Kantongerecht te Alkmaar. GEDEPUTEERDE KOOIMAN. Belangrijk werk aan wegen en kanalen MOEILIJKHEDEN OP HUIZE DOORN. Gevaarlijke speelplaats. DRAMA TE UITGEEST OPGEHELDERD. Ook het tweede slachtoffer overleden. Verruiming winkelsluiting. Smokkelaars door kommies achterhaald Duitsch priester gearresteerd. Daensche visschsrsboot gezonken. Da Parijsche onlusten. DE KAAS-EXPORT IN GEVAAR. Zooals wij elders in dit nummer melden, heeft de heer D. Kooiman de keuze gedaan, die hij in de winterzitting van de Prav. Staten reeds aankondig de. Hij wilde het lidmaatschap van de Tweede Ka mer en dat van het college van Ged. Staten met het oog op zijn vele andere werkzaamheden, niet beide behouden en heeft nu besloten als Gedeputeerde al te treden. Do Haarlemsche correspondent van het „Alg. Hsbl." schrijft naar aanleiding hiervan het volgende: Voor het college van Ged. Staten en voor het pro vinciaal bestuur in het algemeen, is dit aftreden zonder twijfel een verlies van beteekenis. De heer Kooiman is een man van groote werkkracht, die in zijn ambt veel voor de provincie heeft weten te be reiken; ook door zijn erkende bekwaamheid op het gebied van waterstaats- en waterschapszaken. Do verbetering van het wegennet in de provincie heeft de heer Kooiman, na het overlijden van den heer Hcndrix, krachtig voortgezet; on het is zonder twijfel voor het grootste deel aan zijn kennis van de toestanden op het platteland, zijn tact en volhar ding te denken, dat de uitvoering van het groote kanalenplan een begin heeft kunnen krijgen. Toen liet besluit tot uitvoering van het plan door de sta ten genomen was, begonnen de moeilijkheden pas goed. Het is een langdurige, trouwens nog niet be ëindigde, strijd met belanghebbenden geweest om hen te bewegen tot het verleenen van de noodzake lijke bijdragen voor den aanleg der ontworpen ka nalen. Als nu de eerste kanalen in uitvoering zijn en als in de Staten vergadering van 10 April een voordracht in behandeling kan komen om over te gaan tot aan leg van het kanaal HoornMedemblik dan is dat grootendeels het werk van den heer Kooiman. In een eindelooze reeks van vergaderingen met belang hebbenden, in verschillende plaatsen in de provincie gehouden, heeft hij met bewonderenswaardig geduld en grooten tact den betrokkenen gewezen op hun eigen belang bij de uitvoering van deze plannen en op de billijkheid van het vorderen door de provincie van een bijdrage. Heel langzaam is de toenadering gekomen, maar ze is ten slotte bereikt en het werk is begonnen. 01 een ander, minder goed op bet platteland thuis dan de heer Kooiman, dit zou hebben verkregen mag wor den betwijfeld Ook voor het provinciaal wegennet in de ver gadering van 10 April zal ook een voordracht betref fende het Wegenfonds aan de orde komen heeft do heer Kooiman goed werk weten te doen. Aan den eisch: „zooveel mogelijk in Duitschland koopen" wordt reeds voldaan. Een schade post voor Doorn. Zelfs de suiker en de stroop in Keulen gekocht. In aansluiting aan hetgeen wij hebben gemeld om trent de financieele moeilijkheden op „Huize Doorn" kan het persbureau Vaz Dias nog het volgende incdcdeelen: Do geruchten, dat, in verband met deze moeilijk heden een familieraad op „Huize Doorn" zou wor den gehouden, schijnen inderdaad voor het oogen hlik althans onjuist te zijn. Op „Huize Doorn" wordt echter volledig erkend, dat er financieele moeilijkheden