HONIG'S BOUILLONBLOKJES thans 6 voor lOcfc. OMGEVING Ingezonden stukken. Pleidooi van Amerikaanschen Landbouwminister. Marktberichten. Uit de \V I ERI NOBN Algemecne vergadering der Coöperatieve Boeren leenbank „Wieringen" op j.1. Zaterdagavond in Ho tel de Haan te Hippolytushoef. De lieer C. J. Bos- ker opende met welkom. Spr. wil niet uitweiden over de crisis, doch hoopt een goede toekomst tego moet te gaan. Do boerenleenbank heeft vorig jaar weer goed gewerkt. De wisselwerking is goed ge weest. Spr. vraagt voor het komend jaar weer de volle medewerking van de leden. Spr. wijst er op dat sommige leden er wel eens te gemakkelijk over denken wat betreft hunne verplichtingen tegenover de bank. Woorden van lof worden gesproken tot den lieer Spaander, kassier der bank. De notulen der vorige vergadering worden gele zen en goedgekeurd. Bij monde van den heer L. Geusebroek wordt me degedeeld, dat de boeken in keurige orde zijn be vonden. Den kascommissie wordt dank gezegd voor haar werk. De heer L. Spaander brengt vervolgens financieel verslag uit en een overzicht van liet 24ste boekjaar. -De rekening sloot in ontvangsten en uitgaven op een bedrag van f 919.719:38. De balans gaf aan debet- en creditzijde een totaal-bedrag aan van f 1.091.1S2.25 niet een winstcijfer van f 870-1.39. Het ledental was 327 en is toegenomen met 6. In het bestuur kwam geen verandering. Het aantal spaarders bedroeg 891. Spaargelden. Op 1 Jan. 1933 f 993822.09. inge legd f 320.532.62, bijgeschreven rente f 24963.23. to taal f 1339319.90. uilgehaald f 329296.27. Op 31 Dec. 1933 f 1.010.023.69. De kassier geeft dan nog een uitgebreid overzicht van de voorschotten. Op 31 Dec. bedroeg het aantal 231, met een totaal bedrag van f 480.833.17. De ach terstallige rente bedraagt pl.m. f 800. De loopende rekening geeft een eindcijfer van f 368.174.52. Bestuursverkiezing. Aftredend is bot lid van het bestuur, de heer C. J. Bosker, en het lid van den raad van toezicht, de heer P. Kaan Cz. Beide heeren worden met meerderheid van stemmen her kozen en nemen hunne benoeming weer aan. De heeren S. J. Koorn en D. Jac. Mulder worden herkozen als plaatsvervangende bestuursleden. Als plaatsvervangend kassier wordt benoemd de heer C. J. Bosker. Het Bestuur stelt vervolgens voor f 500 aan de afd. Wieringen van de Holl. Mij. van Landbouw ic vqtéeren, om het tekort te dekken van de gehouden tentoonstelling en om f 100 te schenken aan de Fok- vcrceniging Oost- en West-Wieringen, om het kas tekort te dekken. Niemand is hier tegen en wordt alzoo aangenomen. Van de afd. Wieringcn van het Witte Kruis is een verzoek ingekomen om een gift voor het aan schaffen van een ziekenauto. Voorzitter zet uiteen dat die aanschaffing nood zakelijk is, doch wij mogen niet zonder toestemming van de centrale bank hiertoe overgaan. Besloten wordt dat het bestuur naar goeddunken zal hande len. doch op zeker te stellen voorwaarden. Wordt medegedeeld, dat de rentevoet blijft zoo die is. Het bestuur verkrijgt machtiging de rentevoet zoo noodig te wijzigen in het komende jaar. Salaris Kassier. Het salaris van den kassier is f 1550. Gezien de vele meerdere werkzaameden