N.H.V.B.-Uitslagen De interessante voetbalwedstrijd. Het Schager Beker-tournooi. Sportberichten uit Den Helder. K.N V.B De Tsjeljoeskin-expeditie. Moerasgas ontploft. HET EINDE VAN HET HEILIGE JAAR, Op den eersten April. Op den eersten April hadden we, vanuit een ver dekt opgestelde post zeer genoegelijk zitten turen wie getuige "heeft willen zijn van den voetbalwedstrijd van Schagen tegen de voetballende Joodsche vluch telingen uit de Wieringermeerkolonie. En 't deed ons genoegen toen we mochten constaieeren dat er nog velen de. dupe zijn geworden van de 1 Aprilgrap der Schager Courant. We hebben ze het veld zien opstap pen, verwonderd zien rondkijken en weer zien afdrui pen. Andere weer zagen we. meer voorzichtig, eens door 't Ileerenbosch stappen, loerend naar de eenzaam staande goalpulcn en de vlaggelooze stokken, om het groene veld. En 't is ons niet onbekend gebleven, dat uit dak ramen is gekeken ,.of er wat loos" was. Wc zaten waarlijk niet voor niets in onze schuil plaats! Wo vernamen nog, dat een jeugdig inwoner van Kolhorn, fanatiek voetballer, getuige wilde zijn van „den interessanten voetbalwedstrijd" van do Schar ger combinatie tegen dc Joodsche vluchtelingen. Welgemoed peddelde hij naar Schagen, om daar tot de ontdekking to komen, dat hij 't slachtoffer was geworden van een 1 April-mop. Weer te Kolhorn aangekomen werd hij niet gejubel ontvangen. De voetbalenthousiast gaf zich zóó meer niet gewonnen en verklaarde, even naar den tandarts te zijn ge weest. Hij zal daarbij vermoedelijk wel gelachen hebben „als een boer die kiespijn heeft". Onze Aprilgrap is dus wel ingeslagen. In de commissie, samengesteld ter voorbereiding en uitvoering van het Schager Bekertournooi is tot secretaris, inplaats van den heer J. Lutjeharms, die zich uit do commissie terug trok, benoemd de heer P. de Vries, lid der v.v. „Schagen". Naar we verne men zullen dezer dagen de deelname-circulaires aan da diverse secretariaten worden verzonden. Een beslissingswedstrijd H.R.C.Alcmaria Victrix noodzakelijk. O.S.V. kampioen door 2—1 zege op Helder. Heldersche Boys promoveert naar le klasse N.H.V.B. Do Paaschdagcn zijn zeer belangrijk geweest voor de sport en de diverse voetballief hebbers hebben hun hart dan ook wel opgehaald. In het Alkmaarsche Sportpark streden len Paaschdag H.R.C. en Alcmaria een wanhopigen strijd om de laatste plaats te ontko men. Hoe Alcmaria met rust met 21 do leiding had, hoe II.R.C. gelijk maakte en hoe Alcmaria ten slotte met. 42 wou, staat elders in dit blad uitvoerig beschreven. Er isxlus een beslissingswedstrijd nood zakelijk geworden, die op het E.D.O.-terrein to Haar lem zal worden gesneeld. Tweeden Pqaschdag won H.R.C. 2 met 4—2 van V.S.V. 2, waardoor ze de laatste plaats voorloopig verlaten hebben. Alles hangt nu af van den laatsten wedstrijd tegen A.F.C 2. Dienzelfden middag speelden op het Hel der-terrein Helder en O.S.V. tegen elkaar en doordat de Oostza- ners dezen wedstrijd met 21 wonnen, hebben ze bet kampioenschap behaald van de He klasse A. waar door ze met Zaandijk cn de verliezer van H.R.C. en Alcmaria om een plaats in de 2e klasse moeten spe len. De O.S.V.ers hebben het anders niet cadeau ee kregen van de withemden. Voor Helder stond niets meer op het spel, zoodat ze veel rustiger konden spe len en de Helderschen hebben dan ook veel beter ge speeld dan O.S.V., vooral voor rust werd er prachtig gecombineerd. Voor dezen wedstrijd bestond er een overweldigende belangstelling, ook van de zijde der Kennemers. Ze ker 3000 man hebben het Bolweglerrein gisteren met