Afscheid Burgemeester Van Slooten Wat er uit de bevolking naar voren komt. Einde van een Spaansche bandiet. Groote brand te Lodz. Barometerstand po Dinsdagmorgen 8 uur: 770 m.M. Vooruitzichten: oGed weer. behoudens kans op regen. Temperatuur: 4 gr. C. is 39 gr. F. ONZE BRIL PAST... DE PRIJS OOK Firma GEBR. ROTGANS SCHAGEN De zittingavond van Zaterdag j.1. door het Kamer lid Thijssen te Schagen gehouden, heeft in ieder ge val reeds dit resultaat opgeleverd, dat gebleken is, dat verschillende zeer ernstige misstanden om ver betering roepen. Het merkwaardige van dit zitting- uur was. dat geen persoonlijke gevalletjes ter spra ke werden gebracht, doch zaken van algemeenen aard. Daar kwam ten eerste ter sprake de moeilijkheid waarin de gemeente Schagen zit, doordat zij in verhouding tot het aantal \Verkloozen dat tot haar laste komt, een te laag percentage mag leveren voor de werkverschaffing. Daardoor zijn verschil lende gezinnen, die meer dan één der leden aan de werkverschaffing zouden kunnen leveren, gedwon gen te leven van een veel te laag hedrag. De ge meente zelf is in deze vrijwel machteloos, de fout zit in Den Haag. Vervolgens werden behandeld de onhoudbare toe standen in het land- en tuinbouwbedrijf en wel op de volgende punten. De „teeltbeperking" brengt vooral de menschen met een z.g. .gemengd bedrijf" in moeilijkheden. Het percentage groenteteelt, dat zij mogen behou den wordt berekend naar al het land dat zij in gebruik hebben; voor hen is de beperking dus veel grooter dan voor hen die uitsluitend groenteteelt hadden. Daar komt nog bij, dat zij gedwongen wor den een groot dee^ van hun vroegere groenteteelt te vervangen* door teelt van andere gewassen, die hun een grootere hoeveelheid veevoer oplevert. Fn In plaats van dat zij dit meerdere veevoer rendabel kunnen maken door 't houden van meer vee worden zij juist getroffen door inperking van de hoeveelheid vee, die zij mogen houden. Deze men schen met z.g. gemengde bedrijven worden dus extra-zwaar gedupeerd. Een andere grief van den land- en tuinbouw was de handelwijze der kunstmesthandelaren, die voor achterstallige kunstmestschuld een rente van 8 of meer eischen, hetgeen woeker werd genoemd. Ook werd gevraagd, wanneer eindelijk eens het verbod van executie zou komen, reeds in de Troon rede in uitzicht gesleld. Het aantal executies neemt steeds toe, en de werkelijkheid is veel erger dan wat er bekend wordt: er geschieden veel z.g. „stille exe cuties", waartoe van R K. zijde „van boven af" wordt geadviseerd maar die in de praktijk aan de broodwinning van velen een eind maken. Weer een andere grief was de onvoldoende pacht wet: nog steeds ontbreekt het continuatie-recht, en worden pachters verdeven van den grond, waarop zij jaren hebben gewerkt. En waar in uitzicht was ge steld, dat de richtprijs van de melk minstens 5 cent zou worden, werd geconstateerd, dat deze prijs nog nooit bereikt is. Ten slotte kwam ook naar voren de bekende zaak der oud-gepensionneerden; de menschen met de on gelooflijk-lage pensioentjes uit vroeger jaren, waar van ondanks de verhooging met 40 percent in de twintiger jaren, niet te leven is. Het is toch wel verschrikkelijk, dat hier nog steeds geen recht is gedaan. Het aantal personen dat hot hier betreft is van hoogon leeftijd; elk jaar wordt hun aantal kleiner. Het begint er op te gelijken, dat pas deze zaak in orde komen zal, wanneer er niemand meer over is om er van te profiteeren! De steun, voor deze menschen mogelijk door de