Polder Waard en Groet. Een Huwelijk ANNA P AULOWNA De raad onzer gemeente komt Woensdagmiddag om 2 uur in openbare vergadering bijeen. O.m. komt aan de orde een voorstel tot het verlee- rten van machtiging aan B. en W. om op te treden tegen nalntigon in de betaling van rente en aflossing op voorschotten ingevolge de Lnndarbeiderswet. Uitvoering „De Stem des Volks". De uitvoering van de Zangvereeniging „Dc Stem des Volks", Zaterdagavond in de zaal van den heer C Slikker gegeven, had slechts matige belangstelling, wanneer we op het aantal bezoekers letten; de aan dacht van deze liet echter niets te wcnschen over. De vereeniging wijdde het grootste deel van haar programma aan andere dan partij- of strijdliederen Zij werden over 't geheel goed gezongen, met mee- voordracht dan hij vorige uitvoeringen meestal het ge val was. Ken vooruitgang dus. die plaats had, niet tegenstaande het aantal heerenleden verminderde. Dit verschijnsel merkten we trouwens bij andere verecni- gingen wel meer op en is natuurlijk hierdoor ver klaarbaar, dat men met de getrouwen en goeden (en dat zijn doorgaans dc blijvers) tenslotte meer kan bereiken, dan met een massa, die weinig interesse heeft. Dat neemt niet weg, dat om andere redenen een grooter ledental gewenseht is en daarom wekte de voorzitter der vereeniging voor de pauze dan ook op, de gelederen en vooral dc hcerenpartijen tc ko men versterken. In „Vogelwijn", «lat evennis „Het Boerken van Beierland", oen compositie is van den directeur, den heer C. W. Rusting, zong mej. A. I'rnnger een goede sopraan-solo. Beide nummers vormden een opbeu rend slot van den avond, waarop overigens door de grooie plaats, die de medewerking van Martien Be versluis innam, de ernstige toon de overhand had. Alles, of nagenoeg alles wat de heer Beversluis voordroeg, mocht niet meer voor de VAR A-microfoon gezegd worden. De dichter bracht eigen en door hem zeif vertaald werk, Duitsche en Ncgorlicdcren, dio soms na de zegging in het Nederlandsch, met gra- rnofoonplaten werden weergegeven, zooals ze gezon gen waren in dc taal, waarin ze oorspronkelijk ge schreven werden. Uitvoering „De Tango*. Na een kort openingswoord van den heer T. dc Vries ving de mongorgelclub Zondagavond haar uit voering in de zaal van den heer W. Kossen aan met een drietal vlotgespeelde en in den smaak vallende nummertjes. Het gevarieerde programma vermeldde daarna het optreden van den goochelaar, jongleur en telephaat Kmiel Moretti. wiens uitheemschen naam niet zou doen vermoeden, dat z'n wieg hier dichtbij in de buurt beeft gestaan en die dan ook bij den Burger lijken Stand met een in onze ooren meer gewoon klinkenden naam bekend is. De vingervlugheid van den bescheiden en beschaafd optredenden gooche laar vond nlgemeene bewondering. Het waren in derdaad verrassende staaltjes, die hij te zien gaf en daaronder waren, naast dc meer-geziene, ook en kele geheel nieuwe trucs. Het gedachtenlezen(?) ging hem ook goed af. evenals later op den avond de te lepathische experimenten. De slagwerker van het trio, dat de dansmuziek ver zorgde. ook al met zoo n mooien naam. Tonnia Pon- chia. gaf enkele vroolijke en een ernstig zangnum- mertje ten beste en dc mondorgelclub zelf speelde nog een viertal populaire wijsjes. Door een misverstand was aan deze uitvoering tc weinig bekendheid gegeven .zoodat er minder pu bliek kwam dan noodig was om de aan den avond verbonden kosten te dekken. Een verloting van eeni- ge taarten, zoo tussebeo de programmanummers door. moest daarom meehelpen om het gat in de kas piet al te groot te doen worden. W 1 NKKL Bij" de in den Weerepolder gehouden stemming is benoemd tot voorzitter-molenmeester de heer J. dc Veer te Winkel en zulks ter voorziening in dc va cature ontstaan door het bedanken van den heer D. v. d. Oord. Vrijdagavond