Plaatselijk Nieuws. De Maltezer Ridders in dezen ti:d. Glazuurverff 1643 Vergadering der S.DAP., afd. Schagen PLAN VAN UITBREIDING. kost thans 75 ct. p. kilo Fa. Gebr. ROTGANS Nog geen opheldering. Botsingen in Sofia. Een koe op hol. Marktberichten. w i f. n i v n f. re Maandagavond vergaderde het bestuur van Succes in samenwerking met do onderwijzers der diverse scholen alhier, om te trachten school voetbalwedstrij den organiseeren. Om acht uur opende de heer Oden de vergadering cn heette vooral do onderwijzers welkom, die ca i den oproep gehoor hadden gege ven. De heer Oden zette het doel dezer vergadering uiteen en sprak de wensen uit, om gezamenlijk deze wedstrijden te organiseoren. Van (ie zijdo de.r onderwijzers was spontaan alle medewerking toegezegd. De bedoeling om in de Paascbvacantic deze wedstrijden te doen plaats vin den, stuitte op oonign bezwaren der onderwijzers, om- reden verschillende hunner met vacantie gingeo. Om redenen ward besloten, direct na de Paaschva cantie een be rin te maken, cn wel Woensdag- cn Zaterdagmiddag. Voor de leiding en de regeling der programma's zal de heer D. Nieuwbuurt zorg dragen. Wij kun nen verwachten dat dan de zaak in goede handen Is. Er zal oen halve competitie worden gespeeld, en de winnaar zal een prijsje krijgen, in den vorm van een medaille. Verder werd besloten de jongens in de vacantie in do gelegenheid te stellen, gedurende dien tijd zich op hei Succes terrein te oefenen. Als er van dc zijde der ouders geen bezwaar is, zullen het voor de jongens aangename dagen worden. Onder dankzegging voor de opkomst en vooral voor de medewerking van het onderwijzend perso neel, werd do vergadering gesloten. A.T.O.-busdienst Alkmaar—Leeuwarden v.v. Naar wij vernemen is de vergunning afgekomen waarbij de A.T.Ö. wordt toegestaan het door haar te Brcezand (Afsluitdijk) gekochte pand thans te betrekken. Het station zal met do Paaschdagen voor den dienst worden geopend. Pachter is de heer Hoekstra van Hotel Spaander te Volendam. Den Oever vlagt halfstok. Ter gelegenheid van het overlijden van de Konin gin-Moeder, woeien gisteren van alle officieele ge bouwen alsmede van de vaartuigen in dc havens de laggen halfstok. De scholen, zoowel openbare als christelijke zijn heden gesloten. c A T 1 A NT SOOfi Bouwvergunning. Aan den heer B. de Wit alhier is vergunning verleend voor het bouwen van een woon- cn winkelhuis aan den Duinweg. Schorsing werkverschaffing. Op advies van do Commissie van Toezicht op het Agentschap «Ier Arbeidsbemiddeling, welke commis sie over werkverscit&ffingsaangelegenheden aan Bur gemeester en Weihouders adviseert, cn tevens belast is met de plaatsing van dc werkloozen bij dc werk verschaffing, hebben Burgemeester en Wethouders be sloten. om. ingaande 1 April 1934 de werkverschaffing stop te zetten, daar de beschikbare gelden verwerkt zuilen zijn. V.V.V.-bosch. Voor het komende zomerseizoen zal het z.g.n. V.V.V.- bosch oen flinke beurt krijgen. De paden zullen schoongemaakt worden en voor zoover noodig zat het bosch op sommige plaatsen worden uitgedund. Daar do V.V.V. alhier niet zooais in andere gemeenten subsidie uit de gemeentekas ontvangt, heeft het be stuur der V.V.V. aan het gemeentebestuur verzocht dit werk door eenige werkloozen te laten opknappen en dan de arbcidsloonen voor rekening der gemeente te nemen. Burgemeester en Wethouders hebben op dit verzoek gunstig beschikt, daar de V..VV. in het belang van de gemeente werkt en geen subsidie uit dc gemeentekas geniet. Een zeldzame vangst. Naar veler meening leven in Noord-Holland