Raad Harenkarspel. Radioprogramma Woensdag 4 April 1934. SCHAGER COURANT. Vierde blad. No. 9459 DE DRANKSMOKKELARIJ. De rand dezer gemeonto kwam Dinsdagmorgen halfticn ten raadhuize bijeen, onder voorzitterschap van den heer A. Dekker, wethouder, loco-burge meester. Secretaris de heer G. H. Essing. Aanwezig zijn alle leden. Voorzitter opent en doet mededecling, dat burge meester H. Nolet nog steeds door ziekte verhinderd wordt zijn ambt uit te oefenen. Spreker wenscht hem van deze plaats een spoedig en algeheel her stel toe. De notulen der vergadering van 12 Maart worden door den secretaris gelezen en onveranderd onder dank vastgesteld. ^^rgoeding bijzondere scholen. Hierna volgt vaststelLng voorschot op de vergoe ding aan bijzondere scholen over J934. overeenkom stig art. 101 der I.ager Onderwijswet 1020. Voorgesteld wordt, het voorschot voor de. bijzondere school te Waarland te bepalen op f 1746.70: voor Ker- kebuurt op f 1058.80. Het betreft hier de gewone jaar- Kjkeche vaststeling. Per leerling bedraagt dit f 8.48. De hoer Francis vraagt of er met de bezuiniging aan de hand der begrooting is rekening gehouden. Secretaris ligt toe dat dit hier betreft 1933 en dus niet in verband met de bcgrooting kan worden ge bracht. 't Is bij verrekening nog nader vast te stellen. De raad vereenigt zich met 't voorstel van B. en W. Reductie op landhuur. B. en W. stellen voor op de landhuren voor 1933 alsnog een reductie te verleenen en wel: 50 procent behoudens eenige restricties. Deze huren zijn nu in overeenstemming gebracht met de huurprijzen van 1934. Het minimum is ge steld op f 2 per snees. Overeenkomstig het voorstel wordt besloten. Er is geen maximum gesteld in afwijking met 't vorige jaar. toen een maximum van f 3 per snees was gesteld. In «Ie commissie tot wering van schoolverzuim wordt alsnog benoemd de heer W. F. van Dongen. Als bijzonderheid wordt nog medegedeeld, dat van de 6 onderwijzers er maar 1 in de gemeente woont. Waar de wet voorschrijft dat een lid van de commis sie bovengenoemd, in de gemeente koonachtig moet zijn, kan 't hoofd der school niet worden benoemd Het Gem Electr. Bedrijf en het Prov. Bedrijf. Vervolgens was aan de orde het voorstel tot over name van het G.E.B. te Waarland door het Prov. Electriciteitsbedrijf van Noordholland. De voorwaarden, waarop de overname zal geschie den, zijn toegezonden aan de leden van den raad. De heer Francis. sprekende over 't aanbod, noemt 'dit aanbod gunstig voor de gemeente. Do voorwaar den zijn aannemelijk. De straatverlichting wil spre ker aan een bespreking onderwerpen. Diverse ver- eenigingen dragen f 5 bij in de. kosten der straat verlichting. De gemeente draagt deze kosten nlzoo niet alleen. Blijft een en ander zoo? Voorzitter antwoordt, dat 't P.E.N, ook de straat verlichting overneemt en neemt de eerste 10 jaren genoegen met een gemeentelijke subsidie van f 5 per lantaarn. De heer Francis noemt dit een belangrijk voordcel voor de bewoners, in 't bijzonder voor 't Waarland. Voorts merkt de heer Francis op, dat het P.E.N. bet bedrijf wil overnemen voor do kosten. Zijn er nog nakomende kosten? Secretaris antwoordt daarop ontkennend. Het vastrecht zal worden bepaald op 1933 f 200 .voor allo verbruikers tezamen. De heer De Groot zau wel eerst 't advies van B. en W. willen hooren, alvorens een besluit valt. Voorzitter deelt mede. dat B. en W. de voorwaar den aanemelijk achten. Er zijn eenige malen vergade ringen gehouden en de slotconclusies