Raad Oude Niedorp. BANNE EN POLDER SCHAGEN. ONGELOOFLIJK1 C. ROGGEVEEN Cz. Uit Alkmaar en Omstreken. K. N. V. BB EXER De grootste uitslag was Excelsior—Alkmaarsche Boys (134)! R.GÈL wou van Haarlem 20; H.F.G van \elox Alcinaria deed schitterend werk tegen K.F.G (63) Nu ook zoo volgende weck tegen H.R.G Succes—Helder ging wegens terreinafkeuring niet door. YV.F.G verloor van het Haagsche Quick (4—2) Blauw Wit sloeg R.V.G (5—2). A.D.O. overwon de tweede klnsser Hollandiaan (2—0). O.V.V.O. verloor met 2—1 van A.F.G Verder noemen we: Velocitas— Drachten 8—1, Bato—Be Quick 2—10, H.S.G—Zuid- hroek 10—0, H.R.S.—D.H.G 4—2, Vriendenschaar— Neptunes 4—2, V.U.GGouda 24. N.H.V.B.-UITSLAGEN. Gouden Kruis: M.L.D.—Succes' 2 6—5: Petten- Helder 4 5—2; B.K.G—H.R.G 4 1—1; Callantsoog— Kolhorn 1—3. Competitie: Kolhorn 2—Petten 2 1—7. Vierde klasse. Door Pctten's overwinning is de stand aan den kop: DOSKO. 2 15 12 2 1 72—12 26 Petten 2 16 12 2 2 59—20 26 J.V.G 3 14 9 3 2 47—33 21 Gouden Kruis. Wat de Gouden Kruis-wedstrijden betreft, valt het goede resultaat van M.L.D. op. Naar verluidt be schikt M.L.D. thans weer over een pracht elftal. B.K.G had wel eens kunnen winnen! Alcraaria doorleeft met een 6—3 over winning tegen K.F.C., de derde beker ronde. Hoe de Alkmaarsche Boys te Rotterdam tegen Excelsior met een 13 4 nederlaag den bekerdood stierven. Wel niet veel kaasstedelingen zullen verwacht hebben, dat Alcmaria op de afdcelingskampiocnen nog zulk een grootc zege zou behalen. Hoewel K.F.C. met een drietal invallers verscheen, was dit toch geenszins de directe noodzakelijk heid dat de Zaankanters moesten verliezen. Wellicht hadden de Koogers, de in hun afdeeling wat laag geplaatste Alcmarianen. geducht onderschat, wat vooral voor de rust nogal sterk tot uiting kwam. Toen het na rust niet voldoende wou vlotten en de 'Alkmaarders opnieuw de leiding namen, lagen en kele Koogers er vrijwel het bijltje hij neer en zoo konden de gastheeren zich nog vrij gemakkelijk in de volgende ronde plaatsen. Bii de Alcmarianen was Rootring Jr. weer van de partij en had men De Jong vervangen, zoodat de aanvalslinie er thans als volgt uitzeg: Keppel, Root ring Jr., Peereboom, v. d. Pol en Hamstra. zoodat wc nu vooral de omzwervingen van de Jong misten. Alcmaria had het eerst windvoordeel, doch kon hier niet het noodige profijt van trekken en hot wa ren de Koogers, die het eerst 't doel konden vinden. 01. Dit succes maakte de kampioenen schijnbaar overmoedig, want de gelijkmaker was er, voor men het dacht enhet Kooger-doel kwam opnieuw onder druk .Toch wisten de gasten opnieuw de lei ding Ie nemen en zich «enigszins te. herstellen. Nog voor cle rust kon Rootring echter de partijen op ge lijken voet hrencen. 22. Reeds dadelijk n;r rust liep K.F.G geducht van stapel en doorleefde het Alkmaarsche doel menig benauwd oogcnblikje. doch... doelpunten bleven uti. Toen Alcmaria wat los kon komen, werd de stand vrij spoedig 3—2, doch een zwak moment in de Alk maarsche verdediging vooral Bijlstna was er nog al eens naast, was het gevolg, dat do stand voor de derde maal gelijk werd, 3—3. Do kaasmenschen ble ven echter geducht aanpakken en zagen voorwaar nog kans den eindstand op 6—3 te brengen. Deze ontmoeting was inmiddels een goede oefe ning voor de beslissende kamp van a.s. Zondag te gen H.R.G, waar het aan belangstelling en span ning zeker niet zal ontbreken. EXCELSIOR—ALKMAARSCHE BOYS 13—4. Dat de rood witte Alkmaarders wel den bekerdood zouden sterven, was een vanzelfsprekend feit, Fn toch... toch zouden de Boys stellig met niet meer dan 7 of 8—4 hebben verloren, als niet hun doelman zulk een hopelooze partij ten beste had gegeven. Vooral na de rust werden heel weinig schoten gekeerd en de Rotterdammers hadden niet veel moeite om de score tot. ver in de dubbele cijfers op te voeren. Het begin was aanvankelijk niet erg bemoedigend, want na enkele minuten had Excelsior zich reeds een 20 voorsprong verschaft. Toen kwamen echter de Boys los en het is Boots, die uit een goede voorzet van Indri, hard inschiet, 21. Na ongeveer 20 minu ten volgt een voorzet van links. v. d. Horst grijpt mis en... 