Vereemging tot bevordering van het Vakonderwijs in West-Friesland. RHEUMA7ISCHE PIJNEN KWELDEN KLOOSTERBALSEM Potj'es te Den Oever. MOTORWEDSTRIJDEN TE ALKMAAR. In het bekende tentoonstellingslokaal van den heer C. Boontjes, Noord te Schagen, wordt vandaag, Zaterdag 31 Maart 1934, de tentoonstelling van teeke- ningen en werkstukken geopend, die moeten getui gen van de bekwaamheden en vorderingen der leer lingen. Men vindt er inzendingen van leerlingen van allo leerjaren, terwijl allo vakken zijn vertegen woordigd. We bieden deze tentoonstelling in ieders belang stelling aan en willen er nog even de aandacht op vestigen, dat de entrée gratis is. De tentoonstelling is geopend: Zaterdag 31 Maart vanaf 13 uur; .Zondag 1 April, vanaf 15 uur; Maandag 2 April, vanaf 10 uur. Eindexamen 5-jarlgen cursus teeken- scholen. De commissie voor het eindexamen der teeken- scholen 5-jarigen cursus was samengesteld uit de hoeren B. Span. Ie leeraar teekenschool, Winkel: S. Vis, leeraar vakteekenen teekenschool, Langedijk; N. Boon. leeraar handteekenen teekenscholon, Hoog- karspel. Spierdijk; Joh. Hinke, te Spierdijk, vanwege het hoofdbestuur en D. Saai Czn. to Alkmaar, als Directeur. liet einddiploma is toegekend aan: Timmerlieden: A. Ruiter, teekenschool Becmster; D. Tol, teekenschool UeeiiiHter: Jac. Greuter, teeken school Westw., HooL'karspel: N. v. Scnagen. teeken school Hoogwoud; W. Luiken, teekenschool Hoog woud; Joh. A. Cappcl. teekcn«chnol Langedijk; M. Kamminga, teeken-chool Langedijk; J. Moeyes, tee kenschool Langedijk; V. Heerdt, teekenschool Me- detublik; 1'. de it. teekenschool Winkel; F. C. Zei- lemaker. teekenschool Heerhugowaard; A. Leeuw, teekenschool Wognum. Smeden: F. v. Dijk, teekenschool Beemster; P. Plas, teekenschool Westw. Hoogkarspel; O. dosson, teeken-hooi Hoogwoud; W. Kuiper, teekenschool Langedijk. Monteurs: D. Radecker. teekenschool Medemblik. Mzchir.c-Bankwerker: C. J. Kleimeer, teekenschool - Langedijk. Wagenmakers: J. Oudt, teekenschool Beetnster. Metselaar.: Th. Vertelinuti, teekenschool Wognum; S. Hittema, teekenschool lleerhugowuard. Schiidors: G. Groot, teekenschool Hoogwoud; J. A. Vermeulen, teekenschool Meden.blik; M. Reek, tee kenschool Wognum. Bekronlngslijst van de tentoonstelling. Juryleden; J. C. Rnnder, leeraar M O., Edam; Joh. Overtoom, leeraar Ambachtschool, Alkmaar; M. Deu- tikorn. Hoorn, H. Wassink. leeraar H.B.S., Enkhui len. L»e volgende bekroningen zijn toegekend. (De plaatsnauin geeft de teekenschool aan): Alle vakken. Lijnteekenen le klasse: le prijs G. Molenaar, Win kel; 2c prijs IJ. Booy, Winkel; 4e prijs C. Groen, V inkel; Eervolle vermeldingen: L. Bood, Wieringen; S. Crin, Wieringen; P. Dirks, Wieringen; J. v. d. Nes, Spierdijk; J. T. Hippen. Langcndijk. Handteekenen le'klasse: le prijs J. T. Rippcn, I.an- gendijk; 2e prijs A. Buis. Schagen; 3e prijs J. Hen- aelman. Langcndijk; 4e prijs W. Berkbout, Medeni- Mik; 5e prijs C. Laan. Wieringen; (Je prijs J. v. d. Nes. Spierdijk: Eervolle vermeldingen: J. Wijle, Spierdijk; l>. Mienis. Langcndijk. Vakteekenen