Arrondissementsrechtbank te Alkmaar. Schagen-nieuws. Radioprogramma Ingezonden stukken. S NT MAARTEN Zondag gaf de tooncelver. D.O.II. een openbare uitvoering in bet lokaal van den heer Zwakman al hier. Heel wat belangstellenden waren naar de too- neelzaal getogen, zoodat in deze het doel bereikt was. Wat stuk en spel betrof, ook hierin komt de vereen, de eer toe. dat zij door haar spel de aanwe zigen een genotvolle paar uurtjes heeft bezorgd. Het stuk, „Graaf-Loodgieter", blijspel in 3 bedrij ven, door A. v. Lokven en Jar. Braun, is een stuk, dat door haar gekke complicaties zoo hijzonder goed gespeeld moet worden om het genietbaar te maken, hetwelk dan ook door hen volkomen bereikt is. Een voorrecht heeft deze vcreeniging, daar de heer Loevens, onze bekende grimeur en ervaren tooncel- spclcr, hen rnet raad en daad bijstaat en zij hierdoor in spel en houding voortreffelijk onderwijs krijgen. Tooneelaankleeding zoowel als de grimage van den heer Loevens was eveneens tiptop in orde. Een gezellig bal tot slot. STROET. De Tuinliouwvereeniging „Groenteteelt" had voor Maandagavond een spoedvergadering uitgeschreven ten huize van den heer K. Wit, alhier, ter bespre king „teeltregeling 1034". Bijna alle leden der vereen, waren nnnwezig. wel een bewijs, dat de bouwer of tuinder door de duur dere koolprijzen 1034 vol hoop tegemoet gaat en nieuwsgierig is naar het percentage dat hij in *34 aan kool en vroege aardappelen mag verbouwen. Te 8 uur opende Voorzitter met een gepast woord deze vergadering, waarna do notulen werden ge lezen en goedgekeurd. Naar aanleiding dezer notulen deelde do heer C. de Geus mede. dat na gehouden bespreking met het C.entr. Bestuur door dit bestuur zal worden uitge maakt: lc. voor welke soort kool de gelegenheid zal worden geboden om bij te Ingen veilingsprijs deze zelf op te bonden; 2e. dat bet liggen van vaartuigen in de goot tijdens veilingstij*! door den marktmeester wel eens wordt bevordert, dit met het oog op den goeden gang van zaken. Op een vraag van den heer C. Groet betreffende het door den fiscus in beslag genomen veilinggeld voor achterstallige belasting, antwoordt de heer C. de Geus. dat de betaalmeester Klant bet Tweede- Knmerlid. den beer Groen van Noordscharwoude, hierover hefet geïnterpelleerd en deze het bij den betrokken Minister nnnbangig heeft gemaakt, waar op als antwoord volgdb. dat dit een wettig middel was en naar Z. F., meonde. een van de zachtste ma nieren van executie. Toeh waren do hoeren Ontvan gers van Alkmaar en Schagen bij den Minister voor deze zaak ontboden en de gedachte was dat nadien veel minder beslagname van veilinggelden was te constaee ren. Een schrijven van de Centr. vereen, met verzoek om uitstel aflossing 1033 werd toegestaan. Thans volgde voorlezing van een adres, gezonden door bet bestuur der tuinbouwvereeniging te N. Niedorp. behelzende het verzoek om mede actie te voeren en hierdoor de onbillijkheden, vervat in de tooit regeling 1934 aan de hOORO autoriteiten ken baar te maken en alzoo verbetering te bepleiten. Na ontvangst van dit schrijven is. zegt voorz., een vergadering belegd met de besturen der omlig gende tuinbouwvoreonigingen, waarbij toen is be sloten dat een commissie van 3 man naar den heer Klant zou gaan om dit nader te bespreken. Aldaar is hun de mededceling gedaan, dat de tuinder, welke b.v. in 1033 als crisismaatregel 4 H.A. tarwe had verbouwd, hiervan 2 IÏ.A. voor de beperking kon af'rekken en als tuinbouwgrond mag beschouwen. Voorts