GRATIS Raad Calkntsoc*, Spiegel u zacht. SCHAGER COURANT Arrondissements Rechtbank te Alkmaar. U de OMGEVING Strafzitting van Maandag 19 Maart. Egmond Binnen. IIET LESGELD IN DE BELEEFDHEID TE HOOG? Een ingezetene van het aloud Kennemerlands dorp Egmond Binnen, de heer Marinus de W. had zich liet primitieve genoegen gepenmiteerd den ge meentelijken gezagshandhaver Joh. Kramer te beti telen met een bijzonder ordinair en onwaardig scheld woord. voor welk feit hij op 26 Februari bij verstek was veroordeeld tot f 13 boete of 15 dagen. Thans is onze spijbelaar present en beweerde onder de in spiratie van 2 ouwe klare te hebben gebazeld. Het vonnis bij verstek als juist gewezen, werd bekrach tigd. Hem, VenhuIzen. EENDEN DIE AFTREK HADDEN. De eenden van den landbouwer Dekker uit Wijde- ncs schijnen een grooio attractie te vormen voor sommige baanstroopers. Hadden we j.1. Dinsdag al leeds zoo'n paar eendemeppers voor de groote recht bank, thans werden aan den politierechter de 17- jarige Cor. B. en zijn mentor, de 28-jarige Willem Sj., gepresenteerd, welke hoeren een 10-tal eenden' van Dekker om hals hadden gebracht en gestolen. Ze zagen deze kwekkers aan voor verwilderde een den, maar we zouden beter van verwilderde zeden kunnen spreken. Overigens was er heel wat loos be treffende deze snaken en niet alleen een verdediger, Mr. Winkel, maar ook de reclasseeringsambtenaar in 't geweer geroepen. In verband met het niet bepaald ongunstig ver leden der delinquenten werd consideratie betracht en volstaan met een geldboete voor Cor B. f 10 of 1 week tuchtschool en f 15 boete of 10 dagen voor den ouderen en daarom ook wijzer geachten Willem B. Mr. Winkel was content met de betoonde clemen tie voor zijn minderjarig prodeaantje. DE RIJKSADVOCAAT SCHUDDE ZIJN HOED WEER LEEG. Zooals een gewiekst zakenman in het vroege voor- Jaar een flinke opruiming houdt van onverkoopbare winkeldochters, zoo komt de rijksadvocaat met de vergaarde diverse l*»!astingaffaires. etaleert de groe ne tafel en lispelt bevallig zijn gewenschte boete- straffen. Van do 54 invité's had het ongelukkig getal V' aan de ultnoodicing gevolg gegeven en wonder bo ven wonder de 11de man. dip onder den spiegel zat. de Duitseher R. nit Amsterdam, werd vrijgesproken. Do eenige comnarant der rijwielbelastfnezondaars, de lampenpoetser Roelof H., te Alkmaar, die zonder plant ie de wijdo wereld was ingefietst, legde al zijn geldelijke zorgen en huiselijk leed op een presenteer blaadje, maar de consideratie der wet gaat niet ver der dan 5 gulden boete of 1 dag. daaraan heeft zelfs de Tweede Kamer niets kunnen doen. De overige comparanten, ontdaan van al hijn rijk dom en verweer, vindt de geachte lezer onder de volgende lijst: RIJWIELBELASTING. A. H. den P., los werkman, Amsterdam, Annie C. S. v. S., zonder, Alkmaar, Corn. G., arbeider, St. Pancras, Roelof H., lamnepoetser. Alkmaar, S'm. J., melkslijter. Alkmaar, Jb. K., arbeideer, Wicringen, •Th. K., koopman. Alkmaar, Jan K.. landarbeider. Blokker, Jac. A. M., kelner, Den Helder; Jh. v. d. N., grondwerker, Schoorl, Jan v. O., voeger, Helder; .Th. K., koopman. Grootebroek, Dirk S., schipper. Broek op Lange tl dijk: T. S., metselaar. Helder: Joh. S.. schilder, Den Haag, Annechten T. W.. zonder. Oude Pekela, Doeke V., reiziger, Alkmaar. Ahr. Jac. v. d. V., transporfarh.. Amsterdam: Jac. de V.. koopman. Hoorn. Alhert W.. arbeider, Broek op Langendijk, allen f 5 boete of 1 dag. WEGENBELASTING. Jae. A.. koopman, Alkmaar, f 3 boete