timmerlieden, 2e klasse: le prijs J. Smit. Hoogkarspel; 2c prijs J. Oom, Langcndijk; 3e prijs E. v. Gelder, Langcndijk; ie prijs J. Wit, Wog num: ''O prijs W. Woel, Hoogkarspel; (ie prijs G. Vis ser. Winkel; Eervolle vermelding: IJ. Haagsmu, Winkel. Hand» en vormteekenen 2e klasse: le prij9 J. Rol, Beetnster: 2e prijs Kamping, Wieringen; 3e prijs C. Dovls, Wieringen; 4e prijs J. Oom, Langcndijk; 5e prijs I'. Barclds, Wieringen; (>e prijs E. v. Gelder, i.angendijk; Eervolle vermeldingen: J. Post, Wierin gen: A. Oudhuls. I.angendijk; P. Hoogland, Schagen; N. Rrantenacr, Schagen. Vakteekenen 3e klasse: le prijs C. Borst. Spierdijk; 2e prijs A. Grooteman, Hoogkarspel; 3e prijs S. Borst, Spierdijk; 4e prijs F. Kardinaal, Langcndijk; 5e prijs G. Seyts, Spierdijk; Eervolle vermeldingen: A. Dignum. Spierdijk; M. Broers, Scnagen. Hand. en vormteekenen 3e klasse: 2e prijs I*. Kar dinaal, Langcndijk; 2e prijs M Franke, Hoogwoud; 3e prijs I). Blom. I.angendijk; 4e prijs K. Kardinaal. I.angendijk; ."e prijs C Borst, Spierdijk; 6e prijs W. Borst. Winkel; Eervolle vermeldingen: S. Borst. Spierdijk: G. Seyts, Spierdijk. A. Grooteman, Hoog karspel; M. Jak. Heerhugowaard. Vakteekenen 4e klasse: le prijs D. Ruig, Schagen: 2e prijs J. v. Eekeren, Schagen; 3e prijs D. Koster, Becmster; 4e prijs Heemsbergen. Schagen; 5e prijs J. Vos. Schagen; Eervolle vermeldingen: J. Rijper, Langend ijk; F. Kuilman. Langcndijk; H. Vroegop, Langcndijk. Hand* en vormteekenen 4e klasse: le prijs II. Blauwboer. Wieringen; le prijs M. de Geus, Beern ster; 2e prijs J. Koenis, Langedijk; 3e prijs F. Prins. Wieringen; 4e prijs J. Rijper. Langcndijk; 5e prijs P. Kuilman, Langcndijk; 6c prijs J. Olscn, Langcn dijk; Eervolle vermeldingen: H Vroegop, Langendijk. Vakteekenen 5e klacse: le prijs P. de Wit, Win kel; 2e prijs A. Lèeuvy, Wognum; 3e prijs J. Moeyes, Langcndijk; 4e prijs D. Tol. Becmster; 5e prijs F. C. Zeileraaker, Heerhugowaard. Hand* cn vormteekenen 5e klasse: le prijs M. Kam minga. I.angendijk; 2e prijs J. Moeyes, I.angendijk; 3e prijs J. A. Cappcl, I.angendijk: 4c ptpjs 1». Blok ker. I.angendijk; Eervolle vermeldingen: IJ. Heerdt, Medemblik; A. Leeuw. Wognum; N. v. Schagen. Hoogwoud; D. Tol, Becmster; W. Luiken, Hoogwoud; F. C. Zeilemaker. Heerhugowaard. Vakteekenen Metselaars 2e klasse: 3e prijs J. Hoogland, Wognum, Hand. cn vormteekenen 2e klasse: 2e prijs P. Kok, Hoogkarspel. Vakteekenen 3e klasse: le prijs II. Hoogland, Wognum; 3e prijs N. Kaag, Hoogkarspel. Hand. en vormteekenen 3e klasse: lo prijs N. Kaag. Hoogkarspel. Vakteekenen 4e klasse: le prijs J. Blecker. Langcn dijk; 2e prijs K. Schuit. Langcndijk; 3e prijs N. Ko men. Langcndijk: -ie prijs C. Bruyn, Wognurn. Hand- en vormteekenen 4e klasse: le prijs N. Ko men, Langendijk: 2e prijs J. Blecker. Langendijk; 3e prijs K. Schuit, Langendijk; 4c prijs P. de Koning( Wognum; Eervolle vermeldingen: C. Bruyn, Wog num: J. Borst. Heerhugowaard Vakteekenen 5e klasse: le prijs T. Vertelman, Wog num: 2e prijs S. Ilittemn, Heerhugowaard. Hand- cn