J. P. Coen-stichting, is zeer gering en heeft nog dit zonderlinge, dat hij geringer is naarmate de aanvragers een spaarzamer leven hebben geleid. Dit korte overzicht doet duidelijk zien, hoe hoog de nood in vele kringen is gestegen het brengt aan den dag wat er leeft bij de menschen in deze streek. En daar zien we reeds het nut van zulke zittings dagen voor een Kamerlid: hij komt op uitstekende wlize op de hoogte, uit de eerste hand als 't ware, van wat er te verbeteren valt, en dat is toch het cerst-noodige voor doeltreffend parlementair werk. AANGESTELD. De heer A. v. d. Kuijt, alhier, vakwerkman op ar beidscontract hij den Technischen dienst der Tele grafie en Telefonie, is in vasten dienst overgegaan. Blauwtje had hem haat tegen gemeen schap doen opvatten. V.D. verneemt uit Madrid: De politie is er eindelijk in geslaagd een van do laatste Spaansche bandieten onschadelijk te maken. Toen Pasos Largos zich naar zijn verblijfplaats in do hergen begaf met zijn bekende lange stappen, die hem den bijnaam „langestapper" hadden bezorgd, is hij door eenige politiemannen en een bloedhond gevolgd, die tot in zijn schuilplaats wisten door te dringen. Hoewel de bandiet wanhopig vocht, was hij tegen de overmacht niet opgewassen. Een schot in de ion gén mankte een einde aan zijn leven. De bandiet v rs reeds 62 jaar oud en hoogst waarschijnlijk niet meer zoo flink als vroeger, zoo dat de taak' van de politie, hoewel gevaarlijk, wel niet zoo moeilijk zul zijn geweest. De bandiet stond als een vriendelijk man hekend. Hij had wit haai en was schraal van postuur. Vele jaren geleden, zoo wordt van hem verhaald, heeft hij een blauwtje geloopen bij ecu meisje waarop hij dol verliefd geworden was. De man vat te hierna een haat op tegen de gemeenschap. Hij nam de wijk naar de bergen en beroofde daar de reizigers. Evenwel gebruikte hij het van de rijken geroofde geld meermalen om liet aan arme lieden uit te dcelen. De dorpsbewoners waren dan ook zeer inet hem bevriend. Met de handhavers van liet gezag kon hij het echter niet goed vinden. Dezen, die vast besloten waren heng dood of levend te vat ten, had hij eeuwige wraak gezworen. Drie perconen in de vlammen omge- komen. In een textielfabriek te Lndz in Polen is gister ge durende den werktijd oen brand uitgebroken welke zich zeer snel uitbreidde. De arbeiders werden door een paniek bevangen: zij moesten door de brandweer uit het brandende gebouw gehaald worden. Twee ar beiders werden krankzinnig en zijn waarschijnlijk in do vlammen omgekomen. De eigenaar der fabriek gooide zich uit wanhoop in de vlammen. Dertien ar beiders werden zwaar gewond. Raad Heerhugowaard. Vergadering van den Raad op 26 Maart 1934, on der voorzitterschap van den,heer Wiebe van Slooten. Aanwezig alle leden. Op de tribune merkten^we op den heer J. Akker man van Heiloo, oud-kassier der Boerenleenbank en speciaal vriend van den burgemeester. Na opening wordt staande door allen het overlij densbericht van H. M. de Koningin-Moeder voorge lezen, waarbij Voorzitter de volgende woorden spreekt: Mijne Heeren, Alvorens met de werkzaamheden aan te vangen, verzoek ik u een oogenblik op te staan. Het is mij een behoefte van deze plaats enkele woorden te spreken naar aanleiding van liet droevig verscheiden van II. M. de Koningin-Moeder, wier stoffelijk overschot mor gen in do Nieuwe Kerk ie Delft zal worden bijgezet. Het is voor de Koninklijke Familie een zware slag in betrekkelijk korten tijd Hare Majesteit Emma te zien