Raad Zijpe. HONiG'S JULIENNESOEP 6 borden voor 20 ets. Raad Wieringen. Vergadering van den Raad op Woensdag 28 Maart 193 i, des voormiddags te 10 uur. Voorzitter do heer J. de Moor, burgemeester; secretaris de heet: J. A. de Boer. Afwezig is de heer Joh. C. Bruin, met kennisge ving van verhindering. Van de ingekomen stukken vermelden we, dat het beroep van N. Snip, inzake toepassing van art. 13 der L.O.wet 1920 gegrond is verklaard, en dat over het tijdvak 1 September '31—30 April '32 een bedrag van f 103.18 uit de gemei>ntekas aan Snip dient te worden betaald. De kosten van de autobus en niet van de tram moeten hier tot grondslag dienen. Ged. Staten gaven in overweging ook t.a.v. ande re verzoeken de genomen besluiten in te trekken en rekening te houden met de kosten van vervoer per autobus. B. en W. stellen voor de eenmaal genomen be sluiten te handhaven. Aldus wordt besloten. Enkele ingekomen jaarverslagen zullen circulee- ren. Een contact-commissie. Door den Zijper Bestuurdersbond was verzocht om instelling van een z.g. contact-commissie inzake werkverschaffing. Gemeend wordt dat daardoor veel teleurstelling voorkomen kan worden. De meerderheid van B. en W. stelt voor, afwij zend op het verzoek te beschikken. De minderheid van het college, de heer Xannis, is voor inwilliging van het verzoek. Hij wijst er op, dat niet bedoeld wordt een verwijt aan het huidige college te maken, maar de werkloosheid neemt steeds toe en voor B. en W. is het een moeilijke tack om het den werkloozen naar den zin te maken. Het schept een grief dat verschillende werkloozen steeds voor bepaalde tewerkstelling in aanmerking komen en de gewenschte commissie zou medewer king verlcenen om tot een goede regeling te komen. Werkgevers en werknemers zullen dienen samen te werken, opdat het niet meer voorkomt, dat sommi ge personen week aan week aan 't werk zijn en an deren daarentegen uitgesloten. De Voorzitter maakt de meening van de meerder heid kenbaar. Zij meent dat een contact-commissie overbodig is, geen voordeel biedt aan de arbeiders, noch aan de gemeente. Spr. ziet in het adres wel een brevet van onbekwaamheid, en accepteert dat niet. Door den raad is nimmer aanmerking ge maakt. Dat er fouten gemaakt zullen zijn, zal wel zoo zijn, maar dan zijn ze hersteld. En met een contact-commissie zullen er ook fouten worden gemnakt. Zooveel mogelijk zijn de werkgevers vrij gelaten in hun keus van arbeiders. Het gaat hier in hoofdzaak om het slootwerk, maar dan moet niet vergeten worden, dat het daarvoor een bijzon der geschikte winter wAs. Rovendien. lang niet alle werkloozen zijn voor dit werk geschikt en de werkgevers w'llen niet alle arbeiders in hun sloo- ten hebhon. Fr zijn or die ln dat onzicht op de zwarte lijst staan. Als ces'not wordt, moeten de menschon geregeld in de slooten staan, en daarom zal een regeling, die alle arbeiders bevredigt, moei- lijk ziin te w'mon. Als aan een wenseh van de con tact-commissie werd voldaan, vreest spr. dat de werkgevers dan niet meer zullen laten slooten. Ook vreest snr. door een contact-commissie een stjig'ng van uitgaven. De heer Van der Sluijs zegt dat in het adres staat dat de eontact-eomnrssio werk-ohiecten in handen wil hebben, maar R. en W. hebben dat zelfs niet. Ook snr. wijst on de moeilijkheden hij de regeling van het slootwerk en wiist on bet be lang. dat slootwerk te houden. Dat slootwerk is een extraatje voor de arbeidersklasse rn nu moet n!et geoordeeld worden: „ik heb het liever zelf, dan dat hij het heeft". De conclusie van spr. is dat de rege ling in handen van B. en W. moet Miiven. Zooveel moeeüik zal getracht worden de onbillijkheden op te