Plaatselijk Nieuws. Raad Harenkarspel. V.V.V. DEVIL TIGER". Hoeveel auto's er waren. Weer spoorwegongeluk in Rusland. HOE LUBITSCH WERKT. Aanranding te middernacht. Volksgericht. z jj r f. PETTEN. Dc belangstelling voor hot duo WiJo, dat Zondag avond in café Vriesman optrad, was slechts matig, wat geen al tc groote verwondering hoeft to wekken. Het publiek weet immers te goed, dat revues zon der de opwindende muziek, stralende dansglrls, schit terende costuums en décors enz., enz., te vergelijken zijn met eierdn zonder zout. Dat de vertolkers er niettemin in geslaagd zijn hij onderscheidene van de 12 tafercelen, waaruit het geheel bestond, het publiek te boeien, pleit voor hun werk. Het tuinst geslaagd achtten wij het tafercel „De Pan.offeiheld'terwijl „De Ouderdom'' en „In de loopgraven", tot do beste gerekend mochten worden. H non w n r T) Burgerl. Stand van 1 Jan.—28 Febr. 1934. Geboren: Jo, zoon van Petrus Langendijk en van Cornelia Maria Schouten. Catharina Theresia, dochter van I'dïehrand Stam en van Catharia Wever. Cor- nelis Johannes. zoon van Cornelis Schouten en van I'etronella Hooijboer. Marthn Maria, dochter van Pie- ter Portegies en van Manrtje Langedijk. Gerbrand, -/non van Cornelis Kuiper en van Jantje de Jong. Martha Maria, dochter van Jacob Groot en van Anna Klaver. Bregcitta Elisabeth, dochter van Cornelis Ver laat en Maria Huisman. Elisabeth Martha. dochter van Pieter Karsten en van Alida Poland. Catharina Geert ruida Maria, dochter van Albertus Maal man en Anna Poel. Tbeodorus Simon, zoon van Dirk Rinkel en van Christina Maria Bakker. Annie, dochter van Pieter Langedijk en van Antjo Glas. Petrus Cornelis, zoon van Jaconis Dol en van Aafje Schuit. Ondertrouwd en Getrouwd: Geene. Overleden: Jansje Rood, oud 57 jaren, vrouw van Dirk op den Kelder. Dirk Nannes, oud 73 jaren, we duwnaar van Grietje Pels. W illem Groot, oud 81 ja ren. echtgenoot van Stijntjo Groot. Maarten Deutekom oud 85 jaren, weduwnaar van Trijntje Wit (overleden te EnkhuizenL Pieter Vet, oud 70 jaren, echtgenoot van Guurtjc Kos, eerder weduwnaar van Grietje Go- vers. De Raad dezer gemeente kwam in openbare ver gadering bijeen op Maandag 12 dezer, dos namid dags om half drie. Voorzitter de heer A. Dekker, waarnemend burge meester: secretaris do heer G. H. Essing. Aanwezig ale raadsleden. Voorzitter spreekt den wensch uit. dat de burge meester spoedig weer geheel hersteld zijn werk zaamheden kan hervatten. Na opening worden dc notulen der vergadering van 12 Januari j.1. door den Secretaris gelezen v,n on veranderd onder dankzegging goedgekeurd. Overgegaan wordt tot vaststelling van een veror dening voor het agentschap der arbeidsbemiddeling wat dient to geschieden ingevolge artikel 15 der ar- beidsbemiddelingswet. Het Ambtenaren-reglement. B. en W. stellen voor het Ambtenarenreglement te wijzigen, overeenkomstig den wensch van Ged. Staten. Het betreft hier 't dragen van insignes, van uniformen, het lid zijn eener verboden partij, enz. Het reglement betreft vooral het geven van ontslag op grond van revolutlonnairo gezindheid. De heer K. Doekes verlangt geen stemming, Piaar houdt zich overtuigd, dnt deze ff palingen aan dn gevoelens der menschen niets zal veranderen. Spr. wil geacht worden te hebben tegengestemd. Pe heer L. Doekes spreekt zijn blijdschap uit over de besluiten van den minister Het reglement wordt daarop vastgesteld. Begrooting dienst 1934. De begrooting is door Ged. Staten met een nota van opmerkingen