of 1 dag: Sim. B.. chauffeur. Egmond-Binnen. f 5 of 1 dag: Valk B., expediteur. Amsterdam f 10 of 10 dagen; H. A. v. d. B.. expediteur. Den Helder; H. J. v. d. B., idem, idem; J. H. v. d. B.. idem. idem. C. J. v. d B.. idem, idem, Joh. H. v. d. B.. idem. Breezand. M. C v. d. B.. idem. Londen, ieder f 2 boete of 1 dag: Petrus B., monteur. Zwervende, f 5 boete of 1 dag; Dirk de B„ vrachtrij der. Heerhiurnwaard. f 15 boete of 5 dagen; W. H. B.. melkrijder. Schellingwonde. f 5 boete of 1 dag: J. G. B., koonman. Hoorn, f 15 boete of 15 dagen: Romke G., vrachtrijder, Zijpe, f 15 boete of 5 dagen: C. J. P. J. A. H.. vertegenwoordiger. Bergen, f 15 boete of 5 dagen; Chr. K.. hoofdvertegenwoordiger, Amsterdam, vriispraak; Pefr. K.. autohandpl. Zwang, f 15 hoete of 5 dagen; J. W. K., vrachtrijder. Wijk aan Zee en Duin. f 15 hoete of 5 dagen; Jan K.. vrachtriider, Hoogwoud, f 10 hoete of 5 dagen; Jan K., kaashan del, Oosthuizen, f 15 boete of 5 dagen; A. A. K., be tonwerker. Bussum. f 15 hoete of 5 dagen; Corn M., autohandel, Wieringen. f 15 hopte of 5 dagen: H. J. M.. chauffeur. Bergen, f 5 hoete of 1 dag; Jh. R., koopman. Heiloo (gedetineerd), f 10 of 5 dagen: Hendr. S., koonman. A'kmaer. f 5 boete of 1 dae: Corn. S., vrachtrijder. Dan Helder, f 10 boete of 5 dagen; Corn. Sm., vrachtriider. Den Helder, f 10 boete of 5 dagen; Maarten A., chauffeur. Den Hel der. f 5 of 1 dag; Ahr. Sn., fabrikant, Schiedam, f 15 boete of 5 dagen; Corn S., chauffeur, Amster- Wie zich vanaf heden op de abonneert, ontvangt alle in de maand Maart verschijnende nummers dam, f 5 boete of 1 dag; Bartel V., garagehouder. Den Helder, f 5 boete of 1 dag; Bartel V., Idem, idem, f 10 of 5 dagen; G. W. C V., stucadoor. Helmond, f 5 boete of 1 dag; G. M. F. v. W., administrateur, zwer vende, f 15 boete of 5 dagen; Harm v ,W.t vracht rijder. Oudorp. f 15 boete of 5 dagen; P. J. Joh. Z., melkslijter, Keinsmerbrug, f 15 boete of 5 dagen. INKOMSTENBELASTING. Joh. P., slager. Wieringen. f 15 boete of 5 dagen; Corn. Sm., vrachtriider. Anna Paulowna. f 20 boete, of 10 dagen; Corn. T., dekknecht, Zaandam, f 2 boete of 2 dagen. Vergadering van den Raad op Dinsdag 20 Maart 1934. des morgens half 10. Voorzitter de heer Mr. D. Breebaart Kz. burge meester. tevens secretaris. Alle leden zijn aanwezig. Als de Voorzitter de vergadering heeft geopend en de leden van hun zitplaatsen zijn opgestaan, herdenkt spr. het overlijden van H. M. de Koningin-Moeder on stelt voor aan Hare Majesteit de Koningin te zenden een telegram, waarin de Raad zijn eerbiedige deelne ming in dit overliiden betuigt. Aldus wordt besloten. De notulen worden vastgesteld. Een geschenk. Voor alle leden en ook voor de verslaggevers is een fraai vulpotlood ontvangen van den heer J. Boon. accountant te Den Heldet, een der bewoners van de zomerwoningen, een vriendelijkheid die zeer op prijs werd gesteld. Mededeeling wordt gedaan over den stand der werkverschaffing. Door de Maatschappij ..Het Zwa- nonwater" was voor dezen winter beschikbaar ge steld een bedrag van (750.—, zijnde 60 van een te verwerken bedrag. Door de groote werkloosheid is aan de Maatschappij verzocht het bedrag tot f 1000 te verhoogen en dat is door de Maatschappij tooge.-taan en waarvoor flank is betuigd. Op deze wijze kon een bedrag van f 1666.in het Zwanen water worden ver werkt. Maar ondanks dat is de toestand niet roos kleurig. Een bedragje is gereserveerd voor den polder Callantsoog. die een terrein voor louter omerwonin- gen in orde wil laten maken en daarvoor f 100.