Oe Vereenigde Schouwspelers het melkvervoer De Langendijker Groentenveilingen. BOELHUIS SCHAGEN, 12 stuks HOORNVEE, Eikenhout, Flinke prijsverlaging Stroo. Brandwaarborg-Mij. Benningbroek P. WAIBOER Rz. ZAAIGRANEN D. BEERS DE FUSIE MET DEN NED. TU1NDERSB0ND. M. de Koningin-Moeder en de tuinbouw. Motorfiets tegen de spoorwegboomen gereden. Meubelfabriek „Eik en Linden", Alkmaar, Lindegracht. UW GELUKSDAG KAN REEDS 3 APRIL a.s. ZIJN Woensdag 28 Maart 1934, Het Woonhuis, Bel P. Waiboer Rz., Firma Wed. Jb. MOLENAAR Noord'Hollandsch Koffiehuis ZONDAG 1 ARIL Na afloop BAL. Wijnhandel enz. Ecnige achteruitgang. - Gevolg van overvoerde markt. - Wekte teleurstelling en vrees voor her haling der slechte markttoestan- den. - Hoe het in het Westland liep - Voor ongerustheid schijnt geen aanleiding. - Geleidelijke aanvoe ren gewenscht. - Bouwers zonder kcol. - Aardappels lage prijs. - Peen beste prijs. - Taaie gele duur. - Kroten bevredigend. - Deensche witte kool handhaaft ongeveer de goede prijzen. - Gele kool achter uitloopend. - Groote aanvoer. - Ook roode kool lager. - Veel aanvoer. - Uien slecht. Het ging in de afgeloopen week niet zoo voorspoe dig op onze groenteveilingen als dit de laatste we ken het geval was. Men deelde ons van handelaars zijde mee, dat dit voor een groot gedeelte moest wor den toegeschreven aan de overvoerde markten in binnen- en buitenland door de groote aanvoeren der laatste weken, zoodat de achteruitgang geen onrust barend karakter heeft. Men was zoo langzamerhand weer wat gewend geraakt aan een steeds beter wor dende stemming, zoodat een achteruitgang dan van zelf teleurstelling wekt. Na al de ellende die de bou wers door de slechte prijzen nu al drie jaar lang hebben geleden, zou het zeer jammer zijn, als de te rugslag weer in ernstige mate op hen zou neerko men. De buitengewoon slechte uitkomsten zijn ech ter niet alleen aan I.angendijk te constateeren ge weest. De Langendijker bouwers mogen zich dan troosten, al is het een magere troost, met de weten schap, dat ook in het Westland do omzetten bui tengewoon sterk zijn achteruit geloopen. Een staatje van de Naaldwijksche Groentenveiiing bewijst dit overduidelijk. Er blijkt uit. dat in 1928 23 bedrijven een omzet van f20.000 en hooger behaalden, terwijl in 1933 geen enkel bedrijf een omzet van f 15000 kon halen. In 1928 zetten 61 bedrijven te Naaldwijk voor meer dan f 10.000 om, in 1929 in totaal 55; in 1933 is dit aantal gedaald tot 21. Waren er in 1928 nog slechts 50 bedrijven, die hun omzet niet hooger konden krij gen dan f2000—f5000 per jaar, verleden jaar steeg dit aantal tot 262. In 1928 was dus 25 pet. beneden f5000, terwijl in vijf jaren tijds dit percentage tot 75 pet. is gestegen. Een derde gedeelte van het ledental behaalde in 1928 een omzet boven f 10000 en in 1933 mocht slechts een 20stegedeelte boven dat bedrag komen. Bij deze feiten, die al even ernstig zijn als die bij onze Langendijker tuinders zijn te constateeren, stemt het tot eenigc tevredenheid en geruststelling, als aan de Broeker veiling van officieele zijde wordt meegedeeld, dat nog voldoende ruimte is voor het plaatsen van de aanwezige winterkool krachtens de overeenkomst bij de besprekingen in de gemengde Duitsche Commissie voor den afzet van kool in Duitschland. Er is dus m.a.w. geen aanleiding om, nu de prijzen weer iets achteruit loopen, zich te zeer ongerust te maken, zoodat men verkeerd zou doen met niet geleidelijk aan te voeren. Er is reeds her haaldelijk op dien geleidelijken aanvoer aangedron gen en tot voor kort werd daar ook vrij goed de hand aan gehouden, Men mag nu verwachten, dat men met den gegeven