HONIG'S VERMICELLISOEP 6 borden voor 15 ets. De schoorsteen omgehaald. H. SCHOORL ult de OMGEVING HKKRHVOOWAARD We hadden al lang verwacht de tijding te zullen lieoren, dat de schoorsteen van het stoomgemaal „vandaag zou vallen", doch ecnig bericht bleef nog steeds uit. Verschillende omstandigheden maakten een deugdelijke voorbereiding noodzakelijk. Van meerdere zijden was reeds een aanbod gekomen om het gevaarte, dat ongeveer 60 jaren de omgeving ge typeerd had, „in het aangenomen" af te breken, doch in de laatstgehouden vergadering van het dagelijksch bestuur was besloten, dat het karwei onder eigen he lleer zou geschieden onder leiding van den opzichter. Eindelijk was het bericht gekomen, dat Woensdag middag ongeveer drie uur de zaak vermoedelijk zijn beloop zou krijgen. De uitnoodiging van den Dijkgraaf om mee te gaan, werd volgaarne aangenomen. Er mocht nog eens iets bijzonders gebeuren. Zoo tuften we dan dezen eersten lentedag in een griezelig neerdrenzenden motregen den Middenweg af. De'dijkgraaf vertelt van den winter '74 "75. toen het geheele Zuideinde van den polder gedurende weken blank stond en van Broekerbrug tot Oterleek men over een onafzienbaar watervlak keek. Boeren, die liet vorig jaar een veestapel hadden van 20 stuks konden den daarop volgenden zomer nog geen tien koeien houden vanwege de zuinigheid van het ge was. De gemeente-opzichter, eveneens van de oude gar de, laat ons met de snip van schipper Wester de ring- sloot van Hcnsbrock afjagen naar Alkmaar. De dijkgraaf herinnerde zich nog heel goed de eer ste proefhci.uiling met de „nuwe mesicn". Links van ons steekt hoog boven de gebouwen van liet gemaal de schoorsteen uit. Voor het laatst van daag. Dan nog een klein stukje langs het glibberige nsfalt- dek van den Huigendijk. We zijn er. En met ons nog talrijke anderen, die wie weet \an waar zijn gekomen. Een publiek, dat altijd om liet grijpen schijnt als er ergens wat bijzonders aan de hand is en dan van weg en weer zoo maar schijnt toe te stroomen. Een smalle gang tusschen kolenloods en het ge maal gaan we door. Het poldervolk is druk in de weer met de laatste toebereidselen. De schoorsteen mag slechts één richting heen vallen en bijzonder veel speling is er niet, daar zij ingesloten staat en de val in vrijwel oostelijke richting zal moeten plaats vinden, tusschen de kolenloods en de woning van het gemaalpersoneel door. Tc dien einde is aan den oostelijken kant een in keeping in den schoorsteen gemaakt, welke met blok ken hout is opgevuld. In het zich eveneens aan den zelfden kant bevindende grasland is een lier opge steld, waaraan de staaldraad is bevestigd, die ter halve hoogte rond den 'schoorsteen is bevestigd en waardoor men leiding aan den val w il geven. Als mieren wriemelen de inenschen rondom het ingehakte gat. waardoor het inwendige zichtbaar is. Gaaf metselwerk ter dikte van 75 c.M. Um ongeveer drie uur wordt de eerste poging on dernomen, wel wankelt liet gevaarte, doch de stee nen schijnen te hecht te zitten om de gewenschte scheur te doen ontstaan Noodzakelijk wordt geoor deeld, dat men het gehakte gat vergroot. De regen blijft gezellig doordruilen Als om vier uur nogmaals een poging wordt ondernomen, leidt dit evenmin tot een resultaat Er zit wel beweging in, doch in de disputen „Hij komt", „Hij komt niet «lijft de laatste partij overwinnaar. Weer worden de siutblokken ondergeschoven en het gat nogmaals vergroot. Bovendien wordt een tweede talie als borg aangebracht Het blijit door regenen en het getal toeschouwers wordt langza merhand kleiner. Klokgelui van de richting Alk maar en Oudorp zangert droef door de lucht. Hoog verheft zich nog* ue zwariberookte kraag boven de omgeving uit. Zal hij