teruggezonden, welke nota ter vergadering nader toegelicht is. Ged. Staten verzoeken o.m. om te worden bekend gemaakt met het oordeel van den Raad omtrent hun voornemen om het presentiegeld voor de Raads leden met 1/5 tc verminderen. B. en W. stellen voor Ged. Staten te berichten, dat niet tot verlaging moet worden overgaan, met welk voorstel dc raad zich volkomen kan vereeni gen. Er is al niet meer te spreken van vergoeding, maar eer van een fooi. Voorts doen Gedeputeerden het voorstel tot ver haal van pensioensbijdragen tot het in de wet toe gelaten maximum. In verband hiermede stellen B. en W. voor de jaar wedden van dc ambtenaren, uitgezonderd die van den gemeente-geneesheer, te verhoogen met het be drag wat aan pensioen-verhaal ingehouden wordt, daar B. en W. van oordeel zijn, dat bedoelde laar wedden niet voor eenige verlaging in aanmerking komen. De raad gaat met dit voorstel van B. en W. accoord. Ter sprake komt dan het voorstel tot verhooging van de opcenten der 1'ersoneele Belasting van 150 op 2C0. Ged. Sinten berichtten dnt deze verhooging moet plaats vinden. B. en W. stellen voor dc opcen ten vast te stellen. Do heer de Groot begrijpt Ged. Staten niet. Het is niet tc betalen en zoker niet in zoo'n noodlijdende gemeente. De menschen weten toch al niet hoe ze er moeten komen. De heer De Vries zegt, dat men toch zal moeten toegeven, hoe onmenschelijk de cisch ook is. Het voorstel wordt aanvaard onder groot protest. Dc heer Duvvis wil er absoluut tegen stemmen. Op voorstel van den heer 1'rancis zal een toelichting meegezonden worden, waarin wordt gewezen op het feit, dat vele belastinggelden niet tc innen zullen liïit de behandeling blijkt, dat Ged. Staten van mee ning zijn, dat velo uitgaafposten kunnen worden verlaagd en inkomstposten verhooging toelaten. Waar echter blijkt, dat de diverse posten dor begroo ting óf net. toereikend, óf ontoereikend zullen blijken te zijn, kan dc raad er niet in meegaan om alle be doelde posten te wijzigen. Zoo vinden Ged. Stater, den post onderhoud voor 't Gemeentehuis, gesteld op f 300 te hoog, iets wat aan de hand van cijfers blijkt zeker niet tc hoog te zijn. De geraamde post van f 10 voor advertentiekostcn moeten, naar de meening van B. cn W. worden te ruggebracht tot f 7. waartegen B. en VV. dan geen bez.wnar willen maken. Ged. Staten maken voorts ook bezwaar tegen den post van f 10 voor 't uitsteken van de nationale vlag op de toren en 't gemeentehuis. Voorzitter merkt op, dat Ged. Staten meenen dnt f 6 voldoende is. Uit be zuiniging wordt al niet meer op do toren gevlagd. De lieer L. Doekes noemt 't een schande dat Ged. Staten tegen dezen post bezwaar durven maken, "t Gaat hier om f 4 cn om een oud gebruik tc niet te doen. Als Ged. Staten er dan zoo weinig prijs op stel len, dan is 't toch al heel erg. De heer L. Doekes is er tegen, om hierin Iets toe te geven Do heer Borst, wil dan alleen on de toren vlaggen. De heer L. Doekes: Neen, op de toren èn op het raadhuis! 't Ts de nationale vlag. Van de toren is do vih<r voor iedereen zichtbaar en in 't gemeentehuis zo*e't 'f rrpre". Dit voorstel druist tegen alle wen- schen der redering in. Men wil 't gezag handhaven cn dan moet men hier om f 4 niet met zulke voor stellen komen. Met algemeeno stemmen besluit do raad om den post onveranderd te laten. De post t.b.c.-bestrijding. geraamd op f 200, zal met f 500 moeten worden verhoogd, teneinde een t.b.c.