vormtcokoncn, 5o klasse: le prijs T. Ver telman, Wognum; 2e prijs S. Hittema, Heerhugowaard. Vakteekenen smeden, 2e klasse: lo prijs F. Bood, Langendijk; 3o. prijs W. A. Smit. Beemster; Eervolle vermeldingen: J. Beemstcrboer, Spierdijk; II. Urscm, Spierdijk. Hand- cn vormtekeenen, 2e klasse: le prijs G. Dek ker, Beemster; 2e prijs W. A. Smit, Heemster; 3e prijs F. A. Schoorl, Langendijk; Eervolle vermelding. J. Beemstcrboer, Spierdijk. Vakteekenen, 3c klasse: le prijs J. Fioris, Spierdijk; 2e prijs C. Butter, Langcndijk; 2e prijs B. Bruin, Lan gendijk; Eervolle vermelding: C. Asjes, Wieringen. Hand- en vormteekenen, 3e klasse: le prijs B. Bruin. Langendijk; 2e prijs J. Fioris, Spierdijk: 3e prijs Butter, Langendijk; Eervol lo vermeldingen: D. de Jong, Beemster; C. Asjes, Wieringen. Vakteekenen, 4e klasse: le prijs C. Kuilman, Lan gcndijk: 2e prijs II. Renscn, Heerhugowaard. Hand- en vormteekenen, 4e klasse: lo prijs C. Kuil man. Langcndijk; Eervolle vermelding: H. Rensen, Heerhugowaard. Vakteekenen, 5o klasse: le prijs W. Kuiper. Lan gcndijk; Eervolle vermeldingen: G. Bossen, Hoog woud: P. v. Dyk, Beemster. Hand- en vormteekenen, 5e klasse: lo prijs W. Kui per, Langcndijk; Eervolle vermeldingen: P. v. Dijk, Beemster; G. Bossen, Hoogwoud. Vakteekenen Schilders, 2e klasse: lo prijs P. Kra mer. I.angendijk; 2e prijs P. Koorn, Wognum; 3e prijs G. Schipper, Beemster. Lijnteekenen, 2e klasse: lo prijs P. Kramer, Langen dijk; 3e prijs A. Kamp. Heerhugowaard; 3e prijs H. Komnen. Hoogkarspel. Vakteekenen, 3e klasse: 1e prijs T. Bosman, Hoog woud; 2e prijs F. Kuin, Hoogwoud: 3e prijs F. Herio, Wognum; ie prijs T. Naastepad; Eervolle vermelding: P. Speelman, Schagen. Lijnteekenen, 3e klasse: lc prijs J. Hcnselman. Lan gendijk; 2o prijs M. Zijp, Langendijk; 3e prijs H. Stins, Langendijk: Vakteekenen, 4e klasse: 1e prijs E. J. v. Doornum, Langcndijk; 2e prijs J. Grootjes, Langendijk; Eervolle vermeldingen: G. Lakeman, W'crvcrshoof-Andijk; G. Boots, Beemster. Lijnteekenen, 4e klasse: le prijs E. J. v. Doornum, Langendijk; le prijs J. Grootjes. Langendijk; Eervolle vermeldingen: A. Langereis, Winkel. Vakteekenen: 5e klasse: le prijs J. Vermeulen, Me demblik: té prijs M. Reek. Wognum; 3c prijs G. Groot. Hoogwoud; 4o prijs J. Goet, Schagen. Lijnteekenen, 5e klasse: le prijs M. Reek, Wognum; 2e prijs E. Rotgans, Wieringen; 3e prijs J. Lakeman, Wervershoof-Andijk: ALLE VAKKEN. Projcctietcckenen, 2e klasse: le prijs P. Rood, Lan gendijk; 2e prijs J. Ootn, Langendijk: 3e prijs A. Oud huis, Langendijk: 4e prijs J. Smit, Hoogkarspel; 5e prijs H. Appel, langendijk; 6e prijs F. v. Raalte, Winkel: Eervolle vermeldingen: E. v. Gelder, Langen dijk; N. Krap, Winkel; Y. Haagsma, Winkel; D. Tij- sen, Wieringen. 3e klasse: lo prijs K. Kardinaal, Langendijk: 2c prijs D. Blom, Langendijk: 3o prijs P. Kardinaal, Lan gendijk; Eervolle vermeldingen: M. Jak, Heerhugo waard; J. Fioris, Spierdijk: H. Stins, Langendijk. 