele kool f 4.306.10, doorschot f 4.60 5.50, 22800 Kg. D. witte kool f 5.50—6.70, doorschot f 4.50. WARMENHUIZF.N, 10 Maart 1934. Roode kool, le kw. f 1.60—7, 2e kw. f 1.10—5.10, golo kool. Ie kw. f 3.50—6.10, 2e kw. f 3.60—5.10. D. witto kool, le kw. f 5.20—7.30. 2e kw. f 3.70- 5.20, drielingen, uien f 0.80, uien f 0.801.20, grove uien f 1.101.50. Aanvoer: 16600 Kg. roode kool, 31100 Kg. gele kool. 39600 Kg. D. witte kool, 4275 Kg. uien. WARMKNHLTZEN, 12 Maart. Anngevoerd: 51600 Kg. roode kool le kw. f 1.00 6.40, 2e kw. f 1.703.40, 800 Kg. gele kool le kw. f 4.50-4.80, 2e kw. f 4.80, 10300 Kg. D. witto kool le kw. f 5.50—6.30. AMSTERDAM, 12 Maart 1934. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 513 vette koeien, waarvan dc prijzen waren: lc kw. 57—62 ct., 2e kw. 4855 ct., 3e kw. 4016 ct., per Kg. slachtgc- wirht; 83 melk- en kalfkoeien f 160—210; 1 IS \ette kalveren, lc kw. 74—89 ct., 2c kw. 06—72 ct., 3c kw. 56—64 ct. per Kg. levend gewicht; 113 nuchtere kal veren L4— 8; 21 schapen f 18—25; 710 varkens, vlceschvarkens 90—110 Kg. 42—43 ct, vette varkens 4314 ct. per Kg. slachtgewicht; 39 paarden f >0— 120. Aan het abattoir waren aangevoerd 3 wc jns geslachte runderen uit Denemarken. ALKMAAR, 12 Maart 1931. Op do heden gehouden veemarkt waren aanvoer en •rijzen als volgt: 54 vette koeien f 125-220; b vette nl veren f 35—60; per Kg. 70—90 cent; 273 nuchtere .kalveren (slacht) f 2 -16; 211 vette varkens (zware) per Kg. 3440 cent. Handel redelijk.

Schager Courant | 1934 | | pagina 2