het vandaag nog houden en men. huiswaarts moeten keeren zonder waar voor zijn geld. De menschen beginnen in actie te komen. Helpen het poldervolk de zware blokken voor de tweede talie verzeulen. schipper Schot voeit zich weer jong worden nu de dikke talie hem door de handen glijdt. Uuwe Hein Schenk beleeft weer de tijd van een veertig jaar terug toen er bij de mo lens nog wel eens „zwaar werkaan de hand was. Hij is ook het klappen van de zweep nog niet ver geten en weet beter dan het jonge volk van tegen woordig hoe blokken en talies gehanteerd en ge bruikt moeten worden. In hun handen krijgen die doode dingen leven. Straks begint nien aan de in middels in de nabijheid van de lier opgestelde kaap stander te draaien. Beide talies spannen zich strak in de lucht. De regen wil tot het einde toe dit werk vergezel len. „Hij komt". „Hij komt niet". „(Hij kooomt", „llij kóóóómt". Even, heel even schijnt hij toch nog niogen bedienen die zoo vriendelijk en dankbaar is", lachte de dikke vrouw. „Ik hoop dat U goed gerust heeft, mevrouw. Kan ik misschien nog iets voor doen?" „Nee, dank U wel. U heeft me zelfs veel to veel gebracht. Ik kan het heusch niet allemaal eten." Do goede ziel glimlachte aanmoedigend en ver dween. „Een alleraardigste oude vrouw", merkte Marcia op. Eric Morven leunde achterover tegen den muur, nadat hij een kop koffie voor haar had ingeschonken. „Ja, we hebben het hier goed", zei hij. „In werkelijk heid is het lichter Peter s verblijf. In de vacanties trekt hij gewoonlijk hierheen." „Wat? Alléén?" vroeg Marcia verwonderd. „Ja. Vrouw Rider is zijn oude kinderjuffrouw, en houdt heel veel van hein. Peter is ook een allemach tig aardige jongen. We zijn eigenlijk neven van el kander en ik werd tot zijn voogd benoemd. Dat .is dan ook de reden waarom ik naar Engeland terug keerde." Terwijl hij praatte keek hij haar telkens aan, en dan wendde hij ineens zijn blikken weer af. Marcia genoot van haar ontbijt en een zeker gevoel van welbehagen en tevredenheid was over haar ge komen. „Dus U was in liét buitenland?" vroeg ze even later. Ilij knikte bevestigend. „Na den oorlog hield ik het in Engeland niet langer uit. Mijn oude vader stierf voordat de vrede werd geleekend, en er was niets wat nic hier langer bond. Daarom trok ik naar Canada en kocht daar een boerderij. Later ga ik er weer heen. Eerst moest ik echter naar Engeland ko men om Peters zaken te regelen." „Is er veel te doen?" vroeg Marcia vol belangstel ling. „Weet U dan niet wie hij is?" vroeg Morven. „Nee". Er verscheen een glimlach om haar lippen. „Misschien een belangrijke persoonlijkheid?" „In deze streek zeer zeker. Ilij is Sir Peter Tregas- sa, en eigenaar van uitgestrekte landerijen." Mor ven lachte nu op zijn beurt. „Arme jongen", ging hij voort. „Op het oogenblik is hij door dit alles over weldigd, maar ik veronderstel dat hij er wel gauw aan gewend zal raken. Als dat niet het geval was. zou ik eigenlijk totaal niets van het jonge geslacht afweten, en ik verheeld me dat dit toch inderdaad wel zoo is." „Hoe interessant! We hebben hom gisteren voor het eerst ontmoet. Hij maakte een buitengewoon prettigen indruk." „Dat kan ik me indenken", zei Morven. „Het is niet te komen. Zes uur galmt het door de lucht. Geen doffe dreun. Geen stof Even slechts is een kleine breuk ontstaan in het met twaalf ijzeren ban den omspannen gevaarte. Behalve dat valt het steil als een liniaal neer. Tot verwondering van hen, die tot het eind gebleven zijn, is het geheel in den grond verdwenen op enkeie grootere stukken na, vlak bij den voet. Alles is vlakaf. Door de kracht van den val zijn de steencn den grond ingeramd. Vlak langs de kolenloods heen heeft de val plaats gevonden. Niets is