't is 3—1. De Boys laten zich geenszins ontmoe digen en vallen geducht aan. Een vrije trap ver buiten het strafschopgebied, is het eenige resultaat. V. d. Hilst plaatst zich achter het leder en schiet op keurige wijze keihard in, 3—2. Uit een corner van links schiet Bomer in en dezelfde speler kan met een houdbaar schot den rustand op 5—3 brengen. Dadoliik na rust zetten de Boys een aardig tempo !n, v.d. Ililst breekt door en schiet keihard in. Doel man Lindemans kan niet voldoende wegwerken en Brouwer brengt den stand op 53. Als de linksbuiten Mansen zacht op doel schiet, laat v. d. Horst het le der door z'n handen glippen... 63. Een periode van zeer zwak doel verdedigen volgt en vijf minuten later is de stand reeds 10—3. Hoe de Alkmaarsche backs zich ook weren, vooral Mirhels was in goeden vorm, de enorm op dreef zijnde Mansen brengt den stand op 13—3. In de laatste minuten maakt Boots er ech ter nog 13—4 van. Excelsior was voledig en speelde in de volgende formatie: Lindemans, doel; Achter berg en liogesteger, achter; A. Smaal, W. Smaal en Andemach, midden; Wigman, v. d. Ende, Bouter, Niehof en Mansen, voor. ANNA PAULOWNA. B.K.C.. speelde Zondag tegen H.R.G 4 voor het Gouden Kruis, 't Is me je wedstrijd wel geweest! Het is een match geworden op modder-peil onder snert- leiding. B.K.G speelde met een élan als een inge- toren varken. Er werd gespeeld, maar men vergat doelpunten te maken. Do wind rukte bovendien alle. verhand uit elkaar. Racing begon er een kwartier voor rust aardig heid in te vinden, wat „forscher" ie spelen. B. Wig ge rs en keeper de Schipper ondervonden geen lief tallige bejegening. Racing stond met rust met 10 voor. dank zij een misverstand in de B.K.G-achter- hocde. Vlak na rust mankten de geelzwarten wel ge lijk. maar het spelpeil steeg niet. De rest van «ten wedstrijd mogen we wel met den mantel der liefde bedekken. Scheidsrechter Reijnders toonde zich hierbij een volkomen tactloos arbiter. Als collega-sportredacteur raden we hem aan. het hij do pen tc houden, of anders nog een paar jaar tc oefenen in de vierde klasse. Jan Steenvoorde en M. van Tculingen Jz. werden het veld uit gestuurd; H.R.G was lustig aan het uittrappen orn tiid té winnen. Racing heeft door het gelijke spel (11) het Gou den Kruis-domein betreden, terwijl B.K.G op de stoep afgewezen is. KOLHORN. Zondag j.1. had Kolhorn 2 op eigen terrein den strijd aan te binden met Petten 2. Hoewel K. met het windvoordeel aftrapte, en er dus van eenig over wicht sprake had kunnen zijn, bleek alras, dat Pet ten, éen te sterke tegenstander was. Voor de rust wist Van der Sluis den stand op 3—2 te brengen. Na de rust had K. het hard te verantwoorden. En bo vendien had K. nog 2 invallers. Het duurde dan ook niet lang of Petten vergrootte de voorsprong. Ze voerde den stand op tot 72. Scheidsrechter Anne- veldt leidde uitstekend P. Kooiman P. Middelkoop A. van Alteren N. Droog F. Jongbloed B. Beuving Jb. Dame W. v. d. Sluis P. Molenaar H. Weber W. Beuving CALLANTSOOG. Callantsoog IKolhorn I. 13. Zondag speelde Callantsoog I thuis voor het Gou den Kruis tegen Kolhorn I. Daar scheidsrechter Van dor Heide, op het appèl ontbrak, stelden beide, ploegen zich op onder leiding van den heer H. J. Schut. G wint den toss en verkiest voor den wind te spelen. De beide partijen geven een gelijk opgaand spel te zien. Reeds na 10 min. spelens weet de K. midvoor met een formidabelen kozel in den uitersten hoven- hoek zijn club de leiding te geven. Weer 10 min. la ter geeft de C. midvoor den K. keeper het nakijken met een harden schuiver in den linkerhoek. 