werd medegedeeld, dat zij die een teelt regeling behooren aan te vragen (dit zijn de hier voor bedoelde zaadverbouwers) hierbij moeten ver melden de grootte van het bedrijf en de artikelen, daarop genlant over 1932. Voorts deelde voorzitter mode. dat de bedoeling was geweest elke tuinder cetx beperkingsregeling thuis te zenden, doch hem is medegedeeld, dat velen zooiets nimmer hebben ontvangen. Voorts dat een ieder een teeltregeling 1034 thuis zal krijgen, maar wanneer? Aan alles te hooren. bleek wel. dat nu de tijd voor poten en planten voor de deur staat, de regeling nog verre van klaar is. Na nog wat vragen, waar voorz. niet voldoende op kon antwoorden, door de duisterheden in deze. volgde de rondvraag, en vroeg de lieer G. Biipost of bet niet mogelijk was dat de marktberichten van den dng der veiling door de Scbager Courant ook dien dag konden worden vermeld. Een verzoek hiertoe zal aan de radactie worden gedaan. De beer Jb. Tin bracht de treurige postbestelling in bespreking en verzocht of de vereeniging niet kon proheeren hierin verbetering te krijgen. Dit vond algemeen bijval. Op voorstel van den beer Van Drunen werd be sloten om direct verbinding te zoeken met den Di recteur-Generaal der posterijen, dan is succes mo gelijk. Om denzclfden weg te gaan als voorheen, leidt tot fiasco, daar medewerking van dien kant uitgesloten is. Ook voorzitter zegt dat dit den besten weg zal zijn. daar ook hii geen verbetering van den toestand verwacht als dit weer als eerder via de gemeente wordt behandeld. Besloten werd een adres aan den Directeur-Gene raal te richten. Ilicrna sluiting. H OOG W OU T) AARTSWOUD. Zaterdag 24 Maart j.1. werd de jaarlijksche stie renkeuring gehouden op de Viersprong te Hoog woud. Hiervoor bestond wederom veel belangstel ling. Onder de 2 en 3-jarige stieren waren zeer goede exemplaren. Do eonjarigen waren over 't geheel iets minder. Voor vele dezer laatste dieren beeft het mond en klauwzeer, de vorige herfst, hieraan geen goed gedaan. Aangevoerd waren 3 driejarige, 11 tweejarigen en 17 jarige slieren. De driejarigo stieren Frans 155, eigenaar P. Don ker Jz., te Hoogwoud, Blok Meine en Meine, beiden van de Sticivnvcreoniging a. d. Gouw, te Hoogwoud, werden aangehouden. Van do tweejarigen werden aangehouden: 1 Lux van Marie 18. eigenaar P. Don ker Jz. te Hoogwoud; 2 Frans Max 8, eigenaar C. Wagenmaker, Weere, Hoogwoud; 3 Frans A 7, eig. J. A. Koopman, Langereis, Hoogwoud; 4 Frans Max 70, eig. K. Groet, Hoogwoud. Drie 1-jarige stieren werden slechts aangehouden t.w. Henriot M 16, eig. P. Donker Jz. te Hoogwoud, Alida's Henriot, eig. C. Donker Az. te Hoogwoud, Booij's Jan, eig. J. van Berkcl, Wognum. ZIJ V r SCHAGERBRUG. Provinciale voorjaarskeuring. Maandag j.i. werd alhier bij „Het Wapen van de Zijpe" de provinciale stierenkeuring gehouden. Aangehouden werd de 3-jarige stier „Marinus B", eigenaar de heer C. N. de Wit, Schagerbrug. Van de 3 tweejarige stieren zijn aangehouden „Arie" van G. Rademaker te Pettomerkluft en „Frans Meine" van den heer Jb. Bijvoet to Koegras. Van de 16 eenjarige stieren werden voorloopig goedgekeurd: „Frans K 4", eigenaar de heer J. E. T. Kramer te Burgerhrug; „Frans A 13", eigenaar de heer G. Appel te Burgerbrug; „Herman", eigenaar de heer A. van der Sluiis te St. Maartcnsvlotbrug: „Frans F. 10', eigenaar dezelfde; „Eva's Hendrik", ei genaar de beer G. Rampen te Anna Paulówna; „Frans Gernrd", eigenaar J. A. Eriks te Schagerbrug; „Dieuvcrtje Frans", eigenaar