— a f 150.wil verwerken. De polder Koegras raadde ons aan ons te wenden tot burgemeester Peereboom te Ilpendam, voor den aanleg van een weg, maar B. en W. willen dit nog even aanzien. Op 31 Maart zal het bedrag van f1666.— geheel verwerkt zijn en zal op 1 April de werkverschaffing stopgezet worden. De mensehen zullen dan dus in de gelegenheid zijn werk te zoeken. De heer Kruit vraagt wat het moet, als de menschen daar niet in slagen. De Voorzitter erkent, dat dit een groote moeilijk heid is, maar de gemeente heeft geen geld. Door den polder Callantsoog zal in begin April vergaderd worden en gehoont wordt dat er eenige redding zal komen van die zijde. Als de verkoop van bouwterrein voor de stichting van een badhotel doorgaat, willen B. en W. van Ged. Staten vragen over dat geld te mogen beschikken en het niet te beleggen. De heer Weij wijst er op, dat er menschen zijn die het heele jaar werkloos zijn en die zullen toch ook geholpen moeten worden. De Voorzitter zegt dat in die gevallen door het Burg. Armbestuur geholpen zal dienen te worden. De heer Vries wiist op den trourigen toestand dat als werkkrachten worden gevraagd, zich daarvoor niet aanmelden menschen uit onze omgeving, maar vreemde werkkrachten genomen moeten worden. De heer Jimmink onderschrijft dit en noemt enkele voorbeelden. De Voorzitter beaamt dit ook en het zijn Juist de menschen afkomstig uit andere streken, die de ge meente de meeste last veroorzaken. Van de ingekomen stukken vermelden we dat gun stig werd beschikt op het verzoek van den polder Callantsoog, om de verordening op het bouwen van sommige woningen zoodanig te wijzigen dat het mo gelijk wordt ook zomerwoningen te bouwen op per ceel D 570, zijnde een perceel van -4 H.A., waarvan het achtcrs'e gedeelte zal worden bchoscht. Het per ceel ligt achter het boschje van de V.V.V. Diverse verslagen zullen circuleoren. Callantsoog vooralt! Besloten wordt tot verhuur van een tweetal per ceeltjes gemeentegrond ten noorden van het Dorps plein, bestemd voor zomerwoningen, aan den heer J. G. van Barncveld. Een voorstel tot uitgifte in erfpacht van een per ceel duingrond, bestemd voor het bouwen van een villa, aan den heer Chr. Dekker tc Schagen, wordt van de agenda afgevoerd, omdat de aanvrage door don hoer Dekker is ingetrokken. De Voorzitter vindt dit wel jammer, maar het is een mooi terrein, zoodat er wel andere gegadigden zullen komen. Inmiddels zal den heer Dekker voor de reeds gemaakte kosten worden aangesproken. Voor ccn badhotel. B. en W. stellen voor tot verknop van een perceel gemeentegrond, groot ongeveer 1542 M2., tegen den prijs van 700.— aan de N.V. Bouw- en Exploitatie- maatschappij van onroerende goederen H.A.G.E.B.O. te Den Helder, bestemd voor het bouwen van een mo dern, naar de elschen des tijds ingericht hadhotel. De heer Vries vraagt of door de stichting van een dergelijke inrichting de bestaande hotels geen groote duw zullen krijgen. De Voorzitter gelooft dat het een groot belang is voor de gemeente en niet al te veel schade zal ver oorzaken aan de bestaande zaken. Hier is geen bad hotel, do tegenwoordige zaken zijn zeer goede dorps herbergen. Spr. heeft gehoord hoe de bezoekers uit Friesland en Groningen opmerkten dat in ons dorp ontbrak een hotel. De heer Kruit merkt op dat de verkoopsprijs lager is dan de prijs die de gemeente anders heeft vastge steld. De Voorzitter wijst op de meerdere voordeelen die de bouw van een dergelijke inrichting