zijn samenge vat in de bekende voorwaarden. De heer De Groot deelt nog me.de, dat er door het P.E.N. belangrijke vernieuwingen zullen worden uit gevoerd. Dat is ook zeer toe te juichen. Spreker is vóór overname door het P.E.N. Dc heer H. Bakker onderschrijft die woorden. De heer De Vries is overtuigd, dat non alle rede lijke wcnschen zal worden voldaan en juicht over dracht van het bedrijf toe. Wat aangaat de overname van den ndministrateur- lijnwerker heeft het P.E.N. aangeboden dezen over te nemen, na ontslag tut gemeentedienst. Hem zal vrije woning worden verleend te Dirkshorn. De heer C. Dekker kan dan ontvangen een salaris van f 1096, woningrec'nton inbogropen. De moeilijkheid was, dat de heer C. Dekker een eigen huis heeft, waarin tevens gevestigd een rij wielhandel. Bovendien is de heer C. Dekker kassier van de Boerenleenbank. Deze moeilijkheden zijn ter kennis van 't P.E.N. gebracht. Er werden, daar de heer Dekker op de voorwaarden niet kon ingaan, opnieuw besprekingen gehouden. De heer Dekker zou geen rechten meer kunnen doen gelden op wachtgeld, terwijl hem op elk tijdstip ontslag kan worden gegeven, indien hij bleef volharden om in 't Waarland te blijven wonen. Voorzitter zag gaarne, dat C. Dekker ook voor de toekomst veilig gesteld kon worden. Hij kan om fi- nantieelo redenen zoo. maar niet uit Waarland verhuizen. De lieer De Vries meent dat Dekker moet kiezen of declen. Als bedoeld persoon de hem aangeboden functie niet wenscht of kan aanvaarden, vervalt, naar de wet op het ambtenarenreglement, 't wacht geld. liet P.E.N. biedt Dekker een betere positie aan. Dekker wil nu direct in vasten dienst worden gesteld, zonder dat hem, om welke reden ook, ont slag zou kunnen worden gegeven. Dat bestaat nu eenmaal niet. Als Dekker z'n plicht doet, zal hij zeker niet worden ontslagen. De houding van den heer Dekker stagneert dc goede gang van zaken. De raad moet 't algemeen belang voorstaan. De heer Bakker noemt 't een teer punt. Dekker is steeds een goed gemeenteambtenaar geweest. De heer Dekker kan dc voorwaarden niet aanvaarden. Er is meer wat hem aan 't Waarland bindt. Het P.E.N. wil de verplichtingen van de gemeente ten opzichte van den administratcur-lijnwerker niet geheel overnemen. Zijn wachtgeld komt in 't ge drang. Als 't P.E.N. dat veilig stelt, zal Dekker er wel anders over denken. Dekker kan wel ongeschikt worden voor zijn dienst en in zoo n geval zou hij van wachtgeld verstoken zijn. Voorzitter wil in elk geval vastgelegd zien de kwestie van het wachtgeld. Dit is 't eenigste ver schilpunt. Zou 't P.E.N. nu daarom antwoorden: „We willen dat heele'ding niet hebben."? De heer de Groot merkt op, dat de positie van Dek ker nu ook los is. Als hij z'n plicht bij 't P.E.N. doet, zal hij niet zoo maar worden ontslagen. De heer L. Doekes gelooft niet, dat de heele trans actie zal overgaan als de raad eischt volledige zeker heidstelling voor C. Dekker, en wil tot overname be sluiten, om daarna met 't P.E.N. nog te spreken over 't wachtgeld van den administrateur-lijnwerker. Voorzitter stelt voor tot overdoen te besluiten, mits 't wachtgeld van Dekker wordt vastgesteld door 't P.E.N. gedurende 8 jaren en op f 420 per j. Secretaris merkt op dat beter is dit besluit ter ken nis te brengen van het P.E.N. en een beslissing aan tc houden tof 't antwoord van P.E.N. is ingekomen. Aldus wordt besloten. Tegen stemde de hoer De Vries. De heer A. Dekker onthield zich van stem ming, als slaande in familiebetrekking