geen viseiiüUcrs meer. Dezer dagen is echter het tegendeel bewezen. De heer J. van Honschoten, jachtopziener van het bekende Zwanenwater, heeft een vischotter gevangen, welke do uitzonderlijke lengte van 1.20 M. had en een gewicht van 23 pond. De heer Van Hon schoten verzekerde ons, dat nog enkele exemplaren van deze zeldzame roofdieren zich in het duinmeer bevinden. LANGEND IJ*' Met den zandaanvoer voor den weg door het Geestmcrainbacht zal men binnenkort gereed komen. Men zal dan overgaan tot verharding van den weg. Men begint dus wel op to schieten, ofschoon er nog maanden zullen over heen gaan, alvorens de weg kant en klaar is. Voor den wedstrijd om den Prins-titel, uitge schreven door de Propaganda-commissie van den Nederlandschen Kolfbond zullen ongeveer 20 kolvers in de baan komen. Do wedstrijden worden a.s. Zon dag gehouden in do baan van St. Joris te Berkhout. ZUIDSCHARWOUDE. Bii den gister gehouden biljartwedstrijd tusschen de clubs O.K.K. to Zuidscharvvoude cn De Drie Rui ten to Alkmaar was do uitslag, dat het eerste vijftal van De Drie Huiten 491 car. maakte en O.K.K. slechts 373. De bouwerswoning met boet van de wed. C. do Ruiter is bij onderhandschen verkoop overgegaan aan den heer C. Kraakman te Noordscharwoude. ST. PANCRAS. De wedstrijd tusschen de biljartclubs De Drie sprong alhier en Wilskracht te Alkmaar had tot uit slag 470—318 in het voordeel van Wilskracht. Aangezien in -deze gemeente de kleine tuinbou wers nog niet in dc baggerregeling voor do werkver schaffing waren opgenomen, wordt vanwege de tuinbonwvcrecniging getracht dit, als in verschillen de andere gemeenten, godaan te krijgen. WINKET. Zondagavond gaf Winkel's Harmonie een uitvoe ring in de tooneelzaal van den heer R. Laan alhier, onder leiding van haar directeur, den heer P. Pran ger van Zuidscharwoude. Door de Harmonie word een met zorg samenge steld programma keurig uitgevoerd en het was jammer, dat er maar weinigen waren opgekomen. Win' cl's Harmonie had meer belangstelling ver diend. Na het muzikale gedeelte, werd een tooneelstukje Opgevoerd, een klucht in één bedrijf, genaamd „Twee Ouwe Vrijers". Een aardige klucht, vlot ge speeld, geest'go verwikkelingen, het geheel makende tot een succes voor de snelers en een amusante ont spanning voor de luisteraars. Z IJ r F. »t Zondagavond gaven de hecren Daan Pool en Tom- mv Bonman hij den heer Schriftken een schitterend geslaagde uitvoering voor een flink bezette zaal. De hesnrp' ing van het gegeven programma kan hetrek- ke'iik kont rijn, gezien de veelvuldige beschrijving daa-van bii hun ontreden oo alle mogelijke plaatsen in den omtrek De dit iaar gegeven z.g. 2-nersoons- revne viel zeer in den smaak, zoowel wat het gege- ve"e a's dn gch'ttA*w"»de aa.n'-ieeding betrof. Daan had oo'" d'tm»n.l niet vergeten een anti- on -ln"- «nmiiig in te lassehen. getiteld ..Gas". Wat dit nu betreft, hebben we vorige iarpn sterker pro pagandistische waarde daaraan toegekend dan nu. Tot slot een zijner bekende hoerennummers, welke altijd nog steeds weer bijzonder door het publiek worden gewaardeerd. Na afloop volgde een druk bezocht bal. Thans is definitief vastgesteld, dat do wedstrij den om het sierkruis en draagmedaille door de bil jartclubs „de Carambole" en „T.O.G." op 2."» dezer -uilen worden gespeeld. Gezien den pra.chtigen ge lijken s'and van beide clubs, belooft dit zeer span nend te worden. OUDESLUIS. J.l. Zondag gaf onze Harmonie „Concordia" hnar tweede uitvoering in dit seizoen, in do zaal van den heer Buisman. De opkomst van het publiek had beter kunnen