heffen. De heer Nannis ontkent, dat er snrake is van het maken van eenig verwijt. Spr. herhaalt dat aan één stuk week aan week mensrhrn aan het werk zijn. die er niet voor in aanmerking komen. Do heer Smit: Dat is aan jezelf een brevet van onbekwaamheid. De heer Xannis gelooft niet dat door een andere regeling klanten zullen worden verloren. De werk verruiming moet ten bate van allo arhe'ders zijn en een hetere regeling is zeer goed mooelijk. met be hulp van een contact-commissie. De werkgevers baas laten, is wel goed, maar de gemeente moet baas blijven over de gelden, die zij beschikbaar stelt en het werk moet niet uitslutiend voor vriend jes gereserveerd worden. De Voorzitter zegt dat nimmer één der arbeiders die spr. dikwijls spreekt, aanmerking op de rege ling heeft gemaakt en nu komt de Z.B.B. met het verzoek om een contact-commissie. Slechts één per soon heeft het eens tegen spr. opgenoemd. De heer Blom meent dat B. en W. niet bevreesd behoeven te zijn, dat de contact-commissie ongeschik te mcnschen zal aanwijzen. Spr. wijst er op, dat de werkgevers niet alle werk loozen uit de gemeente kennen. De heer Dignum zegt als molenmecster er altijd voor te hebben gewaakt dat gezinshoofden te werk werden gesteld. Spr. wijst er op, dat het in de prak tijk voorkwam dat de een geen laarzen had, de an der geen schop en dat werkt in de hand dat dik wijls dezelfde nienschen voor het slootwerk worden genomen. Spr. denkt ook dat do contactcommissie geen verbetering zal brengen. De heer Xannis merkt op dat de klachten naar voren worden gebracht door de organisaties, in de zen door den Z.B.B. Hij, die geen materiaal heeft, valt natuurlijk automatisch uit. De heer Van der Sluijs vindt het pijnlijk, dat de heer Xannis niet afwacht liet resultaat van het voor- neme;! van B. en W. om de fouten te verbeteren. Over de ruggen van B. en W. wordt uitgespeeld „ik heb het liever, dan dat hij, het heeft". De hoer Nannis neemt die persoonlijke aanval op hem niet. B. en W. hebben erkend dat het in 1932 niet goed is gegaan, en in 1933 ging het nog slechter. B. cn W. kunnen niet alles naloopcn en wat is er tegen om een paar mcnschen naast B. en W. te hebben. De heer Van der Sluijs: Hot zouden er minstens 6 moeten zijn. De lieer Dignum: Het zal uitstel van werk wezen. De heer Blom vraagt, of als het verzoek wordt verworpen, de menschcn van Pelten dan eens in aan merking mogen komen. De heer Dignum merkt op dat zij zich zelf tot de werkgevers dienen te wenden. De Voorzitter wijst nog op het onzinnige van de vraag om de wcrkobjecten in handen te mogen heb ben. Met 7 tegen 3 stemmen wordt besloten het ver zoek af te wijzen, voor inwilliging stemden de hee- ren Blom, Rens en Xannis. De afd. Oudesluis van het Centraal Genootschap „Vacantiekolonies" verzoekt subsidie voor verlenging der uitzending van J. Marees Dz., naar Xunspeef. Verlenging van 1 Maart tot 1 April 1934 wordt nood zakelijk geacht. B. en W. stellen voor daartoe een subsidie te ver- leenen van 50 cent per verpleegdag, tot een maxi mum-bedrag van f 15.50. Wordt goedgevonden. Voor alle werklooze arbeiders. De Zijper Bestuursdersbond verzoekt niet alleen aan werklooze landarbeiders, doch aan alle werk looze arbeiders een brandstoffentoeslag te verstrek ken, op hun kasuitkeering. B. cn W. merken op: Ingevolge Raadsbesluit van 19 December 1933 wordt aan trekkende leden van landarbeidersbon- den een wekelijksche brandstoffentoeslag verstrekt. De kasuitkeeringen van andore arbeidersbonden (bouw(vak)arbeiders cn transportarbeiders) is hoo- gor dan die der landarbeidersbonden. De uitkeerin- gen aan de leden van den Alg. Ned. Bouwarb.