tot den be trokken persoon. De rondvraag. De hoer Francis wijst op den verbeterden toestand in het tuinbouwbedrijf. Spr. vraagt of nu niet dc tijd is gekomen om te onderzoeken ot t niet mogelijk is dat een deel van de voorschotten kan worden terug ontvangen. Voorzitter verheugd het, dat 't met dc tuinders be ter gaat, maar betwijfelt of do menschen nu al hun schulden kunnen gaan inlossen. De heer Francis gelooft wel, dat er tuinders zijn, die kunnen beginnen in te lossen. De gemeente is zeer vrijgeviR geweest en heeft zich zelf in moeilijk heden gezet. Onderzoeken is toch niets buitenge woons. Voorzitter zegt een onderzoek dan toe. Wethouder do Vries merkt op, dat in B. en W. reeds over de provinciale crcdicton is gesproken. Maar de gemeente kan geen inzage eischen van andermans hoeken. Toch is een serieus onderzoek gewenscht Er wordt op dc banken nog geregeld ge spaard, maar rentebetaling blijft achterwege. Dit is toch togen alle regels in. De heer L. Doekes zegt zeker namens alle tuin ders van Harenkarspel te spreken als hij zegt dat de tuinders niet kunnen inlossen. Als er oj> de banken gespaard wordt, is dat zeker niet door tuinders. Er mag niet worden aangenomen dat de tuinders spa ren en zulke beste zaken maken. De hoer de Vries wil niet zeggen dat alle tuinders er rooskleurig voorstaan. Maar als iemand b.v. een erfenis heeft gekregen moet er worden voldaan aan dc verplichtingen. Do heer K. Doekes vindt 't goed, dat als er be taald kan worden, dit geschiedt De heer H. Dekker vestigt de aandacht op een re- genbok zonder deksel. Dit levert voor de kinderen gevaar op. Kan de gemeente hier wat aan doen? Voorzitter zegt dat 't wel particulieren grond is, en dan heeft dé gemeente niet tot herstel over tc gaan. De eigenaar zal worden aangezegd om oen deksel aan te brengen op dc bak. Mets meer aan de orde zijnde, volgt sluiting. z u r e PETTEN. In „Het Wapen van Petten" demonstreerde do be kende heer v. d. Laan zijn biljartcapaciteiten. Met een moyenne van 27 en een hoogste serie van 142 liet hij zijn tegenspelers niet de minste kans. Beter brachten de Pettenor voetballers liet er af. die, ofschoon een drietal invallers spelend, te Bcr gen B.S.V. met 21 versloegen. Dezen stand had P. reeds voor do rust verkregen en ondanks het wind- voordeel wisten de gasthceren na de thee hierin geen wijziging te brengen. Het was in bet algemeen een lauwe, gemoedelijke partij, waarop slechts dc beide spillen een ongunstige uitzondering maakten, door clknar niet te groote felheid tegemoet tc treden. Dat do arbiter hen tenslotte heiden naar de kleedkamer verwees, was betreurenswaard, maar overigens vol komen gerechtvaardigd. Do „Arfi," waarvan wo reeds zulke goede herin neringen bezaten, verzorgde Isten Paaschdag in café Vriesman een filmvoorstelling, die zeer voel belang stelling trok. Het voorprogramma was als steeds uitstekend in orde, doch de meeste aandacht ging uit naaro dc hoofdfilm: „S.O.S. IJsberg", dio na de sensationeelc pauze vertoond werd. Deze film toont ons de belevingen van een expeditie in 't hooge Noordon. Tusschen de eeuwig-dreigende ijsbergen, over de harre sneeuwvelden, en temidden der ontem bare oerkrachten der natuur zien wij 't leven van den nietigen mensch. In ons groeit ontzag voor dc taaiheid en onverschrokkenheid der Pool onderzoe kers. die met hun leven als inzet aan do natuur haar natuur haar geheimen trachten te ontwrichten. Begeleid door een bij uitstek passende muziek is 't geheel van oen zeldzame bekoring en we zijn dankbaar en verheugd, dat we in de gelegenheid waren tc Petten met dit schoon en machtig filmwerk kennis te maken. 