zijn. F.en achttal muzieknummers werden zeer verdienstelijk gespeeld, waarna nog een blijspel in één bedrijf werd gegeven: ..Een mal ge val". waarvoor spelers cn speelsters een hartelijk apnlaus gegeven werd. Een gezellig bal tot slot. DE WERKEN AAN DE IJSBAAN. Geeft do gemeente Barsingerhorn finan- cieclen steun? Ons kwam ter oore. dat er onder bepaalde groepen van werkloozen te Schapen ontevredenheid heorsclit over do wijze waarop do werken aan de Schaper ijsbaan worden uitgevoerd. Gemeld werd, dat niet één werklooze uit onze gemeente te werk is gesteld en dat hun. komen ze zich aanbieden, geantwoord wordt, dat er personeel genoeg is. Dit personeel be staat uit werkloozen uit de gemeente Barsingerhorn. Dat de aannemers, eveneens woonachtig te Barsin gerhorn. het werk voor een zoo lagen prijs kunnen uitvoeren moet gelegen zijn in 't feit. dat de ge meente Barsingerhorn aan hnar werkloozen op deze wijze werk heeft verschaft en bijdragen moet in de arbeidsloonen der te werk gestolden. Op de aan ons gestelde vragen of een en ander inderdaad zoo in elkaar zit, moesten we 't antwoord schuldig blijven, maar meenen n'ottemin dit even ter kennis te moe ten brengen, opdat men vanwege ons ijshaanbestuur de juiste toedracht zal kunnen mecdeelon. SCHAGEN NIEUWS. Programma voor Zondag a.s.: H.R.C. 4Schagen 2. Aanvang 1D uur. II.R.C. 7—Schagen 3. Aanvang 12 uur. Voor elftallen zie moren. Deze 2 elftallen vertrekken in één bus om 9 u. S.v.p. allen op tijd aanwezig! De A-adspiranten spelen waarschijnlijk Zondag middag 2 uur tegen foef Schoor I-el ftaL Hiervoor raadplege men het bord bij Roobol. Bestuursvergadering a.s. Vrijdag bij K. S. Leguit 's avonds half negen. Gisteravond hield de afd. Schagen der S.D.A.P. een prnpneandavergndering in ..Vredolust". Om 8 uur precies heette dc afdelingsvoorzitter, de heer Orgel, de aanwezigen welkom, in 't bijzonder den spreker van dezen avond, den heer Sluiser. lei der van Vrijheid, Arbeid, Brood, alsmede de plaat selijke pers. Voorzitter wees er in zijn openingswoord op, dat besloten was deze bijeenkomst te beleggen in ver band met do voor eenirren tijd alhier gehouden N.S.B.- vergadering. Dat do N.S.B. niet zoo populair is als do aanhangers wel willen verkondigen, werd wel be wezen door het feit. dat voor do toen gehouden bij eenkomst nog niet zooveel belangstolling bestond als voor een S.D.A.P.-avond. De avond van de Flierc fluiters was een groot succes. Er Is veel genoten, terwijl velen zich als leden der partij deden in schrijven. Dat dc heer Van F.rp de uitnoodiging tot débat niet heeft aangenomen, heeft eenerzijds ver wondering gewekt, maar waar Mussert zijn discipe len heeft verhoden om te debatteoron. moet men er toch ook weer niets van opzien. Spreker leest een brief voor van den Schager ingezetene J. Buisman, die daarin voor den heer Van Erp in de bres springt. De aangehaalde roep „Hou zee' heeft op dën heer Orsel niet 't minste effect gemaakt. Nadat spr. den heer Sluiser hoeft ingeleid, ver krijgt deze het woord voor het uitspreken van zijn rede. Als onderwerp koos de heer Sluiser „Wij kla gen aan'. In de allereerste plaats rijst de vraag, of we. aldus spr.. recht hebben om aan te klagen. Het antwoord daarop is een volmondig „ja". In gedachten teruggaande tot 1914. het jaar waarin de wereld in vuur cn vlam werd gezet, wijst de heer Sluiser er op, dat de voormannen der S.D.A.P. reeds lang hun waarschuwende slem hadden doen hoo- ren, dat het verkeerd ging. Zelfs reeds op het congres in 1912 in Bazel gehouden, werd dit ter sprake ge bracht. Maar de bourgeoisie