wenk rekening zal houden en zijn voorraad verdeelen over het aantal weken, dat deze wintercampagne nog rest. Er zijn echter al heel wat tuinders niets of heel weinig kool meer hebben, daar de teelt door de luizenplaag bij hen zeer slecht was geweest. Koedijk en Warmenhuizen en „Om de Noord" bezit nog de beeste kool, doch men kan met zekerheid verwachten, dat de groote aanvoeren spoe dig tot het verleden zullen behooren. Vele bouwers krijgen druk werk op den akker. Voor de aardappels, die deze week werden aange voerd, konden nog maar matige prijzen worden be-, dongen, nl. f2.60 voor puike Eigenheimers. De aanvoer van peen was ook deze week maar ge ring; de voorraden van dit product raken uitgeput, zoodat, waar er goede vraag naar is, zeer goede prij zen werden gemaakt, nl. van f4.50 tot f4.80. Een groente, die we dezen winter nog maar zel den aan de veiling hebben gezien, was de taaie gele kool, die verleden jaar totaal onverkoopbaar was, terwijl er nu een hooge prijs voor werd besteed, nl. LAXGENDIJK. Bij de discussies over het voor stel van het Hoofdbestuur van den Neutralen Bond van Boeren, Land- en Tuinbouwers, om een fusie aan te gaan met den Nederlandschen Tuindersbond is wel gebleken, dat er een kern van tegenstanders was, wier voornaamste bezwaar tegen die aansluiting was den conservatieven inslag van den Ned. Tuin dersbond. De tegenstand tegen die aansluiting kwam hoofdzakelijk van hen, die ook lid zijn van het Boe- rencomité, dat nauwe betrekkingen heeft met het communisme. Gedreigd werd met de stichting van een nieuwen Bond en geprofeteerd, dat een deel der afdeelingcn zou weigeren naar den Nederlandschen Tuindersbond over te gaan, zoodat, mocht men die tegenstanders van fusie gelooven, er weinig practisch effect zou worden bereikt met het aannemen van het voorstel tot fusie. Tot nu toe is er nog weinig van ge bleken, dat geheele afdeelingen zouden weigeren, zich bij het voorstel tot samensmelting neer te leggen en we mogen met zekerheid aannemen, dat het slechts een gering aantal individueele leden zal zijn, dat niet zal toetreden tot den Ned. Tuin dersbond. Het Ned. Boerencomité wil nu munt slaan uit de geschapen situatie en uit de geringe ontevredenheid, welke er uit het genomen besluit zou zijn ontstaan. De houding van sommige vooraanstaande leden van het Boerencomité wordt in tuinderskringen in dit verband een tweeslachtige genoemd, omdat zij ook lid waren van den Neutralen Bond, die geen voor liefde kende voor wat voor politieke partij ook. Van het begin der oprichting af is door hen, die ook tot het Boerencomité behoorden, tegen de gestie van den N. Bond geageerd en is getracht dezen den meer re- volutionaniren weg te doen opgaan, echter zonder resultaat. Er is toen al gebleken, dat deze leden eigen lijk program en werkwijze van den N. Bond niet on derschreven, terwijl ze er toch lid van waren en ble ven. Het is om de vraag, of zij ten aanzien van den Nederlandschen Tuindersbond weer dezelfde tactiek zullen toepassen. Er schijnt in de kringen van het Ned. Boerencomité nu een meer principieel stand punt te zullen worden ingenomen. Aan Langendijk althans zal namens het comité de vraag besproken worden, waarom een der afdeelingen uit den Neu tralen Bond trad en tevens wat de aansluiting bij den Nederl. Tuindersbond beteekent, welk onder werp de bekende communist De Weerdt zal behan delen, De Redactie van het orgaan van het Hollandsch Bloembollenkweekers Genootschap schrijft n. a. v. het overlijden van II. M. Koningin-Moeder Emma o.m.: „Een groot verlies is het heengaan van de Konin gin-Moeder ook voor den Nederlandschen Tuinbouw. Inderdaad, de