dezelfde. Als keurmeesters fingeerden de "herren F.. Koster Dz. te Berkhout. Jir. Blaauboer Kz. te Schagen en •Wibbus, Inspecteur van het Ned. Rundvee-Stamboek jte Den Haag. ANNA PATÏTOWN'A N JLSJL-voetbaL Het eerste elftal van Anna Paulówna speelde tegen Den Helder I en II van den Arbeidersportbond. Voor de rust speelden dc Rooie Bakkers tegen wind in en waren wel in dc meerderheid, maar konden dit niet in doelpunten uitdrukken. Na de rust echter wist de middenvoor uit een goed tocgespccldcn bal met een keihard schot den stand op 10 te brengen. Den Heider liet het er niet bij zitten en maakte spoe dig gelijk. Het gelukte echter aan Blaauboer weder om dc leiding te geven aan de R. R., dio dus met 21 wonnen. Het tweede elftal speelde tegen Oudesluis, dat slechts met 8 man opkwam. Heel vriendschappelijk werden deze aangevuld met drie Poldcrschen. De wei nig fraaie wedstrijd eindigde met 2—0 voor Oude sluis. LANGEN DIJ K Men deelt ons mee, dat vanwege de Ned. Heide maatschappij een andere regeling zal worden ge troffen voor het baggeren in werkverschaffing, zoo als dit in tal van gemeenten in het Langcndijker tuinbouwdistrict de laatste 2 jaar geschiedt. In- plaats van 4, zouden per dag 5 schuiten modder moeten worden gehaald, terwijl de belooning van 50 op 45 cent per schuit zou worden gebracht. Of de bijslag voor materiaal af of niet zou blijven be staan, kon men ons niet meedeelen. We vernamen ook, dat sommige afdeel ingen van den Landarbeidersbond een vergadering zouden uit schrijven met de tuinbouwers, omdat men wil trachten deze wijziging te voorkomen. In beide kringen weet men, dat het baggeren zeer zwaar werk is en dat men met 4 schuiten per dag net zijn „portie" heeft. Meer mag niet gevergd worden. De voorgenomen maatregel zal wel ter bezuini ging worden ingesteld, doch in dc kringen van ar beiders en tuinders is men van oordeel, dat men, gezien ook het loon, geen bovcnmcnschelijken ar beid mag eischen. We vernemen, dat de Coop. Boerenleenbanken met de provincie Noordholland overeen zijn geko men, dat deze bij de Boerenleenbanken een bedrag in depot zal geven, gelijk aan het bedrag der door haar gegeven garanties voor de door do Boerenleen banken gegeven tuinderscredleten in 1931. Dit ne- drag moet strekken tot meerdere zekerheid voor wat de provincie eventueel verschuldigd is of mocht worden aan die Boerenleenbanken ter zake van genoemde credicten. De. betrokken banken zul len voor dat depot een rente vergoeden gelijk aan die. welke aan den credietnemer in rekening zal worden gebracht, terwijl die verminderd zal mogen worden met een half procent ter tegemoetkoming in de administratiekosten. ZUIDSCHARWOUDE. In de gisteravond gehouden vergadering van de damclub „Damlust" is besloten, den 5 April het 25- jarig bestaan der club op feestelijke wijze to her denken. VOOR DEN POLITIERECHTER. ZITTING VAN MAANDAG 26 MAART. Schagen HET GEPIEPTE COLBERTJE. De welbekende dorpsadonis J. G. te Schagen, had bereids zijn opwachting gemaakt bij den politie rechter wegens do wederrechtelijke toeëigeniug van een melkcolbertjc, aan den veehouder Mooij toebe- hoorende. Jan beweerde alstoen bij hoog en laag, dat. het colbertje zijn eigendom was, waarop de zaak werd aangehouden, teneinde dc identiteit van het jasje nog eens nader vast te stellen. Thans werden echter Jan G. dc laatste troeven uit de hand geslagen en veroordeelde de volkomen overtuigde politierechter, nu vergelijking rnet de volmaakt go- even red igde broek, den