vergaderde de afd. Winkel van den Bond \oor Staatsjjensionneering, ten huize van den heer R. Laan. Een 15-tal leden was opgekomen. De voorzitter opent de vergadering, waarna de no tulen worden goedgekeurd. De rekening wordt goedgekeurd; de ontvangsten hebben bedragen f 2S5.01, de uitgaven f 265.07, batig saldo f 10.954. Door den voorzitter wordt, als afgevaardigde naar dc in 1933 gehouden algemecnc vergadering verslag van die vergadering uitgebracht, welk verslag dank baar wordt aanvaard. De heer C. llartog brengt verslag uit als afgev. naar de Federatievergaderingen, welk verslag even eens dankbaar wordt aanvaard. Tot bestuursleden worden herkozen de heeren W. van Bruinisse en P. Hoogland. Alvorens over te gaan tot de verkiezing van een bestuurslid, ter voorziening in de vacature, ontstaan door het overlijden van «lijn heer J. Smak Jbz„ spreekt de voorzitter woorden van waardeering en ter nagedachtenis aan den overledene, die een reeks van jaren lid van het bestuur uitmaakte, en daarin steeds bereid was de belangen van den bond te dienen. Na herhaalde stemmingen wordt als bestuurslid benoemd «ie heer P. Dekker Dz„ die zich bereid ver klaart, die benoeming aan te nemen. Tot afgevaardigde naar de te Alkmaar te houden algrmeene vergadering, wordt de voorzitter benoemd Tnt leden der commissie die de rekening over '34 zullen nazien, worden benoemd de heeren C Brou wer en C Koster. Tot afgev. naar de federatievergadering wordt be noemd de heer P. Dekker Dz. Rondvraag. De heeren Dekker en Peetoom stellen vragen ten opzichte der kosten van het Orgaan en het verschil tusschen bezorging per post of het rond brengen en zulks met bet oog op de algemeene finan- cieele positie der afdeeling, die noodig onder het oog dient te worden gezien. De voorzitter deelt mede, dat de financiën reeds geruimen tijd bij het bestuur de bijzo ndere aandacht hebben. Het Orgaan wordt verstrekt aan leden, die 75 cent contributie betalen, terwijl elk lid van de vereeniging 77 cent kast; de leden van f 1 lieten iets over, doch diende tot dekking van het te kort op de andere leden. Overwogen wordt bij een contrihufie van f ft.75 geen orgaan meer te verstrekken, of die leden te bewegen hun contributie op f 1 te brengen Een en ander is in overweging en cr zal iets moe ten gebeuren, Het bestuur overweegt thans nog, of rir versprei- cjing van bet orgaan gevoegelijker per post kan worden geschieden, doch een zeer belangrijk deel \an het bodeloon zal evengoed moeten blijven, voor het ophalen der contributie en het rondbrengen der convocaties. De vergadering neemt met deze toezegging genoe gen. Daarna Is de vergadering gesloten met een woord van dank voor de aangename samenwerking. LANGEND IJK Dc beide hier bestaande comité's voor het houden van een autotocht voor Ouden van Dazen. die do vraag hebben besproken naar de wenschelijkheid. om de twee jaar een autotocht te houden in verband met de rrisis. zullen ieder voor zich zelf de te vol gen gedragslijn bepalen. In ieder geval zal men geen auto's vragen uit de niet bij den autotocht betrok ken gemeenten. Do drie alhier bestaande ceheel-onthoudersver- eonigingen zullen in een feestelijke bijeenkomst ge zamenlijk bet 37-jarig bestaan vieren van de gcheel- onthoudersbeweging aan I.angendijk. De beslissing van den Minister van Sociale Zaken inzake de wederopneming met overheidssteun van arbeiders in de tuinbouwbedrijven is hier met grootc belangstelling en voldoening ontvangen. Wie deze zaak heeft gevolgd, kan weten, dat herhaaldelijk in tal van zittingen van gemeenteraden dit onderwerp aan de orde is geweest en dat men er van die zijdo bij voortduring op heeft aangedrongen de arbeiders, die, hetzij door steunregeling, hetzij door rijkswerk verschaffing in hun benarde positie van werkloozen worden gesteund, te laten