'T ZAND. Na gehouden inschrijving door dc Coop. Zuivelfa briek „Nieuw Loven" alhier, is het vervoer der melk van de leveranciers naar dc fabriek, opnieuw gegund aan de tegenwoordige vervoerders H. Bakker en L. A. v. d. Linden. We vernamen, dat hoewel zij niet de laagsten waren, gelet is op do goede vervulling hun ner werkzaamheden in het vorige tijdvak. Maandagavond gaf het I.ocven's Tooneelgezel- schap van Alkmaar, bij den heer Schricken een uit voering. Opgevoerd werd het tooneelspel in 3 bedrij ven: „Dokter Bavino" van Henk Bakker. Zooals wc reeds voorspelden, is het geweest een avond van wer kelijke tooneelkunst, Een stuk van diepe tragiek, waardoor geweven een draad van fijne humor. Daar bij door allen gevoelvol, soms met vervoering ge speeld. We denken daarbij aan de scène tusschen de beide broers aan het einde. Wo konden dan ook rui me voldoening van de zijde van het in flinke getale aanwezige publiek constateeren, uitgezonderd lan en kelc lachers, die dit doen, zonder dat daarvoor de minste aanleiding bestaat. Een welgeslaagde avond. F.en tot weerziens aan de fam. Loeven en de hunnen is hier zeker op zijn plaats. Een geanimeerd bal volgde tot slot. Maandagavond pl.m. 8 uur is mcj. B. BI. van de Koiksluis op den Bijkswcg alhier tusschen ons dorp en Koiksluis door een vrachtauto aangereden. Hot slachtoffer werd van do fiets gesmakt en bleel bewusteloos liggen. Hevig bloedend werd zij opgeno men en vervoerd naar liet St. Elisabethgesticht tc Alkmaar, alwaar bleek dat zij een ernstige hersen schudding had opgcloopen. De chauffeur van de auto welke de aanrijding, vermoedelijk door verblinding door een tegenligger veroorzaakt, is doorgereden. We vernamen echter dat het nummer van den wagen is opgenomen, zoodat dit muisje voor hem nog wel een staartje zal hebben. Wc vernamen later dat de toestand van mcj. BI. naar omstandigheden bevredigend genoemd kan worden. W I E R I .V C, E JV Door den heer Hoekstra te Westerland (laan) is het eerste kievitsei gevonden en heeft dit burge meester Koiff aangeboden. Zoowaar een lentebode. ERNSTIG MOTORONGEVAL MET DOO- DELIJKEN AFLOOP. Maandag, 2e Paaschdag, nam. half zes, heeft een ernstig motorongeval plaats gehad, hetwelk een mcnschcnlevcn cischte. Zekere F. do Groot, afkomstig uit Groningen, pas seerde op een motorrijwiel niet zijn verloofde op de duozitting, den hoofdweg alhier. Op den hoek van Slingerweg en Hoofdweg* kwam het motorrijwiel in botsing met een vrachtauto uit Hillcgom. De oorzaak is dat do heer G. niet genoeg rechts hield en kon een botsing niet voorkomen. De 26-jarige Mcj. J. M. Huigens, verloofde van G., werd van de duo afgeslingerd en kwam met zoo'n slag op den weg terecht dat het hoofd werd verbrijzeld. Dade lijk na het ongeval constateerde Ds. Boeker reeds den dood der ongelukkige. G. mankeerde zelf niet veel. Ilct lijk is naar het gemeentehuis overge bracht en door de politie in beslag genomen. Het parket zal een onderzoek ter plaatse instellen. G. is des avonds per auto naar Groningen gereisd om de droeve gebeurtenis aldaar mede te deelen. De chauffeur van den vrachtauto treft geen schuld. Zandag gaf de Muziekvereeniging Harmonie een balavond in Concordia te Hippolytushoef, waar aan enkele attracties waren verbonden, o.a. prijs- dansen, die werden gewonnen door de volgende paren en