4e klasse: le prijs J. v. Eekeren, Schagen; 2e prijs M. Visser, Winkel; 3e prijs J. Vos. Schagen; ie prijs Ileenishorgen, Schagen; 5e prijs N. Koopman, Scha gen: Eervolle vermeldingen; C. Kuilman Langendijk; H. Vroegop. Langendijk; J. Grootjes. Langendijk. 5e klasse: le prijs J. Moeijes, Langcndijk: 2e prijs G J. Kleimeer, Langendijk: 3e prijs I). R&decker, Me demblik; 4e prijs F. Zéllemaker, Heerhbgowa&rd; ta prijs I). Groot, Hoogkarspel; Eervolle vermeldingen: F. Blokker. Langendijk; S. Hittema, Heerhugowaard; P. de Git, Medemblik. VRIJE VAKKEN. Lijnteekenen: 2e prijs J. Konijn, Spierdijk. Timmerlieden vervolg klasse: Eervolle vermeldin gen: J. Greuter, Heoskanpél; A. Ruitdr, Beemster. Mach. bnnkw. 2e klasse: le pr. P. Bood, Langen dijk; 5e klasse: le prijs C. J. Kleimeer, Langendijk; 2e prijs I). Rfldecker, Medemblik. Lijnteekenen: le prijs C. J. Kleimeer. Langendijk. Loodgieters 2e klcsso: 2c prijs N. Huisman, Wog num; 3e priis A. Tol, Beemster. Monteurs 2e klasse: Eervolle vermelding: C. Hoek stra, Wieringen. "vpogr. 5o klasse: le prijs J. Biileveld, Medemblik. Wagenmakers 4e klasse Vakt.: 2e prijs A. Wicdijk, W:nkel. Lijnteekenen 4e klasse: 2e prijs A. Wledijk, Win kel. Vijfde klasse: Eervolle vermelding: J. Oudt, Beemster. Toegekende prijzen voor het practisrh proefwerk. Be plaatsnaam geeft de afdeeling aan. Jury: G. Bot, voorzitter, Westwoud: M. C. Tuin man, secretaris, Schagen; C. Blaaubocr, voorzitter, Schagen. Timmerlieden le leerjaar: Rifw. standaard: le prijs J. Ottdeinns, Beemster: 2e prijs S. C. Pauw. ITootr- woud; 3e prijs J. l'rsem. Hoogwoud: 3e prijs J. F. Groot, Hoogwoud. Eervolle vermeldingen: p. Ba rclds, Wieringen: J. I.ont Gz., Wierolngen. Looprek: le prijs J. Oudejans, Beemster; le prijs S. C. Pauw, Hoogwoud; 2e prijs K. Kardinaal. Lan gendijk: 2o prijs P. Kardinaal, Langendijk; 3e prijs J. F. Groot, Hoogwoud; 3e prijs J. l'rsem. Hoogwoud. KnHnerbak: 1e prijs J. Oudejans, Beemster: le pr. J. F. Groot, Hoogwoud; 2e prijs S. Lont Oz., Wierin gen; 2e prijs K. Kamping, Wieringen: 3e prijs P. Kardinaal, I.angendijk: 3e prijs S. Treem, 'Hoog woud: 3e prijs D. Barclds. Wieringen. 2e Leerjaar. Kapstok: 1e prijs M. Franke, Hoog woud: le prijs M. Jak, Heerhugowaard: 2e prijs D. Tiissen, Wieringen: 2o prijs C. v. d. Kreeke, Wierin gen: 3e prijs N. Huisman, Wognum. Ladder: le prijs M. Jak, Heerhugowaard; le prijs A. Grooteman. Hoogkarspel; 2e prijs D. Tiissen, Wie ringen: 2c prijs M. Franke, Hoogwoud: 3e prijs N. Kos, Hoogwoud. Eervolle vermelding: N. Huisman, Wognum. 3o Leerjaar. Buitendeur: la prijs P. Kuilman, Heerhugowaard; 2c prijs J. Otsen, I.angendijk: 3e prijs N. v. Schagen, Hoogwoud; 3e prijs W. Luyken, Hoogwoud. Proefwerk eindexamen: Bloembak: 1o prijs P. Kuil man. Heerhugowaard: 2e prijs J. Otsen. I.angendijk; 3e prijs W. Luyken, Hoogwoud; 3e prijs J. Koenis, Langendijk. Metselaars. Jury: G. Bot, voorzitter. Westwoud: Jb. Rutsen, se cretaris, Zuidscharwoude: Joh. do T.nngo, Spanbroek. le T.eert aar: Steensmuur mot afdekking: 3e prijs J. Buis. Hoogkarspel. 2e Leerjaar. Hek In spaarverhand: 1e prijs N. Kaag. Hoogkarenol: 2c prijs J. Koning. Hoogwoud. 