een bezoek vereerd en ze zullen cr zeker geen spijt van gehad hebben, want beide ploegen wierpen zich met zoo'n enthousiasme in den strijd, dat de wedstrijd het aanz.ien tenvolle waard is. B. de Boer in de goal was vanmiddag een openbaring, alleen de 2e goal had hij ons inziens moeten voorkomen. Burger als back was ook al goed in vorm en bovendien zeer trapvast. De halflinie viel dit keer iets tegen: ze werkte te veel verdedigend, maar de manier waarop P. Trap de gevaarlijke en uiterst snelle Göbel in be dwang hield, dwong aller bewondering af. Tn de voorhoede waren Godschalk en Kicsewetter de besten; vooral de duels van eerstgenoemde met Onrust wa ren belangwekkend om aan te zien. Smit viel eeniers- zins uit het kader; deze sneler hield het. spel veel fc veel op, waardoor het leek alsof de heele voorhoed.; een tempo op achter was bij de O.S.V. achterhoede. De Oostzancrs hebben een aardige ploeg, maar kampioe nen zijn het zeker niet; Kennemers zijn ontegenzegge lijk beter en ook Helder was vanmiddag eerder een kampioensploeg dan O.S.V. Uitblinkers van de blauw zwarten waren Göbel en Onrust, vooral de laatste speelde een pracht-backpartij. Over den wedstrijd het volgende: Helder, dat de toss gewonnen had, stelde zich to gen wind als volgt op: B. de Boer Schotting, Burger Trap, Kluft. H. de Boer Bak, Evers, Kicsewetter, Smit, Godschalk. Dadelijk zijn de withemden in do meerderheid en een tweetal goed genomen corners worden beide door Kicsewetter overgekopt.. Dan krijgt Godschalk den ba! te pakken; passeert Onrust op wcergalooze wijze, doch zijn schot gaat rakelings naast. Even later redt Onrust op prachtige wijze cn O.S.V., over haar eerste zenuwen heen, bouwt eenige goede aanvallen op, die echter op niets uitfoopen. Na een kwartier spelen krijgt O.S.V. een corner te nemen cn Kluft slaat der, bal met de hand weg. Penalty. Onrust komt naai voren en knalt keihard tegen de lat en daarna over. De Heldrianen niet ontmoedig, spelen goed verder cn als Kicsewetter een prachtige pass door de backs geeft, is het Godschalk, die met een enorm schot den O.S.V.-kccper onhoudbaar passeert (1—0). Helder heeft de leiding! O.S.V. opent nu een heftig offensief, wat echter jammer genoeg gepaard gaat aan ruw spel. waarvan eenige Helder-spelers de dupe worden. Verder dan eenige corners brengen de O.S.V.ers het echter niet en als de zwak fluitende scheidsrechter Roos rust blaast, heeft Helder nog steeds de leiding. De Kennemer aan hangers laten postduiven los, om deze voor hun gun stige stand naar Beverwijk over te seinen. Na dc rust komt O.S.V. overweldigend opzetten en als dc bewaking van Göbel iets verzwakt, krijgt deze een fraaie kans, doch schiet rakelings langs de lat. Even later knalt Kluft den bal keihard op het. doel en slechts met de meeste moeite weet de O.S.V.-keener het gevaar te bezweren. Na 6 minuten zet de rechts buiten van O.S.V. voor. de verdediging mist en de. toeloopende Göbel knalt den bal onhoudbaar in het net (11). Luide aangemoedigd, werpen heide ploe gen zich nu onrler hoogspanning in den strijd cn als Kiesewetter keihard inschiet, ontstaat er een strub beling, waarbij op een moment de O.S.V.-back de bal met de handen uit bet doel werkt, doch de scheids rechter meende van tevoren reeds een overtreding te hebben opgemerkt en gaf een vrije schop tegen Hel der. Dit was ons inziens een volkomen foutieve beslis Rauchbeker: Succes 1—Helder 2 .r>—2; Texel K.V.Y. 2—5; D.T.S.