heengaan, eene vrouw in het geheele land bijzonder geëerd om haar mildadigheid en groote gaven van geest en hart. Velen hebben alreeds getuigd welk eene groote per soonlijkheid van ons is heengegaan en welk een na tionaal verlies is geleden, vooral voor zieken en hulp behoevenden was zij als een lichtende ster in donkere dagen. Zij was Koningin-Moeder, maar tevens landsvrouwe in den waren zin van het woord. Hare nagedachtenis zal steeds in onze herinnering voortleven. Hierna volgt voorlezing en onveranderde vaststel ling der notulen. Voor kennisgeving worden aangenomen mededee- lingen betreffende weigering toekenning vergoeding landarbeidcrsplaatsje J. Elzinga en een dankbetuiging voor ontvangen subsidie van Hou en Trou. Voorgelezen wordt door Voorzitter het I\. B. waar bij hem ingaande den 1 April a.s. eervol ontslag wordt verleend, onder dank voor de bewezen diensten. Afgewezen wordt een verzoek van den heer J. Kiefl aan den Veenhuizer Middenweg om 'n bijdrage in de vervoerkosten van zijn zoontje naar de Ambachts school te Alkmaar. Ter inzage wordt gelegd de rekening on verant woording der plaatselijke afdeeling van Het Witte Kruis. Door H. de Wit, caféhouder, is aangevraagd de Veenhuizer kermis te verstellen op den laalsten Zon dag van Juli en deze tevens van drie op twee dagen te stellen. Algemeen goedgevonden. Van J. Dekker is opnieuw een verzoek ingekomen om een tegemoetkoming in üe verpleging van zijn kind in een inrichting voor buitengewoon L. <J. Hij verzoekt een tegemoetkoming van f200. De heer Kostelijk is, gezien den precairen toestand van de gemeentefinancién, van meening dat hier een weigering moet worden gegeven. De heer Krom is het in dezen met den heer Kos telijk eens. Voorzitter wijst op den toestand van D. en dut een kind er in deze gebaat mee zal zijn. De heer Tromp is voorstander om een overeen komst met Dekker te sluiten tot terugbetaling. De heer Wijnker betuigt het in deze met den heer Tromp eens te zijn. üok de heer Quant sluit zich hierbij aan, doch meent een bedrag van f 100 te moe ten geven als voorschot. De heer Kostelijk meent, dat de familie Dekker zoodanig is gesitueerd, dat op eigen kracht wel het bedrag kan worden gefourneerd. Na nog eenige discussie wordt besloten afwijzend op het verzoek te beschikken. Verzoek Dr. Spierings zijn woning als ambtswo ning te beschouwen naar aesbetreiiend punt agenda te verwijzen. Omtrent het plan van den verbouw van school II is goedkeuring ontvangen. Voorzitter deelt mee, dat het getal kinderen al zeer spoedig zal moeten aap^c vuld om voor een derde leerkracht in aanmerking te komen. Ook omtrent opheffing van school IV is nog geen bericht ingekomen. We zitten dus nog in het onzekere. In verband rriet mogelijke centralisatie van het onderwijs in één school meenen B. en W. nog geen voorstel te moenten doen. De heer Kooij meent, dat hier een wenk gegeven is. daar medegedeeld is, dat een derde leerkracht kan worden aangesteld. Dc heer an Langen zegt, dat het getal leerlingen zich om de grens beweegt en zegt, dat we in Noord ook nog scholen hebben, waarop leerlingen kunnen afvloeien. Do heer Kostelijk zegt dat, als we geen driemans- school rnaken, dit de meest bevolkte tweemansschool zal worden, die de wet toelaat. 