wist het beter. Men ging door met bewapenen. De diplomaten speelden hun duister spel achter de schermen en zoo werd een oorlog voorbereid. Dit al is een reden om de regeerende klasse aan ee klagen. De arboidende klassen zijn er do dupe van geworden. In den krijg sneuvelden 21 milHoen men- schen, terwijl na den oorlog nog millioenen stierven aan de gevolgen van den 4-jarigen oorlog. Om nog niet te spreken van die duizenden en duizenden die voor het verdere leven waren verminkt. Hiervoor mogen do drijvers worden aangeklaagd. Na 4 jaren strijd met ongekende heftigheid, kwam in 1918 de vrede. Maar de vrede werd een even groote ramp als de oorlog. Immers de vrede bracht geen waarlijke vrede. De wereld ziet er chaotischer uit dan ooit te voren. De Entente legde den verliezer. Duitschland, een oorlogsschatting op van millioenen gouden francs. Duitschland verplichtte zich tot betaling Het hiertoe benoodigdo geld moest worden opge bracht door de industrie, door do arbeidzame men- schen. Men kreeg moderne slavernij. Er werd een rationalisatie ingevoerd, d.w.z. perfecte machines na men de plaatsen in van de arbeiders. De productie werd opgevoerd. Zoo deed de werkloosheid haar in trede. De gansche wereld werd overladen met goed- koope Duitsche producten. Andere landen konden er niet tegen concurreeren. Er kwam een wereldwerk- loosheid, welke er tot den dag van heden isa Duitschland verloor den oorlog, maar de Entente verloor den vrede. Er werd overgegaan tot de ont eigening van vermogens in het Duitsche rijk, waar zwarte armoe heerschen kwam. Hte Vredesverdrag van Versailes was de oorzaak van al deze ellende. Ook hiervoor worden de kop stukken aangeklaagd. Deze wanhoopstoestand koos het fascisme om zich in te werken, 't Volk, geen raad wetend, liep naar dc kwakzalvers. Maar brach ten deze redding'? Het tegendeel ligt wel in 't feit, dat 67.000 jonge Nederlanders tusschen 20 en 25 jaar nog nooit hebben gewerkt cn nog ten laste r.ijn van hun werklooze ouders. Zoo teisterde de we reldcrisis den menschheid met ongekende kracht. Schier alle lagen der menschheid worden door de crisis getroffen. Hitier en Mussert werken op 't ge moed van deze slachtoffers. Uitvoerig, toegelicht met voorbeelden, licht spre ker dan toe dat geen Mussolini en geen Hitier eeni ge verbetering hebben gebracht. Integendeel, 't is in die landen erger dan ooit te voren. In Italië stijgt t aantal faillissementen onrustbarend. Hitier ont bond alie vakverecnigingen en maakte de arbeiders tot middeleeuwsche lijfeigenen. De groote leiders, met hun mooie unifomen waren er echter wel bij: Göring, aldus spreker, verdient per week „maar" f 108u. een arbeider beeft iets minder, n.1. ongeveer 11 gulden per week. Dit is een der zegeningen van 't fascisme. Maar 't begin van 't einde is er: dc fas cisten In Italiö hebben ruzie met die in Duitschland en een oorlog tusschen beide landen is niet denk- heelding.De N.S.B. is niet in staat om de crisis op te lossen, maar spreker durft openlijk te zeggen, dat de S.D.A.P. daartoe wèl in staat is. Er moet komen een gemecnschapsbezit. Maar oni 't zoover te krijgen, zal er een harde strijd moeten worden gevoerd. Met een opwekking tot de aanwezigen om naast en met elkaar te strijden, om onvermoeid door te zet ten en den ingeslagen weg tc volgen, eindigt de heer Sluizcr zijn met aandacht gevolgde rede, waar voor hem een hartelijk applaus werd gebracht. Van de golegenheid tot debatteeren werd door geen der aanwezigen gebruik gemaakt. Tenslotte bracht de heer Orsel d enspreker dank voor zijn rede en pers