-bond waartoe in deze gemeente de meeste leden bo booien is zelfs f 1.80 per week hooger dan de uitkeeringen van de landnrbeidersbonden. Op grond hiervan stellen B. en W. voor, afwijzend op het verzoek \an den Zijper bestuurdersbond te beschik ken. De heer Xannis wijst daartegenover op de hoogerc contributie, dio de bouwvakarbeiders moeten beta len cn stolt voor den Iuandstoffentoeslag aan do an dere werklooze arbeiders te geven. De heer Blom wijst er op dat de bouwvakarbei ders te Petten f 2 contributie betalen, en die men schcn geven een gulden nan het fonds van ouden van dagen, en komt dat niet ten laste der gemeen tekas. De heer Doorn wil op het verzoek ingaan, de be trokken menschcn kloppen niet spoedig bij de ge meente aan. De Voorzitter deelt mede, dat het B. en W. niet bekend was die bijdrage aan het fonds voor ouden van dagen. De heer Van der Sluijs heeft na de toelichting van den heer Blom niet zooveel bezwaar tegen inwilli ging, maar vraagt hoe lang die kolentoeslag tnoct worden gegeven, tot 1 April of tot 1 Mei; do trek kingsperiode. De heer Smit wil met ingang van 1 April de brandstoffentoeslag nan de landarbeiders intrekken, omdat ook bij de rijkswerkverschaffing die toeslag wordt ingetrokken. De hoer Xannis merkt op dat dan de menschcn in trekkingsperiode ongunstiger positie komen tegen over do nienschen in werkverschaffing. Dc heer Blom wil den brandstoffentoeslag aan de bouwvakarbeiders willen verlcenen met terugwer kende kracht, vanaf het oogenblik, waarop de land arbeiders den toeslag verkregen. De heer Dignum wil den toeslag gegeven zien, voor den winter, dus tot 1 April. De heer Xannis merkt op dat de bedoeling van het adres is. dat aan het geven van toeslag aan bouwvakarbeiders, terugwerkende kracht wordt go- geven, tot het tijdstip, waarop de landarbeiders den toeslag hebben gekregen. Het verzoek brandstoffentoeslag aan bouwvakar beiders wordt ingewilligd, tegen stemden de heeren Van der Oord, Smit en De Boer. Met 7 tegen 3 stemmen wordt besloten op 1 April het geven van brandstoffentoeslag stop te zetten, tegen stemden de heeren Blom. Rens. en Xannis. Enkele verzoeken om ontheffing van honden belas- ting worden ingewilligd, zoomede een verzoek om ontheffing van schoolgeld. Het Ambtenarenreglement. Door tusschenkomst van Ged. Staten heeft de Mi nister van Binnenlandsche Zaken de gemeentebestu ren uitgenoodigd in de ambtenarenreglementen be paald" wijzigingen (aanvullingen! aan to brengen. Betreft bepalingen inzake revohitionnaire gezind heid, ontslag nan vrouwelijke ambtenaren, die in het huwelijk treden enz. De hoeren Blom en Xannis stemden tegen, de ove rige leden voor. Volgt wijziging van dc gemeentebegrootingen, dienst 1933 en 1934. Bij die voor 1934 komt mede in behandeling de nota van opmerkingen van Ged. Staten. T.a.v. der dienst 19143 merkt de secretaris op dat voor zoover thans is na te gaan/ deze dienst er niet onvoordeelig voor staat. Over de begrooting 1934 licht de secretaris toe. dat voor werkverschaffing en steunverleening was geraamd lesamen f 20.000, voor bijdrage van het rijk I 2500. Aan de hand van inmiddels verschenen circulai res zou do rijksbijdrage niet 35 pet. maar 50 pet. zijn. Mede in verhand niet de inmiddels genomen besluiten zal de rijksbijdrage over 1934 voor onze gemeente zijn f 10519.65, wanneer de gemeente voor werkverschaffing cn steunverleening uitgeeft f 29100, n.1. f 21100 van werkverschaffing en f 5000 van steunverleening. Aan de hand van reeds gedane uitbetalingen dient de betrokken post werkverschaf fing en steunverleening ten laste der gemeente ko mende, verhoogd te worden niet f 4100. B. en W. mccnen die meerdere uitgaaf