1 lij voert echter aan, dat men gezien den tegenwoordigen toestand eenige reserve in acht moet nemen, en is voor het voorstel van B. en W. De heer Wagenaar vraagt of er veel kinderen bui ten de 5 K.M. grens wonen. Voorzitter deelt mede dat alle kinderen van een huizen hiertoe behooren. Besloten wordt een afwachtende houding aan te nemen. Van den heer Vlug is een verzoek ingekomen om verlaging pacht vischwater met 2ö bij Uterleek en verhooging van optiejaren tegen een verminderd be drag. Afwijzend beschikt. Feu in verband met de arbeidsbemiddelingswet ingekomen schrijven Ged. Staten wordt naar het des betreffende punt op de agenda verwezen. Ingekomen is een verzoek van de afd. Witte Kruis tot opname vrouw W. IJver in een sanatorium. Besloten wordt tot uitzending, nadat nog de heer Krom gevraagd heeft, of het gezin nog tot ccnigo bijdrage in staat is en toezegging, dat hierin een onderzoek zal worden gedaan. Van het bestuur der Bar. school II. Hart is een verzoek ingekomen om 1 1425 te mogen ontvangen, ingevolge art. 72, L. Ü.wet 1920, voor betegeling van het speelterrein. De heer Kostelijk vraagt of een betegeling van een schoolplein de besie oplossing is. De heer Wijnker zou eerst een proef willen nemen met betegeling van de helft. De heer Krom vraagt of dit plein eigenlijk, zoo als dat genoemd wordt, niet „verzuipt in zijn eigen water", daar het installig ligt. Voorzitter antwoordt, dat er al lang mee getobd is. De heer Kostelijk is van meening dat do prijs voor een afdoende drainage ook niet mee zal vallen. Besloten wordt nog een nader onderzoek in te stellen naar andere middelen. .Van den heer Iiaster is een verzoek ingekomen WIEBE VAN SLOOTEN. om zijn tuin tegen de telkens inkomende voetballen vanaf het sportterrein te beschermen. Volgens den gemeenteopzichter zal afdoende be schutting f 200 kosten. Kunnen we niet beter de ak ker koopen? wordt gevraagd. Voorzitter deelt mede, dat het andere hek ook ge repareerd moet worden, waarvan de kosten op f 160 worden geraamd. Tc waardeeren is dat rnen dc jeugd door het instandhouden van het terrein van de straat houdt. Inkomstenpostcn zijn huur grasge was, huur terrein en vermakelijkheidsbelastingen. Te beklagen is dat de jeugd zich dikwijls zoo schan dalig gedraagt cn de inrichtingen op het terrein het steeds weer moeten ontgelden. Goedgevonden wordt een deugdelijke afscheiding aan te brengen. Voor kennisgeving aangenomen jaarverslag ge zondheidscommissie te Hoorn. Afwijzend beschikt op verzoek twee inwoners van Harenkarspcl om verlaging schoolgeld 1933. Hierna komt in bespreking de verordening op het agentschap der arbeidsbemiddeling, welke wordt goedgevonden als voorgesteld, terwijl besloten wordt in een volgende vergadering de commissie to be noemen. Goedgevonden wordt het voorstel B. cn W. om Volgens art. 101 L. O. wet 1920, uit te betalen een Voorschot van 80 pet. aan de besturen der Bijz. scho len. Do kosten per leerling zijn vastgesteld op f 17.04. liet bestuur der parochie T. Tam. zal ontvangen f 526.7G; H. Dionysius f 906.52; H. Hart f 904.82, Chr. school f 193.36 per kwartaal. Nadat hierna op verzoek van den heer Kostelijk in comité is gegaan, komt het punt benoeming se cretaris aan de orde. Bij opening tier briefjes blijkt «lat op den heer Van der Ham (Jutphaas) 7 stemmen zijn uitge bracht;'op den lieer Bosman (Hoofddorp) 4. B. en W. wordt opgedragen den benoemde zoo spoedig mogelijk in dienst te doen treden. Naar aanleiding van een vraag van den heer Wa genaar betreffende de tarieven vastrecht, deelt voor/, mede, dat nieuwbouw wordt berekend voor diegenen, die nog geen gemiddeld 1932, 1933 aan kunnen wijzen cn voor hen, die nog nieuw bouwen. I)e heer Kooij, als lid tier commissie van bijstand, licht