cn aanwezigen voor hunne tegenwoordigheid. Bekendmaking. Do BURGEMEESTER van SCHAGEN maakt bekend, dat het door den Gemeente raad vastgestelde plan tot herziening van het plan van uitbreiding, in uitvoerige kaarten uitgewerkt, ter secretarie dezer ge meente voor een ieder ter inzage ligt van 20 Maart 1934 tot en met 3 April 1934. Belanghebbenden, die zich met bezwaren tot den Raad hebben gewend, kunnen vóór 15 Mei 1934 hun bezwaren tegen het plan in dienen bij Gedeputeerde Staten. Schagen, 19 Maart 1934. De Burgemeester voornoemd, J. CORNELISSEN. Zeshonderd Maltezer Bidders zijn dezer dagen door den Paus in audiëntie ont vangen. Deze heeft hun zijn zegen gege ven. In het volgende artikel worden o.a. door den huidigen grootmeester der orde: vorst Lodovico Chigi, bijzon derheden over do Maltezer Ridders mee gedeeld. Rome bergt momenteel drie souveroinen: den Paus, den grootmeester van de orde der Maltezer Ridders en Z. M. den koning van 1 talie. Over den tweeden der genoemde gebieders en zijn onderdanen vertellen wij hot een en ander naar aan leiding van het bezoek, dat vanwege de orde aan don Paus is gebracht. In het Italiaansch heet het betreffende lichaam: Sovrana Ordine di Malta. Deze merkwaardige gemeenschap, welke de eeuwen heeft getrotseerd, was tijdens de kruistochten een verbond van strijders, die tevens dc armen weldeden en zie ken verpleegden. Tegenwoordig houdt de orde zich voornamelijk be zig niet de oprichting van ziekenhuizen in alle deelen der wereld. De grootmeester is een vorst, die principieel gelijk staat met alle andere regeerders in Europa en el ders. Lodovico Chigi is tevens erfmaarschalk van de conclave, een der hoogste eereamhtcn in de Hoomsch-katholieke kerk. Hij is de laatste van een reeks belangrijke personen beginnende in het Jaar 1070. Tot zijn voorgangers behoorde ook de Russische keizer Alxander I, welke Tsjar, hoewel hij Grieksch- katholiek was den toentertijd vervolgde Maltezer Ridders zoodanig aan zich verplichtte, dat zij hem grootmeester kozen. In Petersburg stichtte hij een klooster voor hen. De Ridders maakten in de negentiende eeuw een harde tijd door en kregen eerst weer een zekere be- teekenis, nadat verschillende staten haar officieel erkennen. De orde stuurt gezanten naar de verschil lende hoven. Vorst Chigi verklaart, dat de Maltezer Ridders thans tot hun oorspronkelijke roeping terug zijn ge leld. „Wij willen", zegt dc grootmeester, „in alle landen zoo veel mogelijk hospitalen stichten. Onze orde, die in dienst der naastenliefde is gesteld, heeft daarmee tevens de hooge taak to vervullen van tot standbren- ging der verbroedering tusschen de volkeren. Wij willen de broederlijke christelijke gezindheid door actieve weldadigheid tot een werkelijkheid maken. De adel mag voor ons geen voorrecht zijn, dat bezo- ten wordt door sociaal nuttelooze menschen, maar hij moet een aristocratie wezen van vernuft, gemoed en verbondenheid met de allerarmsten. Steeds heb ben de Maltezer Ridders bij groote catastrofen zon der aarzelen alles gedaan wat moreele plicht was. Bij de aardbeving van Messina moesten vele hun offervaardigheid met hun leven betalen. In den oor log hebben zij lazaretten gebouwd en gewonden ver pleegd. Weliswaar zijn er geen pestilentiën meer te vree zen, zooals in de middeleeuwen, toen de Ridders ware heldendaden volbrachten, maar er blijft voor ons nog genoeg te doen. Nadat Malta veroverd was, had de orde het zeer moeilijk. Haar gebied had ze verloren, en al was de souvereiniteit gebleven, ze was geheel gedesorgani seerd en vaneengerukt. Eerst