tuinbouw lag H. M. na aan 't hart en wanneer er een tentoonstelling was van eenige be- teekenis, dan kon men verzekerd zijn, dat Koningin Emma haar bezocht Niet alleen bezocht de Konin gin onze tentoonstelling, maar zij stelde er bijzonder veel belang in en Hare plantenkennis was niet ge ring. De naam „Koningin Emma" is aan vele plan ten gegeven en zeer zeker zal die naam in tuin- bouwkringen steeds herinneren aan een Vorstin, die veel van onze gewassen hield. Dankbaar ziet de tuinbouw terug op wat de ge liefde Vorstin voor hem deed en brengt eerbiedige hulde aan Hare nagedachteenis." f7 in het begin en later zelfs over de f8. De aan voeren waren echter maar gering. Aan bieten kwam er deze week nog al wat ter markt. Voor de mooiste van middelbare grootte werd van f 2.50f3.10 betaald, groote brachten f 1.40 f 1.60 op. Voor bonken werd 70 tot 80 cent per 100 K.G. besteed. Buitengewoon slecht was het weer met de uien. Er was maar weinig vraag, te weinig voor het aan bod. Ze zijn soms het uitzoeken niet meer waard. We zagen hier en daar bij de bouwers partijen, die al sterk waren doorgeschoten, zoodat ze stevig moes ten worden uitgezocht. De arbeid, daaraan besteed, wordt zelfs met de gemaakte prijzen nog maar slecht betaald. Voor de grove uien werd nog het meest besteed; de mooiste brachten f 1.80—12.10 op, de minder mooie f 1.50—f 1.70. Voor drielingen kan men nauwelijks 90 cent maken. Gele uien werden ook vaak voor f 0.80—f 1 verkocht, enkele mooie par tijtjes brachten 1 of 2 dubbeltjes meer op, De aan voer beliep 6 spoorwagens aan beide veilingen. Van de koolsoorten hield zich de Deensche witte het best. De mooiste kool, eerste qualiteit, met een ge wicht van ongeveer 1Y» K.G., bracht de heele week weer f7.40 tot f7.80 op, terwijl de grootste voor f5.50f5.80 werden verkocht. Voor kolo van 2'S K.G. werd van f4 tot f 5 bested. Ook voor doorschot werden weer goede prijzen gemaakt. Er waren par tijen, die f6 opbrachten, soms f6.30. Dit was dan ook mooi doorschot. De grootste werden toch ook nog voor f4f4.50 geveild, zoodat de prijzen, die, over 't geheel genomen werden gemaakt, alleszins be vredigend waren. Dat de voorraden beginnen te slinken, bleek wel uit de verminderde aanvoeren: aan beide veilingen te zamen werden 37 spoorwagens verhandeld. Liep de vorige week de prijs der gele kool tot ver over de f6, deze week werden maar enkele par tijtjes voor f6 of iets meer verkocht. De meeste ble ven er, zelfs voor wat de mooiste partijen van drie pond, eerste qualiteit betrof, meestal 20 tot 50 cent beneden. De grootste gele kool was nog sterk in prijs gezakt dan die kleinere soorten. Zij bracht voor eer ste soort f 3.40—f 4.30 op. Doorschot, aanvankelijk voor het mooiste kleingoed met ruim f5 betaald, bracht later f4.60f4.80 op. Voor het groote door schot werd f 3.50—f4 betaald. Aanvoer 65 spoorwa gens. Aan de Broeker veiling werd deze week geen en kele maal f7 voot de eerste soort, 23 ponds roode kool gemaakt. Aan de veiling van den Noorder- marktbond kwam dat nog een enkele maal voor. Overigens ging de mooiste kool voor f6.50 tot f6.80 van de hand. De grootste kool bracht f 1.80—f2 op. Al naar de grootte wisselden de prijzen tusschen deze uitersten. Het mooiste doorschot, kleine soort werd voor f 4.39— f 5 verkocht, groote voor f1.10 tot f 1.70. De verminderde vraag was oorzaak van den achter uitgang. Aan beide veilingen werden in totaal on geveer 100 spoorwagens verhandeld. LANGEND IJ Bij den in Concordia gehouden kolfwedstrijd van wege den Langendijker Kolfbond was de uitslag: 1. A. Schoenmaker, Zuidscharwoude, 32 p.; A. Sj. Maakal, Broek op Langendijk, 26 p.; 3. W. Glas, Noordscharwoude, 25 p.; 4. A. Kist, Zuidscharwoude, 24 p.; 5. C. Langedijk, Oudkarspel, 21 p.; 6. G. Hop, Noordscharwoude, 20 p. Als voorloopige bestuursleden van den Nederland schen Tuindersbond zijn uit het Hoofdbestuur van den Neutralen Bond van Boeren, Land- en Tuinbou wers, die voortaan met den Ned. Tuindersbond één organisatie zal vormen, aangewezen de heeren A. Schermer,, voorzitter, W. Vennik, secr.