toe dat iedereen vrij blijft. Dc heer Kostelijk meent dat door een instelling van het tarief als voorgesteld (vastrecht berekend op gemiddeld verbruik 1932-'33 ad f 0.20 per K.W.U.) perspectieven worden geopend, die bij stelling van 0.05 per K.W.U. voor gebruik in de toekomst zeker niet denkbeeldig zullen blijken cn een meerder verbruik in de hand zullen werken. Voorzitter licht toe, dat bij een stijging van het gebruik dc gemiddelde prijs van de eenheid zal <la- len. Iemand, die 150 gemiddeld gebruikte, zal bij een zelfde gebruik precies hetzelfde betalen. Gaat hij moer afnemen, dan kost dit meerdere hem 0.05 per K.W.l". Handhaaft men den tegenwoordigen toe stand, dan kost dit meerder gebruik hem f 0.23 per K.W.U. Een prijs als laastgenoemd moedigt niet aan om meer te gaan gebruiken, een prijs van f 0.05 per K.W.U. wel. Bovendien worden de kosten dan zoodanig verdeeld, dat men 's zomers ongeveer evenveel betaalt als in den winter, terwijl nu velen de verhoogde uitgaven moeilijk opbrengen in den winter, daar men dan ook voor de meerdere uitga ven van kleeding en brandstof staat. Dc heer Wagenaar wil een zoodanige regeling doorgevoerd zien, dat in geen geval «Ie kleinere lui den getroffen worden. Hij meent dat nog nader overleg noodig is. in de commisic van hijstand. Na nog eenige discussie wordt besloten het voor stel der commissie aan te nemen behoudens wijzi ging van het vloeroppervlak nieuwbouw van 70 op CO M2. Aangenomen wordt een gewijzigde begrooting dienst 1933 tot een bedrag van f 5300 gew. dienst en S23 kap. dienst. Tot waarnemend secretaris wordt benoemd de heer A. Beerepoot, ambtenaar ter secretarie. Nader vastgesteld wordt de pensioen-grondslag van den heer Spierings als choolarts. In verhand met een persoon die alhier in de ge meente collecteert voor een te houden kinderfeest, deelt voorz. mede. dat daar al klachten van inge komen zijn, aangezien deze persoon zich er op be riep dit geld in te zamelen wegens het afscheids feest van den burgemeester. Voorzitter deelt mede, dat dit geheel bezijden de waarheid is. Me.erdere dingen worden medegedeeld, waaruit blijkt dat hier practijken plaats vinden, die niet door den heugel kunnen. Nog is een schrijven ingekomen of het niet nood zakelijk is een tweede noodslachtplaats in te richten. De heer Kostelijk zegt dat bij hot gezin Peereboom de nood werkelijk dringend is en men door hier op te treden een gezin aan een stuk brood kan helpen, en buiten kosten der gemeenschap om. De heer Wijnker is het in deze met den heer Kos telijk eens. De heer Krom stelt de vraag of de noodslacht plaats den heer Peereboom aan brood zal helpen. Hij meent van niet. Dc hoer Kostelijk vraagt of het niet mogelijk is dat Peereboom weer zijn oude rayon krijgt. Wet. maakt het ons uit of de salehtplaats in Noord of in Zuid staat! Bestaat bovendien niet de moge lijkheid dat de oudste zoon in do werkverschaffing komt. No nog eenige bespreking werd besloten deze zaak onder oogen te. zien, om zoo mogelijk tot een bevre digende oplossing te komen. Iliema nam de Burgemeester het woord cn sprak de volgende rede uit: Rede Burgemeestea Mijneheeren, Heden zal het wel de laatste vergadering van den gemeenteraad zijn, welke door mij wordt voorgezeten. Wanneer ik in dc herinnering terugga tot in 1911, toen mij op een namiddag de tijding werd gebracht, dat ik hier door H. M. dc Koningin was benoemd, duurde het al niet lang of de bewoners maakten zich op om daarover eenige feestelijkheid en muziek