door de crisiswctten, stelt het bestuur voor, den kassier een gratificatie toe te staan van f30 en voor ver warming en verlichting kantoorlokaal ook f 50 ver goeding toe te staan. Wordt aangenomen. De heer D. Oden vraagt o! men niet kan aanklop pen bij den Minister van Financiën voor deze extra vergoedingen. Voorzitter zet uiteen dat dit niet de bedoeling is. Rondvraag. De heer J. Vce.rdig vraagt hoe het staat met een eventueel aan te bouwen eigon bankgebouw. Voorzitter deelt mede. dat liet wach ten nog steeds is oo bet gemeentelijke uitbreidings plan. Voor alles is bet van groot belang waar het gebouw zal komen te staan. De heer D. Minnes informeert naar een te geven vergoeding voor den plaatsvervangend kassier. Voorzitter deelt mede, dat dit wordt neschouwd als een bestuursfunctie. Bij langdurige ziekte van den kassier of anderszins regelen het Bestuur en den Baad van Toezicht dit. Verder niets meer aan de orde zijnde, sluit voor zitter de vergadering. In verband met de verlaging der loonen in de werkverschaffing heeft het gemeeentebestuur van Wieringen zich tot Z.E. den Minister van Sociaie Zaken gewend met den volgenden brief: „Uwe Excellentie veroorlove ons met een enkel woord terug te komen op de mededeelïng bij Uwen brief van 7 Februari j.I. No. 2-2506 afd. W. en S.t dat het uurloon bij de werkverschaffing voor de werk lieden ujt deze gemeente wordt teruggebracht van 30 tot 28 cent. Wij betreuren die beslissing <zeer en achten haar in haar gevolgen noodlottig niet alleen voor de be trokken arbeiders, doch ook voor de geheele ge meente Wielingen. Uw Excellentie is bekend met den bctreurenswaardigen toestand, waartoe dc beëindi ging van do Zuiderzeewerken in deze gemeente heeft geleid. Het enorme overcompleet van arbei ders, in hoofdzaak grondwerkers, bestaat nog steeds. Deze arbeiders kunnen niet vertrekken, omdat zij door den stilstand in de uitvoering van groote wer ken in ons land nergens werk kunnen vinden. Het zeer groote woningtekort houdt de woninghuren op een hoog peil en de levensstandaard is nog steeds bovenmatig hoog. Uwe Excellentie beroept zich voor de genomen be slissing op de loonen in het vrije bedrijf, doch dit beroep vindt o.i. geen steun in de feiten, Wij begrij pen zeer wel, dat een drukking der loonen in de te genwoordige tijdsomstandigheden wcnschelijk en zelfs noodzakelijk is, doch moeten daarbij wel hot voorbehoud maken, dat een bestaansminimum ge waarborgd blijft. Een oordeel omtrent dit noodzake lijk bestaansminimum kan slechts worden gevormd, indien alle plaatselijke factoren in aanmerking wor den genomen. Wij vreezen, dat Uwe Excellentie bij het nemen der beslissing meer het oog heeft gericht op de bestaansvoorwaarden in de Wieringermeer dan op die zooals deze zich in de gemeente Wierin gen voordoen. De arbeiders zinken hier steeds die per in den put. Wij veroorloven ons Uwe Excellentie te verzoe ken de genomen beslissing in nadere overweging te nemen, omdat naar onze vast overtuiging onder be staande omstandigheden een uurloon van 30 cent het minimum is waarvan deze irftestal groote gezin nen kunnen bestaan. Misdaad en overtreding In de