- patiënte te kunnen uitzenden en doen verplegen. De post onvoorzien zal met f 000 worden verlaagd. Volgde een voorstel van Ged. Slafcn tot verhooging van het vergunningsrecht van f 0 tot f 12.50 voor el ke vijftig gulden huurwaarde. Aldus wordt door den raad besloten. De rondvraag. De heer Du.vvis vraagt wat B. cn W. hebben ge dacht over dc landhuur. Zal deze worden verlaagd? Voorzitter deelt mee dat er nog geen beslissing is genomen. Dit zal echter spoedig geschieden. De heer H. Dekker vraagt hoe 't met de achterstal lige landhuur loopt. Komt er wat van binnen. Voorzitter zal hierover in comité mededcclingen doen. De heer P. Borst vraagt of de tuinders voorschotten weldra tegemoet kunnen worden gezien. Dit is in behandeling bii B. en W. De heer K. Doekes merkt op. dat er de vorige vergadering verzoeken zijn behandeld van den plaat selijken raad, maar de beslissing Is niet aan bedoel den raad meegedeeld. Secretaris weot vrij zeker, dat er een antwoord is gezonden. Do secretaris van den pl. raad moet er zijn archief maar eens op nazien. De heer K. Doeke? zag gaarne een doodloopende sloot aan 't Wcurinde opgeknapt. Er drijft veel on- gerechtigs in. Waar dit geen gemoontecigendom 's. kan de gemeente als zoodanig niet handelen. De eigenaar, het Gecstmer Ambacht is reeds op een en ander gewezen. Niets meer nan de orde zijnde, volgt sluiting. Brand op het Noord. In den nacht van Maandag op Dinsdag is te on geveer half één uur brand uitgebroken in het huis op bet Noord, en bewoond door den heer J. Dom per, dat op een na het achterste gedeelte is van het lange huis naast het café van den heer Nlc. Kamp. Te ongeveer kwart over eenén arriveerde de mo torspuih die direct water gaf en mocht het onzen brandweer onder leiding van den opperbrandmoe ter, den heer Van Kuipers, gelukken den brand to overmeesteren. Doordat het buis aan beido zijden brandmuren had en de wind, die niet heel sterk was, in gun stige richting woei, was er voor de omwonenden niet veel gevaar. Het huisje is er dan ais t ware ook neties tusschen uit gebrand. De heer Domper, die tot ongeveer half 12 uur naar de radio haa geluisterd en toen te bed was gegaan, werd te ongeveer half één door de buren gewekt en gewaarschuwd dat er brand was. In allerijl moe3t het huis worden ontruimd en kon het gezin, be staande uit man, vrouw en drie kinderen, niet veel anders dan het vcege lijf en het hoog noodige bergen. De oorzaak van den brand wordt in den schoor steen gezocht. Verzekering dekt de schade. ZATERDAGAVONDVERRASSING. Door den hoer L. Bolte, alhier, waren als vaker, Zaterdag dherse rollen zeil opgesteld voor het maga zijn aan de Hoogzijde. Om ongeveer 8 uur des avonds werden de in den winkel vertoevenden opgeschrikt door een ongewoon lawaai. Men spoedde zich naar buiten, waar bleek dat een zware rol zeil tegen een der groote spiegelruiten was gevallen, waardoor het ruit danig gebarsten werd. Een groote ster was zichtbaar. De oorzaak van eon en ander is niet na te gaan. Er bestaat echter vermoeden dat de een ot ander per ongoluk of uit bnldadlgheid de rol heeft omgegooid. Iloo 't ook zij, 't is voor den heer Bolte een leelijke schadepost, daar de ruit niet verzekerd was. Een onwelkome Zaterdagavondverrassing! ZOO ZIJN ONZE MANIEI1EN. Zondagavond zagen we en 't is niet voor 't eerst dat de portieken van winkels waren gebezigd als verzamelplaats van de opgeschoten jeugd, die zich onledig hield met 't eten van pinda's. Wil men op deze wijze den Zondag benutten, niets tegen, niaar dat de doppen in