te kunnen dekken, me de door de opcenten op de hoofdsom der perso- necle belasting niet 10 te verhoogen en te bepulen op 20. De wijzigingen worden goedgekeurd. Mede wordt daarbij aangenomen het voorstel van B. en W. het aantal te heffen opcenten op de hoofd som der personeelc belasting tnct Ingang van het jaar 193i met 10 te verhoogen cn te l>epalon op 20. De heer Doorn zegt dat er wel «reen anderen uit weg zal zijn, maar waar moet het heen? Spr. meent dat aan do salarissen der ambtenaren toch wel wat getornd had kunnen worden. Spr. noemt do sala rissen der wijkverpleegsters en den ambtenaar ter secretarie. De Secretaris wijst op het pensioensverhaal van rijkswege. De beer Van der Sluijs vestigt de aandacht op den betrekkelijk lagen post „onvoorzien" n.1. f 2600. B. en W. zien geen anderen uitweg dan de opcenten personeelc belasting te verhoogen. Twfnttg opcen ten lijkt vrij gunstig, maar in werkelijkheid, zullen 150 opcenten on dc personeele belasting worden ge heven. en dat waar soms croon inkomtsen zijn. Do heer Dignum kan zich daarom moeilijk met het voorste! van B. en W. vereonigon. Het moet al tijd gezocht worden daar. waar het niet Is. Spr. grijpt liever daar waar het wel is, maar waar het niet mag. De heer Van der Sluijs zegt dat de heer Dignum het oog heeft op de salarissen der amhtenaren, maar daar zn! weinig zijn to halen. Het pensioens verhaal zal door het Rijk worden geregeld. De lieer Dignum verhaalt het liever op de inkom sten. De heer Xannis meent dat rijk en provincie hun begrootingen sluitend trachten te maken ten koste van de gemeenten en noodgedwongen moeten daarom de gemeenten de belastingen opvoeren. Dc heer Doorn zou dan de opcenten op onge bouwd willen verhoogen. maar opgemerkt wordt dot dit niet voldoende geld opbrengt. Alleen de he*r Dignuin stemde tegen het voor ste? van B. on W. B. cn W. hebben den heer Corrcllé, te ambtenaar ter secretarie aangewezen, om den Secretaris bij on gesteldheid. afwezigheid of ontstentenis te vervan gen. Belediging als plaatsvervangend gemeente se cretaris vindt dan ook plaats. Op de desbetreffende vraag van den heer Doorn wordt geantwoord, dat de salarisregcling onveran der blijft. Felicitatie volgde. Bij de rondvraag dringt de heer Dignum aan op het vasthouden der bonden, waartoe de Burgemees ter reeds opdracht had gegeven. Hierna volgt sluiting. Vergadering vnn den Raad op Woensdag 28 Maart, 1934, des middags 2 uur. Voorzitter dc heer L. C. Kolff, burgemeester; secre taris de heer C. T. v. Duin. Alle leden zijn aanwezig. Als de vergadering is geopend, wijdt de Voorzit ter een kort woord aan de nagedachtenis van dc Koningin-Moeder. Op zijn verzoek staan de leden op, om door een oogenblik zwijgen, Haar nagedach tenis te oeren. De notulen worden gelezen, ze worden onveran derd vastgesteld. Diverse ingekomen stukken werden voor kennis geving aangenomen. Van den Minister van Sociale Zaken bericht, dat hij tegen liet verlcenen van toeslagen op de uitkee ringen uit wcrkloozcnkasscn.althans voorloopig geen bezwaar heeft, mits nan toeslag op die uitkecring bij den werklooze behoefte bestaat, een en ander met gezinsomstandigheden en gezinsuitkomsten. Die behoefte moet blijken uit een, geval voor geval, door B. en W. in te stellen onderzoek. Het bedrag van den toeslag moet evenredig zijn aan dc behoefte en mag in geen geval, met de uit kecring tezamen, overtreffen het bedrog, dat de werklooze krachtens de steunregeling zou hebben ontvangen, indien hij volgens dio regeling in aan merking zou zijn gekomen. In de kosten van toeslagen on uitkeeringen uit werkloozenkasscn, wordt vanwege het Departement geen subsidie verleentk