zijn, tengevolge van de maatregelen der tegenwoordige Duitsche Regeering. „Binnen af- zienbaren tijd zijn geen ingrijpende veranderingen te verwachten," aldus werd Donderdag op „Huize Doorn" verklaard, „wat er echter in de toekomst zal gebeuren, hangt voor een groot deel van den fi- nanciéelen toestand in Duitschland af." Intusschen hebben de financieele maatregelen der autoriteiten in Duitschland reeds gevolgen gehad, die men op den duur in de gemeente Doorn zeker zal voelen. Voor het overmaken van gelden uit Duitschland naar „Huize Doorn" is de eisch gesteld dat zooveel mogelijk in Duitschland moet worden gekocht. Daarnaast zijn gedurende den laatsten tiid reeds tal van bezuinigingen op „Huize Doorn" inge voerd. Wat de inkoopen in Duitschland betreft, alle ar tikelen, welke in eenige belangrijke hoeveelheid op „Huize Doorn" benoodigd zijn en die uit Duitsch land kunnen worden verkregen, komen gedurende den laatsten tijd van daar. Op geregelde tijden gaan leden van het personeel naar Duitschland meestal per auto en keeren dan met volgeladen wagens uit Keulen en andere Duitsche steden naar Doorn terug. Dit betreft niet alleen kleedingstukken enz., doch ook kruidenierswaren en andere consumptie artikelen. Zelfs is het waarschijnlijk, dat binnenkort uit te voeren schilderwerk op „Huize Doorn" door Dintsche ambachtslieden moet worden verricht. Do bezuinigingen hebben in de eerste nlaats be trekking op verlaging van salarissen en loonen van het personeel op „Huize Doom", dat ongeveer 60 le den telt. Voor een aantal leden van het personeel zijn in de gemeente Doom woningen gehuurd, eeni- gen tijd ge'eden moesten de huren dezer woningen worden verlaagd. Tenslotte heeft men in Doom opgemerkt, dit in verband met de geruchten omtrent een mogelijken terugkeer van den ex-keizer naar Duitschland. dat Prinses Hermine sinds het aan het bewindkomen van Hitier minder naar haar geboorteland re'st. Het laatst is zij in November voor de destiids gehouden verkiezing naar Duitschland geweest. Dit houdt ze ker verband met het standpunt van de tegenwoordi ge Duifsehc Regcering tegenover de monarchistische beweging. Mntxr van een onde kapel ingestort. Vijf jongens bedolven. Te Castel Verde nabij Cremona in Italië heeft zich een ernstig ongeluk afgespeeld. Bij de ruine van een oude kapel, een geliefkoosde speelplaats voor de jongens uit het dorp. is klaar blijkelijk ten gevolge van de hevige regenbuien der laatste dagen, een muur ingestort, waaronder vijf jongens bedolven werden. Twee knaapjes waren op slag dood en drie ando ren werden met zulke ernstige verwondingen onder het puin vandaan gehaald, dat zij er het leven ver moedelijk niet van zullen afbrengen. Het ongeluk zou nog veel ernstiger geweest zijn. als niet eenige minuten voor de instorting ongeveer 15 jongens juist de ruine verlaten hadden, om bui ten het gevecht bij te wonen tusschen twee woest geworden stieren. In aansluiting met het bericht elders in dit num mer, over het bloedige drama, dat zich Donderdag middag te Uitgeest in oen koffiebranderij heeft afge speeld, kan nog gemeld worden, dat ook de 37-ja rige P. van der Kommer, die in levensgevaarlijken toestand naar het Roode Kruisziekenhuis te Bever wijk was vervoerd, gistermorgen is overleden. Donderdagavond waren er eenigo oogenblikken, dat v. d. Kommer tot het bewustzijn was terugge keerd Vanzelfsprekend heeft men van die