11. Voor de rust verandert den stand niet meer. Na dq rust neemt K. het kalm op, want de Gers zwoegen als paarden, met het gevolg, dat ondanks het wind- nadeel, G het meest in den aanval is. Al spoedig gaat K. met slechts 3 man in de voorhoede spelen, zoodat er voor C bijna geen doorkomen aan is. Een mooie doorbraak, besloten met een goed schot, geeft aan K. een 21 voorsprong. G mist daarna een pe nalty. Uit een misverstand in de G verdediging 'wordt een derde doelpunt geboren. G mist dan nog eenige mooie kansen. Met 3—1 voor K. komt het ein de en is G „uitgekruist". WIERINGEN. Sportnieuws. De wedstrijden van „Succes" welke hier zouden worden gespeeld, zijn afgelast. Gouden Kruiswedstrijd M.L.D. ISucces 2. 65. Succes 2 heeft onder zeer ongunstige weersomstan digheden een wedstrijd gespeeld op het vliegkamp Openbare vergadering van Hoofdingelanden met het Dagelijksch Bestuur op Maandag 19 Maart 1934, des middags half 2, op het Raadhuis. Voorzitter de heer D. P. Timmerman; secretaris de heer P. Hopman; opzichter de heer J. Keesman Cz. De Voorzitter opent de vergadering en deelt mede, dat wegens ernstige ongesteldheid afwezig is de heer Homan, wegens lichte ongesteldheid de heer K. Wit Dz. Spr. uit den wensch, dat beide personen binnen afzienbaren tijd weer hersteld in ons midden zullen mogen zijn. De notulen worden gelezen en onder dankzegging aan den secretaris vastgesteld. Ingekomen stukken. Van den heer J. Schoorl Jz. is bericht ingekomen, dat hij als hoofdingeland ontslag neemt, omdat hij een der vereischtcn voor een dergelijke functie heeft verloren. Het bestuur heeft besloten dat de verkiezing wordt uitgesteld tot de gewone verkiezing, de heer Schoorl zal zoolang zijn functie kunnen blijven waarnemen. Door het bestuur was geoordeeld dat het billijk zou zijn als in de eerste maand na het verstreken jaar aan het gemeentebestuur werd overgelegd dc rekening van de kosten van onderhoud van Snevert en Lagodijkerweg. Over 1933 was dat geen groot be drag, doch over volgcnrl jaar zal dut van meer be- teekenis zijn. Uit een ingekomen brief van het ge meentebestuur blijkt dat het gemeentebestuur van andere mcening is. omdat in de opgave nog niet was begrepen dc provinciale bijdrage. Hei gevolg hiervan zal zijn, dat dus in 't vervolg de venekoning met de gemeente pas in de tweede helft van het volgend jaar zal kunnen plaats vinden en voor de kasmiddelen zal daarmede rekneing moe ten worden gehouden. De Voorzitter wijst op de onaangename possage van den Burgemeester, blijkens het raadsverslag. I)e polder neemt het geld op. de provincie komt wat laat met haar bijdrage en 't gevolg is, dat cle polder het bedrag van de gemeente een beetje te lang tegoed blijft. Wij meenden daarom dat een voorloopigc af rekening in het begin van het jaar zou kunnen plaats vinden en dan later een definitieve verreke ning. Het gemeentebestuur ziet het anders is. Het. zou dan echter niet onbillijk zijn, eventueele rente te berekenen. De overige ingekomen stukken geven geen aanlei ding tot bespreking Uit een schrijven van den Hoofdingenieur-direc teur van den Prov. Waterstaat blijkt nog, dat als de polder in totaal f 6G00 uitgeeft voor wegenonderhoud, de provinciale bijdrage zal zijn f 2900 Dc rekening