beschadigd. Den eersten tijd zal degene, die den Middenweg langs gaat, hot vreemd vinden. Men mist iets. Bin nenkort zullen ook de strijkmolens bij Bustenburg verdwijnen. We gaan steeds nieex naar de vervlak king van ons polderlandschap. De hoofdzaak is, gis men het water maar goed en vlug kwijt raakt, werd gistermiddag gezegd. VEENHUIZEN. Bij de verpachting van het grasgewas langs den polderweg werden huurders de Gebr. van Leijen al hier, voor f 15. Het vorige jaar was de pacht f 12.50. SC B 00 R L Donderdag vergaderde de Vereeniging voor Vreem delingenverkeer: „Noord Kenncnierlandalhier, in het lokaal van den heer Schuijt. De heer Van de Garde leidde do vergadering, aan gezien de voorzitter, de heer Kielsiia, nog niet ge heel van zijn ernstige ziekte was hersteld. Deze heer deelde mede, dat niet twee poppen was geëxposeerd op de tentoonstellingen te Leeuwarden en te Den Haag. Met veel succes was er tevens hel reclame materiaal verspreid. Spr. zegde dank voor degenen welke de beide aardige poppen, een Noordliolland- sche boer en boerin, hadden heipen aankleeden. Ook de firma I.ind te Alkmaar werd dank gebracht voor den goreduceerden prijs van het Bierenhoedje. De nieuwe gids was ter tafel, 't Waren slechts enkele exemplaren, welke nog eenige correctie be hoefden, doj'h binnen ld dagen zal de geheele oplaag aanwezig zijn. Het bpekje. geheel afwijkende van zijn voorganger, ziet er aardig uit. Een flinke duin- kaart en een omslag in kleurendruk, ontworpen door den plaatselijken kunstschilder Van Os, vervol maken het geheel. Verder werd medegedeeld, dat de V.V.V. is toegetreden tot de nieuwe opgerichte federatie van V.V.V.'s in N'oordholland boven het Noordzeakanaal en dat het secretariaat telefonisch onder no. 65 is aangesloten. Het gemeentebestuur heeft de V.V.V. de verspreiding in handen gegeven van 4000 mooie folders. Ingekomen stukken: 1. Verzoek van de reddings brigade te Kamperduin om subsidie. Hiervoor zul len. zoo mogelijk, de 5 gulden worden benut welke thans gegeven worden aan V.V.V. Groet voor red dingsmateriaal. 2. Een verzoek van de H.A.B.O. om adhaesie op diens concessie-aanvrage hij B. en W. voor de ope ning van een busdienst Station-Kamperduin, werd bestreden door de hecren Groen en Schermer, welke in de eerste plaats hiervoor aangewezen wilden zien de plaatselijke onderneming van De Jong. De aan vrage van de H.A.B.O. werd voor kennisgeving aan genomen. Vervolgens las de secretaris een uitvoerig en inooi jaarverslag voor, waaruit we konden aanteckenen dat de heer Wognum als voorzitter had bedankt en werd opgevolgd door den heer lvielstra Er zijn ge houden twee gewone en twee buitengewone leden vergaderingen, 12 bestuursvergaderingen en tal van commissievergaderingen. De federatie vergaderingen werden bijgewoond door het dagelijksch bestuur. De vereeniging telt 147 leden. Door den verbindingsdijk is het bezoek uit het Noorden enorm toegenomen. Het zomerfeest is goed geslaagd; finantieel had het echter verlies opgele verd. De verloting bracht een winst van f20S.71 De reclame in de groote bladen had f330 geyor^cffl, terwijl de gratis gids in groote oplage was ver spreid. vooral in het Noorden des lauds. Ondanks de minder goede vooruitzichten was liet seizoen be vredigend verloopen. Namens de kascommissie deelde de heer IJ. Min- kerna rnede, dat de zaken bij den penningmeester voorbeeldig in orde waren en dezen man een woord van lof toekwam. Hierna deelde de penningmeester do heer Grootliund mede. dat de gratis gids f551.71# had gekost en f)54G.40 had opgebracht aan annonces. De gewone ontvangsten hadden f 1475.60 bedragen en de gewone uitgaven f 1462.15. De reserve voor de zo merfeesten bedroeg 1550.31. Er was nog een