voor de ge meente zal geven aan rechten en belastingen. De heer Kooger betwijfelt ook dat een badhotel groote schade zal veroorzaken aan de andere zaken. Verleden jaar moest een der caféhouders de gasten terug sturen en dat is niet in het belang van de ge meente en ook niet in dat van de zaken in Cal lantsoog. Zonder hoofdelijke stemming wordt tot den ver koop besloten. B. en W. stellen voor een perceel grond van het Algemeen Armbestuur aan te koopen, bestemd voor het aanleggen van een weg, tegen een koopprijs van f 1.—. Aldus wordt besloten. Besloten wordt tot het huren van strandoppervlakte van den Staat der Nederlanden, t.w. de strandvlakten tusschen de hoofden Ic en IIc ter lengte van 200 me ter en tusschen de hoofden IIIc en IVc ter lengte van 250 meter, voor een bedrag van f20.—. Hel ge deelte tusschen de hoofden IIc en IIIc heeft de ge meente reeds in huur. Voor het belastingjaar 19341935 wordt het getal der opcenten op do gemeentefondsbelasting, evenals vorig jaar op 80 vastgesteld. Tot de bekende wijziging van het ambtenarenregle ment betrekking hebbende op revolutionnaire ge zindheid van ambtenaren, het dragen van insignes, het verlcenen van ontslag aan vrouwelijke ambtena ren die in het huwelijk treden, enz., enz., wordt be sloten. De heer Kooger verzette zich tegen de wijziging, onder do niet genoemde vereenigingen zijn ook men schen, die even slecht zullen zijn dan de door den Minister verboden vereenigingen menschen zullen omvatten. De Voorzitter wees er op. dat het niet gaat om de menschen eener partij of vereeniging, maar om het principe dat een partij huldigt. De heer Vries acht eenige orde toch wel gewcnscht. Na eenig debat verklaarden de heeren Weij, Kruit en Kooger zich er tegen. Op enkele verzoeken om ontheffing van bonden belasting, wordt gunstig beschikt, één verzoek werd afgewezen. Het kohier hondenbelasting voor het jaar 1934 wordt vastgesteld tot een bedrag van f386. Besloten wordt tot wijziging van de gemeentebe- grooting, dienst 1933 en idem dienst 1934. Gebleken was, dat in een 3-tal maanden een extra waterverbruik van 2 40 M3. in de openbare school had Wie zich aan anderen spiegelt, spiegelt zich zacht, zegt het spreekwoord. Op een dag kwam oom Georges van een zijner rei zen terug en vond tot zijn verwondering zijn nichtje Agatha tot een alleraardigst meisje opgegroeid en zelfs al verloofd. Zoo, zoo... ik ben benieuwd hoe de jongeman is. zei hij. De jongeman beviel hem. Hij heette Ernst doch was vroolijk genoeg. De jeugdige oom kon prachtig met hem opschieten, alleen trok hij een merkwaardig gezicht,, toen hij hoorde, dat hij Frnst Luster heette. Ik heb eens een meisje Luster gekend, zei hij, misschien een zusje van je? Het kan mijn nicht Elisabeth wezen, meende Ernst wanneer was het dat U haar leerdo ken nen? O, een langen tijd geleden, zei de andor en er kwam een peinzende uitdrukking in zijn oogen. Wij waren toen alle bei even jong als jullie twee nu beiden zijn. Hij hoestte en veegde met gemaakte onver schilligheid bij - Ze zal me overigens allang vergeten hebben. Ernst wilde nog iets zeggen, doch zijn meis je stootte hem aan. Toen ze samen waren zei Agatha: Weet je niet, dat oom zoo goed als verloofd is geweest? Hij kreeg ruzie je raadt nooit waarom! Om een film. Zij wou er heen en hij wou ergens anders heen. Enfin, het werd een heele tragedie en ze za gen elkaar nooit terug. Ik heb zoo'n idéé, dat het je nicht is. Dat is interessant, vond Ernst, ze logeert bij ons. Er verliep