arbeiden in de tuinbouw bedrijven met steun van het rijk en/of van de ge meente. Vele tuinders toch waren door den nood, ontstaan door do felle crisis in den tuinbouw, ge dwongen alle of een deel hunner arbeiders ontslag te verleenen, wijl het hun aan de noodige middelen ontbrak de loonen ervoor uit te betalen. Het werk op de tuinbouwakkers werd daardoor voor een deel ver waarloosd. althans niet op die intensieve wijze ver richt als wel noodzakelijk was ter bereiking van de grootst mogelijke opbrengst en het land in goede conditie te houden, terwijl de arbeiders óf geen óf zeer onproductieven arbeid verrichtten. Den gemeen tebesturen. die dat alles geheel of gedeeltelijk moes ten financieren, was dit natuurlijk een doorn in bet oog en waren maar voortdurend in de weer te trach ten te verkrijgen, dat werklooze arbeiders in dc tuin bouwbedrijven worden te werk gesteld met een toe slag van het rijk des noodig van de gemeente. In de vergaderingen van de vertegenwoordigers van de 50 Westfrieschc gemeenten is daarop herhaaldelijk aangedrongen en de zoogenaamde Commissie van Vijf uit die 50 gemeenten heeft den Minister zoo wel schriftelijk als mondeling van dc wenschclijk heid en noodzakelijkheid van invoering van dien maatregel trachten te overtuigen. Het was hier al sedert eenigen tijd geen geheim meer dat Minister Sloteniaker de Bruine welwillender tegenover dit on derwerp stond dan zijn voorganger en was dc ver wachting hier levendig, dat het wel eens tot een proef zou kunnen komen. De nu gevallen ministe- rieele beslissing is het resultaat van een frapper, frapper toujours van de zijde van gemeentebesturen en tuindersorganisaties, die nu bij de te nemen proef ongetwijfeld het bewijs zuilen leveren, dat het niet bij een proef zal blijven, doch dat het stel sel, zoo noodig, zal worden permanent verklaard. BARS1NOERHORN Door de gymnastiekvereniging ,.de Westfries" al hier zal in samenwerking met „U.u.I..* van Kolhorn een uitvoering worden gegeven op Zondag a.s. in de zaal van den heer De Graaf. Deze uitvoering zal een bijzonder karakter dragen. In de eerste plaats is het oen „non-stop" uitvoering, dat wil zeggen dat aan één stuk wordt doorgewerkt, In de tweede plna s zal dit gezamenlijk optreden een wedstrijd zijn. Het turnen van de beide verenigin gen zal door ren onpartijdige jury worden beoor deeld. Er wacht dus de liefhebbers van gymnastiek een genoeglijke avond, waarbij het bovendien aan spanning, een element dat in den tegenwoordigen tijd zoo op prijs wordt gesteld, niet zal ontbreken. Wij wenschen de verenigingen succes. Voor nadere bijzonderheden raadplege men de reeds geplaatste en nog te plaatsen advertentie in dit blad. Vergadering van Hoofdingelanden op Zaterdag 17 Maart 1934, nain. 2 uur, ten Folderhuize. D« heer A. J. Waiboer, Dijkgraaf, de heer A. Wie- dijk, Secretaris. Afwezig de heeren R. C. Schenk en J. Breebaart Kz., beiden met kennisgeving van verhindering. Voorzitter opent de vergadering met een woord van welkom, speciaal tot dc nieuwbenoemde hoofdinge landen de heeren A. Vis en J. Saai. Wanneer .we op deze eerste vergadering in 1934 iets zouden zeggen ten opzichte van onze bedrijven, dan kunnen we wei nig verbetering bespeuren, zegt voorzitter. Wij heb ben vorig jaar den graansteun gekregen, waarmee de regeering heeft getoond ons te willen bewaren voor ondergang. De opbrengst en kwaliteit van tar we en gerst was echter ver heneden het gemiddelde. Deze. minderwaardige opbrengst was evenals vorig jaar t grootst in onze polders. Of de oorzaak aan "n bedrijfsfout, dan wel aan weersinvloeden is toe te schrijven, is een vraagstuk, waarvan wij gaarne do oplossing zien, teneinde ons voor verdere schade te kunnen behoeden. Spreker hoopt, dat we dit jaar van dezen tegenslag verschoond zullen blijven. Dc notulen van de