gemeente Wieringen over het jaar 1933. Aan de hand van de cijfers cener dezer dagen opgemaakte statistiek kon worden vastgesteld, dat in de gemeente Wieringen over het jaar 1933 46 processen-verbaal wegens misdrijven zijn opge maakt, waarvan 1 misdrijf tegen de openb. orde, 3 tegen het openbaar gezag, 2 tegen dc zeden, 5 we gens bcleediging, 2 misdrijven tegen het leven, 10 wegens mishandeling; diefstal en strooperij 11; ver duistering 1; bedrog 1; vernieling 5; andere mis drijven 2. Overtredingen zijn er heel wat meer ge constateerd, n.1. 229. Ze betroffen: straatschenderij 1; openb. dronkenschap 9; andere overtr. W. v. S. 21; arbeidswet en veiligheidswet 39: motor- en rij- wielwet 73; jacht en visschcrij 10; leerplichtwet 2; andere wetten 51; verkcersbcpalingen A.P.V. 5; an dere gemeentelijke verordeningen 19. „Nelly". De zangver. Zang en Vriendschap alhier, dir. de heer Hovenier, uit Bergen, voerde j.I. Zondag op, in Cinema de Maan, de operette „Nelly" in drie bedr. De belangstelling was groot. Ruim 300 personen vulden het groote gebouw. De aanwezigen hebben van goede zang en mooi spel kunnen genieten. De voorbereidingen om lot opvoering van deze operette te komen, moeten wel zeer veel moeite, zorg en wilskracht gekost hebben. Dit was bij den leider, den heer Hovenier dan ook in goede handen. Aan het slot sprak de heer J. C. de Haan enkele woorden van dank in het algemeen, en in 't bijzon der tot Mcj. E. Bood, welke een gastrol vervulde. Een extra complimentje kreeg „Nelly", Mej. Bcts Luyt Een gezellig bal na, besloot den avond. J.1. Maandagmiddag heeft een stierenkeuring plaats gehad te Hippolytushoef, vanwege het Ned. Rund vee-stamboek in samenwerking met de Prov. Coniin. ter bev. der Rundveefokkerij in N.H. Aangeboden werden twee 2-jarige en 3 één-jarige stieren. Een tweejarige „Karei" van den heer M. Bakker, is definitief goedgekeurd. Een tweejarige ..Nico" van mej. wed. D. N. Mulder, idem als voren. Do drie 1-jarigcn zijn allen goedgekeurd en wel 1 van wed. D. N'. Mulder voor het stamboek en 1 van den heer W. Mostert Cz., ook voor stamboek, en 1 van den heer S. J. Koorn, goedgekeurd voor de Provinciale Commissie. Aanvrage hinderwetsvergunning. Bij het gemeentebestuur is ingekomen een ver zoekschrift van de fa. A. Kingma en Zoon te Leeu warden om vergunning ingevolge de Hinderwet tot het inrichten en in bedrijf stellen van een bakkerij te Slootdorp. met één heetwateroven en 1 electromo- tor van 2 P.K., voor de aandrijving van een deeg- machine. Het overlijden van H.M. de Koningin- Moeder. Ter gelegenheid van het overlijden van II. M. de Koningin-Moeder is vanwege het gemeentebestuur van Wieringen een teelgram van rouwbeklag ge zonden aan de Koninklijke familie. RARSINflERHORN Zondagavond gaf de gvmnastiekvereeniging „De Westfries' in samenwerking mot „U.D.L" van Kol- horn, een uitvoering in de zaal van den heer De Graaf, alhier. Te ongeveer 8 uur heet de voorzitter van „de West fries" de heer K. Pik. de talrijke aanwezigen harte lijk welkom, in het bijzonder de juryleden, de hee ren Bood van N'oordschnrwoudc en Sieuwerts van Van Ewijcksluis en de leden van U.D.L Met de