hestonden uit luxe voorwerpen le prijs4 door den lieer Alb. Schmidt en Anna Lont Pd.; 2e prijs door Jn. Bakker Mzn. en Anna Omes Cd.; 3e prijs door P. Dekker Jbz. en G. Slikker; 4e prijs door P. Verbiest en Nel Kok. Dc Concordia-hand was versterkt met de beroemde Beverwijker Accor deon-spelers. HARENKARSPET DIRKSHORN. Maandag gaf de Tooneelvereniging Nieuw Leven alhier een uitvoering in de zaal van den heer P. Pijper. Opgevoerd werd Marijke, vroolijk spel van woningruii in 3 bedrijven, door Dom de Gruitcr. Een leuk stuk en uitstekend gespeeld. Zonder te kort te doen aan de prestatie van de overige spe lers, welke zeer te roemen viel. zullen we. ten einde niet in contact te komen met het beruchte ..blauwe potlood" van den Redacteur, slechts in 't bijzonder vermelden de uitbeelding van den titelrol. Marijke, door Mej, A. Berkhouwer. Vuig, los en innemend heeft deze haar moeilijke, maar tevens dankbare rol gespeeld, hierbij uitstekend gesteund door de overige leden van Nieuw Leven. Het vrij talrijk publiek was dan ook niet karig met applaus. Naast het goede spel dienen de wer kelijke keurige tooncelen te worden geneomd. Namens den Bond van Dilettanten Tooncelver- eenigingen was een commissie van beoordecling in dz zaal aanwezig. A N N A P A V LO W N A BREEZAND. (Niet van den gewonen correspondent). Zannvereen. Vriendschap. Don tweeden Paaschdag gaf bovengenoemde vcr- eeniging een uitvoering in do goed gevulde zaal van den heer J. Borst. Het programma omvatte een 9-tal zangnummers. Over de uitvoering van elk af zonderlijk willen we niet uitweiden. Behoudens een heel enkel misstapje is er over 't geheel zuiver ge zongen met frissche voordracht, beschaafde en dui delijke uitspraak (enkele slotmedeklinkers gingen nog wel eens verloren) en goeden samenzang. Van „Vaarwel, o gouden zonne" werd een aardige opvat ting vertolkt, lieflijk was hot him-bam In „Sneeuw klokjes", terwijl we „de heide fijne sopraansfemmen uit „Woudgedachten" gaarne even afzonderlijk noe men! Wat ons in het bijzonder opviel, was het uitmun tend contact tusschen dirigent en koor. Beiden heb ben medo dnnrdoor gepresteerd, wat zij konden. Na de pauze werd nog eens smakelijk gelachen om de klucht ..Kleptomanen", waarin „Vossenstaart" (D. Koppel; opviel door zijn verdienstelijk spel. Dc grimage was verzorgd door de fa. Locvens te Alk maar. Een goed stukje muziek hield tot slot onder de danslustigen do stemming er in. BARSïNOERHORN Burgerlijke Stand over de maand Maart 1934. Geboren: Hendrik Pieter, zoon van Hendrik Doornkamp en Aagtje van der Klooster; Tames, zoon van Pieter Hoep en Maartje Koster; Jacoba Jantina, dochter van Marcus Venema en Jantina van Alte ren. Overleden: Cornelis Prins, oud vijf en vijftig ja ren, echtgenoot van Jantje Kliffen. Ondertrouwd en Getrouwd: Gecne. Loop der bevolking. Ingekomen personen: Dr. H. Luhinski en gezin van Berlijn naar Barak, Nlouwesluis; Mej. M. Kreij- ger van Wieringerwaard naar Haringhuizen D 12; Mej. A. Ootjers van Warmenhuizen naar Haring buizen D 30; G. C. Kruit van Callantsoog naar C 103; F. H. Bierau van Schagcn naar Nieuwesluis G 25; A. Hoogesteger en gezin van Anna Paulowna naar C 3; H. v. d. Brink en gezin van Zijpc naar Kolhorn; F. W. J. Fredcriks (echtgen. J. M. de Vlieger) van Deventer naar C 88; J. Bakker en gezin van Nieuwe Niedorp naar Nieuwesluis G 30. Vertrokken: C. Pool en gezin naar Texel, Polder Eiorland E 99; J. Middelkoop naar De Rijp; H. Frik ken naar Amsterdam; J. Bodewitz en