—Zeemeeuwen (zie onder laatste sportberichten elders in dit nummer). Gouden Kruis: Helder 3Dosko 2—4; H.R.C. 3 Wieringerwaard 4—2; J.V.C.Sparta 2, 05. Beslissingswedstrijden: 1 D: M.F.C.N. Niedorp, 14; 2 E: Heldersche BoysWatervogels 31. Competitie: 3 D: H.R.C 6—Helder 5 4—2; Succes 3 Oudeschild 0—1; 4 L: Calalntsoog 2—Kolhorn 2, 6—2. Adspiranten P: H.R.C aSparta a 11; Adsp. S: H.R.C e—Sparta b 2-L OVERZICHT. Onder de Rauchbeker en Gouden Kruis-wedstrijden valt o.L alleen de overwinning van Dosko op Ilelder 3 te memoreeren. Wieringerwaard viel iets tegen. Over de beslissingswedstrijden vindt men in spe ciale verslagen bijzonderheden te over. Het kampi oenschap dat Held. Boys dreigde te ontgaan, is ten slotte toch beland waar het thuis hoorde. In 3 D is de stand geworden na de onverwachte nederlaag van Helder 5: Hpldcr 5 Sucecs 3 Kolhorn Oudeschild B.K.C 2 D.E.S. H.R.C 6 H.R.C 7 Sparta 3 Sparta 3 heeft 2 verliespunten. Vierde klasse L: Door de overwinning van Callantsoog 2 op het on volledige Kolhorn 2 is de stand: Dosko 2 15 12 2 1 72-12 20 Petten 2 16 12 2 2 50-21 26 J.V.C 3 14 9 3 2 47-33 21 14 9 2 3 46-28 20 15 8 2 5 48-23 18 14 8 2 4 42—21 18 13 7 3 3 48-24 17 15 7 2 6 39-38 16 12 6 0 5 35—25 12 9 5 1 3 28—26 11 8 1 0 7 14—34 2 14 0 0 14 12—82 0') B.K.C. 3 15 7 1 7 33—39 15 Succes 4 15 6 2 7 38—38 14 Callantsoog 2 14 5 1 8 2434 11 Held. Boys 2 14 3 2 9 28—56 8 Dirkshorn 12 3 1 8 31—29 7 Kolhorn 2 14 1 0 13 18-81 2 Adspiranten P. Sparta a speelde tegen Racing a gelijk (1-1). Dat nam de kans weg om boven Helder te eindigen: Helder a 10 6 4 0 49-6 16 Sparta a 9 6 2 1 27-7 14 H.R.C. a 8 4 3 1 46-10 11 H.R.C. b 6 1 2 3 9-13 4 Helder b 9 2 0 7 7—89 4 J.V.C. a 8 0 1 7 3—30 1 Waar Sparta b met 2—1 van H.R.C. e verloor Is de stand: Helder e 6 6 0 0 23-3 12 HR.C. e 5 1 2 2 4—6 4 Sparta b 6 1 2 3 10—11 4 Succes b 6 1 2 3 812 4 H.R.C f 4 1 0 3 4-17 0 H.R.C. f niet opgekomen, dus 2 verliespunten. AFDEEL ING V. Velocitas liet op Zondag haar tweede elftal uitko men tegen Veendam. Dit kon het natuurlijk niet ha len (2—5). De stand is: Velocitas 18 16 0 2 87—24 32 Be Quick 18 13 2 3 76-26 28 G.V.A.V. 18 12 2 4 68-42 26 PROMOTIE 2e KLASSE. Alcides speelde in Joure tegen de tweede klasse kampioen De Kooi gelijk (11). De attractie zal zijn het optreden van de andere tweede klasse kampioen H.S.C uit Hoogezand. sing, waardoor Heldor ten zeerste gedupeerd werd. De druk op het O.S.V. doel wordt steeds grootcr en eenmaal schiet Kiesewetter keihard tegen de paal en de terugspringende bal over. Langzaam verstrijkt zoo de tijd en pl.m. 10 minuten voor het einde krijgt Godschalk den bal te pakken en keihard vliegt de ba! in de richting van den kee per. Deze slaat met den bal achterover en passeert door deze buiteling de doellijn: de scheidsrechter kon echter niets constatoeren en als B. de Boer eerst een kogel van Göbel uit de hoek grabbelt, moet hij 6 minuten voor het einde voor een zacht halletje van den linksbinnen zwichten. Een volkomen onver wachts doelpunt (1—2). Door dit succes aangemoe digd blijven de O.S.V.ers nu even in den aanval, maar met inspanning van alle krachten verplaatst Helder nog even het spel en Godschalk krijgt nog éénmaal een moeilijke kans. die hij echter niet be nut en dan is het einde daar; O.S.V. het kampioen schap brengende. De Ppaschdagen zijn voor nog meer clubs heel be langrijk geweest. Zondagmogen begon het al met den wedstrijd H.R.C. 6— Helder 5. Deze wedstrijd werd verdiend door II.R.C. 6 gewonnen (42), waar door Helder 5 nu maar moet afwachten wat de Ra cers in hun resteerende 6 wedstrijden doen. De lei ding van dezen wedstrijd was zeer onvoldoende, wat door sommige H.R.C.