vorige vergadering worden hierna gelezen en zonder op- of aanmerkingen goed gekeurd. Naar aanleiding van de notulen deelt voorzitter mee, dat het werk in het drooggeloopcn kanaal nu weer is gestaakt. De toestand is daar echter reeds veel verbeterd. Ingekomen stokken. Ged. Staten keuren het besluit tot aankoop van Groothoek-obligaties voor het bedrag, «lat word ont vangen voor verkoop van poldereigendommen, goed. De heer S. van Splunter zond bericht., «lat hij om gezondheidsredenen bedankt als Hoofdingeland van den polder. Voorzitter zegt den beer Van Splunter dank voor al hetgeen hij in bet belang van den polde. heeft ver richt en hoopt dat zijn gezondheid van dien aard zal mogen zijn, dat hij nog langen tijd de verrichtingen van den polder zal kunnen gadeslaan. Hoogovenslakken en Natuursteenhandel N. V. v.h. Rauen Stark en Co., tc Utrecht, zond een bevesti ging over den aankoop van 225 M3. hasaltsplit 38 Af 5.14 per M3. en 50 M3. basaltslag 1X2 a f5.04 per M3. B. en W. van Barsingerhorn zonden een schrijven met de mededeeling. dat de Raad in principe heeft besloten tot intrekking van de gemeentelijke veror- deening tot heffing van liggeld van woonschippers in do haven te Kolhorn. Naar aanleiding hiervan geeft Voorzitter een re sumé van de onderhandelingen welke het Bestuur in verband met deze kwestie heeft gevoerd. Spreker zegt, dat het Bestuur, blijkens oen schrijven van Ged. Siaten er van overtuigd was, dat de heffing van een vergoeding door den polder, rechtmatig was geschied. Niettemin gevoelde het bestuur voor een minnelijke schikking in deze zaak. Voorzitter zegt, dat het nu de bedoeling Is, om met de heffing van de vergoeding van f 1.per maand wederom aan te vangen, doch het door eenige woonschippers reeds betaalde in de periode van 1 October 1932 tot Juni 1933 te restitueeren, in dien zin, dat het met de komende maanden zal worden verrekend. De heer P. Kistemaker Sr. heeft zich ook bij deze regeling neergelegd, doch had meer de voorkeur gege ven aan een regeling, waarbij de polder minder scha de had ondervonden. De vergadering kan zich met do uiteenzetting van «len Voorzitter voreenigen. Van den polder Wieringerwaard kwam «v»n schrij ven in, met verzoek om een vergoeding van f 10. voor schade toegebracht aan het grasgewits van hun huurder van een dijkperceel, P. Woudenberg. De ver goeding werd gevraagd op grond van het feit, dat het weghalen van den grond van den Oostdijk te laat en op slordige wijze was geschied. Voorzitter licht een en ander toe en zegt, dat er indertijd teveel grond aan den Oostdijk is geschoten. Dit teveel is in do maand December weggehaald. Geoordeeld wordt, dat er geen termen zijn om de vergoeding toe te staan, zoodat in dien geest wordt besloten. FEUILLETON. DOOR ETHEL M. DELL. rtaald door Dicky Wafelbakker. HOOFDSTUK DL Een ontmoeting. Ze was in het begin totaal niet bang, daar ze in de meening verkeerde den weg zonder eenige moeite terug te zullen vinden. Na enkele seconden ontdekte ze evenwel haar vergissing. Ze bevond zich temidden van een ondoordringbare duisternis en het landschap dat enkele uren terug van zulk een overweldigende, stralende schoonheid was geweest, vertoonde een natten, grauwen, ondoorzichtharen nevel. De wind was bovendien g.