die portieken worden neergegooid, alsof 't zoo hoort, dat gaat toch wel wat to ver. Do entrée van de zaak der fa. G. de Waard üan do Hoogzijdo geleek we! een mesthoop! We wenschen niets liever, dan dat de politie eens eenige van deze smeerpoetsen te pakken neemt cn danig laat voelen dat varkens nergens minder thuishooren dan in de portieken van huizen. UITSLAG AANBESTEDING. Zaterdagavond vond in do Cérès do openbare aan besteding plaats van grond- en slootwerken, ten be hoeve van de Schager IJsvcrceniging voor dc to stichten nieuwe ijsbaan. Ingeleverd waren 11 biljetten en wel: R. van der Duin, St. Maartensbrug f 3090, J. Hartsuiker, Oude- sluis f 858.75, J. van Stiprinan en K. Bakker, Scha- gen f 1477.50, J. Zijlstra, Schagen f 2198, R. Nap, Lut jewinkel f 1500, F. Schotten en J. Reevers, Schagen f 2472, M. Schoen, Schagen f 2900, P. Nieuwhoor on H. Rraaf, Wieringerwaard 1 1221, J. de Hoorder en C. Krap, Barsingerhorn f 1087.84, Gebr. Slikker, Oude- sluis f 2150, L. v. d. Bel, Winkel f 1570. Het werk is gegund aan de heeren .T. de Boorder en C Krap te Barsingerhorn voor f 1087.84. DE TANTE UIT INDIE. Dit spel van waan en werkelijkheid, van Ilenri van Wermeskerken, ztJmls het programma dcftiglijk aan geeft, werd Zondagavond opgevoerd. In den toelichtenden korten inhoud die achter op 't programma was afgedrukt, wordt ons behalve wat er op het tooneel gaat gebeuren, bovendien gesuggereerd dat het de bedoeling van den schrijver is geweest, als basis onder al het vroolijk gedoo van dit spel. een ernstige gedachte en levenswaarheid to leggen, waarop spel en vertolking als het ware gefundamen- teerd moesten worden. En 't is juist deze bedoeling van den schepper van dit spel. die ons geheel is voorbij gegaan, 't Is een vroolijke avond geworden zonder meer, er is gela chen, hartelijk en opgewekt, want wat er werd go- geven was wel geschikt om te vermaken. Maar van eonigen levensernst die aan dit stuk ten grondslag moest liggen, het fijn tegenover elkaar stellen van verschillende karakters, andere menschen met an dere levensopvattingen en levensidealen, Is ons niets bekend geworden. En dc oorzaak van het niet ge noeg over het voetlicht komen van de bedoelingen van den schrijver kan o.i. niet beter aangegeven worden dan door het woordje „tc". Al wat te-dit, of te-dat ls schaadt. En als men dan onze meening vaagt, dan is er te veel gechargeerd, cn heeft men te sterk den dwazen kant van dit spel gezocht en daaronder heeft het fijne te vee! geleden. Bovendien stelt een stuk als dit deze hoogc eischen, dat het moet „loopen" zóó, dat tintelend UIT DE FILMWERELD. De nieuwe titel voor de Fox film „Tree Against Death". Eenige Interessante ge gevens omtrent „Devil Tiger." ,.Devil Tiger" is de eerste sprekende film die in dc ongerepte junglo van Azië opgenomen ist Geen trucs, geen nasynchronisatic, doch alles ac tueel opgenomen jungle scènes. Een werkelijk gebeurd feit: „Op een onverwacht moment werd Jack Dunn, dc geluidsingenieur, be sprongen door een zwarte panther. en bijna gedood! „Devil Tiger" werd in zijn geheel in de Aziatische jungle opgenomen! Er waren 8 maanden voor noodig om deze film te maken! Meer dan 400.000 voet film werd gebruikt, 300.000 voet voor het beeld en 120.000 voet voor het geluid! Al het geluid in „Devil Tiger" is echt, waardoor dit do eerste 100 natuurrlijke jungle film is! Voor de verschillende scènes en als drapers waren 150 inboorlingen norvuig, waaronder: Indianen, Sia- meezen, Tibettanen, Indo