Plaatselijk Nieuws. Donderdag 29 Maart 1934. SCHAGER COURANT. Tweede blad. No. 9457 Critiek op de Regeering. Stavinsky „spion der politie". Voortvluchtige dief. Trambestuurder onwel geworden. De kwestie „Zaanland"—P.E.N. Verdedigingswerken op het Kornwerderzand. Predikbeurten. Drie doodvonnissen in Joego-Slavië. Handelsverkeer met Engeland. GESLAAGD VOOR DE AMBACHTSSCHOOL. Aan de Ambachtsschool te Den Helder verwierven nit onze omgeving een diploma: L. Schoor!, Scha gen; C. Tump, Schagen; A. Meringa, Kolhorn, allen metaalbewerkers; K. J. Burgman cn F'. Blaauboer, bei den te Schagcn, timmeren; terwijl onze plaatsgenoo- ten F. Komen en J. Ileemsbergcn werden bevorderd resp. naar de 3e en 2o klas. Onze plaatsgenoot J. Raven heeft zijn diploma tim meren behaald aan de Ambachtsschool te Alkmaar. VRIJZ. HERV. LIDMATENCLUB. Reeds gcruimen tijd werd behoefte gevoeld aan meer organisatie onder de jonge lidmaten der Herv. Kerk. De bestaande afdeeling van de V.C.J.B. omvat vrijzinnig-godsdienstige jongeren van verschillende kerkgenootschappon en is niet in het bijzonder voor lidmaten bestemd. Gisteravond waren er heel wat jonge lidmaten in de kerkzaal aanwezig, die spon taan besloten tot oprichting van een club, die één keer per maand zal vergaderen en die bij verschil lende gelegenheden met de V.C.J.B. hoopt samen te werken. Reeds tNMbn 48 jongeren toe. Als voorzitter werd aangewezen Da. J. Eikema, terwijl verder in het voorloopig bestuur gekozen werden de heeren J.-L. Lutjeharms en A. Houtkooper, en do dames A. H. P. de Vries en E. Holema. VOLKSONDERWIJS „SCHAGEN.- De afd. Schagen van Volksonderwijs hield Woens dag 28 dezer haar jaarvergadering ten huize van den heer J. Schenk. Aanwezig zijn 20 leden. Om even 8 uur opent do waarnemend voorzitter de heer W. J. do Groot met een woord van welkom, da vergadering. Herdacht wordt het ontvallen be stuurslid, de heer G. Rempt, die zeer veel deed voor Volksonderwijs. Vooral bij de oprichting van deze afdeeling deed Renipt zeer veel goeds. Met hem ging een goed kindervriend heen. Spr. deelt mede, dat naast het ontvallen van vriend Rempt in het bestuur nog 2 vacatures ontstonden door bedanken van de heeren Baas cn Buiskool. Na opening worden de notulen gelezen, welke on veranderd worden vastgesteld, met dank voor de juiste weergave. Ingekomen was een schrijven van 't Hoofdbestuur waarin wordt gewezen op den moeilijken tijd, welke Volksonderwijs meemaakt cn de strijd welke ge voerd wordt voor het behoud der openbare school. Niettemin, aldus is vervat in 't schrijven, kan een gestadige groei worden gememoreerd. Met een op roep om onverdroten voort te gaan, de belangen te dienen eindigt dit ingekomen schrijven. .Medegedeeld wordt dat do heer Bosch tot bode werd benoemd, in plaats van den heer Domper, die naar elders vertrok. Hot jaarverslag, door den secretaris gelezen, wordt onder applaus aangenomen. Dit verslag ademde een goede geest. De afdeeling groeide van 24 leden aan tot ongeveer 150. Gememoreerd werden de gevoerde acties tegen opheffing der scholen te Haringhuizen en St. Maarten. Vervolgens bracht de penningmeester, de heer J. Lookman. verslag uit der financiën, waaruit een zuinig beheer sprak. Er werd een klein batig saldo overgehouden. Den penningmeester werd dank gebracht voor zijn goed gehouden beheer en 't keurige verslag. Het verslag der algemeene vergadering, te Utrecht gehouden en door den heer de Groot uitgebracht, die de afdeeling vertegenwoordigde, werd door de vergadering met aandacht gevolgd. Rapporteur werd voor de weergave dank gebracht. Thans was aan do orde de verkiezing van drie bestuursleden in de vacatures Rempt, Baas en