gelegenheid willen gebruik maken om het vreeselijk geheim, dat dit drama omhult, te achterhalen Het slachtoffer was echter niet bij machte door spreken iets mea te deelen. Daar hij te kennen gaf iets te willen schrijven, heeft men hem een lei ter hand gesteld. Met zeer veel inspanning is het hem gelukt op deze wijze eenige mededeelingen te doen. Over den aard van het geschrevene, wordt echter het strengste stilzwijgen bewaard. De lei met het laatste schrift van den overleden v. d. Kommer, is in handen van de Justitie. Het mes door de vrouw van Van der Kommer herkend. Ofschoon men aannam, dat door den dood van Van der Kommer de oorzaak van dit drama wel eeuwig een geheim zou blijven, is bet na een uitvoe rig onderzoek gister aan de justitie gelukt, er eenig licht in te brengen. De vrouw van het slachtoffer v. d. Kommer heeft het gevonden mes als hot eigendom van haar man herkend. Tevens staat vast, dat er voor het pakhuis tusschen heide mannen ècn schermutseling heefi nlaats gehad. Bloedsporen wijzen daar op. Men mag dus wel aannemen, dat het de 37-jarige v. d. Kom mer is geweest, die den f>4-ia'"'gcn Twisk doodde en daarna de hand aan zich zelf sloeg. Een speciale verslaggever van de „Tel." gooft nog do volgende bijzonderheden: Vier uren lang is het parket bezig geweest om hef misdriif te rrconstroperen. Het mng daarbij uit van de verklaring van den plaatselijken medicus, do'*ter Brugman, en die van dokter L. J. P. Hulst uit Lei den omtrent de doodsoorzaak. De-»e verklaringen kwamen hierop neer. dat de oude Twisk is gedood door een snede, toegebracht met een mes in de hals wervels, waardoor het verlengde merg is doorgesne den. Verder vertoont zijn ge'aat verschillende sne den, ovenals ziin armen en banden. Merkwaardig was. dat ook de kleeren on verschillende nlaa'sen waren stuk gesneden. Dit witst er on. dat. voordat de doodpjjike wonde was toegebracht, hif met het mes danig is bewerkt. De sneden, wel^e niet waren door gedrongen. weren er on, dat de e*»de man verschil lende onfv'"chtendp bewegingen hooft gemaakt Van der Kommer is gestorven, doordat zijn bvb' njjn was doorgesneden. Hii beeft zichzelf met de "nkerhand m»t kraeht twee wonden aan den bn's ♦opgebracht. Daarna is hij voorovergevallen, doch heeft nog kans gezien een rooden zakdoek uit zijn Amendementen—Vos op het betreffende ontwerp. Op het wetsontwerp, houdende tijdelijke bevoegd heid tot het vaststellen van bijzondere afwijkingen van enkele bepalingen der winkelsluitingswet, heeft de heer Vos eenige amendementen ingediend, waar in wordt voorgesteld, om in het eerste lid van art. 1 na het woord „brood", in te voegen het woord „koek": om in hot tweede lid van art. 1 in plaats van „ten hoogste 6 uren" te lezen: „ten hoogste 10 uren" en voorts om in het tweede lid van art. 2 in plaats van 1 Januari 1935 tc lezen: 1 Januari 1936. 700 K.G. suiker in beslag genomen. Donderdagmorgen vroeg vervoegde zich een mans persoon aan 't gevestigde kaartenbureau bij de Thoolsche brug te Tholen om te informeeren wat betaald moest worden voor den overtocht van een auto en 2 personen. Na mededeelin? betaalde de man 't verschuldigde bedrag en verwijderde zich. Direct daarop reed een Belgische auto hard over de brug en verdween in de richting Tholen Den aldaar ge- stationneerden brugwachter bevreemdde een en an der en hij waarschuwde den commies der belastin gein. Deze ging