-spelers werd uitgebuit, die heel onsportief, ja zelfs gemeen, speelden. Denzelfden morgen speelden Schagen A en II.R.C. A tegen elkaar. Deze wedstrijd eindigde in een gelijk spel. liet was een lust deze jongens aan het werk te zien. Keurig combineerend trokken zij om beur ten op den goal af. maar even keurig werden deze aanvallen weer afgeslagen. Van deze jonge spelers kunnen de ouderen nog heel veel leeren. Helder A. der Dritte im Bunde. was in dit geval een lachende derde, want door dit gelijke spel is een beslissings wedstrijd noodzakelijk, indien Schagen A zijn laat ste wedstrijd tegen H.R.C. b wint, tusschen hen en de Schagenaars. De Racers zijn door dezen uitslag uitgeschakeld. 2en Paaschdag werd op het H.R.C-terrein de be slissingswedstrijd Watervogels—Heldersche Boys ge speeld om het kampioenschap 2e klasse E N.H.V.B. Deze strijd is verdiend door de Heldersche Boys ge wonnen. Voor de rust was het een zenuwachtig heen en weer getrap met Watervogels iets in do meerder heid. Na rust kwamen de Boys door windvoordeel sterk opzetten en in de 6e minuut opende F. Kui per de score (1—0.. Re Vogels openden nu een hef tig offensief en na 17 min, spelen wisten ze den ge lijkmaker te scoren. Het talrijke publiek moedigt den spelers luide aan cri nauwelijks 1 minuut later weet de jonge Snijders met een pracht schot zijn club voor de 2e maal de leiding te geven. De Boys komen nu stevig in de meerderheid en na 25 min. spelen scoort de middenvoor, ons inziens in buiten spelpositie, het beslissende 3e doelpunt (31). De Boys gaan nu verdedigen en als de goed fluitende heer Brussel einde blaast, hebben de Boys het le klasseschap veroverd. Het overwinnende elftal luidde als volgt: Loolj; Sterk en Krijns: Blom, Oostendorp en Tesselanr; K. Kuiper, F. Kuiper, J. Snijders, Snijders en Looij. ANNA PAULOWNA. B.K.C. is Maandag, tweeden Paaschdag, aan het ex perimenteeren geweest. Men had keeper Prins onder de lat en Klerk op de rechtsbuitenplaats, terwijl Tauber door afwezigheid vervangen werd door J. de Schipper Az., een jonge broer van den bekenden keeper. En Alcmaria 2 was dank zij de connecties van secretaris Slikker de gast Een gast die er wezen mocht. De Alkmaarders met zonnige aangelaten vanwege de overwinning van het eerste elftal op H.R.C., hadden cr zin in en speelden goed. Nog verheugender was het, dat B.K.C zoo goed uit haar slof is geschoten. Ze bracht Alcmaria 2 een 5—4 nederlaag toe cn is dit cijferresultaat een com pliment waard, de indruk die het onvervaarde spel van B.K.C. beeft nagelaten, zal bet prettigst stemmen voor hen die met het wel en wee van dc Poldersche club zijn begaan cn niet in het minst wijzelf die zielsgroag de geelzwarten best zouden willen zien gedijen in dc vierde klasse. Ja, open spel werd er gespeeld. Er werd niet ge talmd cn er werd geschoten. Na ruim een kwartier doelpunt Post uit een voor zet van Huisman, nadat K. Steenvoorde een buiten spelgoal had gemaakt. Tien minuten voor de pauze maakte Alcmaria ge lijk. Nog voor de doelwisseling wordt het 2—1 voor B.K.C. als J. de Schipper Jz. (de mid-voor) achter een penalty-bal wordt geplaatst wegens bands van een A.