afwerking van het 22 nummers bevatten de programma wordt een aanvang gemankt en het dient direct gezegd, dat a'los een zeer vlot verloop had, zoodat ondanks het feit. dat het reeds 12 uur was geweest, toen het laatste nummer was afge werkt, de aandacht ten volle bleef geconcentreerd op hetgeen zich op het tooneel afspeelde, wat onge twijfeld eensdeels is toe te schrijven aan de span ning, welke bij een wedstrijd als deze. tot het einde bleef bestaan en anderdeels aan de afwisseling die een gvmnastiekvereeniging tegenwoordig biedt. Dc heer Schenk zei het bij de prijsuitreiking zoo terecht: „In dc jaren, dat ik vroeger leider ben geweest van „de Westfries", is het mij nooit gelukt om ze te te laten dansen". En juist de balletten en de uit voering van enkele rylhmische -oefeningen, zij vor men voor de toeschouwers een welkome afwisseling. De uitvoering is in alle opzichten een succes ge weest, waarhij wij speciaal willen vermelden het keurige werk van de vcteranennfdeeling van U.D.L Wij vertrouwen, dat de hooren-loden van dc beide vereenigingen het ons niet kwalijk zullen nemen, als wij schrijven, dat wij hij de uitvoering van de N'ielsbuck-oefeningen, zoowel als bij het werk aan de ringen door dc veteranen, meer correctheid be merkten. Hulde, veteranen! Wij hopen, dat Uw werk aanleiding zal zijn, dat ook een zelfde afdec- ling van „de Westfries" zal worden opgericht. Namens U.D.L sprak dc heer Keesman eonïge woorden, die getuigden van ware belangstelling voor de gymnastiek in het algemeen en van kame raadschappelijke genegenheid voor de beide ver eenigingen onderling. De heer Pik dankte aan het einde van dc uitvoe ring allen die tot het welslagen hadden meegewerkt en wekte een ieder op, om zich óf als werkend lid, óf als donateur aan te sluiten bij ..De Westfries". Tenslotte reikte de heer J. A. Schenk, als oud-lid en -leider met eenige toepasselijke woorden de prij zen uit. De uitslag van den wedstrijd was als volgt: Er werd geturnd in drie graden, door do Dames Paard, Brug en Vrije oefeningen en door de heeren Paard, Brug, Rek en Vrije oefening. Dames eerste graad: Dc Westfries 46V> pt.. U.D.L 391/» pt.^ dames tweede graad: De Westfries 7S1', nt., U.D.L 871/ó pt.; dames derrie graad: De Westfries 115 pt... U.D.I. IO8V2 Pt-- Heeren eerste graad: De Wostfrics 50 punten, U.D.L 5D(ó nt.: Heeren tweede graad: De Westfries 1021/-» pt.. U.D.L 90 nt.: Heeren derde graad: De Westfries iMVz p«.. l'.D.T. 13D/> pt. Totaal: De \y est fries 510 punten, U.D.L 51 U/2 pt. Hierbij zij nog vermeld, riat voor de puntentelling werd genomen de beste uit eerste graad, de twee besten uit de tweede graad, en de drie besten uit dc derrie graad. „De Westfries" kwam dus als overwinnaar uit den vreedzamen strijd, wat in hoofdzaak te danken was aan de vrije oefeningen. Het verschil lag daar in het gehalte van de oefenstof en niet zoozeer in de af werking van de oefening. Wij feliciteeren de ver- eeniging van harte met dit succes en in het bijzon der den ijverigen directeur, den heer Met. Het is reeds duidelijk, dat er in betrekkelijk korten tijd veel verbeterd is. Gaat voort on den ingeslagen weg, opdat eenmaal