langvingcrigen snuiter tot 14 dagen gevangenisstraf. D e n II e ld e r. DE NIET VOOR DEN BAKKER ZIJNDE RAKKER. De b&nketb&kker Bouke St. te Den Helder had zijn compagnon Bruijn er voor 70 pop tusschcn ge nomen en stond op 26 Februari terecht. Alstoen werd besloten een rcclasseeringsonderzoek in te stellen, waarmede do heer Wiggers zich belastte. De uitslag was, hoewel de man 'n uitstekend cn ontwikkeld vakman genoemd mocht worden, niet bij uitstek schitterenden werd «le kans op succes volle rcclasseering dubieus geacht. Verdachte is ook bijzonder handig in het vervaardigen van door hem artistiek bewerkte zijden kleedjes, waarvan een exemplaar aan de hecrcn werd getoond. Het experiment werd gewaagd cn opgelegd drie maanden gev. voorw. niet 3 proefjaren. Bovenkarspel. KACill-.LVOEB GESTOLEN. De 28-jarigo mej. Joh. Regina R., huisvrouw G. B. te Bovenkarspel, had in December en Januari op verschillende tijdstippen 'n hoeveelheid cokes weg genomen ten nadeele van den getuige Joh. Tit, drui- venkweeker aldaar. Het vrouwtje had zich tevoren nog nimmer aan dergelijke gevaarlijke brandstoften voorziening schuldig gemaakt, doch zij bleek toch niet bepaald 18 karaats, aangezien zij reeds vroeger voorwaardelijk werd veroordeeld ter zake diefstal van gaspenningen te Medemblik. In haar voordeel kon gehoekt worden haar betrekkelijk gering inko men en het feit, (lat <le cokes vlak voor 't grijpen lag. Het rapport kwalificeerde haar echter als on betrouwbaar en leugenachtig. Opgelegd werd f 10 boete of 10 dagen hecht. Hensbroek. HET BERUCHTE ARTIKELTJE 247. Een 37-jarige arbeider uit Hensbroek, Jac. B., be zondigde zich op 27 Nov. aan het in slechten reuk staande art. 247 strafr. Deze zaak werd zooals ge bruikelijk met gesloten deuren behandeld. Op grond van het minimum berouw door verdachte ten op zichte van zijn onsmakelijk gedrag betoond, werd hij onvoorwaardelijk veroordeeld tot 2 maanden gev. Bovenkarspel Hoorn. EEN OUD KLUSJE. De thans 22-jarige vrachtrijder Martinus M„ com pareerde als verdachte, dat hij op onderscheidene tijdstippen in 1931—'32 van diverse personen zich wederrechtelijk had toegeëigend verschillende be dragen, zulks in kwaliteit van vrachtrijder. Hij be weerde dat hij die golden had gebezigd om de schulden van zijn vader, dio later failliet ging, te betalen. c Verschillende getuigen, die door de malversaties van verdachte waren gedupeerd, werden als getui gen gehoord. Naar verdachte beweerde, waren de ze nionschen, de heeron slager Keet uit Hoorn, C. Briefjes, boterfabriekdirecteur, dc sigarenfabrikant Michacl Lieshout, allen te Hoorn en de kapper G. M. T. Ilardcman to Grootebroek, allen schadeloos gesteld. De a.s. schoonpapa Joh. Jong, grocntenhandelaar te Bovenkarspel, werd gehoord op verzoek van den galant van zijn dochter door dat „ding", zooals bij het politiercchtersinstituut minder eerbiedig noem de. De Jongen was oorspronkelijk voorwaardelijk bui ten vervolging gesteld, omdat hij zich niet hield aan de voorwaarden. Mr. Windhausen, secretaris afd. Hoorn R.K. re- classeering, werd eveneens in «leze zaak gehoord omtrent de houding van den niet bepaald meegann- den beschermeling. Een volmaakt succes was hij niet en mr. Windhausen scheen niet meer omtrent zijn tegenwoordige levensomstandigheden te weten, Gevorderd werd alsnu 1 maand gevangenisstiaf. Uitspraak conform eisch Barsingcrhorn Egmond-Binnen. EEN RIJWIELPAD-CONFLICT. Een te Nieuwosluis, gom. Barsingcrhorn, woon achtige koopman Jacoh