-back, die hiermee een zeker punt voorkwam. Zooals gebruikelijk miste de lange schutter niet. Toen Alcmaria na rust niet lang talmde met het maken van den gelijkmaker (22) begon het er even bedenkelijk uit te zien voor B.K.C. Gelukkig had zij veerkracht genoeg om den stoot op te vangen en zelf tot den aanval over te gaan. Een zeer mooie periode ving aan. B.K.C. begon soe peler te spelen en langzaam maar zeker werd Alcma ria op lofwaardige maar bovenal hoopvolle wijze tot verdedigen gedwongen. In dit tijdvak was B.K.C.'s spel niet alleen fraai, maar ook productief en met regelmatige tussehen- pooz.cn werd het 3—2, 2 en 52. De makers wa ren respectievelijk Post, De Schipper en Steen voorde. Zelfs doelpuntte K. Steenvoorde nog eens, maar evenals voor rust moest zijn goal geannuleerd wor den wegens buitenspel. Toen is er een kleine stilstand opgetreden bij de B.K.C.'ers. Was 5—2 mooi genoeg? Alvast, de Alk maarders trachtten hun schade in te halen cn haal den dan ook op tot 5i. B.K.C. zette nog even de tanden op elkaar en het einde kwam met een 54 overwinning. B.K.C heeft een goede beurt gemaakt. Keeper Prins beeft zijn doel best verdedigd. Dat hij 4 goals doorliet, doet aan zijn prestaties niet af; liet de Alkmaarsche keeper Jongmans die Zondag te gen H.R.C. 1 in doel stond bij het eerste, er geen vijf door?! Klerk zal ook weer snoedig een kracht van betee- kenis worden. Alleen, zijn balcontrole is nog immer zijn zwakke punt. Ook kleine Jan de Schipper, die als kanthalf meespeelde en een goed figuur sloeg, dient vooral stoppen te leeren. Alcmaria's achterhoede had het buitenspel-zetten goed onder de knie, keener en linkervleugel waren best. Scheidsrechter Kelder leidde goed. F.r was heel wat publiek, dat ontegenzeggelijk een leuke middag heeft gehad. B.K.C 3 verloor eersten Paaschdag met 2-1 in een vriendschappelijken wedstrijd van DOSKO. 2. Verder is er gespeeld: B.K.C. lv— B.K.C. c, 3—2. B.K.C. 2B.K.C. 3 08. Deze vreemde uitslag vond zijn oorzaak in hot feit, «lat B.K.C. verre van volle dig was en aangevuld werd met adspiranten CALLANTSOOG. Callantsoog 2—Kolhorn 2. 6L Tweeden Paaschdag speelde C. 2 haar laatsten thuiswedstrijd voor de competitie tegen Kolhorn 2. C. heeft één invaller, terwijl K. slechts met 0 man ver schijnt. C trapt af tegen wind en het blijkt dat de partijen goed tegen elkaar opwegen. Voor rust gebeurt er niets bijzonders en met „brillcnstand" wordt ge draaid. Thans is het woord aan C K. strijdt met haar 9 spelers wanhopig tegen het overwicht van C... dat nu het voordeel van den krachtigen wind heeft Uit een corner scoort C. (10). De K. voorhoede weet door te breken en maakt gelijk. C. weet dan geleide lijk den stand tot 5—1 op te voeren, waarna K. weer doorbreekt cn den achterstand verkleint tot 5—2. C. brengt met een penalty den stand op 6—2. waarmee het einde komt. Aan de spelers van K. 2 een woord van lof voor hun kranigen tegenstand en volhouden tot het einde. Een der redding-brengende vliegtuigen verongelukt. De inzittenden vrijwel ongedeerd. Moskou. De voorzifter van de reddingsactie voor de bemanning van de Tsjeljoeskin, commissaris Oesjakow. die met den vlieger Lewancwski van No- me naar Kaap VVankarem was gestart, om van daar uit de reddingswerkzaamheden te leiden, is in de huurt van Kaap Oenman met zijn vliegtuig veronge lukt Toen het vliegtuig, dat bestuurd werd door Lewanewski. in een mistbank geraakte, steeg do pi loot tot ongeveer 2500 M. hoogte. Daar werd de ma chine evenwel in minder dan tien minuten met een dikken ijskorst overtrokken Het toestel verloor snelheid en dreigde te pletter to slaan. Lewanewski elaagde .er evenwelp ou het laatste oogenblik in het toestel voor 'n catastrophe te bchoeden.Lcwaneswski liep slechts eenige wonden in het gezicht op, terwijl Oesjakow ongedeerd bleef. Naar uit het kamp van prof Schmidt wordt ge meld. heeft de vlieger Baboesjkin de eerste proef vlucht gemaakt met het kleine vliegtuig, dat gebor gen kon worden bij het vergaan van