Buiskool. De stemmingen hadden 't volgende resul taat: Bij eerste stemming werd gekozen de heer v. d. Ben; de tweede stemming had tot resultaat, dat de heer J. J. de Vries werd gekozen, terwijl hij her stemming de heer Nieuwland van Keinsmerbrug als bestuurslid werd verkozen. Allen namen hun be noeming aan. m De rondvraag leverde eenige huishoudelijke vra gen op. Daarna volgde sluiting. BANNE OF POLDER BURGHORN. Woensdagmorgen had in café „Het Oude Slot" van den heer W. J. F. van Erp een vergadering plaats van stemgerechtigde Ingelanden van den Banne of Polder Burghorn. Na opening door den Voorzitter, den heer D. Bas, wordt aangeboden de rekening over 1933, welke on veranderd wordt vastgesteld. De aangeboden bcgrooting, sluitende in ontvangst en uitgaaf op f 4627.01 met een bedrag aan onvoor ziene uitgaven van f 365.51 wordt vastgesteld. De lasten zullen precies eender blijven als vorig jaar, n.1. f 11.— per H.A. Aangenomen wordt voorts het voorstel van het bestuur om een gedeelte weg, groot 648 M., loopen- de van Zeegebuurte langs de Schager Wiel tot den Valkooger weg, in beheer en onderhoud over te dragen aan het Hoogheemraadschap N.-H. Noor derkwartier. De weg zal een breedte verkrijgen van 4 Meter. Verder niets meer aan de orde zijnde, volgt slui ting. DAAR KLOPT IETS NIET! Het stuk van bovengenoemden naam, dat op den lsten Paaschdag door de Vereenigde Schouwspelers, onder regie van Pierre Mols in 't Noord-Hollandsch Koffiehuis wordt gegeven, zal blijken een kostelijk blijspel te zijn. Rijk aan kluchtige situaties en ko mische misverstanden. Trouwens, van Pierre Mols weten we dat wat hij geeft, af is. Het heeft cachet, het is vlot en frisch als zijn spel. Wie dus gewaarborgd wil zijn, den lsten Paasch dag met een welbesteden avond te besluiten, die ga dit stuk zien. Hij zal ongetwijfeld enthousiast naar huis gaan. NEEN KAATJE!!! niet met een naadje! maar steekje voor steekje en draadje voor draadje, breien wij de fijnste wollen Kousen zeer netjes voor U aan, Ook allo andere soorten Wollen Kleeding, Kousen en Sokken. (Vraagt onze ijzersterke School-, Sport- en Voetbnlkousen) JAAP SNOR, Den Hel der. Zuidstraat 19 (let op den gelen winkel). Voor SCHAGEN: C. DE MOEL, Noord. Congres N.V.V. op 11 April. Het Nederlandsch Verbond van Vakvereenigingen belegt op Wonsdag 11 April, des morgens half elf in „Bellevue" (ingang Leidschekade) te Amsterdam een congres, hetwelk ten doel heeft: a. stelling te nemen tegen het streven der regee ring tot voortdurende verlaging van de loonen in de werkverschaffingen en ten aanzien van de verslechte ringen der steunnormen; b. protest aan te teekenen tegen de invoering van de z.g. „contra-prestatie" en den eisch te stellen van de 40-urige werkweek tegen de plaatselijk geldende loonen; c. bespreking van het 60-millioenen-plan der regee ring; d. het opnieuw stellen van eischcn voor de werk- looze jeugd. De heer H. Lindeman, bestuurder van het N. V. V. zal over bovenbedoelde onderwerpen een inleiding houdra* Zijn relaties mot inspecteur Bayard. Cheques van Dubarry gevonden. De commissie van onderzoek inzake de Stawinsky- affairc heeft gisteren, zooals reeds gemeld, inspecteur Bayard gehoord, die in Juli 1926 den oplichter te Marly-lc-Rol heeft gearresteerd. Bayard gat een relaas van de omstandigheden, on der welke Stawinskv hem sinds 1929 inlichtingen ver strekte. Twee jaar lang heeft de oplichter hem gegevens verschaft over de kringen van aan narcotica vcrslaaf- I den, dieven cn effecten-zwendelaars. Er ontstond een controverse over de te Brussel en C.nnnes gestolen fondsen. Volgens dc mededcclingen der leden van de commissie, schijnt 't, dat Stawins- ky