een week. Op een dag, toen hij vroolijk kwam binnen stap pen, zag oom Georges dat zijn nichtje een nogal sip gezichtje trok. Wat scheelt er aan? O, eh niets, zei ze. Maar op dezo wijze liet hij zich niet afschepen en weldra wist hij het: De verloving was verbroken. Nonsens! Doe niet zoo tragisch! Alle gelieven hebben wel eens ruzie. Er is geen sprake van ruzie, zei Agatha uit de hoogte, we we passen niet bij elkander, heele- maal niet. Er bestaat een zielsgemeenschap tusschen ons Het is goed dat we het tijdig gemerkt heb ben. Het zou een vreesclijke vergissing zijn geworden. Hij is een ongevoelige bruut, die niets om me geeft. Och, malligheid, het is een beste jongen die dol op je is! protesteerde Georges. Doch hoe hij ook praatte, Agatha beweerde, dat er, onherroepelijk woorden waren gesproken. Georges wendde zich tot haar ouders, die schouder ophalend verklaarden, er ook niets aan te kunnen doen. Als ze er van terug zijn gekomen, moeten ze het zelf weten vond Agatha's moeder. Och wat! Er van teruggekomen. Koppig en trots zijn ze. Ik zal eens met die jongeman gaan praten! De jongeman keek alsof hij zijn halve familie zoo Juist begraven had en verklaarde op diep-tragische toon, dat Agatha en hij elkander niet begrepen. U weet niet hoe alles verwoest is. verklaarde hij. Toen ging de deur open en binnen trad een knappe vrouw, die aarzelend bleef staan. Stoor ik? Bij het geluid van haar stem wendde Georges zich om, geélectriceerd! Elsje! Ik meen eh Juffrouw eh mevrouw Mijn tante, zei Ernst, met grafstem, ongetrouwd. Groot gelijk. Het huwelijk is een strijd der geslachten, een val, waar in onze harten werden gelokt en ver scheurd. Alles is uit onherroepelijk! Mat zeg je daarvan? Georges wendde zich tot Elisabeth, boe vindt u het? Bent u het ermeo eens? Er mee eens, ik vertel Ernst al dagen lang dat hij gek is. Ze passen uitstekend bij elkander! Bovendien ben ik er zeker van. dat ze zich best willen verzoe nen, maar tc koppig zijn. Er is geen verzoening mogelijk, zuchtte Ernst, Ik ik denk dat ik een betrekking zoek, ergens in de Oost, verweg. En wat is er nu eigenlijk voor vreesclijks en onherroepelijks voorgevallen tusschen jullie? raasde Georges. Ja, zei Elisabeth. dat heb ik ook al gevraagd. Ernst streek zich vertwijfeld door de haren, zoodat ze verwilderd rond zijn hoofd stonden. Het begon het begon dat ze naar een film wou met een filmster, die ik niet kan uitstaan, toen zei ik. laten we naar die andere film gaan, die is veel mooier, en toen zei ze: zeker omdat er een mooie vrouw in speelt en toen zei ik, dan kan ik wel beweren dat jij naar die film wil van dien acteur, en toen zei ze Hij werd onderbroken door schaterend gelach. Goeie hemel wat een mop! steunde Georges, zijn oogen afvegend, om een film! Om een film je levensgeluk op het spel te zet ten! verweet Elisabeth. Toen stokte ze en ck Georges kreeg een schok. Ze keken elkaar aan. Twee jonge menschen zijn dol verliefd. Ze krijgen ruzie over een film. Zijn koppig en trots. Hij gaat weg, zc raken uit elkander hebben er beiden jaren lang spijt van, doch ieder denkt, dat de ander al wel getrouwd zal zijn of alles vergeten heeft en dan opeeens terwijl ze hartelijk lachen om twee dwazen, die om een film. Ze merkten opeens, dat Ernst er niet meer was. Een kwartier later belde Ernst op Hallo? Ben jij het schatje? vroeg hij. Hier met Ernst. Alles O. K. Net gegluurd, ze kussen elkaar! Reuze idéé van ons, zeg! Hebben zich aan ons gespiegeld en hun dwaasheid