Ontheffing reinigingsrechten. Aan E. Halfweeg Jz., D. Tijscn Dz., E. Huijbers, P. Kreijger Sr., A. Glim Mz., M. Koorn Cz., D. En gel Hz., en J. Slikker. Verzoeken van C. Brandsma, Jn. Kalevcld, Jb. de Haan, O. J. Bosker en Jn. Engel Mz. worden afge wezen. Tegemoetkoming vervoerkosten leerlin gen dez bijzondere scholen. B. en W. declen o.a. mede, dat deze vervoerkos ten belangrijk lager zijn geworden, in verband waarmede het wcnschelijk is het ten laste van de ouders en verzorgers gelaten deel dier kosten te verminderen. Daartoe bestaat bovendien aanleiding, omdat het bedoelde aandeel vrij hoog was, maar tevens op grond van den teruggang in de Inkomsten van vrijwel alle betrokkenen. Daar de verlaging der autobuskosten met 1 Juli 1933 is ingegaan, ls het do bedoeling de nieuwe regeling ook vanai dien datum te doen werken. De tegemoetkomingen worden vastgesteld. Wijziging gemeentelijke ambtenarenre glement. B. en W. stellen voor de bekende wijzigingen ln het ambtenarenreglement aan te brengen, welko betreffen: het tegengaan van uitingen hunner politieke ge zindheid door de ambtenaren door het dragen van uniformen cn onderscheidingsteekenen, het uitste ken van vlaggen e.d.; de uitkeering van jaarwedden aan ambtenaren, gedurende het verblijf in militairen dienst; het verlcenen van ontslag wegens revolutionaire gezindheid; het verleenen van ontslag aan vrouwelijke amhte naren. die in het huwelijk treden of in concubinaat gaan loven. B. en W. declen mede, dat het weinig zin heeft over de voorgestelde veranderingen in nadere be schouwingen te treden, daar bij in gebreke blijven, de Minister zich genoodzaakt zal zien zeil tot het aanbrengen der wijzigingen over te gaan. Dit geldt vooral voor do bepalingen betreffende de politieke en revolutionaire gezindheid, dnar de aangeduide regelingen klaarblijkelijk zijn ingegeven door reeds nan"cnomea beginselen vnn algemeen regeerings- he'eid. De bepalingen omtrent uitkeering van jaarwedden nan ambtenaren, die in militairen dienst zijn. zijn kennelijk een uitvloeisel vnn den wensch der Begee ring om deze aangelegenheid over het gehcele land un'form te regelen. De laatst vermelde voorschriften hebben ten doel de gehuwde vrouwelijke ambtenaar. wanToede da in concubinaat levende vrouw wordt gelijkgesteld, uit bet ambtenarencorps te weren. Hoewel de mee ningen over bet vóór en tegen vnn dezen maatregel altijd zeer verdeeld zijn geweest, gelooven B. en W„ dat dit voorschrift vooral in den t e gen woordl gen tijd oo prcMsehe gronden steeds minder verzet ontmoet. B. en W. hebben er geen bezwaar toeren. Ongemerkt dient nog te worden, dat de reeds gehuwde vrouwe lijke ambtennmn door de voorgestelde bepaling niet wo-den getroffen. B. en W. stellen daarom voor een besluit in dien geest te nemen. De beer Oden deelt mede. dat fijn fractie zich n'et met deze wijzigingen kan vereenigen, omdat do vrijheid der ambtenaren er door wordt belem merd en de mensehen gerangschikt worden bij tweederangs burgers. Ook met bet ontslag nnn ge huwde ambtenaressen knn de S.D. fractie zich niet vereen'gen. omdat geoordeeld wordt, dat de goliik- stplllng van man en vrouw gehandhaafd moet blij ven. Het voorstel van B. en W. wordt aangenomen met 8 tegen 3 stemmen, tegen do heeren Oden, P. Kooij en T.uh. De heer M. Kooij deelde mede, niet van harte vóór te stemmen. Vermindering aantal leerkrachten aan de school te HIppolytushosf. In verband met do gewijzigde leerlingen-schalen moot ingaande 1 April a.s. aan do O. L. school te Hippolvtushoef 1 der leerkrachten worden ontsla gen. waarna deze aanspraak zal hebben op wacht geld. Voor de overige scholen kan dc personeels formatie