-penningm., A. Hoogland en R. VV. Muijen, leden. Als lid van de re dactie van het orgaan „De Nederlandsche Tuinbouw" is aangewezen de heer N. Kaan, te Oudkarspel. HEERHUQOXVAARD Met den motor op de rails terecht geko men. Tegenwoordigheid van geest voor komt ongelukken. Zaterdagavond kwam de zoon van den aannemer H. uit Breezand uit de richting Schagen den Middenweg per motorfiets afrijden. Vermoedelijk doordat de groote lantaarn defect was, waarom met klein licht werd gereden, zag H. niet dat de boomen bij de Halte gesloten waren, voor den trein welke om 7.22 aldaar passeert. Gevolg was dat hij hier tegen aan reed, zoodat de noordelijke boom op twee plaatsen afknapte en mer de motorfiets op de rails terechtkwam. Gelukkig bleef H. de tegenwoordigheid van geest behouden de motorfiets direct van de baan te sleu ren, terwijl een zich bij den baanwachter bevindende persoon dezen hielp de boomen te verwijderen, zoodat de trein, die bij het gebeuren van het ongeval, reeds de Oostertocht gepasseerd was, zonder stoornis door kon rijden. Motorfiets en berijder kwamen er goed af, zoodat na storting van een borgtocht de reis kon worden voortgezet. 1 Omdat de grootste kenze aanwezig nm Van producent aan consument 1 UIII voordeel van 33^ 1 De nieuwste modellen worden ge- Lnnn toond. if Geen bazarsmeubelen, maar men- 1 11 belmakerswerk. 1 De meubelen beter zijn en met blij* [T)P|| vende garantie. hll Wie bij ons gekocht heelt, beveelt een ander aan. 1 1 De meubelen ln gebruik steeds QfjS mooier worden. i f Concurrenten zeggen het anders 1 zonder sncces. IDeze maand nog zonder Omzet, of Weeldebelasting, daarna komt de belasting ln rekenlng.l Dan heeft wederom de groote trekking plaats der bekende Fransche premieloterij loten Credit Natio* nal 1920. Verkoop in -Nederland geoorloofd en gegarandeerd door den Franschen Staat Hoofdprijs we derom: Een millioen francs of 98.000 galden. Verder een groot aantal prijzen van fres. 500.000 of 49.000 gulden, fres. 200.000, fres. 100.000, fres. 50.000 enz. Tegen storting van slechts drie gulden doet U reeds mede aan deze schitterende trekking en zenden wij IJ onmiddellijk een deelname, welke recht geeft op den geheelen prijs (dus geen gedeelten). Storting voor 2 stuks 15.80, 3 stuks 18.50, 5 stuks f 13^0. Iedere kooper ontvangt drie dagen na de trekking gratis de lijst welke ook officieel staat in alle groote dagbladen. Zendt nog heden postwissel of girostorting No. 135173 aan de firma J. Sanders, Comm. in Effecten, Hoogstraat 4, Den Haag, Tel. 116587. Bestelt nog heden, opdat U 3 April a.s. den grooten prijs kunt winnen. Notaris G. J. VAN LEERSUM te Winkel, zal op Woensdag 28 Maart 1934, des morgens te 10 uur, ten huize en ten verzoeke van den heer K. KANT aan den Bonkelaarsdijk te wegens vertrek, om contant geld, pnbllck verkoopen: als: 6 koeien, waarvan 1 afgekalfde, 6 vaarzen, w.o. 3 gelde, een paard (7 jaar), 10 ,driej. en 5 tweej. oon- schapen, 5 overhouders. Voorts een maaimachinc (Mc. Cormick oliebad), een zoo goed als nieuwe gecombineerdo walenmaker jNicholson), een harkmachine (Ramsones), 2 z.g.a.n. driew. karren, waarvan een met hooiraam en pon der, dresseerkar, bakwagen met hekken, melkkrosje. iertank (600 