ingezien! Of we ook comedic kunnen spelen. HANS FEDER. nlaafs gehad en op deze zaak is het hoofd der school gewezen on aan het P.W.N. om reductie gevraagd, omdat wellicht een lekke kraan dit abnormaal hoo- ge verbruik veroorzaakt heeft. Bij de rondvraag informeert de heer Weij nog eens naar de regeling met de hrandkranen te Groote Koe ten en verkrijgt toelichting van den heer Kruisvcid. De heer Kruit komt nog eens terug op dc werkver schaffing. De Voorzitter herhaalt dat aan Ged. Staten zal wor den gevraagd om de f700 aan opbrengst terrein voor badhotel te mogen gebruiken. De heer Kruit bespreekt het bijschilderen van de muziektent. De Voorzitter zegt, dat de tent hcelemaal zal worden geschilderd. De heer Kruit dringt er op aan dat dan een frlssche kleur zal worden gekozen. Spr. vraagt ook of nog steeds niets Is gehoord van het Hoogheemraadschap over verbetering van den dorpsweg, noordzijde. De Voorzitter heeft wel een plan gezien, maar een voorstel is nog niet ingekomen. B. en W. zullen nog eens informeeren, maar voor het zomerseizoen zal Ie verbetering van den weg niet meer kunnen plaats vinden. De heer Kruit wijst verder op den papierrommel op de vuilnisbelt. Spr. raadt verbranden aan. Hierna sluiting. IT 11' F. H I S r, E II A A n n Zij, die van muziek en zang houden en niet j.L Zomiagavond hij Van der Wonde aanwezig waren, hebben werkelijk ongeluk gehad. Apollo, dir. de heer J. v. Ham, gal haar jaarlijksche uitvoering, niet me dewerking van do mandolineclub O.K.K. van le ringen, onder bekwame leiding van den heer P. Jongkind. Do heer K. Zander, voorzitter van Apollo, heette inet een kort woord dc aanwezigen welkom, in 't t)ij zonder O.K.K. van Wieringen, die ondanks do crisis, altijd nog bereid blijft, ons haar medewerking te verlcenen. Do heer Van Ham wilde hier nog een klein woordje aan toevoegen, n.1. om burgemeester llaringhiii/en in 't publiek dank tc betuigen, dat dezo bet Re- hcrmheorschnp heeft willen aanvaarden. Bij elko uitvoering heeft de burgemeester blijk gegeven met Apollo mee te leven. Dan zag do heer vun Ham neb- ter in de zaal enkele jonge mannen. Ik hoop, aldus spr., dat zij na de uitvoering den moed en lust zullen ::rijgon zich bij ons aan te sluiten. ooral mannelijke versterking zou geen overbodige luxe zijn. Dan wordt begonnen met nr. 1 van het programma, n.1. Matrozenlied, gevolgd door Bede, Lenteverwnch- ting, Altied tevrejen, 't Gelukskind en Du Hirte Israels. Dan komen de Wieringers ten tooneele om voor ons te spelen: Robin des Bols f fantasie) con coursnummer, afd. uitmuntendheid; Donauwellen en Stars and Stripes. De hoer Jongkind bracht vooraf na 't hooren van de eerste zes zangnummers reeds een welverdiend compliment aan Apollo, en in 't hijzonder aan haar eminenten directeur, den heer Van Ham. Dat Apollo steeds excelsior moge gaan. De mandolineclub had hij haar eerste muzieknum mer het publiek reeds te pakker. Alle 3 nummers werden con omore uitgevoerd. Voor de pauze zong Apollo nog: Spreekwoorden Quodlibet, Hollands ving en Heil den morgen. Na de pauze: Sledevaart, Avondstommen, Dlr. Dir, Jehova will ich singen, Des uchtends, Meinacht met sopraan-solo en Zigeunerleven met pianobegeleiding van den heer A. Schenk Kz. Deze nummers werden nog afgewisseld door O.K.K. met Nur ein Versuch, Wals, Kl&nge van Erie-Sco, Ouverture en Vooruit, Marsch. Door het daverend applaus kon feitelijk met worden ontkomen nan oen toegiftnummer. Als zoo danig werd gespeeld een verplicht concoursmimmer, wat