B. kwam te F.gmond-Binncn op het rijwielpad, terwijl hij op de fiets vervoerde een gevuld melkpannot je, in conflict met 'n paar jcudige jongelingen, P. Dekker en C. Roozen, door wie hij opzettelijk werd belemmerd door te rijden. De koopman liet zich niet kisten en diende ieder der heeron 'n opstopper toe. Zulks met gevolg dat hij nu terecht stond wegens mishandeling. Volgens de twee mishandelden hadden deze zich geërgerd over het geweldige vloeken, dat de verdachte had uitgezonden. Gehinderd hadden zij den koopman niet, dus was ep geen motief om zoo onchristelijk uit te pakken. Eisch en vonnis f 10 boete of 5 dg. F. n k h u i z e n. ONT"'TROUWBARE KRUIDENIERSBEDIENDE. De 20-iarige kruiden:ershecl?ende Joh. Wonter M., thans vertoevende te Weesp. was in November—De cember 1033 als zoodanig in betrekking bij den heer J. Ambuul te Enkhuizen en deed zich alstoen kennen als een weinig plichtgetrouwe dienstknecht. Hij ontzag zich niet, verschillende bedragen te ont vreemden, met het doel zijn meisje cadeautjes te kunnen aanbieden. Zoo had hij bij dc dames Oud, Veldmeijer en Beemster te Broekcrhavcn, diverse geldsommen voor geleverde boodschappen ontvan gen en niet verantwoord. Volgens den patroon was hij ook als vakman 'n prul. De zaak werd uitgesteld tot 4 Juni voor nader on derzoek 1 Den Helder. ALTIJD DIE RADTO-AFTAPPERS! Het radio-parasiteeren schijnt te Den Helder wel epidemisch! Heden was 't weer de 51-jarige machi nist Jac. Sch., die het radionet had afgemolken om de contributie te sparen. Te voren vvns hij zoo vrij geweest als radio-consument te bedanken. Hij had een goedkooper methode! De economische machinist had nog wat doekjes voor 't bloeden in voorraad, doch dit gespartel kon niet beletten een veroordee ling tot f 10 boete of 10 dagen. In 't vervolg zullen strenger straffen worden opgelegd, men kan dus daar zijn korstjes wel naar wekenl Br. op Langend ij k. DE SCHELDLUSTIGE HOI TTBEWERKER. De timmerman Maarten de W. te Broek op Lan- gendijk had op 19 Dec. den niet verschenen heer Sjoerd Aardema op niet te beschrijven manier uit gescholden. Verdachte wist er geen steek meer van en daar de beleedigde schitterde door afwezigheid, bofte de timmerman en werd hij vrijgesproken. Sjoerd zal er nu echter wel meer van hooren. Den Helder. NOGMAALS HET RADIONET TE DEN HELDER. Ook de timmerman Jan V. had zich gratis radio genot verschaft cn ondervond nu de minder genot volle gevolgen, in den vorm van een verschijning voor den politierechter. Aangezien echter het oog merk der wederrechtelijke tooöigening niet kon worden aangetoond, volgde vrijspraak. Den Helder. EEN TR IPLEX-KNlTTSELAAR. F.cn te Den Ilelder wonende 25-jarige klinker Joost Joh. D. stond terecht wegens wederrechtelijke ontvreemding van een hoeveelheid triplexhout. ten nadeele van zijn patroon, den aannemer Corn. Groot. Dc jongeman scheen het ernstig van zijn positie niet in te zien, en sprak heel gemoedelijk over het gebeurde, maar de patroon was minder optimistisch en behield zich het recht voor, hij der gelijke vrijpostigheden toestemming te mogen ver- leenen. De Officier was dezelfde meening toegedaan en rerjuireerde f 20 boete of 10 dagen. Uitspraak conform eisch. Den Helder. DE VERLIEFDE VUISTVECHTER. De 22-jarige heer Gr. M., chauffeur te Den Helder, had in aangeschoten toestand zijn vuist misbruikt ooor den heer H. do Graaf, broodbakker aldaar, op 17 December een knock-out in het gelaat toe te brengen. Het scheen dat het amoureuze element ln deze