3e Leerjaar. Halfcirkelboog voor stoensmnur: le prijs N'. Komen, Langendijk; 3e prijs J. Borst, Heer Hugowaard. Vervoln klasse: Schoorsteen: le prijs K. Metselaar, Langendijk. Smeden. Jury: Th. Brunting. voorzitter, De Rijp; D. Kruit, seere'aris. Wognum: M. Wissekerke, Schagen. le leerjaar: le prijs S. Grin, Wieringen; 2e prijs J. P. Kreijger, Wieringen; 3e prijs B, Bruin, Lan gendijk. 2e Leerjaar: le prijs C. Butter. Langendijk: 2e prijs .T. Dekker, Hoogwoud; 3e prijs C. Dekker, Beemster; Ec-voMe vermelding: J. Fioris, Spierdijk. 3e Leerjaar: le prijs P. v. Dijk, Beemster, OUDEN HEER VAN 60 JAAR Dank zij den KLOOSTERBALSiH is hij nu weer kras en monter mTot mijn 50ste jaar mankeerde ik nooit te>s, maar toen begonnen hevige rheu- matiek-aanvallen mijn leven te i>er- gallen. Reeds begon ik te wanhopen, toen een vriend van mijn leeftijd m(j vertelde welke wonderbaarlijke onder vindingen hij had opgedaan met Klons- terbalsem. Su ik zelf dit wonderlijke middel heb toegepast, kan ik verklaren, dat ik mij weer jeugdig en monter qevoel als een knaap van 30 jaaral hoop Ik eerstdaags bO jaar te worden J. Vr. te U. AKKEP'S ox.q.ne.l tfb inz.oi „Geen goud zoo goed" Onovertroffen t>|J brand- en snjj wonden Ook ongeëvenaard als wr^fmlddel bjj Rheumatiek, spit en pijnlijke spieren Overal per pot v. 20 gr. f 0.60 eo 50 gr. f I.— Schilders. Jury: C. Hemmer, voorzitter, Wognum; II. Bakker, secretaris, Midwoud; D. Ktiin, Berkhout. le Leerjaar: Lottcrbord: le prijs F. Schouw, Wer vershoof-Andijk; 2o prijs A. Kamp, Heerhugowaard; 3c prijs P. Kramer, Langendijk. Voetenbankje: le prijs II. Vermeulen, Medemblik; 2e prijs M. Zijp. Langendijk; 3e prijs C. Molenaar, Wervershool-Andijk. Geerecdschapsbakje: 1e prijs A. Kamp, Heerhugo waard; 2e prijs C Koning, Heerhugowaard; 3e prijs P. Schouw, Wervershoof-Andijk. Talntafeltje: Geen prijzen toegekend. Bocnbank: lo prijs A. Kamp, Heerhugowaard; 2e prijs N. Becmster, Hoogkarspel 2e Leerjaar: Letterbord: le prijs II. Stins, Langen dijk; 2e prijs A. Beers, Becmster; 3o prijs G. Boots, beemster. Keukentrap: le prijs A. Boers, Beemster; 2o prijs H. Stins, Langendijk; 3o prijs A. Vermeulen, Medem blik. Vliegenkast je: le prijs H. Stins, Langcndijk; 2e prijs A. Beers, Beemster; 3e prijs A. Vermeulen, Me demblik. 3e Leerjaar: Letterbord: 3e prijs P. Ilorco, Wog num. Reclamebord: lo prijs P. Horco, Wognum; 2e prijs N. Beemster, Wervcrsli.-Andijk; 3e prijs P. Kuin, Hoogwoud. Koukcnkastje: 1e prijs E. J. v. Doornum, Langen dijk; 2o prijs P. Horco, Wognum; 3e prijs J. Grootjes, Langendijk. Deur: 2e prijs P. Kuin, Hoogwoud. Wagenmakers: 3e learjaar: Jury: 1). Broertjes, Schagen. Kruiwagen: lc prijs A. Wledijk, Winkel. Loodgieters. Jury: P. Bczelman, Schagen. le Leerjaar: Trechter: 3e prijs R. Bouman, Beem ster. Kleermakers. Jury: Ch. II. Th. Schmalz, Schagen. Eerste klasse: Vest: lc prijs P. Pouw, Werversh.- Andijk. 2e klasse: Pantalon: le prijs J. Pecrdeman, Hoog woud. Eindexamen 3-jarigen cursus, leerlingstelsel. Einddiploma toegekend aan (de plaatsnaam geeft aan «Ie woonplaats); Metselaars: N. Koomen, N.