schuld van f238. De rekening werd door de vergadering goedgekeurd, benevens de begiooting voor 1934 in f747.50. Tevens zal in 1934 weder een verloting wor den aangevraagd. De loten zullen zoo mogelijk met Pinksteren in omloop worden gebracht. Het zomerfeest zal worden georganiseerd op het Sportpark. Van de netto-opbrengst van buf.et en dansvloer wordt 5ü afgestaan aan de pachters van het Sportpark. Getracht zal worden om zelve de dansvloer te exploiteeren. Bij het vervullen van een vacature. In het bestuur, ontstaan door het bedanken van den heer Wognum. welke verkiezing in 1933 werd uitgesteld, werd lang durig gediscusicerd of een besturu van 7 leden wel reglementair toelaatbaar zou zijn. Vooral de heer Beudekcr betwijfelde dit. Kr werd echter een uitweg gevonden .aangezien reglementswijziging kostbaar »s en een groot bestuur noodig is. De heer Schermer werd benoemd, hetwelk den voorzitter verblijde, aangezien deze heer het eenige nog in leven zijnde bestuurslid is, toen V.V.V. 25 jaar geleden werd op gericht. Ken voorstel tot contributieverhooging werd door de vergadering zeer gevaarlijk gevonden. Wel zijn meerdere gelden noodig. doch ter verkrijging hier van werden andere middelen aangewezen, waarna hei bestuur dit voorstel introk. De voorzitter ontvouwde hierna de plannen voor de herdenking van het 25-jarig bestaun van de V.V.V. Kr zal een dag georganiseerd worden waarop de groote pers zal worden uitgenoodigd, terwijl na het seizoen voorstellen komen voor een meer intiem sa menzijn. Het bestuur kreeg hiervoor een vrij man daat. Nog werd medegedeeld, dat bij reclame, door wien, en waar ook gevoerd, ons dorp steeds zal worden aangeduid met den werkelijk typeerenden naani: „Schoorl aan zee". Nog werd besloten, dat getracht zal worden om een reclame optocht te organiseeren naar Groningn oxi Friesland, waar dun meteen reclame zal worden verspreid. W I R R I N G E N Jaarfeest Pro Rége. Dinhdae j.1. hield de Chr. j. v. Pro Rége haar jaar feest in de Gercf. Kerk te Ilippolytushocf. De leiding dezer vergadering berustte bij den eere-voorzitter den Kervv. heer J. Oranje. Deze opende deze feestavond met het laten zingen van Ps. 75:1; gebed en het le zen van Prediker 12. Zijn Ecrw. riep allen oen hartelijk welkom toe op dezen feestavond, doch bracht ook direct naar voren in zijn openingswoord hoe deze dag voor het Neder- lundsche volk een dag van rouw was, nu de bemin de Koningin-Moeder do tijd met de eeuwigheid had verwisseld. Voor ons allen zal eenmaal dezen dag aanbreken. Prediker 12 getuigt van de vergankelijk heid der menschen. Een roepstem om ons voor te be reiden voor wat oiis te wachten staat. Verder werd het groote program afgewerkt be staande uit voordrachten, verslaggeven van secretaris, penningmeester, leerzame en weldoordachte inlcidin gen. Ook gaf de Chr. zangverccniging nog een twee tal nummers ten beste. Af en toe werd op chocolade melk en meerdere consumptie getracteerd. Het was even voor middernacht dat deze goed geslaagde feest- avond eindigde met dankbetuiging, dankgebed en het doen laten zingen van Ps. 89: 1, door den heer Oranje. BurgerL Stand van 1622 Maart 1934. Geboren: Nijs, zoon \an J. de Krijger en G. J. Dek ker. Cornelis Jan, zoon van J. S. P. Kroon en T. D. Blaauboor. Ondertrouwd: N. J. Kat en P. Haanstra. Gehuwd: E. Gorter en M. E. Kcijzcr. Overleden: A. Roozendaal, vr., 60 jaar, echtg, van P. v. d. Stoop, wonende te Haren karspel. Bouwvergunningen. Door Burgemeester en Wethouders van Wicringen is bouwvergunning verleend aan: P. Lont Kzn. tot het bouwen van een woon- en winkelhuis aan de /.winstraat: aan mw. A. C. Brinkman tot het bouwen vamiecn woon- en winkelhuis aan de Elft; aan N'. de Haan voor een lunchroom aan den Slingerweg; aan wed. J. Maars voor verbouw van de bestaande woning aan deNieuwst raat: aan S. Bakkc.r voor aanbouw van een keuken aan de bestuaude woning op de.Gest. Onderwijzend personeel. Tot plaatsvervangend Iloofd aan de Openbare La gere School te Hippolytushoef is benoemd de heer J. Eisonga uit Gorredijk, aangezien den heer A. H. J. van 't Hof tot 1 Juni a.s. ziekteverlof is verleend. Verloting. De afdeeling Wicringen van Herwonnen Levens kracht (R.K. ver. voor t.b.c.