een goede plaats in de rij van de gymnastiekvercenigingcn zal worden ingenomen. Door God. Staten is goedgekeurd het besluit van den Raad tot verkoop van een gedeelte van den Muggenburgerweg aan de provincie Noordholland. Dc dienstplichtige A. Wagen uit deze gemeente is ongeroepen om voor herhalingsoefeningen in wer- kelijken dienst te komen op 10 September a.s. Door den heer A. Droog Kz. zal, voor rekening van den heer C. Schermer, een nieuw woonhuis worden gebouwd aan dc Oude Streek alhier. HEERHV O DWAART) Zaterdagmiddag begaf Mej. A. uit de Rijp zich per rijwiel langs den Middelweg. Ter hoogte van slager Stam, raakte zij, doordat zij van een banr achterop komende autobus schrok, het stuur over haar rij wiel kwijt en kwam in rie aldaar juist niet tot een had iiitnoodigendc wegsloot terecht. Nadat zij bij den slager van droge plunje was voorzien on de fiets was opgevischt, kon zij haar tocht weder voort zetten. De sedert Jaren eenzaam, te midden der velden tussehen Dnsselnnrsweg, Middenweg en Westelijk staande blokwonïng No. 33 aan de spoorlijn Alkmaar Helder is thans in sloopers handen overgeleevrd. Z IJ P F 'T ZAND. Zaterdagavond hield dc Vereen. „Nut en Genoe gen" bij den heer Schrieken haar laatste Nuts- avond in dit seizoen. De belangstelling biervoor was, evenals allo jaren om dezen tijd, niet buiten gewoon groot. Voor ditmaal had het bestuur geën gageerd dc bekende Maartje Bierman van Gast huizen. Achtereenvolgens droeg deze vóór de pauze voor: Moedertje touzie, Leugenlastcr, Kleine Elly, Problemen. Bertha's Brief, Tante is angstig, llnar spingoed, 't Maantje in den mist, terwijl na de pau- zeuit sluitend voordrachten en vertellingen in Westfriesch dialect werden ten gchoore gebracht, meest van hei komisch genre. We vernamen dat de avond, wat het gebodene betreft, uitstekend ge slaagd mag hcetcn. De herbouw van het verbrande woon- en win kelhuis is door den heer P. Oud opgedragen aan den aannemer C de Leeuw, alhier. BILJARTEN. Zondag had bij den heer G. A. de Wit alhier dc eindwedstrijd op bet groene laken plaats tussehen de biljartclubs T.O.G. van Den Helder en De Ca rambole, alhier. Voor heide clubs kwamen uit 11 spelers. Het eerste gedeelte van den wedstrijd was in Jan. j.1. reeds te Den Helder gespeeld. Dc eind stand daarbij was toen 1413 voor T.O.G. Onder zeer groote belangstelling van dc zijde van het publiek werden nu alhier de resteerendc 28 partijen gespeeld. T.O.G. hoeft het hier echter jam- mor genoeg leelijk laten zitten. De vreemde omge ving. andere biljarts on andere ballen, zullen hier van zeker dc oorzaak zijn. daar dc handicap tot ln honderdsten zuiver was berekend. Geenszins heeft deze tegenslag echter de schuld van het materiaal, dit laatste vindt men nergens beter dan bier. zooals alle spelers getuigden. Hoe het echter zij, de eind uitslag luidde 34—21 voor de Carambole, waardoor het siorschild door deze club werd gewonnen. De beschikbaar gestelde medaille voor degene die het hoogst boven zijn vastgestelde gemiddelde speelde, werd gewonnen door den heer P. Vader Cz., lid van de Carambole. T.O.G. wist dus geheel geen prijs te bemachtigen, goede sportsman