-Scharwoude. Timmerlieden: W. Boers. Kolhorn: N. van Scha gen, Opmeer; W. Luyken, Hoogwoud: J. Kocnis, Z.- Scharwoudo; J. Otsen, Z.-Schnrwoude; M. Visser, Kolhorn: J. Klaver. Hlppolytushoef; D. Koster. Do Rijp; I'. Kuilman, Heerdhugowaard (Z.); K. Scheer, Twisk. Schilders: P. Horeo, Benninghroek: E. J. v. Door num, Broek op Langendijk: P. Kuin, Sijbekarspel. Smeden: F. v. Dijk, Becmster. üt de OMGEVING W I KRINOEN Zelfs buiten onzo gemeentelijke grenzen was het opgevallen, dat ons edelachtbaar raadscollegc den luutstcn tijd zulk een grooto belangstelling heeft voor zekere „inrichtingen". Immers geen enkele ver gadering kon worden gehouden of de verontreiniging dan wel de verwaarloosde toestand van een dier objecten kwam ter sprake. Ja de j.l. Woensdag gehouden vergadering kwam die belangstelling meer dan ooit tot uiting. Schier alle agendapunten, ze gingen er door als koek, slechts bij de vaststelling van het gewijzigde ambtenarenreglement de getuigenis van de Soc.- Dem. raadsfractie. Maar hoe veranderde dra dat rustig aspect, toen B. en W. bij het laatste agendapunt voorstelden het urinoir to Den Oever te doen opruimen. Nauwelijks had de Voorzitter de schriftelijke voordracht voor gelezen of van alle kanten weerklonk hel „Mijnheer do Voorzitter", en wenschten do vroede vaderen het woord. Met klem werd eenerzijds de noodzakelijkheid van een dergelijke inrichting betoogd; anderzijds even wel gewezen op do schandelijke verontreiniging. En het was (ie heer P. Kooij, die meende, dat deze verontreiniging zou worden tegengegaan, als in de inrichting Werd geplaatst een potje. De heer Kooij zal die opmerking wel in scherts hebben geplaatst. ,en wist wel niet, dat wat hij zoo terloops als een oplossing aangaf, niet zoo gek was. Dank zij het grootschc nationale werk, do droog making dor Zuiderzee, hebben zich in onze gemeente een groot aantal technici gevestigd, mcnschen die uit hoofde van hun werkkring veel reizen en bij gevolg veel opmerken. En het is nu een «lezer tech nici, die ons mededeelde, dat het idee, dat de heer F. Kooij zoo plompverloren in de vergadering wierp, elders reeds in gebruik is. Wc hebben een afbeelding gezien en voor de zooveelste' maal werden we getrof fen door de vorderingen der techniek. Op do meest vernuftige wijze is „het voorwerp" - de afbeelding was van een twee-pereoons in de inrichting aangebracht en wordt na gebruik in een betonnen omhulsel opgeborgen, voor de vernielende jeugd verscholen. Enkele leden van het bestuur van de Vereenlging voor Vreemdelingenverkeer werden op de hoogte gebracht van dit bestaan en dit bestuur besloot, om. Den Tweeden Paaschdag naar Alkmaar! AIcmaria V.V.V. houdt telken jarc op dc prachtig gelegen grashaan van het gemeentelijk sportpark haar motorsnelheidswedstrijden cn steeds waren deze wedstrijden een sportlef succes. Ook dit jaar zou van «le gewoonte niet worden afgeweken en Alkmaar zou voor do zooveelste keer weer «le openingsraces