over 1933 wordt vastgesteld, de totale ontvangsten bedroegen f 05586.48, de uitgaven f 59739.64, zoodat de rekening sluit met een batig saldo van f 5846.84. Bij monde van den heer J. Schoorl Jz., wordt tot onveranderde vaststelling geadviseerd, waartoe de vergadering besluit. Begrooting voor 1934. Aan de o 'e is de behandeling van de begrooting voor 1931 De omslag wordt daarbij evenals vorig jaar op f 18-50 bepaald, respectievelijk f 10.50 voor den Oos terkaag. Voor wegenonderhoud is geraamd f 6600. voor provinciale bijdrage is in verhand daarmede f 2900 geraamd. Wat de verbetering van den Me- nisweg betreft, de Voorzitter herinnert er aan dat de raad heeft besloten tot bijdrage van 25 pet. in plaats van 50 pet. Het polderbestuur had aan deze kwestie verbonden de vereenvoudiging van den wa terloop onder den Steenenpijp. Als de gemeente geen 50 pet. bijdraagt in de kosten van verbetering Menisweg, vervalt deze vereenvoudiging van den waterloop. Besloten worde deze wegveruetering in de begrooting te houden, omdat hehoopt wordt, dat de gemeenteraad nog op zijn besluit zal terugkomen. Het Dag. Bestuur stelde voor om het gedeelte straat weg op de Nes, vanat perceel Francis tot Burenweg te voorzien van een gesloten wegdek. De heer Jb. de Veer dacht dat het beter was de verbetering van den Nes weg naderhand te verhin den aan de verbetering van den Burenweg. Z.i. is de verbetering van den Grootewallerweg urgenter. De Voorzitter wijst er op dat verbetemig van den Grootewallerweg, Lolleweg enz. niet voor 1934 op 't programma staat, omdat daaruit zou voortvloeien aanmerkelijke verhooging van lasten en daarom was het voornemen de wegverbetering in beperkte mate tc doen uitvoeren. De kosten van verbetering \an den Grootewaller- de Kooij tegen de luchtvaartmenschen en heeft de eer aan M.L.D. gelaten. De zeer harde wind stond van doel tot doel, en daar M.L.D. de toss won, koos zij den wind mee. Wolthuis c.s. hebben hier gre tig gebruik van gemaakt en wisten met harde scho ten den S. keeper, die zeer slecht was, 6 maal te passeeren, waartegen S. voor rust eenmaal wist te doelpunten. Na de rust begon de wind iets te ver minderen, en de Successcrs wisten dan ook geleide lijk den stand op te voeren tot 65. Dc gelijkmaker werd ook geboren, doch Kelder annuleerde dit punt. voor buitenspel-positie, wat ons inziens niet juist was, zoodat Succes niet in de tweede rondo kon wor den geplaatst. Succes I—Helder I ging door terroinafkeuring niet door, evenals Succes 3Oudeschild. Ook te Dirks- horn was het terrein niet bespeelbaar, zoodat ook het 4e elftal thuis was gebleven. As. Zondag voor den Rauchbeker spelen op het S. terrein Succes IHel der 2, behoudens wijziging van den K.X.V.B. Wij vermelden tevens dat Succes plannen heeft opgevat om in de Paaschvacantic school wedstrijden te organiseeren, behoudens genoegzamo deelname van de diverse scholen. Laten wij hopen op de medew erking der onderwij zers, zoodal do jeugd hiervan kan profiteeren. PETTEN. Was er in de morgenuren gerechtvaardigde twij fel of de wedstrijd Petten—Helder 4 al dan niet zou doorgaan, zon en wind hadden 't terrein nog in re delijken staat gebracht. Dit kan dus niet do oorzaak zijn, dat het spel den blauw-witten minder vlotte dan anders. Misschien kan het verklaard worden uit 't weten met een lichten tegenstander te doen te hebben, terwijl bovendien enkele spelers dezen mid dag al heel weinig animo toonden en dus minder presteerden dan redelijkerwijs verwacht had mogen worden. H. had eerst het windvoordeel, doch de witte voorwaartsen vonden in P/s achterhoede een onoverkomelijk struikelblok. De aanvallen van P. waren gevaarlijk, doch het schieten liet vooreerst zeer veel te wenschen over. De eerste speelhelft was nagenoeg verstreken .toen P. Vriesman eerst en daarna A. Eriks het H.