L.), houten hort met ketting en war tel, kettinghort, 18 koepennen, slijpsteen, ierpomp, 4 zeunissen, emmerrek, nieuw kartuig, 2 nek- riemen, werkhaam, een 2 paards- leidsel, weikuip, wieders, graven, stierenzeel, kroozer, riethakker, slagzwaard, zeis met kolf. hanrspit en hamer, mesthaak, zethekken, palen, planken, schapenruif, kippen- boet, kruiwagen, koebeun, spat- schutten. enz. enz. NIEUWE NIEDORP. Notaris G. J. VAN LEERSUM te Winkel, zal op des avonds 7 uur, in het café van den heer H. J. KOSSEN te NIEU WE NIEDORP. pnbliek verkoopen: met erf en tuin te Nieuwe Niedorp, kad. Sectie C, no. 566, groot 7 Aren, 80 Centiaren, laatst bewoond door de echtelieden J. Smit Cz. en N. Kok, en behoorende tot hunne nala tenschappen. Te aanvaarden na betaling. des morgens 10 uur, zal worden ver kocht, naast de Scheepswerf „De Lastdrager", een groote partij waaronder eiken platen van 4 tot 10 meter lang en 12 en 8 c.M. dik, 31 c.M. breed; eiken balken, lang 8 meter bij 27 bij 27 c.M., een partij Amerikaansch grenen baddings v. 2 tot 8 meter lang en 20 bij 7 c.M. dik en breed, een partij eiken stop hout en brandhout, enz. Alles af komstig van een gesloopt schip. 12 TANKS, 70X70. Te bezichtigen op den dag van den verkoop. Gelegen aan vaar water. Deurwaarder BIERSTEKER, te Den Helder. Vraagt nu eens prijs, franco le vering. Gevraagd: VOERAARDAPPELEN Zaad-, Hooi- en Strookandel, SCHAGERBRUG. Onze Maatschappij verzekert alle roerende* en onroerende goederen Wij vestigen speciaal do aandacht op de Rnbriek Rundvee, Paarden en Varkens, welke geheel afzon derlijk wordt gefinancieerd. Directeuren: H. J. AVIS, Midwoud, Voorzitter A. RUITER, Ooster-Blokker. C. LAKEMAN, SL Maarten. De Dir. C. LAKEMAN houdt des DONDERDAGS ZITTING in Hotel IGESZ, van 10.39-11.30 uur. Brandstoffenhandel, Loet E 154, Opger. 1860, Schagen beveelt zich beleefd aan voor de levering van alle soorten BRANDSTOFFEN voor Huisbrand, Industrie en Centrale verwarming. SCHAGERBRUG. - TEL. No. 11 ALLE SOORTEN GRAS. en KLAVERZADEN, ZAAIWIKKENN, enz. Diverse BIETENZADEN, w.o. Orig. Eureka en Orlg. Hobbel's Groenkraag. Gewone Elite Groenkraag 70 cent per K.G. Alles ontsmet. Donderdags te spreken bij IGESZ te SCHAGEë. Regie: PIERRE MOLS. lsten Paaschdag 8 uur. 'n „Hoogst ingewikkelde geschiede nis" in 3 bedrijven door Franz Arnold. Nieuwste Lach-Schlager in méér dan 150 buitenlandsche theaters! Medespelenden: Pierre Mols, Enny de Leeuwe, Botty Grit-Vink, Bel) Booleman, John Timrott, W. v. d. Hoog, Gerard Arbous, Gerard Rob bers, G. Limper en Jan Boon. Prijzen: f 1.25 en f 1. plus rechten en lasten. Plaatsbespreking dagelijks aan de zaal. Telef. 63 of per briefkaart. Vele soorten BESTE WIJNEN, doch lage prijzen. Bij partijen wordt het te veel bestelde terug ge haald. Ook beste SIGAREN tegen veel verminderde prijzen. v.h. Jb. Pool, KOLHORN, Verborgen schoonheid. De parelblanke glans van de tanden Is meestal verbor gen onder een laag tandaan- slag. Dit vormt zich lederen dag opnieuw en wordt door gewone tandpasta niet vol* doende weggenomen. PASTOL, de wetenschappelijk samengestelde tandpasta^ rei nigt grondig, dringt door In alle gleuven en holten en doet direct den aanslag ver dwijnen. Ook In tuben ver krijgbaar. Doos 20 en 35 cl Tube 35 en 60 ct. Nederlandsch Fabrikaat Het Bestuur der Coöp. Zuivelfa- wenscht voor rekening dezer fabriek wenscht vor rekening dezer fabriek aan te besteden: in alle wijken. De instructie ligt ter inzage ten kantore, alwaar verdere inlichtin gen zijn te bekomen. Inschrijvings- .«iljetten in te zenden uiterlijk Vrij dag 30 Maart a s. Gunning voorbehouden.

Schager Courant | 1934 | | pagina 4