als zij allen zijn, verklaarden ze eenstemmig: later beter. De voorzitter van de Carambole, de heer Blok land, dankte nati het eind van den avond voor dc groote sportiviteit door de leden van T.O.G. ge toond. nismede voor de groote belangstelling \an het publiek. Hij memoreerde bet verloop der beide wedstrijden, alsmede de omstandigheden daarbij voorgedaan. Het spijt hem dat door T.O.G. niets is gewonnen, doch spreekt de hoop uit dat beide clubs elkaar nog vele malen zullen ontmoeten, waarbij T.O.G. zich dan beter zal kunnen weren. Daar bel de prijzen door de CArambolc werden gewonnen, werden deze door dc welwillendheid van den voorz. van T.O.G. door laatstgenoemde onder toepasselijke en sympathieke woorden aan den voorz. van dc Ca rambole uitgereikt. L A V r, E y DIJ K Tot voorzitter van den Langendijker Kolfbond is gekozen de heer 1.. Mallekote te N'oordschnrwoudc, in plaats van den heer C. Balder, die bedankte. Titelwedstrijdcn van den Ncd. Kolfbond. Bij de gehouden titelwedstrijdcn, uitgeschreven door de Propaganda-conimissie van den Nederl. Kolfbond, waren in de kolfbaan van St. Joris 17 derde klas kol vers opgekomen, ter verovering van den Prins-titel. De uitsiag van dezen spannenden wedstrijd was voor gummiballen: 1. J. Mam te Grootebrock (Prins), met 212 punten; 2. J. Kramer te Zuidscbarwoude met 209 punten; 3. J. Koster te Alkmaar met 197 punten. Voor sajet: 1. D. Wit tc Nieuwe N'iedorp met 138 punten. Weg Geestmerambacht. In de gemeente Noordsrhnrwoudc zullen na 1 do Dorpsstraat 5 groote huizen moeten worden gestoopt voor den aanleg van den weg door het Geestmeram- hacht, die daar bij de groote brug. welke over do Voorburggracht wordt geslagen, twee vrij lar.ge oprit ten krijgt. Eerstdaags zullen de huizen moeten worden ontruimd, waaruit blijkt, dat er flinke voortgang in het werk is. NOORDSCHARWOUDE. De bekende zaak van den beer P. Schaap in melk, boter, kaas en eieren, is verkocht aan den heer Jb. Ooievaar. Door onze oud-plaatsgenoote, mej. J. Janssonius, thans te Koedijk, is bij een gehouden voordracht-wed strijd te Amsterdam vanwege de vereeniging „Gro ningen", den derden prijs behaald, waardoor zij in het bezit kwam van een zilveren medaille. ZUIDSCHARWOUDE. Ongeluk. Maandagmorgen had een der aibeidcrs op de zuur kool fabriek van de firma Kramer bij hêt werk het ongeluk, «lat een der wagens op een zijner beneden- armen kwam te vallen. l>it ongeluk overkwam C. Broersen, die zich onder doktersbehandeling moest stellen. BROEK OP LANGENDIJK. Baggeren in werkverschaffing. Volgens een binnenjhïkomen schrijven wordt vanaf Zaterdag 31 Maart 1931 een andere regeling toegepast in de werkwijze en uit te betalen loonen betreffende liet baggeren in werkverschaffing. Voor een 3 1 praam bagger zal alsdan worden uitbetaald 10.45 en voor een J/2 praam f 0.30. Het aantal tc halen pramen bagger per weck wordt overgelaten aan den arbeider, mits niet langer ge werkt wordt dan 50 uur per week. Do aanvang van den werktijd wordt vanaf Maart tot en met Octobcr 7 uur en vanaf November tot on met Februari .30 uur. Bij het agentschap der Arbcidsbemidedling zijn over 1933, 230 aanbiedingen