-doel troffen. Ruststand 2—0. Na de thee domineerde P. nagenoeg voortdurend. Drie doelpunten drukten dit overwicht uit, terwijl door de in den aanvang reeds geschetste tamheid ook H. gelegenheid kreeg 2 keeren te scoren. Eind stand 52. Het tweede elftal won met 72 van Kolhorn 2. weg, tot perc. Wed. Stammes, zijn geraamd op f 6876, een bedrag dat de heer Jb. dc Veer in ver houding van den Lagedijkerweg zeer hoog vindt De Voorzitter noemt nog als oplossing dat wan neer het gemeentebestuur zijn standpunt niet wij zigt in de plaats van den Menisweg, de Grootewal lerweg wordt verbeterd. Met dit idee kan de verga dering zich vereenigen. Het gedeelte van den Nes- weg zal worden goasphalteerd. De begrooting wordt vervolgens goedgekeurd. T.a.v. de loonverordening stelt het Dag. Bestuur wijziging voor en wel om in verband met den drang van Ged. Staten het aantal werkuren van 52 op 48 per week te bepalen, de loonen van de vaste wegwerkers van f 23 op f 21.25 te brengen. Hierover is gehoord de Ned. Bond van personeel in overheidsdienst, welke organisatie een onderhoud aanvraagt om haar bezwaren tegen het voorstel van het bestuur naar voren te kunnen brengen. Het Dag. Bestuur verkrijgt machtiging om na dit onder- houd de kwestie op te lossen. Tot hoofdingeland van de Schager Kogge wordt gekozen do heer G v. d. Oord met 8 stemmen, zulks ter voorziening in de vacature-K. Blaauboer. De heer Van der Oord dankt voor het in hem ge stelde vertrouwen en neemt de benoeming aan. Naar aanleiding van een ministerieele circulaire, wordt op verzoek van Ged. Staten het ambtenaren reglement aangevuld en wel met voorschriften t.a.v. revolutionnaire gezindheid, het dragen van uni form, ontslag van vrouwelijke ambtenaren als zij in 't huwelijk treden, enz., enz. De Voorzitter zegt, dat hoewel de wijzigingen In sommige gevallen wel wat ver gaan, toch verande ringen wel niet door de overheid zullen worden ge accepteerd en het daarom aanbeveling zal verdienen dc bedoelde wijzigingen aan te nemen. Door het Bestuur zijn de. organisaties gehoord. De Ned. Rond van personeel in overheidsdienst berichtte dal het gewenscht is over de voorgestelde wijzigingen over leg te plegen tnet. de Vereeniging van Noordholland- sche Waeterschappen en dit overleg zal dus worden afgewacht Opgemerkt wordt nog dat er door de overheid aan herinnerd wordt, dat overleg met de organisaties dient plaats te vinden, maar tevens wordt reeds hij voorbaat medegedeeld, dat dit overleg geen verande ring in de voorgestelde wijzigingen zal veroorzaken. Hierna komt aan de orde de te sluiten overeen komst. met de Provincie, in verband met den aanleg van den nieuwen provincialen weg. Aan de hand van aanwezige kaarten wordt toegelicht welke rui ling van water, enz. zal plaats vinden, welke ruiling is gebaseerd op een vergoeding van 2 cent por M2. Voor den wegenaanleg heeft de provincie verschil lende perceelen water en weg voor den bouw van bruggen, het leggen van duikers noodig; hetzelfde is het geval voor don kanalonaanleg en dit alles brengt de wenschclijkheid tot ruiling, ver koop, of aankoop met zich mee. Na toelichting door den Voorzitter, wordt het ont werp van de overeenkomst door den Secretaris ge lezen. De Voorzitter concludeert dat do voorgestelde overeenkomst in alle opzichten voldoet aan de wen schen van het polderbestuur. Zonder discussie wordt besloten de overeenkomst met de provincie aan te gaan. De vergadering gaat accoord met het voorstel om de Loet- en Halersloot aan de gemeente