-bestrijding) heeft ver gunning verkregen tot het houden van een verlo ting, waarvan de trekking zal plaats hebben op 13 Juni a.s. DEN OEVER. Postjaceravond. Voor den Postjager-avond, welke door de V.V.V. „WieringcnWioringermeer" tegen a.s. Maandag in Cinema ..De Haan" te Hippolytushoef is georgani seerd, en waar Luit. Asjes eone beschrijving van zijn vlucht Holland-Indic v.v. zal geven en de film IIol- land-ïndiö zal worden vertoond, bestaat alhier groote belangstelling. De uitgifte der kaarten gaat grif en de verwachting is dat zeer velen den avoud zullen bijwonen. Materialen veiling M.U.Z. De belangstelling welke voor de Donderdag jl. ge houden veiling bestond was enorm groot. De ruime concertzaal van den heer Jurrie Lont kon de vele ge gadigden nauwelijks bevatten. Kr waren 293 num mers te veilen, welke vlot van de hand gingen. Uitspraak in de dievcnaffaire. Het dievencomplot, hetwelk gedurende geruimeii tijd Wieriugcn en omgeving onveilig maakte, hoor de de volgende straffen tegen zich uitspreken. II. 3 jaar, M., L., W. en B. resp. 1 jaar en 8 maanden. 2 jaar, 2 jaar en 1 jaar. Van deze heercu zullen we derhalve voorloopig geen last meer hebben. NIEUWE N' 1 E non p In den ouderdom van 82 jaar is alhier overleden de lieer H. Schoor), oud-kassier der Boerenleenbank. Vanaf de oprichting in 1907 lot aan Octoher 1932, dus 25 jaren, heeft de heer Schoorl het kassierschap waargenomen. Dc eerste jaren was de bank klein van omvang, doch deze groeide al spoedig sterker en sterker, maar trots het klimmen zijner jaren bleef de kassier op zijn post en deed met lust en ijver het vele werk. bij gestaan, het moet gezegd, krachtig bijgestaan door den toenmaligen voorzitter, den heer J. Keuken. Met lust en ijver, niaar ook met liefde, heeft hij zijn taak vervuld; do Boerenleenbank was hem alles, daar leefde hij voor, daarvoor offerde hij al zijn tijil op. Altijd stond hij klaar de menschen te helpen, als kassier, maar ook als mensch. De heer Schoorl vol vitaliteit, was een populair persoon op het dorp. Hoe hebben dan ook de men schen met hem en zijn gezin medegeleefd, toen nu ongeveer drie jaar geleden hij niet zijn vrouw en dochter door bandieten werd overvallen en gekneveld en hoe is toon het manmoedig optreden van den krassen, ouden heer bewonderd. Anderhalf jaar is het geleden dat hij zijn functio heeft neergelegd; liet viel hem toen nog zwaar, werk zame man als hij was. Kort is zijn rust geweest. Na den dood van zijn vrouw, nu ruim een jaar geleden, is hij de oude niet meer geweest, thans is «»ok hij heengegaan. Hij rustte in vrede. Nieuwe Niedorp zal hem dankbaar gedenken. z ij r e Dc Raad dezer gemeente komt Dinsdag 27 Maart a.s., des voormiddags 10 uur, in openbare vergade ring bijeen. Burgerlijke Stand van 16 t.m. 22 Maart 1934. Geboren: Trijntje Ida, dochter van Philippus Ge- rardus Veen en van Thercsia Jonker. AgaUia Jaco- ba, dochter van Linze Meijer en van Antje Pascha. Jacob, zoon van Cornelis Brugman en van Trijntje Sevenhuijsen. Ondertrouwd: Theodorus Josef van Steijn, oud 21 jaar, bloem kweek er, ie Anna Paulowna, en Maria Margaretha Louwe, oud 20 jaar. zonder beroep, al hier. Johannes Rembertus Botterua, oud 23 jaar, landarbeider en Immetje