de Tsjeljoeskin. De vluchten hebben een goed verloop gehad, hoe wel de machine te lijden schijnt te hebben gehad. De door Baboesjkin voorgenomen vliegtocht naar de kust moest wegens de slechtere weersomstandighe den worden uitgesteld. Noordlottig ongeluk te Rotterdam. Vier Jongens gewond. Den ochtend van Tweeden Paaschdag, omstreeks half elf, was een viertal jongens te Rotterdam ann het spelen in dc omgeving van de Marconistraat. Zij waren gekropen in een gedeeltelijk met oude planken afgedekte beerput. Toen een hunner, om beter te kunnen zien, in de put een lucifer aanstak, ontplofte het in de put aan wezige moerasgas. De 15-jarige N. van D., uit do Baardschestraat, de 14-jarige N. Vallaarte uit de Gal joenstraat en de vijfjarige J. Veldhuizen uit de Bark straat, moesten met zeer ernstige brandwonden over het gcheele lichaam naar het ziekenhuis worden ver voerd, waar zij ter verpleging werden opgenomen. Dc vierde jongen, de 15-jarige VV. Pennink uit de Aakstraat, was er minder ernstig aan toe. Hij kon. na in het ziekenhuis verbonden te zijn, naar huis worden vervoerd. Spoorwegongeluk bij Londen. Pleziertreln door een rangeerende locomo tief geramd. 50 gewonden. Londen: In de voorstad van Londen, Kilbum, is op tweeden Paaschadg een troin, waarmede per sonen, die een uitstapje naar Nottingham hadden ge maakt, terugkeerden, door een rangeerende locomo tief geramd. De laatste wagens van den trein werden vernield. Ongeveer 50 personen zijn gewond, waarvan 14 zoo ernstig, dat zij naar een ziekenhuis moesten worden overgebracht. Tot de 600 treinpassagiers be hoorden ook tal van adventisten, die een bijeenkomst in Albert Hall wilden hij wonen. Do adventisten, In het bijzonder de vrouwelijke, knielden op straat om te bidden voor het wonder dat zij gespaard bleven. Kinderen spelenrevolutie! Een elfjarige Jongen opgehangen. W e e n e n; In de gemeente Steyermüh! in Stier marken hebben kinderen een nieuw spel bedacht, dat noodlottige gevolgen had kunnen hebben. Zij speel den de „Februari-revolutie", waarbij de kinderen zich in twee groepen vredeelden: de republikeinscha Sehutzbund en de Heimwehr. Des middags na schooltijd werd de „revolutie" ge speeld. De kinderen gewapend met houten sabels en steenen, die zij met katapulten wegschoten, leverden een geregelden slag. Volgens de regelen der kunst werden gevangenen gemaakt en de „Heimwehr" richt te een concentratiekamp in. Volgens de regelen van het standrecht werd een der kinderen, bchoorende tot den republikeinschpn Sehutzbund tot den dood door de strop veroordeeld. De olfjarige jongen, die deze rol vervulde, werd naar den opgehangen sociaal-democra- tischen leider Wallisch genoemd. Het vonnis zou on middellijk worden voltrokken en met behulp van een stevig touw werd de knaap aan een in do nabijheid staanden boom opgehangen. Toen de in nood verkee- rende knaap om hulp begon te schreeuwen, vluchtten de kinderen. De moeder van den jongen, die het hulp geroep hoorde, snelde toe en kon tijdig het touw door snijden en den jongen, die reeds bewusteloos was, redden. Roofmoord in een Amerikaansche villa. De bewoners op afschuwelijke wijze om het leven gebracht New York. Groot opzien heeft gebaard een ont zettende roofmoord, welke zich heeft afgespeeld in de buurt van de stad Bremerten. De millionnair Frank F. Leider bezat daar in de omstreken een groote villa met park. Op den Eersten Paaschdag zijn de eigenaar, diens vrouw, het dienstmeisje en drie heeren, die als logé's te Bremerton de Paasch- dagen doorbrachten, vermoord gevonden. Het huis bood een