en zijn handlangers dc stukken ontvreemdden en zich vervolgens op hun verdediging voorbereidden door Bayard te vragen, of hij van den diefstal op do hoogte was gesteld. F.cn lid van de commissie deelde mede, dat men zich van November 1028 tot Mei 1931 bij de gerechte lijke politie 45 maal met Stawinsky had bezig gehou den, echter zonder dat cenigerlei gerechtelijke actie tegen hem ondernomen werd Nog meer chiques. Naar Reuter uit Parijs meldt, hcoft men in twee banken aldaar beslag gelegd op 243 cn 43 chèques, uitgeschreven door Dubarry, den gewezen hoofd-redae- teur van de Yolonté. Na een onderzoek van de souches van chèques van Stavinsky, heeft de directeur van het gerechtelijke identiteitsbureau bekend gemaakt, dat er treen sporen van radeering of uitwassching op de souches zijn. Na een langtiurlgo achtervolging en veel moeite weer gepakt Dinsdagmiddag heeft do boerenarbeider B. bij de politie te Alphen aan den Rijn aangifte gedaan van diefstal van een portemonnaie, inhoudende ongeveer f 13 uit zijn woning. Als verdacht van dezen diefstal werd *s avonds aangehouden do 2Gjarigo zoon van B., een goede bekende van do politie. Nadat hem een voorloopig verhoor was afgenomen, zou hij naar het arrestan tenlokaal in dc Schoolstraat worden overgebracht, maar eenmaal buiten trachtte B. aan zijn bewaker te ontsnappen. Er ontstond een hevige worsteling, waarbij beiden over den grond rolden tot B. zich tenslotte wist los te rukken en het hazenpad koos in de richting van de Julianastraat Daar het voorval zich in het centrum van de ge meente afspeelde, nam al spoedig een groot aantal Êersonen aan dc achtervolging deel. Men zag hoe i. het erf van den rijwicllTandelaar v. Ri oprend* doch toen de achtervolgers daar aankwamen, bleek hij spoorloos verdwenen te zijn. .Na Jaug .zooken vond men hem echter onder een auto. Daarin zat hij vastgeklemd, zoodat hij er slechts met moeite onder vandaan kon worden gehaald. B. werd op nieuw, en ditmaal onder zorgvuldige bewaking, naar het arrestantenlokaal gebracht. Tijdens de rit een beroerte gekregen. De tram reed door. Het heeft Dinsdagavond maar weinig gescheeld, of een motorwagen van lijn 5 van de H.T.M. te 's-Gravenhage had ernstige ongelukken kunnen ver oorzaken. De conducteur van do tram, welke om 11 uur 41 van de Prinsessegracht was vertrokken, belde even voorbij het Regentcsscplein, voor de halte Becklaan. De tram reed echter kalm door zonder te stoppen. Bij de halte Valkenbosch laan werd opnieuw gebeld, cn weer reed do tram door. Daarop begaven do con ducteur en een passagier zich naar het voorbalcon, waar bleek dat de bestuurder onwel geworden was. Do man had n.1. een beroerte gekregen en was in elkaar gezakt. De passagier had do tegenwoordig heid van geest direct de handle van de stroomver- deeler terug te draaien, waardoor de tram tot stil stand kwam. Gebleken is dat de handle op contact IV stond, zoodat de tram slechts een zeer geringe snelheid had in totaal zijn er IX contacten en boven V begint pas de eigenlijke rijsnelheid. De bestuurder is ter observatie in het ziekenhuis opgenomen. De directie van de Haagsche tram heeft naar het optreden van den tramconducteur, die op eigen initia tief terstond had moeten ingrijpen, een onderzoek in gesteld. Volgens verklaring van den conducteur zou zoowel hij als de trampassagier niet direct aan de mogelijkheid van een ongeluk hebben gedacht. De passagier, die binnen in den wagen zat, was echter eerder bij de voordeur dan de conducteur, die hem op den voet gevolgd was. Bij informatie naar de mogelijkheid van derge lijke ongvallen op eensmanswagens der Haagsche tram, deelde de directie der H. T. M. mede, dat