Maria Klaaver, oud 21 jaar, zonder beroep, beiden alhier. Bcrnard Vrugt, oud 27 jr., bloembollenkweekcr, te llillegom, en Dieu- wertje Boontjes, oud 19 jaar, zonder beroep, alt I r. Getrouwd: Cornelis Eelnian. oud 29 jaar. besteller bij dc posterijen, te Texel, en Aagje Brak, oud 25 jaar; zonder beroep, alhier. jammer dat hij niet voor den dienst werd opgeleid, of liever gezegd voor iets anders dan het farm be drijf. Hij schijnt er veel meer van af to weten dan ik." „Kon ,U maar met hem ruilen." Hij laciito weer, doch nu op een eenigszins sarcas tische wijze. „Het is heel eigenaardig. Ilij zei gisteravond het zelfde tegen mij. Denkt li werkelijk dat ik als land heer geen slecht figuur zou slaan? Ik hen er niet ze ker van. Ik krijg evenals U vaak het gevoel van den Boom der Kennis gegeten om ons nog ooit tevreden te kunnen stellen met dc onbeduidende surrogaten van een gewoon bestaan." „Misschien zullen we het den een of anderen dag te hoven komen en het anders gaan beschouwen" zei Marcia peinzend. Hij schudde mei het hoofd. „Gelooft U dat werke lijk? Ik niet. Kr zijn twee dingen mogelijk: Wc moe ten óf vroeger verdoofd zijn geweest, of we zijn op het moment over-ontwikkcld. En al zullen we ook ons uiterste best doen ons bij de tegenwoordige toe standen aan te passen, het kan ons uimnfer geheel gelukken." „Ik begrijp wat U bedoelt", bracht Maria opgewon- deij uit „En U trok naar Canada om iets beters te vinden, nietwaar?" Hij keek haar strak in de oogen. „En ik kon het niet vinden". Daarna ging hij voort: „Er is eigenlijk niets nieuws ineer onder do zon. Ik zal me er wel bij neer moeten leggen, daar het ver moedelijk mijn aard niet is me erg druk to maken. Zooals echter reeds gezegd is alles daar vrijwel het zelfde als in andere landen. We haten onze buren en maken om de kleinste kleinigheden onaangenaam heden." Er verscheen een uitdagende blik in haar oogen. „Ik weiger een dergelijk iels van U te geloovcn," zei ze heftig. „Ik hel» nooit kunnen vergeten hoe l" zichzell indertijd overwon, terwijl anderen kreunden en gilden om gered to worden." Ilij keek voor een kort oogenblik een anderen kant uit. „Beste zuster," zei hij zacht, „U kent me niet." Bij de laatste woorden stond hij op alsof hij nu dadelijk in beweging moest komen, hiertoe door een onzichtbaren invloed gedreven en liep het pad af dat naar de zee leidde. Ze keek hom rnet een uitdrukking van verbazing in haar oogen aan: enkele minuten geleden haddén ze in zulk oen volmaakt begrijpen tegenover elkan der gestaan, en nu leek het haar ineens toe alsof hij zich haastig had verwijderd omdat er iets in zijn ziel was wat ze niet mocht ontdekken. Ze zat onbewegelijk voor zich uit te staren en vergat verder tc ontbijten. Eensklaps zag ze hem weer hetzelfde pad oploopen, waarlangs hij kort te voren naar het strand was gegaan. Ken eigenaardig gevoel van opluchting maakte zich van haar meester, toen ze hem zag glimlachen. „Zuster -Ik bedoel Marcia. Mag ik je zoo noemen? Waarom heb je niets meer gegeten?" „Je moogt me noemen zooals je wilt," zei ze, het gevoel hebbend dat hij trouwens van plan was dat te doen... en wellicht cr ook het recht toe had. „Ik hel» genoeg. Vertel me nog iets meer omtrent Peter, ik interesseer me bijzonder voor hem." „Voor Peter?" vroeg hij met een grimas, en voor dat ze op die vraag kan antwoorden, vervolgde hij: „De jongen was de zoon van een jongeren tak van (le familie die nimmer verwacht had iets te zullen erven. De oorlog eischte echter alle andere erfgena men, met inbegrip van zijn vader, op. Hij was een eenige zoon, en zijn ouders waren ontzettend arm, te arm om licm een behoorlijke opvoeding te kunnen geven. Voor het uitbreken van den oorlog bezat