knokzaak niet vreemd was en de Graaf had gedanst met een hem boven alles dierbaar dame tje. Eisch in verhand met de kracht van den stomp, f 25 boete of 25 dagen. Vonnis f 25 boete of 15 dagen. Den Helder. EEN HOND MISHANDELD. Een 28-jarige gebrilde zeilmaker had op een dag in December verschillende dierenvrienden geërgerd door een hem toebehoorenden hond op hardhandige wijze door 'n schop to mishandelen, voor welk feit de man heden terecht stond. Dc verdachte trachtte door do tekortkomingen van dezen hond en de drift daardoor gewekt, de ernst van zijn handeling te verzachten. Zeer teercht merkt de politierechter op, dat hi] dan heter deed, het dier op te ruimen dan te mis handelen. Volgens de getuigen v. d. Laar en Hendrikse, dte op den Polderweg wandelden, speelde de hond met een rasgenoot, waarop verdachte opeens toeschoot en het dier schopte tegen zijn achterdeel of huik, zooals de heer Hendrikse verklaarde. Van geoor loofde bestraffing was geen sprake, meende deze get. De Off. deelde die opvatting en vorderde f 15 boete of 10 dagen. Mr. Ledeboer achtte een correc tie van f 10 boete of 5 dagen voldoende. Den Helder. DE OLIETON DTE VERDWEEN. F.en niet aanwezige verdachte, Dominicus van W. te Den Helder had zich de vingers gebrand aan een ledige olieton, door den veehouder Bonselaar gebe zigd als drinkvat voor zijn kudde. Deze brutaliteit werd aangemerkt als diefstal en volgde veroordeeling tot f25 boete of 15 dagen. Het was niet de eerste maal dat de heer Domi nicus de lange-vingcr-sport beoefende. MEERVOUDIGE STRAFKAMER. Zitting van Dinsdag 27 Maart Uitspr. vorige zitting Cornelis L., Helder, verduistering, 8 maanden ge vangenisstraf voorw. met 3 proefjaren. Hendrik de M. cn Arie St., Uitgeest, heiden gede tineerd, diefstal onder verzwarende omstandigheden ie.ler 1 jaar en 6 maanden gevangenisstraf. Johannes KL, Hoorn, schuldmisdrijf, toebrengen van zwaar lichamelijk letsel, 10 dagen hechtenis voorw. met 3 proefjaren en betaling van f 91.10 aan de beschadigde partij. Picter Gr., Aartswoud, opruiing tot het plegen van een strafbaar feit, 14 dagen hechtenis. PROGRAMMA 1 APRIL. H.R.C. a—Schagen a, 12 uur. Taylor. H.R.C. eSchagen b, 1.15 uur. Taylor. Vertr. 11 u. 2 April: J.V.C. 1—Schagen 2, C. Metselaar. Vertrek luur. Schagen 2 als vorige weck samengesteld. Schagen a, vertrek 11 uur: T. Bij post S. Grootes J. Peetoom. T. Moransart W. Moransart A. de Wit H. Feenstra H. Nabcr C. v. Haren R. v. Haren G. Rempt Schagen b: Jb. Schram W. Quax N. Blaauboer G. Anneveldt H. Lem A. Molenaar J. v. Eeten J. Boontjes J. P. Wit J. Gelder S. Visser Reserves: J. Klant, W. Gorter. AFKEURENSWAARDIGE HOUDING DER S.DJLP. OP W1ERINGEN. Mijnheer de Redacteur, Onder bovenstaand opschrift verscheen in uw or gaan van 22 dezer een kort berichtje, waarin de mo derne arbeidersbeweging op een minder juiste wijze wordt aangevallen. Wat is het geval? Op Wieringen is genoemde beweging bezig tot het stichten van een eigen gebouw. Hieraan werken mede de georganiseerde timmerlie den en grondwerkers in hun vrijen tijd, benevens twee jonge werklooze metselaars afkomstig uit Gouda en Delft. Den 20 Maart waren de werkzaamheden zoo ver ge vorderd dat het gebouw onder de kap moest worden gebracht. Na deze gebeurtenis is op genoemden dag 's na middags door genoemde metselaars een klein rood vlaggetje geheschen. Toen het bestuur van het eigen gebouw, hetwelk belast is met do leiding, had kennis genomen van het overlijden van II. M. de Koningin-Moeder, heeft