deze wagens de z.g. „doode mans" stuurinrichtingen hebben evenals op de electrische treinen in gebruik zijn. Wordt do bestuurder onwel dan laat hij het handvat los, waardoor de tram of trein automatisch stopt. INBRAAK IN EEN BOERDERIJ. Veertien honderd gulden meegenomen. Gisternacht om 2 uur is bij de Gebr. P. en F. v. der Ven., landbouwers aan den Heuvel te Gcmort, ingebroken. De dieven hebben zich toegang verschaft door openschuiving van ccn raam aan do achterzijde van het huis. Een kast is opengebroken, en daaruit is een be drag van ongeveer f 1100 ontvreemd. Dc politie heeft de zaak in onderzoek. KOLENDAMPVERGIFTIGING. Dinsdag heeft zich bij den heer C. v. d. M. te Har- dinxveld een geval van kolendampvergiftiging voor gedaan..De dienstbode, die het eerst bemerkte dat in huis iets niet in orde was, kon nog bijtijds een buurman waarschuwen. Toen deze ter hulp snelde, bleken alle bewoners reeds bewusteloos te zijn. TV levensgeesten konden echtér weer worden opgewekt. De toestand van v. d. M. was echter zoodanig, dat hij naar het ziekenhuis moest worden gebracht. Overeenstemming met de „Zaanland". De uitkeeringen aan de Zaan-gcmecn- ten blijven gehandhaafd. Bij brief van 28 Februari j.1. deelden Gcd. Staten van Noord-Holland den loop van zaken mede ten opzichte van de levering van electrischen stroom aan de gemeenten Wormcrvcer, Wormer, Koog a. d Zaan, Zaandijk, Westzaan, Krommenie, en werd do indiening van een suplcmentoire begrooting voor een eigen distributienet aangekondigd. God. Staten declen thans mede, dat met de N. V. Electrische Stroomverkoopmij. Zaanland alsnog overeenstem ming is verkregen, zoodat het leggen van een eigen net achterwege kan blijven. De thans met de Mij. Zaanland getroffen regeling komt, wat haar gronlngen betreft, overeen mot het in April van het vorige jaar gedane nanl>od. Van de som die voor de overneming van de bezittingen van de Zaanland was aangeboden, moesten dc kosten, veroorzaakt door de werkzaamheden verbonden aan het aanleggen van een nieuw net in do gemeente Krommenie en Zaandijk worden afgetrokken. Ged. Staten wijzen er nog op dat de in uitzicht gestelde uitkeering aan de bij deze aangelegenheid betrokken gemeenten ten volle gehandhaafd wordt als de Mij. Zaanland aan hare lcvcringsvorpliehtigen zal hebben voldaan cn alle gemeenten zich binnen vier weken op de tusschen de provincie cn de Mij. Zaanland getroffen overeenkomsten zullen hebben aangesloten op de wijze als nader is omschreven. Naast het door de Staten bij besluit van 23 Decem ber 1932 in het bijzonder ter zake van de Mij. Zaan land verleende credict van f 500.000 staan nog be dragen uit andere voor overneming van distributie netten gevoteerde gelden ter beschikking, zoodat voor de kosten, verbonden aan do uitvoering van de overeenkomst, waaronder die tot den aankoop van het net, het indienen van een suppletoiro bcgrooting thans achterwege kan blijven. En bij den Oever. Het werk aanbe steed. Vanwege de Genie is gister aanbesteed het bou wen van verdedigingswerken als gevolg van de af sluiting van de Zuiderzee. Dertigsie gedeelte: Het maken van betonnen gebouwtjes bij en het verrich ten van werkzaamheden van verschillenden aard aan de verdedigingswerken op het Kornwerderzand en bij den Oever. Raming f 125.500. Het laagst werd ingeschreven door de firma S. A. Sanders en H. Werner te Rijswijk voor f 112.000. DONDERDAG 29 MAART. V. C. J. B. Anna Paulowna, nam. half 8, Bijeenkomst. VRIJDAG 30 MAART. NED. HERV .GEMEENTE. Schagen, \oorm. 10 uur, Ds. Eikema. Bev. van lidmaten. Extra collecte. Schagerbrug, nam. 7 uur, Ds. Witkop. Avondm. Huisduinen, nam. 6% uur, Ds. M. van Wichen. Liturgische dienst. Julianadorp, nam. 8 uur, Ds. M. van Wichen. Liturgische dienst. Oudkarspel, nam. 7 uur, Ds. Van Dijk. Avondmaal. Anna Paulowna, voorm. 