gezin naar Wieringen, woonschip Slootdorp: C. J. Middelkoop en gezin naar Winkel, Strook; P. Molenaar naar Winkel, Strook; G. Wind en gezin naar Wieringer waard A 69; H. Poede naar Odoorn, p.a. W. Poede; Valthc; A. Groenveld naar Schagcn: Mej. W. C. Melchior naar Alkmaar, Nassaulaan; Mej. A. Boeren dans naar Wieringen, Hippolytushoef, Mekkenstuin- weg; J. M. Zachariassc naar Warmenhuizen, Fa briekstraat 29. Zaterdagmorgen had op den hoek van den Dorpsweg en dc Leek alhier ecu ongeval plaats, dat betrekkelijk nog goed Is afgeloopen. Een wielrijder werd door een luxe auto gegrepen en een eind mede- gesleurd. Zijn klceren werden hem hierbij van het lichaam gerukt, terwijl zijn rijwiel ernstig werd be schadigd. De man kwam er wonder boven wonder met lichte verwondingen af. Onze plaatsgenoot F. C. Nauts behaalde het eindiploma Monteur van de Ambachtshool te Alk maar. SCHOORT Op den avond van den tweedon Paaschdag concer teerde het fanfarecorps „De Vriendschap" in de zaal van den heer Timmerman. Kwam het doordat na de pauze het bekende duo „Wi-Jo" zou optreden, dat de zaal zoo goed bezet was? Dit trio trekt de menschen, in tegenstelling met de belangstelling bij concerten van „De Vriend schap", welke doorgaans zeer miniem is. En dit is zeer onverdiend, daar hot korps onder de uitstekende leiding van den heer Anderson mooie muziek ten gehore brengt En wanneer de jongens van „Wi-Jo" dan al de aanleiding geweest mogen zijn voor do goe de opkomst, dan heeft dat toch dit voordeel gege ven, dat een nadere kennismaking met „de Vriend schap" tevens heeft plaats gehad. Het korps gaf een vijftal nummers ten beste; de eerste werd door de leerlingen uitgevoerd op zeer aardige wijze. Daar zitten tockomstkrachten bij voor later. Vooral no. 4 van het programma werd door het korps uitstekend weergegeven, een ouverture welke lang niet gemak kelijk was. Na de pauze kwam het duo aan het woord met de non slop-revue „Zoo gaat 't". We maakten met het werk van dit tweetal heeren al eerder kennis, en de hernieuwde kennismaking gaf ons opnieuw de over tuiging dat er toekomst in zit voor de jongens. Reeds in verschillende plaatsen kwamen ze met deze. revue voor het voetlicht. Het geheel loopt goed, geeft veel humor, satire en ook wel ernst, en dat alles blijft bin- De Gebr. T. te 't Zand elk tot 4 maanden veroordeeld. Door de Rechtbank te Alkmaar werden gisteren de volgende vonnissen uitgesproken; Klaas Herm. B., reiziger. Helder, thans gedetineerd, poging tot doodslag, 2 maal gepleegd, niet bewezen, vrijgesproken en in vrijheid gesteld. h Arie T. en Petr. T., schippers te 't Zand v'Zijpe), vervoer van Apiritus of gedistilleerd zonder bewijs dat daarvoor de verschuldigde accijns was voldaan, ieder 4 maanden gevangenisstraf met verbeurdver klaring van den in beslag genomen sterken drank. Een dosis Poster's Maaqpilleti 's avonds bi) het naar bed gaan genomen, verzekert een goede nachtrust en verschaft 's morgens volkomen normale stoelgang. WOENSDAG 4 APRIL. HILVERSUM (301.5 M.) V.A.R.A.: 8 00 Gramofoonmuzick; V.P.R.O.: 10.00 Morgenwijding; V.A.R.A,: 10.15 Frans Nienhuys draagt, voor; 1030 De Notenkrakers; 11.00 Voordracht; 11.20 De Notenkrakers; 12.00 Klein-ensemble; 12.30 Gramofoonmuzick; 12.45 Klein-ensemble; 1.15 Gra- mofoonmuziek; 1.30 Klein-ensemble; 2.00 Viyzorging zender; 2,15 Orgelspel door Cor Steijn; 3.00 Voor de kinderen; 5.30 De Flierefluiters; 6.00 Idem; 6.30 R. V.U.; 7.00 Sportuitzending: 7.20 Grarnofoonmuziek; 8.C0 Herhaling S.O.S.