van het seizoen hebben. Doch ziet, «Ie motor ren nersbond en AIcmaria V.V. V. konden niet tot de overeenstemming komen wat betreft het finanrieele ge«leelte. Want terwijl AIc maria aan startgeld cn prijzen een som van f 1500 beschikbaar stelde, wenschte het bestuur van ge noemden hond een bedrag van ongeveer f 1900. Overeenstemming belef uit en het leek langen tijd, «lat de Paaschraees niet zouden doorgaan. Echter, het bestuur «Ier V.V.V. bleef niet bij «le pakketi neer zitten, doch toog onmiddellijk aan het werk, otn andere renners te krijgen. Zoo gingen er een paar naar België en een derde trok naar Hamburg. En het resultaat? Sinds Dinsdag weten wij nu, dat de motorraces door gaan. En «lat niet alleen, maar als de voortee kenen niet bedriegen, dan zal Alkmaar een dag be leven, zooals het nog nimmer beleefd heeft. Het be stuur van AIcmaria heeft n.1. een aantal Belgische en Duitscbe grashaanrennere geëngageerd, waaronder de snel sten van beide landen. Allereerst komt hier Anton Fleischmann uit Neurenberg, «le immer lachende gras haan rij der, clio op grnshaneu in Duitsehland een gemiddelde maak te van 113 K.M. „Tadellos" is deze man op zijn Triumph, zoo. ver telde dc leider van «je Duitsche renners. Hij heeft aan een halve meter haan genoeg, om er door heen «le jagen met zijn dirtrnck-systeem en wij zoo ging dc leider verder zullen er voor zorgen, dat zijn machine up-to-date is, zoodat Fleischmann in Alk maar komt onder de meest gunstige omstandighe den. Hij zal rijden, zooals Alkmaar nimmer zag rij den." Dan is er Ilcrbert Drcws uit Hamburg, een ren ner, die van «lezclfde klasse is en die met zijn Jap in het buitenland, o.a. in Kopenhagen cn in Stock holm, het publiek in extase bracht. De Norton en de Rudgc worden vertegenwoordigd door Berlijnsche renners, zoodat wij geven slechts een ietsje van het programma weer Duitsehland zijn allerbeste renners afvaardigt. Dan zijn er do Belgen, ook al grashaanrennere, die overal, neen, die juist in 't buitenland starten. Zij hebben iti alle landen, tot zelfs in Bome. successen behaald met hun nationale merken Saroléa en Gil let. Onder hen bevindt zich Martin Tital, tweemaal winnaar van do 24-uurrit ('32 en '33), tweede in den Grooten Prijs van België; daar is Content met zijn Gillet, kampioen op de grashaan in België, bezitter van tal van ecrc-medailles, enz. Daar zijn andere Belgen, die eveneens hunkeren naar den strijd op Maandag a.s. F.n zoo zal Alkmaar Maandagmiddag een sportdag hebben, die zijn weerga in de geschiedenis niet heeft. Dat zegt ook Nortier, de bekende inan uit de Neder» landscho motorwereld. Bovendien wordt een geheel nieuw programma samengesteld. AIcmaria heeft, in overleg met ande ren, er voor gezorgd, dat er meer variatie komt in het programma. AIcmaria V.V.V. wil het publiek iets bijzonders laten zien, wil het publiek laten ge nieten van hooge motorsport. Dat zal haar gelukken. In plaats dus van een mislukking kan deze Paaschrace dus juist een ongekend schitterend suc ces worden. Alkmaar verwacht zijn