ongewijzigd blijven. Xa overweging van allo omstandigheden, mcenen B. en W., na genleegd overleg met den Tnsnectcur van het lager onderwijs, en het hoofd der school, te moeten voorstellen, ingaande met genoemden datum van 1 Anril 1934, eervol ontslag te verlcenen aan de onderwijzeres Mw. C. Eden—Roskam. Aldus geschiedt. Wijziging instructie gemeentcvroedvrouw. Tn verband met het in de vorige vergadering ge nomen hesluit om voor het verleenen door de vroed vrouw vnn verloskundige hulp nan on- en minver mogenden, van gemeentewege niet meer een bedrog van f 5.per geval uit te betalen, wordt de noodige wijziging in haar instructie vastgesteld. Belooning brandweerlieden. In de vorige vergadering is opgemerkt, dat de chef- monteur van de motorbrnndspuit te Den Oever, .T. Boersen. geen vergoeding ontvangt voor de in die functie te verleenen diensten. Daar deze diensten geheel overeenkomen met die van den chef-rponteur te Hipnolytusboef, die wel een vergoeding geniet, stellen B. en W. voor vanaf 1 Januari 1934. hem. be halve de gewone vergoeding van f 1.per uur bij brand tniet bij oefening), een gelijke vergoeding toe te kennen van f 75.— per jaar. Aldus wordt besloten Het urinoir te Den Oever. Over den toestand der publieke waterplaats in den Xoorderweg te Den Oever is reeds vele malen, nog laatstelijk in de vorige vergadering, geklaagd. Do inrichting, die torh ten gerieve van het publiek is aangebracht, schijnt, gezien dien toestand, door dat publiek weinig op prijs gesteld te worden. Daar door dc verplaatsing van dc standplaats der autobussen de behoefte aan een dergelijke inrichting op de tegenwoordige plek niet zoo groot meer is, en een andere plaats moeilijk is te vinden, nieencn 13. en W., dat het beter is voor te stellen dit urinoir te doen verwijderen, waardoor ten minste aan allo klachten een einde wordt gemankt. Do heer I.ont merkt op dat dc klachten die zijn vernomen, steeds maar van één petsoon kwamen niet van een groep en spr. vraagt zich af of na op ruiming de klachten niet grootcr zouden worden. Spr. meent dat een dergelijke gelegenheid er dient te zijn. De heer Lub heeft hetzelfde bezwaar, z.i. Is de door B. en VV'. voorgestelde maatregel een beetje te radicaal. Spr. zou willen dat eerst eens word uitge keken of er een andere geschikte plaats voor do in richting is. De heer Tijsen heeft ter plaatse een onderzoek in gesteld. ook al omdat spr. al bezwaren tegen oprui ming hoorde. Z.i. kan de inrichting een 25 meter noordelijker geplaatst worden, welke verplaatsing met eenlcr© kosten gepaard zal gaan en de inrichting dan niet zoo zichtbaar zal zijn. Spr. wijst er op, dat door de groote verontreiniging, geen gebruik van do inrichting werd gemaakt en zij thans ook is dicht getimmerd. Een potje! De heer P. Kooij meent dat als dan verontreiniging plaats vindt, er een potje in gezet moet worden. Den heer M. Kooij ls verplaatsing vande smeer lapperij geen cent waard en geeft in overweging het hcele obstakel op te ruimen. Dc heer Bosker wil de inrichting wekelijks doen opknappen. De Voorzitter zegt dat daar weinig liefheberij voor is. Gehoord de toelichtng van den heer Tijsen, trekken B. en W. hun voordracht in, zuilen dc be staande inrichting doen schoonmaken en dan pro- lieren iemand te vinden dio tegen vergoeding de in richting schoonhoudt. De heer M. Kooij stelt voor de inrichting af te breken en dan maar afwachten wat het publiek er van zegt. De heer P. Kooij ondersteunt dit voorstel, er aan toevocgeude dat er alleen maar droge minnen in komen. Het voorstel-M. Kooij wordt verworpen met 8 tegen 3 stemmen, voor stemden de heeren P. Kooij, M. Kooij en Bakker. Het voorstel