per rijwiel de auto na eu inderdaad vond deze in de Walst raat te Tholen de bewuste auto. Bij onderzoek bleek, dat de wagen 700 Kg. gesmok kelde Belgische suiker bevatte, waarna èn wagen èn suiker in beslag werden genomen. De chauffeur (de andere inzittende had ongemerkt weten te ont komen) werd in hechtgenis genomen en voor den burgemeester geleid, waar hij bekende de suiker te hebben gesmokkeld en tevens de auto (een Oakland) in Antwerpen te hebben weggenomen. De man bleek een inwoner van Antwerpen te zijn. DE KONINGIN-MOEDER BEDLEGERIG. H. M. de Koningin-Moeder is ten gevolge van on gesteldheid, veroorzaakt door bronchitis, de laat ste paar dagen bedlegerig en onder medische be handeling. RATTENPLAAG. 100 jonge knlkens gedood. Bij den heer J. v. D. te Deurne hebben de ratten een waar bloedbad aangericht. N>et minder dan 100 jonge kuikens hebben zij gedood; een heele partij doode dieren werden onder de dakpannen terugge vonden. Wegens anti-natlonaal-socialistische uit- latingen. Reuter seint uit Munchen: Op nieuw is een katho liek priester, pater Georg Raffle, door de politie in „Schutzhaft" gesteld, wegens anti-nationaal-socialis- tische uitlatingen. De arrestatie van dezèn priester had plaats te Stadl nabij Landsberg, op grond van het feit dat pater Raffle uiting had gegeven aan zijn antipathie voor den nationaal-socialistischen staat en zijn symbolen. Thans bevinden zich reeds vijf katholieke priesters om dezelfde redenen in arrest. zak te halen om het bloed te stelpen. Bij den val is liet nies uit zijn hand geraakt en een eindje verder neergekomen. Bloedigo worsteling. Voordat Twisk den genndesteek ontving, moet cr eerst een bloedige worsteling tusschen beide man nen hebben plaatsgevonden. I)e situatie van het pakhuis, waar het drama zich heeft afgespeeld, is ais volgt: Eerst krijgt men ecu voorpakhuis, daarna een binnenplaats en vervolgens het pakhuis, waar de beide slachtoffers zijn gevonden. In dit voorpakhuis schijnt nu de ruzie te zijn begonnen. Men heeft op den grond bloed aangetroffen, terwij 1 ook in een emmer water, waarmede de vloer gisteravond is rc rcinigd, bloedsporen werden gevonden. De oude man heeft zich echter op deze plek nog aan de handen van den moordenaar weten te onttrekken. Hij is naar het achterpakhuis gevlucht en tijdens die vlucht zijn cr verschillende steken in zijn kleeren toegebracht en is hij ook aan het gelaat en armen getroffen Uit het bloedspoor, dat hier loopt, kan men recon- struceren. Twisk is toen in het achterste pakhuis geloopen en hier heeft v. d. Kommer hem opnieuw beetgepakt. Een korte worsteling volgde, waarbij het den jongeren man gelukt is. den ouderen den steek in het verlengde merg toe te brengen. Enkele minuten daarna heeft v. d. Kommer de hand aan zichzelf geslagen. V. d. Kommer schijnt den laatsten tijd in verband met zijn voorkomen als getuige in de zaak van dn drankdiefstallen in een depressie-toestand verkeerd te hebben. Hij heeft zich tegenover enkelen geuit, «lat hij weldra zelfmoord zou plegen. Men schonk er echter geen geloof aan. De oorzaak der ruzie. Omtrent de oorzaak van de ruzie tusschen dc bei de mannen staat intusschen niets vast. Men kan echter met reden vermoeden, dat deze zijn oor sprong vond in de kwestie van dc drankdiefstallen. In verband daarmede zijn de verdachten van deze diefstallen, die in Alkmaar in voorarrest zijn, nog eens door