10 uur, Ds. Vorstman. Avondmaal. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Hippolytushoef, nam. »ur. Ds. H. W. Meihuizen. EVANGELISATIE. Schagen, nam. 6.45 uur, Ds. de Geus van de Bilt Breczand, voorm. 10 uur, de heer Boon. Nam. IV2 uur, de heer Boon. VRIJ EVANGELISCHE GEMEENTE. Winkel (t.o. 't Raadhuis), nam. 7 uur, Ds. Ruijs. ZONDAG 1 APRIL. NED. HERV .GEMEENTE. Schagen, voorm. 10 uur, Ds. Eikema. Barsingerhorn, nam. 2 uur, Ds. Van de Poel. Burgerbrug, zie St. Maartensbrug, Callantsoog, geen dienst. St Maartensbrug, nam. 2 uur, Ds. Witkop. Oudesluis, voorm. 10 uur, Ds. Witkop. Extra coll. Petten, geen dienst Schagerbrug, zie Oudesluis. Sint Maarten, voorm. 0V2 uur, Ds. Tinholt. Julianadorp, voorm. 10 uur, Ds. M. van Wichen. Huisduinen, nam. 7 uur, Ds. M. van Wichen. Hippolytushoef, voorm. IOV2 uur, Ds. Van Beek. Den Oever, nam. 2 uur, Ds. Van Beek. Doopsbe- diening. Westerland, nam. 7% uur, Ds. Van Beek. Nieuwe Niedorp, voorm. 10 uur, Ds. Van Baaien. Oudkarspel, voorm. 10 uur, Ds. Van Dijk. Noordscharwoude, voorm. 10 uur, Ds. de Leeuw. Dirkshorn, geen samenkomst. Winkel, geen samenkomst. Heerhugowaard, nam. 2 uur, Ds. Van den Kieboom. Anna Paulowna, voorm. 10 uur, Ds. Vorstman. Doop. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Barsingerhorn, voorm. 10 uur, Ds. B. van der Veen. Oudesluis, nam. 2 uur, Ds. R. van der Veen. Hippolytushoef, voorm. 10 uur, Ds. H. W. Meihui zen. Extra collecte. Nieuwe Niedorp, voorm. 10 uur, Ds. Haars. EVANGELISATIE. Schagen, voorm. IOV2 üur, Ds. Kloosterman van Amsterdam. Collecte. Breezand, voorm. 10 uur, do heer Boon. Nam. 3y2 uur, de heer Boon. Hippolytushoef, voorm. 10 uur, do heer O. Deen. THE STAR OF HOPE MISSION. Julianadorp, nam. 6.45 uur, dc heer J. Scvcnsma, van Amsterdam. VRIJ EVANGELISCHE GEMEENTE. Winkel (t, o. 't Raadhuis), nam. 3 uur, Ds. Ruijs. MAANDAG 2 APRIL. NED. HERV. GEMEENTE. Burgerbrug, geen dienst. Callantsoog, geen dienst. St. Maartensbrug, geen dienst Oudesluis, zie Schagerbrug. Petten, voorm. 10 uur, Ds. Tinholt. Schagerbrug, voorm. 10 uur, Ds. Witkop. Aartswoud, voorm. 10 uur, Ds. Los. EVANGELISATIE. Schagen, voorm. 10V2 uur, Ds. Bartlema van Zeist. Bediening H. Doop. Breezand, voorm. 10 uur. de heer Boon. VRIJ EVAUaSLïGCnE GSMnnriTE. Kolhorn (bij den beer Boers), nam. 6 uur Ds. Ruijs. Langereis (bij De Jager) nam. 8 uur Ds. Ruijs. DONDERDAG 5 APRIL. NED. HERVORDME GEMEENTE. Schagen, nam. 2 uur. Ds. Eikema. Huwelijksinze gening. Barometerstand op Donderdagmorgen 8 u.: 763 m.M. Vooruitzichten: Onzeker. Temperatuur: 5 gr. C. is 41 gr. F. moet zjerf ONZE BRIL PAST... DE PRIJS OOK I Firma GEBR. ROTGANS SCHAGEN Wenaas aanslag op den koning. Drio mannen, die 22 December 1933 een aanslag op koning Alexander van Zuidslavië beraamd hadden, zijn gisteren te Belgrado ter dood veroordeeld. D. N. B. meldt nader uit Belgrado: Het hof tot bescherming van den staat heeft 3 per sonen ter dood veroordeeld, twee arbeiders en een stu dent, wegens een samenzwering tegen het leven van den koning. De drie veroordeelden hadden van eer. emigranten-organisatie in Italië de opdracht aan vaard den koning te vermoorden legen een geldelijke bclooning van ongeveer 15.000 gulden. In December vertrokken de mannen naar Zagreb (Agram) voorzien van bommen en dolken, maar zij treuzelden met de uitvoering van hun plannen en la ter werden zij gevangen genomen, na een gevecht dat een politieman het leven heeft gekost. Voorloop!ge invoerconsonten. Dc Ncdcrlandsche en Engelsche regeeringen heb ben