van werkzoekenden ge daan. Hiervan zijn 78 personen geplaatst bij werkge vers welke dienaangaande om een of meer arbeiders hebben verzocht, terwijl daarnaast 128 personen zijn afgeschreven welke uil anderen hoofde zijn afgevoerd. Geachte Redactie, Vergun mij s.v.p. eenige plaatsruimte in Uw veel gelezen blad; bij voorbaat mijn dank. Met verwondering nam ik kennis van bet ingezon den stuk. vau-^2 Maart 1934-van een opmerker. Ik zou eerst tot den opmerker willen zeggen: wees toch eens mensch en wees zoo verstandig, als u in gezonden stukken schrijft, zet dan uw naam en adres er volledig onder, dan weet uien met wien men te doen heeft. Eerst zuu ik u de vraag wel willen stellen: dat u de rooie vlag op bet gebouw zag staan, en het u ergerde, is u toen bij het personeel geweest te vra gen of zij zoo goed wilden zijn 0111 die vlag half stok tc plaatsen, en heeft u hen medegedeeld, dat Koningin Emma was overleden? Is dat niet het go- val. dan is voor mij de vraag of het personeel dat daaraan werkt, wel wist van het overlijden van Ko ningin Emma. En dan zou ik de opmerker dit wol willen zeggen, bespreek zulks niet met andere men- schcn. maar bespreek het inct het personeel zelf, of is het soms een hetze van u tegen dc S.D.A.P. en Moderne Vakbeweging? Bedenk wel, dat een ieder eerbied voor zijn vlag heeft. Maar u spreekt dan nog wel over gebrek aan opvoeding, maar ik meen dut er bij u wel iets aan de opvoeding mankeert, want anders zou u niet over bestraffing spreken, daar de leiding er misschien heelemaal geen schuld aan heeft. En daarom zou ik u dit willen zeggen, onderzoek eerst alles goed voor u ingezonden stukken plaatst. Met achting, K. DE GRAAF. Oudcsluis. DE ADSPIRANTENSTANDEN N.H.V.B. Enkele weken geloden publiceerden we dc stan den van de adsp. afd. I', it en S, waarin door de onvolledigheid van de officicele gegevens van den NJ1.V.B. fouten waren gekomen. Hier volgen de goede standeu: Afdeeling P: Helder a 10 6 4 0 49—6 16 Sparta a 8 6 1 1 26-6 13 H.R.C. a 7 4 2 1 30-9 10 Il.R.C. b 6 1 2 3 0—13 4 Helder b 9 2 0 7 7-69 4 J.V.C. a 8 0 1 7 3—30 1 Afdeeling R: Succes a 8 7 0 1 46-9 14 Helder c 6 0 3 48—12 12 Held. Boys a 8 3 1 4 20-18 7 Il.R.C. d 5 3 0 2 12—6 6 H.R.C. c 6 2 1 3 12—19 5 Helder d 8 0 0 8 5-88 0 Afdeeling S: Helder e 6 6 0 0 23-3 12 Sparta b 5 1 2 2 9—9 4 Succes b 6 1 '2 3 8—12 4 H.R.C. e 4 0 2 2 2—5 2 H.R.C. f 4 1 0 3 4-17 o-> H.R.C. f is eenmaal niet opgekomen, en 1 heeft dientengevolge 2 verliespunten. BREEZAND. A.D.O.-nlenws. De Chr. voetbalv. A.D.O. heeft zich aangesloten bij den C.N.V.B. (Chr. Ned. Voetbalbond). A.D.O. gaat dus nu ook in competitieverband spelen. De compe titie vangt reeds 7 Ayiril aan. Behalve A.D.O. spelen hierin Stormvogels (Den Helder), Jong Holland (Alkmaar), Y'.V.Z. (Pancras), Zwaluwen (Hoorn) en Dindua (Enkhuizen), Zaterdag a.s. speelt A.D.O. te gen Z.A.P. 1 cn 2. Protectie schaadt het oigen volk.Ver laging dor tarieünureu. Op een vergadering van de Y.M.C.A. te Clevcland in den Amerikaanschen slaat Ohio heeft, zoo deelt Reuter mede, de Amcriknansche minister van land- Ikjuw, Wallace, een krachtig pleidooi gehouden voor verlaging van de