~an liggen, zoodat ze geen enkelen leiddraad over bad. Het «loffe geraas der golven leek haar van alle richtingen tegelijk te komen, en ge«.'n enkel ander geluid werd gehoord, hoewel ze geruimen tijd stil stond en haar ooren spitste. „Wat. ben ik dwaas geweest!" mompelde ze ten laatste. „Bijna even ondeugend en onvoorzichtig als Dennis." Niettemin was ze nog steeds niet bang. Weliswaar zou er wat tijd mede gemoeid wezen, doch ze was cr zeker van den weg terug te zullen vinden. Ze wilde dat ze een stok of parapluie had meegenomen, waar door ze had kunnen ontdekken of er een moeras in de huurt was. Dat was nu natuurlijk niet uit te vinden. Wat gaf het haar echter hierover te tobben; ze moest verder, en het beste was zoo langzaam mo gelijk te loopen en op goed geluk af voor te gaan. De duisternis was intusschen zóó dicht geworden dat ze nog maar enkele passen vooruit kon zien. „Ik kan niet verdwaald wezen," mompelde ze. „Als ik recht door blijf gaan zal ik natuurlijk op den hoofdweg komen. Dat kan niet anders." Behoedzaam ging ze dus verder; soms zonk ze tot aan de enkels toe in een moerassig gedeelte, maar ze wist zich uit dien minder prettigen toestand te bevrijden door zich aan varens vast te klemmen cn zich op te trekken. Ze wilde zich met geweld kalm houden, en hield zich voor oogon dat ze hoogstens een half uurtje loopen van het kleine huisje dicht bij dat van den kustwachter verwijderd kon zijn. Do vuurtoren dio zich ami het uiterste gedeelte van een in zee loopen- de rots bevond zou natuurlijk dadelijk in het zicht komen. Weldra drong het echter tot haar door dat dit licht niet in staat was den dichten nevel te door boren. Het geloei van de sirene van den kustwach ter klonk heel griezelig en het gaf haar het onpret tige gevoel dat er iets vijandigs in de atmosfeer was. Het volgende oogenblik lachte ze evenwel om haar dwaze veronderstellingen. Niettemin was het angstgevoel thans niet geheel te verjagen. De mist droeg een sterke zeelucht met zich mee en deed haar aan het een of andere mon ster denken, «lat uit bet water opsteeg om op het land eon prooi te vinden. Het was een afschuwelijke gedachte en ze trachtte die met geweld van zich af !e zetten maar hot lukte niet: deze blééf zich opdrin gen. Oh, waarom was ze zoo laf! Ze moest en zou al haar energie te hulp roepen en rustig probeeren na te denken. Het viel niet langer te loochenen dat ze verdwaald was; doch daartegenover stond dat ze on mogelijk ver geloopen kon hebben, dus dicht bij huis moest wezen. Ze stapte nu om den haverklap in drassige gedeelten, en zoodra ze zich van de eene nlek bevrijd had kwam er weer een andere, die aan haar enkels zoog. De. sirene liet onafgebroken een klagend geluid hooren dat spookachtig over de heide weerklonk. Ze moest probeeren er geenerlci aandacht meer aan te schenken, redeneerde ze. daar hef toch niets hielp. Het was thans zop dpnker. dat het haar een gevoel van benauwing gaf. De regen striemde haar geacht en bet water liep uit haar srhoenpn. Ze was dood moe en snakte naar rust. doch ze ging verder, dap- ncr verder. Ze was ook tot aan het gebeente toe koud. want het was onmogelijk vlug door te loopen om hierdoor warmer te worden. Waarom moest ze nu ineens aan een boek denken dat ze gelezen had, en waarin verteld werd dat mcnschen die in de woestijn verdwaald makten, altijd in een cirkel rond liepen? Zonder twijfel deed ze hetzelfde. „Wat moet ik beginnen?" vroeg ze zich dof af. „Ik kan den nacht hier toch niet doorbrengen." Er kwam geen antwoord op die vraag: muren van duisternis verrezen om haar heen en hnar voeten Zonken hoe langer hoe dieper in het moeras weg. En het kostte haar de grootste moeite zich er uit te be vrijden. Een gevoel dat heel veel op wanhoop ge leek maakt zich nu van haar meester. Ze keerde zich om. zocht naar vasten grond, en het volgende oogenblik wondde ze baar enkels aan scherpe door nen. Ze rukte zich los zonder om de pijnen te denken die hierdoor veroorzaakt werden. Ze rukte en trok en toon ze haar voeten weer vrij had en «lacht eindelijk een begaanbaar pad bereikt te hebben, struikelde ze over een groot blok steen, hetgeen met zulk een kracht gebeurde dat zc voor een kort oogenblik verdoofd was. Ze krabbelde overeind en ze beefde van het hoofd tot de voeten. Haar linkerheen was geschaafd en het bloed sijpelde door haar kous heen. En toen