Chineezen en Maleiers! Meer dan 200 verschillende diersoorten komen in deze film voor! Hieronder laten wij eon der vele staaltjes van moed volgen welke bij dc opnamen van „Devil Tiger" ge presteerd zijn! In de greep des doods! Ik zag een slanke jongeman, aldus vertelt Marion Burns, ongewapend, in een gevecht op leven en dood gewikkeld met een monsterachtige, 28 voet lange, 250 pond wegende, python. Dit gebeurde diep in dc oerwouden van de Aziati sche jungle. De kop van het reptiel zwaaide angstwekkend heen en weer, ongeveer 30 cm. boven het gezicht van den nian. de lange, zwarte tong scheen het go- munt tc hebben op zijn oogen, terwijl de kronkels zich steeds vaster rond zijn lichaam samen trokken. Ilct scheen nog een kwestie van seconden voordat de scherpe gifttanden zijn gezicht zouden bereiken en hem voor eeuwig hlind cn stom zouden maken. Ik weet zeker dat ik het licht der overwinning reeds in de gele oogen van de slang zag schitteren. Ik sprong naar voren en schoot de python neer. De man was Kane Richmond, mijn partner in „Devil Tiger". Deze ongelijke strijd was een denkbeeld van den regisseur Clyde Elliott als een overweldigende cli max voor do film. „Bevecht hem", zei Elliott. „De beet is niet doodelijk en als hij te erg knijpt, geef dan een teeken, dan zullen de zwartjes hem van je afhalen. Kane kon echter geen teeken geven, zijn handen en voeten en soms ook zijn hoofd, waren onzichtbaar door de kron kels van het monster. Ik stond als aan den grond genageld toe te kij ken. plotseling zag ik echter een blik in Kano's oogen on ik wierp me in den strijd. Ik herinner me nauwe lijks dat ik het schot afvuurde, maar ik wist wel dat ik na het monster gedood te hebben de kronkels van Kane moest afwinden. Ik zag dat Kane bijna flauw viel en ik greep de reuzen slang bij zijn staart. Ik had ongeveer 2 meter afgewikkeld toen de slang zich met een laatste stuiptrekking stijf rond Kane heen kronkelde. Ik wist genoeg van slangen af om te weten dat dit het einde van het monster was. Kane bevond zich echter in een zeer hachelijke po sitie. Ik hoorde hem moeilijk ademhalen en zag de ontzettende blik .'n zijn oogen, maar hij wilde niet schreeuwen want hij wist wat deze scène voor de film bctcekcnde. Opnieuw begon ik de slang van hem af te wikke len. Het gewicht leek niet te torsen, voet voor voet redde ik Kane, toen, vreemd genoeg, bemerkte ik dnt het lichaam van een slang, niet zooals ik steeds gedacht had koud. maar warm was. Daarna viel ik flauw 1 spel, de op elkaar slaande slagwoorden a!S flitsen over het tooneel doet schieten, dat er een atmosfeer heerscht die als geladen is met geest en vernuft. Zoo'n stuk mag niet hokken, niet van die kleine hiaten met dat even zoeken en tasten, dan is de rako aardigheid er al af en verliest het geheel juist „dat" wat de toeschouwers als gespannen houdt. Of wij dan geen waardeering hebben voor het-ge- schonkene? Natuurlijk wel. want 't was goed, 't was aardig. En mej. B. Igesz, die de hoofdrol van de Wed. Dribbel in handen had, hoeft zich er kranig doorheen geslagen en had de lachers op haar hand. Menige, hartelijke lach zal haar wel hebben bewe zen dat men zich kostelijk vermaakte. Haar tegen speler, de arme jonkheer, welke rol in handen was van den heer W. D. Niestadt, vormde een contrast met deze platte volksjuffrouw en onze le zers zullen het wel begrijpen dat menig vroolijk toonecltje daarvan het gevolg was. En dan volgen er nog een 8- a 9-tal personen die