de justitie gehoord. Zoo is dus dit drama opgehelderd en blijft de vraag, waarom precies v. d. Kommer de hand aan den ouden Twisk sloeg. Zoo is dus dit drama, spoediger dan het zich aan vankolijk liet aanzien, opgehelderd, al zal ovei de aanleiding van de ruzie waarschijnlijk wel nooit het volle licht komen te schijnen, nu de dader, zonder verhoord te zijn, in het ziekenhuis te Beverwijk is overleden. Het parket uit Alkmaar, dat onder leiding van den rechtercommissaris ntr. Fruin, in den vroegen morgen het onderzoek was aangevangen, had aan vankelijk twee theorieën opgesteld. De één was en zij leek terstond dc meest waarschijnlijke dat v. d. Kommer den ouden Twisk heeft vermoord en daarna zelfmoord heeft gepleegd. De tweede theorie was. dat er een derde is ge wees die belang hftd hij dc verdwijning van deze twee mannen en die dit bloedige misdrijf heeft gepleegd. Voor deze theorie pleitte krachtig hot feit. '»at een mes gevonden is, waarvan de herkomst niet was vast te stellen. Tweede maal. Dit Is de tweede maal in de laatste maanden, dat het pakhuis in het middenpunt van de Uitgcestcrs belangstelling staat. Vóór enkele maanden Is hier in een donkeren nacht 1200 liter sterke drank weg- gehaald, een diefstal, die vel beroering heeft gewekt Het... was in dezen diefstal dat heide slachtoffers als getuige waren gedagvaard en als vanzelf heeft de volksopinie heide daden met elkaar verbonden. Deze twee mannen moesten getuigen Btf den ingang van de haven Be manning in de golven omgekomen. Het N.T.A. seint uit Londen: Een orkaan, welke op vele plaatsen vergezeld ging van hevige sneeuwstormen, heeft gister de Britsche eilanden geteisterd. De Deensche visschersboot ,-Mcta" is hij het binnen- loopen van do haven van C.aithness in Schotland om geslagen. .Een reddingsboot voer ter assistentie uit, doch kon geen spoor meer van de bemanning, welke uit vier of zes personen bestond, ontdekken. De Mcta werd vergezeld door een tweede Deensche boot. Men vreest, dat twee leden harer bemanning over boord geslagen zijn. Dank zij goede zeemanskunst slaagde het schip er echter in, weer veilig de volle zee te bereiken. Het stoomschip „Herefordshire", van 6100 ton, dat naar Clyde werd gesleept om schoongemaakt to wor den, sloeg van de kabels los en dreef naar Rocky !s- land hij Cardigan, waar het schipbreuk leed. De vier personen, die aan boord waren, konden gered worden. Wie schoot het eerst op de Place de la Concorde? Rapport voor enquête-com missie. Parijs: In de enquêtecommissie naar de ge beurtenissen van 6 Februari heeft een der politic-au toriteiten een rapport voorgelezen aangaande do om standigheden. waaronder de met het handhaven der orde belast diensten om half arht 's avonds op de Pont do la Concorde tot het gebruik maken van dc wapenen is overgedaan. Volgens het rapport losten de betoogers van ze ven uur af schoten. De eerste schoten der gewapen de macht werden kort na half acht gelost. Hot vu ren duurde enkele minuten. Er werd noch van mitrailleuses, noch van geweren of karabijnen gebruik gemaakt Het vuren werd voorafgegaan door verscheidene trompetsignalen, het geen de gewone sommatie is. Volgons de verzekerin gen van de officieren der republikeinsche garde en commissarissen van politie gaf niemand order tot schieten. Allo vertegenwoordigers der openbare orde zijn ech ter van oordeel dat de positie, met welker verded!ging