to maken, terwijl men eigenlijk van mijn persoon nog zeer weinig afwist. Speciaal wist men er weinig van of deze benoeming voor de gemeente een aanwinst zou blijken te zijn. Hierover wil ik ook niet spreken, doch het enkel memoreeren. Thans heeft II. M. «Ie Koningin mij met ingang van 1 April a.s. eervol ontslag verleend en zal men dus do rekening kunnen opmaken. Ik zal mij daaraan niet wagen. Wel wil ik .mededeelen het steeds als mijn eerste plicht beschouwd te hebben de belangen dcf gemeente en zijn bewoners naar beste weten te hehai> tlgen en heb ik steeds het belang der gemeente voor oogen gehouden. Er zijn heel genoegelijke, doch ook minder genoeglijke tijden geweest, maar toch kan ik niet anders zeggen, dat al waren de vooruitzichten wel donker of de tijden minder goed, de gemeente raad en het College van Burgemeester en Wethouders hebben niet versaagd. Beide colleges waren steeds bereid als er wat goeds in het belang der inwoners was te doen. daaraan medewerking te verlecnen en indien dc kosten nieC boven de draagkracht der bewoners liepen, te doen, wat in het gemeentebelang wensrhclijk was, In zoo verre al die nieuwe zaken te verkrijgen waren voor een plattelandsgemeente, ziin ze na overweging in orde gekomen. Ik kan voor die ondervonden medewer king niet anders dan mijn dank aan den Raad over brengen bij dit afscheid. De vergaderingen hebben steeds in een vriendschappelijke geest plaats gehad en mocht er een enkele maal een storm opsteken, dit was aanstonds weer over. De buitcnlandsche verhou dingen waren steeds naar genoegen, d.w.z. dat met de naburige gemeenten steeds in vrede cn vriendschap werd geleefd. In de bijna dric-cn-twintig jaren, dat ik hier was, zijn er verschillende wethouders geweest. De eersten zijn alreeds tcu gravc. enkelen zijn afge treden of vertrokken,, doch aan die vergaderingen, welke geregeld verliepen, zijn mij steeds aangename gedachten bijgebleven, daar bij verschil het einde toch meestal goed was. Ging het der gemeente den moesten tijd goed, de laatste jaren hebben wel de meeste moeilijkheden ge geven èn voor de gemeente èn voor de burgerij. De inkomsten van bijna allen zijn tot zoodanig peil ge zakt, dat voor het groote deel van inkomsten haast niet gesproken kan worden, door velen zelfs verlies wordt geleden. De arbeiders kunnen niet aan werk komen voor hun levensonderhoud, en de meesten zijn op werkverschaffing aangewezen, dus op hulp van gemeente, rijk en provincie, daar de gemeente hier alleen machteloos staat. De medewerking in het belang dor financiën moest worden ingeroepen en werd ook zooveel mogelijk ver kregen. Echter, waren de gemeentefinancién voor enkele ja ren in gunstigen toestand, dit heeft zich nadien gewij zigd en thans is de toestand, zooals men dat noemt, „zorgelijk". Alle krachten moeten worden ingespannen 't hoofd boven water te houden en er kan op gewezen worden, dat wij in dat laatste tot dusver geslaagd zijn, mede doordien tot ons ongenoegen de belastingen tot liet punt zijn opgevoerd. Wij moeten daarbij constateercn, dat tot op heden de financiën in orde zijn en hoewel zij groote zorg ha ren, het toch wel zal gelukken den moeilijken tijd door te komen, wanneer de toestand zich binnen af- zienbaren tijd wat gaat verbeteren liet is echter ze ker noodig niet te wanhopen en de toekomst niet al to donker in te zien. Steeds is na donkere dagen weer licht gekomen en aldus zal ook voor de gemeen te do tijd weer aanbreken, dat de zaken rooskleuri ger worden. Van