Schagen te verkoopen voor f 1. De verkoop van de Halersloot vervalt echter, wanneer de gemeente niet zou zorgen voor een voldoende tochtsloot, bij de Stecncn pijp. Vooral de heer Jb. de Veer dringt aan op een vol doende sloot. In een bebouwde kom vindt spr. een toevoersloot van 4 meter niet voldoende. De Voorzitter wijst op den ouden toestand, langs het Rapepad en daarom meende het Dag. Bestuur dat met een breedte van 4 meter kon worden vol staan. Spr. wijst erop dat als de gemeente voor de helft zou bijdragen in de kosten der verbetering van den Menisweg, het bestuur reeds genoegen heeft ge nomen met vereenvoudiging van den waterloop en spr. acht het niet gewenscht daar op terug te komen. Door het gemeentebestuur moet goed begrepen wor den dat de polder met deze tegemoetkoming een veer laat. Waar in den raad over burgerzin werd gespro ken, wijst spr. erop dat de polder van den anderen kant eenigen boerenzin mag verwachten. In verhand met het door oen Raad der gemeente ge nomen besluit vervalt punt 10 der agenda: „geldlee- ning voor verbetering van den Menisweg. De vergadering oordeelt, dat geen genoegen kan worden genomen met een gemeentelijke bijdrage ad 25 Bij de rondvraag dringt de heer De Veer er op aan, dat als niet tot verbetering van den Menisweg wordt overgegaan, dan een anderen weg zal worden verbeterd. De Voorzitter zegt toe, dat in dat geval de hoofd ingelanden ter vergadering bijeen geroepen zullen worden. Hierna volgt sluiting. Een schitterend SLAAPKAMERAMEUBLE MENT voor slechts Ziet onze étalage! Aanbevelend, Menbelmagazijn, HOOGZIJDE. SCHAGEN. Vergadering van den Raad op Maandag 19 Maart 1934, des middags half 2. Voorzitter de hoer B. J. F. Sutman Meijer, burge meester, tevens secretaris. Aanwezig allo leden. De notulen der laatst gehouden vergadering wor den onveranderd vastgesteld. Van de ingekomen stukken vermelden we, dat bij den Minister geen bezwaar bestaat, Ie tegen aan vulling der steunregeling met eeno bepaling krach tens welke de werklooze arbeiders niet ingevolge de regeling kunnen worden gesteund, zoolang zij niet gedurende een tijdvak van 6 maanden in het bevol kingsregister zijn ingeschreven; 2c om werkloozen, zoolang zij niet gedurende een tijdvak van zea maanden in het bevolkingsregister zijn ingeschre ven, niet bij do werkverschaffing te werk te stellen. Deze stukken worden voor kennisgeving aange nomen. Van J. Bakker Jz. Jr., waren brieven ingekomen, betreffende door hem nog verschuldigde rente we gens een hem in 1931 verstrekt provinciaal tuin- derscrediet en door hem over 1933 nog verschuldig de pacht. B. en W. stellen voor, beide brieven in handen van hun college te stellen, ter afdoening. De heer Waiboer vraagt welke middelen B. en W. willen stellen om de achterstallige tuinderscredieten binnen te krijgen. Voorzitter merkt op, dat dit hier niet ter sprake kan worden gebracht, doch beter ter sprake kan komen bij punt 6. De heer Waiboer wijst op t in comité genomen be sluit, dat huurders, die na 1 Maart tnet huur ach terstallig waren, niet moer in aanmerking mochten komen. Dit slaat ook op Bakker. Voorzitter: We moeten met omstandigheden reke ning houden. Er is van goede wille blijk gegeven, er is betaald, als is 't dan niet juist op 1 Maart. Dc hoer Waiboer: De commissie voor toezicht op gemeentelanderijen willen dit stipt nakomen. Voorzitter meent dat 't beter is in comité er verder over te spreken. 