besloten, in onderhandelingen te treden over de regeling van het wederzijrlsche handelsverkeer. Deze onderhandelingen, die vermoedelijk spoedig 'n ahn- vang zullen nemen, zullen van beide zijden geschie den op basis van den status quo. In verband daar mede worden voor ccn gelimiteerde periode ten be hoeve van importeurs, die goederen uit Engeland im porteeren. welke aan contingenteering onderworpen zijn, invoervergunningen beschikbaar gesteld op do basis van de consenten welke deze importeurs ver kregen, voordat dc recente verlagingen der contingen ten van kracht werden. Uit oe OMGEVING WIERIKGERWAARD Het nog kort geleden opgerichte Arbeiderskinder- koor zal op den len Paaschdag in de zaal van den heer Schenk zijn eerste uitvoering geven. Opgevoerd zal worden de Operette „Jantje in Moddcrstad". „W.A.Z." zal aan dezen avond haar medewerking verleenen. LANG END IJ K OUDKARSPEL. De yisschersvereeniging „Geestmerambacht" hield baar jaarlijksche algemeene vergadering ten huize van den heer K. de Hart alhier. Daar wij echter geen uitnoodiging voor deze vergadering ontvingen, kun nen wij hiervan geen uitvoerig verslag geven en vol staan met een kort overzicht, wat aan de Alkm. Crt. is ontleend. De voorzitter, de heer E. Vlug, wees er op, dat het hoe langer hoe slechter wordt met de vooruitzichten en behaalde resultaten der visscherij. De visch is niets waard. Het jaarverslag wees uit, dat heel wat nootgoed is uitgezet en zal, gezien de gunstige toe stand der kas, dit jaar weer 200 p. moeten worden uitgezet. De aftr. bestuursleden werden allen her ben, doch de heer E. Vlug stelde zich niet meer be schikbaar en werd de heer P. Jong in zijn plaats ver kozen. Voor het fuikenvisschen werden krappere bepalingen vastgesteld. De aalzegcn moest er uit gaan, volgens de leden. Bij het einde der vergadering werd de heer E. Vlug, dio drie en dertig jaar bestuurslid der vereeniging is geweest (waarvan 7 jaar secretaris en 19 jaren voor zitter), door den secretaris, den heer P. Glas toege sproken. en dank gebracht voor hetgeen hij tot het welzijn der vereeniging had gedaan. De heer Vlug werd tevens tot eerelid benoemd. Hem zal een vul pen als blijvend aandenken worden geschonken. Door de landelijke rij vereeniging Oudkarspel werd Woensdag in het lokaal van den heer C. Vis een f^estvergadering gehouden, waaraan door verschillen de personen medewerking werd verleend. De avond is goed geslaagd. WIE R!N G E N De heer L. de Neeff, tot 1 Maart j.1. Uitvoerder der Afd. Kunstwerken bij de M.U.Z., heeft zich alhier ge vestigd als expert op het gebied van Haven- en Wa terbouwwerken. Opvoering t.Bulletje en Boonestaak" en „Dc Wereld op zijn kop" door de Jonge Spelers o.l.v. Ben Groo- neveld. Op Zondag 1 April (le Paaschdag) zullen boven genoemde tooneelstukken in Cinema De Haan wor den opgevoerd. Het populaire „Bulletje en Boone staak", een verhaal van A. M. de Jong, is door den schrijver in een tooneelstuk omgewerkt en werd roods in vele plaatsen van het land met groot suc ces opgevoerd. Hier valt iets te genieten voor de jeugd, 's Avonds 8 uur voert dezelfde tooneelgroep op: „De wereld op zijn kop", een tooneelstuk, ont leend aan de roman van Upton Sinclair „Het Dui zendjarig Rijk", bewerkt voor het tooneel door A. M. de Jong. Volgens een recensie in het Volksblad, is het De •Tong gelukt hier een ernstig onderwerp te behande len in blijspeltrant en op humoristische wijze de fi- guren uit te beelden. De Jonge Spelers hebben op tooneelgebied een goede naam en valt er dus voor tooneel liefhebbers dezen avond iets te genieten. Zie voor bijzonder heden de advertentie in dit blacL

Schager Courant | 1934 | | pagina 5