zij belast waren, op het moment van het vuren ernstig werd bedreigd. HET AUTO-ONGELUK TE DONGEN. Tweede slachtoffer bezweken. Gisternacht is in het St F.lisabeths Ziekenhuis te Dongen het tweede slachtoffer, een meisje van 12 jaar, van het auto-ongeluk to Dongen op Vrijdag j.L overleden. De toestand van het 3de dochtertje van den heer Looymans is wel iets vooruitgaande, maar baart toch nog ernstige bezorgdheid. EXPEDITIE VAN BYRD. Vliegtuig neergestort. Naar Reuter uit ëew York meldt, Is een met vier personen bemand vliegtuig, hehnorende tot de ex peditie van admiraal Byrd in de nabijheid van het kamp omlaaggestort. De inzittenden kregen lichte kwetsuren. Motor en instrumenten bleven behouden. Verschillende K. v. K. in het geweer. Een telegram aan de Nederlandsche onderhandelaars. Woensdag j.1. werd ten stadhuizo te Alkmaar een gecombineerde vergadering gehouden van de K. v. K. die bij de kaasexport op Spanje en Frankrijk bolang hebben. Aan de onderhandelaars der Ned. Regeering. die zich momenteel In Parijs bevinden werd via de Ne derlandsche legaten het volgende telegram gezon den. „De afgevaardigden der K. v. K. te Alkmaar, Leeuwarden, Hoorn, Haarlem. Zaandam en Gouda in vergadering te Alkmaar bijeen, verzoeken uwe legatie er bij de Nederlandsche onderhandelaren op te willen aandringen bij do onderhandelingen met de Fransche Regeering de kaasexportbelangen welke door de Fransche contingenteeringsmaatregelen kun nen vernietigd worden op de krachtigste wijze te behartigen, zulks tot behoud van deze voor Ne derland van oudsher zeer belangrijke bestaansbron. „Msb." STRAFZITTING VAN VRIJDAG 16 MAART. 9ChONJl"i.STE VADERLIJKE PAEDAGOGIE. Do directeur van het Carltonhotel te Schagen, de Meer Arie Sp.. momenteel zelf logé van het staats- logement „De Koepel" tc Haarlem, was in de gele- genho'd gesteld onder passend geleide 'n uitsfanie o maken naar Alkmaar, ten einde zijn opwachting :e maken in de ontvangsalon van den kantonrechter, aldaar. Zulks naar aanleiding van het feit. dat hij onderscheidene malen n!et had gezorgd, dat zijn "erplichtig dochtertje Johanna de weldaden der cchoo*sche wetenschap werden verstrekt. De heer Arie. die op dit gebied nu niet zoo bijzon der gvnstJg stant genoteerd, en zelfs wordt verdacht, 'at hij zijn nog niet afgeëxcrceerde telgen met ne- 'otie do straat op zendt, beweerde thans dnt do min dere flinkheid van zijn cgn, die zich in zekere om- 'andigheden bevindt, oorzaak was. dat bedoeld meisje in het huishouden moest assisteeren. De ge achte ambtenaar zong nu n'et benaa'd een lofbed on dezen voorheeidigen vader, reeds meermalen 'oor den rechter on ziin plicht gewezen en vorderde keer 5 dagen principale hechtenis, welke straf 'oor den kantonrechter werd gereduceerd tot 2 keer 2 dagen principaal. Heerbugowaard. EEN* NONCHALANTE BESTUURDER. In de aangehouden zaak contra den graanmole- naar J. B. uit Heerhngowaard. die door ziin onacht- e.am rijden on den Commumcntieweg te Uitgeest fa oorzaak zou zijn geweest, dat een vracbtatUo-rhauf- '■nir uit Heemskerk gedwongen was ziin heianrde 'ord tegen e^n boom te laten ho' sen. werd nog ge boord een wielrijder, de heer N. Kluft uit Wijk aan "'oe. die verklaarde dal door ie vroeg onriiden naar nks da vrachtauto van de Vries In 'f gedrang was 'ekomen. Waarop veroord eeüpg tot (20 Iviete of 10 'agon vo'gdo, henevens toewiiz'ging e'viêlo vorde ring ad