een rol hadden to vervullen. Mej. S. Watertor als Greta, de dochter des huizes, mej. B. Groot als het nichtje, mej. A. Watertor als de „malle" freule, mevr. Schmalz-Boontjes als de Verschijning, de heer Niestadt als Bob, die zich later presenteerde als de exotische negerdanser en dat heel moppig deed, de heer C. D. Schmalz als de sukkel-echtge noot, de heer Kouseband als de nicmendallige baron, de heer Joh. Rotgans als de deftige huisknecht, zij allen ('t zou ons te ver voeren om elke rol te be spreken) droegen het hunne bij om het algemeen welslagen te verzekeren. En nu nog ons compliment aan den regisseur, den heer Jos. VV. Bel, voor zijn weer knap werk in deze. 't Was een prettige, aangename avond, 't was daarom jammer dat het bezoek niet grooter was. Mogen wij tot slot even 'n opmerking maken over het grimeeren. Ook hier is het „te" 'do oorzaak van het soms wel wat dwaze effect. Bij den Holland—België-wedstrijd van Zondag. Het aantal aangereden en geparkeerde automobie len bij den voetbalwedstrijd NederlandBelgië was Zondag weer aanmerkelijk hooger dan verleden jaar. Hier zijn eenigo vergelijkende cijfers: Aangekomen Geparkeerd bij Stadion Olympische Sepelen max. 440(1 2800 Ncd.—België 1933 5150 3000 Ned.—België Zondag j.1. 5925 3630 Sneltrein ontspoord. Passagiers gedood en gowond. Reuter seint uit Leningrad: In do nabijheid van Ts'oedmvo is een sneltrein ontspoord. Dn locomotief cn vijf personenwagens werden ge heel vernield. Een groot aantal personen is gedood en gewond. Nadere bijzonderheden ontbreken nog. Zijn rustige energie het geheim van zijn succes. Een groote beroemdheid zooals filmsterren als Mne West, Greta Garbo, Marleno Dictrich o.a. helmen, valt zelden ten deel aan een film regisseur. Een van de weinigen, die zich in het bezit van een soortge lijk aureool kan verheugen is Ernst Lubitsch, waar door hij de afgunst opwekt van vele Amerikaansclie regisseurs. Wanneer dezen hem eens aan bet werk zien, valt hun op hoe rustig alles onder zijn leiding gaat weinig drukte, weinig woorden, en stukjo voor stukje komen de opnamen keurig voor elkaar. En zij vragen zich af wat er toch in dezen kleinen, zachtsprekenden vreemdeling is, dat hij zooveel uit zijn spelers weet tc halen! Indien zij hem langer konden gadeslaan dan de gemiddelde bezoeker daarvoor gelegenheid krijgt, zouden zij opmerken welk een buitengewone vitali teit hij bezit en welk een energie er van hem uit gaat, die voornamelijk wordt overgebracht door zijn blik. Zijn bljk heeft dezelfde uitwerking als bevelen Frederic March, Miriam Hopkins en Gary Coopcr, do sterren uit „Liefde Engros", met hun regisseur Ernst Lubitsch. uit den mond'van een veldheer. Dat hij niet 'zoo onbewogen is als het wel lijkt, kan men ook afleiden uit de manier, waarop hij zijn kauwgom bekauwt, en waarop hij aan zijn geweldige sigaren trekt, waarvan hij er 15 a 20 per dag rookt. Tusschen de opnamen schijnt hij geen behoefte aan rust to hebben. Als hij niet heen on weer loopt, zit hij op een stoel zonder leuning en praat wat met spelers of technici, terwijl zijn geest bezig is met de bclangrijko vraagstukken van de volgende scène. Als de toestellen en de spelers geheel gereed zijn voor de nieuwe opname, geeft hij zijn laatste instruc ties aan de spelers, zoo rustig mogelijk cn zonder teveel pressie uit te oefenen. Het is zijn theorie dnt de acteur dan, indien hij althans als ieder goed kunstenaar, een zekere eigendunk heeft, tot zichzelf zegt: „Dat is niet