kwam nog een andere verontrustende gedachte zich aan haar opdringen. Ze herinnerde zich dien ochtend de twee blokken steen vlak bij den rand van een rots ontdekt te hebben. En nu ze stilstond en scherp luisterde, was ze er ook van overtuigd, dat het ge klots der golven, gedempt als het was door den dikken nevel, van dichterbij kwam dan zc aanvan kelijk gedacht had. Dit befeekende dus dat ze in eon verkeerde richting had geloopen en elk oogenblik aan den rand van een afgrond kon staan. Het was afschuwelijk te moeten bedenken dat ze in de dichte duisternis over de rots kon stappen en die woeste golven zich over haar zouden sluiten. Gedurende enkele seconden stond ze onbewegelijk, niet verder durvende gaan. Daarna kreeg haar oude dapperheid geleidelijk dc overhand en het gehikte haar zich te heheerschen. Ze had toch al zooveel gevaren in haar leven onder de oogen moeten zien, en nimmer had ze zich zóó door angst laten over meesteren als thans het geval was. Ze zond een zwijgend gebed ten hemel en hield haar gevouwen handen tegen het gericht gedrukt. „O, God, leidt mijn schreden. Behoedt me voor Onderzoek geloofsbrieven- De geloofsbrieven van de heeren N. J. G. Geert- sema, A. Vis en J. Saai worden vervolgens onder zocht en in orde bevonden. Tot toelating wordt ge- ad viseenL Voorzitter feliciteert de heeren met hun herbenoe ming en benoeming en hoopt op prettige samenwer king. Rekening 1933. Door de commissie belast geweest met het nazien van de rekening, wordt bij monde van den heer D. Molenaar geadviseerd, de rekening goed te keuren. Overeenkomstig het advies wordt besloten. Voorzitter dankt de commissie voor haar werk, den penningmeester en den opzichter voor het gehou den beheer. Begrooting 1934. Voorzitter stelt aan de orde de behandeling van da Begrooting voor 1934. De verschillende posten worden nagegaan en wor den alle vastgesteld. De heer J. Vethman kan zich niet vereenigen met de wellenbelasting. Spr. meent dat geen juiste maat staf, speciaal met betrekking tot de wellen, waarop een motor is geplaatst, is aangenomen. De Begrooting wordt vastgesteld in ontvangst en uitgaaf op f34500.43, een omslag van f 17.per H.A. en een p«>st voor onvoorzien van f 132.44. De heer K. Kistemaker vraagt of, nu er op de poet slootwerk nogal aanmerkelijk bezuinigd is, als het in den loop van het jaar blijkt, «lat da uitkomst nogal bevredigend zal zijn, toch meer slootwerk zal wor den uitgevoerd. Voorzitter zegt, dat dit wel in de bedoeling ligt Tot het aangaan van een kasgeld leening tot een maximum van f5000.— en tegen een rente van ten hoogste 5 wordt besloten. Het Bestuur krijgt mach tiging tot het doen van af- en overschrijvingen. net kohier van aanslag wordt vastgesteld. De totaal bedragen worden gesteld op 21 April f 6.'22 Sep tember f 5.en 17 Nov. f 6.—. Het kohier der wellen- belasting wordt eveneens vastgesteld. De heer J. Vethman wil geacht worden te hebben tegengestemd. Van de iosrenteleening wordt no. 136 uitgeloot. No. 28 wordt van de geamortiseerde polderschuld af geschreven- Wijziging ambtenarenreglement Van Ged. Staten kwam een schrijven in met be trekking tot de wijziging van bet Ambtenarenregle ment, welke o.m. betreft het verbod opgelegd aan ambtenaren om lid te zijn van vereenigingen, waar van de voorzitter van den ministerraad heeft ver klaard, dat zij om de doeleinden, die zij nastreeft, of de middelen, die ztj aanwendt, ten aanzien van deu ambtenaar in 's Rijks dienst de behoorlijke vervul ling van zijn plicht als ambtenaar kan in gevaar brengen of schaden. Voorzitter zegt, dat de Bond van Overheidsperso neel heeft bericht, dat deze aangelegenheid met de Ver. van NoordholL Waterschappen zal worden over legd. Spr. zegt, dat we een nader advies dus nog dienen af te wachten. De vergadering accepteert de wijzigingen, alhoe