publiek uit alle deelen van het land. En vooral uit Friesland en Groningen zul len velen via den afsluitdijk naar de kaasstad ko men. Is er mooier Paascli-weekend te bedenken voor do Nederlanders? Men denko eens: Zaterdag op reis. Zondag aan het strand of in het duin in Bergen of Egmond cn Maandag naar de motorraces! En «lus: reserveert Uw Paasch-uitstapje voor Alk maar! in samenwerking met enkele vooraanstaande bur gers, dc gemeente een tweetal „pots jumeaux' aan to bieden. Slechts met weinig kosten zal het n.1. mogelijk, zijn, dat ook de vrouwen van dit voor onzo omgeving nieuwste snufje gebruik zullen kunnen maken, «mi waardoor dus aan één der grieven «les heeren Kooij tegemoet wordt gekomen. Reeds morgenochtend, natuurlijk zonder uiterlijk vertoon, zal bet geschenk aan het college van B. en \V. ter plaatse worden aangeboden en naar ons werd verteld, zal het geschenk. behou<lens goedkeu ring van Ged. Staten, dankbaar worden aanvaard. Op deze wijze zal dus een goede oplossing worden verkregen en aanstonds zal dus ook bier weer blij ken «le waarheid van het bekende spreekwoord: Als de nood het hoogst is, is de redding nabij. Het zal weldra storm loopen te Den Oever, als do autobussen de vele bezoekers van Wieringen daar zullen afzetten. Blauwe week. Door dc afdeeling Wieringen van het N. V. (Ned. Ver. tot afschaffing van alc.h.h. dranken is bij bet gemeentebestuur vergunning gevraagd voor den ver koop van blauwe bloempjes op een der dagen tus- schen Hemelvaartsdag en Pinksteren. Zuiderzeewerken. Wegens beëindiging van zijn dienstverband bij de Zuiderzeewerken zal dc heer Is. J. Ringeling zijn werkzaamheden per 15 April a.s. overdragen aan den Eerst aanwezend Ingenieur bij de Zuiderzee werken, Ir. F. J. B. C. Geers. Burgerlijke Stand. Van 23 tot en met 29 Maart Geboren: Jantje, dochter van E. Drcnth en J. «lc Groot; Gerrit, zoon van P. Nieman cn V. Baas; Freerk, zoon van F. Koopman en C. Numeijer; Jur- jen, zoon van L. Ploeger en L. Moorlag. Overleden: G. Lont, vr., 52 jaar, wed. J. Half- weeg; A. Smit, vr., 88 jaar, wed. C. Bais; A. Mcijers, m., 16 jaar, zoon van D. Mcijers en C. v. d. Schaft. De heer Jb. D. alhier, werd j.l. Dinsdag tc Dan Oever aangereden met een auto, waarin gezeten wa ren militiairen, welke op weg waren naar Den Haag. l)e aanrijding had plaats doordat een voorband sprong. De aanwezige politic heeft «ie remmen en stuurinrichting gecontroleerd, doch deze waren in orde. D. bekwam vrij ernstige hoofd- en schaafwonden en is per auto naar zijn woning gebracht. Z IJ J' E ST.-MAARTENSBRUG. Men deelde ons mede, dat dc heer Jn. den Har- tog Wz„ leerling aan de Ambachtsschool te Alk maar, het diploma behaalde voor smeden en bank- werken. De laatste les van den Landbouwcursus, onder leiding van den heer J. Leeuwen, zal gehouden worden op Woensdagavond 4 April, in een der lo kalen van het schoolgebouw alhier. WIER1NC, EflW AARD Aris Kleen, leerling aan de Ambachtsschool te Alkmaar, is bevorderd van dd<c naar de 3c klasse

Schager Courant | 1934 | | pagina 19