-berichtcn; 8.05 Concert door de Stem des Volks. afd. Amsterdam; 9.10 Vaz Dias; 9.20 VABA-Orkest: 10.00 Voordracht door Bolien Nu- man; 10.30 Vaz Dias; 10.35 Concert; 10.50 Klein- ensemble; 11.15 De Notenkrakers. HUIZEN (1875 M.) N.C.R.V.: 8.00 Schriftlezing en meditatie; 8.15 Grarno foonmuziek; 10.30 Morgendienst; 11.00 Fluitrecital; 12.15 Grarnofoonmuziek12.30 Orgelbespeling; 1.30 Trio van der Horst; 3.00 I>ezen van Chr. lectuur; 3.30 Grarnofoonmuziek; 3.45 Verzorging zender; 5.00 Kin- deniurtje; 6.90 Landbouwhnlfuurijc; 6.30 Onderwijs fonds voor de Binnenvaart; 7.00 Politieberichten; 7.15 Grarnofoonmuziek; 7.30 Causerie: 8.00 Evangeli- satiedienst; 9.30 Gramofoonmuzick; 9.45 Blaas-kwin- tet; 11.00 Grarnofoonmuziek. LUXEMBURG (1304 M.) 7.00 Concert; 7.50 Militair concert; 9.10 Concert; 9.55 Idem; 10.40 Dansmuziek. BRUSSEL (484 M.) 12.20 Omroeporkest; 6.35 Kamermuziek; 7.20 Grarno foonmuziek; 8.20 Orkest; 10.30 Idem. BRUSSEL (322 M.) 12.20 Orkest: 1.30 Idem; 6.20 Grarnofoonmuziek; 6.50 Populair concert; KALUNDBORG (1261 M.) 7.35 Kamermuziek; 8.35 Radiobak BERLIJN (357 M.) 3.20 Orkest; 5.50 Omroeporkest; 6.40 Volksliederen; 7.35 Dansavond. HAMBURG (332 M.) 10.50 Concert: 5.10 Voorjaarsliederen: 5.50 Grarno foonmuziek: 7.50 Wnpnorconcert; 8.50 Mandoline- muziek; 9.40 Dansmuziek. DAVENTRY (1500 M.) 12.20 Orgelconcert; 1.05 Orkest; 3.35 Concert; 5.05 Grarnofoonmuziek; 9.55 Concert. PARIJS EIFFEL (1446 M.) 12.50 Concert; 8.35 Concert. PARIJS RADIO (1796 M.) 8.20 Grarnofoonmuziek; 7.10 Idem; 9.05 Concert. MILAAN (369 M.) 4.30 ocaal concert; 8.05 Dansmuziek. ROME (421 M.) 4.30 Concert; 8.05 Gramofoonmuzick. WEENEN (507 M.) 6.40 Populair concert; 8.55 Idem. WARSCHAU (1411 M.) 4.1.» Populair concert; 7.20 Vioolrecital; 8.20 Grarno foonmuziek; 9.40 Dansmuziek. BEROMUNSTER (540 M.) 3.20 Omroeporkest 4.00 Kamermuziek; 7.10 Concert. len, goede décors, enz. Neen, werkelijk, Wi—Jo kun nen het overal wagen met deze revue. In de grooto pauze, eon verloting tot stijving van do kas van het Fanfarecorps. Deze verlotingen worden in Schoorl een gewoonte, en we zullen de verceniging loven, welke de kunst verstaat om haar budget slui tend te maken zonder zooiets. Het publiek zal dit zeer waardeeren, al stommen wc gaarne toe dat juist een muziekkorps veel finantieele zorgen heeft LANÓKNDtJ K Goudsprookjes Tooverlied. de operettc-verecniging OUDKARSPEL. De kinderafdeeling vnn „Ceacilia" alhier heeft den tweeden Paaschdag een uitvoering gegeven met de kinderoperette „Goud sprookjes Tooverlied muziek van Otto Ludwig en tekst van M. Koster, onder leiding van den heer II. J. Zaal. De zaal was heel goed bezet, toen met de opvoering van deze mooie operette werd aangevangen en «ie vertolking van do verschillende rollen was heel goed. De inhoud van de operette wras een aardig gegeven, hoewel het toch wel eens iets té sprookjesachtig was, om direct te worden begrepen, doch de aanwezigen hebben wel genoten van het aardige spel en dc zang der kinderen en hadden deze clan ook veel succes. Tooneelaankleeding en costuums waren zeer goed verzorgd. De costuums en grimage was verzorgd door de fa. Ridderikhoff uit Hoorn, terwijl het décor van St. Pancras kwam, waar de kinderzang van de ver- eeniging aldaar deze operette ook heeft opgevoerd. Alles bijeen genomen kan de vereeniging met haren nen de termen van welvoegelijkheid. Aardige toonee- directeur op een goed qeslaa^d_en avond terugzien.

Schager Courant | 1934 | | pagina 11