zoo moeilijk, dat kan ik eigenlijk nog wel beter." En zonder uitzondering slaagt bij daar dan ook in, geheel zocals Lubitsch het be doelde, Intusschen is de regisseur weer op zijn knikje gaan zitten, met voorbijzien van de gemakkelijke stoel, die voor hem is klaargezet. Zwijgend en met een heerschersbük ziet bij vandaar de scèn«- aan. Als alles goed loopt, glijdt een schecve glimlach over zijn gelaat en vertoonen zich kleine lachrim peltjes naast zijn oogen. Als do zaken echter niet naar den zin gaan, bijt hij krachtig op zijn kauwgom, of trekt onheilspellend nan zijn zwarte sigaar, mt alles tenslotte volgens zijn bedoeling is verbeterd. Als hij eindelijk tevreden is, laat liij niet het tra- ditioneele „Cut!" (Ston) hooren, maar knipt krach tig met zijn vingers. Geboren en opgevoed in Euro- na, gebruikt hij geen „slang", noch het technische jargon, waaruit de vocabulaire van den doorsnee- regisseur voor het grootste deel bestaat. De dader van zijn bed gelicht. 7ondagavond omstreeks 12 uur heeft op den weg Hclmond—Bakel onder laatstgenoemde gemcento een aanranding plaats gehad. Een inwoner van Ra- bel fietste met zijn meisje huiswaarts toen plotse ling een man voor het, paartje op den weg sprong. Hevig ontsteld sprong het meisje van haar fiets, liet deze in den steek en nam toen met haar verloofde de wijk naar Bakel. Hier werd de gemeentepolitie van het gebeurde kennis gegeven, die op onderzoek uittoog en ook de marechaussee te Helmond waar schuwde. Daar het meisje den aanrander, die waarschijnlijk In gezelschap van meerdere personen was. had her kend, had men voor het onderzoek al dadelijk een spoor en nog in den loop van den nacht is deze per soon, de ongunstig bekend staande M. S. te Hel mond, In zijn woning gearresteerd, aldus de „Msb." De fiets van het meisje is door de marechaussee in een leegstaand huis te Helmond opgespoord. Het taschje, waarin zich eenig geld bevond, was van de fiets verdwenen. S. die zich bij zijn arrestatie hevig verzette, is opgesloten. Het onderzoek naar mede- plichtigen duurt voort. Na den execatorlalen verkoop van een boeren-Inboedel te Geffen. Zaterdag heeft te Geffen een executoriale verkoo- ping plaats gehad van den inboedel der boerderij, benevens de hooivoorraad van den landbouwer S. al daar. Ofschoon er voor dezo openbare vorkooping groote belangstelling bestond, werd er niet geboden. Het geheel bracht de som van twintig gulden op. De veiling werd gehouden, omdat S. zijn verplich tingen niet was nagekomen tegenover den landbou wer v. D.. waarmee hij gcruimen tijd in een proces was gewikkeld. Het proces werd door S. verloren. De dorpsbevolking schijnt het niet eens geweest te zijn met dit vonnis. Den nacht voor de verkooping werd op het erf van de tegenpartij (den landbouwer v. D.) een ware verwoesting aangericht, Eon groote houtmijt werd uitéén gehaald, en geheel vernield. Do brokstukken van het hout werden over den akker van Van D. gestrooid. De benadeelde heeft aangifte van het gebeurde gedaan. IN EEN VLAAG VAN WAANZIN. De fi7-.farige N. te Prinsenhage, sinds lang zenuw- •»'ck, beeft Zondagmorgen, terwijl z'n vrouw zich in r'e kerk bevond, gepoogd zich van het leven te beroo- ven. 1'ocn de vrouw uit de kerk kwam vond zij haar man badend in zijn bloed op bed. Direct werd een ge neesheer gewaarschuwd. Gelukkig bleek de toege brachte verwonding niet van doodelijken aard. Slechts eenige halspezen bleken te zijn doorgesneden.

Schager Courant | 1934 | | pagina 7