in het jaar 1879 werd de in 1805 afgeschafte grootmecsterswaardigheid door den Paus opnieuw ingesteld. Ik ben de derde grootmeoster sinds 1805, Mijn voorganger, vorst Ga- lcazzo van Thun-Iiohenstein, is op hoogen leeftijd gestorven. Tenslotte werd Rome als do hoofdzetel der orde gekozen. Oostenrijk cn Italiö hebben daarna de eens geconfisqueerde goederen teruggeven. In Frankrijk en Duitschland hadden ze het moeilijker. Do restau ratie leidde in corstgenoemd land niet tot de zoo zeer begeerde erkenning en in den tijd van het tweede Keizerrijk was het dragen van ordeteekenen zelfs verhoden. Niet langer dan tien jaar geleden werd de kwestie door Poincaré cn Herriot opnieuw geregeld en werfl do orde ook in Frankrijk erkend." Zooals men weet moeten de Maltezer Ridders van adel zijn. In Duitschland zijn zestien adellijke voor vaderen noodig om lid te kunnen wezen, in Frank rijk acht. Er bestaan Rechtsridders en Eereridders. De eersten mogen niet huwen. De laatsten zijn slechts tot een strenge moraal verplicht De bekende HOOGZIJDE. SCHAGEN. De geheimzinnige gebeurtenissen op den Koerlandschen vuurtoren. V.D. verneemt uit Riga: De raadselachtige gebeurtenissen op den vuurtoren van Domesnacs op de noordpunt van Koerland inet de geheimzinnige radioberichten over het opduiken van vijandige oorlogsschepen en groote vogels, die 'e bemanning van den vuurtoren zouden hebben bedreigd zijn nog niet valkomen opgehelderd. Vast schijnt echter te staan, dat in ieder geval bij één van dc beide seiners vervolgingswaanzin is ont staan. Na vele pogingen heeft men eindelijk gedaan weten te krijgen, dat de op den vuurtoren wonende mecanicien ann de telefoon kwam en verklaarde, dat de beide seiner-s zich hadden opgesloten in de zenderzaal. Volgens berichten in dc bladen zouden tusschen de bemanning van vijf leden van tien vuurtoren twee seiners, twee torenwaehferes en een mecani cien buitengewoon slechte verhouding heerschen. Do seiners spraken niet met de torenwachters en dc mecanicien hield zich geheel achteraf. De betrokken overheid heeft thans bevel gegeven de naar het schijnt overspannen seiners af te halen; dit is echter door do ijsformnties on he» oogonbük zeer lastig. De geheimzinnige radioberichten zijn merkwaardigerwijze niet gericht aan autoriteiten, maar aan een groote krant en aan particuliere per sonen. Een kerk. rood geschilderd. Sofia, Naar aanleiding van den 63sten verjaar dag van dc Parijsch* commune hadden do commu nisten in geheel Bulgarije een oproep tot demon straties uitgegeven, welke echter door de politic wer den verboden. Desondanks is het in Sofia en eenige provincieplaatsen tot bots'ngen gekomen. De ern- riigstee hotsingen vielen weer voor tusschen commu nistische en nationaal socialistische studenten. Aan he'de zijden vielen tal van gewonden, deels crns'ig gekwetsten. Talrijke studenten werden gearresteerd. Voor het hoofdbureau van nolitie vielen communis ten een wachtpost aan. Verschillende aanvallers wer den gearresteerd. In de Zuid-Bulgaarsrhe gemeente Wetren hebben communisten de dorpskerk tot op do '"lokketoren rood geschilderd De kerkdeuren wer den beschilderd met communistische leuzen. Consternatie in het Rotterdamscho vee marktkwartier. Het beest tenslotte neergeschoten. Gistermorgen omstreeks 6 uur heeft een dolle koe dc omgeving van de Rotterdnmsche veemarkt, waar juist de Paaschveetcntoonstelling zou beginnen en dus een groote drukte hecrschtc, in rep en roer ge bracht Het dier, dat op de Veemarkt aan zijn geleider was ontsnapt, rende via den Goudsehcn Weg, dc