f 44.82 aan de beschadigdo partij. Zijpe. WEINIG SPORTIEF. Een autobestuurder, genaamd J. v. d. M. Jiad in •'en avond van 5 Januari ziin wagen genarkeerd np 'en rijweg te Zijpe. zonder voor behoorlijke verl'cli- :ng zorg te dragen, zoodnt een aanrijding volgde ■net een door zekeren heer M. Dop bestuurden auto. D«t slord:g gedoe, 'n snortsntan onwaardig, werd gewaardeerd op f 8 boete of 8 dagen. Oudkarspel. HIJ NEGKiRDE DEN BURGEMEESTER EN DEN VELDWACHTER Een vrachtautochauffeur, Jan Corn. B.. posteerde op 27 December zijn omvangrijk vehikel op den openbaren weg. de dorpsstraat te Oudkarspel, en liefst op zoodanige wijze voor het gemeentehuis, dat het nagenoeg onmogelijk werd voor den burgemees ter Wijnveld, om z.ijn atnbtskamer te bereiken. Met hoofd der gemeente gaf dan ook lost lot verder rij en, doch de chauffeur nam geen notitie van het hoogste gemeentegezag en eischte dat do burgemees ter zich zou legitimeeren, waarop de burgervader zich tooide met zijn ambtsketen, liet teeken zijner waardigheid. Ook deze geste gaf geen effect en toen de veldwachter Boon verschoon, werd ook deze ambtenaar onbeleefd behandeld en hem beduid, «lat hij, als hij do auto weg wilde hebben, zulks zelf maar moest doen. Ter zake dit ontoelaatbare optreden had gezegde chauffeur zich te verantwoorden liet was een stoere knaap, met een aankomend buikje en de handen diep hegraven in de zakken van zijn lecren rij pan- 'alon. De kantonrechter verzocht hom beleefd, zijn handen uit zijn broekzakken te willen halen, waar op de delinquent vrij nuchter vroeg: Allebei? Ter verdediging voerde do chauffeur voorts aan, dat de beschikbare ruimte meer had bedragen dan 75 c.M., zooals was gerelateerd, doch werd zijn re calcitrante houding ten zeerste gelaakt in een vcr- oordeeling tot f 12 boete of 12 dagen uitgesproken. K o e d ij k. WIELRÏJBSTER UIT HF. OUDE DOOS. De reeds tamelijk bejaarde Mej. A. B. uit Koedijk, die echter nog met liefde de rijwielsport Inoefent, had in den vooravond te Rergcn gefietst ten 6.15. wat naar haar meening onjuist genoteerd was. Het was nog niet zoo laat! De kantonrechter, op a"es gewapend, bewees echter «lat op den dag in kwestie de zon reeds om 4.53 ter kimme was gezonken. Vonnis f 1 boete of 1 dag. Schagen. F.F.N SMAKELIJK BOUTJE. Dc koonman Dirk T., tevens een niet onverdienstelijk amateur-slager, die voorheen drukke zaken had met f,e rechtbank, verscheen heden nog weer eens in het be'rende mMicu, naar aanleiding van de omstan digheid. dat hii op 23 Dec. te Schagen op de Lnnn was aangehouden door den keurmeester Kortman, 'oen hij een ongekeurde portie geitenvleesrb per f'ets vervoerde. Bijzonder complimenteus ging het, 'dj d'e ontmoeting niet toe. want Dirk borrelt hij ''orgeliike gelegenheden niet over van hoffelijkheid. Bedoeld gedonvleosrh werd dan toch in bes'ng go- "rnicn on bleek van zoodanige kwaliteit te zijn, dat bet paar dn distrnctienven werd verwezen. De beer T. verklaarde eveneens overtuigd te zijn a.n de minderwaardigheid van bedoeld vlepsch. Hel was ook mot voor dp eonsnmnfie bestemd geweest •'nch voor hondenvoer, b'en insun'atle dat het boufi» iiccfh'on rog bedoe'd bad kunnen zijn voor worst in»mrUXnfon. word door Dirk beslist afgewezen. Mede. go'"t on de m'nder coulante bonding va ••ord«rV« tiw'ons de annbonding, werd hij veroo' deeld tot f 20 boeto of 10 dagen.

Schager Courant | 1934 | | pagina 18