ganscher harte hoop ik dat die tijd spoedig weer aanbreekt en ik zal mogen constatee- ren, dat hel de gemeente moreel en financieel weer goed gaat. Wanneer zoo een en ander gememoreerd wordt, dan mag ik zeker niet vergeten «ie diverse ambtenaren der gemeente, welke bijna allen hun uitersten beat deden bet van hun gevorderde naar behoren te ver richten. In dat geval gaan mijne gedachten ook heen naar hen, welke hier vroeger gewerkt hebben en el ders een goede positie mochten verwerven, waarover ik mij steeds verheug. Een goed ambtenaar is een steun voor een gemeentebestuur cn verdient als zoo danig waardeering. Het onderwijs is het onderwerp van aanhoudende zorg der regeering en ook der gemeente. Goed onder wijs is wenschelijk voor allen om in tiet Iven to kun nen vooruitkomen en in dc vcrlcopcn jaren heeft het onderwijs nog al wat wijzigingen ondergaan, door meer afscheiding van openbaar en bijzonder onder wijs. Uie afscheiding heeft tengevolge gehad, dat do jaarwedden der onderwijzers niet meer door den raad werden bepaald, hetgeen een verbetering is. Met de schoolbesturen was ook het gemeentebestuur van oordeel, dat goed onderwijs in goede lokalen go- wenscht is cn zijn wij in deze steeds tot overeenstem ming gekomen. Met 't personeel werd, zooveel mo gelijk, met genoegen samengewerkt, ook van rijks- en gemeentepolitie kan niet anders gezegd worden, dat zij zich in al dien lijd beijverden om rust en te vredenheid in de gemeente te waarborgen. Bij een klein aantal dier ambtenaren was dit niet altoos gemakkelijk, doch waar de gcmeentcnaren niet rumoerig van aard zijn, behoudens enkele uitzonde ring, is ook dit altoos tot tevredenheid gegaan en mug speciaal de veldwacht een woord van lof niet onthouden worden. Alle personen met name te noemen is niet wel doenlijk, doch meen ik aan allen met wicn is ge werkt in het belang der gemeente, mijn hnrtelijken dank te moeten brengen vor de bijna altijd onder vonden medewerking. Echter nog een woord past hier voor de pers. Verschillende persmenschen heb ben in al die jaren hier geweest cn getracht het ge sprokene of het behandelde gemeengoed te maken. Steeds heeft de pers met een klein plaatsje tevre den moeten zijn, ai zou in verband met den invloed, die zij op het beloop van s werelds zaken uitoefent eigenlijk wel recht op een groote plaats hebben ge had. Ook de pers mijn dank. Ik geloof,, dat ik, wil ik piet persoonlijk worden, hiermede kan eindigen. Met den hartelijken wensch dat het de gemeente en hare inwoners wel rnogo gaan tot in lengte van dagen, neem ik afscheid als burgemeester, als secretaris. Misschien zijn er wel enkele zaken geweest, waarin ik mij met het gemeentebstuur of de Weihouders eens heb vergist en was ik zelf de eerste, welke zoo iets betreurde, liet gemeentebelang was echter steeds het richtsnoer en werd steeds eonder aanzien des persoons in het oog gehouden. Ik dank U dus, wie het ook zij, voor dc steeds ondervonden medewer king en neem afscheid met den wensch nog eens te mogen constateeren, dat de gemeente Heerhugowaard in bloeienden toestand gaat verkeeren. Hierna neemt Wethouder Wijnker het woord en spreekt ongeveer het volgende: Geachte Heer Burgemeester, Bij deze laatste vergadering, die onder Uw leiding is gehouden, dank ik U voor alles, wat gij voor do gemeente hebt gedaan. Een groot deel van Uw leven hebt gij de belangen van de gemeente vertegenwoor digd en Uw juisten kijk op dc financiën is liet mede

Schager Courant | 1934 | | pagina 6