't Adres wordt ter afdoening aan B. en W. gesteld. Do keurloonen. Naar aanleiding van een ingekomen brief van Ged. Staten stellen B. en W. voor, om het door den raad ingenomen standpunt met betrekking tot het al dan niet verhoogen van keurloonen voor den keu ringsdienst voor veé en vleesch in den kring Bar- singerhom, te handhaven. Voorzitter herinnert er aan, dat de raad unaniem van mcening was, dat de keurloonen niet dienden te worden verhoogd, in tegenstelling met de meeste andere gemeenten. Hierdoor ontstond een geschil. De heor Van Zoonen, welke zich stelde tegen 't standpunt van Ged. Staten, verdedigde nofmaals zijn mconing, er op wijzend dat verhooging van keur loonen, gemeenten, niet behoorend tot den kring Barsingerhorn, die zullen worden aangewezen, zich te stellen bij genoemden kring, zullen doen heslui ten, daaraan geen gevolg te geven en geen bijdragon zullen verleenen in een eventueel verlies Dc raad handhaaft zijn eerst ingenomen stand punt. Ged. Staten zullen daarmee in kennis worden gesteld. Het Ambtenaren-reglement. Aan de orde komt de bekende wijziging en aan vulling van het ambtenaren-reglement en wel tA.v. de revolutionnaire gezindheid van ambtenaren, ont^ sla- aan ambtenaressen die in het huwelijk treden, enz. De heer Van Zoonen wil er niet te veel van zeg gen. 't Heeft voor deze gemeente weinig zin. Maar spreker wil opmerken, dat menschen worden ge kweekt, die hun waarlijke gevoelens niet laten va ren, doch ze in den boezem meedragen. Dit zal het anmtenarencorps in 't algemeen niet ten goede ko men. Het Abtenarenreglement wordt gewijzigd. De tuinderscredieten. B. en W. stellen voor om 30 pcL van de hoofdsom van het in 1931 aan M. J. van Baar te Zijdewind verstrekt Provinciaal tuinderscredict voor rekening der gemeente te nemen, zulks wegens opheffing van hot tuindersbedrijf. Het wordt geen schenking. Alsvoren aan N. Jong Jz. en tevens om 30 pet der achterstallige rente over 1933 voor N. Jong Jz. voor rekening der gemeente te nemen. Verder stellen B. en W. voor om de door eenige tuinbouwers over 1933 schuldig gebleven rente van liet hun in 1931 verstrekte provinciaal tuinderscre- diet voor 30 pet. ten laste der gemeente te nemen. De heer Waiboer meent, dat adressant Jong weke lijks een bedrag zal aflossen. Voorzitter beaamt dit: er zal worden begonnen met verschuldigde rente over 1932. Overeenkomstig de voorstellen van B. en W. wordt besloten. Vastgesteld wordt een 3e suppletoire begrooting voor den dienst 1933. Meerdere uitgaven 1 1371.79, welk bedrag gedekt is. Gewijzigd wordt een eerste suppletoire begrooting dienst 1933. Besloten wordt tot toekenning van een voorschot over 1934, op de aan het schoolbestuur van de pa rochie van den Heiligen Martinus te 't Veld toe te kennen gemeentelijke vergoeding, groot 1 2678.12 en wel 80 pet. van dit bedrag. Op voorstel van B. en W. wordt besloten, hun col lego te machtigen een overeenkomst te sluiten ter zake het vervoer van leerplichtige kinderen, voor wie aanspraak op vergoeding kan werden gemaakt, als bedoeld in art. 13 der L. O. wet 1920. Vastgesteld wordt een eerste suppletoire begroo ting voor den gewonen dienst, en tevens voor den kapitaaldienst, betreffende het dienstjaar 1934 B. en W. stellen voor om de huursom voor de voor malige veldwachterswoning, annex kapperswinkel, ingaande 1 Januari 1933, te bepalen op f 3.50 per weck, inplaats van f 4 per woek. Aldus wordt besloten. De rondvraag. De heer Molenaar geeft in overweging de gaten in dc wegen in 't belang dezer wegen, te herstellen. Voorzitter: Dit zal geschiedea De heer de Heer wijst op do vroege duisternis, als govolg van 't vroegtijdig dooven der straatlan taarns. Voorzitter antwoordt, dat uit bezuinigingsoverwe gingen de lantaarns om 10 uur worden uitgedraaid Er is geen bezwaar dit om half 11 te doen. Niets meer aan do orde zijnde volgt sluiting.

Schager Courant | 1934 | | pagina 12