wel de heer D. Molenaar te kennen geeft, dat hij den ambtenaren in deze graag vrijheid gunt, doch ver wacht, dat tegenstemmen niet veel zal baten. De pensioengrondslagen voor de ambtenaren wor den onveranderd vastgesteld. Wijziging brandverzekering- De wijzigingen op de polissen voor brandverzeke ring worden goedgekeurd, zooals deze door het Be stuur worden voorgesteld. Aanbeveling Heemraad. Voorzitter stelt aan de or«le het opmaken van een aanbevelingslijst ter benoeming van een Heemraad wegens periodieke aftreding van den heer H. D. Wilken. De stemming heeft tot resultaat dat na 1 wordt geplaatst: H. D. Wilken; 2. J. Vethman; 3. K. Kistemaker. Rondvraag. Bij de rondvraag dankt de heer Saai voor de door den Voorzitter tot hem gerichte woorden en hoopt dat hij in staat zal zijn de belangen van den polder naar behooren te behartigen. De heer Vis sluit zich hierbij aan. Do heer K. Kistemaker vraagt, of er nog lete ge daan kan worden aan hot stukje Goudalite in den Groetpolder. Voorz'tter zegt dat hot reeds behandeld «s, doch er zal nogmaals de aandacht aan worden ge schonken. De heer K. Kistemaker zegt vervolgens vernomen te hebben, dat er wellicht koolteer te veel is. Spr. vraagt of de Ingelanden, wanneer daar interesse voor be staat, een vat of meer van den polder kunnen over nemen. Voorzitter antwoordt bevestigend. De heer J. Vethman vraagt, of de steonen uit het paardenpad reeds verkocht zijn. Voorzitter zegt. van grootendeels wel. Ze worden gebruikt bij de weegbrug te WinkeL Do vergadering wordt hierna onder dankzegging gesloten. vallen." En daarna, zonder eenige aarzeling, keerde ze zich opnieuw om en liep door alsof ze een be kend, vertrouwd pad betrad. Ze merkte dat ie daalde, daalde, maar zc ging verder. Elk gevoel van beslüiteloosheeid had haar verlaten, en hoe moeilijk en pijnlijk haar tocht ook was, ze dwong zich door te gaan. Op deze wijze had ::e onbevreesd de verschrikkingen van don oorlog onder de oogen gezien. En op dezelfde wijze had ze eens zonder iets van angst den machtigen Dood aanschouwd. Ze hield haar handen recht voor zich uitgestrekt: lindelings ging ze over een pad dat haar eigenaar dig begaanbaar toeleek na hetgeen ze eerst had door smaakt. Ze was er zich dan ook allerminst van ewust dat ze zich op hetzelfde terrein bevond waar ze dien morgen met baar kinderen had gedwaald. Tenslotte liep ze tegen een groven, steenen muur op van slechts enkele meters hoogte, en nadat zo behoedzaam daar langs was gekropen, ontdekte ze een smal, houten hek hetwelk half open stond. En daarachter zag ze een flauw, rood licht waardoor er een onbeschrijflijk gevoel van dank baarheid over haar kwam. Licht ten laatste licht meflsch on een schuilplaats tegen den kouden, ineedoogenloozen regen. „Goede God, ik dank U, ik dank U," mompelde ze. Ze was nu zoo doodclijk vermoeid, dat ze haar voeten ternauwernood kon optillen en telken strui kelde. Met groote krachtsinspanning hield ze zich op en ging verder. Het licht brandde in een vertrek waarvoor een rood luik hing. Indien ze dit niet ont dekt had, zou ze vermoedelijk de strijd hebben opge geven en zijn neergevallen. Nu sleepte ze zich evenwel met haar laatste krach ten voort, en klopte op een zware houten deur. Er werd niet onmiddellijk opengedaan, doch ter wijl ze stond tc wachten onderscheidde ze het ge luid van stemmen. Na enkele seconden klopte ze weer, nu luider. Ditmaal niet tevergeefs. Voetstap pen werden vernomen Iemand kwam naderbij En ineens maakte een eigenaardig gevoel van ang«t r'ch van haar meester. Waarom was ze zoo bang? Het leek haar onverklaarbaar toe. Een knip werd van de deur geschoven en even la ter zag ze door een tweede, open deur in do kamer, waarin dat gezegende licht brandde. Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1934 | | pagina 10