van B. en W., de inrichting doen schoonmaken cn trachten iemand te vinden die haar regelmatig schoon houdt, wordt geacht to zijn aan genomen. De heer P. Kooij vraagt nog, waarom, als de in richting ten behoeve van het publiek, dat per auto bus wordt vervoerd, zoo noodig is, dan geen inrich ting bij Zomerdijk noodig is. Dc heer Tijsen zegt, dat bij Zomerdijk doorgaand verkeer is. De rondvraag. Do heer Lont verzoekt nog eens te waarschuwen tegen het laten losloopen van honden. De Voorzitter deelt mede, dat al processen-verbaal zijn opgemaakt cn de overtreders l»ehoorlijk gestraft worden. Do heer Oden vraagt of B. en W. al aandacht heb ben geschonken aan den toestand in de Klieftstraat. De Voorzitter deelt mede, dat do toestand B. cn W. meeviel. Een definitieve oplossing zal niet meeval len, want voor kinderen is bijna alles breekbaar. De heer Oden geeft in overweging nan den bene denkant een hek te plaatsen met een paar regels prikkeldraad. De heer Bosker adviseert aanbrengen van harmo nicagaas. De heer M. Kooij acht het noodzakelijk op den viersprong Poelwcg—Haukes de lantaarn 's nachts te laten doorbranden. Do heer Oden acht ook op den viersprong Holle- balg een lantaarn noodig. Do heer Lub vra%gt of er niet een verordening bestaat, waarbij het verboden is woonwagens bin nen do kom van het dorp te plaatsen. Rn wordt die verordening dan niet toegepast, want bij spr. is een woonwagen neergezet, dus binnen de kom. Do Voorzitter zegt dat er wel een verordening ls op het bouwen van woonketen, niaar niet voor het plaatsen van woonwagens. Do heer Lub zal dan in de volgende vergadering met een voorstel tot wijziging der verordening ko men. -- Hierna sluiting. ANNA PA V l O IV N 4 Loop der bevolking. Ingekomen: Mej. G. E. v. <1. Zalm van Xoordwijk, Moj. L. K. M. Ages van Berlijn; Mej. C. de Vos van Wieringerwoard; R. do Vries en echtg. van Den Helder; W. v. Vuure van Obdam; C v. d. Hoonaard van Rijnsburg; J. L. van Zanten van Haarlemmer- liede en Spaurnwoude; Mej. T. Poel van Wieringen; Mej. A. Dekker van Harenkarspel; A. Boot en gez. van Den Helder; J. Groenveld van Zuidscharwoudc; Mej. A. C Janson van 's-Hertogenbosch. Vertrokken: G. de Graaf naar Wieringen; H. Mei link naar Den Helder; C. Straathof naar Vlieland; C. Moerland en gezin naar Zij pc; Chr. van Weole naar Genouil (Frankrijk); P. A. Baltus naar Uciloo; J. Broers naar Wognum; C. W. v. d. 1'loeg naar K-lil- legon); T. Talman en gezin naar Bodegiuven; Mej". A. I.angereis naar Zijpo; G. Drayer en gezin naar 1'ranekeradeel; Mej. J. H. Gcrlach naar Deventer; A. Holtrop en echtg. naar Opsterland; Mej. T. Veen- stra naar Wieringen. Burgerlijke stand. Geboren: Fredericus Gerardus Mattheas, zoon van F. G. Nyssen en G. C. M. Balk; Elisnbcth Maria, doch ter van S. J. Kroon en J. E. Leek; Adrianus Josephus zoon van P. Huiherts en C M. Schilder; Geertje, dochter van K. Bergsma cn D. Veenstra; Cornolia Maria, dochter van O. Huiherts cn C. M. Roosen. Ondertrouwd: A. Paardckooper en M. Ootjers; G. M. Langerels en Th. C. van der Waal. Getrouwd: J. Blok cn G. Lips; L. J. Baartman en A. N. Cornelissen. Overleden: G. C. Barnevelii!, oud 51 jaar, P. Tijsen, oud 79 Jaar, J. Cornelissen, oud 50 jaar. Politie: Gevonden: portemonnaie, rijwielslot met ketting. Verloren: Rijwielplaatje; portonionnaic. Aan komen loopen; Duitsche herder. Vermist: Jonge herdershond. SINT MAAKTEN Bii de gehouden vergadering der commissie tot wering vnn schoolverzuim, is tot voorzitter gekozen de heer Cnosion, Hoofd der school met den Bijbel, on fot secretaris herkozeh de hoer W. C. Speets, Hoofd der O. L. school te Valkkoog.

Schager Courant | 1934 | | pagina 6