zijn vader een farm en toen hij dienst nam liet hij de zorgen daarvan aan zijn vrouw over. Hij werd in Canihrai gedood, en zij en Peter zetten de boerderij zoo goed en kwaad als het ging verder voort, maai de stakker had te veel van haar krachten gevergd. Zo stierf kort daarop aan longontsteking. En toen ging Peter, die geweldig veel wilskracht had, met dc Bidors hier door. Ik was nog in Klankrijk en had den jongen maar enuiaal in mijn leven gezien. Zoo als ik jc al verteld heb, zijn we slechts verre familie leden van elkaar. Ik kende Sir Arthur Tregassa ech ter, en zijn zoon Percy was een vriend van mij. Even voordat ik naar Canada vertrok lood hij aan tu berculose, tengevolge van gasvergiftiging in den oorlog. Zo hadden alle hoop dat hij het er nog eens bovenop zou halen, maar dat gebeurde niet. Een paar jaar werd zijn leven nog gerekt en daarna stierf hij plotseling, een week voordat zijn vader kwam te overlijden. Ik geloof niet hoe het ooit tot 1'etcr was doorgedrongen dat hij de eerste opvolger zou zijn, vóórdat de oude man was gestorven, want do familie had tot nu toe hitter weinig notitie van hem genomen. Maar toen kwam het natuurlijk uit en werd ik tot zijn voogd benoemd. En hierdoor keerde ik naar Engeland terug. Ik kan je do verze kering geven dat ik het een ellendig baantje vond... maar sinds gisteren ben ik er anders over gaan den ken." Hij stond nog steeds tegen den muur geleund, en terwijl Marcia van haar zitplaats naar hein op keek, zag ze een somheren gloed in zijn oogen. „Het is een heel eigenaardige geschiedenis", zei ze. „Ja, misschien hel» je gelijk en kan ik nog wel do- gelijk iets goeds en nuttigs doen." Ze begreep zijn toon niet oj> dat oogenhiik. Kr was een eigenaardige, weifelende klank in alsof hij tegenspraak van haar had verwacht. „In elk geval mopper ik er nu niet meer over. De eerste drie maanden zal ik zonder twijfel tot over mijn ooren in het werk zitten. En zelfs na dien tijd zal ik mijn handen vol hebben, daar ik er voor moet zorgen, dat de jongen vóór zijn meerderjarigheid geen al te dwaze streken uithaalt. Dc mogelijkheid bestaat dat ik hem mee naar mijn ranch in Canada neem, want ik weet zeker dat hij dat verrukkelijk zou vinden. IIet spreekt vanzelf dat hot landgoed, hetwelk ^iij erfde, eerst in betere con ditie moet worden gebracht, want het ziet er zeer verwaarloosd uit. Ik hen echter pas in Engeland, dus had ik nog geen tijd alles eens nauwkeurig op te nemen." „Ik denk dat je het inderdaad erg druk zult krij gen", zei Matcia. .Met den jongen zul je zonder twij fel bitter weinig last hebben, want daar ziet hij niet naar uit." „Ik hoop van niet", zei Morven. „We kennen el kander echter ternauwernood, moet je niet vergo ten. Hij is zeer verlegen en teruggetrokken, hetgeen ook niet te verwonderen valt na de opvoeding die hij had." „Hij is hitter jong." merkte Marcia op. „Iïij moet nog lot ontwikkeling komen." Morven lachte. „Ja. en ik veronderstel dat jouw kinderen daaraan al hebben meegewerkt. Het zal goed voor hem zijn met hen om to gaan." „Oh, heb je ze gezien?" vroeg ze. „Ja. Ik heb nog nooit in mijn leven een dergelijk stel kinderen ontmoet." De glimlach speelde nog steeds om zijn lippen. „Jc vindt zo niet aardig?" Hij trok zijn schouders op. „Tk heb nog te ouder- wctsche begrippen. Ik had hen zeer zeker aantrekke lijker gevonden indien ze zich do moeite hadden ge troost bij je te komen voordat zc met Peter naar liet strand trokken." Wordt vervolgd. Als 't uw gezond heid betreft waag dan nietsl Eisch de echte Aspirin en let op het Bayèr- kruis, den oranje band en op een ongeschonden verpakking. Dan is U zeker van een, sinds vele jaren, in alle opzichten

Schager Courant | 1934 | | pagina 10