het uit eerbied voor de doode opdracht gegeven de vlag te verwijderen. De geachte „Opmerker" had heter gedaan met open vizier voor den dag te komen, doch niet met een paar lompe uitvallen een tegenstander te bekladden. We meenen hiermee dit vlaggen-kabaal tot de juiste proporties te hebben teruggebracht. U, mijnheer de Red., dankend voor do verleende plaatsruimte, Het Bestuur van het Eigen Gebouw; T. BONTHES, Voorzitter. D. OELEN, Secretaris. DONDERDAG 29 MAART. HILVERSUM (1875 M.) A.V.R.O.: 8.00 Gramofoonmuziek; 10.00 Morgenwij ding; 10.15 Gramofoonmuziek; 10.30 Ochtendconcert door het ensemble Rentmeester; 11.00 Knipcursus Kinderkleeding; 11.30 Ensemble Rentmeester; 1.00 Gramofoonmuziek; 1.45 Pianorecital; 2.15 Halfuur voor de vrouw; 2.15 Gramofoonmuziek; 8 00 Vervolg Knipcursus; 3.45 Overschakelen zender; 4.00 Mevr. Ant. van Dijk spreekt voor zieken en ouden van da gen; 4.30 Gramofoonmuziek; 5.00 Radiotoonecl voor groot ere kinderen; 5.30 Kavocs Lajos en zijn orkest; 6.30 Sportpraatje door H. Hollander; 7.00 Kavocs La jos; 7.30 Engelsche les voor beginners; 8.00 Gramo foonmuziek; 8.15 Aansluiting met de Engelsche Kerk (Begijnhof) te Amsterdam. Gewijd concert door de „Schola Cantorum" o.l.v. Hubort Cuypers; 8.45 Con cert door het. Omroeporkest; 0.30 Moderne Zang- declamatie door Marictte Serlé; 9.50 Omroeporkest; 10.20 Gramofoonmuziek; 10.35 Vervolg concert; 11.00 Vaz Dias; 11.10 Gramofoonmuziek. HUIZEN (301 M.) K.R.O.: 8.00 Morgenconcert; N.C.R.V.: 10.00 Gramo foonmuziek; 10.15 Morgendienst; 10.45 Leger des Ilcils-kwartiertje; K.R.O.: 11.00 Gramofoonmuziek; 1130 Godsdienstig halfuurtje; 12.00 Politieberichten; 12.15 K.R.O.-orkest o.l.v. Marinus van 't Woud; N.C. P«.V.: 2.00 Cursus fraaie handwerken; 3.00 Gramo foonmuziek; 3.30 Verzorging zender: 4.00 Bijbelle zing; 5.00 Cursus handenarbeid: 5.30 Liederenrecital 6.15 Gramofoonmuziek; 6.45 Esperantokwartiortie: 6.58 Zenderoverschakeling; 7.00 Politieberichten; 7.15 Dr. Stanley Jones spreekt; 8.00 Concert uit de Groote Kerk te 's-Gravenhage; 8.30 Zevende T ijdens- overweging voor de zeven lijdensweken; 9.15 Ver volg kerkconcert; 10.15 Vaz Dias; 10.25 Gramofoon muziek; 11.30 Sluiting. LUXEMBURG (1304 M 7.00 Gramofoonmuziek; 7.30 Gevarieerd concert; 8.30 Gramofoonmuziek; 8.50 Idem; 9.00 Concert. BRUSSEL (322 M.) 1.30 Omroeporkest; 6.50 Idem; 9.20 Symphoniecon- cert; 10.30 Gramofoonmuziek. BRUSSEL (484 M.) 12.15 Omroeporkest; 5.20 Symphonie-orkest; 8.20 ld.; 1030 Gramofoonmuziek. KALUNDBORG (1281 M.) 7.20 Omroeporkest; 9.20 Muzikaal allerlei; 9.50 Man- dolinemuziek. BERLIJN (357 M 3.20 Orkest; 7.30 Ormroeporkest9.20 Gram.muziek. HAMBURG (332 M 12.20 Gramofoonmuziek: 1.35 Concert; 730 Zangrcci- tal; 10.05 Gramofoonmuizek; 10.20 Populair concert; LANGENBERG (456 M 12.20 Omroeporkest; 435 Vesperconcert; 7.30 Kwar tet; 1130 Gramofoonmuziek. DAVENTFY (1500 M.) 12.20 Orkest: 2.20 Orkest: 4.35 Idem; 9.55 Militair concert; 11.05 Dansmuziek. PARIJS-ETFFEL (1449 M.) 12.50 Concert; 3.20 Idem; 7.50 Gewijde muziek. PARIJS-RADIO (1796 M.) 12.20 Gewijde muziek; 12.50 Orkest; 10.20 Piano recital. MILAAN (389 M.) 4.30 Dansmuziek; 5.15 Gramofoonmuziek; 7.50 Ope ra-uitzending; 9.20 Idem. ROME (421 M.) 4.20 Vocaal- en instrumentaal concert; 5.15 Gramo foonmuziek; 8.05 Opera. WEENEN (507 M.) 7.55 Strijkkwartet. WARSCHAU (1411 M.) 7.35 Gewijde muziek; 10.00 Gramofoonmuziek. BEROMUNST-^B /wt M.) 330 Concert; 530 Gramofoonmuziek; 6.55 Idem.

Schager Courant | 1934 | | pagina 7