Amerikaansche tariefmuren Hij verklaarde dat dc bescherming van de zvvakko industrieën gaat ten koste van dc bevolking zelf. Een onderzoek heeft aangetoond, aldus de minis ter, dat van dc 48 millioen arbeiders slechts vijf miiiiocn de nadeeligc gevolgen van een tariefver- laging zouden ondervinden, doch dat daartegenover zeven millioen arbeiders terstond baat zouden heb ben bij een opleving der industrieën, terwijl de overige 36 millioen personen indirect gebaat zouden zijn, doordat zij tegen lagen prijs geimporlcerde goe deren zouden kunnen koopen. Minister Wallace voegde er echter aan toe, dat hij persoonlijk geen voorstander was van een plotselinge drastische ver laging der tarieven. ALKMAAR. 24 Maart 1934. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer cn prijzen als volgt: 13 Paarden f 110—230 8 melk koeien f 120200; 190 nuchtere kalveren slacht f 3— 10 en fok f 4—12; 154 overhouders f 14—17; 52 big gen (10 weken) f 815; 2 bokken en geiten f 12—- 14, handel matig. ALKMAAR, 24 Maart 1934. Op de heden gehouden eierenmarkt werd voor kipeieren f 22.25 betaald en ecndciercn f 2.10. De prijs der boter was 67 V275 cent. ALKMAAR, 24 Maurt 1934. N.V. Eicrvciling voor Holl. Noorderkwartier. Aanvoer: 240.000 kipciercn: 5860 Kg. f 2.10—2.30, 60-62 Kg. f 2.20-2.30, 62-4-4 Kg. f 2.30-2.60. 64-66 Kg. f 2.402.70; 25.000 ccndeieren f 2.10—2.20 per 100 stuks WARMENHUIZEN, 20 Maart 1934. Roodc kool, le kw. I 2.20—4.50. 2e kw. f 3.10—3.70, D. witte kool, lc kw. f 5.30—7.20. Aanvoer: 6200 Kg. roode kool, 4200 Kg. D. witte kool. BROEK OP LANGENDIJK, 26 Maart. Aangevoerd: 2600 Kg. roodc kool f 2.404.70, 3130 Kg. bieten f 0.603, 4750 Kg. uien f 0.90—1.70, drie lingen f 0.S0. NOORDSCHARWOUDE, 26 Maart Aangevoerd: 300 Kg. Bevelanders f 2.20, 1S00 Kg. kroten f 1.702.70, S300 Kg. roodc kool f 2.80—5.90, doorschot f 3.60, 2700 Kg. gele kool f 4.30—5.10, door schot f 3.60, 6000 Kg. I). witte kool f 5.90—6.40. AMSTERDAM, 26 Maart. Zeeuwsche bonten f 3.704.50, blauwen f 3.50 4.30, eigenheimers f 33.10, Bevelanders f 3.20—3.30, IJpolder Bevelanders f 3.20—3.40, per 70 Kg., Beverw. zand, Hillegommer zand, f 6—7, Drcntschc eigenh. f 4.20—5 per 100 Kg., Flakk. eigenh. f 3—3.10, Spui- sche eigenh. f 3—3.10, Fr. muizen f 2.90—3, Liinb. industrie f 2.602.80 per 70 Kg., Noordh. muizen f 3.80-4 per 100 Kg. ALKMAAR, 26 Maart 1934. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 07 vette koeien f 125—300: 12 vette kalveren f 40—110 ,per Kg. f 0.70—1.40; 239 nuchtere kalveren (slacht) f 2—16; 314 vette var kens (zware) per Kg. 343.8 rent. Handel redelijk. AMSTERDAM. 26 Maart 1934. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 465 vette koeien. 1e kw. 57—62 cent, 2e kw. 50—56 cent, 3e kw. 43—48 cent per Kg. slachtgewicht; 87 melk- en kalfkoeien f 150—200; 168 vette kalveren le kw. 60—GS cent, 2e kw. 54—58 cent, 3c kw. 42—52 cent per Kg. levend gewicht; 172 nuchtere kalvèTcn f 2.50—5.50; 93 schapen f 18—26; 717 varkens, vleeschvarkens wegende van 90—110 Kg. 42—53 cent, zware varkens 42—43 cent, vette varkens 41—42 cent, por Kg. slachtgewicht 27 paar den I 70—100.

Schager Courant | 1934 | | pagina 2