zii over 14 dagen te Utrecht op 't concours moe ten spelen. Een prachtig, doch moeilijk stuk werk. Alle aanwezigen hebben beslist genoten van de heer lijke muziek van O.K.K. Hulde en tot kijk. Wat verder de uitvoering der zangnummers be treft, ook hiervoor een woord van lof in 't bijzonder aan de sopraan, die in Meinacht haar solo „Meische nacht" zoo zuiver en beschaafd heeft gezongen. Aan den heer A. Schenk werden bloemen gepresenteerd voor zijn medewerking aan de piano. Zooals de heer Van Ham aan het begin reeds zeide, Is versterking van enkele heeren zeer gewenscht. Ook een paar te noren zullen hartelijk welkom zijn. Na afloop van het rijk voorzien programma, sprak burgemeester Haringhulzen nog een enkel woord, als antwoord aan den heer Van Ham. Met veel go- noegen heeft spr. het beschermheerschap aanvaard. Zang neemt een groote plaats in in 't leven. Uwe vereeniging, aldus spr.. draag ik een warm hart toe. Het was een teleurstelling voor me. dat ik dezer dagen als burgemeester een verzoek van u moest weigeren (Dit betrof een verzoek tot het houden eener kleine verloting ter versterking van de kas. Verslag#.). Anollo kan echter rekenen op miin volle belangstelling. Ook heden heeft Apollo blijk gegeven van kunnen. Ik hoop dat u, versterkt met nieuwe leden op den ingeslagen weg zult voortgaan. Ten slotte een vroolijk. gezellig hol met schitte rende jazz band van The Rhythm Kings vnn Pakhui zen. Deze 3 heeren musici weten er de gang goed in te houden. 8rjjonni De Tooneelvereeniging „Nieuw Leven" heeft Zon dag een surcesavond gehad. Een flink bezette zaal met menschen en een goedgeslaagde opvoering van het blijspel van Van Wermeskerken: ..De Ruiker- freule". Dit blijspel is er een van gezonde humor, doorspekt met geestige uitvallen met Inhoud. Reeds had het stuk „Tropenadel" van denzelfden schrijver, eenige iaren terug een goede pers, niet minder is echter het blijspel van gisteravond, waarin het weer juffrouw van der Kooij is, welke met haar ^nvervalscht Kattenhurg's. de menschen doet scha- 'eren. Over den inhoud zullen we niets zeggen Het '>rokje Indisrh leven is bekend genoeg. Wel willen we neerschrijven, dat de vertooning is gedragen door hef uitstekende spel van mejuffrouw Mien Strijder, welke met een onvervalscht dialect weergaf, hoe de vrouw van oud-Amsterdam eigenlijk te eerlijk is oor Indische zeden. Ze heeft de aanwezigen allo ''rie bedrijven doen genieten van haar spel. van overdrijving zoo geheel vrij. En dit spel werkte aanstekelijk, zoodat ook de an dere leden van ..Nieuw Leven" er door werden ge dreven tot een goede weergave van hun pnrtiin«- He heer Jacnb Kuiper als vnn der Kooij. TT Ko' als ^chnit. Mej. M. Sporrc als Trude en D. Leegwater als Nittol. Den heer Geurts wns zeer goed In de rol van den administrateur van W'eland, terwijl we moeite had den om uit den inlandsrhen huisjongen den heer J. ^oeur te herkennen, wat zeggen wil dat hü uitste kend was gegrimeerd, evenals de anderen, dan zij het bekende werk vnn den heer Rossenbacker, die ook de regie in handen had. Bijzonder mooi was het tooneel van den hper ^chuit voor wit doel jn orde gebracht en flat nog wel zeer eendracht''lijk met eigen krachten F.en 'uooi achterdoek, waaron een Indisch landschan. als «ehtergrond van de woning van den heer van der "ooll. Rest ons rog te zen-een dat hef dankbare nu- '°'ek daverende bijval hetidgde. en dat dn heer Or Doorvorst zeer goed het bal heeft geleid. Een mooie avond.

Schager Courant | 1934 | | pagina 6