So- phiakade, do Sophiastraat, de Berkelschestraat en de Catharinastraat naar den Goudschen Rijweg. Daar was juist een rijwielagent, die zijn fiets dwars voor de dolle koe plaatste. Het dier liep de fiets omver en trapte het karretje tot gruis. Inmiddels had do agent het touw gepakt, wat de koe aan de horens had. De koe trok den agent ondersteboven en gaf hem een trap in de lendenen. De agent, die het touw moest loslaten, heeft gister verder geen dienst kun nen doen. De koe ging vervolgens de Sophiastraat daar naar 't Jaffa. daar ontmoette zij 'n majoor van politie, die kordaat zijn pistool te voorschijn haalde, op de koe mikte en schoot, maar miste. Tenslotte geraakte de koe hij de Kralingschc Plas verzeild, waar zij op de Libanonbrug weer een agent-majoor ontmoette, die eveneens mikte, schoot en miste, maar die daarna nog tweemaal kans kreeg de rennende koe onder vuur te nemen. Het laatste schot was raak en de koe stortte dood neer. liet kadaver is naar het abattoir vervoerd. BROEK OP LANGENDIJK, 20 Maart. Aangevoerd: 68000 Kg. roode kool f 1.706.80, 100.000 Kg. gele kool f 3.90-6.60, 13000 Kg. D. witte kool f 5—8, 4200 Kg. uien f 1—1.70, drielingen f 0.80, 1075 Kg. Meten f 2,90—350. PURMEREND, 20 Maart Op de heden gehouden weekmarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: Kaas: 3 st. kleine boerenkaas f 22; 1051 Kg. boter f 1.35—1.40 en weiboter f 1.30—1.40, per Kg., Vee: 518 runderen w.o.: 190 vette 5260 cent per Kg., handel vlug, 185 gelde koeien f 80135, handel matig, 23 stieren 32—46 ct per Kg., handel matig, 20 vette kalveren 40—60 cent per Kg., handel matig, 1022 nuchtere kalveren, slacht f 310, en fok f 6—13, handel stug, 268 vette varkens, slachtvarkens 33—3'i cent, per Kg., handel matig; 46 magere varkens i 14 —22, handel matig: 232 biggen f 712, handel matig, 884 schapen f 10—28, handel vlug, 22 bokken f 3—8, handel matig, kipeieren f 22.50, en cendeicren f 2, piepkuikens 77t/>—82l/? cent, handel vlug, oude kip pen en hanen 40i7^ cent, handel matig, konijnen f 0.252 en eenden 30—75 cent per stuk, duiven per paar 40 cent; Eierveiling: 11473 kipeieren a f 2—2.30, 5018 eend eieren a f 2.10, 36-4 schouwkipeieren 1 1.10. Op de gemeentelijke kaasbeurs waren aangevoerd: 20 partijen kaas, wegende 33000 Kg., handel stug, hoogste prijs f 18 per 100 Kg. Eierveiling Paradijs: 200.000 eendeieren f 2.102.30 en 125000 kipeieren f 3.90-1.80 80—50 Kg.) NOORDSCHARWOUDE. 20 Maart 1934. Uien f 1—150, drielingen f 0.80, grove f 1.80—1.90, kroten f 0.80—2.70, roodke kool f 2—7, doorschot 1.80, gele kool f 450—6.30. doorschot f 3.80-5.10, Deensche witte kool f 6—7.50, doorschot f .70—6.30. Aan voer: 4600 Kg. uien, 3000 Kg. kroten. 212200 Kg. roo de kool. 61600 Kg. gele kool, 46000 Kg .D. witte. WARMENHUIZEN, 21 Maart. Boode kool. Ie kw. f 2.40—6.80, 2e kw. f 1.60—4.90, gele kool, le kw. f 4.50650. D. witte kool. Ie kw. f 5.70—7.40, 2e kw. f 4.60—5.90, uien, drielingen f 0.S0, uien f 1—1.30, grove uien f 1.40—1.50. Aanvoer: 133600 Kg. roode kool, 13050 Kg. gele kool, 13000 Kg. D. witte kool, 2025 Kg. uien. AMSTERDAM, 20 Maart 1934. Aardappelen: Zeeuwsche bonten f 3.704.50, idem 'dauwen f 3.50—4.50, idem eigenheimers f 3—3.10. id. TWeianders f 3.10—350, IJpolder Bevelanders f 350 —350 per 70 Kg. Beverw. zandnardapelen f 67. Hil- 'ogomer id. f 6—7, Drentsche eigenheimers f 4.205, 100 K". Flakkeesche eigenheimers f 3—3.10, Spui- eigenheimers f 33.10, Friescho muizen f 3 3.10, Limhurgsche industrie f 2.602.80 per 70 Kg. N.- Holl. muizen i 3.S04 per 100 Kg.

Schager Courant | 1934 | | pagina 7