afschuwelijken aanblik. Het schijnt dat do overrompelde villabewoners nog ge probeerd hebben tegenstand te bieden. Alle muren der kamer waren met bloed besmeurd. De lijken der slachtoffers waren deerlijk verminkt Men neemt aan dat tusschen dit bloedige drama en de ontdek king er van 36 tot 48 uren zijn verloopen. Alle ver trekken in de villa zijn verwoest Kasten e.d. zijn opengebroken en ontruimd. De roovers hadden hun slachtoffers niet alleen aan handen en voeten gebonden, doch ook den mond „gesnoerd". De Heilige Deur gesloten en tot 1950 ver zekerd. Vaticaanstad: Op tweeden Paascdhag heeft Z. H. Paus Pius XI door met een gouden trdoffel drje gou den „steenen" aan te hrengen, de Heilige Deur van de St Pieters tot 1950 verzegeld. Naar schatting bedroeg het aantal pelgrims gedu rende het Heilige Jaar meer dan een millioen, welk aantal in 1925 werd bereikt, doch minder dan ander half millioen van 1900. Door duizenden is de plechtige sluiting van de Hei lige Poort bijgewoond. De Paus hield zijn intocht in de basiliek door den Heiligen Poort. Z. H. was in een draagstoel gezeten. Hij vertoeffde aan het confes sie-altaar en in het allerheiligste van de Sacraments kapel. Vervolgen! schreed Z. H. alleen door de Heilige Poort en nam plaats op den troon. Do sluiting van de Heilige Poort geschiedde op symbolische wijze. De Paus metselde eerst zelf drie steenen. De volgende drie steenen werden gezet door den kardinaal-groot- potentiarus. Brutale overval te Haarlem. De dader met 1530.ontkomen. Zaterdagavond heeft in de Generaal Cronjéstraat, de drukste winkelstraat van Haarlem-Noord, een brutale overval plaats gehad. Juist even na sluitings tijd te 10 uur, toen Mevr S.. de echtgenoote van den eigenaar van de slijterij „De Arend", gevestigd Gen. Cronjéstraat 152, den winkel wilde sluiten, kwam een man binnenstappen, grootendeels met den rug naar de vrouw gekeerd. Bij de toonbank gekomen, trachtte de man de kas te bemachtigen, doch de vrouw, die dit zag. greep een flesch en wilde deze door de winkelruit gooien om alarm te maken. De indringer gaf toen de vrouw een hevigen duw. waar door zij tegen de kachel terecht kwam en half be wusteloos op den grond bleef liggen. De flesch viel in stukken op den vloer. De onbekende die zijn gelaat met een doek had bo- dekt, maakte de kas open en greep het grootste deel van het zich daarin bevindende geld. Later bleek, dat hij een buit van f 530 had. Toen de vrouw weer in staat was op te staan en hulp to roepen, was de indringer reeds lang ver dwenen. Volgens de inlichtingen, die de vrouw aan de politie verstrekt heeft, was de indringer van groot postuur, ongeveer 1.80 M. lang en had hij een brui nen hoed op. Daar het gelaat, gedeeltelijk bedekt was. is het signalement zeer vaag. Tot Zondagoch tend had de politie dan ook nog geen enkel spoor van den man ontdekt. KERK TE SYRACUSE DOOR BRAND VERNIELD. Syracuso: Kerkgangers die de vroegmis wilden bijwonen in een katholieke kerk, waren diep getrof fen toen de vlammen uitsloegen juist toen zij bij het gebouw aankwamen. De kerk en de bijgebouwen zijn een prooi der vlammen geworden. De schade bedraagt meer dan een millioen gulden. DE ONTZETTENDE BRAND TE HAKODATE. Tot nn toe 1911 elachtolfres geborgen. Tokio: Tot nu toe zijn 1911 slachtoffers gebor- gen van de catastrophe te Hakodate. Men vreest dat in het geheel 2009 menschenlevens te betreuren zullen zijn. Do politie heeft 66 personen gearresteerd, dio zich wilden schuldig maken aan plundering. Twee indivi duen zijn doodgeschoten.

Schager Courant | 1934 | | pagina 10